Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc könyvek 3. - könyvajánló egymásnak (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 02. 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade akkor néhány szót megintcsak a kisregény érthetetlenül rövid terjedelméhez is...Örülök annak,hogy a jelek szerint Szami,neked is kicsit összecsapottnak tünt a kisregény terjedelme,az írtózatos mélységü mondanivaló ellenére is...Te mondjuk a szereplők jellembeli, motivációs tulajdonságairol olvastál volna többet,én viszont magáról a folyón való utazásrol...A csuda tudja hogy miért, de engem az bosszantott a kisregényben leginkább, hogy ha megfigyeled a dolgot,a folyón való utazást a szerző elintézi néhány oldal terjedelemben...Pedig többször is utal arra szerintem,hogy a folyón való út, HÓNAPOKIG TARTOTT...Hm...Milyen remek dolog lett volna szerintem,ha az író a folyón való utazást leírja kimerítő részletességgel,sok-sok szemléletes leírással, az egzotikus trópusi őserdőbe való egyre mélyebb felhajózást illetően...Mondjuk így se volt rossz ahogy csinálta,dehát ahogy mondani szokás,azért egy remek író tollából egy adott esemény azért mégiscsak hangulatosabb dolog mondjuk 1000 oldal terjedelemben leírva,mint mondjuk 15-ben...De persze tudom azt jól,hogy egy ilyesmi dologhoz mind a kiadóknak,mind pedig a primitív,hülye olvasóknak lehetett volna könnyedén néhány szava...(Az ilyesmiröl szerintem a mi zseniális történelmi regény szerzőnk, Passuth László is tudott volna azért sokat mesélni...Meg mesélt is némelyik regényének az utószavában...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 02. 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Huh, Titusz, ennyi mindent felvetni egyszerre.
De mondd csak, hogy az első felvetésedre némileg válaszolni tudjak: Olvastad Rousseau-t, igaz?
Szerinted az ember eredendően jó, avagy eredendően rossz, gonosz? Lehet itt kellene kezdeni az elmélkedést... dontknow
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 04. 05:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Lehet Szami hogy te mást láttál ki a regényböl mint amit én,de az én értelmezésemben ez a kisregény az első sorátol az utolsóig a KAPITALIZMUS,ÉS A F.T. ember és társadalom romboló hatását járja körül,és mutatja be...Csak figyeld meg...Adott ugye a másodlagos elbeszélő, Marlow alakja, aki ha megfigyeled, JÓL KIHANGSÚLYOZOTTAN tisztán IDEALIZMUSTOL VEZÉRELVE, elszegődik az üzleti társasághoz hajóskapitánynak..."Mert vonzza az ismeretlen vidék"...Aztán csak figyeld meg azt,hogy a regényben szereplő többi alak viszont EGYTÖL-EGYIG csak "pénzt keresni" ment a vadonba, gátlástalanul kizsákmányolni embert és természetet...És ezen tevékenység közben ugyancsak EGYTÖL-EGYIG csak pusztítottak-romboltak maguk körül törvényszerűen,és lelkiismeretlenül mindent...Nem elég az,hogy az embert és természetet is pusztították egyaránt,de mindezeken felül még a SAJÁT LELKÜLETÜKET IS pusztították gátlástalanul...És jól látja az író azt,hogy mindenfajta pusztítás közzül EZ AZ UTÓBBI DOLOG a legiszonyatosabb, és a legborzalmasabb...És a legkártékonyabb dolog...Úgyhogy nem véletlen az,hogy a regény végén a haldokló Kurtz-nak az az utolsó szava ugye,hogy "borzalom"...Gondolom ezzel arra akart utalni az író,hogy Kurtz A HALÁLOS ÁGYÁN DÖBBENT ARRA RÁ,hogy mit is művelt a "meggazdagodása" érdekében,és mivé is vált mindezen tevékenység közben...Pedig mint ahogy arra utalt többször is a szerző,EREDETILEG NEM ILYENNEK tervezte azért a dolgot...De aztán az önnön kapzsiságának a rabja lett, és a kellő kontroll nélküli környezetben egy DÉMONI SZÖRNYETEGGÉ VÁLT...És mindez a PÉNZ UTÁNI HAJSZÁJA okán történt vele...Számomra ennek a folyamatnak és TÖRVÉNYSZERÜ DOLOGNAK a remekbeszabott bemutatása, és ábrázolása adja ennek a kisregénynek az elképesztő varázsát...És a MAI VILÁGRA ÉRVÉNYES ÁTHALLÁSOK...Én világ életemben sokat törtem a fejemet azon,hogy MIKÉNT LEHETNEK EMBEREK ENNYIRE MOCSKOSAK,ALJASAK,és ember alatti lények, mint amennyire mocskos és aljas ezeknek a mai embereknek a döntő része...És a sok fejtörés során énis valami olyasmire jutottam idővel,mint amire jutott a kisregény szerzője...Miszerint A PÉNZ ÖRDÖGE képes még a leginkább jóhiszemü, a leginkább idealista embert is ÁLLATTÁ változtatni pillanatok alatt,AMENYIBEN AZ ADOTT ILLETŐ NEM FIGYEL ODA MAGÁRA...Meg nem figyel az anyagi jellegü vágyainak az állandó kordában tartására...Ha rajtam múlna a dolog, én bizony minden emberrel,kisiskolással elolvastatnám ezt a kisregényt, és utána hosszú vitaestet rendeznék belőle,hogy kinek mi jött át ebböl a rövid kis írásbol...Valahogy mindenképpen ki kellene nyitni már az emberek szemét azon dolog kapcsán,hogy a MINDENFELÖL ÖMLŐ materialista propaganda és "életmód modell" ne csinálhasson annyi emberböl minden erkölcsiség nélküli állatot, mint amennyit jelen állás során csinál...

