Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

'70
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 15. 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Hajdan, még a 60-as évekből eredően létezett a Szovjet Kultúra Háza a Kossuth Lajos utcában. Működött végig a 70-es és 80-as vekben is. Még gimnazista koromban szoktam rá, és amíg nem jött a magnószalag, mint hanghordozó, rendes látogatója voltam. Zsebpénzből is megfizethető áron lehetett szovjet hanglemezeket kapni. Rengeteg komolyzenei lemezt vettem ott. Nálam vájtabb fülűek fintorogtak ezeknek a lemezeknek a minőségére, de én lelkesen hallgattam őket. Akkor alakult ki az a szokásom, hogy egy számot sokszor hallgattam le egymás után. Ez nagyban hozzájárult, hogy egyes zenéket meg bírtam jegyezni. Akkoriban Beethoven volt a nagy kedvencem, módszeresen gyűjtöttem a műveit.
Valamelyik rövidebb szimfónia B oldalán volt a Karfantázia. Zongora és a végén kórus, mint a 9. szimfónia 4. tételében. Szvjatoszláv Richter zongorázott. Annyiszor hallgattam végig, hogy belém égett Richter minden billentése. Jött egy olyan időszak az életemben, amikor nem foglalkoztam ilyen intenzíven zenehallgatással. Már a torrentes, youtube-os időkben jutott újra eszembe a Karfantázia. Meg is találtam, de nem Richterrel. Ahogyan elkezdtem hallgatni ezeket az előadásokat, fájt minden olyan billentés, ami eltért a belém égett Richter előadástól.
Persze Richterrel már nem találtam sehol. És láss csodát! Elkezdtem mindenfelé kérni ezt az előadást és kedves emberek feltöltötték!! A youtube-ra is és kedvenc torrent oldalamra is.
blob1
Nem fűzök hozzá reményeket, hogy bármelyikőtök tetszését megnyeri, de ide teszem, mert soha nem lehessen tudni. Laughing
Piciri hozzáfűzés: ma már nem vagyok (annyira?) sznob zene dolgában, hogy a Karfantázia tetszéséből, vagy nemtetszéséből következtetnék bármire is. Very Happy

Volt már valamelyikőtökkel hasonló eset? Mármint hogy egy zenéhez hozzászoktatok egy előadóval, és nem tudtátok elfogadni más előadásban.
Végighallgattam majdnem teljesen a fellinkelt zenei produkciót Hangya, és ne aggódj,nekem is elnyerte a tetszésemet,bár azért én a magam részéröl a kórus szerepeltetését kihagytam volna a dologbol,megelégedtem volna csak tisztán a zongorajátékkal is...Ugyanis a kórusok vonyításait nem igazán szoktam értékelni,de a zongorajátékot viszont önmagában nagyon szeretem hallgatni...És a ZONGORA HANGJÁT...Szóval én zongora tekintetében "mindenevő" vagyok, bármi jöhet nekem azon a hangszeren, nemcsak klasszikusok, mivel kedvelem pl. a mai popzenék zongora feldolgozásait is hallgatni...De én magam max. a "boci-boci tarkát" tudtam csak eljátszani azon a csodálatos hangszeren...De azt is csak hajdanán...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 15. 09:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Ez a hely is a főváros egyik külső kerületében volt. Aztán étteremmé változott, működött sokáig. Majd a '90-es években pizzázó lett belőle, ami néhány év után bezárt. Hosszú évekig üresen állt, egyre lepukkadtabb lett. Hasonlóan nézhetett ki, mint a "tiéd". Nemrég lebontották, a környék is átváltozott, új épület került a helyére...
Nem semmi ez a leírásod...Akkor ahogy elnézem te még "rosszabbul is jártál" mint ahogy én jártam... Legalább nekem még módom van időnként bekukucskálni az ajtó ablakán az egykori presszóhelyiségbe, de ahogy elnézem, neked akkor már ez sem adatik meg...Mit szoktál érezni akkor amikor arra jársz? Én biztos hogy szomorúságot éreznék a helyedben...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 15. 09:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
hangya írta:

Hajdan, még a 60-as évekből eredően létezett a Szovjet Kultúra Háza a Kossuth Lajos utcában. Működött végig a 70-es és 80-as vekben is. Még gimnazista koromban szoktam rá, és amíg nem jött a magnószalag, mint hanghordozó, rendes látogatója voltam. Zsebpénzből is megfizethető áron lehetett szovjet hanglemezeket kapni. Rengeteg komolyzenei lemezt vettem ott. Nálam vájtabb fülűek fintorogtak ezeknek a lemezeknek a minőségére, de én lelkesen hallgattam őket. Akkor alakult ki az a szokásom, hogy egy számot sokszor hallgattam le egymás után. Ez nagyban hozzájárult, hogy egyes zenéket meg bírtam jegyezni. Akkoriban Beethoven volt a nagy kedvencem, módszeresen gyűjtöttem a műveit.
Valamelyik rövidebb szimfónia B oldalán volt a Karfantázia. Zongora és a végén kórus, mint a 9. szimfónia 4. tételében. Szvjatoszláv Richter zongorázott. Annyiszor hallgattam végig, hogy belém égett Richter minden billentése. Jött egy olyan időszak az életemben, amikor nem foglalkoztam ilyen intenzíven zenehallgatással. Már a torrentes, youtube-os időkben jutott újra eszembe a Karfantázia. Meg is találtam, de nem Richterrel. Ahogyan elkezdtem hallgatni ezeket az előadásokat, fájt minden olyan billentés, ami eltért a belém égett Richter előadástól.
Persze Richterrel már nem találtam sehol. És láss csodát! Elkezdtem mindenfelé kérni ezt az előadást és kedves emberek feltöltötték!! A youtube-ra is és kedvenc torrent oldalamra is.
blob1
Nem fűzök hozzá reményeket, hogy bármelyikőtök tetszését megnyeri, de ide teszem, mert soha nem lehessen tudni. Laughing
Piciri hozzáfűzés: ma már nem vagyok (annyira?) sznob zene dolgában, hogy a Karfantázia tetszéséből, vagy nemtetszéséből következtetnék bármire is. Very Happy

Volt már valamelyikőtökkel hasonló eset? Mármint hogy egy zenéhez hozzászoktatok egy előadóval, és nem tudtátok elfogadni más előadásban.
Végighallgattam majdnem teljesen a fellinkelt zenei produkciót Hangya, és ne aggódj,nekem is elnyerte a tetszésemet,bár azért én a magam részéröl a kórus szerepeltetését kihagytam volna a dologbol,megelégedtem volna csak tisztán a zongorajátékkal is...Ugyanis a kórusok vonyításait nem igazán szoktam értékelni,de a zongorajátékot viszont önmagában nagyon szeretem hallgatni...És a ZONGORA HANGJÁT...Szóval én zongora tekintetében "mindenevő" vagyok, bármi jöhet nekem azon a hangszeren, nemcsak klasszikusok, mivel kedvelem pl. a mai popzenék zongora feldolgozásait is hallgatni...De én magam max. a "boci-boci tarkát" tudtam csak eljátszani azon a csodálatos hangszeren...De azt is csak hajdanán...

Titusz, ezen elmélkedések folytatását átvettük a "beszéljünk inkább a zenéről" topicba...

https://harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=21&start=0

ha beolvasol rájössz, hogy a "boci-boci-tarka is közös bennünk. Laughing Laughing Laughing
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 15. 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Az ugrott be, biztos a "Szezám tárulj!" volt a jelszó, ami miatt kinyílt az ajtó.Laughing[/quote] Nem-nem...Nem volt jelszó, de egy ajtónálló pali igen...Aki ugye nem engedett be a pincediszkóba akárki kíváncsi járókelőt, csak a diszkó törzstagjait...És ennek a palinak szólt a nagybátyám, hogy engedjen már be engemet is az öcsémmel együtt, szétnézni egy kicsit...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 15. 09:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

ha beolvasol rájössz, hogy a "boci-boci-tarka is közös bennünk. Laughing Laughing Laughing
Igen...Láttam...Néha tényleg olyan érzésem van,hogy valami telepatikus hatás folytán ugyanarra gondolunk sokszor,vagy ugyanarrol értekezünk...Pedig eddig nemis láttam az erröl szóló írásodat,csak most szembesültem vele,ahogy átnéztem a másik topikba az előbb...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 15. 09:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, időnként én is meglepődöm, hogy létezik-e telepátia, vagy mi ?

Titusz, szerinted ez a gyerekkori élményed megalapozta, befolyásolta a későbbi diszkóhoz fűződő kapcsolatodat? Vagy az volt ott helyben a "szórakozás" nem volt más lehetőség, és ettől függetlenül is csak azt tudtad volna választani?
Persze mehettél volna Te is zongora hangversenyekre is...vagy sporttáborba...színházba, operába, múzeumba, moziba...a szórakozások tárháza végtelen
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 15. 10:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Titusz, szerinted ez a gyerekkori élményed megalapozta, befolyásolta a későbbi diszkóhoz fűződő kapcsolatodat? Vagy az volt ott helyben a "szórakozás" nem volt más lehetőség, és ettől függetlenül is csak azt tudtad volna választani?
Persze mehettél volna Te is zongora hangversenyekre is...vagy sporttáborba...színházba, operába, múzeumba, moziba...a szórakozások tárháza végtelen
Nem...Nem hiszem hogy befolyásolta volna...Főleg úgy, hogy ha megfigyeled a fentebbi "diszkókaland" leírását,elég negatív hatással volt rám az első élmény...A diszkóval később csak véletlenül kerültem kapcsolatba újra,ugyanis a gimiben az akkori legjobb barátom,( Bár inkább csak "haverom", mivel én nem kedveltem sohasem a túl közeli emberi kapcsolatokat, lévén szerény személyem erősen introvertált egyéniségü figura...) megrögzött diszkózene,és diszkórajongó volt,és addig hallgattatta velem is a diszkózenéket,hogy idővel énis megkedveltem ezt a zenei műfajt...Aztán meg ezen keresztül magát a "diszkóéletet" is...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 15. 11:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Nem...Nem hiszem hogy befolyásolta volna...Főleg úgy, hogy ha megfigyeled a fentebbi "diszkókaland" leírását,elég negatív hatással volt rám az első élmény...A diszkóval később csak véletlenül kerültem kapcsolatba újra,ugyanis a gimiben az akkori legjobb barátom,( Bár inkább csak "haverom", mivel én nem kedveltem sohasem a túl közeli emberi kapcsolatokat, lévén szerény személyem erősen introvertált egyéniségü figura...) megrögzött diszkózene,és diszkórajongó volt,és addig hallgattatta velem is a diszkózenéket,hogy idővel énis megkedveltem ezt a zenei műfajt...Aztán meg ezen keresztül magát a "diszkóéletet" is...

