Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc könyvek 3. - könyvajánló egymásnak (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 15. 11:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Ha így nézzük, akkor én már jóval előbbre tenném ezt az időszakot.
Hisz tulajdonképpen már akkor bekapcsolódott, amikor elfogadta az ajánlatot. Eleve a kapcsolatai által vették fel, beprotezsálták ugye?? Kapásból nem értem, hogy mire, miért volt már ismeretlenül is az a nagy "rajongása" Kurtz iránt. Hogy mikor süllyedt végképp az ő szintjére? Amikor felvette a hajójára, amikor a "barátja" kérésére megmentette a lincseléstől, amikor "lojális" maradt hozzá. Iszonyatosan nagy ellentétnek látom a felépítésben, hogy ez ráadásul pont azután történt, hogy azt is felfedezte, hogy milyen zsarnok, gyilkos is Kurtz. (Koponyákból készült kerítés)

Más kérdés, hogy mennyire küzdött volna a lelkiismeretével utólag, ha hagyja, hogy ott maradjon, és meglincseljék.
Nem értem azt,hogy miért baj az,ha valakit protekcióval vesznek fel egy hajóra...Amennyiben természetesen jól végzi a dolgát...A regény főhőse pedig jól végezte...Nem egy senkiházi,link alak volt,akit egy ARRA ALKALMASABB ILLETŐ helyett vettek fel...A másik meg az,hogy vess meg érte Szami,de nekem egyáltalán nem az jött le a kisregényböl, hogy a főhős RAJONGOTT VOLNA Kurtzért...Én inkább úgy vettem ki a dolgot,hogy csak KÍVÁNCSI VOLT ARRA AZ EMBERRE, akiröl annyit beszélt a környezetében mindenki...De miután megismerte konkrétan is az illetőt, már csak megvetni tudta...Ha jól emlékszem, a regény vége felé jól el is akarta verni...Neked miböl jött le az,hogy a főhős rajongott Kurtzért?

Hááát...nekem úgy jött le. Többször is ezt éreztem olvasás közben... Most konkrétan nem jut eszembe semmi, de majd beleolvasok újra, s keresek példát.
Igen, eleinte csak kíváncsi volt, de aztán már ALIG VÁRTA, hogy lássa,olybá tűnt, hogy felnézett rá, ismeretlenül. Emiatt mondtam azt is hogy számomra kicsit olyan volt Kurtz, mint Óz a nagy varázsló.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 15. 11:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Nem mondtam "összecsapott"- nak, csak tudtam volna többet gondolkozni a szereplők jellemén...

Szerintem - jelen helyzetben - az "elvitte volna" a mondanivalót. Nekem nem illett volna a képbe egy "lassú" tájleírás. Számomra az mindenképpen egy nyugodt, leülepedett dolog, ami megtörte volna a mély filozofiai tartalmak gondolatmenetét.
Hát igen...A jelek szerint nem egészen ugyanazokkal az elvárásokkal szoktunk regényeket olvasni...Te a jelek szerint a A CSELEKMÉNYRE,a mondanivalóra szeretel koncentrálni, én viszont inkább a LEÍRÁSOKRA...Hogy a képzeletemben magam előtt láthassam a helyszíneket,meg a helyzeteket...A regények cselekménye számomra mindigis másodlagos dolog volt igazábol...Látod, én ezért szeretem pl.a Jókai,meg a Verne regényeket is,mivel az ő esetükben az írásaik cselekménye jól láthatóan csak másodlagos dolog,a fő vonulat mindig a "mesélés"...A történet leírása...Hm...Milyen remek dolog lett volna az,ha mondjuk"A sötétség mélyén" című regény ötvöződött volna mondjuk a " Nyolcszáz mérföld az Amazonason" címü Verne regénnyel...Azt az eget...Az lett volna még csak egy eszméletlenül jó írás...Ha meg még mindez mondjuk a " Háború és béke" címü regény terjedelmében is történt volna,hát...Azt hiszem,hogy még a párnám alatt is tartanék egy példányt akkor ebböl az "ideális,és tökéletes" regényböl...Nade ne álmodozzunk...Ne álmodozzunk...

