Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gyógyítsd önmagad!
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 21. 11:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
..............................
2. Neked az tűnik fel, hogy dühöngő őrült megszelídíthető. Az nem hogy a dühöngő őrült nem úgy születik, hanem mi - emberek - hozzuk létre?

A dühöngő őrült születhet.
Azzal, hogy mi emberek hozzuk létre a dühöngő őrültet erős korlátozással értek egyet.
Pont arról beszélünk, hogy a belső világunkat mi hozzuk létre. Akkor a dühöngő őrültét miért pont én? Ha pedig én hozom létre, akkor százszor jajj nekünk, ld. a kérdésemet a belepiszkálásról feljebb.

Az első ponton még elmélkedem, ha közben nem égett meg a rizsem. Laughing
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 21. 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Antal Orsolya írta:

Hú ha ezek azt hiszik, hogy egy asiramban, vagy egy bungalóban vagyunk a világtól elzárva? Napi problémák tömkelege, melyek leterhelik az embert, nem mindig lesz nyugodt és elfogadó No ezért és a Hangyusz felvetését is végig gondolva, egyet értek vele Csak ami őszintén minden máz nélkül viszonyulni a világhoz, és nem ájtatos dolgokban bele menni addig amíg mi is elhisszük, hogy milyen szentek vagyunk, nem az én világom. Lelki dolgokkal csak annyit foglalkozom, amennyi időm marad erre. Szerintem túl sokat foglalkoznak az emberek ilyen dolgokkal, pedig a napi cselekedeteire kellene több figyelmet fordítan

Ez érdekes felvetés.
Mennyire kell foglalkozni a magunk alakításával? Egyáltalán, ezt kell külön tevékenységként űzni, vagy a napi tevékenységeink közben lehetséges a tudatunkat, lelkünket kicsit elvonni ezektől és önmagunk építésére koncentrálni?
Lehetséges-e úgy épülnünk, hogy egyáltalán nem törődünk a magunk építésével? Arra gondolok, hogy a karmánk úgyis elénk hozza a tanulnivaló helyzeteket, felesleges külön keresgélni azokat.
Ha valaki marhaságnak, köldöknézésnek látja az önmagunk tudatos építését, akkor neki itt és most igaza van? vagy téved?

Nagyon jól pontosan megfogalmaztad azt amire én is gondoltam. Attól ha valaki szárit húz magára, még nem lesz buddhista. Nem köldök nézésre gondoltam, hanem arra, hogy járjunk nyitott szemmel /legyünk éberek a szomszéd is rádöbbent bennünket olyan dolgokra, ami könyvekben még nem írtak le/, és ahol tudunk változtassunk addigi rossz beidegződésen. Én azt hiszem leírtam már valahol, hogy van olyan ismerősöm, aki a létező összes ezoterikus irányzatát elvégezte. mint Prán Nadi és a többi, de észre se veszi, hogy a másikat megbántja. Ugyan ott van ahol 20 évvel ezelőtt volt. Pedig minden könyvet elolvasott, ami megjelent. Néha nem árt magunk körül szétnézni. Miben változtunk, és miben kellene.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 21. 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
hangya írta:
Antal Orsolya írta:

Hú ha ezek azt hiszik, hogy egy asiramban, vagy egy bungalóban vagyunk a világtól elzárva? Napi problémák tömkelege, melyek leterhelik az embert, nem mindig lesz nyugodt és elfogadó No ezért és a Hangyusz felvetését is végig gondolva, egyet értek vele Csak ami őszintén minden máz nélkül viszonyulni a világhoz, és nem ájtatos dolgokban bele menni addig amíg mi is elhisszük, hogy milyen szentek vagyunk, nem az én világom. Lelki dolgokkal csak annyit foglalkozom, amennyi időm marad erre. Szerintem túl sokat foglalkoznak az emberek ilyen dolgokkal, pedig a napi cselekedeteire kellene több figyelmet fordítan

Ez érdekes felvetés.
Mennyire kell foglalkozni a magunk alakításával? Egyáltalán, ezt kell külön tevékenységként űzni, vagy a napi tevékenységeink közben lehetséges a tudatunkat, lelkünket kicsit elvonni ezektől és önmagunk építésére koncentrálni?
Lehetséges-e úgy épülnünk, hogy egyáltalán nem törődünk a magunk építésével? Arra gondolok, hogy a karmánk úgyis elénk hozza a tanulnivaló helyzeteket, felesleges külön keresgélni azokat.
Ha valaki marhaságnak, köldöknézésnek látja az önmagunk tudatos építését, akkor neki itt és most igaza van? vagy téved?

