Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Minden ember lelkében dal van... 4.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 17. 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Bad Boys Blue milyen zenét játszott?
Az is diszkózene?
Az ő zenéjüket szeretted?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 18. 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

A 90-es évek elején már a barátnőméknél volt kábeltévé. És a Music Tv-n, (vagy valami hasonló zenei adón,bár nem emlékszem, hogy volt-e akkor több is?) sokszor ment ez a klip is. Amikor nála voltam/náluk voltunk/suli után olykor, együtt tanulni, (legalábbis elvben) vagy hétvégén, ha rossz idő volt és nem mentünk sehova, szinte mindig be volt kapcsolva nekünk háttérzeneként. Ha valami érdekes volt, felhangosítottuk.
Na, gondolkozunk kicsit, első vagy második osztályosak lehettünk, tehát az ominózus eset 90', vagy 91' nyarán lehetett...
És hol volt konkrétan ez az eset? Vagy az már titok? Amúgy jókat kacagok mindig,amikor elképzellek benneteket vígan énekelve,meg táncikálva a nyilvános területen...A kanok meg közben ki tudja mióta figyelték már a produkciótokat... Nem lehetett semmi kaland...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 18. 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Érdekes történet...de ez nem Pesten volt, hanem még "otthon"?

Ám sose hallottam még ezt a számot. A számmal nincsen semmi gondom, de ezzel is úgy vagyok, mint ahogy néhány korabeli zeneszámmal, amiknek utólag láttam a klipjét: jobb lenne, ha nem látnám, csak hallanám...de hasonlókat hallottam, volt is nekem.

Szintén a 90-es évek elején (max '92-'93) árultak Pesten úton-útfélen, aluljárókban, forgalmas csomópontokban fillérekért műsorok hangkazettákat.
S azok közt volt ilyen Euro-Italo Disco meg egyéb hasonló disco-kazetták is.
Volt nekem is vagy 3 v. 4 darab, de már nem tudnám megmondani, hogy ez rajtuk volt-e? Divine, és Ken Laszlo számok biztosan voltak rajtuk...meg mindenféle mixek. Nem, nincsenek meg. Hangkazetták voltak, régen tönkrementek..

1985. ősze...akkor voltam ötödik osztályos...épphogy kinőttem lemezhallgatásban a Magyar Népmeséket, a Süsüt, meg Halász Juditot.
Smile

És te velem akartál diszkóba menni?
Persze hogy otthon történt a dolog...85-ben még mit kerestem volna Pesten? Meg a te társaságodban? De olyan 92-93 körül már nyugodtan mehettünk volna együtt is a diszkóba,nem? Bár ennek kicsi lett volna az esélye, mivel ugye te nem szerettél diszkókba járni,nekem meg ugye felesleges lett volna akkor már diszkókba járni nőzni,ha egyszer már ott lettél volna te, állandó barátnőnek...Szóval azt hiszem, a diszkólátogatásokat egy kölcsönös ismerettség esetén valszeg hanyagoltuk volna...Még 92-93-ban is...85-ben meg hát ugye még amúgy sem ismertelek...89-ben láttalak először...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 18. 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Az is diszkózene?
Persze...A B.B.B is diszkózenét játszott...Akkoriban futottak fel pont,amikor a M.T. is...Úgyhogy olyan 85-90 között még maguk a diszkórajongók is két táborra szakadtak errefelénk...Voltak a B.B.B-sok,és a M.T.-osok...Ezek majdnem úgy utálták egymást,mint közösen a rockereket,vagy a metálosokat...Én amúgy valahol középtájon voltam mindig a két tábor között...A B.B.B.-nak MINDEN számát imádtam kivétel nélkül,a M.T.-nak meg NÉHÁNY SZÁMÁT KEDVELTEM...Pl.azt is,amelyiket fellinkeltél fentebb...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 19. 08:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

A 90-es évek elején már a barátnőméknél volt kábeltévé. És a Music Tv-n, (vagy valami hasonló zenei adón,bár nem emlékszem, hogy volt-e akkor több is?) sokszor ment ez a klip is. Amikor nála voltam/náluk voltunk/suli után olykor, együtt tanulni, (legalábbis elvben) vagy hétvégén, ha rossz idő volt és nem mentünk sehova, szinte mindig be volt kapcsolva nekünk háttérzeneként. Ha valami érdekes volt, felhangosítottuk.
Na, gondolkozunk kicsit, első vagy második osztályosak lehettünk, tehát az ominózus eset 90', vagy 91' nyarán lehetett...
És hol volt konkrétan ez az eset? Vagy az már titok? Amúgy jókat kacagok mindig,amikor elképzellek benneteket vígan énekelve,meg táncikálva a nyilvános területen...A kanok meg közben ki tudja mióta figyelték már a produkciótokat... Nem lehetett semmi kaland...

