Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Egy csodálatos és zseniális eszköz:A logarléc
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 11. 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Titusz, mi a helyzet akkor az összeadás-kivonással? Most lehet arra használni a logarlécet vagy sem? Megvallom őszintén, így, hogy nem értek a használatához, hiába kerestem neked a neten, nem kaptam egyértelmű választ. Volt, ahol kerek perec kijelentették, hogy "nem lehet, a logarléc nem való összeadásra, kivonásra", volt ahol azt írják, hogy lehet, de olyan - számomra - bonyolult módon van kanyarítva, hogy nem értettem belőle semmit.
Akkor most mi a helyzet?
Hangya, te pl. hogy tudod?
És akkor nem lehet használni olyan viszonylag egyszerű számolásra sem, ahol két számot kivonok egymásból, majd megszorzom egy harmadikkal, s az egészet elosztom egy negyedikkel?

(Mellesleg, - minden gondoszkodás és irónia nélkül - ha nem használható összeadás-kivonásra, vagy csak nagyon bonyolult módon, esetleg plusz segédeszközzel (+2 vonalzó, ha jól értettem) és nem tudok vele egyszerűen elvégezni egy olyan viszonylag egyszerű számolást, amit említek, akkor nem csodálkozom, hogy a hetvenes években kiment a divatból, és inkább a számológép vette át a helyét...)
Régebben már volt szó itt a számolóléccel esetlegesen végezhető összeadás-kivonásrol,de akkor leírom most mégegyszer: Igen...Elvileg LEHET egy normál logarléccel is összeadni-kivonni, csak ez a dolog a léccel túlságba is bonyolult...És kissé pontatlan nagyobb számok esetében...Az Index fórumán van egy topik ami logarléc témáról szól, ott írta az egyik hozzászóló, hogy miképpen is lehet normál logarléccel összeadni,és kivonni...Már csak ott a gond az illető álltal írt módszerrel, hogy szerintem papíron, egy ceruzával jóval hamarabban,egyszerűbben, és pontosabban el lehet végezni az adott műveletet...Vagy pl. abakusszal...Összeadás-kivonásra az abakusz tökéletes eszköz, és bizony halálosan pontos még óriási számok esetében is..Egy abakusz-logarléc kombó tökéletesen megfelelő eszköz szerintem bármi ITTHONI számtani művelet elvégzéséhez...De nehogy megint azt hozd ki mindebböl, hogy rá akarlak beszélni arra, hogy a munkahelyeden is abakusz-logarléc kombót használj...SEMMI ILYESMIRE NEM AKARLAK RÁVENNI...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 11. 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Most, hogy beszéltünk Hangyával, s már értem azt, hogy a "fogyasztói társadalomnak" az a lényege, hogy a számológépeket is úgy gyártsák, hogy minél hamarabb tönkremenjenek - bár én ezt szerencsére nem tapasztaltam - próbálom ezt a hsz-ed is másképp értelmezni, mint szoktam.

Viszont itt csak ugyanazt tudom mondani, amit régen.
Nem látom hátrányát a logarléccel való számolásnak a HÉTKÖZNAPOKBAN...amikor ki kell számolni, hogy mennyi tüzelőt vegyek a télre, vagy hogy mennyi tapétát a szobámhoz.
Csakhogy manapság SOK terület van a mindennapokban is körülöttünk, értünk is, ahol NEM ELÉG a logarléc használata. Mert nagyon sok helyen nem elég az egyszerű szorzás-osztás, összeadás-kivonás. Nem jó BONYOLULT számolási kombinációkra. Ilyenkor örülök, hogy valaki kitalálta a számológépet. Nekem nem azt kell kiszámolni, hogy mennyi 12x354. És nem akarok - időm sincs rá, és kivágna a főnököm, hogy mit pepecselek annyit, Smile hogy egy fél órát eltöltsek egy olyan számolással, amit egy EGYSZERŰ, igaz elemmel működő - gép segítségével egy perc alatt elvégzek. Bár az enyém azt hiszem napelemmel tölti az akkumulatorát...vagy mi...legalabbis van rajta napelem, és kevés fénynél is látszik a kijelzője...nem úgy, mint egy régebbi "sima" napelemesnél - és még nem kellett benne elemet cserélni...pedig már vagy 10 éve használom.

