Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Min gondolkodtál el legutóbb? 8.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 31. 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/iGzxNx1y4Uw Itt van egy orosz nyelvű videó arrol,hogy miképpen is tervezik az oroszok felhozni az óceán mélyéröl a Titanic roncsait...Érdekes terv ez nagyon...És nemis megvalósíthatatlan...De majd kiderül idővel,hogy lesz-e belőle valami, avagy sem...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 03. 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/iGzxNx1y4Uw Itt van egy orosz nyelvű videó arrol,hogy miképpen is tervezik az oroszok felhozni az óceán mélyéröl a Titanic roncsait...Érdekes terv ez nagyon...És nemis megvalósíthatatlan...De majd kiderül idővel,hogy lesz-e belőle valami, avagy sem...

Legalább valami, ami nem a koronavírusról szól...

Én is hozok egy cikket:

A koronavírus pozitív hatásai

Én sajnos nem vagyok ennyire optimista, mint ez a cikk. Minden csoda 3 napig tart. Amint visszaáll minden a régi kerékvágásba, sajnos mindez feledésbe merül majd.
Régen volt az már, meg tizenéveskorom vége felé, amikor még bíztam abban, hogy az emberek alapvetően jók, s hogy rajtam áll, meg hogy én majd megváltoztatom a világot...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Így van ahogy mondod...Minden csoda három napig tart...Amikor majd lecseng valamikor ez a szánalmas hisztéria, ugyanúgy fog majd menni minden tovább, ahogy eddig...A népek azok már csak olyanok, hogy a bőrükböl kibújni nem fognak soha...És az önző,kapzsi,konzumidióta vérük nem fog megváltozni soha...Főleg úgy nem,hogy ennek az egész világnak a működése ezekre az alapokra van építve már nagyon régóta...Szóval nekem is olyan érzésem van valahogy,hogy nem fog itt változni semmi sem...Majd idővel megyen minden ugyanúgy tovább,ahogy eddig is ment...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 23. 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/D0M51tcBevE Ezen a videón gondolkodtam el legutóbb...Hogy amit látni a videón, az most csak egy "eredeti méretű" Titanic makett-e, avagy maga lenne a híres "másolat hajó", amit ugye Kínában építettek, és állítólag már elkészült,vagy legalábbis már közel áll nagyon az elkészüléshez...Mondjuk ez a videó 2014-ben lett feltéve ugye a netre, szóval lehet,hogy ez még akkor nem a kínai Titanic másolat...Azért 2014-ben még az a hajó valszeg csak a rajzasztalon létezett...Szóval akkor a videón látható " hajó" csak egy élethű makett lehet...Másra sehogyse tudok jutni...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 25. 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://player.hu/tech-3/lassan-bucsut-mondhatunk-a-visszapillanto-tukornek/ Azon gondolkodtam el nemrég,hogy eszméletlen az, ami megyen már ebben a világban...Az a TOTÁLIS félrecsúszása a dolgoknak...