Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc filmek
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 24. 09:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegnap láttam:

Az elveszett csillag

bájos volt Very Happy
csillagpaszuj
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 24. 09:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szombaton volt a Kutyahideg. Most láttam először elejétől a végéig. Nekem tetszett. Smile
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 24. 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csillagpaszuj írta:
Szombaton volt a Kutyahideg. Most láttam először elejétől a végéig. Nekem tetszett. Smile
azt én is néztem Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
why-att
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 03. 08. 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://echoes-w.blogspot.com/2011/02/fal.html
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 05. 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az éj színe

Miért kedvenc?
Mert Bruce Willis kedvenc.
Mert Bruce Willis-t mindenki a "Die Hard"-ból ismeri legjobban, S mindenki azt hiszi, hogy akciószínész.
Ez a film nem akciófilm.
Ez egy pszichotriller.

Akárcsak Bruce Willis egy másik filmje, a "Hetedik érzék".
Azt gondolom többen ismerik.
De a kettő nem is hasonlít egymásra.
Általában nem szeretem a horrorfilmeket/thrillereket.
Ezeket is Bruce miatt néztem meg, és kellemesen csalódtam benne. Szerintem egy pszichotriller "rosszabb",( mégis jobb) mint egy olyan horrorfilm, ahol lavór kell a tv alá, mert annyi vér folyik.
Ugyanis ezek az elménkre hatnak, még napok múlva is lehet rajta agyalni...

(Ráadásul a film egyes elhíresült jeleneteit - a medencés jelenetet - akár a napi pajkos gondolatokba is be lehetne tenni...ja igen, van, ahol erotikus thrillerként is emlegetik.)
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 15. 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/XooO3W01T78 "Kalózok"... Roman Polanski zseniális remekműve...Az egyik legkedvesebb filmem...EGYSZERRE egy izgalmas kalandfilm,és kacagtató,humorban bővelkedő vígjáték...És minőségi, igényes,látványos jelenetek egy hajdani érdekes történelmi korba helyezett csekekménnyel...Engem mindig lenyűgöz ez a film,pedig láttam már vagy ezerszer...De valahogy sose tudok ráunni...Örök " szerelmem" ez a film...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 15. 12:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/XooO3W01T78 "Kalózok"... Roman Polanski zseniális remekműve...Az egyik legkedvesebb filmem...EGYSZERRE egy izgalmas kalandfilm,és kacagtató,humorban bővelkedő vígjáték...És minőségi, igényes,látványos jelenetek egy hajdani érdekes történelmi korba helyezett csekekménnyel...Engem mindig lenyűgöz ez a film,pedig láttam már vagy ezerszer...De valahogy sose tudok ráunni...Örök " szerelmem" ez a film...

Jééé...Walther Mattau, mint kalóz...szép kis kosztümös film...nem, nem hallottam róla...én csak a Johnny Deep által játszott Jack Sparrow-t, ismerem, mint kalózt...már két film várakozik nálam megtekintésre...

...úgy tudtam, megveted és gyűlölöd a mocskos, toprongyos, aljanép kalóz népséget...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 15. 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze...Megvetem mindig az alja,söpredék kalóznépet...És ha majd megnézed valamikor a fentebb említett filmet, (Amennyiben meg akarod majd nézni...)láthatod majd szinte minden jelenetben,hogy mind a film cselekménye,mind pedig a rendező UGYANÍGY áll majd a dologhoz...Finoman,óvatosan,ironikusan, DE JÓL ÉRZÉKELHETŐ lenézéssel és megvetéssel áll majd mind a film,mind a rendező a hajdani "kalózvilág" szereplőihez...Majd csak figyeld meg...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 13. 11:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/Ur2UR50_8vI "Lakott sziget" első rész...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 13. 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/g96gN0pfVhc "Lakott sziget" második rész...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 13. 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fentebb fellinkeltem egy nagyon remek,elgondolkoztató,és megható orosz filmet...Fjodor Bondarcsuk rendező alkotását, aminek ugye a címe az,hogy: "Lakott sziget"...A film egy képzeletbeli idegen bolygón játszódik,de ez ne tévesszen meg minket...Valójában a Föld,a MI BOLYGÓNK a cselekmény helyszíne,és a MI társadalmunk...Csak kicsit elvontan bemutatva,meg értelmezve...A film főhőse meg ugye NEM EGY ALJAS,PATKÁNY,PÉNZCENTRIKUS BŰNÖZŐ,mint amilyen pl.az " Eredet" című celluloidgané főszereplője volt, hanem egy JÓLELKŰ,IDEALISTA,AZ EMBEREKEN SEGÍTENI AKARÓ illető...Aki emiatt folyton csak problémákba kerül,amikböl aztán vagy ki tud jól jönni,vagy nem...De azért az ELVEIT SOHASEM ADJA FEL...És ez az, ami nagyon tetszik nekem mindig a főszereplő karakterében...Meg az egész filmben...Csodálatos,időtlen remekmű ez a film...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 03. 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:

Megnéztem ezt a filmet.
Nem tudom, hogy nem ismertem, hisz Walther Mattaunak sok filmjét láttam.
Őszintén szólva nekem kb. a feléig tetszett, mert addig valóban olyan vígjáték volt, amilyenek leírtad.