Nagyon jól pontosan megfogalmaztad azt amire én is gondoltam. Attól ha valaki szárit húz magára, még nem lesz buddhista. Nem köldök nézésre gondoltam, hanem arra, hogy járjunk nyitott szemmel /legyünk éberek a szomszéd is rádöbbent bennünket olyan dolgokra, ami könyvekben még nem írtak le/, és ahol tudunk változtassunk addigi rossz beidegződésen. Én azt hiszem leírtam már valahol, hogy van olyan ismerősöm, aki a létező összes ezoterikus irányzatát elvégezte. mint Prán Nadi és a többi, de észre se veszi, hogy a másikat megbántja. Ugyan ott van ahol 20 évvel ezelőtt volt. Pedig minden könyvet elolvasott, ami megjelent. Néha nem árt magunk körül szétnézni. Miben változtunk, és miben kellene.

Ezt fogalmazom meg úgy, hogy a karmánk, az életfeladatunk elénk hozza azokat a helyzeteket, amelyeket meg kell oldanunk. A tanulnivalót tálcán kapjuk, csak észre kell vennünk.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 21. 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Így igaz, mindig fején találod a szöget Razz
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 21. 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
hangya írta:
http://www.huna.hu/tartalom/tradicionalis-hawaii-hooponopono-0

Ezt elolvastam. Ahogyan lefordítom hangyára, a tradícionális hooponopono emberek egymás közti konfliktusainak feloldására szolgál. Ezt szolgálja a megbeszélés, a különféle szemléletek, szempontok ismertetése. Vagyis alakítja az ember tükrét, amiben a konfliktust szemléli. Teljesen rendben van a fejemben. Legalábbis így érzem. Nagyon tiszteletreméltónak tartom, hogy nem hagyják a tüskéket elmérgesedni, nem alakulhatnak ki évszázados családi viszályok egy rosszul nőtt faágból, mint az nálunk szokás.

Úgy érzem, helyén van az ember konfliktusainak kezelésében. Érzem, hogy betegséget, álmatlanságot miként lehet kezelni a segítségével. Az ember kisimítja magát a szeretet érzésével és megszűnnek a gondokat okozó csomók, görcsök.

Úgy érzem, bizonyosan segít az energetikai kezelések eredményeit fokozni, ugyanezen oknál fogva. Bár itt már nehezen tudom elképzelni, hogy hogyan tudom megvalósítani. Ha kezelek, a kezeimre és a bennük keletkező érzésekre összpontosítok, ez "súgja meg" a további teendőket. Nehezen lennék képes közben akár csak mondókázás szinten (nem rákoncentrálva, nem átérezve) a bűvös szavakat ismételgetni.

Ami felfoghatatatlan, az a második és harmadik személy konfliktusának kezelése a velük való érintkezés nélkül. Az, hogy én ebben a jelenlegi tyúxaros megtestesülésemben olyan szinten bele tudok piszkálni az Univerzumba, hogy egy elmeosztály dühöngőiből jól fésült polgárokat csináljak, elfogadhatatlan. Illetve korrigálok: lehet, hogy vannak köztünk, akik erre képesek, de remélem, nem sokan. A dolog ugyanis felvet egy kérdést is. Ha a dühöngőt jólfésültté lehet alakítani, akkor más túxaros, más hozzáállással a jólfésültből képes dühöngőt csinálni? Az Univerzum ilyen könnyen piszkálgatható?
Két dolog nagyon röviden: 1. Ha magamban rendberakom a kapcsolatomat valakivel távüzemmódban az hat rá (tapasztalat). Ha ezáltal benne rendeződik egy terület, az kihat az ő további kapcsolataira. 2. Neked az tűnik fel, hogy dühöngő őrült megszelídíthető. Az nem hogy a dühöngő őrült nem úgy születik, hanem mi - emberek - hozzuk létre?

