Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írjátok le, ami először eszetekbe jut! Mindegy, mi! 20.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 34, 35, 36  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 16. 10:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
...Ja,hogy beteges,satnya,allergiás vagyok? Ez nem az én hibám,hanem a sok rohadt élelmiszeradalékot gyártó szemétládáé...Akik etetik velem az egészségtelen sz...jaikat...Ha természetes élelmiszereket ehetnék, akkor olyan egészséges lehetnék mint a makk"...Nem ismerős neked ez a gondolatmenet,meg mentalitás? Nekem NAGYON, DE NAGYON ISMERŐS...Hallhatom nap mint nap a sok degenerálttol...És szoktam is,nagyon gyakran...Ne hagyd már Szami,hogy megfertőzzön tégedet is EZ A FAJTA KÖZGONDOLKODÁS...

Miért kellene lekattanni a témáról addig amíg új gondolataink vannak? Nincs ezzel gond. Csak kérlek, ne gyere már megint azzal, hogy engem megfertőztek, mert nem így van, nem szeretem amikor ok nélkül kijelentesz ilyen dolgokat.
Nézd, én egyáltalán nem azt mondtam, - valami agymosás következményeként - hogy "Ha természetes élelmiszereket ehetnénk, akkor olyan egészségesek lehetnénk mint a makk", csak azt, hogy ha nem veszünk magunkhoz bizonyos mesterségesen felturbózott ételeket, akkor nélkülük esetleg kevesebb dologgal terhelnénk feleslegesen a szervezetünket. Egy kis apróság az egészségünkért. Ezt te is elismerted azzal, hogy " a mesterséges élelmiszeradalékok, és az élelmiszerekbe kevert vegyszerek szerintem se túl egészséges dolgok"...
Szóval ezt a részét tényleg nem kell tovább ragozni.

Azt nem tudom, hány százalékban számít az, hogy mit eszünk, vagy mit nem, nem ez a fontos, mert ha csak az általad említett 5%-nyit javítok az életminőségemen azzal, hogy minél távolabb tartom magam a műkajáktól, akkor már megérte. Na de ki is mondta sok idővel ezelőtt, hogy: "Az vagy, amit megeszel?"
Titusz írta:

Ahogy elnéztem a dolgokat Szami,te úgy lehetel a dologgal akkor,hogy te inkább innál mondjuk cukorral édesített üdítőt vagy szörpöket,mint mondjuk aszpartámmal édesítettet...Mert a cukor azért mégiscsak természetes anyag,nemúgy mint az aszpartám...

Igen, a cukrot jobban preferálom a mesterséges édesítőszerekkel szemben, Így van, és mégsem vagyok egy elhízott tehén. Csak úgy mondom...

Ennek ellenére miért nem? Mert hangsúlyoztam, hogy cukros üdítőket ritkán iszom. Mit iszom? Mi a legtermészetesebb italunk?? A víz.
Tehát elsősorban ezt preferálom. Csapvizet iszok, nem adok ki pénzt ásványvízre, Magyarországon iható mindenhol a vezetékes csapvíz, citromos vizet - nyáron friss menta levéllel - édesítés nélkül (nem feltétlenül kell a friss citrom, jó az üveges is, ami szintén pasztőrözéssel van tartósítva), ízesítés nélküli gyümölcsteákat, (saját szedésű szárított bodzavirág, szárított csipkebogyó, gyógynövény boltban vagy ismerőstől beszerzett menta, csalán, hársfa, - tényleg, mondtad az almafa levelét, még ki sem próbáltam) zöld teát. Ja, és napi fél liter tejet biztosan megiszok. Magamhoz veszek ezzel több kiló cukrot? Nem.
Iszok eleget? Igen.

