Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

"Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Klaus Matefi
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 03. 14:32    Hozzászólás témája: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már... Hozzászólás az előzmény idézésével

Hihet az ember reális és irrleális, magasztos és alantas dolgokban is. Felmerülhet a jogos kérdés, hogy miért jó olyan dolgokban hinni, ami az emberiség nagy részének a pusztulását vetíti előre, vagy mások hátrányára bazíroz?

A valamibe vetett reményünk realizálódásának a vágya pl. az egyéni hitünk, amire hatással lehet külső sugallat, befolyásolás, szuggeszció.

Közel két hete (2011.05.21-én), hogy a Harold Camping által beharangozott "Jézus eljövetelének" meg kellett volna úgymond történnie... Harold urat egyáltalán nem zavarta az, hogy az i.sz. 25 április elsején kínhalált halt anya szülte hús-vér Jézus képtelen visszajönni napjainkra, sőt az sem tántorította meg az emberiség végét (milliárdok halálát) váró hitében, hogy az ezzel kapcsolatos Jelenések könyvében emlegetett égi eseményen már 1999.08.11-én átestünk. Tudományát a Bibliából merítette, de a Korán is, mint szintén ábrahámita vallás tanítása, ugyanezt helyezte kilátásba.
Camping úr szerint 4 és félhónap múlva lesz a "föld létezésének utolsó napja" ami a "világtörténelemnek az utolsó napját" is jelentené egyúttal...

Nem lenne-e esetleg építőbb jellegű igyekezet, ha nem az embertársaink pusztulására, kárára várnánk, illetve vágyakoznánk, hanem inkább a többség által áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövő megvalósítása mellett tennénk le a voksunkat?

Az Istenkeresők Globális Egyházának a tervezete

http://www.klausmatefi.lima-city.de/

Vallás-Filozófia-Ezotéria Fórum:
http://klausmatefi.forumprofi.de/index.php
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szegény Dobby
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 05. 16:37    Hozzászólás témája: Re: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már... Hozzászólás az előzmény idézésével

Klaus Matefi írta:
Hihet az ember reális és irrleális, magasztos és alantas dolgokban is. Felmerülhet a jogos kérdés, hogy miért jó olyan dolgokban hinni, ami az emberiség nagy részének a pusztulását vetíti előre, vagy mások hátrányára bazíroz?

A valamibe vetett reményünk realizálódásának a vágya pl. az egyéni hitünk, amire hatással lehet külső sugallat, befolyásolás, szuggeszció.

Közel két hete (2011.05.21-én), hogy a Harold Camping által beharangozott "Jézus eljövetelének" meg kellett volna úgymond történnie... Harold urat egyáltalán nem zavarta az, hogy az i.sz. 25 április elsején kínhalált halt anya szülte hús-vér Jézus képtelen visszajönni napjainkra, sőt az sem tántorította meg az emberiség végét (milliárdok halálát) váró hitében, hogy az ezzel kapcsolatos Jelenések könyvében emlegetett égi eseményen már 1999.08.11-én átestünk. Tudományát a Bibliából merítette, de a Korán is, mint szintén ábrahámita vallás tanítása, ugyanezt helyezte kilátásba.
Camping úr szerint 4 és félhónap múlva lesz a "föld létezésének utolsó napja" ami a "világtörténelemnek az utolsó napját" is jelentené egyúttal...

Nem lenne-e esetleg építőbb jellegű igyekezet, ha nem az embertársaink pusztulására, kárára várnánk, illetve vágyakoznánk, hanem inkább a többség által áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövő megvalósítása mellett tennénk le a voksunkat?

