Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

'90 - Szami szemével, avagy a gondtalan ifjúság évei
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 13. 08:01    Hozzászólás témája: '90 - Szami szemével, avagy a gondtalan ifjúság évei Hozzászólás az előzmény idézésével

Van már topic a 70-es és van a 80-as évekről. Szóljon akkor most ez a topic a 90-es évekről, de egy kicsit talán a másik kettőtől eltérően rendhagyóan: Szami szemével nézve. Smile

Ezért ez a címe.
Ami persze nem zárja ki azt, hogy más is hozzászóljon, véleményt mondjon - a saját szemével nézve.
Smile
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 13. 08:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Retro...nagy divat mostanság ez a szó. Talán, mert sokan szeretnek nosztalgiázni, elgondolkozni, milyen is volt régen. A 70-es években voltam kisgyerek, a 80-asban már nagyobbacska gyermek. Vannak onnan is emlékeim, a "retro cuccok" onnan ugranak be leginkább, de "mint érzés" számomra mégis a 90-es évek a legemlékezetesebbek.
Ez nyilván nem csoda, hisz lehet, hogy mindenki számára a felnőtté válás, az önállósodás évei azok. A GONDTALAN IFJÚSÁG ÉVEI...igen, talán ez a kulcsszó.

Na persze...ha akkor bárki megkérdezte volna, nem ezt mondtam volna...vagy mégis?
Ez változó volt.
Most, utólag, már tudom, hogy - bizonyos szempontból - az volt életem legfelhőtlenebb időszaka. Hogy miért is?
Mert el kezdtem "kitörni" az otthoni elnyomás alól. Kezdtem felfedezni a világot. Mert amint középiskolába kerültem, kitárult a világ. Azelőtt nem mehettem, nem engedtek egyedül "sehova", nem volt - igazi - barátnőm, akire vágytam, utáltam azt az általános iskolai közösséget (osztályt) ahová jártam, mert kilógtam a sorból, szótlan, félénk kislány voltam, és mindenki engem bántott. Na jó, legalábbis sokan.
Igen, természetesen megvoltak az otthoni szigornak a maga előnyei is, ezt nem vitatom, nem is az zavart, hogy nem mehettem sehova, hisz nem is akartam én semerre sem csámborogni egyedül, nem akartam "élni", nem akartam még "fiúzni", nem akartam bulikba járni. Pedig már akkor is voltak lányok, akik 13-14 évesen olyan szabad életet éltek, hogy házibulikba jártak, cigizek, italoztak, - hívtak persze engem is, s ha akartam volna én is ki tudtam volna játszani anyámat, hogy engedjen el, nem csak éjjel lehet "zülleni", s ezen lányok közül voltak olyanok, akik nyolcadik általános végére le is babáztak, és az "Apa" persze sehol, azt sem feltétlenül tudták, hogy ki az.
Én nem szabadosabb életet akartam élni egyszerűen csak anyám erőszakos, agresszív természete elől akartam menekülni = minél kevesebbet kelljen miatta otthon lenni.
Ehhez jó hátteret biztosított már a középiskola...
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 14. 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy nagyon kicsit, egy gondolat erejéig vissza kell mennem a 80-as évek végére, hisz igazából akkor kezdtem a középsulit. Pontosan 89 őszén. Felvettek a suliba, örültem neki.
Így visszagondolva kicsit "hiányos" volt akkor a tudatomban még a világ. Mit is értek ez alatt, mit láttam belőle akkor?
Nem sokat tudtam a világról, a politikáról. Nem is érdekelt. Rémlik, messziről dereng, hogy be kellett lépni valami ifjúsági szövetségbe, meg volt szakszervezet is. Szakszervezeti díjat legalábbis fizettünk. Nem tudtam, mi az, mondták be kell lépni, nem is volt kérdés, beléptem, beléptünk. Kb ugyanaz volt a helyzet számomra, mint úttörőként, annyit érzékeltem az egészből, hogy ennek keretében születtek szabadidős programok, így pl.mentünk kirándulni, amiket szerettem. Sosem éreztem benne semmilyen politikai...izét... Pedig biztosan volt.
De nem az volt a fontos. Számomra biztosan nem. Mentünk, kirándultunk, normális társaság volt, nem volt "züllés", jól éreztük magunkat.

