Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc könyvek 3. - könyvajánló egymásnak (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 37, 38, 39  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 18. 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
Most egy, a Romanovok-ról írt könyv vár rám. Gyanum szerint ez a könyv egy könnyedebb kategoria lesz, de majd kiderül Rolling Eyes
Berkesinek és Szilvásinak egyetlen könyvet sem olvastam Embarassed Rolling Eyes
Szeretem a hangoskönyveket (mert az olvasáshoz már nemcsak a szemüveg, de a fény is kell), ráadásul ezt útközben is lehet hallgatni. Csak ezekkel meg az a gond, hogy elég drágák.

Pontosan melyik könyv a Romanovokról?? Mesélj majd, hogy milyen. Ez a téma mindig érdekelt.
/Fodor Ákos: Jókívánság/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 18. 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Luc Mary - A Romanovok utolsó napjai c. könyv
Én is kíváncsi vagyok rá, mert ez engem is mindig nagyon érdekelt.
Úgy emlékszem kapható még másik könyv is ebben a témában, de pontos írót és címet most nem tudok mondani. Ha érdekel utánanézek.
Egyszer láttam egy elég terjedelmes dokufilmet is róluk, de ez régen volt, és már kevés részre és csak homályosan emlékszem Rolling Eyes
majd mesélek Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 20. 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
Luc Mary - A Romanovok utolsó napjai c. könyv
Én is kíváncsi vagyok rá, mert ez engem is mindig nagyon érdekelt.
Úgy emlékszem kapható még másik könyv is ebben a témában, de pontos írót és címet most nem tudok mondani. Ha érdekel utánanézek.
Egyszer láttam egy elég terjedelmes dokufilmet is róluk, de ez régen volt, és már kevés részre és csak homályosan emlékszem Rolling Eyes
majd mesélek Smile

Gudrun Ziegler: A Romanovok titka a másik könyv
Engem nem a politikai része érdekel (legalábbis nagy mélységekben nem), mint inkább maga a család, főleg az utolsó Romanovok.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 23. 05:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Végére értem az Ízek ,imák,szerelmek című könyvnek.

Nekem tetszett,annyira hogy úgy döntöttem a polcomon a helye.
A könyv könnyen olvasható,gördülékeny és tartalmas.Sok elgondolkodtató szöveg van benne,mégsem nehéz vagy száraz.
Tipikus példája annak hogy a pillanatnyi rossz mennyire be tudja indítani az embert,hogy ellenkező oldalra forduljon,és ne süppedjen bele éppen abba amiben van.De ahhoz hogy el tudjon indulni át kell élnie egy katarzist ,ami megadja a kezdő lökést az új irány felé.Ezt a katarzist mindenki másképp éli meg ,van aki a fürdőszoba padlóján bőgve van aki másokat marcangolva,embere válogatja.Forog velünk a kerék,a könyvben nagyon lentről indul,de a végére már fenn van.Az én lelkemnek kell a boldog befejezés, és ez van a könyv végén.A remény ,hogy van értelme a szenvedésnek ami olyan szinten tanít amit másképp nem tudunk megtapasztalni. A vége hogy pozitívan jövünk ki ,egy negatív helyzetből.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 25. 06:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még valami az előző hozzászólásomhoz:

Hááát olvastam pár kritikát a filmről és baromira lehúzták.Elgondolkodtam azon ,hogy nem kellene rá időt pazarolnom.
Nem tudtam hogy Julia Roberts a főszereplő-és bocsánatot kérek mindenkitől aki szereti-de én viszolygok ettől a nőtől.

Szóval azt szeretném kérni,ha láttátok a filmet,írjátok le szerintetetk milyen.

köszönöm
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 31. 15:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.irodalmijelen.hu/?q=node/2362
VI. Újbudai Ünnepi Könyvhét

már készülnek a pavilonok Cool Emese már nagyon várja, tavaly is kapott könyveket.
Vissza az elejére
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 02. 06:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, ráértem olvasni íme a termés:

Pearl S. Buck Nők pagodája.