Tőlem folytathatjuk ezt tovább is, én ráérek... Wink

Titusz írta:

Te, mint nagyvárosban élő illető gondolom tudod azt,hogy egy NAGYVÁROS élelem ellátását EGYSZERŰEN NEM LEHET MEGOLDANI friss,és természetes élelmiszerekkel...Mivel a FRISS ÉLELMISZEREK ÁLLAGA HAMAR ROMLIK...Mire egy teherautó beérne mondjuk Pestre a friss hússal,zöldséggel,kenyérrel,addigra, vagy legalábbis néhány nap mulva a beszállított élelmiszerek nagyrésze megromlana,elfonnyadna...EZÉRT szükséges rossz a tartósítószerek és egyébb vegyianyagok élelmiszeripari használata...

Egyrészt még mindig nem a tartósítószerek ellen ágálok legjobban, hanem az ellen, hogy olyan dolgokba is beleteszik, amibe az eltarthatósága miatt nem lenne muszáj, de ha már itt tartunk, azok feltalálása előtt is tudtak az emberek tartósítani.
Másrészt - bocsáss meg - az általad felhozott példák nem teljesen jók, ugyanis a gyorsan romló élelmiszereknél napjainkban sem használnak tartósítószereket (kivéve a tartós zacskós kenyeret) erre relatíve nagyon jól megoldották a hűtőláncot. (Csak azért relatíve, mert az élelmiszer iparban mindenképp túltermelés van.) A húsok hűtéssel napokig, védőgázas csomagolásban valamivel tovább, gyorsfagyasztással hetekig, hónapokig elállnak minőségromlás nélkül. A zöldségek többsége gyorsfagyasztott formában szintén megtalálhatóak a városi boltokban, mert ugye frissen csak pár napig állnak el a piacon, szupermarketekben. (Sajnos, emiatt - pont hogy a "friss" zöldségek nem tartósíthatóak: itt nagy túltermelés, pazarlás van, de ez most itt nem témánk. Majd máskor.)
A tejek hűtés nélkül ESL technológiával hetekig, az UHT tejek hónapokig elállnak vegyszerek hozzáadása nélkül. A tejtermékek sincsenek vegyszerrel tartósítva, de mivel a nagyüzemben pasztőrözött tejből készülnek, akár hetekig is elállnak csak hűtéssel.
(Igen, sajnos a túltermelés miatt azért tej, hús, és kenyerek, pékáruk is kerülnek kukába, mert nem eltarthatóak, de ezekre ugye nem is lenne megoldás a tartósítószer. Szóval a kör bezárult.)
Ha jó minőségű kovászos kenyered van, napokig eláll. Igaz, hogy már nem ropogós, de jó, finom. Másnap-harmadnap is, sőt van ami egy hétig is. (Tudom, a "pesti úrinép" csak a friss, ropogós kenyeret, kiflit tudja megenni... Smile )
Ez engem nem zavar, persze, hogy a friss jobb, de többnapos kenyér is simán megehető, felhasználható, - mellesleg 2o-25 évvel ezelőtt 3 napot tettek a kenyerekre minőségmegőrzési időnek, vicces, nem? - ha másnak nem, akkor pirítósnak, bundás kenyérnek, melegszendvicsnek, máglyarakásnak, "zsemle"gombócnak, fasírtnak, zöldségfasírtnak, levesbetétnek, "zsemle"morzsának. Ja, nem mellesleg frissen jól fagyasztható is.
Sőt a mai világban, még a városokban is sokan maguknak sütik a kenyerüket. (Itt van pl. Hangya is)

Sajnos, valóban van, ami most sem könnyen szállítható, vagy nehezebben áll el, nem tárolható pl. a saláta, paradicsom, uborka, egyes gyümölcsök.

Viszont szárítással és fagyasztással, sok élelmiszer tartósítható vegyszerek, adalékanyagok nélkül. Ezek a módszerek régen működtek, és most is működnek sok esetben. Manapság már mind a városban, mind vidéken van fagyasztószekrény.