A másik, amit láttam, ami tetszett, ami új volt ebben a helyzetben, hogy szép lassan megismertem a fővárost. Ez előtt csak azt a külső kerületet ismertem, ahol laktunk, de így nap, mint nap a város másik felére utaztam, a barátnőm meg a város "harmadik" felén lakott, azt a környéket azért ismertem meg, aztán meg szabadidőnkben igyekeztük megismerni, felfedezni a város többi részét is.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 14. 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért az nem lehetett semmi,hogy nálatok már 8. végén többen is "lebabáztak" úgymond...Azt az eget! Nálunk nem volt ilyen amíg én iskolába jártam...Sőt...Még középiskolában sem volt ilyen...A legtöbb ami nálunk volt, az kimerült annyiban, hogy a gimiben(!!) rajtakaptak egyszer a tanárok egy lányt az egyik szünetben, amint nagyban nyalakodott egy fiúval...Aztán azonmód elis távolították a lányt az iskolábol...Igaz,hírböl hallottam azért olyat, hogy pl.az egyik tanár több diáklányt is felcsinált nagy buzgalmában, de hogy mi lett aztán a dologbol, azt már nem tudtam,mivel ez az eset még jóval azelőtt volt, (Sok-sok évvel...) hogy én odakerültem a gimibe...Bár az tény, hogy a nevezett tanár még az én időmben is ott tanított...Mégpedig a lányoknak tesit...Szóval voltak felénk is fura dolgok,de azért ilyen "8.után terhes kistyúkok" ráadásul "apa nélkül", nem voltak...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 19. 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Azért az nem lehetett semmi,hogy nálatok már 8. végén többen is "lebabáztak" úgymond...Azt az eget! Nálunk nem volt ilyen amíg én iskolába jártam...Sőt...Még középiskolában sem volt ilyen...A legtöbb ami nálunk volt, az kimerült annyiban, hogy a gimiben(!!) rajtakaptak egyszer a tanárok egy lányt az egyik szünetben, amint nagyban nyalakodott egy fiúval...Aztán azonmód elis távolították a lányt az iskolábol...Igaz,hírböl hallottam azért olyat, hogy pl.az egyik tanár több diáklányt is felcsinált nagy buzgalmában, de hogy mi lett aztán a dologbol, azt már nem tudtam,mivel ez az eset még jóval azelőtt volt, (Sok-sok évvel...) hogy én odakerültem a gimibe...Bár az tény, hogy a nevezett tanár még az én időmben is ott tanított...Mégpedig a lányoknak tesit...Szóval voltak felénk is fura dolgok,de azért ilyen "8.után terhes kistyúkok" ráadásul "apa nélkül", nem voltak...

Kicsit rosszul fogalmaztam. Konkrétan ugyanis még nem született meg a baba egyik lánynál sem, de mi már tudtuk, hogy ott voltak a pocakban. Egyiküknél kiderült a suliban utolsó héten kb, de akkor már elnézték neki, szemet húnytak felette, nem rúgták ki. Mi értelme is lett volna? Szóval a sulit még be tudták fejezni mindketten. (igen kettő volt)
Viszont hallottunk olyan lányról, másik osztályból, akit elküldtek emiatt.
Rajtakapás nem volt, mert nem a suliban történt a dolog egyik lánynál sem, mindkettő máshonnan, jóval idősebb pasival kavart.Talán ritka véletlen volt, hogy a mi általános iskolánkban ilyen épp több is összejött, nem tudom.
Középiskolában egy lány volt, aki amiatt ment el mert terhes lett, de az sem sulin belüli esemény következménye volt, s valami külön engedéllyel el lehetett intézni, hogy azt a tanévet nagy pocakkal még befejezhesse a lány, s azt hiszem össze is költözött a baba apjával.
Olyan persze volt a középsuliban, hogy cigiztek a mosdóban ezerrel, de pasizás nem volt, mert azt nagyon szigorúan vették nálunk. Első adandó alkalommal kicsapás járt volna érte, úgyhogy nemigen játszadozott ezzel senki. Aki "lázadni" akart, tudott máshogy is. Nálunk tiltott volt a smink, körömlakk, hajfestés is, pedig a rendszerváltás után kezdtek lazulni ezek a dolgok, de nálunk még nem. Akin smink, körömlakk volt, leszedették ott helyben. Festett haj, vagy nem iskolába való frizura miatt írtak a szülőnek elkenörzőbe...a miniszoknya fölött (= kirívó öltözködés) egyszer-kétszer szemet hunytak, gondolom tudták, hogy ifjú kamasz lányoknak időnként nem árt "engedni" némi lazaságot (néha belém is belémbújt ilyen szinten a kisördög) de nem lett volna érdemes sokszor feszegetni a dolgot.