Az Istenkeresők Globális Egyházának a tervezete

Persze, hogy túl vagyunk.
A megváltó már évtizedek óta itt bujkál köztünk álruhában mint Harun El Rashid. Eddig csak szűkebb környezetében osztotta a szeretetet, de mivel ez nem hatott, tavaly már korbáccsal kergette ki a kufárokat a templomkertből.
Orbán Viktor néven született le közénk és bizony nagyon nem szeretik az IMF-nél. Tán még meg is feszítik Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 06. 08:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az egy dolog, hogy Krisztus visszajövetelére várnak, meg az is hogy bizony ha egy kicsit is oda figyelsz, láthatod, hogy a szélsőséges időjárások és az egymás után történő vulkánkitörések, földrengések, figyelmeztetnek, hogy nagyon nagy veszélye van annak, hogy sok katasztrófa elé nézünk. Lehet rózsaszínben szemlélni a világot, meg lehet szembenézni a katasztrófákkal. Túl sokan vagyunk Razz
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 06. 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Az egy dolog, hogy Krisztus visszajövetelére várnak, meg az is hogy bizony ha egy kicsit is oda figyelsz, láthatod, hogy a szélsőséges időjárások és az egymás után történő vulkánkitörések, földrengések, figyelmeztetnek, hogy nagyon nagy veszélye van annak, hogy sok katasztrófa elé nézünk. Lehet rózsaszínben szemlélni a világot, meg lehet szembenézni a katasztrófákkal. Túl sokan vagyunk Razz

Ez nagyon igaz, különösen a megvastagított rész.
CSAK... Szembe tudok nézni azzal, hogy télen az eszement rezsi költségektől nem marad kajára pénzem. Meg tudom tenni, hogy nyáron, amikor nincs fűtés, megtömöm a spejzomat és a mélyhűtőt, a hideg hónapokban arra járok rá és csak keveset kell vásárolnom. Ez eddig OK, ez az én kezemben van, nevezhetjük bölcs előrelátásnak. De mit tudok tenni a várható földrengés, szökőár, meteorbecsapódás, földönkívüli látogatás és hasonlók ellen?
Rendben van, ha jól értettem és megfogadom a tanácsodat, akkor nem nézem rózsaszínben a világot és szembenézek a katasztrófákkal. Hogyan tudok szembenézni? Mivel nézek szembe? Vízzel? Földcsuszamlásokkal? Szürkékkel? Mire készüljek, hogyan próbáljam kivédeni a katasztrófák hatását? Ássak bunkert a föld alá? Ez víz esetén nagyon rossz megoldás. Menjek hegytetőre? Víz esetén jó, földcsuszamláskor a lehető legrosszabb hely.
Hajlok arra, hogy ne vegyem figyelembe amiről azt sem tudom, hogy mi lesz, ha lesz. Inkább nézem kissé piszkos rózsaszínben a világot, legalább addig jól érzem magam, amíg nincs itt a valamilyen katasztrófa.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 06. 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lelkileg lehet felkészülni, hogy ne ess kétségbe, hanem találd meg az életben maradás lehetőségét. Ha valaki tudja, hogy ha a tenger valami miatt több mérfölddel visszahúzódik, amikor nem kellene, akkor tudja, hogy az azt jelenti, hogy jön a szökőár és menekül minél magasabb hegyre. Tudjad, hogy ha kitör vulkán közeledben nem árt, ha van szájkendőd. Ott a Vezúv, benne dugó. Ha az kitör, mi is kapunk belőle. Ettől még örülhetsz a mindennapoknak, de nem kell a homokba dugni a fejedet. Nem úgy éljük meg, hogy állandóan rettegés legyen se úgy, hogy minden nagyon szép és minden nagyon jó, hanem igen ez is jöhet, de éljünk a mában.
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 06. 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Az Istenkeresők Globális Egyházának a tervezete"

Ettől meg ideges leszek. Most vagy hiszek istenben, és nem kell keresnem, mert bennem van a hit, vagy nem hiszek benne és nem keresem.
Vissza az elejére
Szegény Dobby
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 06. 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:

Ettől meg ideges leszek. Most vagy hiszek istenben, és nem kell keresnem, mert bennem van a hit, vagy nem hiszek benne és nem keresem.

VV Naíva Laughing

Az, hogy hiszel egy dolog, de megkeresni ŐK fogják neked..jó pénzéé Twisted Evil
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 06. 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Razz Razz Razz nem kérek belőle Smile
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 06. 19:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szegény Dobby írta:
Antal Orsolya írta:

VV Naíva Laughing

Az, hogy hiszel egy dolog, de megkeresni ŐK fogják neked..jó pénzéé Twisted Evil

Mióta ismerjük Klaust? Már sok évvel ezelőtt, az első jelentkezéseinél elég népszerű volt cikizni és nem csak a Harmoneten, hanem netszerte. Magam is benne voltam. Azóta rengeteget tanult, pl. ma már eléggé érthetően mondja el a vizsgálatainak az eredményét. Nekem nem tűnik valószerűnek, hogy ő, aki a saját érdekei ellen is propagálta a tanait, mára pénzgyűjtésre adta volna a fejét.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 06. 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:

OK Orsi, de ez nem mindenkinél ilyen egyértelmű. Nem csak hiszek-nem hiszek van. Vannak kétkedők, akiknek nem ilyen szilárd a meggyőződése. Azt hiszem, elég sokan vannak. Legalábbis azok közt, akiket én ismerek. Egyébként ez az egyház nem az istenhit bizonytalanságáról szól.

