Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc könyvek 3. - könyvajánló egymásnak (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 10. 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Amúgy te mire jutottál Szami azzal kapcsolatban,hogy Marlow ki tudta-e vonni magát az elállatiasodás veszélyéböl? Nekem van egy olyan érzésem,hogy a regény végső csattanója az akart lenni,amikor Marlow HAZUDOTT Kurtz barátnőjének...És van egy olyan érzésem,hogy bár KÉTSÉGTELEN JÓSZÁNDÉKBOL TETTE amit tett, de akkoris "bemocskolta magát"ugye a hazugsággal...És ezálltal A SAJÁT JÓLELKÜLETE OKÁN,de elindult ő is egy olyasmi úton,mint amilyen úton elindult annak idején pl.Kurtz...Hogy aztán idővel ennek a kis "füllentésének" volt-e későbbi negatív kihatása Marlow jellemére-későbbi életútjára, az viszont szerintem már örökre a kisregény titka marad sajnos...

Ha így nézzük, akkor én már jóval előbbre tenném ezt az időszakot.
Hisz tulajdonképpen már akkor bekapcsolódott, amikor elfogadta az ajánlatot. Eleve a kapcsolatai által vették fel, beprotezsálták ugye?? Kapásból nem értem, hogy mire, miért volt már ismeretlenül is az a nagy "rajongása" Kurtz iránt. Hogy mikor süllyedt végképp az ő szintjére? Amikor felvette a hajójára, amikor a "barátja" kérésére megmentette a lincseléstől, amikor "lojális" maradt hozzá. Iszonyatosan nagy ellentétnek látom a felépítésben, hogy ez ráadásul pont azután történt, hogy azt is felfedezte, hogy milyen zsarnok, gyilkos is Kurtz. (Koponyákból készült kerítés)

Más kérdés, hogy mennyire küzdött volna a lelkiismeretével utólag, ha hagyja, hogy ott maradjon, és meglincseljék.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 10. 16:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Nem láttam a filmet. Viszont abba a könyvbe, amihez hozzájutottam, a regény után benne van a film forgatókönyve. Kb. 1/3-át elolvastam. Tényleg nagyon eltér a cselekmény. A film lehetőséget ad olyan dolgok megmutatására, aminek a leírása igen hosszú szöveggel lehetséges csak. Viszont nem ad lehetőséget olyan indítékok és megfontolások bemutatására, amit az írott szöveg játszva megtesz. A könyv legjobb vonulatának én pont az utóbbit tartom.
Úgy gondolom, nem okozna csalódást a könyv. Egy sor dolgot könnyedén magad elé képzelsz a film alapján, nem dolgoztatnak meg ezeknek a leírásai. Viszont az ember indítékait, harcát önmagával, azt, hogy akárhogyan alakulnak a dolgok, de élni kell, a könyv jobban át tudja adni.
Depresszióra hajló időszakban viszont nem ajánlott belekezdeni, mert könnyen bekap. Smile
Jó...Megpróbálom akkor majd beszerezni valahogyan a regény változatot is, és elolvasni...De mondom, már előre félek attol,hogy a cselekmény köztudomásuan nem egyezik meg a filmével...A neten amúgy ha minden igaz,megvan a filmváltozat, de ha jól tudom,csak orosz nyelven...(Nekem is csak orosz nyelven van meg a film az egyik pendrive-n...De így is lebilincselő alkotás Tarkovszkij remek színvonaluan elkészített filmje...)Ha jól tudom Hangya,neked nem okozna nehézséget az orosz nyelvü változat sem,mivel te perfekt vagy oroszbol,nem úgy mint én...Na mindegy...Most lépnem kell mára,majd jövök még valamikor...Szia.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 10. 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kurtz utolsó szavai "Borzalom!"
Titusz, mennyire vagy biztos abban, hogy azt jelenti aminek te értelmezed? Mi van akkor, ha nem is arra a felismerésre döbbent rá, hogy milyen borzalmakat tett, és milyen életet élt, és mivé lett? Mi van akkor, ha élete utolsó pillanatában is arra gondolt, hogy: "Borzalom, hogy őt, az eszméit nem ismerte el senki, hogy nem értette meg őt senki?" Borzalom, hogy itt kell meghalnia, és őt nem is emelte piedesztálra senki. Borzalom, milyen szánalmas ez az emberiség...!"
Hm?
Utólag a szerelme is sugallta, sőt ki is mondta ezt.
Nem tudom, hogyha valaki egész életében gonosz, zsarnok, gyilkos volt, akkor élete utolsó percében megvilágosodik-e? Pedig nagyon szépen hangzana. De még ha így is van, akkor sem segít az már senkin. Miatta akkor is emberek tömegei haltak meg, nyomorodtak meg, mentek tönkre...
Aki makacsul ragaszkodik az - akár nem helyes - meglátásaihoz, akit soha semmiben nem lehet meggyőzni, akinek mondhatsz bármit, falra hányt borsó, az az élete utolsó pillanatában sem gondolja másképp. És ő lesz a szegény, meg nem értett..
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 10. 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Utánanéztem a Stalker c. filmnek. Tarkovszkij rendezte, ami művészfilmet jelez. Hamarosan megnézem.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 10. 16:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade akkor néhány szót megintcsak a kisregény érthetetlenül rövid terjedelméhez is...Örülök annak,hogy a jelek szerint Szami,neked is kicsit összecsapottnak tünt a kisregény terjedelme,az írtózatos mélységü mondanivaló ellenére is...Te mondjuk a szereplők jellembeli, motivációs tulajdonságairol olvastál volna többet,én viszont magáról a folyón való utazásrol...A csuda tudja hogy miért, de engem az bosszantott a kisregényben leginkább, hogy ha megfigyeled a dolgot,a folyón való utazást a szerző elintézi néhány oldal terjedelemben...Pedig többször is utal arra szerintem,hogy a folyón való út, HÓNAPOKIG TARTOTT...Hm...Milyen remek dolog lett volna szerintem,ha az író a folyón való utazást leírja kimerítő részletességgel,sok-sok szemléletes leírással, az egzotikus trópusi őserdőbe való egyre mélyebb felhajózást illetően...