Majd privát megbeszéljük.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 19. 08:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Az is diszkózene?
Persze...A B.B.B is diszkózenét játszott...Akkoriban futottak fel pont,amikor a M.T. is...Úgyhogy olyan 85-90 között még maguk a diszkórajongók is két táborra szakadtak errefelénk...Voltak a B.B.B-sok,és a M.T.-osok...Ezek majdnem úgy utálták egymást,mint közösen a rockereket,vagy a metálosokat...Én amúgy valahol középtájon voltam mindig a két tábor között...A B.B.B.-nak MINDEN számát imádtam kivétel nélkül,a M.T.-nak meg NÉHÁNY SZÁMÁT KEDVELTEM...Pl.azt is,amelyiket fellinkeltél fentebb...

Annyira sejtettem, hogy szereted a B.B.B.-t. 99 %-ban bizonyosra vettem. Nem is tudom, hogy miért nem hoztam előbb szóba...volt idő, amikor rengeteg B.B.B.-t hallgattam.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 19. 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Már csak az a kérdés, hogy miböl gondoltad azt, hogy a B.B.B. nagy kedvencem volt? Amúgy mint oly sok más dolog is,és oly gyakran, ez a dolog is tulajdonképpen csak a véletlennek volt köszönhető...Ugyanis az ELSŐ DISZKÓBAN ahova eljutottam, aznap este szinte csak kizárólag B.B.B. számok mentek...És ahányszor csak meghallottam később egy-egy B.B.B számot, mindig ez az első diszkó ugrott be nekem róluk...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 26. 08:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Már csak az a kérdés, hogy miböl gondoltad azt, hogy a B.B.B. nagy kedvencem volt? Amúgy mint oly sok más dolog is,és oly gyakran, ez a dolog is tulajdonképpen csak a véletlennek volt köszönhető...Ugyanis az ELSŐ DISZKÓBAN ahova eljutottam, aznap este szinte csak kizárólag B.B.B. számok mentek...És ahányszor csak meghallottam később egy-egy B.B.B számot, mindig ez az első diszkó ugrott be nekem róluk...

Csak egy megérzés.

Ismered Enya vagy TanítaTikaram zenéjét?

Boggie dala miért tetszett meg neked?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 26. 17:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az Enyát kedvelem,sok jó száma van szerintem, de a Tikaram az valahogy nem jött be nekem sose...A Boggie dala az azért volt szimpatikus, mert eleve kellemesen fülbemászó volt a dallama,és a hangszerelése...(Tudod jól,hogy meglehetősen kedvelem mindig a zongorazenét...)Egyszerű,kedves,kissé szomorkás, "őszies hangulatu" dalocska volt...Pont a mostani időszakhoz illő...Attol függetlenül persze,hogy a szöveg erősen pozitív üzenettel bírt...(A jelek szerint arrol szólt a dal az én értelmezésemben, hogy "hagyjuk a csudába a sok mesterséges, FELESLEGES(!!) vackot, és inkább próbáljunk meg természetesen élni"...)Viszont a klipp képi világa meg furcsa módon pont mindennek az ellenkezőjéröl szólt...Egy virtuális " sminkprogram" ugyanis szép módszeresen kisminkelte ugye a Boggie-t,de persze ez a kis képzavar nem ártott meg különösebben a klipnek, mivel érdekes alapötlet volt...Mégha kissé nem is illett a szöveghez...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 26. 17:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/Jl8iYAo90pE Enya:Caribbean Blue...Ez a legkedvesebb számom amúgy az Enyátol...Csodálatos zene...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 26. 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/2zkjQVh5KmQ Enya:Orinoco Flow...Illetve még ez...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 26. 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/qnrybi_d9fE Enya:Only Time...És még ez...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 26. 18:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ugyanúgy beletrafáltam Enyába, Tanita Tikaramba, mint nemrég a B.B.B.-ba is...

Na jó, ez most már hihetetlen.
Teljes képtelenség.
Nem, nem, nem érdekes, semmiség...csak hangosan gondolkozom...a hasonlóságokon. Ez már szinte kísérteties.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 26. 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erre szokás mondani,hogy akkor ráérzel a dolgokra...Engem viszont a hajdani "virtuális randink" döbbentett le kissé...És a leírásaidat olvasva teljesen hihetetlennek tünt a dolog,hogy amit leírtál,az csak a képzelet terméke volt...Annyira jól hoztad a hajdani énemet,a VISELKEDÉSEMET, a szavajárásaimat, hogy az teljesen hihetetlennek tünt...A leírásaidat olvasva az ember pillanatok alatt "visszautazott" az időben vagy 30 évet...És szinte láttam magamat az akkori időkben...(Pl.a Nyugatinál lévő óra alatt ácsorogva, amint hirtelen ötlettöl vezérelve, éppen cukorka után kotorászok a zsebeimben...Az ilyesmi jelenetek már rég kimentek a fejemböl, úgyhogy kicsit furcsa volt olvasni ilyesmiröl tőled...Főleg úgy,hogy ha minden igaz, sose láttál a nyugatinál lévő óra alatt ácsorogni...)
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 02. 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/1HS4U_ZrzGo Kai Tracid:Tiefenrausch...(The deep blue változat...) Ez a szám hogy tetszik neked, Szami? Nekem ez is nagy kedvencem...Igaz,ez nem 80-as évekbeli "italodiszkó", de azért nem rossz ez se...Legalábbis szerintem nem az...Hm...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Következő
31 / 33 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.