Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Magyarok honfoglalása 895-ben?

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Klaus Matefi
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 08. 14. 20:50    Hozzászólás témája: Magyarok honfoglalása 895-ben? Hozzászólás az előzmény idézésével

Van-e megdönthetetlen bizonyíték arra nézve, hogy a magyarok honfoglalása az i.sz. 895. évvel van kapcsolatban?

http://www.klausmatefi.lima-city.de/

Vallás-Filozófia-Ezotéria Fórum:
http://klausmatefi.forumprofi.de/index.php
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Klaus Matefi
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 08. 14. 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dr. Kiszely István:

"A honfoglalás ideje
Mielőtt azonban a honfoglalás - visszaköltözés - tárgyalásába belekezdenénk, tisztáznunk kell, hogy pontosan melyik évben töertént ez.
Anonymus szerint 903-ban, Nagy Konsztantin szerint 950-ben, a Képes Krónika szerint 667-ben, Thuróczy szerint 774-ben, a Zágráb-i és Várad-i Krónikák szerint 888-ban, Albericus monachus szerint 893-ban, Kézai szerint 872-ben, Székely István szerint 888-ban és Regino apát szerint 889-ben."

Corvus Csillagászati Egyesület lapja:

"Az 1800-as évek vége felé a Millennium megünneplésének a kérdése egyre égetőbbé vált, annál is inkább, mert az így is létező több időponthoz újabbak és újabbak csatlakoztak: pl. a Bécsi Képes Krónika és a Dubnicai Krónuka 677-re, Thuroczi János 704-re, a Budai, Pozsonyi és a Váradi Krónika 888-ra teszi a honfoglalás időpontját. Botka Tivadar történész szerint 884-ben történt, amire Pauler Gyula történész 895-el válaszolt, de Szalay László 894 mellett voksolt. Horvát Mihály és Szabó Károly 889-re esküdött, és mindenki a saját igazát erősítette."

Vajon mi lehetett az oka annak, hogy a honfoglalás idejét mégis 895-re tették hivatalosan?

Legjobb tudomásom szerint a honfoglalás időpontját egy bizánci krónikás által emlegetett napfogyatkozás idejének Lakits Ferenc általi meghatározása alapján kalkulálták ki i.sz. 895-re.

Mi a garancia arra, hogy valóban a Lakits által említett napfogyatkozásra (891.08.08.) utalt a bizánci krónikás?

Fel kellene a kutatókban merüljön az a jogos kérdés, hogy mi köze volt ennek a dátumnak (895) ahhoz a Turulhoz, amit Attilával, Álmossal és a magyarok honfoglalásával hoznak kapcsolatba a magyar legendák?

Jelenleg két tanulmány elkészítésén dolozom ezzel kapcsolatosan, melyekben a Turul kozmikus eredetének a figyelembevétele mellett igyekszem megtalálni a felmerült kérdésre, illetve az eddig nem tisztázott összefüggésekre a helyes válaszokat:

Attila, Álmos és a Turul

Mikor történt a magyarok honfoglalása?

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 08. 14. 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kössz.. és mit csináljon, aki előbb ért ide? Mr. Green
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 08. 15. 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
kössz.. és mit csináljon, aki előbb ért ide? Mr. Green
az még nem honfoglalt, csak körbenézett Wink

féretéve az OFF-ot szerintem érdekes a téma Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Klaus Matefi
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 09. 08. 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Attila, Álmos és a Turul

Ez feltehetőleg közel olyan jelentőségű, mint a Jézus születése és kereszthalála tanulmányom, ugyanis szerintem Álmos és Jézus születési konstellációja hasonló volt (mind a ketten a "Turul" égisze alatt látták meg a napvilágot), azonkívül valószínűleg Jézus keresztre feszíttetésekor realizálódott kozmikus kereszthez hasonló kereszt égisze alatt történt meg a 7 vezér vérszerződése.

Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 09. 12. 03:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És még milyen sokan születtek ebben az időpontban. Velük mi van? Ja őket nem Álmosnak hívták? vagy ők is kiemelkedtek a tömegből.? Ők belük mi lett? Ja jött egy Heródes forma ember, és kiirtotta őket, vagy az Isten küldött rájuk dögvészt, hogy egyedüli legyen. Láttam már megalkottad a saját tíz parancsolatodat. A végén kiderül, hogy te vagy Mózes. Sad
Vissza az elejére
Klaus Matefi
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 09. 14. 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
És még milyen sokan születtek ebben az időpontban. Velük mi van? Ja őket nem Álmosnak hívták? vagy ők is kiemelkedtek a tömegből.? Ők belük mi lett? Ja jött egy Heródes forma ember, és kiirtotta őket, vagy az Isten küldött rájuk dögvészt, hogy egyedüli legyen.