Értem már.
Tudod, én olyan vagyok, hogy szeretem inkább elképzelni azt, hogy mi milyen. Számomra elég az, ha az író, azt írja, hogy: "zöld a fű és kék az ég és bárányfelhők úsznak rajta, lassan, mert lágy szellő fújdogál" .Ezt el tudom képzelni, s nincs szükségem arra, hogy 25 oldalon keresztül erről olvassak, mert attól megőrülök. (Most kicsit sarkítok, csak hogy értsd a lényeget.)
Engem a cselekmény mellett az is érdekel, sőt főként az érdekel, hogy a szereplők milyen személyiségek, mit gondolnak, mit MIÉRT cselekszenek. Én analizáló elme vagyok, mindig elemzek, kombinálnok, gondolkozom, keresem az összefüggéseket.
Ha "tájleírást" akarnék fél könyvön keresztül, akkor útikönyveket olvasnék Smile
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 15. 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Emlékszem...

Sokszor nekirugaszkodtam a filmnek, a lényege meg is van, de biztos, hogy van olyan része/részlete, amit még nem láttam. Ennek ellenére össze tudom rakni.
Emlékszem még szinte gyerek voltam, amikor először láttam, de gondolom, ha jobban hatott volna rám, jobban belém égtek volna a részletek.
Sok osztálytársnőm odavolt Ralph atyáért.
(Richard Chamberlain)

Nekem nem tetszett. Felnőtt fejjel rájöttem, hogy talán kisugárzott a színészből az, ami, s talán ezt érzékeltem már akkor tudat alatt...
A film is olyan volt számomra, mint a rétes. Tipródás jobbra-balra...Tudom-tudom, szerelem, meg tiltott szerelem, meg az ezzel járó minden egyéb nehézség, Maggie és Ralph atya egész életeén végigvezetve. Legjobban azok a részei tetszettek, amikor Maggie még kislány volt. Nekem ez már túl romantikus...lavór kell a tv alá. Ráadásul a Maggie-t alakító színésznő sem szimpatikus.
Így valahogy sosem éreztem késztetést arra, hogy még a könyvet is elolvassam.
Milyen amúgy a könyv a filmhez képest?
Miért?Mi volt ez a színész,hogy azt írtad róla hogy "az ami"...Mondjuk én nem néztem sose a nevezett sorozatot, még nem is érdekelt sose ez a "Ralph atya"...De azért kíváncsiságból csak megkérdezem,hogy miröl volt nevezetes ez az illető?

Nem tudom, hogy érdemes-e belemennem...

A film egy romantikus szerelmes történet, egy férfi (egy pap, csakhogy cifrázzuk) és egy nő szerelméről szól a nő gyermekkorától végigvezetve.

