Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Levelek 3.
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 10. 14. 08:27    Hozzászólás témája: Levelek 3. Hozzászólás az előzmény idézésével

Az előző leveles topik:

http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=762
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2012. 10. 12. 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

G-nak

Ezt a levelet már napok óta tervezem megírni. Részenként formálódtak a gondolatok, amiket meg szeretnék osztani, ezért sokszor csapongó lehet az írás. Ma tettél egy lépést előre, láttam, most mégis ezt figyelmen kívül hagyva, az előző napok mondandóját vetem billentyűzetre. Úgy hiszem ma is aktuális.

Megijesztettél. Amikor azt a kiírást olvastam, megszólalt egy vészcsengő belül: "Baj van!", ezért kerestelek többféleképpen is. Hiába. Ez rányomta a bélyegét az éjszakára, az alvásszerű valamire. A másnapi bejegyzés sem sokat javított. Dühös lettem, leginkább a tehetetlenségtől, ugyanis pontosan tudom, hogy tehetetlen vagyok. Segíteni csak annak lehet, aki maga kéri, nyitott rá. Ismerem a fázisokat, ismerem a "lemezeket", tudtam, mi a következő stáció, ami másnap be is következett. Reméltem, hogy szerdáig "kihúzod", akkor amúgy is mentem volna, de így egy nappal előrehoztam a látogatást.

Mint mondtam is, tudom, hogy idegesítő, amikor az ember egyedül akar lenni, az egész világ az ellensége és mégis megjelenik valaki és leül. Pláne idegesítő, ha nem szól semmit vagy csak alig. Minek mondjam el, kérdezzem meg azokat a dolgokat, amiket már többen mondtak, megkérdeztek? Amit pedig én mondanék álljon ehelyütt, mert akkor nem éreztem helyénvalónak.

Az egyik dolog az, hogy tessék észrevenni azokat, akik a legnagyobb szarban is ott vannak melletted. Ha négy, akkor négy, a többit szard is le, ha már ők is Téged. Azért bevallom, nem vagytok sokan, akikért a pokol hetedik bugyrába is elmegyek, pontosan azért, mert nem szeretem azt a helyet, túl sokat jártam ott.

És ez a másik dolog, onnan kikeveredni egyféleképpen lehet: döntéssel. Azt mondom, hogy "nem, ez így nem mehet tovább". Valahogy úgy, mint a drogról leszokás (legalábbis annak alapján, amit meséltél róla). És körülbelül annyira nehéz is. Minden egyes fél lépésért meg kell küzdeni, de ahogy távolodsz, egyre könnyebb. Tudom, hogy képes vagy rá, hogy van elég erőd. Így el lehet érni egy olyan szintet, ami élhető, helyenként még jónak is mondható, egy metastabil helyzetet, ami kis kitérésre még visszatér az egyensúlyba, de nagy kitérésre "elszáll". Nem lesznek rózsaszín felhők, de nem is lesz fekete mocsár. Egy kellemes középállapotban lehet létezni, megtalálni minden napban azt a valamit, amiért aznap is érdemes volt és jó volt. Nekem ez az iaido, a barátaim. Tudom, hogy Neked is vannak ilyenek, ezekbe kell kapaszkodni most, később pedig ezek adják az értelmét az egésznek.

Igen, tudom, a depresszió betegség, nem ilyen egyszerű. Valóban nem, de mint ahogy van még sok betegség, ebből is fel lehet gyógyulni. Példaként itt van a lábtörés. Az elején járni sem tudsz, aztán kapsz mankót (a depresszió esetén a mankót a gyógyszerek helyettesítik), ezzel tudsz járni. Bicegve, lassan, fájdalmasan, de már tudsz járni. Aztán eljön az az idő, amikor le kell tenni a mankót, mert már csak akadályoz, többet árt, mint használ. És ha letetted, akkor már tudsz járni, akár futni is. Persze az eredeti sérüléstől is függ, mennyire, lehet, sosem leszel, gátfutó olimpikon, de élvezheted a szabadságot.

És végezetül reakció a mai lépésre: örülök, hogy úgy döntöttél, felállsz. Itt leszek mögötted, mert fontos vagy, mert fontos a barátságunk és sokkal szürkébb lenne a világ nélküled, hiányozna egy egyedi dallam.

A.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 04. 09:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

G-nak

Fodor Ákos: HAT BŰNBÁNÓ SOR

Belátom, hogy szememet
saját kezemmel magam vakítottam.