A címből azt gondoltam valami kínai női budoárt fog megjeleníteni a könyv,de erről szó sincs.Egy család életét lehet nyomon követni a család első asszonyának szavai által.
Vu asszony betölti a 40 évet és úgy dönt többé nem akar a hagyományoknak megfelelni és keres a férjének egy második asszonyt ágyasnak,és ő kivonul a terepről mert 40 évesen nem óhajt már gyereket szülni.A családot nagyon megrázza ez a döntés de mivel az asszonynak szava van,mindenki elfogadja a helyzetet.De hiába történik minden úgy ahogy Vu akarja,valami nagyon nem úgy alakul ahogy azt elképzelte.Az egész életében a társadalmi tradíciókat betartó asszony elköveti élete legnagyobb eretnekségét,szerelmes lesz egy nyugati férfibe.A szerelem nem teljesedik be ,de Vu általa döbben rá hogy nagyon sok dolgot elbaltázott az életében,amit aztán megpróbál helyrehozni.
Nekem tetszett ez a könyv.Az írónőtől ez a 2. könyv amit olvastam és rá fogok keresni a többi regényére is.mondjuk engem kifejezetten érdekel más népek élete,az apróbb részletekkel együtt.(lakásaik,ételeik, szokásaik)A leírások nem unalmasak,és habár egy-egy szituációt mélyebben is boncolgat,számomra a könyv olvasható élvezhető volt.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 02. 06:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sue Monk Kidd : A méhek titkos élete

Érdekes könyv,emberekről ,feketékről-fehérekről.
Lily megszökik az apjától fekete bőrű dajkájával és anyja szintén fekete bőrű dajkájánál találnak menedéket,aki jelenleg méhészkedik.Befogadják és istápolják őt egy olyan világban ahol a négerek a szavazati jogukért harcolnak,ahol éppencsak megkapják ezt és képesek az emberek egymásnak menni és ölni is a bőrszínük végett.Ez végett számomra nem igazán hiteles a történet,a nagy rózsaszín szeretésről,a nagy elfogadásról.Az előbbi mondatokat nem vitaindítónak szántam,csak egész egyszerűen nem érzem igaznak a könyvet.Ettől függetlenül olvasható,de nem gondolnám hogy a könyvespolcomon a helye.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 02. 07:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Andrew M.Greeley: A Smaragd-sziget aranya

Az írótól először Az Ír csipke rejtélye című könyvet olvastam,az tetszett annyira hogy másik könyvet is elolvassak tőle.Ha viszont ezzel a könyvvel kezdem nem biztos hogy elolvasom a másikat.
A könyv egy történelmi alapukon nyugvó krimi,ami néhol igencsak száraz,adatokkal, okfejtéssel,és teljesen idejétmúlt unalmas lovagiassággal.Ebben a könyvben erősen érződik hogy pap írta a könyvet,mert a férfi-nő kapcsolatát igencsak érdekesen mutatja meg.
Pl a főhős -habár megveszik a főhősnőért-nem kerül vele testi kapcsolatba mert tiszteletbe tartja a lány fiatal korát.(A lány 20 éves!)Ezen kívül a csajszi aki addig ki sem mozdult apja tanyájáról megfejt egy olyan történetet amit 80 év óta senki ... Aztán kiderül hogy Churchill állt az ír szabadságharcos Michael Collins halála mögött....igaz az író a zárszóban közli hogy ő csak azt írta le ami történhetett volna....
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 02. 07:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jane Austen füveskönyve-Szerelmek és ballépések.

Válogatás az írónő könyveiből.Van benne pár ismétlés,de azt gondolom vannak sokkal jobb mondások a könyveiben mint amiket itt beidéztek.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 02. 07:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Albert Zoltán Az alkimista kódex