Forgattam a témát. (A rizs nem égett le, pont jó időben értem ki a konyhába! Very Happy)
Minden irányból eljutottam az objektív valóság létezéséhez. Milyen szintig objektív a világunk és honnan igaz, hogy csak a bennem levő visszatükröződés az érvényes.
Mint már többször leírtam, elfogadom, sőt vallom, hogy mindenki olyannak éli meg a körülötte levő világot, amilyen ő maga. Ugyanazt a történetet két különböző beállítottságú ember másként fogja elmesélni, de attól a történet az egy. Sőt ahány szereplője, szemlélője van a történetnek, annyiféleképpen éli meg. Kérdezem: ettől a történet annyiféle, ahányan átélték? Valami objektív magjának csak kell lennie, ami akár valóságnak is nevezhető...

Az ember mibe bír belepiszkálni egy ilyen történet kapcsán?
Lajoska 2013. február 29.-én 15 óra 20 perckor helyi idő szerint elesett, leverte a térdét, vérzett.
Lajoska látta, Jenőke rakta ki a lábát és abban bukott el. A nagymama azt látta, hogy Lajoska eszetlenül rohant, azért bukott fel. Az anya, akit hívnak, hogy vigye orvoshoz a csemetéjét, aggódik, hogy nehogy maradandó hatása legyen a sebesülésnek. Jenőkét furdalja a lelkiismeret, mert ő csak viccelni akart, nem ekkora bajt okozni.
DE mindezektől függetlenül Lajoska leverte a térdét és vérzett.
A történetben lehet piszkálni Lajoska fájdalmát, a seb gyógyulását, valamint a Jenőkéhez való viszonyát. Lehet piszkálni, Jenőke JÖVŐBELI viselkedését, az anya aggodalmát és a nagymama aggodalmát. Esetleg az is piszkálható, hogy ki mire emlékszik. De Lajoska leverte a térdét, és ez nem piszkálható.
Vagy öreg, hülye és értetlen vagyok?
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 22. 06:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én a mindenben gyanakvó szkeptikus, végig gondoltam a viszonyom a külvilághoz, és hozzám való viszonya. Hát nem azt tapasztaltam, ha én jó vagyok máshoz, hozzám is jó a másik, aki addig gonoszkodott. Senki nem fog kibújni a bőréből. Én pátyolgattam nem egy nem kettő embert, körülvettem szeretettel, és azt láttam, hogy jóságomat rendre kihasználja. Hát most már nem pátyolgatok, ha úgy esik akkor vissza vágok. Útálom, ha lúzernek gondolnak. Senki nem fog kibújni a bőréből, ha alapjáraton úgy gondolja, hogy a föld azért van, hogy legyen min járnia, nem fog leszokni arról, hogy a másikon uralkodjon. Sőt úgy gondolja, hogy neki jár a szeretet.Hogy ő cserébe nem ad semmit? Hát hogy gondolja a másik ő leereszkedjen? Most vetettem véget egy ilyen 10 éves barátságnak. Barát volt? Nem hiszem.
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 22. 07:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Gyógyítsd önmagad!

Én visszatérnék a topik eredeti témájához Smile
G-Y-Ó-G-Y-Í-T-S-D Ö-N-M-A-G-A-D!

Hiába minden apelláta:
nem lehet dekázni és kupeckodni a felelősséggel kapcsolatban.
Áltathatom ugyan magamat,
fél szemmel kacsintgathatok másokra és méricskélhetem a tetteiket stb.,
de 1 másik embert nem áll lehetőségemben megváltoztatni.
Csak sajátmagamat.

Én vagyok a felelős.
Nem a hibás: a felelős.

Idéznék Dr. Ihaleakala Hew Lentől
/a Ho'oponopono c. könyv Függelékéből/.

Idézet:
KI A FŐNÖK?

