Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gyógyítsd önmagad!
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 15. 09:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Minden betegség értem van!
Még a félelmeim és fóbiáim is...ha szembenézek velük, rájöhetek arra, hogy mitől óvnak meg és mire tanitanak angel7

én egyszerűen nem tudok rájönni az enyémre.... nem látom az óvását... csak a pusztítását... csak azt, ahogy egyre jobban fordulok ki önmagamból... ahogy elvesztek mindent amik elveim alapkövét képezték... ahogy elvesztem önmagam.. az elmének teremtő ereje van... de ha beteg?... ha épp az a beteg? ... iszonyatosan kiszolgáltatottá válik az ember... a fiam valami olyasmit magyarázott, hogy az a hormonvag mi aminek a termelésével gonban van az agyam... az az érzelmektől kezdve minden fontos megnyilvánulásra... a dolgokhoz való viszonyulásra hat... lehet, hogy hülyeséget mondtam és nem hormon, hanem enzim... mindegy... szóval valami.... valami ... megint nem szedek gyógyszert... kb... nem is tudom.. kb 3? 4? hete?.... félek a függőségtől... sok mindentől félek.... önmagamtól.... az érzelmeimtől.... próbálok ember maradni... egyre kevesebb sikerrel...azt hiszem..
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 15. 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
hiaklo írta:
Még a félelmeim és fóbiáim is...ha szembenézek velük, rájöhetek arra, hogy mitől óvnak meg és mire tanitanak angel7

én egyszerűen nem tudok rájönni az enyémre.... nem látom az óvását... csak a pusztítását... csak azt, ahogy egyre jobban fordulok ki önmagamból... ahogy elvesztek mindent amik elveim alapkövét képezték... ahogy elvesztem önmagam.. az elmének teremtő ereje van... de ha beteg?... ha épp az a beteg? ... iszonyatosan kiszolgáltatottá válik az ember... a fiam valami olyasmit magyarázott, hogy az a hormonvag mi aminek a termelésével gonban van az agyam... az az érzelmektől kezdve minden fontos megnyilvánulásra... a dolgokhoz való viszonyulásra hat... lehet, hogy hülyeséget mondtam és nem hormon, hanem enzim... mindegy... szóval valami.... valami ... megint nem szedek gyógyszert... kb... nem is tudom.. kb 3? 4? hete?.... félek a függőségtől... sok mindentől félek.... önmagamtól.... az érzelmeimtől.... próbálok ember maradni... egyre kevesebb sikerrel...azt hiszem..

Biztos, hogy jó helyen keresed magad? Biztos vagy benne, hogy az igazi lényed az elmédben lakozik? Nem lehetséges, hogy az elméd egy eszköz, amire szükséged van? Ha eszköz, akkor lehet, hogy meg kellene adni neki azt, amivel jól tud szolgálni téged? Ha gyógyszer kell, akkor gyógyszert kellene adni neki, hogy rendesen működjön? És szolgáljon téged.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 15. 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves szürke. Az ember nem tökéletes lény . Vannak a szervezetnek hiányosságai. Van akinek a pajzsmirigye nem úgy működik, mint ahogy kellene, ezért élete végéig gyógyszert kell szednie. ilyen a cukor beteg is neki az inzulint kell pótolni. Akinek olyan hormon hiányzik ami az idegeket szabályozza, annak hormonokat kell szednie. nem tudsz rászokni, mert állandóan váltogatják. Tudom, mert az én férjem is páni beteg Megszűnik a szorongás és teljes életet élhet. Az antidepresszáns erre van és fejlesztették ki. Csak magadnak ártasz, ha nem szeded a gyógyszert. Te nem tehetsz arról, hogy azok a hormonok, nem termelődnek. Mint ahogy az se tehet arról, akinek a pajzsmirigye nem működik, és jódos holmit kell szednie. Gondold végig mi a jobb? szorongani , vagy beszedni a gyógyszert és örülni az életnek
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 15. 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Kedves szürke. Az ember nem tökéletes lény . Vannak a szervezetnek hiányosságai. Van akinek a pajzsmirigye nem úgy működik, mint ahogy kellene, ezért élete végéig gyógyszert kell szednie. ilyen a cukor beteg is neki az inzulint kell pótolni. Akinek olyan hormon hiányzik ami az idegeket szabályozza, annak hormonokat kell szednie. nem tudsz rászokni, mert állandóan váltogatják. Tudom, mert az én férjem is páni beteg Megszűnik a szorongás és teljes életet élhet. Az antidepresszáns erre van és fejlesztették ki. Csak magadnak ártasz, ha nem szeded a gyógyszert. Te nem tehetsz arról, hogy azok a hormonok, nem termelődnek. Mint ahogy az se tehet arról, akinek a pajzsmirigye nem működik, és jódos holmit kell szednie. Gondold végig mi a jobb? szorongani , vagy beszedni a gyógyszert és örülni az életnek

