Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

TÉRBENI LÁTÁS
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
angyay
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 09. 20:11    Hozzászólás témája: TÉRBENI LÁTÁS Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedveseim a lényegről beszéljek ez pedig a TÉR amiben élünk. Vagyis térbeni tehetetlenségi mutatók amik kimaradtak az életünkből mert nem tudunk róla hisz akik tudják nem merik el mondani (mint én sem eddig). Ha tudsz a térben látni oly módon ami elemi dolog mindenkinél de neked sem nekem nem része életünknek még de részeiben ott vagyok már. Mesterem úgy mondta vannak emberek kik amit elgondolnak azonnal megjelenik a TÉRBEN NA EZ A LÉNYEGE MINDENNEK. Sikerül akkor a SMARAGD TÁBLÁDAT feltaláltad saját egyéni bejáratásra, ha uralod a teret elméddel mindent uralsz ami itt a földi létben eléd járul bármit. Jövő jelen múlt kosza ábránd elmédnek hisz tér a te világod amit felkel ismerned magadban. Tér utazásom kelléke amit nem mondtam el nektek eddig. A lényege amit belső látásban tudsz látni azt a térben tud látni magad előtt tudatodat és AZT A GÖMB SPIRÁL ÁBRÁT ami arany színű ezt nem meséltem el nektek de most tudjátok. Tér minden út kezdete a végtelen lehetőségek helye ha a belső látásban látott dolgaidat a térbe tudod helyezni akkor ott vagy a TÉR-TUDATÁBAN ami tőled független mert itt mindent elkel sajátítanod (mint a járást, beszédet és ami ezzel jár fogást utazást jövőbelátást). Mindennek itt a KULCSA ÉS A KEZDETE HATÁRTALAN LEHETŐSÉGEIDNEK HA MERSZ ÉLNI VELE. TEGYED SEGÍTELEK AMIBEN TUDLAK (hisz ez a dolgom).
vuvuzeller
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 13. 21:47    Hozzászólás témája: Re: TÉRBENI LÁTÁS Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha valaki semmit nem lát amikor az űrbe bámul;
ha elméjével felfedezi az elmét, azzal elpusztítja a megkülönböztetést, és eléri a buddhaságot.
A felhőknek, amelyek az égen vándorolnak, nincs gyökerük, nincs otthonuk;
miként az elmében sodródó megkülönböztetõ gondolatoknak sincs.
Amint az én-tudatot meglátod, az ítélkezés véget ér.

/Tilópa/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 16. 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez az űrbebámulás inkább olenydahlos, mint tilópás. .D

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vuvuzeller
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 16. 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Ez az űrbebámulás inkább olenydahlos, mint tilópás. .D

Csaktudják kik idézik hogy ki mondta
Skywalker, ez nem egészen az az űr!
Vissza az elejére
vuvuzeller
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 16. 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De ha veszek fel 3D szemüveget akkor ugye térben látok?
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 16. 19:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tudom, hogy nem az az űr, elvileg tibeti szakos vagyok, amikor épp nem lógok (de az ritka Very Happy), de azt célszerűbb lenne ürességnek fordítani, ha jól sejtem. Smile

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vuvuzeller
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 16. 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tilopa bácsi tibeti volt? Vagy hindu, or egyéb etnikum?
Ha értesz ehhez akkor az eredeti forrást kell megnézni milyen szót használt Mahámudrá nevű fennmaradványában.
Mert ha angolon át csavarták magyarra akkor ugye a space az űr is tér is.
De végülis mivel hasonlat az egész, az űr és tér (meg a semmi) ugyanaz ebben az értelemben.
Vissza az elejére
vuvuzeller
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 16. 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Reményeim szerint elmentél előkeríteni a mahamudrát tibetiül.
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 16. 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

El, meg vacsorázni és zoknit mosni is =) Vigyázzál, nincs 24 órás ügyelet egyik topikban sem. =)
Tessék:
http://sangharime.com/ed/images/e/e2/Phyag_rgya_chen_po_i_man_ngag.pdf
Indus volt Tilópa bácsi, de nem hindu, hanem buddhista, a hindu meg nem etnikum Wink és Tibetben maradt fönt a hagyománya.
Eredetiben nam mkha' (ég) van. Beleszaladtunk minap ilyen tiznpár éves okosságba, ahol végig űrt írnak, ahová leginkább ürességet gondolna az ember, alig félreérthető, szóval az idézetedben kb. az űrbebámulásig jutottam el elsőre, aztán nem mertem továbbmerészkedni =D

Itt van Keith Dowmantől is, de van ez magyarul is rendesen, ítélkezés meg bámulás nélkül, asszem, Agócs fordította.

Gazing intently into the empty sky, vision ceases;
Likewise, when mind gazes into mind itself,
The train of discursive and conceptual thought ends
And supreme enlightenment is gained.

Like the morning mist that dissolves into thin air,
Going nowhere but ceasing to be,
Waves of conceptualization, all the mind's creation, dissolve,
When you behold your mind's true nature.

Vissza az elejére
vuvuzeller
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 16. 22:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Annyit tudok hogy az a fordítás amit bemásoltam azt Osho Mahámudrás könyvéből vették, felismérem. Aztán hogy műfordítás felhasználása vagy a könyv fordítója maga fordította-e...
Azt hiszem "George a tantrabetyár" fordította a könyvet, de ez csak tipp.
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 16. 22:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Osho? Akkor jó, nem szóltam, bénát nem rúgdosunk. Very Happy

Vissza az elejére
vuvuzeller
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 16. 23:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olykor angolul olykor hindiül? tartotta az előadásokat.
Ez egy angol lehetett megtaláltam a könyvet, és angolul idéz (a fejezetek elején)
Tantra: The Supreme Understanding
Az idézett rész a 28. oldalon van
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 05. 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én azt hittem, hogy itt művésztől folyik a diskurzus. Osho és egyéb kinevezett gurukhoz nem tudok hozzá szólni.

De ha már a dolgokra való rálátásról beszélünk, akkor igyekszem fentről szemlélni a dolgot, nem alulról. Így valahogy tisztábban látok Razz
Vissza az elejére
angyay
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 13. 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vuvuzeller írta:
De ha veszek fel 3D szemüveget akkor ugye térben látok?

Ha nem veszel szemüveget ebben a pillantban 14:53 perckor akkor is a térben látsz, de ekkor még nem jelennek meg itt a gondolataid a szemed előtti térben. Ja űr, az űr, ez nem űr.
angyay
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 13. 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Én azt hittem, hogy itt művésztől folyik a diskurzus. Osho és egyéb kinevezett gurukhoz nem tudok hozzá szólni.

De ha már a dolgokra való rálátásról beszélünk, akkor igyekszem fentről szemlélni a dolgot, nem alulról. Így valahogy tisztábban látok Razz
Térben nincs alul? Osho kit érdekel az a???
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.