De ha mégse lenne...nagyon sok hazai zöldségünk télálló, vagy jól tárolható - pláne vidéki falusi vályog házban, pincében és nem egy pesti panelben - pl.burgonya, káposztafélék, cékla, gabonamagvak gabonafélék, (liszt, rizs, dara, kukorica dara, gersli) szárítással tartósított szárazbab, csicseriborsó, sárgaborsó,
olajos magvak: mák, dió - a teljesség igénye nélkül.
De ezek a városokban bármikor megvásárolhatóak, az előállítók, forgalmazók, üzletek jól tudják tárolni mielőtt egy városi ember megveszi, vidéken, falun meg eláll pincékben, spájzban. Ott még a répa, gyökér is homokban a pincében. Igaz?
Ezekből nagyon változatosan lehet főzni... adalékanyagok hozzáadása nélkül...még te magad sem eszel ennyiféle zöldséget...jól tudom?

A gyümölcsökből csak cukor hozzáadásával főzhetünk házilag is lekvárokat, évekig elállnak, mert besűrítettük, pasztőröztük (dunsztoltuk).
Régen mit ettek az emberek télen, amikor nem volt friss zöldség, gyümölcs? Ezeket...vagy tévednék? Burgonya, kukorica, bab...húsokat, kolbászt füstölték, zsírban sült húst eltárolták...jó, jó persze, ne menjünk vissza az őskorba, de a régi jó tartósítási eljárások még mindig tökéletesen használhatóak. Nem mellesleg egy hagyományos füstölt hús összehasonlíthatatlan ízben, állagban egy mai gyorspácolt, gyorsérlelésű "rokonával" szemben.

Összegzésként azt tudom levonni, hogy bár vannak az iparban tartósítószerek, de úgy vélem, - mondjuk statisztikát nem tudok, remélem nincs igazam - hogy "manapság" az "urbanizáció" által több élelmiszer megyen veszendőbe , mint anno. mikor "mindenki" saját maga megtermelte, tenyésztette amit megevett. Mert ugye csak annyit termelt, amennyi neki kellett, a kis csirkéjét akkor vágta le, amikor szüksége volt rá. Hátránya, hogy az időjárás kényének-kedvének kitéve, ha peches volt, egy jégvihar az egész évi termést elvitte...vagy a csirkéket a róka...és akkor? Szóval nem jó ez sehogyse.
(Na, ha ez eddig nem jutott eszedbe, - amit azért kétlek - akkor most újabb okot adtam neked a dühöngésre.)
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 18. 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látod Szami,ha jobban számbaveszed a dolgokat,még az is kiderül,hogy a tömegfogyasztásra kerülő élelmiszerekben nincs is annyi kemikália,mint amennyiröl a tömeghisztéria beszél...Tartósítószerek,vegyi anyagok igazábol csak a konzervekben,meg a margarinokban vannak számottevő mennyiségben...Aztán mégis milyen hisztéria megy ezen dolgok miatt mindig...Ez a tény is mutatja azt,hogy manapság BŰNBAKKÉPZÉS megyen az élelmiszeripari kemikáliák kapcsán...Merthát valamire rá kell fogni a sok tuloknak azt,hogy miért olyan lerobbant egészségüek...Á...Dehogyis a lusta,tunya életmódjuk a hibás mindebben...Hát hogy lenne már az a hibás...Amúgy ugye tudod azt,hogy manapság szokásos dolog a bolti gyümölcsöket olyan vegyi anyagokkal kezelni, amitöl tovább maradnak "frissek"? Viszont ezek az anyagok sem okozhatnak szerintem egészségkárosodást...ANNYI bolti gyümölcsöt azért nemnagyon szoktak enni a népek rendszeresen,hogy az ilyesminek bármi egészségkárosító hatása legyen...Ahhoz szerintem naponta mázsaszámra kellene enniük a bolti gyümölcsöket,zöldségeket,de ennyit szerintem nem eszik azért ezekböl senki...Szóval engem mindig taszít ez a mostanában divatos " élelmiszeripari kemikália hiszti,és bűnbakképzés"...Az anyja popsiját a sok degenerált marhának...Jó szokás szerint...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 18. 14:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Látod Szami,ha jobban számbaveszed a dolgokat,még az is kiderül,hogy a tömegfogyasztásra kerülő élelmiszerekben nincs is annyi kemikália,mint amennyiröl a tömeghisztéria beszél...Tartósítószerek,vegyi anyagok igazábol csak a konzervekben,meg a margarinokban vannak számottevő mennyiségben...Aztán mégis milyen hisztéria megy ezen dolgok miatt mindig...Ez a tény is mutatja azt,hogy manapság BŰNBAKKÉPZÉS megyen az élelmiszeripari kemikáliák kapcsán...Merthát valamire rá kell fogni a sok tuloknak azt,hogy miért olyan lerobbant egészségüek...Á...Dehogyis a lusta,tunya életmódjuk a hibás mindebben...Hát hogy lenne már az a hibás...Amúgy ugye tudod azt,hogy manapság szokásos dolog a bolti gyümölcsöket olyan vegyi anyagokkal kezelni, amitöl tovább maradnak "frissek"? Viszont ezek az anyagok sem okozhatnak szerintem egészségkárosodást...ANNYI bolti gyümölcsöt azért nemnagyon szoktak enni a népek rendszeresen,hogy az ilyesminek bármi egészségkárosító hatása legyen...Ahhoz szerintem naponta mázsaszámra kellene enniük a bolti gyümölcsöket,zöldségeket,de ennyit szerintem nem eszik azért ezekböl senki...Szóval engem mindig taszít ez a mostanában divatos " élelmiszeripari kemikália hiszti,és bűnbakképzés"...Az anyja popsiját a sok degenerált marhának...Jó szokás szerint...