Nem mondtam "összecsapott"- nak, csak tudtam volna többet gondolkozni a szereplők jellemén...

Szerintem - jelen helyzetben - az "elvitte volna" a mondanivalót. Nekem nem illett volna a képbe egy "lassú" tájleírás. Számomra az mindenképpen egy nyugodt, leülepedett dolog, ami megtörte volna a mély filozofiai tartalmak gondolatmenetét.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 11. 05:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Előszedtem a Tövismadarakat, mint tuti pihentető olvasmányt. Very Happy Ha valaki emlékszik a hajdani azonos című TV sorozatra, Maggie és Ralph atya szerelmére...

Emlékszem...

Sokszor nekirugaszkodtam a filmnek, a lényege meg is van, de biztos, hogy van olyan része/részlete, amit még nem láttam. Ennek ellenére össze tudom rakni.
Emlékszem még szinte gyerek voltam, amikor először láttam, de gondolom, ha jobban hatott volna rám, jobban belém égtek volna a részletek.
Sok osztálytársnőm odavolt Ralph atyáért.
(Richard Chamberlain)

Nekem nem tetszett. Felnőtt fejjel rájöttem, hogy talán kisugárzott a színészből az, ami, s talán ezt érzékeltem már akkor tudat alatt...
A film is olyan volt számomra, mint a rétes. Tipródás jobbra-balra...Tudom-tudom, szerelem, meg tiltott szerelem, meg az ezzel járó minden egyéb nehézség, Maggie és Ralph atya egész életeén végigvezetve. Legjobban azok a részei tetszettek, amikor Maggie még kislány volt. Nekem ez már túl romantikus...lavór kell a tv alá. Ráadásul a Maggie-t alakító színésznő sem szimpatikus.
Így valahogy sosem éreztem késztetést arra, hogy még a könyvet is elolvassam.
Milyen amúgy a könyv a filmhez képest?
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 11. 05:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Szami, én is érdeklődéssel várom, hogy mire jutsz a Hiúság vásárával. Neki merjek fogni? Jobb, ha hagyom, mint avéttos irodalmat? Smile

Még egy kicsit tovább olvasom, aztán tajékoztatlak.

Eddig tetszik az, ahogy bemutatja azt a kort. ..
Érdekes, hogy vajon mit tehet az az ifjú hölgy, akinek nem adatott meg, hogy a szülei megtalálják ( jó előre "lezsírozzák", ugye, akár már gyerekkorban a neki a megfelelő férjet), s miféle furfangokra, éles észre van szüksége ahhoz, hogy jó partit, egyáltalán partit csináljon. (Ha nem akar cselédsorban, vagy még lentebb élni...)
És ugye, hogy a buta férfiak ebből semmit észre sem vesznek. Smile

De még várom, hogy vajon merre kanyarodik a történet...
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 11. 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
hangya írta:
Előszedtem a Tövismadarakat, mint tuti pihentető olvasmányt. Very Happy Ha valaki emlékszik a hajdani azonos című TV sorozatra, Maggie és Ralph atya szerelmére...