Végülis nem volt negatív, hisz megtudtad, hogy mégsincsenek ott semmiféle szörnyek. Haverodnak elmesélted ezt a gyerekkori diszkós élményed?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 15. 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Végülis nem volt negatív, hisz megtudtad, hogy mégsincsenek ott semmiféle szörnyek. Haverodnak elmesélted ezt a gyerekkori diszkós élményed?
Dehogy meséltem...ANNYIRA azért én nem meséltem magamrol senkinek sem, hogy elmondjam bárkinek is a fenti mulatságos történetet...Ne feledd el hogy én VÉGLETESEN INTROVERTÁLT alak vagyok,(És voltam is mindig...) mégha ez a fórumos munkásságom alapján sokszor hihetetlennek hangzik is...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 15. 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
hangya írta:
Titusz írta:
Nade érdekes dolog az is,hogy pl. számomra az első "diszkóélmény" szintén a 70-es évekhez kötődik....
.
.

Nagy élvezettel olvastam többször is. Smile Annyira kedves, ahogyan leírod, hogy kisgyerekként hogyan élted meg a nagyok szórakozóhelyét! Smile
De ez még csak egy dolog,Hangya...Hogy miként kezdődött az ismerkedésem a "diszkóvilággal"...És hogy hogyan zajlott a dolog...De mindezekhez képzeld hozzá még azt is, hogy kb.10 évvel a fentebb leírt események után úgy alakultak a dolgok,hogy megrögzött diszkórajongó lettem,és volt időszak,amikor szinte mindenhova elmentem a környéken,ahol csak diszkót lehetett feltalálni...És "elememben" éreztem mindig magamat az ilyen helyeken...Tiszta kabaré ebbe még csak belegondolni is így,már utólag...

A barátod közreműködésének eredménye lett a diszkórajongásod? Vagy ez már más történet? Megosztod velünk?
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 15. 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:

Titusz, nagy örömet szereztél! Valóban nagyon jó a zongora a Karfantáziában. Richterrel meg különösképpen.
Akkor már két dolog van, amiben teljesen egyetértünk: az István a király és a Karfantáziából a zongora.
blob2
Lesz még bizonyára!
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 15. 14:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Dehogy meséltem...ANNYIRA azért én nem meséltem magamrol senkinek sem, hogy elmondjam bárkinek is a fenti mulatságos történetet...Ne feledd el hogy én VÉGLETESEN INTROVERTÁLT alak vagyok,(És voltam is mindig...) mégha ez a fórumos munkásságom alapján sokszor hihetetlennek hangzik is...

NEM! Nekem nem hihetetlen.
Annyi hasonló beállítottságú emberrel találkoztam már a neten, különösen itt Harmon! A nem mondatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek elv az, ami ilyenkor működik. Sokszor harmonikus családban élő emberekről többet lehet megtudni ilyen fórumon, mint amit a legközelebbi családtagjuk tud. Nem bizalmatlanság, a manó tudja mitől nem mondja az ember a hozzátartozójának, de mondja az ismeretlen ismerősöknek... Smile
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 18. 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz, nézd mit találtam...
Ezt szeretted?

Popcorn original song
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 19. 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

A barátod közreműködésének eredménye lett a diszkórajongásod? Vagy ez már más történet? Megosztod velünk?
Talán tényleg lehet azt mondani,hogy a barátom "közreműködése" okán lettem énis nagy diszkórajongó...De valszeg látens hajlamom már addig is lehetett a dologra,ugyanis "metálos" cimboráim is voltak azért, meg "rockrajongók" is, aztán mégsem lettem sem metál,sem pedig rockrajongó...De a diszkózene hangzásvilága, meg a diszkózás mint életforma, egyböl megragadott...És gondolom,mindez azért nem lehetett véletlen dolog...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 19. 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Akkor már két dolog van, amiben teljesen egyetértünk: az István a király és a Karfantáziából a zongora.
blob2
Lesz még bizonyára!
Nekem a zongorajáték hangja MINDIG bejön,Hangya...BÁRMILYEN zeneszám esetében,úgyhogy nem kell ahhoz pont a "Karfantázia"...Írtam már fentebb is,hogy pl. nagyon kedvelem a mai,modern popzenék zongora feldolgozásait is hallgatni...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Következő
3 / 15 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.