Ma már ebben a suliban is - volt "szerencsém" látni - kék/zöld hajjal járnak egyes diákok, mindenféle szedett vedett igénytelen, ízléstelen göncökben, úgy kifestve-kikenve, mint valami útszéli...az igazgatóval "nosztalgiázva" megbeszéltük, hogy "a mi időnkben ilyen nem volt", de szerinte ez a legkisebb probléma. Mert őket ugye már nem lehet, nem szabad korlátozni, mert jogaik vannak, s a tanároknak, meg az igazgatónak lenne gondja belőle, ha bemenne apuka, anyuka...

Persze, voltak már a "mi időnkben" is kialakult párok, akik mondjuk nem tudtak ellenállni egymás csábításának, S csókolóztak a folyosón, de a tanárok meg az ügyeletesek nagyon ellenőriztek. Nem mondták, hogy nem lehetnek egy pár, csak az iskolában fogják vissza magukat.
Persze, lehet, hogy ezt egyes tanároknak is kellett volna mondani.Legalábbis az egyik tesi tanárnak nem ártott volna...lehet, ez valami szakmai ártalom náluk, mert nálunk, a mi középsulinkban is volt tesitanár, aki kikezdett a lányokkal, a miénket (szerencsére) el is küldték emiatt. Szerény véleményem szerint vannak olyanok, akik azért választják ezt a "szakmát", mert tudják, hogy ott válogathatnak a sok csinos lány között. Egy tornatanár látja leginkább testközelből a lányokat, s a tornaóra viszonylag laza tantárgy is. Persze, a lányokat sem kell félteni, s mivel a tornatanárok többnyire sportos megjelenésű, jóképű, fiatal férfiak, természetesen vannak lányok, akik bepróbálkoznak...de náluk kellene lennie az észnek. Elhiszem, hogy egy férfinek ez nem könnyű. De aki nem tud parancsolni a farkának, az menjen fizika, vagy filozófia tanárnak...garantáltan utálni fogják a lányok!
Volt nekünk olyan tornatanárunk is, akiről tudtuk, hogy épp ő utasította el a hozzá macskaként dorombolni igyekvő lányokat. Méghozzá olyan szinten, hogy először még mosolyogva azt mondta, hogy oké, ennyi, kösz a megtiszteltetést, hogy tetszem neked, de nem, másodjára határozottan, kemény tekintettel leállította, harmadjára ha még mindig kitartó volt a lány, már ment az igazgatónőhöz. Azt hiszem, ez így volt korrekt. Egyébként egy-két csaj kivételével - nyilván ők voltak a nála bepróbálkozók - mi lányok imádtuk ezt a fazont.