Emlékszem...

Sokszor nekirugaszkodtam a filmnek, a lényege meg is van, de biztos, hogy van olyan része/részlete, amit még nem láttam. Ennek ellenére össze tudom rakni.
Emlékszem még szinte gyerek voltam, amikor először láttam, de gondolom, ha jobban hatott volna rám, jobban belém égtek volna a részletek.
(Richard Chamberlain)

Nekem nem tetszett. Felnőtt fejjel rájöttem, hogy talán kisugárzott a színészből az, ami, s talán ezt érzékeltem már akkor tudat alatt...
A film is olyan volt számomra, mint a rétes. Tipródás jobbra-balra...Tudom-tudom, szerelem, meg tiltott szerelem, meg az ezzel járó minden egyéb nehézség, Maggie és Ralph atya egész életeén végigvezetve. Legjobban azok a részei tetszettek, amikor Maggie még kislány volt. Nekem ez már túl romantikus...lavór kell a tv alá. Ráadásul a Maggie-t alakító színésznő sem szimpatikus.

A filmet nagyon régen láttam, így hirtelenjében nehezen tudnám a könyvhöz mérni. Hajdan nagyon tetszett. Embarassed

A két Sztrugackij könyv keménysége után nagyon jól el tudom viselni a könnyes szerelem történetét.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 11. 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
hangya írta:

Nem láttam a filmet. Viszont abba a könyvbe, amihez hozzájutottam, a regény után benne van a film forgatókönyve. Kb. 1/3-át elolvastam. Tényleg nagyon eltér a cselekmény. A film lehetőséget ad olyan dolgok megmutatására, aminek a leírása igen hosszú szöveggel lehetséges csak. Viszont nem ad lehetőséget olyan indítékok és megfontolások bemutatására, amit az írott szöveg játszva megtesz. A könyv legjobb vonulatának én pont az utóbbit tartom.
Úgy gondolom, nem okozna csalódást a könyv. Egy sor dolgot könnyedén magad elé képzelsz a film alapján, nem dolgoztatnak meg ezeknek a leírásai. Viszont az ember indítékait, harcát önmagával, azt, hogy akárhogyan alakulnak a dolgok, de élni kell, a könyv jobban át tudja adni.
Depresszióra hajló időszakban viszont nem ajánlott belekezdeni, mert könnyen bekap. Smile
Jó...Megpróbálom akkor majd beszerezni valahogyan a regény változatot is, és elolvasni...De mondom, már előre félek attol,hogy a cselekmény köztudomásuan nem egyezik meg a filmével...A neten amúgy ha minden igaz,megvan a filmváltozat, de ha jól tudom,csak orosz nyelven...(Nekem is csak orosz nyelven van meg a film az egyik pendrive-n...De így is lebilincselő alkotás Tarkovszkij remek színvonaluan elkészített filmje...)Ha jól tudom Hangya,neked nem okozna nehézséget az orosz nyelvü változat sem,mivel te perfekt vagy oroszbol,nem úgy mint én...Na mindegy...Most lépnem kell mára,majd jövök még valamikor...Szia.

Megnéztem a filmet. Végig a több, mint 21/2 órás filmet, amiben nem sok a történés, hacsak azt nem vesszük cselekménynek, hogy három ember tisztába jön önmagával.
Nagyszerű a film, nagyszerű a színészi játék, nagyszerű a rendezés. A manó sem érti, hogy két percig egy tarkót mutat, szó nem esik, és mégis feszültség van.
Tetszettek a hangok. A víz csepegésének hangjával feszültséget tud teremteni. Megnézem majd újra, és jobban megfigyelem ezeket a trükköket.

A film a könyv egyik vonulata, tulajdonképpen csak a stalker személye és a helyszín, ami összekapcsolja őket. Teljesen hiányoznak azok a részletek, amik a titokzatos tárgyak tulajdonságait írják le, hiányzik a Zóna csapdáinak a leírása. Az utóbbiakra csak szóban utalnak, amit látunk, az egy keservesen nehéz út. A könyvben megismerünk embereket, a stalker barátait, akiket elvesztünk, mert a Zóna megölte őket.
Szóval a filmben az írók kiemelték a könyv egyik vonulatát, az író személyében (gondolom) a saját létük gondjait ábrázolták.