Már megint kifelejtetted a húskészítményeket - felvágottak, mirelit hústermékek, - a műkajákat, műüdítőket, gyorsételeket ...tészta szószok, porok, dobozos készételek ...amiket én már ötször is megemlítettem, de nem baj. Azért, mert te ezektől távol tartod magad, sokan megveszik/eszik ezeket a termékeket.
Én ezektől óvnék mindenkit.

Szélsőség mindenhol van.
Vannak emberek, akik csak nyers gyümölcsöket és zöldségeket fogyasztanak. Őrájuk nem mondanám, hogy alig esznek ezekből. Mármint a nagy átlaghoz képest természetesen.

Szerintem ezt kitárgyaltuk.
Részemről biztosan.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 23. 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://24.hu/tudomany/2019/04/22/benzin-mereg-olom-kornyezetszennyezes/ Azért ez a cikk se semmi szerintem...Hiába na...A profit, a pénz, mindenekelőtt ugye...És az ilyen mentalitást isteníti mindig ez a velejéig rohadt kapitalista,meg F.T. társadalom...De mit is csodálkoznak mindig sokan,hogy annyi de annyi beteg (Agyilag és testileg is egyaránt...)ember van manbapság ebben a mai világban? Hát mit kell ezen csodálkozni? Egy velejéig rohadt rendszerben és világban velejéig rohadt (Ismétcsak agyilag is és testileg is...)emberek teszik ki a népesség nagytöbbségét...Egyik dolog következik mindig a másikbol...Oda is,és vissza is...Csak azoknak van mindig igencsak nehéz dolga manapság,akik más elvek szerint szeretnék ugye élni az életüket,mint ami elveket súlykol az agyakba örökösen ez a mai világ,meg média...Dehát ugye az ilyen emberek meg ugyan kit érdekelnek? Vagy beállnak a sorba ők is,vagy pusztuljanak,ne zavarják feleslegesen az ösznépi "bizniszt" ...Hát igen...Ez van akkor...Hogy a fene vinné már el ezt az egész elmebajt...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 23. 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://24.hu/tudomany/2019/04/22/benzin-mereg-olom-kornyezetszennyezes/ Azért ez a cikk se semmi szerintem...Hiába na...A profit, a pénz, mindenekelőtt ugye...És az ilyen mentalitást isteníti mindig ez a velejéig rohadt kapitalista,meg F.T. társadalom...De mit is csodálkoznak mindig sokan,hogy annyi de annyi beteg (Agyilag és testileg is egyaránt...)ember van manbapság ebben a mai világban? Hát mit kell ezen csodálkozni? Egy velejéig rohadt rendszerben és világban velejéig rohadt (Ismétcsak agyilag is és testileg is...)emberek teszik ki a népesség nagytöbbségét...Egyik dolog következik mindig a másikbol...Oda is,és vissza is...Csak azoknak van mindig igencsak nehéz dolga manapság,akik más elvek szerint szeretnék ugye élni az életüket,mint ami elveket súlykol az agyakba örökösen ez a mai világ,meg média...Dehát ugye az ilyen emberek meg ugyan kit érdekelnek? Vagy beállnak a sorba ők is,vagy pusztuljanak,ne zavarják feleslegesen az ösznépi "bizniszt" ...Hát igen...Ez van akkor...Hogy a fene vinné már el ezt az egész elmebajt...