Idézet:
Az IGE (Istenkeresők Globális Egyháza) egy kifejezetten emberközpontú egyháznak a tervezete, de ennek ellenére kiemelt hangsúlyt szándékozik fektetni az egyetlen valóságos Istennek, azaz a Folyamatosan Változó Szellemi Valónak (FVSzV-nak) a minél alaposabb megismerésére és megismertetésére, tehát az IGE nem egy istentagadó egyházként szándékozik tevékenykedni, éppen ellenkezőleg. Az egyház meg van győződve Isten tényéről, így nem az Istenbe vetett hitet akarja elmélyíteni már csak azért sem, mivel szerintünk a FVSzV az összes létező szellemi hatásnak a forrása, tehát a jónak, rossznak és az átmeneti hatásoknak egyaránt. Az ember abban hisz, amiben nem egészen biztos, az IGE viszont tisztában van Istennek a valóságával, de imádatát szükségtelennek tartja, annál inkább fontosnak viszont a minél alaposabb megismerését és megismertetését.

Az idézet a topiknyitóban beidézett tervezetből való. A kiemeléseket én eszközöltem.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 07. 05:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezek elméletek gyártása új egyház megalapításának egyik megnyilvánulása. Énnekem akkor sem kell. Ez olyan mint a férjem, aki kiment a focimeccsre, de másnap reggel rohant megvenni az újságot, hogy megtudja, előtte való nap mit is látott Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Szegény Dobby
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 07. 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Szegény Dobby írta:
Antal Orsolya írta:

VV Naíva Laughing

Mióta ismerjük Klaust? Már sok évvel ezelőtt, az első jelentkezéseinél elég népszerű volt cikizni és nem csak a Harmoneten, hanem netszerte. Magam is benne voltam. Azóta rengeteget tanult, pl. ma már eléggé érthetően mondja el a vizsgálatainak az eredményét. Nekem nem tűnik valószerűnek, hogy ő, aki a saját érdekei ellen is propagálta a tanait, mára pénzgyűjtésre adta volna a fejét.

Persze, hogy nem. Ez eszembe sem jutott.
Ettől függetlenül a probléma továbbra is az, hogy Klaus nem egyszerűen beszélgetni szokott az emberekkel hanem inkább felhívást intéz a tömegek felé.
Minden egyház, minden túlnépesedett közösség előbb-utóbb kitermeli a maga szószólóját, guruját, megmondóemberét...
Számomra ennek a jelenségnek/illúziónak a legutolsó szimpatikus egyénisége Hofi Géza volt
Smile
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 07. 18:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hívő embernek nem kell se vallás, se lelki pásztor, se tanító, se guru.
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 07. 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

OFF
hangya írta:
Antal Orsolya írta:

OK Orsi, de ez nem mindenkinél ilyen egyértelmű. Nem csak hiszek-nem hiszek van. Vannak kétkedők, akiknek nem ilyen szilárd a meggyőződése. Azt hiszem, elég sokan vannak. Legalábbis azok közt, akiket én ismerek.

Attól, hogy hiszel valamiben, még meg akarhatod keresni. Mondjuk, mert tudni akarod, amit most csak hiszel. A gyenge hit és a bizonyosságra, megvalósításra irányuló akarat épphogy nem ellentéte egymásnak.
A modern ember tudni véli, hogy a hit valamiféle tudáspótlék a hívő számára. A modern ember, kérem, hülye. És még tájékozatlan is.

Hadd döntsék el a hívő emberek maguk, hogy mi kell nekik.

ON

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 08. 09:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Felőlem mindenki abba hisz, amibe akar, csak engem ne akarjon megtéríteni.

Biztosat még az sem fog tudni, aki naponta erősítgeti a hitét.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.