aranyos vagy... Smile köszönöm Smile .....
az igazság az, hogy a pszichiátria... hmmm... hogy úgy mondjam nem egységes... még maguk az orvosok is csak kísérleteznek velünk sokszor gyógyszer ügyben.... pl anno... állandó vérvétel mellett ellenőrzötten próbálgattak rajtam végig gyógyszereket... mégis mire a kezelés végére értem leszázalékolt állapotba kerültem.... aztán egy fantasztikus orvos kezébe kerültem aki azt mondta nem fogadjuk el a leszázalékolást... ő embert csinál belőlem és visszaadja az életemet és ... és mindent amit elvesztettem...vagy majdnem elvesztettem.... nevezzük nevén Csernus doki időt és fáradtágot nem kímélve kezdett gyógyítani... és amire kórházban ellenőrzötten nem voltak képesek.... arra ő képes volt.... gyógyszert váltott és meggyógyított vérvétel nélkül, állandó elérhetőséget biztosított gyógymóddal.... teljes odafigyeléssel...
mint egy gondos apa vigyázta minden lépésem, gondolatom és cselekedetem... hmmmm... rövid idő alatt beváltotta az ígéretét... ember lett belőlem... évekig gyógyszermentes életet éltem.... aztán visszaestem.. ő elment máshová dolgozni, más lett az orvosom.... jó orvosom volt aki utána következett és azt a terápiát folytatta amit a doki.... hemerosan rendbe is jöttem... aztán ő is elment... aki most van.. kedves aranyos... az előző lassan le akart venni a gyógyszerekről, de elment mielőtt megtehette volna... a mostani szerint leállni a gyógyszerekről hiba.... szedni kell... azt mondta az elődei hibát követtek el.... tudom, hogy nem követtek el hibát... a legjobb orvosok akikkel életemben találkoztam... a legjobbak... Csernusnak köszönhetem hogy nem zombi vagyok és, hogy pár évig teljesértékű.. több szakember által alátámasztott "gyógyult " életet éltem... gyógyszerek nélkül...
hmmm.... az az igazság... Ő az az orvos akiben 100°-ig megbízom... de ő már nem elérhető számomra... be kell érnem a megérzéseimmel.. és úgy érzem le kellett állnom a gyógyszerekkel.... kérdés, hogy meddig... állandóan figyelem a környezetem visszajelzéseit.... lehet, hogy már túlzottan is... néha úgy érzem be kellene vennem a gyógyszert... de jártam anno gyógyszertári asszisztensi tanfolyamra még a gimiben és.. tudom a gyógyszer nem játék... nem olyan amit akkor veszek be amikor akarok.... tehát ilyenkor próbálok erőt meríteni a ... a gyógyszer nélküli túléléshez.... minden gyógyszernek vanmellékhatása... nincs gyógyszer mellékhatás nélkül... csak legfeljebb időzített... az enyém pl baromira hízlal is... ez az ami szemmel látható.... és ez még a jobbik fajta... mert a korábbiak még jobban hízlaltak és még hatásosak sem voltak... ellenben rengeteg más baljós mellékhatásuk is volt.... tudom, hogy kell tisztítókúra ... tudom, hogy kell, hogy ne szedjem állandóan... ráadásul sokan azt mondják most normálisabb vagyok mint amikor szedtem...
néha remélem ez a gyógyszer csak mankó... amit kell, hogy legyen erőm letenni.... kell, hogy az ember meg tudja gyógyítani önmagát.... egyszerűen nem teremthetett meg minket isten anélkül, hogy esélyünk sem legyen... van amikor úgy érzem hibát követek el, hogy nem szedem.... hiányzik a doki... ő pontosan tudta mikor mit kell tenni....
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 15. 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
szürke írta:
hiaklo írta:

