Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mi az, ami ma elszomorított? 6.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 01. 14:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A tévés meséket-sorozatokat láttam énis a tévében...Csak ezek könyvváltozatait nem olvastam...Amúgy egy remek, két részes tévéfilmet nem említettél ha minden igaz...A "Le a cipővel" című ifjúsági filmet...(És annak könyvváltozatát a "Nyár a szigeten" című kisregényt...)Azt a filmet nem láttad annó?

Láttam, de az nekem valahogy túl fiús volt...mármint ha jóra gondolok...

Abban van az, hogy "A fűre lépni tilos"?
És 4 lépés alatt meg lehetett volna tenni az utat keresztben a kert közepére, de körbe-körbs kellett menni a díszköveken? Ott volt a számháború?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 01. 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azaz...Érdekes,de nekem is tetszett módfelett az a "csigavonalasan" való kötelező haladás...Szóval emlékszem jól azokra a jelenetekre...Meg a feliratra egy másik jelenetböl:"Gazsi bácsi lótetű"...Arra a feliratra emlékszel? Én mindig szakadtam meg azon a feliraton...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 01. 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Mi is szépek vagyunk ahogy elnézem...Kezdtük egy szomorú gyászhírrel,most meg már vidámkodunk egy "Elszomorodós" topikban...Jól van ez így szerinted,vagy inkább hagyjuk a témát?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 01. 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Azaz...Érdekes,de nekem is tetszett módfelett az a "csigavonalasan" való kötelező haladás...Szóval emlékszem jól azokra a jelenetekre...Meg a feliratra egy másik jelenetböl:"Gazsi bácsi lótetű"...Arra a feliratra emlékszel? Én mindig szakadtam meg azon a feliraton...

Igen, emlékszem...Smile
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 01. 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na...Mi is szépek vagyunk ahogy elnézem...Kezdtük egy szomorú gyászhírrel,most meg már vidámkodunk egy "Elszomorodós" topikban...Jól van ez így szerinted,vagy inkább hagyjuk a témát?

Szerintem nem probléma...
Most is Csukás Istvánról van szó, az ő műveiről, s a legnagyobb szeretettel és tisztelettel beszélünk,emlékezünk meg róla...
Szerintem neki sem lenne ez ellen kifogása...

Egyszer azt hallottam, hogy a Pom-Pom a kedvenc (saját) meséje, hisz abban kislány a főszereplő.
Nem is értem. Hisz ő írta a meséit. Mibe tartott volna több kislányt szerepeltetnie akkor,ha ez lett volna a vágya?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 01. 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gondolom az lehetett az oka vannak,hogy nem írt "kislányos" meséket,hogy ő maga ugye férfi volt...És egy férfi nem ismerheti a nők legbenső lelkivilágát...Ahhoz női író kell...Mint ahogy fordítva is áll a dolog...Olvastam már olyan,férfiakrol szóló regényt/novellát az idők folyamán,amit nő írt...Éshát bizony ilyen esetekben jókat mosolyogtam az ilyen írásokon...Annyira hiteltelenül adja elő egy női szerző a férfiak világát,gondolkodásmódját,mentalitását, a motivációikat...(Pl.a nevezetes "Tifanny" meg "Romana" sorozatok novelláiban lehetett találkozni időnként nők álltal írt férfiszereplőkkel...Egyszerre voltak szánalmasak,meg röhelyesek az ilyesmi férfi alakok...)
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 01. 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Gondolom az lehetett az oka vannak,hogy nem írt "kislányos" meséket,hogy ő maga ugye férfi volt...És egy férfi nem ismerheti a nők legbenső lelkivilágát...Ahhoz női író kell...Mint ahogy fordítva is áll a dolog...Olvastam már olyan,férfiakrol szóló regényt/novellát az idők folyamán,amit nő írt...Éshát bizony ilyen esetekben jókat mosolyogtam az ilyen írásokon...Annyira hiteltelenül adja elő egy női szerző a férfiak világát,gondolkodásmódját,mentalitását, a motivációikat...(Pl.a nevezetes "Tifanny" meg "Romana" sorozatok novelláiban lehetett találkozni időnként nők álltal írt férfiszereplőkkel...Egyszerre voltak szánalmasak,meg röhelyesek az ilyesmi férfi alakok...)

Jaj, én női szemmel olvastam, mégis röhejesnek és fárasztónak találtam azokat a Tiffany-kat.

Igen, persze, a Pom-Pomban meg "csak úgy van" a kislány...mindennap elmegy a suliba és Pom Pom mesél neki. Legalább nem tudott elkövetni hibát, Csukás István a kislányok lelkivilágát illetően...minden kislány szeretett volna egy ilyen cuki szőrgombóc barátja lenni!
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 01. 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem ez lehetett a lényeg...Hogy Csukás nem akarta lerontani az írói minőségét kislánykarakterek megírásával...Mivel ő nem volt nő...Így nemis tudta volna beleélni magát a kislányok lelkivilágába...Látod,a fiúkarakterek azok mindig tökéletesek és hitelesek voltak...Gondolom nem véletlenül...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
12 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.