A problémákat megoldhatjuk úgy is, hogy közben fogalmunk sincs,
valójában miből is tevődnek össze!

Hatalmas megkönnyebbülés és öröm számomra,
hogy ezt felismertem és elfogadtam.

A Ho'oponopono a problémák megoldásáról szól,
ami létezésünk egyik célja.

Ha egy problémát meg akarunk oldani,
két kérdést kell feltennünk:
Ki vagyok én?
Ki a főnök?

A Világegyetem megértése Szókratész bölcs mondásával kezdődik:
"Ismerd meg önmagad."

Az öngyógyítás és önfejlesztés Ho'oponopono módozatát én a következőképpen értelmeztem.

Félretéve az egomat elismerem:
Isten jobban tudja nálam, hogy mi a jó nekem
és milyen nemkívánatos programokat kell a tudattalanomból
a gyógyulásomhoz, a boldogulásomhoz stb. törölni.
De mivel Isten tiszteli a szabad akaratomat:
akkor tisztítja csak az elmémet, ha erre megkérem.

Vagyis lényegi eleme a módszernek a MEGENGEDÉS,
és nem az egom által kreált célratartott programozás!

Mindazonáltal engem konkrétan az érdekel:
ki hogyan alkalmazza a saját életében ezt a módszert?
Mik a tapasztalatai?
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 22. 07:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

no komment
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 22. 07:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Sieglinde írta:
hangya írta:
http://www.huna.hu/tartalom/tradicionalis-hawaii-hooponopono-0

Ezt elolvastam. Ahogyan lefordítom hangyára, a tradícionális hooponopono emberek egymás közti konfliktusainak feloldására szolgál. Ezt szolgálja a megbeszélés, a különféle szemléletek, szempontok ismertetése. Vagyis alakítja az ember tükrét, amiben a konfliktust szemléli. Teljesen rendben van a fejemben. Legalábbis így érzem. Nagyon tiszteletreméltónak tartom, hogy nem hagyják a tüskéket elmérgesedni, nem alakulhatnak ki évszázados családi viszályok egy rosszul nőtt faágból, mint az nálunk szokás.

Úgy érzem, helyén van az ember konfliktusainak kezelésében. Érzem, hogy betegséget, álmatlanságot miként lehet kezelni a segítségével. Az ember kisimítja magát a szeretet érzésével és megszűnnek a gondokat okozó csomók, görcsök.

Úgy érzem, bizonyosan segít az energetikai kezelések eredményeit fokozni, ugyanezen oknál fogva. Bár itt már nehezen tudom elképzelni, hogy hogyan tudom megvalósítani. Ha kezelek, a kezeimre és a bennük keletkező érzésekre összpontosítok, ez "súgja meg" a további teendőket. Nehezen lennék képes közben akár csak mondókázás szinten (nem rákoncentrálva, nem átérezve) a bűvös szavakat ismételgetni.

Ami felfoghatatatlan, az a második és harmadik személy konfliktusának kezelése a velük való érintkezés nélkül. Az, hogy én ebben a jelenlegi tyúxaros megtestesülésemben olyan szinten bele tudok piszkálni az Univerzumba, hogy egy elmeosztály dühöngőiből jól fésült polgárokat csináljak, elfogadhatatlan. Illetve korrigálok: lehet, hogy vannak köztünk, akik erre képesek, de remélem, nem sokan. A dolog ugyanis felvet egy kérdést is. Ha a dühöngőt jólfésültté lehet alakítani, akkor más túxaros, más hozzáállással a jólfésültből képes dühöngőt csinálni? Az Univerzum ilyen könnyen piszkálgatható?
Két dolog nagyon röviden: 1. Ha magamban rendberakom a kapcsolatomat valakivel távüzemmódban az hat rá (tapasztalat). Ha ezáltal benne rendeződik egy terület, az kihat az ő további kapcsolataira. 2. Neked az tűnik fel, hogy dühöngő őrült megszelídíthető. Az nem hogy a dühöngő őrült nem úgy születik, hanem mi - emberek - hozzuk létre?