Érdekes, más területen nem zavar téged a - nem mechanikus - gépek, robotok, mesterséges intelligencia alkalmazása. (Vagy legalábbis elfogadod) Ez mennyivel más? Ha egy mesterséges intelligenciának megadom az adatokat seperc alatt kiszámolja helyettem. Minden munkát át akarsz adni a mesterséges intelligenciának, miért pont a számolás a kivétel?

Azt már Te is elismerted, pl. az én munkám területén, (ahol érted is folyik a munka Smile , hogy neked (is) jobb legyen Smile ) hogy ott KEVÉS a logarléc. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de valóban "régi és elavult" azon a területen, ahol dolgozom. Feltételezem, hogy azon a területen is ez a helyzet, ahol Jadis tanult és dolgozik, ezért tanították neki ezt.

Az egésznek a hátulütőjét én inkább abban látom, hogy sokkal több számológépet, okostelefont, sz.gépet gyártanak, mint amennyire szükség lenne. Ha már szükségünk van a fejlődésre, akkor azzal lehetne spórolni - pénzt, energiát, a Föld javait - hogy nem termelünk túl...akkor tovább tartana.

Beszéltünk már arról is, hogy vannak, léteznek nálam is, otthon is, a munkahelyemen is olyan mechanikus eszközök, amelyeket még használok, mert tökéletesen működnek hosszú-hosszú évek óta. Ha ezek elromlanának, akkor sajnos már szakember sem lesz, aki megjavítaná.
Szerencsére azért még a mai világban is lehet mechanikus órákat, alkoholos hőmérőket, barométereket, iránytűket kapni. Ezek nem változtak hosszú évek alatt. Ugyanolyan pontosak, ugyanolyan jól mutatják az időt, az irányt, a hőmérsékletet, mint régen. Nekem is vannak. Régiek is, újabbak is. Tökéletesen tudom őket használni, szeretem is őket. S a "nagyvilágban" is ugyanúgy használhatóak, mint régen. Akár a régiek, akár a mostaniak. Tehát egy mechanikus órát, egy alkoholos hőmérőt (higanyost már nem gyártanak, bár nekem van) mechanikus iránytűt szívesen és zokszó nélkül használok. Mind itthon, mind a munkám során.

De a logarléc - bár, az egy mechanikus számológép - nálam kivételt képez.
Minden tiszteletem a logarléceidnek, mert egy csodálatos és fantasztikus eszköz a maga nemében, - és neked természetesen, mert ennyire nagy becsben tartod őket, - de nem lehet velük olyan mérnöki magasságokban számolni, sok, többféle típusú egyenletet egymással kombinálni, mint amire nekem - meg általában tudományos területeken, kutatómunkákban, informatikában, stb. - szükség van rá.
puszi
Jaj Szami...Ne kezd már megint...Soha egy szóval sem mondtam azt, hogy NEKED kötelezően számolólecet kelljen bármikor is használni...Használj olyan szerkezetet nyugodtan, amilyet csak akarsz...Hányszor írjam még le? Viszont AZ ÉN IGÉNYEIMNEK idehaza tökéletesen megfelel a számolóléc is, akkormeg minek kéne nekem elektronikus kalkulátor? Ez is olyan mintha leállnál bizonygatni azt,hogy mivel TE kerékpárral csak hosszú órák múlva érnél be a munkahelyedre, ezért vonattal meg autóval jársz be dolgozni...És akkor ebböl annak kell következni,hogy NEKEM minek is kell ugye mindenhová bringán menni, amikor a kocsi vagy a vonat jóval gyorsabban jár! És akkor csak kezded újra és újra a győzködést, meg a bizonygatást...Miért szükséges neked újra és újra elmerülni ebben a témában? Van ennek valami konkrét oka, vagy már csakúgy megszokásból csinálod?

Mert mindig ÁLTALÁNOSÍTASZ. Úgy szidod a "fogyasztói társadalmat" meg a fogyasztókat úgy ÁLLTALÁBAN - jelen esetben is - mintha mindig mindenkinek elég lenne egy logarléc is a számoláshoz, de ennek ellenére valami barom állat feltalálta a számológépet, hogy mindenki vegye azt a drága elemmel működő kütyüt...Bezzeg te...Olvasd csak vissza, hogy mit írtál... Smile
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 11. 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Samantha, a logarléc akkor született, amikor még álmainkban sem léteztek elektronikus számító (számoló) gépek. Hatalmas könnyebbséget jelentettek a szorzás, osztás, hatványozás műveleteinél még akkor is, ha nem voltak képesek a tudományos számításokhoz szükséges pontosságot hozni. A műszaki számításoknál úgy lehetett megfelelő pontosságot elérni, hogy az ember kézi számítással kombinálta a "lőcsöt".