De úgy hallottam, a valóságban a színész a saját neméhez vonzódik.
Ezt persze csak azután hallottam, miután láttam a filmet. Ezért gondolom hogy talán ezt a sugárzást éreztem belőle s azért nem vonzott, mint férfi.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 15. 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Hááát...nekem úgy jött le. Többször is ezt éreztem olvasás közben... Most konkrétan nem jut eszembe semmi, de majd beleolvasok újra, s keresek példát.
Igen, eleinte csak kíváncsi volt, de aztán már ALIG VÁRTA, hogy lássa,olybá tűnt, hogy felnézett rá, ismeretlenül. Emiatt mondtam azt is hogy számomra kicsit olyan volt Kurtz, mint Óz a nagy varázsló.
Az én értelmezésemben az jött le a kisregényböl,hogy KEZDETBEN a főhősnek megmozgatta a fantáziáját az,hogy "ki is lehet ez a titokzatos Kurtz az élő mivoltában"? Aztán idővel megtudta...És meglátásom szerint ONNANTOL KEZDVE nagyot csalódott a várakozásaiban, és onnantól kezdve már csak SZÁNAKOZVA LENÉZTE ÉS MEGVETETTE Kurtzot...Amiért oda jutott,ahová jutott...Ezt szerintem több ponton is látni lehet...Először akkor,amikor a főhős rájött arra,hogy "dehát ez az ember őrült",aztán akkor,amikor megjegyezte hogy " ő nem lát itt semmiféle módszert" ,aztán meg amikor a várakozása ellenére látott egy teljesen leépült,már alig lélegző illetőt,akit hordágyon hoztak eléjük a négerek...Szinte láttam magam előtt olvasás közben a főhős döbbenetét,miszerint " EZ VOLNA AKKOR A HÍRES-NEVEZETES KURTZ? Akiröl ANNYI DE ANNYI LEGENDÁT HALLOTT? Meg akit annyira,de annyira másnak képzelt mindenféle értelemben"? Szerintem a cselekmény további részében már csak a szánalom vezette a főhőst Kurtz tekintetében...És a sajnálat...De persze lehet,hogy én értelmezem rosszul a dolgokat...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 15. 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Értem már.
Tudod, én olyan vagyok, hogy szeretem inkább elképzelni azt, hogy mi milyen. Számomra elég az, ha az író, azt írja, hogy: "zöld a fű és kék az ég és bárányfelhők úsznak rajta, lassan, mert lágy szellő fújdogál" .Ezt el tudom képzelni, s nincs szükségem arra, hogy 25 oldalon keresztül erről olvassak, mert attól megőrülök. (Most kicsit sarkítok, csak hogy értsd a lényeget.)
Engem a cselekmény mellett az is érdekel, sőt főként az érdekel, hogy a szereplők milyen személyiségek, mit gondolnak, mit MIÉRT cselekszenek. Én analizáló elme vagyok, mindig elemzek, kombinálnok, gondolkozom, keresem az összefüggéseket.
Ha "tájleírást" akarnék fél könyvön keresztül, akkor útikönyveket olvasnék Smile
Hát...Én meg itt ajánlgattam régebben Molnár Gábor SZÁMOMRA lebilincselőnek ható útleírásait...Még jó hogy nem kaptál kedvet akkor a számomra kedvenc írásaira,mert ez esetben akkor nagy csalódást okozott volna neked az olvasás...Csak képzeld el a dolgot...Semmi "motivációs rejtélyek,semmi összefüggések" csak és kizárólag SZÍNES ÉS PLASZTIKUS tájleírások,vadászkalandok egymás után...Még jó hogy nem kezdtél bele eddig egy Molnár Gábor útikönyvbe se...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 15. 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Értem már.
Hát...Én meg itt ajánlgattam régebben Molnár Gábor SZÁMOMRA lebilincselőnek ható útleírásait...Még jó hogy nem kaptál kedvet akkor a számomra kedvenc írásaira,mert ez esetben akkor nagy csalódást okozott volna neked az olvasás...Csak képzeld el a dolgot...Semmi "motivációs rejtélyek,semmi összefüggések" csak és kizárólag SZÍNES ÉS PLASZTIKUS tájleírások,vadászkalandok egymás után...Még jó hogy nem kezdtél bele eddig egy Molnár Gábor útikönyvbe se...

Tudom, láttam, hogy ajánlottad.
Azért nem reagaltám rá, mert nem vonzott. Smile
Vernénél még rendben vannak a leírások, ha nem tömi tele számokkal, Fekete Istvánnál számomra már szinte sok...(De ez utóbbit írtam is Hangyának múltkor, talán olvastad Te is.)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 15. 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

A film egy romantikus szerelmes történet, egy férfi (egy pap, csakhogy cifrázzuk) és egy nő szerelméről szól a nő gyermekkorától végigvezetve.