Jaj ezt a könyvet azért kell elolvasni mert olyan elképzelhetetlen szituációk vannak benne hogy az már vicc.
pl.A hősnő veszettül utálja a hőst,le akarja csukatni aztán az egyik másodpercről a másikra ,minden indok nélkül megbízik benne és együtt csatároznak az igazság kiderítéséért.Az egyik szitu kifejezetten tetszett.Furgonnal menekülnek és velük van egy vak pap.Ahogy mennek mendegélnek látják ám,hogy a zsaruk autómegállítanak,na persze ők nem futhatnak beléjük.Lehúzódnak az út szélére,a hős látványosan vizel,hogy a zsaruk azt lássák ezért állt meg.Aztán a furgon rakteréből elővesznek egy koporsót (ami üres)odaviszik a vízpartra,a főhős mint egy hajóba beleül,a főhősnő a tetejével teszi ugyan ezt és eleveznek a veszélyes helyről.A zsaruk nem látják meg őket-érdekes módon-de az álló furgont igen.A pap megkéri őket hogy vontassák be a furgonját,és a rendőrök annyira hülyék,hogy fel se tűnik nekik hogy eltűnt a vezető,vagy hogy egy vak pap hogy vezet,vagy ilyenek és elvontatják a furgont a plébániára. Rolling Eyes Jaja az még nagyon tetszett hogy a hősnő kétneműnek született-így benne van a nő és a férfi ami az elixir előállításához szükséges,és egy vasszűzzel akarják a vérét megcsapolni,-de a csaj végül is megmenekülvén a főhősnek gyereket szül.
Na szóval a pap furgonjának bevontatása után a könyvet csak azért olvastam el ,mert kíváncsi voltam mennyi baromság lesz még benne....hát volt bőven.Alagútrendszer,omlás mindkét oldalról.Pont ott van egy templom záróköve a plafonba.Gerendából faragnak hozzá "kulcsot" és láss csodát
a hatszögletű botvéget beledugva a zárókő közepébe el tudják törni a követ,kimásznak a lyukon ami olyan magasan van hogy a csaj a pasi vállán egyensúlyozva tudja csak a kulcsot bedugni.Megtalálnak egy Corvinát és 100 kiló aranyat amit ki akartak menekíteni mo-ról.Ja és egy szervezet csak úgy elrabolja a parlamentből a magyar koronát mert az elixírhez az is kell,meg az esztergomi bíborost is elrabolják hogy egy nőt meg tudjon koronázni.....elég ennnyi? Very HappyVery HappyVery Happy:
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 02. 07:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jelenleg a Rúzsfoltos dzsihád című könyvet olvasom...majd jövök.Very Happy
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 02. 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bbemes írta:
http://www.irodalmijelen.hu/?q=node/2362
VI. Újbudai Ünnepi Könyvhét

már készülnek a pavilonok Cool Emese már nagyon várja, tavaly is kapott könyveket.

már készítik a kürtős kalácsot, duplán drága hét lesz ez Cool
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 07. 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidenának ajánlom a "népek leányai" sorozatához a Búcsú tóanyánktól című könyvet - tibeti-kínai határvidéken élő érdekes kis matriarchális társadalmú népecske leánya ír az életéről.

Ki mit hörcsögölt be a könyvhéten, meséljetek csak.
Én agavésokat, sokfélét, meg az újra kiadott Tengeróceánt Bariccótól és egy A klastrom titkát Austentől - csak hogy ma máris még olcsóbban lássam a bookline-on - miért éri meg a kiadóknak, hogy a kereskedőkön keresztül adjanak nagy kedvezményt, közvetlenül nekünk csak kicsit? Ezért vettem a booklányon a Rómát, az agave standjához csak dedikáltatni vittem ki. A Nyitott Könyvműhelytől viszont vettem egy csinosabban leárazott koreai novelláskötetet meg Rosenthaltól Az engedetlenség hét útját.
Nyertem egy Türkizkék hegedűt Baráth Katalintól, egy barátomtól pedig kaptam egy Szent Anzelmet, az is megjelent most megint.
Majdnem vettem még egy Gladwell-kötetet, de pont amikor nézegettem, eleredt az eső, aztán verte a jég a sátrakat, még alattuk is vizesek lettek a könyveket, úgyhogy be kellett dugni a ponyva alá és várni, míg eláll, de addigra jobb belátásra tértem. =)

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 07. 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olvasta valaki a A viskót?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 37, 38, 39  Következő
3 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.