Mivel a logarléc működése azon alapszik, hogy a lécre a ráírt számok logaritmusának megfelelő távolságokat mérik fel, összeadásra. kivonásra nem alkalmasak. Itt ismét felhívom a figyelmet arra, hogy a logarléc akkor született és élte virágkorát, amikor nem léteztek kézi elektronikus számológépek. A számításoknál kombináltuk a lőccsel való műveleteket és a papíron végrehajtott számításokat.
Azért ne feledjük, hogy abban az időben, amikor a kétszerkettőt fejben számoltuk ki, sokkal hamarabb eredményre tudtunk jutni kézi- és némi fejszámolás után, mint ma.

A komolyabb, (hosszabb és ezért pontosabb) léceken úgy próbáltak segíteni a számításokat végző embereknek, hogy mindenféle függvények logaritmusai szerint is készítettek skálákat. Voltak skálák a szögfüggvényeknek, 1/x-nek, és ha jól emlékszem, még 1/(1-x) skála is volt. Egy tolással meg lehetett határozni ezeknek a függvényeknek az értékeit, lehetett számolni velük.

A logarléc a tudományos és műszaki számításokban akkor veszítette el a jelentőségét, amikor megjelentek a számológépek. Jól tükrözi a történetet, hogy én az 1960-as években még kiképzést kaptam logarlécből, míg Jadisnak a 2000-es években már csak kuriózum gyanánt említették meg.

ha valaki ismeri a léc használatát, akkor a mai világban is alkalmazhatja. Hirtelen az jutott eszembe, hogy kiszámítható az öntözővízhez adagolandó műtrágya, vagy a permetező lébe adagolandó permetszer mennyisége. A léc pontossága még meg is haladja az ezeknél a számításoknál igényelt pontosságot. Vagy át tudok számolni recepteket más adagra.

Idézet:
És akkor nem lehet használni olyan viszonylag egyszerű számolásra sem, ahol két számot kivonok egymásból, majd megszorzom egy harmadikkal, s az egészet elosztom egy negyedikkel?

DE. A két számot kivonom paíron, majd az eredményt a a lőccsel megszorzom a harmadikkal, az eredményt elosztom a negyedikkel.

Most jött vissza a régi rutin az elmémbe. Very Happy Very Happy Ha ilyen, szorzást osztok műveletet végeztünk, akkor előbb osztottunk, utána szoroztunk. Ugye a leolvasás korlátozott pontosságú volt és így tudtuk befolyásolni, hány jegy szerepel aaz eredményben. Very Happy
Így van...Erröl beszéltem én is...Miszerint pl. egy számolóléc, kiegészítve esetleg egy abakusszal, gyakorlatilag BÁRMILYEN egyszerű, itthoni számolási feladatra alkalmas eszköz...Sőt, megfelelő,speciális pontosságra tervezett léccel még mérnöki számításokra is alkalmas eszköz volt ez a szerkezet valamikor...Az elektronikus számítógépek kora előtt, azaz az 1960-as évek végéig ILYEN SZÁMOLÓLECEKKEL terveztek hatalmas épületeket, gépeket,hajókat, hidakat,repülőgépeket,űrhajókat stb,stb...Szóval nem volt ez annyira pontatlan eszköz,mint amilyennek manapság már hiszik sokan...Mondom:Az "E kalkulátor" két téren bír csak előnnyel vele szemben:Az egyik ugye az összeadás-kivonás ügye,a másik pedig a "kényelem"...Éshát a mai népek meg ugyan milyenek? Hát milyenek...Egy kis KÉNYELEMÉRT az anyjukat is eladnák mindig...A mai emberek számára ugye mindig ez a legfontosabb szempont mindenben...Más meg nem érdekli őket...A fogyasztói társadalom érdekei így aztán tökéletesen egymásra találtak az emberek lustaságával, kényelem szeretetével...És így akkor a számolóléc idővel mehetett a feledésbe...Az egyszerűség, a tartósság, a környezetvédelem, meg stb,stb szempontokkal egyetemben...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 11. 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyébként gyerekkoromban én még láttam olyat,hogy a kőművesek főnöke nemcsak colostokkal a kezében mászkált az adott építkezésen, meg az építtetővel való megbeszélésen,hanem ott volt nála a számolóléc is, és azzal számolta ki pl. azt,hogy mennyi téglát kell hozatni pl,meg hány zsák cementet, meg mennyi egyébb anyagot...Manapság meg ugye már mindenhez számítógépet, okostelefont használnak még a kőműves mesterek is...Ma már a kőművesek, ácsok se a régiek sajnos,dehát ez van akkor...A Föld meg rohamosan szennyeződik tovább ugye az elektronikai hulladékokkal, szeméttel..Dehát ez utóbbi dolog is ugyan kit érdekel manapság? Fő a kényelem...Meg ugye a fogyasztói társadalom érdekei...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 11. 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
..Éshát a mai népek meg ugyan milyenek? Hát milyenek...Egy kis KÉNYELEMÉRT az anyjukat is eladnák mindig...A mai emberek számára ugye mindig ez a legfontosabb szempont mindenben...Más meg nem érdekli őket...A fogyasztói társadalom érdekei így aztán tökéletesen egymásra találtak az emberek lustaságával, kényelem szeretetével...És így akkor a számolóléc idővel mehetett a feledésbe...Az egyszerűség, a tartósság, a környezetvédelem, meg stb,stb szempontokkal egyetemben...