És akkor csodálkoznak ugye egyesek,hogy MIÉRT döglik kifelé a nyugati civilizáció,meg az európai fehér ember...Most csak nézzük már meg pl. a fentebb fellinkelt cikkben írtakat is...NORMÁLIS dolog az, amiröl szól pl.ez a cikk is?NORMÁLIS? És hogy megy már megint az a mocskos agymosás,meg a beetetés!!! "Elektronikus visszapillantó tükör"...Van még ettöl lejjebb? Van? És mindez a dolog ugye a gyártók kapzsiságának az eredménye...Annak a rohadt-mocskos kapzsiságnak...Merthát ugye leírtam már rengetegszer: MINNÉL BONYOLULTABB TERMÉKET AD EL A GYÁRTÓ a fogyasztónak, annál több rajta a haszna...Egy közönséges TÜKRÖT nem lehet eladni ugye 100 ezer ft-ért...Mert a vevők kiröhögnék a gyártót...Nade egy "elektronikus visszapillantó tükröt"???? Hát...Csak egy kis marketing, néphülyítés,kábítás-ámítás kell hozzá,aztán a sok marha egymást taposva rohan majd máris a boltokba " elektronikus visszapillantó tükröt" venni...Istentudja mi pénzekért...Szóval így belegondolva a dolgokba,nemis tudom,hogy eddigis hogy volt meg a világ "elektronikus visszapillantó tükör" nélkül...Már nagyon hiányzott a világnak egy ilyen szerkezet,ugye? Mennyivel jobb,és boldogabb lesz majd akkor ezentúl az emberek élete!!! Lesz majd nekik már "elektronikus visszapillantó tükrük" is,vagy nem így van? Csak majd győzzék megkeresni a rávalót...A mindennapi mókuskereküket mégnagyobb fokozatra kapcsolva...Idióta barmok...Akik sose veszik észre,hogy mennyire be vannak palizva mindig a gyártók álltal...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 26. 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://player.hu/tech-3/lassan-bucsut-mondhatunk-a-visszapillanto-tukornek/ Azon gondolkodtam el nemrég,hogy eszméletlen az, ami megyen már ebben a világban...Az a TOTÁLIS félrecsúszása a dolgoknak...És akkor csodálkoznak ugye egyesek,hogy MIÉRT döglik kifelé a nyugati civilizáció,meg az európai fehér ember...Most csak nézzük már meg pl. a fentebb fellinkelt cikkben írtakat is...NORMÁLIS dolog az, amiröl szól pl.ez a cikk is?NORMÁLIS? És hogy megy már megint az a mocskos agymosás,meg a beetetés!!! "Elektronikus visszapillantó tükör"...Van még ettöl lejjebb? Van? És mindez a dolog ugye a gyártók kapzsiságának az eredménye...Annak a rohadt-mocskos kapzsiságnak...Merthát ugye leírtam már rengetegszer: MINNÉL BONYOLULTABB TERMÉKET AD EL A GYÁRTÓ a fogyasztónak, annál több rajta a haszna...Egy közönséges TÜKRÖT nem lehet eladni ugye 100 ezer ft-ért...Mert a vevők kiröhögnék a gyártót...Nade egy "elektronikus visszapillantó tükröt"???? Hát...Csak egy kis marketing, néphülyítés,kábítás-ámítás kell hozzá,aztán a sok marha egymást taposva rohan majd máris a boltokba " elektronikus visszapillantó tükröt" venni...Istentudja mi pénzekért...Szóval így belegondolva a dolgokba,nemis tudom,hogy eddigis hogy volt meg a világ "elektronikus visszapillantó tükör" nélkül...Már nagyon hiányzott a világnak egy ilyen szerkezet,ugye? Mennyivel jobb,és boldogabb lesz majd akkor ezentúl az emberek élete!!! Lesz majd nekik már "elektronikus visszapillantó tükrük" is,vagy nem így van? Csak majd győzzék megkeresni a rávalót...A mindennapi mókuskereküket mégnagyobb fokozatra kapcsolva...Idióta barmok...Akik sose veszik észre,hogy mennyire be vannak palizva mindig a gyártók álltal...