Forgattam a témát. (A rizs nem égett le, pont jó időben értem ki a konyhába! Very Happy)
Minden irányból eljutottam az objektív valóság létezéséhez. Milyen szintig objektív a világunk és honnan igaz, hogy csak a bennem levő visszatükröződés az érvényes.
Mint már többször leírtam, elfogadom, sőt vallom, hogy mindenki olyannak éli meg a körülötte levő világot, amilyen ő maga. Ugyanazt a történetet két különböző beállítottságú ember másként fogja elmesélni, de attól a történet az egy. Sőt ahány szereplője, szemlélője van a történetnek, annyiféleképpen éli meg. Kérdezem: ettől a történet annyiféle, ahányan átélték? Valami objektív magjának csak kell lennie, ami akár valóságnak is nevezhető...

Az ember mibe bír belepiszkálni egy ilyen történet kapcsán?
Lajoska 2013. február 29.-én 15 óra 20 perckor helyi idő szerint elesett, leverte a térdét, vérzett.
Lajoska látta, Jenőke rakta ki a lábát és abban bukott el. A nagymama azt látta, hogy Lajoska eszetlenül rohant, azért bukott fel. Az anya, akit hívnak, hogy vigye orvoshoz a csemetéjét, aggódik, hogy nehogy maradandó hatása legyen a sebesülésnek. Jenőkét furdalja a lelkiismeret, mert ő csak viccelni akart, nem ekkora bajt okozni.
DE mindezektől függetlenül Lajoska leverte a térdét és vérzett.
A történetben lehet piszkálni Lajoska fájdalmát, a seb gyógyulását, valamint a Jenőkéhez való viszonyát. Lehet piszkálni, Jenőke JÖVŐBELI viselkedését, az anya aggodalmát és a nagymama aggodalmát. Esetleg az is piszkálható, hogy ki mire emlékszik. De Lajoska leverte a térdét, és ez nem piszkálható.
Vagy öreg, hülye és értetlen vagyok?

hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 22. 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha esetleg nem nyilvánvaló, azért próbálok itt hülyeségeket beszélni, mert érdekel a dolog. Az nagyon rokonszenves, hogy konfliktusokat old fel.
Az nem világos számomra, hogy milyen mértékben része a dolognak az Univerzum piszkálása, mert ez a rész számomra érthetetlen, ehetetlen, mint az eddigiekből talán kiderül.

Nem hívom hawaiii akárminek, de magamtól véletlenül rájöttem egyszer valami hasonlóra. Elmesélem. Át lehet ugrani, ha hosszadalmas.

Az előző kutyámmal rendszeresen eljártunk valahová. Az út utolsó szakaszán volt a "Vén Banya" háza.
Amikor építették is szegényes lehetett, erre telhetett két kisembernek. A ház, a telek, a járda és az árok példásan rendben volt tartva. Az egész elrendezésen az látszott, hogy ez a két ember azért él, az életük fő műve, hogy náluk és körülöttük rend van. Ugyanakkor semmi, ami barátságos. Nyílegyenes tagolások, a virágok is kezelhetően, praktikusan voltak ültetve.
No, Vén Banya ahányszor meglátta a kutyát (később már kutya sem kellett, elég voltam én) elkezdett üvöltözni. A szövegből kiderült, hogy a kutyapiszoktól félti a rendezett környezetét. Az üvöltözés többnyire a kert mélyéből történt, nem kellett szembe néznie velem.
Történt egyszer, hogy az utcán dolgozott, amikor arra jártunk. Láttam az arcán a vívódást, 2-3 m-ről mégsem ordítja le a fejemet, ha csak arról van szó, hogy megtorténhet valami. És akkor kaptam a kegyelmet. Megláttam az asszony egész reménytelen életét. A másoknak való megfelelés keserves küzdelmét, a sárga irígységet, hogy más hol gyerekkel, hol kutyával, hol mindkettővel sétál, míg ő fájó tagokkal és lélekkel nehezen vállalt dolgokkal foglalkozik.
Ahogy megértettem, rámosolyogtam és köszöntem. Erre persze nem lehet üvöltéssel válaszolni. És akkor elmondtam, hogy látom, mennyit dolgozik, látom, milyen szép rendezett, megértem, hogy félti. De tessék nézni, nálam a zacskó, én nem hagyom ott. Az én lánykutyám nem lendíti a lábát, nem égeti ki a növényeket. Mindehhez tényleg szeretni bírtam a nőt.
Nem tudom, mi jutott el hozzá. Az biztos, hogy soha többet nem üvöltözött velünk.