Ugye? És akkor még kérded, hogy miért veszem személyes célzásnak IS ??? Mert a "népek" közé engem nem sorolsz be? Dehogynem...
Vagy én, Szami lennék az egyetlen üdítő kivétel??? Laughing
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 11. 11:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
hangya írta:
Samantha, a logarléc akkor született, amikor még álmainkban sem léteztek elektronikus számító (számoló) gépek. Hatalmas könnyebbséget jelentettek a szorzás, osztás, hatványozás műveleteinél még akkor is, ha nem voltak képesek a tudományos számításokhoz szükséges pontosságot hozni. A műszaki számításoknál úgy lehetett megfelelő pontosságot elérni, hogy az ember kézi számítással kombinálta a "lőcsöt".

Mivel a logarléc működése azon alapszik, hogy a lécre a ráírt számok logaritmusának megfelelő távolságokat mérik fel, összeadásra. kivonásra nem alkalmasak. Itt ismét felhívom a figyelmet arra, hogy a logarléc akkor született és élte virágkorát, amikor nem léteztek kézi elektronikus számológépek. A számításoknál kombináltuk a lőccsel való műveleteket és a papíron végrehajtott számításokat.
Azért ne feledjük, hogy abban az időben, amikor a kétszerkettőt fejben számoltuk ki, sokkal hamarabb eredményre tudtunk jutni kézi- és némi fejszámolás után, mint ma.

A komolyabb, (hosszabb és ezért pontosabb) léceken úgy próbáltak segíteni a számításokat végző embereknek, hogy mindenféle függvények logaritmusai szerint is készítettek skálákat. Voltak skálák a szögfüggvényeknek, 1/x-nek, és ha jól emlékszem, még 1/(1-x) skála is volt. Egy tolással meg lehetett határozni ezeknek a függvényeknek az értékeit, lehetett számolni velük.

A logarléc a tudományos és műszaki számításokban akkor veszítette el a jelentőségét, amikor megjelentek a számológépek. Jól tükrözi a történetet, hogy én az 1960-as években még kiképzést kaptam logarlécből, míg Jadisnak a 2000-es években már csak kuriózum gyanánt említették meg.

ha valaki ismeri a léc használatát, akkor a mai világban is alkalmazhatja. Hirtelen az jutott eszembe, hogy kiszámítható az öntözővízhez adagolandó műtrágya, vagy a permetező lébe adagolandó permetszer mennyisége. A léc pontossága még meg is haladja az ezeknél a számításoknál igényelt pontosságot. Vagy át tudok számolni recepteket más adagra.

Idézet:

DE. A két számot kivonom paíron, majd az eredményt a a lőccsel megszorzom a harmadikkal, az eredményt elosztom a negyedikkel.