Sajnálom, hogy kezemet
saját eszemmel magam bénítottam.

Megbántam, hogy eszemet
poros fiókok mélyén tartogattam.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 19. 09:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

K.J.-nak

Nem! Nem! Nem! És NEM! Húzd vissza a kicsi kacsód, míg szépen mondom, különben letöröm! Élezgesd máson!
Magasról teszek rá, hogy kivel és hányszor a férjed háta mögött, de vannak határok! Gondolom borzasztóan irritál, hogy P.-t nem sikerült annakidején sem, és azóta sem magadba bolondítanod. Emlékszem, mit mondtál annakidején Franciaországban. Már akkor is szívesen a képedbe vágtam volna, hogy azért, mert neked valami nem jött össze, még nem biztos, hogy másnak sem fog. Az, hogy te nem találod a helyed, az a te problémád. De tartsd távol magad a Férfitól, akit szeretek, és tőlem is, ha jót akarsz magadnak! Jobb, ha nem tudod, milyen szörnyű tudok lenni, mikor haragszom...

Alexa
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 22. 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 27. 08:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 03. 20. 07:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Ha az ő múltja a te múltad lenne,
ha az ő fájdalma a te fájdalmad lenne,
ha az ő tudatossági szintje a tiéd lenne,
pontosan ugyanúgy gondolkodnál, ahogy ő.
Ennek a megértése elhozza a megbocsátást, az együttérzést és a békét."

Eckhart Tolle
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2013. 03. 20. 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekes dolog visszaolvasni a leveleket évekkel ezelőttről is. Hogy mennyi fájdalom volt bennem és hogyan próbáltam tőle megszabadulni, vagyis hogy nem próbáltam megszabadulni tőle...

Felbukkansz az elmémben újra és újra. Elgondolkozom rajtad. Hiányzol sokszor. Talán valahol mélyen Te is tudod és érted miért ez a távolságtartás tőlem feléd. De lehet, hogy nem, mert valójában én sem értem. Azt hiszem Te voltál az első ember, aki engem tényleg szeretett és valós életet élhettem volna vele - amiért kegyetlenül meg kellett bűnhődnöd. Annyira sajnálom! Leginkább azt, hogy úgy érzem nem tehetem ezt már jóvá... Még mindig nem tudom mit kezdjek veled. Jó együtt lenni, de nyilvánvaló, hogy nem megy, és az is, hogy miért?

...
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 03. 27. 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

olyan nosztalgiázhatnékom van.. Rolling Eyes Shocked

nem lennék a diákok helyében..
"az én időmben" a Tavaszi szünet TAVASZra esett.. és nem kellett aggódnom, hogy lesz-e NYÁRI szünet..

tavaly nyáron még azon aggódtam, tettem-e be fürdőruhát..
idén azért, hogy elég vastagzokni van-e benne.. Rolling Eyes

(oké, én már tavaly is úgy voltam nyaralni, hogy "amikor jól-esik".. -csak a csónakot hagytuk itthon, meg a viharkabátot.. Mr. Green )

de hogy idén nyáron jégkorizni fogunk a Balcsin..? Shocked Rolling Eyes

aztán jön az afrikai cserediák.. nyáron.. Twisted Evil Laughing
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 30. 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Please do talk to me!

Whatever you want to say...
Are you struggling with your heart to tell me you miss me? Very Happy
I know you do.
I could see in your eyes...

Come closer, you are free.
I don't know how to prove it or.... should I?
Don't you feel?

Put your trust in the rythm of the Life and let's dance.
Aviano
Don, il Capo di Tutti Capi

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 07. 23:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megtartom a szavam és nem szólalok meg, bár elmondanám, hogy nagyon nehéz nem szólni, de ezzel máris megszegném magam...
Aviano