Ezt persze csak azután hallottam, miután láttam a filmet. Ezért gondolom hogy talán ezt a sugárzást éreztem belőle s azért nem vonzott, mint férfi.
Vagy úgy...Szóval akkor ez az illető színész a saját neméhez vonzódott civilben? Így akkor már értem a dolgot...De azt viszont továbbra sem értem, hogy mondjuk a Travolta esetében akkor hogy nem vetted észre ugyanezt a dolgot? Amikor a nejem először meglátta a Travoltát táncolni a "Pomádé" címü zenés filmben, az volt az első szava hogy: " De hát ez a pali homoszexuális"...Mire én kérdeztem nagy csodálkozva hogy:" Ezt meg miböl gondolod"?Erre mondja hogy: " Elég csak megnézni a mozgását"... Emlékszel arra,amikor régebben írtam neked ezt a történetet valamelyik topikban? A Travolta esetében hogy nem vetted észre soha ezt a sajátságos "kisugárzást"? A "Ralph atya" esetében meg akkor hogy tünt fel neked a dolog?
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 15. 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Vernénél még rendben vannak a leírások, ha nem tömi tele számokkal, Fekete Istvánnál számomra már szinte sok...(De ez utóbbit írtam is Hangyának múltkor, talán olvastad Te is.)
Nem tudom hogy miért,de Fekete István írói munkássága nekem sehogy se tudott bejönni sose...Pedig olvastam néhány írását... Látod,ő is szinte csak "természetben játszódó" könyveket írt,meg ez volt a fő profilja,aztánmeg valahogy nekem nem jött be mégse egyetlen könyve se...Molnár Gábor írói stílusa,meg nyelvezete viszont már annál inkább...Na mindegy...Most lépnem kell mára...Szia.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 15. 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Vagy úgy...Szóval akkor ez az illető színész a saját neméhez vonzódott civilben? Így akkor már értem a dolgot...De azt viszont továbbra sem értem, hogy mondjuk a Travolta esetében akkor hogy nem vetted észre ugyanezt a dolgot? Amikor a nejem először meglátta a Travoltát táncolni a "Pomádé" címü zenés filmben, az volt az első szava hogy: " De hát ez a pali homoszexuális"...Mire én kérdeztem nagy csodálkozva hogy:" Ezt meg miböl gondolod"?Erre mondja hogy: " Elég csak megnézni a mozgását"... Emlékszel arra,amikor régebben írtam neked ezt a történetet valamelyik topikban? A Travolta esetében hogy nem vetted észre soha ezt a sajátságos "kisugárzást"? A "Ralph atya" esetében meg akkor hogy tünt fel neked a dolog?

Nem tudom, jó kérdés...
Talán azért, mert éppen csak kiskamasz voltam, (talán 11-12 éves, amikor ELŐSZÖR láttam Travoltát, mégpedig a Grease-ben. (Pomadé)
És akkor az a film nagyon tetszett...maga Travolta is, mint "férfi"
Viszont amikor a Tövismadarakban ELŐSZÖR láttam Ralph atyát, akkor már középiskolás voltam, 16-17 éves.

Más logikus magyarázatom nincs Laughing

Egyébként a nejed nem a Szombat esti láz c. filmről beszélt? Abban fiatalabb, és tényleg a mozgása is sokkal kevésbé férfias, mint a Pomádéban.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 15. 16:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Nem tudom hogy miért,de Fekete István írói munkássága nekem sehogy se tudott bejönni sose...Pedig olvastam néhány írását... Látod,ő is szinte csak "természetben játszódó" könyveket írt,meg ez volt a fő profilja,aztánmeg valahogy nekem nem jött be mégse egyetlen könyve se...Molnár Gábor írói stílusa,meg nyelvezete viszont már annál inkább...Na mindegy...Most lépnem kell mára...Szia.

Nincs viszonyítási alapom...
Talán azért mert le is zártam magamban a "leíró" regényeket Fekete Istvánnal...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 20. 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Nem tudom, jó kérdés...
Talán azért, mert éppen csak kiskamasz voltam, (talán 11-12 éves, amikor ELŐSZÖR láttam Travoltát, mégpedig a Grease-ben. (Pomadé)
Viszont amikor a Tövismadarakban ELŐSZÖR láttam Ralph atyát, akkor már középiskolás voltam, 16-17 éves.