Biztos, hogy jó helyen keresed magad? Biztos vagy benne, hogy az igazi lényed az elmédben lakozik? Nem lehetséges, hogy az elméd egy eszköz, amire szükséged van? Ha eszköz, akkor lehet, hogy meg kellene adni neki azt, amivel jól tud szolgálni téged? Ha gyógyszer kell, akkor gyógyszert kellene adni neki, hogy rendesen működjön? És szolgáljon téged.

nem tudom.... nem tudom drága hangyócám... bár tudnám.... eszköz? miféle eszköz képes teremteni? márpedig az elmének teremtő ereje van... egész életemben ezt hallottam apámtól és igaza van... milliószor bebizonyosodott... nem csak az általa oly gyakran elmesélt példából látszik..., miszerint olvasott róla még fiatal korában és ez így is van, hogy olyan kísérleteket végeztek emberekkel, hogy pl... bekötötték a szemüket és azt mondták nekik, most egy izzó vasat tesznek a kezükbe.... izzó vas helyett egy szobahőmérsékletű vasat adtak át nekik és ... és égési sérüléseket szenvedtek.....
hányszor hallunk és tapasztalunk az elme erejét igazoló csodálatos gyógyulásokról... az önhipnózis csodáiról.... sokan azt mondják jót is rosszat is be lehet vonzani... nem csak a kimondott szónak ... a megszületett és akarattá kovácsolt gondolatnak is teremtő ereje van... és igen... pusztító is... lásd a szólást... elemészti a bánat..... nem tudom az elme mennyiben eszköz és mennyiben az én része.... egy ember azt hiszem az elméje... a szíve a gondolatai... a kimondott szavai, a megnilvánult cselekedetei masszájából szüli meg saját énjét... nem tudom... nem tudom... csak hangosan gondolkodom...
egy biztos.. a pszichiátria gyerekcipőben jár és minden esetben egyénre.... személyre szabott kell legyen....
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 16. 07:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága szürke! Amikor az elme "teremt", akkor nem a semmiből hoz létre valamit. A meglevő, létező lehetőségekből választ ki egyet és azt létre hívja. Ez nem az a fajta teremtés, ami a semmiből hoz létre valamit. Eszközként használod az elmédet ahhoz, hogy valahonnan valamit előhívj. Az elméd nem te vagy.

Az egyensúlyából kibillent, működésében megzavart elméd mögött ott vagy te. Te, aki soha nem voltál képes arra, hogy bánts más embert. Nem tudott olyan rosszul működni az elméd, hogy képes legyen fájdalmat okozni. Ebben te akadályozod meg. Te eszközként használod az elmédet, arra, amire való. Ha kell "teremtésre", ha kell a dolgok mibenlétének felderítésére.

Ha a porszívód elromlik, értő ember kezébe adod, hogy javítsa meg. Az elmédet miért magad barkácsolod?. Tudom, hogy volt olyan szakember, aki gyógyszer nélkül tudta helyes működésre bírni. De te írtad, hogy állandóan és bármikor hívható telefonszám volt a kezelés része. Az orvos személye hatott úgy, hogy kiváltotta a helyes működést. Amíg nem találsz újra ilyen orvosra, addig a régi, nem ilyen eredményes, de valamennyit mégis segítő módszer nem lenne célszerű?
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 16. 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Drága szürke! Amikor az elme "teremt", akkor nem a semmiből hoz létre valamit. A meglevő, létező lehetőségekből választ ki egyet és azt létre hívja. Ez nem az a fajta teremtés, ami a semmiből hoz létre valamit. Eszközként használod az elmédet ahhoz, hogy valahonnan valamit előhívj. Az elméd nem te vagy.