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 16. 23:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nap mint nap felkelek, végzem a dolgom, és este itt ülök a gép előtt. Látom néha a neved, várom hogy szólj. Nehezemre esik nem szólni, tényleg. S folyton azon jár az eszem, vajon jól teszem-e, ha nem szólok én előbb? A hosszú hallgatásnak és elrejtett információknak keserű lett a gyümölcse. Vagy engedjek megint, s majd ha későn eszmélünk, akkor majd csak ismét elmulasztottunk valamit? Most, talán először "parancsoljak" rád, neked? Bárcsak erre járnál puszta véletlenül akár. Legalább látnád hogy ez nem akarom-nem akarom dolog, hanem megélem vagy nem élem meg dolog. Azt, amit így csak egyszer lehet. Egy egész életben, s van aki egész életében csak vágyik akár csak hasonlóra. Nehéz cselekedni. De az egész élet arról szól hogy valami előtt megtorpanunk és megpróbáljuk a két vagy az x+1 lehetőség közül kiválasztani a megfelelőt és közben előre megtippelni hogy vajon az hová is vezet. Erre nem lehet jót mondani. De most annyit tudok, tudunk, hogy mi lehet a veszteséglistán. Nem biztos, hogy az a jó, ha ez is csak egy polcra kerül valahová hátra, mélyen a sötétbe, ahol majd úgyis belepi a por. Eddig is minden apró huzat lesöpörte róla, eztán is lefogja. És majd megmagyarázzuk hogy mégsem... ?
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 06. 18. 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha legalább szólnál hozzám...De nem teszed, inkább elsüllyedsz a kis világodban, csak akkor szólsz ha kérdezlek, vagy akkor sem
nem beszéljük meg mert nem akarod
vagy mert így akarsz büntetni, csak én abban nem vagyok biztos, megérdemlem-e egyáltalán
bárcsak szólnál, én szeretnék beszélni veled, te miért nem akarod megbeszélni velem?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2013. 06. 25. 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ordítanék: Mit akarsz és minek?

Döntöttél, nem? Akkor? Nem kell, hogy felkavarjalak, nem kell, hogy felkavarj.

Tudjuk mi lenne. De minek, hogy? Hova tesszük azután?

Nem érted, hogy nem lehet?

Mindegy mennyire kell, mennyire helye van, vagy jár, vagy bármi.

Nem, nem akarlak kizárni az életemből, de azt sem tudom, hogyan tegyelek bele, vagy te engem a tiédbe.

EZT meg végképp nem tudom hova tenni.

áááááááá.....
Aviano

HozzászólásElküldve: 2013. 07. 03. 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

When I saw your post about Shakespeare, I decided to write this letter... You share something what you deny? Hmm.. Anyway, I'm not writing because I'm angry on you, I'm absolutely not.

Sorry that I break the silence, but it's time that I use the opportunity to clarify some issues. First of all, You have to know something: you just can't expect clear response to nothing, if you thinked about it for months but left minutes for a reply. It just won't carry you very far.
And one more thing: never use as an argument that I made a decision. It was Your decision to deny me, not once. You know, I know. Beside of this all, there is one enormous mistake: you can't know in advance, what I, or others think. In a case of a new situation/information, thinking is a sudden reaction, not a reasoned sentiment.

I always believed that You are wise in your unique way. But you are fighting to find yourself again and again, and that's why you just can't do it. Paradoxically you lost yourself in the journey to find yourself Dear. Where are You in your life?
You must believe that you know what I want. Are you sure? I think you are so wrong... Your problem is yourself. You try to control emotions with your mind. That's pure bullshit, absolutely useless but a perfect way to see yourself as a stranger. Let me open your eyes: you are always inside, can't be outside. But do you think it's important what could happen? No, it isn't. Do you think it's important, what couldn't happen? No, it isn't. These all doesn't matter. There is no must, or have to. The important thing is that you are there or not. To show up and disappear again and again is not the answer for the question. Either you are a grey stone in the backyard or a flower in the garden. You can keep somebody for your life or loose somebody from your life. Your call, your regrets. This is a decision of you, not a threat of somebody else. It's so obvious: if you want me in your life, act like that I want you in my life. Be something unique, something special, something which is there. I don't have extraordinary requirements.

Maybe you think you know exactly what I want about something when in the reality I don't take it so seriously, even if I'm far not uninterested. I know, what I would do, could do, and how to deal with it, because I know myself. I don't need and want to be protected by anyone. And it doesn't mean that I'm bad, light-minded, hypocrite or whatever. But it doesn't mean that I could go only that way.
I never lie to you and never lie my emotions. I don't try to control my emotions. But I do control my behaviour, I do control how far I let my feelings lead my acts, and that's the point.

You should realize, things will change when you let them, not when you want them.

I wrote this letter in english, because here is no place for misunderstanding or misconception. Read it, got it, feel it. Or explain that I just wrote many mindless things and it's all not worth to remember.

With the very best thoughts,

...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.