Nade ha már eszembe jutottak az iskolai mosdók, meg a lány wc...
Nem tudom máshol hogy volt, de ezek a mosdók olyanok voltak, hogy volt az épületben több mosdó is, minden emeleten kettő. Vagyis négy, mert ugye fiú mosdók is voltak.
S hát hiába volt minden mosdóban vagy 6 wc is, sosem lehetett egyiknek sem az ajtaját rendesen bezárni. De még csak kilincsre sem. Vagyis, ha nem tartotta valaki, akkor kinyílt. Így mi lányok mindig párosával jártunk wc-re, míg az egyikünk bent volt, addig a másik háttal nekitámaszkodva tartotta kívülről az ajtót, aztán (ha szükséges volt) csere. Ma már ez is vicces, nosztalgikus, számomra tipikusan a 90-s évek "eseménye". Ez valami külön megbeszélés nélkül kialakult így, valamiféle véd és dacszövetség jellegű volt a lányok közt. Ilyenkor fél szavakból megértettük egymást, csak szóltunk másiknak. Ebből állt a szünetek egy része...nyilván mindenki a baratnöjéhez fordult: "Kimegyünk?" vagy: "Kijössz velem?" Néha mondjuk kellemetlen volt, mert nem akaródzott menni a másiknak, mert még tanulni akart, vagy nem volt semmihez kedve, mert az előbb kapott egy karót, vagy épp evett volna...stb. akkor szinte mindig volt egy kevésbé jó barátnő, aki hallotta a beszélgetést, s épp neki is ki kellett mennie, akkor megszólalt, hogy "nekem is kell". De ez olyannyira működött, hogyha valakinek épp egyik barátnője sem volt aznap suliban, akkor elég volt, hogy bizonytalanul körbenézett szünetben a teremben, s mindig akadt valaki, akivel összeakadt a tekintete, s az segített rajta, mert tudta, hogy nincsenek ott a másik barátnői, s ő is kerülhet hasonló helyzetbe legközelebb.
A következő sarkalatos kérdés már a mosdóban a "nincs nálad egy zsepi?" volt. Smile
Na, az is külön művészet volt, hogy hogy juttasd be a zsepit a belül lévőnek, te onnan kintről, aki támasztod az ajtót, vagy hogy szerzed meg, ha belül vagy... lányos problémák...a fiúknak ilyen gondjaik szerintem nem voltak...ők kimentek egyedül, max. 3 perc múlva jöttek vissza. Hol érdekelte őket, hogy nincs kilincs vagy retesz a wc-ajtókon?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 19. 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...A "folyó ügyek" rendezése a fiúknál mindig jóval egyszerűbben ment,és mi nemis szemérmeskedtünk sose annyit...Meghát ugye a fiúwc elengedhetetlen kelléke mindig a piszoár...Ezek egymás mellett sorakoznak minden férfiwc-ben, 3-4-5-6 is van egymás mellett időnként...Szóval mi csak odaálltunk mindig egy-egy ilyen piszoár elé,aztán mehettek a dolgok...Sokszor úgy,hogy mellettünk egy méterre egy másik fazon is pont ugyanazt csinálta éppen,mint amit mi...Éshát ugye ha már összehozott minket az élet ilyen téren,sokszor elis társalogtunk akkor nagy kedélyesen a többi fiúval,miközben vígan "folytak ugye a dolgok"...De ez így ment a katonaságnál is...Az a nevezetes, "nagy népszerűségnek örvendező" tanár mitöl volt ennyire kapós az iskoláslányok körében? Jól nézett ki,vagy lehengerlő volt a személyisége? Vagy mindkettő együtt? Nézett ki olyan jól mint mondjuk én?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 19. 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Igen...A "folyó ügyek" rendezése a fiúknál mindig jóval egyszerűbben ment,és mi nemis szemérmeskedtünk sose annyit...Meghát ugye a fiúwc elengedhetetlen kelléke mindig a piszoár...Ezek egymás mellett sorakoznak minden férfiwc-ben, 3-4-5-6 is van egymás mellett időnként...Szóval mi csak odaálltunk mindig egy-egy ilyen piszoár elé,aztán mehettek a dolgok...Sokszor úgy,hogy mellettünk egy méterre egy másik fazon is pont ugyanazt csinálta éppen,mint amit mi...Éshát ugye ha már összehozott minket az élet ilyen téren,sokszor elis társalogtunk akkor nagy kedélyesen a többi fiúval,miközben vígan "folytak ugye a dolgok"...De ez így ment a katonaságnál is...Az a nevezetes, "nagy népszerűségnek örvendező" tanár mitöl volt ennyire kapós az iskoláslányok körében? Jól nézett ki,vagy lehengerlő volt a személyisége? Vagy mindkettő együtt? Nézett ki olyan jól mint mondjuk én?

