Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc könyvek 3. - könyvajánló egymásnak (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 37, 38, 39  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 10. 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amerikai szerzőtől ár az is teljesítmény, ha jó iparosember és utánanéz dolgoknak. A Garabonc szerzője róka- és farkashúst etet az erdőben vándorlókkal, és simán nem fagy le a tízéves gyerek lába, amikor átázott cipővel caplat a hóban napokon át.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 10. 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing Laughing
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 11. 06:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Skar írta:
Én még a nővérem húgára sem szántam rá magam Picoult-tól, egyre inkább van az az érzésem, hogy túl trendi lesző az én ízlésemnek, de azért persze el fogom, olyan rég van a halállistámon.

Azt hiszem, jól ítéled meg előre is.
Amíg a Napirend fővonulatainak egyike az autista testvér kistestvérének helyzete a családban, a Nővérem huga egy leukémiás nővér hugát taglalja. Kicsit még nekem is meredek az egész szituáció. A szülők a kisebbik lányt direkte azért hozták világra mesterséges megtermékenyítéssel, hogy ki lehessen választani a megtermékenyített petesejtek közül azt, amelyik genetikailag teljesen alkalmas lesz a leukémiás lány csontvelejének, vérének és éppen amortizálódó szerveinek pótlására.
Amúgy olvasmányos, az ábrázolt helyzeteket mélységükben ismeri. Előzetes tanulmányokat végzett pl. a tűzoltó mesterség csínjáról-bínjáról, hogy hitelesen tudja ábrázolni apukát munka közben.
Az a könyv, amit az ember egyszer érdeklődéssel végigolvas, hogy utána soha többet ne vegye kézbe.
Mondom én a Napirend után, és Nővérem hugának a százvalahanyadik oldalánál.

Hát nem tudom....valahogy nem érzek kedvet az említett könyvek elolvasására.... Embarassed
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 11. 06:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Amerikai szerzőtől ár az is teljesítmény, ha jó iparosember és utánanéz dolgoknak. A Garabonc szerzője róka- és farkashúst etet az erdőben vándorlókkal, és simán nem fagy le a tízéves gyerek lába, amikor átázott cipővel caplat a hóban napokon át.

Na mostan aztán mégjobban elment a kedvem..... Rolling Eyes ( Laughing )
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 11. 06:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha éppen arra vágysz, hogy kicsit kizárhasd a fejedből a napi gondjaidat, arra alkalmasak. Ha annak idején olvastál Berkesit vagy Szilvásit, azokhoz tudnám fajsúlyban hasonlítani.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 11. 07:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Ha éppen arra vágysz, hogy kicsit kizárhasd a fejedből a napi gondjaidat, arra alkalmasak. Ha annak idején olvastál Berkesit vagy Szilvásit, azokhoz tudnám fajsúlyban hasonlítani.

Annak idején az összes fellelhető Szilvásit és Berkesit kiolvastam.
Talán emlékszel,akkor több jutott könyvre,de nem volt akkora választék.Ma akkora a választék hogy hátast dobok a boltba,viszont zsé már nincs annyi rá.De hála az égnek vannak könyvtárak.
Érdekes most a könytárban ,különböző népek asszonyainak életét bemutató könyvek jönnek szembe velem.Na leírom inkább most milyen könyveket vettem ki:

Noel Barber: A kairói nő.(Egyiptom)

Azadeh Moaveni:Rúzsfoltos dzsihád.(Irán)

Pearl S. Buck: Nők pagodája.(Kína)

Elizabeth Gilbert:Ízek,imák,szerelmek.

Sue Monk Kidd: A méhek titkos élete.

Jane Austen füveskönyve. (szerelmek és ballépések)

Albert Zoltán:Az alkimista-kódex (krimi)

J.R. dos Santos: Az isteni formula (krimi a Kossuth kiadó adta ki)

Tolvaly Ferenc:40 nap lélekúton.

3 db pedig csak olyan elalvás előtti,ami nem felpörget hanem inkább altat,de kellemesen:

Andrew M.Greeley:A Smaragd-sziget aranya-Nuala nyomoz.-

Susan Wiggs: Mennyből az angyal.
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 13. 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Berkesitől én is többet is olvastam, szerettem a könyveit.

Most viszont találtam egy 5 kötetes nagyregényt, ami minden, éppen aktuális olvasnivalót felülírt nálam.Very Happy Félretettem Háy János könyveit is, és hátrébb sorolódott a Tajpan és az Egy gésa emlékiratai is.

Skar! Háy Jánosnak a Házasságon innen és túl című novelláskötetét elkezdtem. Elolvastam pár novellát belőle. Olvasmányos, de engem lehúz, és nem is nagyon érdekel. Nincs kedvem sikertelen párkapcsolatokról olvasni, meg tönkrement házasságokról, félrelépésekről és ezek lelki és egyéb okairól. A szereplők nem igazán szerethetők, vagy nem tudok, vagy nem akarok velük azonosulni (vagy legalábbis eddig nem találtam olyan szereplőt). Az egész könyvből árad a reménytelenség, amit jó lett volna feloldani egy kis (ön)iróniával.
Nem nagyon sarkallnak gondolkodásra ezek a novellák, pedig a novelláknak rövidségükben, tömörségükben arra kellene, hogy sarkalljanak. Az ember kibontja a szálakat gondolatban, továbbgondolja az eseményeket, a történéseket és megpróbálja megfejteni a kimondatlant.
Azért nem bánom, hogy a kezembe akadt, lehet, hogy később visszatérek még rá pár novella erejéig, de nem sok esélyt látok rá, hogy az egész könyvet végigolvassam.