Nagyon jól mutatta valóban azt, hogy "nem a kalózok mellett állunk", tele volt helyzetkomikummal, poénnal sőt...valóban ott volt a züllöttség elleni harc, a megvetés. De miután átvette a kalóz az uralmat a hajó felett, már csak egy szokványos rablós, gyilkolós kalózfilm volt- igaz, némi humor még azután is maradt benne. Persze-persze végül nem a kalózok győztek...de túl sok volt a harc,nekem már kicsit unalmas is.
S mi értelme van annak - az irónián kívül - hogy most az arany azték trónon ott ül egy ladikon? Igen visszajutottunk a film elejéhez.
Egyébként maga a film, a színészek, (bár nekem a csaj játéka nem tetszett) a kosztümök, a kor megjelenítése nagyon találó volt.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 03. 11:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Fentebb fellinkeltem egy nagyon remek,elgondolkoztató,és megható orosz filmet...Fjodor Bondarcsuk rendező alkotását, aminek ugye a címe az,hogy: "Lakott sziget"...A film egy képzeletbeli idegen bolygón játszódik,de ez ne tévesszen meg minket...Valójában a Föld,a MI BOLYGÓNK a cselekmény helyszíne,és a MI társadalmunk...Csak kicsit elvontan bemutatva,meg értelmezve...A film főhőse meg ugye NEM EGY ALJAS,PATKÁNY,PÉNZCENTRIKUS BŰNÖZŐ,mint amilyen pl.az " Eredet" című celluloidgané főszereplője volt, hanem egy JÓLELKŰ,IDEALISTA,AZ EMBEREKEN SEGÍTENI AKARÓ illető...Aki emiatt folyton csak problémákba kerül,amikböl aztán vagy ki tud jól jönni,vagy nem...De azért az ELVEIT SOHASEM ADJA FEL...És ez az, ami nagyon tetszik nekem mindig a főszereplő karakterében...Meg az egész filmben...Csodálatos,időtlen remekmű ez a film...

Belenéztem, az első 10 percet láttam eddig, de már megfogott.
Megvan, hogy melyik lesz az a film, amit legközelebb bekuckózva meg fogok nézni. (Kár, hogy feliratos, bár eddig nem sok szöveg volt benne, hátha így is marad). Egyből megsajnáltam szegény fiút...az előbb még viccelődve a nagymamájával távcseverészett, most meg lezuhant, felrobbant az űrhajója, nem maradt semmije, s ki tudja hol van, hol fog kikötni...még jó, hogy tud itt lélegezni. (Helyes fiú egyébként)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 03. 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekes akkor az, hogy nekem viszont a "Kalózok"-nak pont a második fele tetszett inkább...Elsősorban azért,mert itt jól láthatóan LELASSULT ugye a cselekmény...Tudod jól,hogy én utálok mindenfajta "pörgést-rohanást-hajtást"...Számomra nagyon hangulatos mindig pl. az az éjszakai kikötőbeli jelenet, az " alvó" hajókkal,meg a csenddel...Ami csendet csak a lopakodó ladik evezőinek a csobbanása töri meg időnként...Ez a néhány perces jelenet számomra egyszerűen magával ragadó...Meg amikor ugye bejut a kalózbanda a kormányzó hálószobájába...Meg amikor elkezdenek baromkodni ott...Azokon a jeleneteken én mindig szakadok meg a kacagástol...Pl. amikor a kormányzó próbálja suttogva figyelmeztetni a spanyol kapitányt a kalózok jelenlétére,az meg nekiáll ugye HANGOSAN,és idétlenül értetlenkedni...Eszméletlen az a jelenet...Meg a néger idióta baromkodásai is állandóan...Meg azok a pofák,amiket pl. a kígyókaland közepette vág...Szóval mondom, nekem inkább a film második fele jött be inkább,bár azért az eleje se volt éppen rossz...Legalábbis szerintem...És azok az igényes,látványos képsorok! Úristen...Csak hasonlítsuk már ezt a filmet pl. a "Gyalog galopp" című primitív elmebajhoz...Ami filmtöl ugye ájul el örökösen a sok primitív állat...Ég és Föld a két film...Mindenfajta értelemben...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 03. 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát igen...A "Lakott sziget" az pont ugyanaz a kategória mint a "Kalózok"... Csak nem a vígjáték műfajban,hanem a "társadalmi dráma" kategóriában...Azaz egy IGÉNYES,LÁTVÁNYOS,GAZDAG TARTALMI RÉSSZEL büszkélkedhető film...Ami ráadásul még nemis "hallivúdi" produkció,hanem orosz...Így akkor nemis kell akkor csodálkozni azon,ha itthon nem forgalmazták,meg nem mutatták be a filmet a mozik,meg hogy nincs belőle szinkronos változat...Ha majd végignézed a filmet,kíváncsi leszek majd arra,hogy mit fogol tartani a film mondanivalójának...Én mondjuk azt szűrtem le mondanivalóként,hogy "ütni-vágni kell MINDEN aljas,mocskos,patkány,gané embert...És harcolni ellenük...Kímélet nélkül,és fáradhatatlanul"... Másképpen sose fog ugyanis jobbá válni ez a világ...Ha megfigyeled majd,a film főhőse is ezen elvek mentén fog ténykedni,egész végig a film során...És igaza is lesz szerintem...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
9 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.