Hogy érted? Hogy azok a lányok, akik buktak rá, mint pasira, nekik miért tetszett, vagy hogy mi többiek, (akik nem akartunk kikezdeni vele) miért bírtuk őt?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 19. 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arra vagyok kíváncsi,hogy MI VOLT ENNEK A FAZONNAK A "VARÁZSA"... A kinézete? A stílusa? Vagy mi? A másik meg az,hogy ugye tudod magadrol is, meg tudom jól más hölgyekröl is, hogyha állítólag OLYAN PALIVAL kerül szembe egy nő,aki nagyon tetszik neki, akkor ugye zavarba jön,megkukul,megijed,leblokkol,elgyengül, reszketni kezd,szólni sem bír...(Nesze neked darwin...Meg "evolúcióelmélet"...) De akkormeg EZZEL A FAZONNAL kapcsolatosan hogyhogy nem jöttek elő az iskoláslányok esetében ezek a tünetek???? Vagy ANNYIRA azért mégse tetszett nekik az a fazon? Ezt most nem egészen értem akkor...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 19. 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Arra vagyok kíváncsi,hogy MI VOLT ENNEK A FAZONNAK A "VARÁZSA"... A kinézete? A stílusa? Vagy mi? A másik meg az,hogy ugye tudod magadrol is, meg tudom jól más hölgyekröl is, hogyha állítólag OLYAN PALIVAL kerül szembe egy nő,aki nagyon tetszik neki, akkor ugye zavarba jön,megkukul,megijed,leblokkol,elgyengül, reszketni kezd,szólni sem bír...(Nesze neked darwin...Meg "evolúcióelmélet"...) De akkormeg EZZEL A FAZONNAL kapcsolatosan hogyhogy nem jöttek elő az iskoláslányok esetében ezek a tünetek???? Vagy ANNYIRA azért mégse tetszett nekik az a fazon? Ezt most nem egészen értem akkor...

Én úgy vélem, hogy azok a lányok akik "rámásztak" a Tanár Úrra, azok szinte bárkinél bepróbálkoztak volna. Hallottam olyat is, hogy mondta egyik a másiknak, hogy "majd nekem sikerül...".
Hát én jót mosolyogtam rajta, amikor neki sem sikerült.
A Tanár szerintem "jó fej" volt. Családja, felesége, gyereke volt már amikor odakerült a suliba.
Nekem nem jött be, mint pasi, de nem mondom, hogy férfiatlan, vagy ronda lett volna, magas volt, kisportolt, csak nem az én esetem, nem tetszett a pofija.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 19. 12:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vagy úgy...Akkor már értem a dolgot...Nade régebben nem azt írtad te is,hogy te magad is ott csüngtél minden szünetben az állítólagosan " alfahím" tanáron? A többi lánnyal egyetemben? Vagy az akkor egy másik tanár volt?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 19. 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Vagy úgy...Akkor már értem a dolgot...Nade régebben nem azt írtad te is,hogy te magad is ott csüngtél minden szünetben az állítólagosan " alfahím" tanáron? A többi lánnyal egyetemben? Vagy az akkor egy másik tanár volt?

Kicsit kevered a szezont a fazonnal.
Az még általánosban volt, s még kislányok voltunk.
S az a tanár is helyén kezelte a dolgokat.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 20. 07:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade a lényegen nem változtat az,hogy amikor te is "csüngtél" annó a lányok körében meglehetősen népszerű tanáron,akkor a jelek szerint ugye NEM BLOKKOLTÁL LE, MEG NEM FÉLTÉL A FAZONTOL...Akkor ezek szerint ANNYIRA mégsem tetszett neked a csóka? Vagy rajongtál érte te is,de ennek ellenére valahogy mégse blokkoltál le a közelében? Bezzeg amikor engem láttál annó valahol...(Néha olyan érzéseim vannak,hogy az ilyesmi totális leblokkolódással, és teljes "se kép-se hang" viselkedéssel a jelek szerint csak engem "tiszteltek meg" annó sokszor a hölgyek...(És nem csak te...Sokan mások is...) Hát...Nem egy túl kellemes ez a gondolat, el kell hogy ismerjem...Dehát ez van akkor...Vagy inkább ez volt...)
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 20. 21:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade a lényegen nem változtat az,hogy amikor te is "csüngtél" annó a lányok körében meglehetősen népszerű tanáron,akkor a jelek szerint ugye NEM BLOKKOLTÁL LE, MEG NEM FÉLTÉL A FAZONTOL...Akkor ezek szerint ANNYIRA mégsem tetszett neked a csóka? Vagy rajongtál érte te is,de ennek ellenére valahogy mégse blokkoltál le a közelében? Bezzeg amikor engem láttál annó valahol...(Néha olyan érzéseim vannak,hogy az ilyesmi totális leblokkolódással, és teljes "se kép-se hang" viselkedéssel a jelek szerint csak engem "tiszteltek meg" annó sokszor a hölgyek...(És nem csak te...Sokan mások is...) Hát...Nem egy túl kellemes ez a gondolat, el kell hogy ismerjem...Dehát ez van akkor...Vagy inkább ez volt...)