Nahát.
Nem fogod elhinni...
Elém is pont elém ugrott ez a cikk tegnap!

Nem akartam, hogy agyvérzést kapj, azért nem linkeltem be...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 24. 12:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ugyanmár...Minek kapnék agyvérzést a sok elmebaj,meg rohadtság olvastán? Hozzá vagyok már edződve az ilyesmi dolgokhoz...Ilyesmi mentalitás tartja egyben ezt az egész mai világot,vagy nem így van? Akinek van szeme az láthatja nap mint nap...És minden téma kapcsán...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 17. 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Honvédelmi nap Budaörsön, 2019 - Budaörsön a jövő haditechnikája...

Oh, jaj! confused1 sad1
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 19. 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Oh, jaj! confused1 sad1

Arrow
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 20. 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Oh, jaj! confused1 sad1
Elolvastam Szami a belinkelt cikket,és most is csak azt tudom mondani mindarra amit olvastam,amit már leírtam régebben valszeg az "elmélkedős" topikban...A fegyvergyárak keresni akarnak mindig jó sok pénzt, hát keresnek is mindig a sok hülyén...De gondolom ha sohanapján megjön majd valamikor az emberek esze szép hazánkban is,meg a világ más tájain is,akkor majd a fegyvergyárak is kénytelenek lesznek áttérni majd a békésebb,és hasznosabb dolgok gyártására...De addig,amíg az emberek tömegeit lehet hülyíteni,manipulálni,kábítani,provokálni ilyen "haza védelme", meg hasonló dumákkal,meg kampányokkal,addig nem kell attol sose félni,hogy a fegyvergyárak átállnak majd mondjuk kerékpárgyártásra...Vagy bútorok gyártására...Ennyi a lényeg mindig...(Amúgy nekem mindig nagy kedvenceim voltak a tankok, különösen a T 72-nek vagyok nagy rajongója a mai napig is,viszont ez nem jelenti azt,hogy engem bármikoris be tudna palizni bárki is ilyen " honvédelem",meg "haza védelme" dumákkal...És a mai napig is állítom azt,hogy aki a HAZÁT AKARJA VÉDENI az akkor csináljon minnél több ÉRTELMES,OKOS,SZÉP GYEREKET...A mai VALÓDI háborúkat már régóta nem tankokkal meg ágyúkkal vívják ugyanis,hanem DEMOGRÁFIÁVAL...(És persze gazdasággal,diplomáciával...)Ha még ez eddig nem tünt volna fel a sok hülyének,meg "hazavédő" hősnek...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 02. 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz, neked való téma: Hallottál már a szőrös harisnyáról?

Nem is újkeletű a dolog...2013-as a cikk. Nem hallottál még róla?
...kínai kereskedők igazi vágyrombolókkal segítik a nőket a nem kívánt pillantások és érintések elkerülésében. Június közepén a szőrös lábat „teremtő” - testszínű, erős fekete szőrrel szegett - harisnya került a kelet-ázsiai ország internetes boltjaiba. A viseletet a normál harisnyák árának mintegy tízszereséért, 150-200 jüanért (5550-7360 forint) kínálják

Úgy vélem, most talán nem kellene leírnod, hogy mi az, ami először eszedbe jut... Laughing
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 03. 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz, neked való téma: Hallottál már a szőrös harisnyáról?