No, ezt a megértem és úgy reagálok módszert próbálom olyan parasztos magyar módra használni. Bevallom, nem mindig sikerül. De mindig próbálom. Ha sikerül, akkor viszont biztos a hatás.
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 22. 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lemaradt, amit írtam Sad. Akkor tudok érdemben válaszolni, ha nem mobilról, sms-üzemmódban írhatok. Erre van remény a közeli jövőben: most megyek a gépemért.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 22. 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Lemaradt, amit írtam Sad. Akkor tudok érdemben válaszolni, ha nem mobilról, sms-üzemmódban írhatok. Erre van remény a közeli jövőben: most megyek a gépemért.

hello1 occasion5 toothy7 Flying White Flying
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 22. 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:

Nekem is hagyta már le hozzászólásomat, pedig nem mobilról írtam. A hiba nem a Te készülékedben van, Sieglinde.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 22. 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:

Én nem igazán értettem a válasz nélküli beidézést,
de biztos voltam benne, hogy a magyarázat ésszerű Smile
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 22. 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Nem hívom hawaiii akárminek, de magamtól véletlenül rájöttem egyszer valami hasonlóra. Elmesélem. Át lehet ugrani, ha hosszadalmas.

Az előző kutyámmal rendszeresen eljártunk valahová. Az út utolsó szakaszán volt a "Vén Banya" háza.
Amikor építették is szegényes lehetett, erre telhetett két kisembernek. A ház, a telek, a járda és az árok példásan rendben volt tartva. Az egész elrendezésen az látszott, hogy ez a két ember azért él, az életük fő műve, hogy náluk és körülöttük rend van. Ugyanakkor semmi, ami barátságos. Nyílegyenes tagolások, a virágok is kezelhetően, praktikusan voltak ültetve.
No, Vén Banya ahányszor meglátta a kutyát (később már kutya sem kellett, elég voltam én) elkezdett üvöltözni. A szövegből kiderült, hogy a kutyapiszoktól félti a rendezett környezetét. Az üvöltözés többnyire a kert mélyéből történt, nem kellett szembe néznie velem.
Történt egyszer, hogy az utcán dolgozott, amikor arra jártunk. Láttam az arcán a vívódást, 2-3 m-ről mégsem ordítja le a fejemet, ha csak arról van szó, hogy megtorténhet valami. És akkor kaptam a kegyelmet. Megláttam az asszony egész reménytelen életét. A másoknak való megfelelés keserves küzdelmét, a sárga irígységet, hogy más hol gyerekkel, hol kutyával, hol mindkettővel sétál, míg ő fájó tagokkal és lélekkel nehezen vállalt dolgokkal foglalkozik.
Ahogy megértettem, rámosolyogtam és köszöntem. Erre persze nem lehet üvöltéssel válaszolni. És akkor elmondtam, hogy látom, mennyit dolgozik, látom, milyen szép rendezett, megértem, hogy félti. De tessék nézni, nálam a zacskó, én nem hagyom ott. Az én lánykutyám nem lendíti a lábát, nem égeti ki a növényeket. Mindehhez tényleg szeretni bírtam a nőt.
Nem tudom, mi jutott el hozzá. Az biztos, hogy soha többet nem üvöltözött velünk.

No, ezt a megértem és úgy reagálok módszert próbálom olyan parasztos magyar módra használni. Bevallom, nem mindig sikerül. De mindig próbálom. Ha sikerül, akkor viszont biztos a hatás.

Ezért a történetért hálás köszönetem Smile

Úgy emlékszem, hogy aki kiabál,
az valójában könyörög a szeretetünkért...
(Csodák Könyve után szabadon).
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
2 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.