A mostani gyöngyszem, amit fentebb írtam:
Josikava Eidzsi: Muszasi.

Azért is érdekel, mert ez a Muszasi nevű harcművész, író és zen buddhista mester tényleg létezett. Meg azért is, mert nagyon szerettem James Clavell-től a Sógunt, meg nem rég néztük meg újra Az utolsó szamurájt is (ami giccses végétől eltekintve nagyon jó kis film szerintem).

Azt írják, hogy ez egy eléggé ismert és olvasott regény, úgyhogy lehet, hogy többen is olvastátok?
Majd azért mesélek...

alias Ms M.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 15. 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elkezdtem olvasni az Ízek,imák, szeremek c könyvet.Még nagyon az elején vagyok,de ennél a könyvnél nem kell lesnem a 100.oldalt. Smile
Ha kiolvastam majd mesélek.A filmet még nem láttam,esetleg a könyv után megnézem,majd még kiderül....
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 15. 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nővérem húga kiolvasva. Olyan 3/4-ig olvasmányos, érdekesnek is mondható. Onnan kezdve viszont duplacsavarok jönnek a valóban feloldhatatlan helyzet feloldására, a vége viszont totálkárt okozott nálam. Az amúgy is hipotetikus alapszituációt (a leukémiás nővérnek mesterséges megtermékenyítéssel húgot hoznak a világra, aki genetikailag tökéletes szerv donor a nővére számára) ezotériába hajló duplacsavarral oldja meg, ami olyan nagyon szééééépséges, hogy az ebédem kikívánkozott. Hasonlóan oldja meg a másik szálat, a lelki csődbe került fiútestvér problémáját is... pfujjj.
El lehet olvasni, de nem kell sokat várni tőle.
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 15. 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar hatására elolvastam a Hyperiont. Ez egy '89-es sci-fi. Azaz, ha jól számolok, 22éve íródott Surprised . De nekem így is egy teljesen elképzelhető jövőt mutat be. Izgalmas, egyáltalán nem vidám. Annak ellenére, hogy nem magyaráz meg mindent, h mi micsoda, szerintem érthető és követhető. És minden tiszteletem a fordítóé a nyelvi leleményekért Smile.
Ami viszont aljasság, h ez csak az első kötete a négy részes sorozatnak (ez csak a vége felé vált világossá, amikor elolvastam a borítószöveget Razz), és magyarul max. a második rész kapható Confused
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 16. 05:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Nővérem húga kiolvasva. Olyan 3/4-ig olvasmányos, érdekesnek is mondható. Onnan kezdve viszont duplacsavarok jönnek a valóban feloldhatatlan helyzet feloldására, a vége viszont totálkárt okozott nálam. Az amúgy is hipotetikus alapszituációt (a leukémiás nővérnek mesterséges megtermékenyítéssel húgot hoznak a világra, aki genetikailag tökéletes szerv donor a nővére számára) ezotériába hajló duplacsavarral oldja meg, ami olyan nagyon szééééépséges, hogy az ebédem kikívánkozott. Hasonlóan oldja meg a másik szálat, a lelki csődbe került fiútestvér problémáját is... pfujjj.
El lehet olvasni, de nem kell sokat várni tőle.

Hát úgy gondolom ,ezt a könyvet nem akarom inkább kiolvasni....
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 17. 08:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most egy, a Romanovok-ról írt könyv vár rám. Gyanum szerint ez a könyv egy könnyedebb kategoria lesz, de majd kiderül Rolling Eyes
Berkesinek és Szilvásinak egyetlen könyvet sem olvastam Embarassed Rolling Eyes
Szeretem a hangoskönyveket (mert az olvasáshoz már nemcsak a szemüveg, de a fény is kell), ráadásul ezt útközben is lehet hallgatni. Csak ezekkel meg az a gond, hogy elég drágák.
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 17. 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
Most egy, a Romanovok-ról írt könyv vár rám. Gyanum szerint ez a könyv egy könnyedebb kategoria lesz, de majd kiderül Rolling Eyes
Szeretem a hangoskönyveket (mert az olvasáshoz már nemcsak a szemüveg, de a fény is kell), ráadásul ezt útközben is lehet hallgatni. Csak ezekkel meg az a gond, hogy elég drágák.

Milyen témájú hangoskönyveket szeretnél? Smile Van olyan oldalhoz hozzáférésem, ahonnan lehet letölteni, csak írd meg mit szeretnél...
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 17. 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dywir írta:
Xifu írta:

Milyen témájú hangoskönyveket szeretnél? Smile Van olyan oldalhoz hozzáférésem, ahonnan lehet letölteni, csak írd meg mit szeretnél...

jajjdeyóÓ blob3
nagyon aranyos vagy, köszönöm a lehetőséget Smile
most már rég nem is nézegettem ebben a témában, nem nagyon tudom mik is vannak. Amiket nagyon szeretek azok a rövidebb elbeszélések, novellák, regények, amiket felolvasnak - pl. ilyeneket sokszor adnak a Kossuth adón a Déli Krónika utáni időben.
remélem nem voltam szemtelen? Rolling Eyes Embarassed
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 18. 05:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ízek ,imák,szerelmek:

Felénél járok,de van egy mondat amit gondoltam leírok nektek belőle.

"Az imádsággal megszólítjuk Istent,és a meditáció során meghallgatjuk a választ."
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 37, 38, 39  Következő
2 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.