Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

'70
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 10. 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Különben is kértelek, hogy ne kezdjük újra, mert csak a gittet rágjuk.
Nem, KONKRÉTAN nem mondtad, csak mindig minden sorodból ez tükröződik. Ennyi. Tudom elmondtad már százszor, meg én is.
Smile
Az,hogy mi tükröződik minden sorombol,az szerintem,szubjektív dolog...Neked az tükröződik,amit te látol,nekem meg az,amit én látok,meg gondolok magammal kapcsolatosan...Úgyhogy akkor szerintem se vitatkoztunk tovább ezen,mert ilyesmi dolgokon felesleges vitatkozni...Ne provokálj sose holmi "nőügyekkel" aztán majd nem kell kiérezned a soraimbol semmit sem...Ennyi a lényeg mindig...Annyi más érdekes téma van a világon,amiröl beszélni érdemes...Nade mindegy...Most nekem lépnem kell mára,majd jövök még valamikor...Szia.

Ez kicsit már erős.

Mondhatnám, hogy ne mondd meg nekem, hogy mit csináljak, és mit kérdezzek egy fórumon, de nem teszem, mivel már elég személyes jellegű lett irányodban a dolog.
Ez valóban hiba volt részemről.

Mindenesetre ezt azért máshogy is közölhetted volna velem, mint ilyen rendre utasítóan, amihez pedig semmi jogod nincsen. Ezt a stílust nem vagyok köteles eltűrni, és nem is fogom. Sem most, sem a jövőben. Lehet, hogy van aki hagyja, hogy magas lóról beszélj vele, de az nem én vagyok.

Még tőled sem tűröm ezt el, akármennyire is kedvellek.

Szia.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 21. 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jól van na...Nem akartam veled "lekezelő" lenni,de tudod jól,hogy nekem ELEVE ILYEN AZ ALAPSTÍLUSOM, úgyhogy nekem az a legtöbbször fel sem tűnik,ha valamikor "lekezelő" vagyok... Hidd el,nem szándékosan csinálom...Viszont ha akaratomon kívül kissé "lekezelő" voltam fentebb,és "magas lórol" beszéltem,akkor most ezúton elnézést kérek ezért...Remélem így akkor már rendben van a dolog...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 24. 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jól van na...Nem akartam veled "lekezelő" lenni,de tudod jól,hogy nekem ELEVE ILYEN AZ ALAPSTÍLUSOM, úgyhogy nekem az a legtöbbször fel sem tűnik,ha valamikor "lekezelő" vagyok... Hidd el,nem szándékosan csinálom...Viszont ha akaratomon kívül kissé "lekezelő" voltam fentebb,és "magas lórol" beszéltem,akkor most ezúton elnézést kérek ezért...Remélem így akkor már rendben van a dolog...

Rendben.
Köszönöm.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 14. 09:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Színpadra állítják A Mézga családot

Smile

Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 14. 09:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Smile
Neked mi erröl a véleményed,Szami? Az enyémet óvatosságbol még nem akarom leírni,mert attol tartok,hogy megint "bosszankodással" fogol vádolni...Előbb megvárom a te értékelésedet...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 14. 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Smile
Neked mi erröl a véleményed,Szami? Az enyémet óvatosságbol még nem akarom leírni,mert attol tartok,hogy megint "bosszankodással" fogol vádolni...Előbb megvárom a te értékelésedet...

TUDOM, hogy bosszankodni fogol...

Nekem is vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban.
Egyrészt érdekel, ha más nem azért, hogy mely színészekkel akarják színpadra vinni. Néztem a szereposztást, utána olvastam a színészeknek. Pl Magyar Attilát is jónak tartom Mézga Géza szerepére, meg Máris szomszédnak is Szacsvay Lászlót...és a Paulát, meg Krisztát alakító színésznők is telitalálat, ami a külsejüket illeti.

Viszont olvastam olyat is, hogy olyannyira felújítják hogy új szálakat visznek be, hogy pl. Géza hogyan küzd meg a kapuzárási pánikkal, vagy hogy Paula megcsalja-e végül a férjét, vagy hogy Kriszta összejön-e azzal a rockzenésszel...