Az ember személyisége a különböző testi és lelki tulajdonságok dinamikus és egységes egésze, amit a lélek (születési adottság), az öröklött gének (tartalmazzák a szülők személyiségének is a lenyomatait), a neveltetés, külső körülmények (környezet, a változó isteni szellemi hatás), és a szabad akarat határoz meg.
Ebből is látszik, hogy mekkora felelősséggel bírnak a szülők, oktatási intézmények, médiumok ezen a téren!

Valószínűleg nemcsak Álmos született akkor a Turul égisze alatt, de a személyiségének a további kialakítása biztosan céltudatosan folyt a későbbiekben.

Gondoljál pl. Jiddu Krishnamurtira, aki szintén ugyanolyan konstelláció égisze alatt látta meg a napvilágot. Feltehetőleg ha a születési adottsága ismeretében nem fedezték volna őt fel a Skót Ritus 33. fokon beavatott nagymesterei, Annie Besant és Charles Webster Leadbeater, akkor elkallódott volna.

Jézus esetében is (aki szintén ugyanilyen együttállás szülötte volt) feltétlenül nagy szerepet kellett játszon a neveltetése is ahhoz, hogy az Újszövetségben olvasható önzetlen és feltétlenül pozitív fellépése és tevékenysége megtörténhessen.

u.i.: Nem szoktam magánlevelezést folytatni olyan személyekkel, akik helytelenítik a tevékenységemet. Így kérlek, ha az általad e-mail-ben leírtakra választ szeretnél kapni, abban az esetben másoljad be kérlek a leveledet a "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már..." topicba, ahol az általam Neked feltett kérdés található. Bízom kedves Orsolya a megértésedben.

Vissza az elejére
Szegény Dobby
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 09. 14. 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Klaus.
Gondolom Te is tisztában vagy vele, hogy a honfoglalást nem lehet egy konkrét dátumhoz kötni. Természetesen felemelő gondolat lehetne, hogy EGY nagy nép, EGY hatalmas tömegben bevonul a Vereckei-hágón és ott feláldozza Álmost. A probléma az, hogy nem egy nép vonult ide be, hanem különálló törzsek akik még egy nyelvet sem beszéltek. Nem egyszerre vonultak be mert ez logisztikailag is lehetetlen (pl. az utóvéd lovainak nem maradt volna fű mert az elsők mindent lelegelnek..stb.).
A Magyarok több irányból és nem egyszerre foglalták el a Kárpát-medencét.
Már évekkel a honfoglalás előtt küldtek ki előörsöket akik felmérték a terepet. A bevonulás sem volt egyszerű hiszen délen le kellett kötni a bolgár haderőt, fel kellett áldozni több tízezer embert.
Szóval, nem egyszerű kérdés ez.
Földi Pál, nyugalmazott vezérkari ezredes és történész írt erről a témáról egy fantasztikusan jó könyvet.
Vissza az elejére
Klaus Matefi
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 09. 14. 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szegény Dobby írta:
Klaus.
Gondolom Te is tisztában vagy vele, hogy a honfoglalást nem lehet egy konkrét dátumhoz kötni.

Nem én kötöttem a magyarok honfoglalását egy bizonyos dátumhoz kedves Szegény Dobby... Eleve nem lehet szerintem a Vereckei-hágón történt bevonulást honfoglalásként emlegetni, hiszen azzal még nem valósult meg az ú.n. honfoglalás. Ahhoz birtokba kellett először vegyék a magyar törzsek a jövendőbeli országukat teljes mértékben.