Az egyensúlyából kibillent, működésében megzavart elméd mögött ott vagy te. Te, aki soha nem voltál képes arra, hogy bánts más embert. Nem tudott olyan rosszul működni az elméd, hogy képes legyen fájdalmat okozni. Ebben te akadályozod meg. Te eszközként használod az elmédet, arra, amire való. Ha kell "teremtésre", ha kell a dolgok mibenlétének felderítésére.

Ha a porszívód elromlik, értő ember kezébe adod, hogy javítsa meg. Az elmédet miért magad barkácsolod?. Tudom, hogy volt olyan szakember, aki gyógyszer nélkül tudta helyes működésre bírni. De te írtad, hogy állandóan és bármikor hívható telefonszám volt a kezelés része. Az orvos személye hatott úgy, hogy kiváltotta a helyes működést. Amíg nem találsz újra ilyen orvosra, addig a régi, nem ilyen eredményes, de valamennyit mégis segítő módszer nem lenne célszerű?

erős a gyanúm, hogy igazad van!... most is....
bár az említett orvos nonstop elérhető e-mail kapcsolatban és személyes vizitekkel segített ... nem telefonon... de azonnali válaszreakciókkal... valóban...
erős a gyanúm, hogy igazad van... annak ellenére, hogy akikkel együtt töltöm a nap nagy részét, ha nem családi körben vagyok azt mondják, sokkal jobb az állapotom, a teherbírásom mióta nem szedem a gyógyszert.... állítólag a gyógyszer hatása alatt még a tekintetem is más... állítólag.... tudod az az érdekes, amikor nagyon beteg voltam, épp fordítva volt igaz... gyógyszer nélkül volt homályos és "más" a tekintetem és gyógyszerrel tiszta.... állítólag a szememen látszik, amikor beteg vagyok.... ezt minden egyes a környezeteben lévő ember állítja... én nem tudom. most azt mondják teljesen tiszta a tekintetem... állítólag most normális, amíg szedtem a gyógyszert pedig az utóbbi időben olyan voltam mint aki részeg...
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 16. 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
hangya írta:

bár az említett orvos nonstop elérhető e-mail kapcsolatban és személyes vizitekkel segített ... nem telefonon... de azonnali válaszreakciókkal... valóban...
erős a gyanúm, hogy igazad van... annak ellenére, hogy akikkel együtt töltöm a nap nagy részét, ha nem családi körben vagyok azt mondják, sokkal jobb az állapotom, a teherbírásom mióta nem szedem a gyógyszert.... állítólag a gyógyszer hatása alatt még a tekintetem is más... állítólag.... tudod az az érdekes, amikor nagyon beteg voltam, épp fordítva volt igaz... gyógyszer nélkül volt homályos és "más" a tekintetem és gyógyszerrel tiszta.... állítólag a szememen látszik, amikor beteg vagyok.... ezt minden egyes a környezeteben lévő ember állítja... én nem tudom. most azt mondják teljesen tiszta a tekintetem... állítólag most normális, amíg szedtem a gyógyszert pedig az utóbbi időben olyan voltam mint aki részeg...

A szemedet én nem látom, csak azt, ahogyan írsz. Összefogottan, egy gondolatot kifejtve, vagy ugrálsz, belekezdesz valamibe, majd félbehagyod. Elütések seregével írsz, vagy odacsapsz a klaviatúrán, ahová szeretnél. Smile
A mostani benyomásom, hogy láttalak összefogottabbnak már. Az előző, gyógyszeres állapotodban nem láttalak, ahhoz nem tudom mérni a mostanit.
Amióta ismerlek, mindig volt törekvésed a gyógyszerek elhagyására. Amikor ezt az orvos bevonása nélkül tetted, mindig rossz vége lett.
Az ember szervezetébe bevitt vegyszereknek én sem vagyok nagy híve. De azért van olyan, amit én is szedek rendszeresen, mert azzal jobban érzem magam. Hosszú időn keresztül vackolódtunk az orvosommal, mire rátaláltunk arra a tablettára, aminek a hatása jó, a mellékhatásai jelentéktelenek, de megérte. (Mostanában rá akar beszélni, hogy cseréljük le, mert van modernebb szer. Igyekszem kitérni a csere elől, mert amíg a régi működik, addig minek.)
puszi puszi puszi puszi puszi
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 16. 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
szürke írta:
hangya írta:

A szemedet én nem látom, csak azt, ahogyan írsz. Összefogottan, egy gondolatot kifejtve, vagy ugrálsz, belekezdesz valamibe, majd félbehagyod. Elütések seregével írsz, vagy odacsapsz a klaviatúrán, ahová szeretnél. Smile
A mostani benyomásom, hogy láttalak összefogottabbnak már. Az előző, gyógyszeres állapotodban nem láttalak, ahhoz nem tudom mérni a mostanit.
Amióta ismerlek, mindig volt törekvésed a gyógyszerek elhagyására. Amikor ezt az orvos bevonása nélkül tetted, mindig rossz vége lett.
Az ember szervezetébe bevitt vegyszereknek én sem vagyok nagy híve. De azért van olyan, amit én is szedek rendszeresen, mert azzal jobban érzem magam. Hosszú időn keresztül vackolódtunk az orvosommal, mire rátaláltunk arra a tablettára, aminek a hatása jó, a mellékhatásai jelentéktelenek, de megérte. (Mostanában rá akar beszélni, hogy cseréljük le, mert van modernebb szer. Igyekszem kitérni a csere elől, mert amíg a régi működik, addig minek.)
puszi puszi puszi puszi puszi

köszönlek!!!! Smile Te hivatásos őrangyal Smile <3
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 16. 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ELYN SAKS: EGY MENTÁLIS BETEGSÉG TÖRTÉNETE - BELÜLRŐL

http://www.ted.com/talks/elyn_saks_seeing_mental_illness.html
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 16. 16:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

TÉMÁBAVÁGÓ PROGRAMAJÁNLÓ

Prof. Dr. Bagdy Emőke
pszichológus előadása
"Hogyan betegítjük
és hogyan gyógyíthatjuk meg Önmagunkat?"

Időpont: 2013. június 11. 18 óra

Az ártalmas, megbetegítő stresszekkel szemben szinte mindnyájan védtelenek vagyunk.
Még nagyobb baj, hogy a pozitiv, vitalizáló stresszekről sincs tudomásunk,
így nem tudjuk kiegyenlíteni az ártalmas hatásokat.
Az előadásban együtt gondoljuk végig, hogyan válnak testünk károsítóivá a rossz stresszek,
mit tesznek a szervezetünkben a kedvezőtlen érzelem-molekulák,
hogyan lesz egy indulatból, haragból,
sokáig hordozott sérelemből betegség.
Azt is megbeszéljük azonban, hogyan tudjuk testi folyamataink automatizmusait „áttanitani”, programozni, hogy megvédjenek a behatások ártó erejétől.
Foglalkozunk a pozitív, védelmező és erőt adó stresszekkel is,
hogy felelős és tudatos módon tudjuk karban tartani testi-lelki egyensúlyunkat.
Eseteken át tekintünk rá, hogyan fordítható át pozitivba az,
ami eredetileg ártalmas volt
és milyen egészségvédelmi szokásokat tudunk kialakítani néhány perces relaxációval, meditációval, mozgásos feszültségcsökkentéssel.
Hazaviszünk néhány olyan gyakorlatot, amelyet beépíthetünk mindennapjainkba,
ha fontosnak tartjuk egészségünk megőrzését.