Aha...most már értelek.
Igen, "annyira nem tetszett a csóka"...mert vannak fokozatok.
Nos, akkor elmondom, hogy látom mindezt én, s talán utána meg fogsz érteni.

-Van az a férfi típus, aki alapból taszít, kiráz tőle a hideg, szinte fizikai rosszullét kerülget, ha meglátom. Elkerülöm, nem foglalkozok vele.

-A következő, akinek a látványa, viselkedése majdnem ugyanezt váltja ki belőlem, de valamennyire foglalkozom vele, leginkább egy lekicsinylő grimaszt vagy pillantás erejéig, mert MUSZÁJ velük így viselkednem. Itt két csoport van.
1. Amelyikkel olykor sajnos foglalkoznom KELL, tehát nem tudom elkerülni. Mert pl. egy kolléga, vagy valami jó ismerősöm ismerőse. (Tudsz te is példát mondani mindkettőre az én ismeretségi körömben, tehát ismered a szituációt.) Ez a típus észre sem veszi, hogy lekicsinylem, vagy ha észreveszi is, nem érdekel, vállat vonok.

2. Amelyikkel csak azért foglalkozom, mert sajnálatos módon a reakcióm nélkül nem vette észre, hogy a legalsó katagóriába tartozik. Tehát pont azért csinálom, hogy észrevegye, ez van, ne is próbálkozzon. Abban az esetben teszem ezt, ha azt látom, hogy közeledne, kap egy megsemmisítő pillantást, hogy egyből megértse, "hagyj békén, esélyed sincs" (Igen, én is tudok ilyen lenni, emiatt tarthatnak egyesek gőgösnek, nagyképűnek.) De sosem tettem azt - amit velem tettek egyes fiúk - hogy mosolygok rá, kedves vagyok, aztán meg elküldöm melegebb éghajlatra, ha megszólít, hogy hogy képzeli, hogy szóba állnék vele?

-Ezután jönnek a "semlegesek". Észre sem veszem őket. Illetve egy kósza pillanatra rájuk pillantok, de teljesen észrevehetően közömbös maradok velük szemben. Nem irritál, nem idegesít a jelenlétük, S többnyire elég intelligensek ahhoz, hogy fel is fogják a helyzetüket. Az ilyenek egy része csalódottan konstatálja, hogy ennyi volt akkor, másik fele ilyenkor próbálja meg felhívni magára a figyelmet valami bohóckodással idétlenkedéssel, feltűnősködéssel... (hangoskodik, harsog, esetleg beszólogat) ezáltal egyből hátrébb csúsznak egy helyezést, s megkapják a becsmérlő pillantást.

-Következő: Észreveszem, és megállapítom, hogy helyes, vagy vonzó számomra valami miatt. Sokan, mások is mondják, hogy az. Nem okoz gondot, hogy szóba álljak, elbeszélgessek vele, akár még kezdeményezzek is. Hiszen tetszik valami miatt. Bár el nem olvadok tőle, de - ha épp úgy gondoltam, hogy ismerkedni szeretnék - kap/adok neki egy esélyt, hátha. Hisz sosem tudhatom. Én is kerestem a megfelelő férfit. Ha senkinek sem adok esélyt, akkor hogy találjam meg? (Erre szoktad azt mondani, hogy bezzeg mindenféle lúzerekkel szóba tudtam állni...)

-És végül akkor ott van az a típus, akinek a közelében elgyengülök, és szóhoz sem tudok jutni, gombóc van a torkomban, nagyon tetszik, de MINDEZEK ELLENÉRE zavaromban csak kinézek az ablakon, mert nincs elég bátorságom megszólítani. Legalábbis tizenévesen nemigen volt.