Nos, így akkor nem is vagyok rá kíváncsi.
Kialakult bennem egy kép az eredeti rajzfilmről, amit szerettem, és a mai napig szeretek.
(Ráadásul én kicsit személyesen is érintett vagyok a rajzfilm miatt.)

Nem szeretném ezt a szép emlékképet elrontani.

Nem hinném, hogy neked más véleményed lenne... Smile
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 01. 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jól sejted a dolgot, én se vagyok elájulva ettöl az elmebeteg,eszeveszett ötlettöl, miszerint "újra alkotják" a "Mézga családot" élő szereplőkkel...Ha kicsit cinikus akarnék lenni,akkor azt mondanám az ebben a degeneráltságban résztvevőknek,hogy: "Amennyiben valamiböl meg kell élniük,vagy úgy érzik hogy kevés a pénzük,csak szóljanak nekem nyugodtan...Tudok nekik ajánlani néhány gazdát,ahova elmehetnek bármikor napszámba dolgozni...Meg pénzt keresni"...(Bár az is igaz,hogy munkáskézre váró szántóföldek mindenhol vannak...Valszeg ott is,ahol ezek a szánalmas alakok élnek...Úgyhogy erröl ennyit akkor...)
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 03. 11:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lassan vége van akkor ennek az idei nyárnak is...Ennek apropóján jutott az eszembe most az,hogy hajdanán,a 70-es évek második felében,mennyire imádtam én nyaranként a vég nélküli hintázásokat! Az iskolai nyári szünetekben ugyanis gyakori elfoglaltságom volt akkoriban, hogy a nagyapám felügyelete mellett én meg az öcsém kimentünk már kora reggel a falu játszóterére...Ott beültünk valamelyik hintába,és hintázni kezdtünk...Persze az öcsém hamar elunta a dolgot, és 1-2 órai hintázás után elment inkább csavarogni-tekeregni,meg a többi gyerekkel focizni, de én a hintázásra valahogy sose tudtam ráunni...Hosszú órákon keresztül csak hintáztam,meg hintáztam...Volt olyan is nemegyszer,hogy megkezdtem a hintázást mondjuk reggel fél nyolckor,és csak este öt-hat óra felé szálltam ki belőle...Addig még enni meg inni is a hintában ettem,meg ittam...Néha komolyan elgondolkodok azon a dolgon,hogy egyszer majd csinálok vagy csináltatok egy jó erős hintát az udvarra,ami elbírja majd a 120 kilómat,és nekiállok időnként majd hintázni egy kicsit, ha olyan kedvem lesz...Vagy lenne...Csak az tart vissza a dologtol,hogy ha meglátna valami tróger az utcárol,ugye egyböl meg is mondaná,hogy bolond vagyok...És lehet,hogy igaza is lenne...Szóval a hintázást inkább jobb nem kipróbálni már mai fejjel...Bármennyire is szeretném pedig...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 03. 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Lassan vége van akkor ennek az idei nyárnak is...Ennek apropóján jutott az eszembe most az,hogy hajdanán,a 70-es évek második felében,mennyire imádtam én nyaranként a vég nélküli hintázásokat! Az iskolai nyári szünetekben ugyanis gyakori elfoglaltságom volt akkoriban, hogy a nagyapám felügyelete mellett én meg az öcsém kimentünk már kora reggel a falu játszóterére...Ott beültünk valamelyik hintába,és hintázni kezdtünk...Persze az öcsém hamar elunta a dolgot, és 1-2 órai hintázás után elment inkább csavarogni-tekeregni,meg a többi gyerekkel focizni, de én a hintázásra valahogy sose tudtam ráunni...Hosszú órákon keresztül csak hintáztam,meg hintáztam...Volt olyan is nemegyszer,hogy megkezdtem a hintázást mondjuk reggel fél nyolckor,és csak este öt-hat óra felé szálltam ki belőle...Addig még enni meg inni is a hintában ettem,meg ittam...Néha komolyan elgondolkodok azon a dolgon,hogy egyszer majd csinálok vagy csináltatok egy jó erős hintát az udvarra,ami elbírja majd a 120 kilómat,és nekiállok időnként majd hintázni egy kicsit, ha olyan kedvem lesz...Vagy lenne...Csak az tart vissza a dologtol,hogy ha meglátna valami tróger az utcárol,ugye egyböl meg is mondaná,hogy bolond vagyok...És lehet,hogy igaza is lenne...Szóval a hintázást inkább jobb nem kipróbálni már mai fejjel...Bármennyire is szeretném pedig...