Helyszín:
PTE-Pollack M. Műszaki és Informatikai Kar Nagyterem (Pécs, Boszorkány u. 2.)
Belépőjegyek ára elővételben:
2 300 Ft/fő Partyzoo Jegyiroda (Pécs, Ferencesek u. 26.)
Helyszínen korlátozott számban:
2 500 Ft/fő
Információ:
gondolattal@gmail.com e-mail címen
vagy 06 30 486 0482 telefonszámon
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 16. 23:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszönöm..... mindent köszönök....
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 17. 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Uramisten! Smile egy picit visszaolvastam a legelső hszeimet... Sad annak ellenére, hogy tele voltam szeretettel.... látszik az írásaimon mennyire... mennyire beteg vagyok.... ez, hogy ez most ennyire nyilvánvalóan érezhető számomra talán azt jelenti most sokkal "normálisabb" vagyok... emlékszem mennyire egynek éreztem magam egy nagy egyetemes energiával... úgy éreztem minden okkal történik és minden de minden a legapróbb részletekig kölcsönhatásban áll egymással... és igen... teljesen kitöltött a szeretet és a hála... és az a fura.. nagyon fura "szerelemnek hitt szerelem"... olyan voltam, mint a boldogság kék madara.... iszonyúan közel éreztem magam és mindenkit istenhez... nem nem isteninek éreztem magunkat, hanem a szeretetét éreztem mindenen, mindenben és mindenkin... tegnap bocsitával voltam du-n 4től este kb 10-ig... szülőire mentünk... hihetetlen, hogy két ember aki valaha annyira szerette egymást, ahogy mi tettük vagy legalábbis én egészen biztosan tettem több évtizedig, hogy képes ilyen mély... nem is tudom megbántottságból adódó vagy miből, de rossz viszonyra.... tegnap számomra megdöbbentő hazugságokat vágott a fejemhez és szerintem igaztalan dolgokkal vádolt.... nem volt erőm igazán szembeszállni vele... nem volt kedvem veszekedni... nem szeretem a veszekedést.... végül magamra hagyott a tök sötétben, ott ahol állítólag több embert is megtámadtak mostanában..... tulajdonképpen szorongtam.... sok minden meghalt bennem az elmúlt pár évben... jóval kevesebb lettem... "értéktelenebb" .... valamire azt mondta még a találkozásunk elején az emberek felnőtt fejjel már nem változnak... alapvető jellemvonásokban nem... nem értek vele egyet.. az élet mint folyami kavicsokon a víz, úgy hömpölyög át felettünk... minden apró és nagyobb változás... minden pillanat ami egyfajta döntést kényszerít ki belőlünk... szinte észrevétlenül alakítja sorsunkat és személyiségünket is... miként a víz a kavicsot.... kiteljesedünk?... fejlődünk?... vagy megkeseredünk?... bármit hozhat az élet.... csak remélni tudom, hogy sikerülni fog, nem sodródnom, hanem erőt gyűjtve hatni tudni a kivédhetetlen változásra amit jó esetben akár fejlődésnek is lehet nevezni.... rossz esetben akár széthullásnak.. elkallódásnak... vagy bármi még rosszabbnak... öngyógyítás?... állítólag minden az agyban dől el.. és minden elhatározás és akarat kérdése... vajon tényleg így van?.... nem tudom... de nem akarom feladni a hitet.... itt és most szeretném megköszönni nektek... egytől egyig mindannyiótoknak, hogy olyan nagy türelemmel és szeretettel, kedvességgel viseltettetek irántam mindvégig.. első perctől kezdve... amikor a legbetegebb voltam... és most is.. amikor... ki tudja mennyire vagyok az.... lehet fél év múlva elolvasom amit most írok és szégyelni fogom milyen sületlenséggel fárasztottalak titeket... Smile mindenesetre..
Mindent köszönök! Smile
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 17. 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Ha szenvedsz, kötelezd magad egy boldog pillanatra emlékezni.
Egyetlen szentjánosbogár a sötétség vége."
Alejandro Jodorowsky