Ennyit akkor a testbeszédről.
Most már akkor érted, mit, hogyan kellett volna érzékelned. Ha már azt mondod, te erre sosem voltál képes. De, remélem így már érthető végre akkor, úgy alapjáraton is a viselkedésem.
Egyébként szerintem minden nő így viselkedik, csak egyéni érzékenység alapján esetleg máshol vannak a fokozatok, s a lentebb lévő fokozatok valakinél kimaradnak= igénytelen, a "legfelső"-vel pedig ritkán futunk össze.

És igen, volt egy fiú - rajtad kívül, mert téged nem sorolhatlak oda, hisz mi nem ismerkedtünk meg egymással - egyetlenegy, akinek még ezt éreztem a közelében. Pontosan azt, amit leírsz. Meséltem már neked róla. De nem lett belőle semmi, mert szakított velem, mielőtt komolyabbra fordult volna a dolog. Az egyetlen, amikor nem én mondtam azt, hogy legyen vége, még mielőtt bármi elkezdődött volna. Állítólag azért ismerkedett meg velem, mert hasonlítottam/emlékeztettem a volt barátnőjére...s most úgy tűnik, hogy ki fognak békülni...úgyhogy bocsi, de hátha még időben szól, mielőtt túlzottan belészeretnék, de nem akar kábítani... szenvedtem pedig úgy is, mert első látásra beleszerettem, napokig rágtam magam, hogy nem vettem ezt észre, hogy szerethetek bele egy ilyen szépfiúba, de örültem, hogy nem lett több kézenfogva sétálós fagyizásnál és néhány csóknál. Ez volt az első megbeszélt randinkon. A következő elején szakított velem. Mondhatni korrekt volt.