Mióta világ a világ, létezik az emberi aljasság, a másik sárba tiprása, kihasználása, a másikon való átgázolás stb. csak az ember saját önös érdekei miatt. Nem így van?
Nem csak a mai korban minden a pénz, a vagyon, a hírnév, az ezzel járó dicsőség.

Miért vannak a háborúk?
Miért vannak az öldöklések évszázadok, évezredek óta?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 04. 05:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
...Sokszor elgondolkodok azon is,hogy Conrad a maga idejében és maga világában, hogy a csudába nem bolondult meg idővel,látván maga körül mindenfelé azt a VÉGTELEN TERJEDELMŰ erkölcsi,és jellembeli mocskot, amit olyan jól bemutatott a "Sötétség mélyén"-ben,illetve a "Nostromo"-ban...Bevallom töredelmesen, csak csodálni tudom mindezekért az írót...

Néhány eshetőség:
1. Nem is így gondolkozott, nem tipródott rajta, csak leírta a meglátásait.

Ha mégis, akkor:
2. Felülemelkedett.
3. Kiírta magából
Smile
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 04. 14:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Huh, Titusz, ennyi mindent felvetni egyszerre.
De mondd csak, hogy az első felvetésedre némileg válaszolni tudjak: Olvastad Rousseau-t, igaz?
Szerinted az ember eredendően jó, avagy eredendően rossz, gonosz? Lehet itt kellene kezdeni az elmélkedést... dontknow
Nem...Nem olvastam még semmit sem Rousseau-tol, de nemis akarok olvasni tőle semmit sem...Mivel ha jól tudom, AZ Ő MUNKÁSSÁGA volt a kezdet azon az úton,ami útra lépve aztán idővel oda jutott ez a világ,ahová ma jutott...Ebbe a "liberalizmusnak" nevezett megveszekedett elmebajba, és totális ember és társadalom ellenességbe...Mondjuk jó-jó, Rousseau azért még nem ezeket a MAI ember,nemzet,és társadalomellenes eszméket hirdette konkrétan,viszont amennyire én tudom, az ő, és annak a másik senkiházinak, annak a Voltaire-nek a ténykedése vezetett az ún."felvilágosodás" elindulásához előbb Franciaországban,azután széles-e világban...Éshát ugye azután ez a "felvilágosodás" termelte ki magából idővel ezt a mai "liberalista" eszmeiséget,ami aztán jól láthatóan a teljes anarchiába,és pusztulásba kergette mára az egész fejlett világot...Szóval EZÉRT nem olvasok én soha semmit sem Rousseau-tol...Mivel nem akarom,hogy az én agyamat is mérgezze a szellemi mocskaival...Az emberek amúgy szerény meglátásom szerint se nem jók,se nem rosszak...Én inkább úgy jellemezném őket,mint egy KÉPLÉKENY MASSZÁT...Főleg a tömegek szintjén...Ami "masszát" meg egy "felsőbb erő,hatalom,vagy akarat" aztán az ő igényeinek megfelelően képes befolyásolni,vagy irányítani MINDIG ...Azaz más szavakkal, az emberekböl pont ugyanúgy lehet kihozni a jót is,mint ahogy a rosszat...Szándéktol függően...Én személy szerint ezért hiszek pl. a vallások pozitív ember és társadalom formáló erejében, és ezért gyűlölöm pl. a politikát,meg a mai média világ urait...Mert ez utóbbiak a birkaságot és a megvezetett állatot hozzák ki az emberek tömegeiböl, aminek aztán látható is sajnos a hatása a mai mindennapokban...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 04. 14:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Mióta világ a világ, létezik az emberi aljasság, a másik sárba tiprása, kihasználása, a másikon való átgázolás stb. csak az ember saját önös érdekei miatt. Nem így van?
Nem csak a mai korban minden a pénz, a vagyon, a hírnév, az ezzel járó dicsőség.

Miért vannak a háborúk?
Miért vannak az öldöklések évszázadok, évezredek óta?
Szami...Ezt a hsz-edet tedd már át egy arra megfelelő topikba ha át tudod tenni,mivel erröl a most felvetett témáról sokat lehet ám elmélkedni,viszont ez az itteni topik

könyvajánló tartalmakra lett létrehozva,úgyhogy szerintem ne offoljuk ha az nem feltétlenül szükséges...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 04. 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Néhány eshetőség:
1. Nem is így gondolkozott, nem tipródott rajta, csak leírta a meglátásait.

Ha mégis, akkor:
2. Felülemelkedett.
3. Kiírta magából
Smile
Igen...Igazad lehet...Valszeg Conrad pont azon okbol írta a regényei jórészét,és különösen "A sötétség mélyén"-t,hogy "ne bolonduljon meg a körülötte lévő sok mocsok láttán"...Ahogy mondani szokás,MINDEN ÉRTELMES EMBERNEK van egy "stratégiája" arra, hogy valahogy ki tudja bírni azt a siralmas környezetet,, ami környezetbe belekényszerítette az élet...Conrad akkor a jelek szerint "ki írta magából" azokat a gondolatokat,meglátásokat, amikbe más körülmények között valszeg belebolondult volna...És ezért lehetett neki akkor másodrangu szempont a terjedelem...Mert igazábol nemis regényt akarhatott írni a szó eredeti értelmében...Mivel ha azt akart volna írni,akkor valszeg jobban kidolgozta volna azért a történetet...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 04. 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"A hiúság vására" címü regénnyel mi a helyzet amúgy Szami? Mivel én még mindig nem találtam meg itthon,hát valszeg nem fogok tudni értékelést írni a regényröl...Eddig tetszik az olvasmány? Vagy még nem kezdtél bele?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 04. 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
"A hiúság vására" címü regénnyel mi a helyzet amúgy Szami? Mivel én még mindig nem találtam meg itthon,hát valszeg nem fogok tudni értékelést írni a regényröl...Eddig tetszik az olvasmány? Vagy még nem kezdtél bele?