Tudod, túl azon, hogy jelentős többletköltség, nem csak azért nem élnék vele. Mikor tanultam a vezetés elméletet, én már tanultam a különböző vezetéstámogató rendszerekről is.
És, mondom - túl a költségeken - egyik sem kellene.
Nem bíznék bennük.
Így is bonyolult gépezet egy autó, így is egy csomó dolog meghibásodhat rajta, de hogy még az én kezeim-lábaim-szemeim-füleim helyett is más észlelje, irányítsa azt a gépezetet, azt már túlzásnak tartom.
Én sem vagyok tökéletes, persze, sem semmilyen sofőr, de ha egy ilyen szerkezet meghibásodik, akkor egy olyan vészhelyzet is bekövetkezhet, ami anélkül nem történne meg.
pl. tolatóradar...nem is "bíznék benne"...mi van, ha "nem veszi észre" az akadályt? Tudjuk, hogy nem észlel mindig mindent tökéletesen, s "figyelni kell rá"...akkor mi értelme is van? Ahelyett, hogy csinálnám, még figyeljem AZT IS, hogy jól csinálja-e? Egy ismerősöm mondta, mutatta, mikor villogni akart nekem a tolatóradaros autójával. Hogy néha nem jelez jól. Bravó. Ezért érdemes volt, tényleg. Persze, sajnos megint nem tudtam lakatot tenni a számra és meg is szólaltam, hogy :"Akkor minek jó, hogy van, ha nem mindig jó?"
Mert legtöbbször jó. Na, ez aztán a megbízható segítség!!! Felárért. De ugye villogni kell. Jó, nekem meg van két szemem, és megtanultam, mit kell nézni, látni.
Vagy parkolássegítő. Láttam videót, bácsi elengedi a kormányt, S az autó magától beáll.
Igen, igen, nehéz megtanulni vezetni, és néha álmodozok róla, hogy könnyebb lenne nekem is némi segítséggel, de aranyéletem lenne, ha az autóm beparkolna magától bárhová. Mégis azt mondom, meg kell tanulni minden manővert.
Ez a visszapillantó tükör:
kapásból azért sem kellene, mert nem azt látom,amit a tükörben látnék, hanem egy vetített képet. Tudom, tudom, írja, hogy de jó, meg szuper, meg kell szokni. Nem, nem magyarázzák be nekem. Késsen csak tizedmásodpercet az a kép. Vagy legyen egy pillanatnyi hiba. Egy sima tükörnek nincs saját vetítési hibája..A saját szememnek, az agyamnak is van hibája, ott van a reakcióidőm is, amit tudok. Ha ehhez hozzáadódik a "rendszer hibája", amelyben "vakon megbíznék" már több a hibalehetőség.
Tény, hogy esőben, hóban, párában, vagy ha útközben sáros lesz az autó visszapillantója, akkor nehezebb a visszapillantó tükör használata. Számomra ez az egy dolog szólna mellette. Akkor sem kellene. Elvből sem.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 26. 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Így van ahogy írod...Ennek a szerkezetnek a gyártóját, meghát ugye legfőképpen az ENGEDÉLYEZŐJÉT(!!), gondolkodás nélkül nyilvánosan lámpavasra kéne húzni szerintem...Az ILYEN LÉNYEKNEK a liberális "wellnessbörtön" már túl kevés lenne szerintem...Hát én nemis tudom most...VAN AZ A MÉLYSÉG, ami mélységbe ne volnának képesek leereszkedni kapzsi állatok a "még több pénzért"? Van az a mélység??? Szerintem nincs...Hát...Ekkora állattságot mint ez a szerkezet! A felesleges anyag-energia-munkaigényesség, a környezetvédelmi szempontok valóban csak a dolgok egyik része...De ez a LÓPÉNISZ SZERKEZET ÍRTÓZATOSAN BALESETVESZÉLYES IS!! Úgy,ahogy írod te is... "Elektronikus szerkezet"...És akkor már a nevében benne is van akkor az,hogy BÁRMIKOR meghibásodhat...És garantáltan meg is fog majd...Csak idő kérdése lesz az egész...Bármikor ráfröccsenhet eső-sár a kamerájára, bármikor felmondhatja az elektronika a szolgálatot, bármikor bármi történhet vele...És ha pont a legnagyobb forgalomban sötétül majd el ilyen-olyan okbol a képernyő??? Egy egyszerű tükröt könnyű letisztítani,esetleg tovább használni ha ráfröccsen mondjuk a sár...Vagy nekicsapódik valami felvert kavics...Nade egy BONYOLULT,AZ IDŐJÁRÁS VISZONTAGSÁGAIRA NAGYON ÉRZÉKENY ELEKTRONIKUS KAMERARENDSZERT? (Jaj...Legyen már vége valamikor ennek a rohadt,kapzsi,F.T. világnak...Csak legyen már vége valamikor...Ennek a megveszekedett,kapzsi őrületnek...)
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 26. 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Így van ahogy írod...Ennek a szerkezetnek a gyártóját, meghát ugye legfőképpen az ENGEDÉLYEZŐJÉT(!!), gondolkodás nélkül nyilvánosan lámpavasra kéne húzni szerintem...Az ILYEN LÉNYEKNEK a liberális "wellnessbörtön" már túl kevés lenne szerintem...Hát én nemis tudom most...VAN AZ A MÉLYSÉG, ami mélységbe ne volnának képesek leereszkedni kapzsi állatok a "még több pénzért"? Van az a mélység??? Szerintem nincs...Hát...Ekkora állattságot mint ez a szerkezet! A felesleges anyag-energia-munkaigényesség, a környezetvédelmi szempontok valóban csak a dolgok egyik része...De ez a LÓPÉNISZ SZERKEZET ÍRTÓZATOSAN BALESETVESZÉLYES IS!! Úgy,ahogy írod te is... "Elektronikus szerkezet"...És akkor már a nevében benne is van akkor az,hogy BÁRMIKOR meghibásodhat...És garantáltan meg is fog majd...Csak idő kérdése lesz az egész...Bármikor ráfröccsenhet eső-sár a kamerájára, bármikor felmondhatja az elektronika a szolgálatot, bármikor bármi történhet vele...És ha pont a legnagyobb forgalomban sötétül majd el ilyen-olyan okbol a képernyő??? Egy egyszerű tükröt könnyű letisztítani,esetleg tovább használni ha ráfröccsen mondjuk a sár...Vagy nekicsapódik valami felvert kavics...Nade egy BONYOLULT,AZ IDŐJÁRÁS VISZONTAGSÁGAIRA NAGYON ÉRZÉKENY ELEKTRONIKUS KAMERARENDSZERT? (Jaj...Legyen már vége valamikor ennek a rohadt,kapzsi,F.T. világnak...Csak legyen már vége valamikor...Ennek a megveszekedett,kapzsi őrületnek...)