Nem is újkeletű a dolog...2013-as a cikk. Nem hallottál még róla?
...kínai kereskedők igazi vágyrombolókkal segítik a nőket a nem kívánt pillantások és érintések elkerülésében. Június közepén a szőrös lábat „teremtő” - testszínű, erős fekete szőrrel szegett - harisnya került a kelet-ázsiai ország internetes boltjaiba. A viseletet a normál harisnyák árának mintegy tízszereséért, 150-200 jüanért (5550-7360 forint) kínálják

Úgy vélem, most talán nem kellene leírnod, hogy mi az, ami először eszedbe jut... Laughing
Jaj Szami...Ne akard már rámhozni a hányingert...Rá sem merek kattintani a linkekre...Nekem amúgy már az is pont elég "lelombozó látvány" mindig,mindenütt,hogy ezek a mai nők jórészt mindig csak gatyákban mászkálnak mindenfelé...Kell is nekem az ilyesmihez holmi "szándékosan szőrösre gyártott harisnya"...Ugyanmár...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 03. 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Oh, jaj! confused1 sad1
Most nem azért Szami,de te is leírhatnád konkrétan is azokat a gondolatokat,amik neked jutottak az eszedbe a fenti cikk olvasása közben...Nos? Te hogy látod ezeknek a tankoknak,meg úgy álltalában is a "honvédelemnek" az ügyét?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 03. 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Oh, jaj! confused1 sad1
Most nem azért Szami,de te is leírhatnád konkrétan is azokat a gondolatokat,amik neked jutottak az eszedbe a fenti cikk olvasása közben...Nos? Te hogy látod ezeknek a tankoknak,meg úgy álltalában is a "honvédelemnek" az ügyét?

Hm.
Én azt hittem, ebben az: "Oh,jaj!"-ban minden benne volt.
Én nem voltam soha, és nem is vagyok katona, én "megrémülök" a fegyverektől, tankoktól, s csak reménykedem, hogy soha nem lesz részem sem nekem, sem valamely szerettemnek valamely terrorcselekményben, vagy háborúban.