Belekezdtem.
Úgy a tizedénél járok, úgyhogy még nem nagyon nyilatkoznék.
"Megismertünk" néhány embert akik az akkori kor elvárasai közepette (!) igyekeznek fennmaradni, "élhető" életet élni, a saját mércéjük szerint.
Új fejezet kezdődik, új szereplőkkel...gondolom valahol majd össze fog kapcsolódni a sorsuk.
Szóval egyenlőre nem sokmindent tudok.
A "Sötétség mélyén"-nel kapcsolatosan adós vagyok még több gondolattal, de ezekre nem gyors, rövid válaszokat szeretnék adni. Viszont most nincs elég időm hosszabb válaszokra, úgyhogy azok majd legközelebb kerülnek sorra.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 08. 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jelentem, végeztem a Sztrugackijok második könyvével, a Piknik az árokparton-nal.
Kemény könyv. Nem lövök le semmit a tartalom vázolásával.

A földönkívüliek leszálltak a Földön, valamennyi ideig itt tartózkodtak, majd az emberiséggel a kontaktust fel nem véve eltávoztak. Ahol leszálltak mindenféle érdekes tulajdonságú tárgy maradt utánuk, és egyes helyeken megváltozott a tér és az idő. Azok az emberek, akik bemerészkedtek arra a területre, ahol leszálltak, halálos veszélynek tették ki magukat. A hatóságok lezárták a "zónát", megtiltották az emberek belépését. "Stalkerek" guberálók mégis bejártak a zónába és különféle tárgyakat hoztak ki onnan. Eladták, és ebből éltek.

Ami a könyv scifi vonulata, a tárgyak és tulajdonságaik leírása, nomeg a veszélyek, amik a zóna terültére behatoló emberekre leselkedtek. A könyv azonban nem erről szól. Azokról az emberekről szól, akik pénzért, a picivel jobb megélhetésért vállalták az életveszélyt. Sokkal inkább az emberi természet a tárgya, mint az amúgy fantáziadús scifi jellegű leírások.

Nem hosszú könyv, mégis lassan olvastam, mert nagyon kemény. A végén a Stalker gondolatai nagyon rárímeltek a Kárhozott város végén levő gondolatokra.

Kicsit pihenek a szerzők könyveitől. Előszedtem a Tövismadarakat, mint tuti pihentető olvasmányt. Very Happy Ha valaki emlékszik a hajdani azonos című TV sorozatra, Maggie és Ralph atya szerelmére...

A hozzászólás legutóbb hangya által 2018. 07. 08. 18:19-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 08. 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szami, én is érdeklődéssel várom, hogy mire jutsz a Hiúság vásárával. Neki merjek fogni? Jobb, ha hagyom, mint avéttos irodalmat? Smile
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 10. 13:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Jelentem, végeztem a Sztrugackijok második könyvével, a Piknik az árokparton-nal.

A földönkívüliek leszálltak a Földön, valamennyi ideig itt tartózkodtak, majd az emberiséggel a kontaktust fel nem véve eltávoztak. Ahol leszálltak mindenféle érdekes tulajdonságú tárgy maradt utánuk, és egyes helyeken megváltozott a tér és az idő. Azok az emberek, akik bemerészkedtek arra a területre, ahol leszálltak, halálos veszélynek tették ki magukat. A hatóságok lezárták a "zónát", megtiltották az emberek belépését. "Stalkerek" guberálók mégis bejártak a zónába és különféle tárgyakat hoztak ki onnan. Eladták, és ebből éltek.

Ami a könyv scifi vonulata, a tárgyak és tulajdonságaik leírása, nomeg a veszélyek, amik a zóna terültére behatoló emberekre leselkedtek. A könyv azonban nem erről szól. Azokról az emberekről szól, akik pénzért, a picivel jobb megélhetésért vállalták az életveszélyt. Sokkal inkább az emberi természet a tárgya, mint az amúgy fantáziadús scifi jellegű leírások.

Nem hosszú könyv, mégis lassan olvastam, mert nagyon kemény. A végén a Stalker gondolatai nagyon rárímeltek a Kárhozott város végén levő gondolatokra.