MINDIG lesznek olyanok, akiknek a legszebb legjobb legdrágább is kevés.
Akár maga miatt, akár nagyzolásból.
Ha láttad volna azt az ismerősömet, hogy el volt szállva magától, meg a tolatókamerás autójától...S amíg lesz vevő, addig lesz eladó/gyártó/feltaláló is.

Miért,az az ember normális, aki most a vírushelyzet miatt, egy darab pamutból készült szájmaszkért - ami házilag hulladék anyagból kihozható - kiad 4-5000 Ft-ot? Én már hetek óta ezen kattogok...
Annyit ugyanúgy véd az a sál vagy kendő is, amit tuti mindenki talál otthon, ha mashol nem, akkor a nagymama szekrényében...
De ugye kereslet-kínálat.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 27. 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát igen...Van ugye a bölcs mondás,miszerint "aki a hülyékböl szeretne megélni,avagy ezekböl akar meggazdagodni, az olyan ember bizony megtalálja majd mindig a számítását"...Ez a bölcs mondás sajnos örökbecsű klasszikus...Amúgy engem teljesen hidegen hagy mindig ez a maszk bohóckodás...Szánalmas baromkodás az egész, akinek az van megírva,hogy elkapja majd a vírust,az úgyis elfogja,akinek meg nem ez van megírva, akkor az nem fogja...(Amúgyis én bízok mindig magamban meg az immunrendszeremben, illetve a jó egészségemben, ami az elmúlt kb.54 év alatt még sose hagyott cserben...Szóval én személy szerint le se izélem se a vírust,se a maszkozást...Nekem még akkor se kéne semmiféle hülye maszk, ha maga a gyártó fizetne azért,hogy hordjam...)
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 27. 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hát igen...Van ugye a bölcs mondás,miszerint "aki a hülyékböl szeretne megélni,avagy ezekböl akar meggazdagodni, az olyan ember bizony megtalálja majd mindig a számítását"...Ez a bölcs mondás sajnos örökbecsű klasszikus...Amúgy engem teljesen hidegen hagy mindig ez a maszk bohóckodás...Szánalmas baromkodás az egész, akinek az van megírva,hogy elkapja majd a vírust,az úgyis elfogja,akinek meg nem ez van megírva, akkor az nem fogja...(Amúgyis én bízok mindig magamban meg az immunrendszeremben, illetve a jó egészségemben, ami az elmúlt kb.54 év alatt még sose hagyott cserben...Szóval én személy szerint le se izélem se a vírust,se a maszkozást...Nekem még akkor se kéne semmiféle hülye maszk, ha maga a gyártó fizetne azért,hogy hordjam...)

Mától kötelező Pesten maszkot (vagy helyette kendőt, sálat) hordani a tömegközlekedési járműveken, piacokon, üzletekben, bevásárlóközpontokban, taxikban.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 28. 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Itt felénk, nem kötelező hordani azt a vackot...Úgyhogy akkor nemis hordom...Bár azért láttam már autóst is maszkban vezetni a kocsit,meg traktorost is maszkban szántani a földeken...Azt ugye te sem tagadod,hogy az ilyenek már tényleg elmebetegek? Autóban,traktorban, EGYEDÜL ÜLVE is meg lehet fertőződni ezzel a hülye vírussal? Gondolom, az ilyen hülyék szerint igen...Amúgy nekem a boltosok tetszenek mindig...Amikor állnak szép ünnepélyesen a pultok mögött, maszkkal a fejükön...Úgy néznek ki ilyenkor, mint valami műtősegédek valami kórházban...Vagy mint valami bankrablók...Egy tragikomikum ez az egész...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 28. 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azon gondolkodtam el legutóbb, hogy tök szívesen használnék egy ilyesmi eszközt a mindennapokban, számolási feladatokra...Mármint olyan eszközt,mint ami ezen az angol nyelvű videón van...A jelek szerint ez is egy egyszerű,zseniális kis szerkezet... https://youtu.be/ryST18JJ7VU
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 28. 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/2mv45XP48bQ Itt van a fenti eszköznek egy kissé bővített változata...Hogy miért nem lehet ilyet kapni a boltokban? A kérdés költői...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 05. 02. 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Itt felénk, nem kötelező hordani azt a vackot...Úgyhogy akkor nemis hordom...Bár azért láttam már autóst is maszkban vezetni a kocsit,meg traktorost is maszkban szántani a földeken...Azt ugye te sem tagadod,hogy az ilyenek már tényleg elmebetegek? Autóban,traktorban, EGYEDÜL ÜLVE is meg lehet fertőződni ezzel a hülye vírussal? Gondolom, az ilyen hülyék szerint igen...Amúgy nekem a boltosok tetszenek mindig...Amikor állnak szép ünnepélyesen a pultok mögött, maszkkal a fejükön...Úgy néznek ki ilyenkor, mint valami műtősegédek valami kórházban...Vagy mint valami bankrablók...Egy tragikomikum ez az egész...