Egyébként a nejed nem a Szombat esti láz c. filmről beszélt? Abban fiatalabb, és tényleg a mozgása is sokkal kevésbé férfias, mint a Pomádéban.
Dehogy a "Szombat esti láz"-rol beszélt...A "Pomádé" címü filmet ültünk le nézni egyszer,és mivel ő addig még nem látta,hát mondtam neki,hogy arra készüljön,hogy ez a film egy könnyed,jópofa zenés film lesz...Aztán elkezdtük nézni...Viszont amíg én jókat mulattam az egyes jeleneteken, a nejem egyre inkább fanyalogni kezdett...Aztán a film közepe felé fel is állt a tévé elöl...Kérdeztem nagy csodálkozva,hogy dehát miért nem nézi tovább? Erre mondja hogy nincs hozzá tovább hangulata,mert a főszereplő pali totál homoszexuális...És ráadásul úgy is viselkedik az egész filmben...Erre kérdem tőle,hogy miböl szűrte mindezt le? Mondja erre hogy: "Az egész mozgásábol,a viselkedéséböl,meg legfőképpen abbol, ahogy táncol"...Persze kezdetben nem hittem neki,és úgy voltam vele,hogy valszeg nem szimpi neki a Travolta meg ez az egész rock'n'roll életstílus,de aztán vagy két év múlva olvastam valahol,hogy a Travolta bevallotta valami interjúban, hogy titokban homoszexuális...Hát... Azóta csak csodálni tudom a nejem éles szemét...Nekem ugyanis semmi nem tünt fel a Travoltával kapcsolatosan,pedig már addig is láttam ezt a filmet rengetegszer...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 20. 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Nem tudom, jó kérdés...

Dehogy a "Szombat esti láz"-rol beszélt...A "Pomádé" címü filmet ültünk le nézni egyszer,és mivel ő addig még nem látta,hát mondtam neki,hogy arra készüljön,hogy ez a film egy könnyed,jópofa zenés film lesz...Aztán elkezdtük nézni...Viszont amíg én jókat mulattam az egyes jeleneteken, a nejem egyre inkább fanyalogni kezdett...Aztán a film közepe felé fel is állt a tévé elöl...Kérdeztem nagy csodálkozva,hogy dehát miért nem nézi tovább? Erre mondja hogy nincs hozzá tovább hangulata,mert a főszereplő pali totál homoszexuális...És ráadásul úgy is viselkedik az egész filmben...Erre kérdem tőle,hogy miböl szűrte mindezt le? Mondja erre hogy: "Az egész mozgásábol,a viselkedéséböl,meg legfőképpen abbol, ahogy táncol"...Persze kezdetben nem hittem neki,és úgy voltam vele,hogy valszeg nem szimpi neki a Travolta meg ez az egész rock'n'roll életstílus,de aztán vagy két év múlva olvastam valahol,hogy a Travolta bevallotta valami interjúban, hogy titokban homoszexuális...Hát... Azóta csak csodálni tudom a nejem éles szemét...Nekem ugyanis semmi nem tünt fel a Travoltával kapcsolatosan,pedig már addig is láttam ezt a filmet rengetegszer...

Azért kérdeztem, mert mi itt a múltkor a Szombat esti láz-ról beszéltünk, amikor említetted, hogy a nejed hívta fel a figyelmedet arra, hogy Travolta "meleg", mert teljesen úgy mozog...de lényegtelen...
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 20. 16:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez a topik jól felduzzadt, lezárom. Smile Úgy látom, éppen jól kibeszéltük magunkat, talán nem vágok el beszélgetést. Ha mégis, hát bocsánatot kérek!

https://harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=1866

A fenti linken nyitottam új könyveset. Innentől használjuk azt!
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39
39 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.