Vissza az elejére
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 04. 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Állítólag a Honfoglalás nem is az volt,hanem visszatérés.
Mit gondolsz erről?
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 16. 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazábol az ÉGVILÁGON SEMMI KONKRÉT BIZONYÍTÉK NINCS arra,hogy mikor történt a magyarok honfoglalása...Sőt,még arra sincs,hogy ilyen esemény egyáltalán megtörtént...Furcsa ilyet olvasni? Igen...Furcsa...De ettöl a tény még tény marad...A régmúlt idők történelme már csak ilyen...Gyakorlatilag NÉHÁNY RÉGI KRÓNIKAÍRÓ munkájára tud támaszkodni csak a történelem tudomány e téma kapcsán is,mint oly sok egyébb történelmi korszak kapcsán is...Aztán meg hogy ezek a régi krónikaírók meg mennyire voltak szavahihető emberek? Meg mennyire lehet készpénznek venni azt,amit írtak? EZT NEM TUDHATJA MÁR SENKI SEM MANAPSÁG...A tudósok is csak annyit tehetnek,hogy "FELTÉTELEZIK AZT" ,hogy a régi krónikákban valós dolgokrol írnak...Na igen..."Feltételezik azt,hogy valós dolgokrol olvasnak a régi krónikák lapjain"...És mi van akkor ha csak a krónikaírók fantáziájának termékeit,vagy téves információit,esetleg szándékos torzításait olvashatják mégis? Erre a legjobb példa ugye a "honfoglalást megelőző, pusztító besenyő támadás"...Amiröl olyan plasztikus leírásokat adnak a régi krónikák...Aztán meg mára kiderült az a RÉGÉSZETI LELETEKBÖL EGYÉRTELMŰEN,ÉS KÉTSÉGET KIZÁRÓAN,hogy egyetlen szó sem volt igaz a "pusztító besenyő támadásbol,és az előlük való fejvesztett menekülésböl"...Erröl akkor ennyit.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 17. 08:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ráadásul a krónikaírók az aktuálpolitikai érdekeknek megfelelően írtak. Ha optimisták vagyunk, feltételezhetjük, hogy nem valótlant írtak, csak az igazság elemeit súlyozták úgy, hogy az összhatás az aktuális uralkodó érdekeit szolgálta.
De ugyanez elmondható az egész ókori történelemről. Ha vannak az ásatásokon előkerült bizonyítékok, azok mindenképpen jelentenek valamit, de ha nincsenek, az mindössze azt jelenti, hogy nem kerültek elő ilyen bizonyítékok. Attól még lehetnek... Smile És ha nincs bizonyíték, attól még akár úgy is történhetett.
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 18. 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Ráadásul a krónikaírók az aktuálpolitikai érdekeknek megfelelően írtak. Ha optimisták vagyunk, feltételezhetjük, hogy nem valótlant írtak, csak az igazság elemeit súlyozták úgy, hogy az összhatás az aktuális uralkodó érdekeit szolgálta.
De ugyanez elmondható az egész ókori történelemről. Ha vannak az ásatásokon előkerült bizonyítékok, azok mindenképpen jelentenek valamit, de ha nincsenek, az mindössze azt jelenti, hogy nem kerültek elő ilyen bizonyítékok. Attól még lehetnek... Smile És ha nincs bizonyíték, attól még akár úgy is történhetett.
így van...Úgyhogy nem tudom hogy rajtam kívül elgondolkozott-e már azon valaki, hogy igazábol a TÖRTÉNÉSZI SZAKMA, a TÖRTÉNELEM TUDOMÁNY,az bizony meglehetősen rokon dolog a REGÉNY ÍRÁS műfajával...Mivel az egyik kimondatlanul,vagy legalábbis nem szívesen kimondva tartja azt hogy "VALÓSZÍNÜLEG ÍGY TÖRTÉNT, VAGY ÍGY TÖRTÉNHETETT", míg a másik nyíltan elismeri hogy "AKÁR ÍGY IS TÖRTÉNHETETT,VAGY LEGALÁBBIS SEMMI NEM INDOKOLJA AZT,HOGY ÍGY NEM TÖRTÉNHETETT"...(Az előbbi a történet tudomány mottója ugye,az utóbbi pedig a regényírás műfajáé...) Ha jobban megfigyeljük, a két alapelv ANNYIRA NEMIS ÁLL MESSZE EGYMÁSTOL...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 18. 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
így van...Úgyhogy nem tudom hogy rajtam kívül elgondolkozott-e már azon valaki, hogy igazábol a TÖRTÉNÉSZI SZAKMA, a TÖRTÉNELEM TUDOMÁNY,az bizony meglehetősen rokon dolog a REGÉNY ÍRÁS műfajával...Mivel az egyik kimondatlanul,vagy legalábbis nem szívesen kimondva tartja azt hogy "VALÓSZÍNÜLEG ÍGY TÖRTÉNT, VAGY ÍGY TÖRTÉNHETETT", míg a másik nyíltan elismeri hogy "AKÁR ÍGY IS TÖRTÉNHETETT,VAGY LEGALÁBBIS SEMMI NEM INDOKOLJA AZT,HOGY ÍGY NEM TÖRTÉNHETETT"...(Az előbbi a történet tudomány mottója ugye,az utóbbi pedig a regényírás műfajáé...) Ha jobban megfigyeljük, a két alapelv ANNYIRA NEMIS ÁLL MESSZE EGYMÁSTOL...

Igen, de én nem fogalmaztam olyan jólnevelten, mint te. Simán azt mondtam, hogy hazudnak, mint a vízfolyás, a pillanatnyi kurzusnak megfelelően. Laughing
Mostanában ér sokként a ma már történelemnek számító gyerekkoromra való visszaemlékezések garmadája. Én, aki megéltem, és elég tudatosan éltem meg, sokmindenre másképp emlékszem.
És ez a belátható történelem, aminek a tanúi még élnek. Mit művelhetnek azokkal az időkkel, amiknek a tanúi már nem élnek?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.