Én is láttam maszkban autóst, ugye taxisoknál mondják indokoltnak az utasok közelsége miatt. Traktor-mezőgazdaság. 100 % biztonság nincs, a vírus tulajdonképpen bárhol ott lehet, előző nap mondjuk a koronavírusos kollégája vezette azt a traktort, aztán ő beleül utána másnap, elkaphatja...de azért szerintem az ésszerűség határán belül kellene maradni.

Budapest, koronavírus, maszkok...helyzetjelentés.

Hétfő óta ugye kötelező Bp-en a maszk használata a tömegközlekedési járműveken, piacokon, üzletekben bevásárlóközpontokban, taxikban. Vagy arcot eltakaró sál, kendő.
Hát izé...
Előbb beszélnék arról, amit hétfő előtt láttam. Addig az emberek cirka felén láttam maszkot.
Talán, ha már ennyire hangoztatják, azt is tudatosítani kell(ett) volna, hogy hogyan is kellene hordani.
Találtam magamnak a tömegközlekedésben egy új szórakozást. Figyelem, hogy az emberek hogy hordják a maszkot.
Sok idős emberen láttam, hogy a száján rajta van, az orrán nincs. Minek, ugye? Vagy épp fordítva, az orrán van, de a száját kidugta alatta a néni. Magyarul összegyűrte az orrán. Esetleg van az illetőn maszk, de szinte felesleges, mert a kezét be tudná dugni mellette bárhol. Meg is teszi, bedugja a mobiltelefont. Vagy egy falat pogácsát. Merthogy ilyet is láttam. S akkor próbáltam nem hangosan felnevetni a metrón.
Újabb két maszkhordási variáció: letolva a nyakra, vagy feltolva a homlokra. Ezt 30-40 közötti férfiaknál látom leginkább.
Van még olyan, aki lóbálja a kezében, s a nagy kedvencem: csuklóra, vagy a táska pántjára tekerve a gumijánál fogva: egyes fiatal hölgyeknél tapasztaltam ezt.

Most, hétfő óta, tényleg egy-két emberrel találkoztam csak, akiken nem volt semmi az arca előtt. Én is csak egy kendőből hajtogattam magamnak maszkot, s azt tekertem az orrom és a szám elé. Kaptam is egy bókot a metrón. Egy - maszkos- férfiember közölte, hogy sajnálja, hogy csak a szememet látja a kendő miatt, de az nagyon szép. Sajnos, azt nem tudtam meg, hogy a szemem szép-e, vagy a kendőm... Laughing

Egy másik férfi ült a metrón. Szemmel láthatóan zavarta, hogy nincs rajta maszk, mert a pólója nyakát húzogatta fel az orrához, meg a szájához.

"Vicces", hogy máskor az egyik legtermészetellenesebb dolog lenne, hogy maszkos emberek szaladgálnak az utcán. Ahogy a legutóbb fellinkelt viccben is van. Szóval, az a helyzet, hogy lassan már megszokom ezt a látványt. Itt már minden élelmiszerüzletben maszkban vannak az eladók, árufeltöltők, pénztárosok. (Más üzletbe nem megyek, máshol nem tudom). Az emberek igyekszenek tartani a másfél méter távolságot, sok helyen ragasztott csík is jelzi ezt a padlón.
Szóval ilyesmi most a helyzet Pesten.
Pontosabban én ilyennek látom.
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 05. 02. 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos egyik videót sem értem, így számomra felfoghatatlan, hogy hogy működik az a kalkulátor...
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Következő
12 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.