Gondolom a régi piros fémhintákról beszélünk.

Na, most megint nevetni fogsz!

Manapság már csak elvétve lehet ilyen hintát találni, leginkább csak hasonlót.
Amikor felsősök voltunk, meg középiskolások, akkor - nem tudom számodra ismerős-e - de a hinta ülőrészét megfordítottuk, így magasabb lett, s mi nagyok is tudtuk használni.

Néhány évvel ezelőtt barátnőmmel gondoltunk egyet, s bementünk hintázni egy - ma már csak hasonló - de fém hintákkal ellátott játszótérre, mert nem volt ott senki...igen, igen ki volt írva, hogy 16 éven aluliak vehetik igénybe. Na de jó bulinak tűnt, csak épp féltünk, hogy mi van, ha nem bírja el a mi súlyunkat. Ekkor barátnőm mondta, hogy ő a jó múltkor egy olyan nagyfiút látott hintázni egy ilyen hintán, aki tényleg nagyon duci volt. Na ezzel meggyőztük magunkat, de látnod kellett volna, hogy ültünk bele a hintába...mint egy tyúk, amikor próbál elhelyezkedni a tojásain. Közben attól féltünk, hogy tudunk-e majd elég gyorsan szaladni, ha leszakad alattunk a hinta.
Persze szerencsére nem szakadt le, pár percet hintáztunk, majd gyorsan eltűntünk a környékről is...szóval látod, mi is hiába múltunk el 40 évesek...persze van egy olyan gyanúm, hogy te azért már tényleg nem férnél bele egy ilyen hintába Laughing

Hintaággyal nem elégednél meg?
Igen, tudom, nem ugyanaz...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 04. 10:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Ilyesmi hinták voltak annó a játszótéren, de azok mondjuk nem láncon lógtak, hanem hosszú vasrúdakhoz voltak heggesztve...A hintaágyat mondjuk ismerem, de az igazábol nem hintázásra való...Vagy legalábbis nem olyan jellegü hintázásra való, mint amilyenre én gondolok mindig...Az ilyesmi hintaágy inkább csak nőknek való dolog, akik ebéd után szeretnek egy kicsit kiülni a hintaágyba, és szeretik ringatni magukat abban...De én eredetileg valódi hintázásra gondoltam...Vad,hatalmas kilengésekkel...Mint ahogy gyerekkoromban is hintáztam...Persze erre lehet azt mondani,hogy manapság "már nem vagyok gyerek", ami mondjuk igaz is,dehát elég baj is az akkor... A fene vinné el ezt a rohadt, idióta világot...Ahol nem lehet egy felnőtt, " gyerek"... Ha valakinek elmondanám azt,hogy az én vágyaim nem olyan dolgokra irányulnak soha sem, mint pl.a pénz,a hatalom,a karrier,a kivagyiság,az úrizálás, a menő tragacsok,a pozíciók,az intrikák,mások letaposása,meg a stb,stb,dolgok, hanem inkább arra irányulnak,hogy "miként tudnék visszakerülni valahogy a gyerekkoromba", hát...Valszeg azonnal orvosért kiáltana az illető...Egy ilyen mai világban másfajta reakció mondjuk nemis várható el senkitöl,sem...Ez mondjuk igaz...Sajnos ilyen jellegü ez a mai világ,nincs mit tenni...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
15 / 15 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.