És a legrosszabb az egészben az, hogy ilyenkor fogalma sincs az ember lányának arról, hogy:"Vajon mi tetszett meg benne, miért szerettem bele?"
Egyszer ezt a kérdést is feltetted, tessék, most válaszoltam rá.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 21. 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látod,én meg régebben teljesen félreértettem a nők számomra kissé érthetetlen viselkedését sokszor...Úgyhogy amikor találkoztam valahol ilyen "megkukulós" hölggyel, azt a következtetést vontam le mindig, hogy a hölgy azért van "leblokkolva", mert most éppen "elutasító" viselkedést vett fel az irányomban...Úgyhogy ilyenkor vállat vontam,és elmentem az adott hölgy közeléböl...De amúgy voltak az ilyesmitöl cifrább eseteim is...(Meghát vannak a mai napig is...) Pl.amikor egy-egy adott hölgy ÖSSZEESETT amikor ránéztem...A szó szoros értelmében...Először egy miskolci könyvesboltban történt velem ilyen...Bementem a könyvesboltba, és ahogy beléptem az ajtón, a tekintetem összeakadt hirtelen az eladó hölgy tekintetével...Aztán a következő pillanatban a hölgy szó nélkül összecsuklott, és elterült a padlón...Egyböl odaszaladt mindenki,és nézte,hogy nem-e történt a hölgynek valami baja? De nem történt semmi baja...A nő nagy hebegve-habogva talpra állt ha még egy kicsit reszkető lábakkal is,de aztán rendbe jött a helyzet...Idővel meg aztán Pesten is előfordultak ilyen esetek...Úgyhogy a sokadik ilyen eset után arra jutottam,hogy lehet,hogy IJESZTŐ vagyok a hölgyek számára,úgyhogy a továbbiakban igyekeztem kerülni mindig,minden nő tekintetét...És csak méginkább megerősödött a viselkedésem,hogy ameddig nem szólít meg félreérthetetlen szándékkal egy-egy hölgyemény, addig én még csak beszélgetést sem kezdeményeztem soha, senkivel sem...Mert nem akartam tolakodónak, erőszakoskodónak,ijesztőnek tünni...Az összecsuklásokat, megkukulásokat ugyanis annak értelmeztem,hogy a jelek szerint "megijedtek" tőlem a hölgyek...Ezt viszont sehogyse értettem,ugyanis ahányszor csak a tükörbe néztem, valahogy mindig egy HELYES-FÉRFIAS kinézetü ürge nézett rám vissza a tükörböl...Úgyhogy csodálkoztam ezek után mindig,hogy MITÖL VOLNÉK ÉN AKKOR IJESZTŐ??? De aztán arra jutottam,hogy: "A nők ugye sose normálisak úgy álltalában, úgyhogy ha egy ilyen helyes fickót mint én,ijesztőnek találnak, akkor válljék az egészségükre a dolog, aztán ennyi"... Úgyhogy ebböl kiindulva, a továbbiakban csak mégjobban megvetettem,meg mégjobban lenéztem a nőket...Hát...Ilyen az akkor ugye,amikor valakik elbeszélnek egymás mellett...Meg félreértelmezik a másik nem viselkedését...A jelek szerint akkor én totálisan félreértelmeztem annó rengeteg nő viseledését...Nem csak a tiedet...Hát...Ez van akkor...Vagy volt...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 21. 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Látod,én meg régebben teljesen félreértettem a nők számomra kissé érthetetlen viselkedését sokszor...Úgyhogy amikor találkoztam valahol ilyen "megkukulós" hölggyel, azt a következtetést vontam le mindig, hogy a hölgy azért van "leblokkolva", mert most éppen "elutasító" viselkedést vett fel az irányomban...Úgyhogy ilyenkor vállat vontam,és elmentem az adott hölgy közeléböl...De amúgy voltak az ilyesmitöl cifrább eseteim is...(Meghát vannak a mai napig is...) Pl.amikor egy-egy adott hölgy ÖSSZEESETT amikor ránéztem...A szó szoros értelmében...Először egy miskolci könyvesboltban történt velem ilyen...Bementem a könyvesboltba, és ahogy beléptem az ajtón, a tekintetem összeakadt hirtelen az eladó hölgy tekintetével...Aztán a következő pillanatban a hölgy szó nélkül összecsuklott, és elterült a padlón...Egyböl odaszaladt mindenki,és nézte,hogy nem-e történt a hölgynek valami baja? De nem történt semmi baja...A nő nagy hebegve-habogva talpra állt ha még egy kicsit reszkető lábakkal is,de aztán rendbe jött a helyzet...Idővel meg aztán Pesten is előfordultak ilyen esetek...Úgyhogy a sokadik ilyen eset után arra jutottam,hogy lehet,hogy IJESZTŐ vagyok a hölgyek számára,úgyhogy a továbbiakban igyekeztem kerülni mindig,minden nő tekintetét...És csak méginkább megerősödött a viselkedésem,hogy ameddig nem szólít meg félreérthetetlen szándékkal egy-egy hölgyemény, addig én még csak beszélgetést sem kezdeményeztem soha, senkivel sem...Mert nem akartam tolakodónak, erőszakoskodónak,ijesztőnek tünni...Az összecsuklásokat, megkukulásokat ugyanis annak értelmeztem,hogy a jelek szerint "megijedtek" tőlem a hölgyek...Ezt viszont sehogyse értettem,ugyanis ahányszor csak a tükörbe néztem, valahogy mindig egy HELYES-FÉRFIAS kinézetü ürge nézett rám vissza a tükörböl...Úgyhogy csodálkoztam ezek után mindig,hogy MITÖL VOLNÉK ÉN AKKOR IJESZTŐ??? De aztán arra jutottam,hogy: "A nők ugye sose normálisak úgy álltalában, úgyhogy ha egy ilyen helyes fickót mint én,ijesztőnek találnak, akkor válljék az egészségükre a dolog, aztán ennyi"... Úgyhogy ebböl kiindulva, a továbbiakban csak mégjobban megvetettem,meg mégjobban lenéztem a nőket...Hát...Ilyen az akkor ugye,amikor valakik elbeszélnek egymás mellett...Meg félreértelmezik a másik nem viselkedését...A jelek szerint akkor én totálisan félreértelmeztem annó rengeteg nő viseledését...Nem csak a tiedet...Hát...Ez van akkor...Vagy volt...

Hát igen tudom...
Rájöttem már, hogy én sem vagyok teljesen normális...mint a nők ugye úgy álltallában...jó is, hogy emlékeztetsz rá.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.