Most jött vissza a régi rutin az elmémbe. Very Happy Very Happy Ha ilyen, szorzást osztok műveletet végeztünk, akkor előbb osztottunk, utána szoroztunk. Ugye a leolvasás korlátozott pontosságú volt és így tudtuk befolyásolni, hány jegy szerepel aaz eredményben. Very Happy
.
Köszönöm!!!
Vagyis, nem tudok Titusznak segíteni abban, hogy hogyan lehet összeadni, kivonni 1 db. logarléccel, mert nem lehet.
Ez papíron egyszerűbb!

Ami példákat te is, Titusz is említetek, az mind egy sima keresztbe szorzással megoldható, akár papíron is. Pláne Titusznál, ahol 100%-ra számolja a kamatot. Százzal osztani, nem nagy kunszt fejben sem. Smile

Tizedestört esetén milyen pontosságot tudok a logarléccel megadni???
Minthogy te is említetted, hogy a logarléc óta tudjuk, hogy 2*2 nem 4. Ott először a helyi értékeket kell akkor arrébb vinni, majd vissza? Elég bonyolult lesz már akkor 0.00000 pontosságnál. De megoldható logarléccel? Úgy, hogy valóban ennyire pontos legyen?

Jadisnak "különlegességként" megemlítették az egyetemen. Nekem, kb. 10 évvel az előtt a középiskolában ill.előtte az általánosban, még ennyit sem mondtak...pedig majd 10 évvel az előtt Titusz még tanulta használni...bámulatos, hogy milyen gyorsan fejlődik a világ. Smile
Szami...Régebben már szintén említettem énis és Hangya is,hogy a logarléccel BÁRMEKKORA értékü tizedestörtet ki lehet számolni, és lehet vele számolni,mivel a léc csak számokkal számol mindig...A tizedesvesszőt utólag kell figyelembe venni csak, az eredmény fejben való kikalkulálásakor, kallibrálásakor...De ez egyálltalán nem egy túl bonyolult művelet...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 11. 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Mert mindig ÁLTALÁNOSÍTASZ. Úgy szidod a "fogyasztói társadalmat" meg a fogyasztókat úgy ÁLLTALÁBAN - jelen esetben is - mintha mindig mindenkinek elég lenne egy logarléc is a számoláshoz, de ennek ellenére valami barom állat feltalálta a számológépet, hogy mindenki vegye azt a drága elemmel működő kütyüt...Bezzeg te...Olvasd csak vissza, hogy mit írtál... Smile
Nem vagy te időnként egy kicsit paranoiás? Semmi olyan szándék nem volt sosem a mondandómban, amit fentebb most említettél...Mindössze arra akartam rávilágítani egy kicsit,hogy az esetek többségében NINCS VALÓJÁBAN ARRA SZÜKSÉG, hogy egy kis hasonlattal élve MINDENKI repülőgéppel vagy hajóval, avagy kocsival járjon be mondjuk dolgozni...Az esetek legtöbbjében elég lenne az is, ha mondjuk kerékpárral vagy gyalog menne az adott illető...Vagy legalábbis vannak esetek, amikor elég lenne annyi is bőven...Az "energia és anyagtakarékos életmód" az egy életfilozófia mindig az én esetemben, úgyhogy ne is csodálkozz soha azon, hogy én MINDIG MINDENT EZEN ELVEK MENTÉN SZOKTAM NÉZNI...És nemcsak a számolási műveletek témáját...Ez csak EGY téma nálam a számtalan közül...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 11. 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
..Éshát a mai népek meg ugyan milyenek? Hát milyenek...Egy kis KÉNYELEMÉRT az anyjukat is eladnák mindig...A mai emberek számára ugye mindig ez a legfontosabb szempont mindenben...Más meg nem érdekli őket...A fogyasztói társadalom érdekei így aztán tökéletesen egymásra találtak az emberek lustaságával, kényelem szeretetével...És így akkor a számolóléc idővel mehetett a feledésbe...Az egyszerűség, a tartósság, a környezetvédelem, meg stb,stb szempontokkal egyetemben...