FORRÁS:
Ho'oponoponoway
Magyarország
Vissza az elejére
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 17. 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
Uramisten! Smile egy picit visszaolvastam a legelső hszeimet... Sad annak ellenére, hogy tele voltam szeretettel.... látszik az írásaimon mennyire... mennyire beteg vagyok.... ez, hogy ez most ennyire nyilvánvalóan érezhető számomra talán azt jelenti most sokkal "normálisabb" vagyok... emlékszem mennyire egynek éreztem magam egy nagy egyetemes energiával... úgy éreztem minden okkal történik és minden de minden a legapróbb részletekig kölcsönhatásban áll egymással... és igen... teljesen kitöltött a szeretet és a hála... és az a fura.. nagyon fura "szerelemnek hitt szerelem"... olyan voltam, mint a boldogság kék madara.... iszonyúan közel éreztem magam és mindenkit istenhez... nem nem isteninek éreztem magunkat, hanem a szeretetét éreztem mindenen, mindenben és mindenkin... tegnap bocsitával voltam du-n 4től este kb 10-ig... szülőire mentünk... hihetetlen, hogy két ember aki valaha annyira szerette egymást, ahogy mi tettük vagy legalábbis én egészen biztosan tettem több évtizedig, hogy képes ilyen mély... nem is tudom megbántottságból adódó vagy miből, de rossz viszonyra.... tegnap számomra megdöbbentő hazugságokat vágott a fejemhez és szerintem igaztalan dolgokkal vádolt.... nem volt erőm igazán szembeszállni vele... nem volt kedvem veszekedni... nem szeretem a veszekedést.... végül magamra hagyott a tök sötétben, ott ahol állítólag több embert is megtámadtak mostanában..... tulajdonképpen szorongtam.... sok minden meghalt bennem az elmúlt pár évben... jóval kevesebb lettem... "értéktelenebb" .... valamire azt mondta még a találkozásunk elején az emberek felnőtt fejjel már nem változnak... alapvető jellemvonásokban nem... nem értek vele egyet.. az élet mint folyami kavicsokon a víz, úgy hömpölyög át felettünk... minden apró és nagyobb változás... minden pillanat ami egyfajta döntést kényszerít ki belőlünk... szinte észrevétlenül alakítja sorsunkat és személyiségünket is... miként a víz a kavicsot.... kiteljesedünk?... fejlődünk?... vagy megkeseredünk?... bármit hozhat az élet.... csak remélni tudom, hogy sikerülni fog, nem sodródnom, hanem erőt gyűjtve hatni tudni a kivédhetetlen változásra amit jó esetben akár fejlődésnek is lehet nevezni.... rossz esetben akár széthullásnak.. elkallódásnak... vagy bármi még rosszabbnak... öngyógyítás?... állítólag minden az agyban dől el.. és minden elhatározás és akarat kérdése... vajon tényleg így van?.... nem tudom... de nem akarom feladni a hitet.... itt és most szeretném megköszönni nektek... egytől egyig mindannyiótoknak, hogy olyan nagy türelemmel és szeretettel, kedvességgel viseltettetek irántam mindvégig.. első perctől kezdve... amikor a legbetegebb voltam... és most is.. amikor... ki tudja mennyire vagyok az.... lehet fél év múlva elolvasom amit most írok és szégyelni fogom milyen sületlenséggel fárasztottalak titeket... Smile mindenesetre..
Mindent köszönök! Smile

Drága Szürke!

Életünk során sok minden változik.A véleményünk dolgokról,a szerelmünk intenzitása,hozzáállásunk emberekhez,helyzetekhez. Ezen semmi szégyellni való nincs.Ne ragadj le a régi dolgoknál.Azok már megtörténtek és változtatni úgysem tudsz már rajtuk.Talán ezért sem akartál veszekedni,és nem is kell. Ha pedig tudod hogy nem igaz ,akkor meg épp azért ne foglalkozz a témával.Minek olyasmin agyalni ami amúgy sem igaz?Azt az időt amit erre szánnál használd másra,valami olyasmire amit szeretsz!

ui:Nekem még mindig nem tetszik a Szürke név,mondtam már neked Szivárványnak kellene lenned! És NEM lettél értéktelenebb-ilyet hallani sem akarok többet.Más lettél,más szemszögből látsz dolgokat,és változol.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.