A könyv egészen más. Szinte független a filmtől.

Van a filmhez minőségi magyar feliratom, ha kéred.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 14. 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Samantha írta:
hangya írta:

Emlékszem...

(Richard Chamberlain)

A filmet nagyon régen láttam, így hirtelenjében nehezen tudnám a könyvhöz mérni. Hajdan nagyon tetszett. Embarassed

A két Sztrugackij könyv keménysége után nagyon jól el tudom viselni a könnyes szerelem történetét.

Mostanában filmnézhetnékem van. Megnéztem két órányit a Tövismadarakból. Csak a k9nyvvel való összehasonlítás szándékával:
A filmben a történet Droghidán kezdődik, a könyv Újzélandon, Paddy és Fee családjának bemutatásával. A könyv részletesebben mutatja be a fiúkat. De ami a filmben történik, szinte mása a könyvnek, a párbeszédek szinte a könyvből vannak kivágva. A táj, Újdélwales klímájának a leírása a könyvben könnyebb, mint a filmben. A könyvnek is és a filmnek is az elején tartok, egyelőre nagyon szinkronban vannak.
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 15. 10:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Ha így nézzük, akkor én már jóval előbbre tenném ezt az időszakot.
Hisz tulajdonképpen már akkor bekapcsolódott, amikor elfogadta az ajánlatot. Eleve a kapcsolatai által vették fel, beprotezsálták ugye?? Kapásból nem értem, hogy mire, miért volt már ismeretlenül is az a nagy "rajongása" Kurtz iránt. Hogy mikor süllyedt végképp az ő szintjére? Amikor felvette a hajójára, amikor a "barátja" kérésére megmentette a lincseléstől, amikor "lojális" maradt hozzá. Iszonyatosan nagy ellentétnek látom a felépítésben, hogy ez ráadásul pont azután történt, hogy azt is felfedezte, hogy milyen zsarnok, gyilkos is Kurtz. (Koponyákból készült kerítés)

Más kérdés, hogy mennyire küzdött volna a lelkiismeretével utólag, ha hagyja, hogy ott maradjon, és meglincseljék.
Nem értem azt,hogy miért baj az,ha valakit protekcióval vesznek fel egy hajóra...Amennyiben természetesen jól végzi a dolgát...A regény főhőse pedig jól végezte...Nem egy senkiházi,link alak volt,akit egy ARRA ALKALMASABB ILLETŐ helyett vettek fel...A másik meg az,hogy vess meg érte Szami,de nekem egyáltalán nem az jött le a kisregényböl, hogy a főhős RAJONGOTT VOLNA Kurtzért...Én inkább úgy vettem ki a dolgot,hogy csak KÍVÁNCSI VOLT ARRA AZ EMBERRE, akiröl annyit beszélt a környezetében mindenki...De miután megismerte konkrétan is az illetőt, már csak megvetni tudta...Ha jól emlékszem, a regény vége felé jól el is akarta verni...Neked miböl jött le az,hogy a főhős rajongott Kurtzért?
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 15. 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Kurtz utolsó szavai "Borzalom!"
Titusz, mennyire vagy biztos abban, hogy azt jelenti aminek te értelmezed? Mi van akkor, ha nem is arra a felismerésre döbbent rá, hogy milyen borzalmakat tett, és milyen életet élt, és mivé lett? Mi van akkor, ha élete utolsó pillanatában is arra gondolt, hogy: "Borzalom, hogy őt, az eszméit nem ismerte el senki, hogy nem értette meg őt senki?" Borzalom, hogy itt kell meghalnia, és őt nem is emelte piedesztálra senki. Borzalom, milyen szánalmas ez az emberiség...!"
Hm?
Utólag a szerelme is sugallta, sőt ki is mondta ezt.
Nem tudom, hogyha valaki egész életében gonosz, zsarnok, gyilkos volt, akkor élete utolsó percében megvilágosodik-e? Pedig nagyon szépen hangzana. De még ha így is van, akkor sem segít az már senkin. Miatta akkor is emberek tömegei haltak meg, nyomorodtak meg, mentek tönkre...
Aki makacsul ragaszkodik az - akár nem helyes - meglátásaihoz, akit soha semmiben nem lehet meggyőzni, akinek mondhatsz bármit, falra hányt borsó, az az élete utolsó pillanatában sem gondolja másképp. És ő lesz a szegény, meg nem értett..
Igen...Valszeg neked lehet igazad akkor...Amenyiben ugyanis a bűneit bánta volna meg, akkor alighanem azt mondta volna az utolsó szavaival,hogy:" Bocsássatok meg nekem"...Vagy valami hasonlót...Vagy esetleg azt,hogy "Isten irgalmazzon a lelkemnek"...De ugye semmi ilyet nem mondott, ha minden igaz...Hiába na...Annyira fajsúlyos olvasmány ez a rövidke írás,hogy a világ végéig is el lehet töprengeni minden egyes során...De még akkor se biztos,hogy jól értelmezzük a mondanivalót...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 15. 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Nem mondtam "összecsapott"- nak, csak tudtam volna többet gondolkozni a szereplők jellemén...