Ugye? És akkor még kérded, hogy miért veszem személyes célzásnak IS ??? Mert a "népek" közé engem nem sorolsz be? Dehogynem...
Szokd már meg valamikor,hogy abban az esetben, amikor "népeket" emlegetek, akkor nem Szamirol,vagy Hangyárol, és nem Jadisrol, vagy nem magamról beszélek soha sem konkrétan,hanem az " átlagemberröl"...Te átlagembernek érzed magad vagy mi? Még jó hogy mindig kihangsúlyozod mindenhol, hogy te MÁS VAGY MINT A TÖBBI EMBER...Mármint másfajta elvek mentén gondolkozol...Akkormeg? Mi ez az örökös paranoia?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 11. 12:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Nem vagy te időnként egy kicsit paranoiás? Semmi olyan szándék nem volt sosem a mondandómban, amit fentebb most említettél...Mindössze arra akartam rávilágítani egy kicsit,hogy az esetek többségében NINCS VALÓJÁBAN ARRA SZÜKSÉG, hogy egy kis hasonlattal élve MINDENKI repülőgéppel vagy hajóval, avagy kocsival járjon be mondjuk dolgozni...Az esetek legtöbbjében elég lenne az is, ha mondjuk kerékpárral vagy gyalog menne az adott illető...Vagy legalábbis vannak esetek, amikor elég lenne annyi is bőven...Az "energia és anyagtakarékos életmód" az egy életfilozófia mindig az én esetemben, úgyhogy ne is csodálkozz soha azon, hogy én MINDIG MINDENT EZEN ELVEK MENTÉN SZOKTAM NÉZNI...És nemcsak a számolási műveletek témáját...Ez csak EGY téma nálam a számtalan közül...

Nem a vonatos-autós hsz-edre gondoltam,hanem arra, amire eredetileg válaszoltam...de megmagyaráztad, köszönöm...
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 11. 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Titusz írta:

Szokd már meg valamikor,hogy abban az esetben, amikor "népeket" emlegetek, akkor nem Szamirol,vagy Hangyárol, és nem Jadisrol, vagy nem magamról beszélek soha sem konkrétan,hanem az " átlagemberröl"...Te átlagembernek érzed magad vagy mi? Még jó hogy mindig kihangsúlyozod mindenhol, hogy te MÁS VAGY MINT A TÖBBI EMBER...Mármint másfajta elvek mentén gondolkozol...Akkormeg? Mi ez az örökös paranoia?

Megnyugodtam akkor, hogy én nálad nem számítok átlagembernek, hanem mindig üdítő kivételt képzek... Wink
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 11. 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Megnyugodtam akkor, hogy én nálad nem számítok átlagembernek, hanem mindig üdítő kivételt képzek... Wink
Van egy olyan érzésem időnként,hogy se te,se Hangya,se Jadis, se én,nem tartozunk a mai értelemben vett "tucat ember" kategóriába...Ha ebben az országban a többi 9,4 millió ember is olyan mentalitásu, olyan intelligenciáju volna mint mi négyen itt, valszeg messze nem így nézne ki ez az ország, mint ahogy most kinéz...( De ugye nem hangzott azért mindez túl nagyképűen? Vagy úgy hangzott kissé?)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 11. 13:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Van egy olyan érzésem időnként,hogy se te,se Hangya,se Jadis, se én,nem tartozunk a mai értelemben vett "tucat ember" kategóriába...Ha ebben az országban a többi 9,4 millió ember is olyan mentalitásu, olyan intelligenciáju volna mint mi négyen itt, valszeg messze nem így nézne ki ez az ország, mint ahogy most kinéz...( De ugye nem hangzott azért mindez túl nagyképűen? Vagy úgy hangzott kissé?)

Hááát...nos...ööö...szerénységem tiltja a válaszadást. Laughing
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 11. 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
Samantha írta:

Ez esetben akkor nagyon ki vagyok segítve...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 11. 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Titusz írta:
Samantha írta:

Ez esetben akkor nagyon ki vagyok segítve...

Nézd, ha sorrendet kéne négyünk közt felállítani, hogy ki a legnagyképűbb, Te lennél az első helyezett. És nagy valószínűséggel én a második...most jobb a lelkednek??? Laughing
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 11. 14:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Nézd, ha sorrendet kéne négyünk közt felállítani, hogy ki a legnagyképűbb, Te lennél az első helyezett. És nagy valószínűséggel én a második...most jobb a lelkednek??? Laughing
Ez aztán igen...Szóval nagyképü vagyok szerinted...Jó tudni...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
9 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.