Kicsit pihenek a szerzők könyveitől. Előszedtem a Tövismadarakat, mint tuti pihentető olvasmányt. Very Happy Ha valaki emlékszik a hajdani azonos című TV sorozatra, Maggie és Ralph atya szerelmére...
"A piknik az árokparton" állítólag a legfajsúlyosabb Sztugackij regények egyike, egy időben énis terveztem hogy elolvasom, de nem tudom magamat sehogyse rászánni erre a regényre, mivel van vele egy nagy problémám...Az, hogy sajnos előbb láttam a filmváltozatát, mint ahogy hallottam a regényröl...Éshát a filmváltozat annyira magával ragadó és tökéletes volt, hogy ezen okbol a regénybe a mai napig sem mertem belekezdeni,mert attol félek,hogy így, a film után olvasva,nagy csalódás lenne a dologbol...Főleg úgy,hogy állítólag a filmváltozat cselekménye elég jelentősen eltér az eredeti műtöl...Te láttad a filmváltozatot, Hangya? "Sztalker" címmel fut az adott film...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 10. 14:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade ha mostanában a fajsúlyosabb olvasmányok vannak itt terítéken, akkor megemlítenék most egy újabb, szerintem ugyancsak mélységes mondanivalókkal bíró olvasmányt is, mégpedig a "Fekete gyémántok"-at...A regény írója Jókai Mór, éshát ahogy mondani szokás,ezt a regényt szerintem nyugodtan lehet a ,"A sötétség mélyén" címü regény hazai változatának tekinteni...Csak jóval terjedelmesebb, kidolgozottabb, könnyedebb nyelvezetű, színesebb változatának...A MONDANIVALÓ ugyanis ugyanaz,mint ami a másik regény esetében is..Az emberi aljasság,kapzsiság, bemutatása, no meg ugye a jellegzetes "női ostobaság" remek ívü ábrázolása..És hiteles bemutatása...Hiába na...Jókai a jelek szerint ismerte igencsak a hölgyek gondolkodásmódját úgy álltalában, éshát ugye az utolérhetetlen tehetségüket is azon cél érdekében,hogy "miképpen is kell elrontani az életüket"...Természetesen nem mondom azt,hogy minden nő olyan ostoba és korlátolt,mint amilyen pl. Evila, és Angéla grófnő volt a regényben, de hogy a nők NAGYTÖBBSÉGE az mindig is ilyen volt minden korban, azt énis merem állítani,nemcsak Jókai..Szóval érdekes és tanulságos olvasmány Jókai ezen regénye is,mint ahogy szinte minden egyébb írása is, éshát ráadásul amikor kézbe veszem ezt a regényt időnként, pont ugyanúgy csak a fejemet szoktam csóválni mindig, mint amikor Conrad fentebb említett írását olvasom...Miszerint hiába telt már el vagy 150 év meg 100 a két regény megírása óta, a cselekményböl ki indulva bizony könnyedén meg lehet állapítani azt a mai napig is,hogy AZ EMBEREK ÚGY ÁLLTALÁBAN BIZONY NEM VÁLTOZNAK SOSE SEMMIT SE...Ma is pont ugyanolyanok mint voltak ezelőtt istentudja hány évvel...Viszont érdekes a főszereplő, Berend Iván alakja...