Szerintem - jelen helyzetben - az "elvitte volna" a mondanivalót. Nekem nem illett volna a képbe egy "lassú" tájleírás. Számomra az mindenképpen egy nyugodt, leülepedett dolog, ami megtörte volna a mély filozofiai tartalmak gondolatmenetét.
Hát igen...A jelek szerint nem egészen ugyanazokkal az elvárásokkal szoktunk regényeket olvasni...Te a jelek szerint a A CSELEKMÉNYRE,a mondanivalóra szeretel koncentrálni, én viszont inkább a LEÍRÁSOKRA...Hogy a képzeletemben magam előtt láthassam a helyszíneket,meg a helyzeteket...A regények cselekménye számomra mindigis másodlagos dolog volt igazábol...Látod, én ezért szeretem pl.a Jókai,meg a Verne regényeket is,mivel az ő esetükben az írásaik cselekménye jól láthatóan csak másodlagos dolog,a fő vonulat mindig a "mesélés"...A történet leírása...Hm...Milyen remek dolog lett volna az,ha mondjuk"A sötétség mélyén" című regény ötvöződött volna mondjuk a " Nyolcszáz mérföld az Amazonason" címü Verne regénnyel...Azt az eget...Az lett volna még csak egy eszméletlenül jó írás...Ha meg még mindez mondjuk a " Háború és béke" címü regény terjedelmében is történt volna,hát...Azt hiszem,hogy még a párnám alatt is tartanék egy példányt akkor ebböl az "ideális,és tökéletes" regényböl...Nade ne álmodozzunk...Ne álmodozzunk...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 15. 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Emlékszem...

(Richard Chamberlain)

Miért?Mi volt ez a színész,hogy azt írtad róla hogy "az ami"...Mondjuk én nem néztem sose a nevezett sorozatot, még nem is érdekelt sose ez a "Ralph atya"...De azért kíváncsiságból csak megkérdezem,hogy miröl volt nevezetes ez az illető?
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 15. 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Titusz írta:
hangya írta:

Megnéztem a filmet. Végig a több, mint 21/2 órás filmet, amiben nem sok a történés, hacsak azt nem vesszük cselekménynek, hogy három ember tisztába jön önmagával.
Nagyszerű a film, nagyszerű a színészi játék, nagyszerű a rendezés. A manó sem érti, hogy két percig egy tarkót mutat, szó nem esik, és mégis feszültség van.
Tetszettek a hangok. A víz csepegésének hangjával feszültséget tud teremteni. Megnézem majd újra, és jobban megfigyelem ezeket a trükköket.

A film a könyv egyik vonulata, tulajdonképpen csak a stalker személye és a helyszín, ami összekapcsolja őket. Teljesen hiányoznak azok a részletek, amik a titokzatos tárgyak tulajdonságait írják le, hiányzik a Zóna csapdáinak a leírása. Az utóbbiakra csak szóban utalnak, amit látunk, az egy keservesen nehéz út. A könyvben megismerünk embereket, a stalker barátait, akiket elvesztünk, mert a Zóna megölte őket.
Szóval a filmben az írók kiemelték a könyv egyik vonulatát, az író személyében (gondolom) a saját létük gondjait ábrázolták.

A könyv egészen más. Szinte független a filmtől.

Van a filmhez minőségi magyar feliratom, ha kéred.
Az mit jelent konkrétan,hogy van minőségi magyar feliratod a filmhez? Van arra is mód,hogy egybeszerkeszthessem a filmmel? Mondjuk én nem értek az ilyesmihez, mivel nem vagyok számítástechnikai szakember...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Következő
38 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.