Ha csak jobban belegondolok, a sírás kerülget, hogy mi lenne akkor.
Emberek százainak, ezreinek életét lehet pillanatok alatt kioltani, mindenki veszélyben lenne, s mi csak bennünk bízhatnánk, akik képesek lennének miattunk is, - nem csak maguk miatt - harcba szállni.
Csak remélem, hogy adott esetben honvédőink a helyzet magaslatán fognak állni. Mindig tisztelettel tekintettem a katonákra és a rendőrökre ezek miatt. Az lenne a legjobb, ha sosem lenne rájuk szükség, de kell, hogy legyenek, mert mindig lesznek olyanok, akiktől meg kell védeni minket.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 03. 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem jelen esetben nincs senki olyan,akitöl/akiktöl ezt az országot iszonyú pénzekbe kerülő tankokkal,meg ágyúkkal kellene megvédeni...Dehát ugye a fegyvergyárak nem bíznak semmit sem soha a véletlenre,és sunyin uszítják már megint,már megint mind a mi népünket,mind pedig a szomszédainkat egymás ellen...Jól bevált,régi szokás szerint... Ez a folyamat jól látszik manapság ismétcsak sajnos, és csak az ég adjon józanságot,meg önuralmat ennek az országnak,hogy MEGINT,SOKADJÁRA IS,bele ne rángassanak bennünket mocskos erők,és aljas érdekek valami újabb elmebeteg háborúba...Bár amennyi manipulálható,megvezethető hülye van/volt minden időben ebben az országban,én nagyon aggódok manapság sajnos...Hogy megint be fognak palizni mocskos erők és érdekek előbb-utóbb minket a sok idióta okán valami újabb háborúba...De ne legyen igazam...Én örülnék ennek a legjobban...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 07. 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Szerintem jelen esetben nincs senki olyan,akitöl/akiktöl ezt az országot iszonyú pénzekbe kerülő tankokkal,meg ágyúkkal kellene megvédeni...Dehát ugye a fegyvergyárak nem bíznak semmit sem soha a véletlenre,és sunyin uszítják már megint,már megint mind a mi népünket,mind pedig a szomszédainkat egymás ellen...Jól bevált,régi szokás szerint... Ez a folyamat jól látszik manapság ismétcsak sajnos, és csak az ég adjon józanságot,meg önuralmat ennek az országnak,hogy MEGINT,SOKADJÁRA IS,bele ne rángassanak bennünket mocskos erők,és aljas érdekek valami újabb elmebeteg háborúba...Bár amennyi manipulálható,megvezethető hülye van/volt minden időben ebben az országban,én nagyon aggódok manapság sajnos...Hogy megint be fognak palizni mocskos erők és érdekek előbb-utóbb minket a sok idióta okán valami újabb háborúba...De ne legyen igazam...Én örülnék ennek a legjobban...
Olvasgatom mostanában a hírkeresőt, éshát ugye sajnos egy az egybe a fentebb írtak kezdenek beigazolódni szinte pontrol pontra az utóbbi napokban már megint...Hát...Ettöl féltem pontosan...Dehát ahogy mondani szokás, "aki hülye,haljon meg"...Elmebetegekkel,idiótákkal,hülyékkel ígyse-úgyse lehet mit kezdeni,okos ember csak annyit foglalkozik mindig az elmebetegek ténykedéseivel, amennyi ahhoz szükséges,hogy a normális ember kimaradhasson az álltaluk gerjesztett elmebajbol...Szóval próbálom magam nem bosszantani...Ja igen...Olvastam tegnap ugyancsak a hírkeresőn,hogy a Demcsák Zsuzsa férjhez ment valami INDIAI pacákhoz...Szóval zajlik az élet a világban,meg ebben a gyönyörűséges országban is...Úgyhogy: " Hajrá magyarok"! Csak így tovább akkor...Ahogy mindigis csinálta ez az ország immár kb.1100 éve a dolgot...1100 évet akkor iszonyú áldozatok,és megaláztatások árán túléltünk,de valszeg a következő 2-3 évtized múlva már "magyar" se lesz,vagy marad ebben a gyönyörűséges országban...De sebaj...Az a lényeg hogy "védjük meg mindig az édes hazát", keményen...Meg a magyarok "önérzetét"...De ehhez kellesz venni külföldröl "sajnos" további, MILLIÁRDOKBA KERÜLŐ "korszerü" tankokat újracsak...Sőt...Ugyancsak trilliárdokba kerülő sok más, egyébb fegyvert is...Hát igen...A haza "védelme" bizony nem olcsó mulatság...Ezt mindenki megértheti...A Demcsák Zsuzsi meg férjhez ment akkor egy indiai pacákhoz állítólag...Hiába na...A sok nagy "hazafi" magyar férfi el van foglalva ugye mindig mással,pl.a "haza védelmével"...Foglalkoznak is ők holmi Demcsák Zsuzsával...Meg azzal,hogy kihez megy férjhez...(Meg ugye a Zsuzsin kívül is még annyi de annyi más MAGYAR nőci...) Ugyanmár...Nade ne bosszankodjunk,ne bosszankodjunk...Inkább örüljünk annak,hogy feltehetően a D.Zsuzsi révén is ismét többek leszünk majd néhány újabb " magyarral"...(Pl. majd az indiai férjével...)Sőt,ha szerencsénk lesz, esetleg majd néhány újabb "magyar hazafival" is többek leszünk idővel...Csak ki kell várni majd,amíg felnőnek az esetlegesen hamarosan születő gyerekei...Sok sikert,és boldogságot a Zsuzsinak...(Tényleg vannak helyzetek,amikor már csak sírva tud röhögni az ember...Mostanában egyre több ilyen esetem van...Lehet hogy be se kéne nézni soha a netre...Valszeg jobban járnék mindig...)
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 34, 35, 36  Következő
16 / 36 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.