Ő ugyanis valahogy nagyon kilógott szerintem a regényböl, mivel ahogy mondani szokás, TÚLSÁGBA IS TÖKÉLETES volt már a figurája...Semmi negatív tulajdonság,semmi emberi gyengeség semmi gyarlóság...EZ mondjuk már egy kicsit túlzás volt azért Jókaitol,de szerintem nézzük el neki...Mivel a többi szereplő figuráját viszont nagyon ütősen hozta...Meg a kapitalista társadalom minden negatívumát, aljasságát, szélhámosságra-néphülyítésre-korrupcióra-lopásra-csalásra való eredendő hajlamát...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 10. 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viszont ahogy megfigyeltem a dolgokat,Jókai azért ANNYIRA nem festi sötétre és reménytelenre a "kapitalizmus" világát mint mondjuk Conrad, mivel ahogy elnéztem a dolgokat,Jókainak volt egy olyan üzenete is a sok mocskosság bemutatása közben, hogy AZ IGAZ,ÉS JELLEMES EMBEREK még egy ilyen aljas és mocskos rendszerben is boldogulhatnak, és erőt vehetnek a rohadt jellemű ellenfeleiken,amennyiben MINDEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT kitartanak szilárdan a saját erkölcsi,és gondolati normáik mellett...Erre utalhatott szerintem Jókai pl. azzal, amikor megemlíti azt a regényben,hogy Iván teljes nyugalommal szemlélte a vetélytárs cég szélhámosságra-néphülyítésre-csalásra épülő rohamos terjeszkedését,miközben annyi reakciója volt csak minderre hogy:"Kétszer kettő az mindig is négy lesz,sose öt"...És mennyire igaza is volt! A másik dolog ami különösen tetszett nekem a regényben az az volt,hogy NEM DÉMONIZÁLTA A TŐZSDE VILÁGÁT,hanem reálisan mutatta be a tőzsdézést,annak lényegét,és annak előnyös tulajdonságait a gazdaságra és a cégekre,befektetőkre nézve...És mindezért igencsak jár ám egy pluszpont Jókainak...Ugyanis akárcsak Jókai,én magam is azt vallom teljes meggyőződésböl,hogy a kapitalizmusban kizárólag KÉT DOLOG van, ami jó és hasznos dolog...Az egyik a vállalatok-cégek léte,a másik pedig a tőzsdék léte...És azt hiszem,hogy Jókai hitelesen mutatta be azt,hogy a tőzsde az nemcsak arra jó,hogy ostoba,tájékozatlan,buta emberek elveszítsék ott a pénzüket,hanem arra is jó,hogy OKOS ÉS TEHETSÉGES EMBEREK viszont megtalálják a számításaikat...Meg a jól működő vállalatok...És bizony eredetileg ez utóbbiak számára találták ki annó a tőzsdét,nem pedig a csalók-szélhámosok számára...Mint ahogy azt manapság ugye sokan gondolják tévesen...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 10. 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
hangya írta:

"A piknik az árokparton" állítólag a legfajsúlyosabb Sztugackij regények egyike, egy időben énis terveztem hogy elolvasom, de nem tudom magamat sehogyse rászánni erre a regényre, mivel van vele egy nagy problémám...Az, hogy sajnos előbb láttam a filmváltozatát, mint ahogy hallottam a regényröl...Éshát a filmváltozat annyira magával ragadó és tökéletes volt, hogy ezen okbol a regénybe a mai napig sem mertem belekezdeni,mert attol félek,hogy így, a film után olvasva,nagy csalódás lenne a dologbol...Főleg úgy,hogy állítólag a filmváltozat cselekménye elég jelentősen eltér az eredeti műtöl...Te láttad a filmváltozatot, Hangya? "Sztalker" címmel fut az adott film...

Nem láttam a filmet. Viszont abba a könyvbe, amihez hozzájutottam, a regény után benne van a film forgatókönyve. Kb. 1/3-át elolvastam. Tényleg nagyon eltér a cselekmény. A film lehetőséget ad olyan dolgok megmutatására, aminek a leírása igen hosszú szöveggel lehetséges csak. Viszont nem ad lehetőséget olyan indítékok és megfontolások bemutatására, amit az írott szöveg játszva megtesz. A könyv legjobb vonulatának én pont az utóbbit tartom.
Úgy gondolom, nem okozna csalódást a könyv. Egy sor dolgot könnyedén magad elé képzelsz a film alapján, nem dolgoztatnak meg ezeknek a leírásai. Viszont az ember indítékait, harcát önmagával, azt, hogy akárhogyan alakulnak a dolgok, de élni kell, a könyv jobban át tudja adni.
Depresszióra hajló időszakban viszont nem ajánlott belekezdeni, mert könnyen bekap. Smile
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Következő
37 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.