Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írjátok le, ami először eszetekbe jut! Mindegy, mi! 20.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 07. 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Igazad van...Bocsi...Valóban azt írtad fentebb,hogy "ne szórakozzanak veled" a rohadékok,és nem pedig azt,hogy " te szórakozol" a mocskokon...Úgyhogy én emlékeztem akkor rosszul a hsz-edben írtakra...De az Esztergomi rondellával meg a Dunával kapcsolatban viszont már nekem van igazam...Amennyiben CSAK AZ IRÁNYRA emlékeztél volna rosszul,akkor nem írtad volna azt,hogy az " Esztergomi rondellárol a Dunára láttál rá"...Akár felcserélted volna az irányokat,akár nem,arra akkoris emlékezned kellett volna pontosan,hogy erröl a rondellárol a VÉRMEZŐRE lehetett lelátni...Viszont amennyiben ÖSSZEMOSÓDOTT benned az idők távlatábol a rondella meg a HALÁSZBÁSTYA képe,illetve az onnan látható látvány,az mindjárt megmagyarázza akkor azt,hogy hogyan "láthattad" egykoron a "rondellárol" a Dunát...Szóval lásd be, hogy ez utóbbi dologban viszont már nekem van igazam...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 07. 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Igen...Igazad van...Bocsi...Valóban azt írtad fentebb,hogy "ne szórakozzanak veled" a rohadékok,és nem pedig azt,hogy " te szórakozol" a mocskokon...Úgyhogy én emlékeztem akkor rosszul a hsz-edben írtakra...De az Esztergomi rondellával meg a Dunával kapcsolatban viszont már nekem van igazam...Amennyiben CSAK AZ IRÁNYRA emlékeztél volna rosszul,akkor nem írtad volna azt,hogy az " Esztergomi rondellárol a Dunára láttál rá"...Akár felcserélted volna az irányokat,akár nem,arra akkoris emlékezned kellett volna pontosan,hogy erröl a rondellárol a VÉRMEZŐRE lehetett lelátni...Viszont amennyiben ÖSSZEMOSÓDOTT benned az idők távlatábol a rondella meg a HALÁSZBÁSTYA képe,illetve az onnan látható látvány,az mindjárt megmagyarázza akkor azt,hogy hogyan "láthattad" egykoron a "rondellárol" a Dunát...Szóval lásd be, hogy ez utóbbi dologban viszont már nekem van igazam...

Jó, akkor a "ki szórakozik mivel/kivel" rész tisztázva.

A másik dolgot is azért csak jobban tudom én, mint te, Smile
esetleg nem teljesen jól fogalmaztam másodjára sem, vagy nem fejtettem ki eléggé.

Akkor ugorjunk neki újra: csak arra emlékszem, hogy az ágyún ülök, a Hadtörténeti Múzeum előtt, (nem a Rondella egyik ágyúján, a mai hsz-ed után tudatosult bennem, hogy ott is vannak ill. voltak) és lefelé nézek egy "falon túl". (Nem vagyok biztos abban, hogy láttam is a Dunát, - nyilván nem Smile - csak úgy rémlik. Nyilván csak a "szokásos" mindent fordítva látok miatt voltam vele úgy, hogy "ott kellene lennie" a Dunának.) Abban viszont régen is biztos voltam, hogy a Halászbástyáról lelátok a Dunára, tehát arra konkrétan emlékszem, így ezért TUDOM, HOGY NEM KEVERTEM A KETTŐT csak nem tudtam, hogy merre néz a Hadtörténeti Múzeum bejárata.
A másik: a Rodellára én gyerekkoromból nem emlékszem. Arra sem, hogy voltam-e ott, meg az ágyúkra sem. Még ha voltak ott, akkor sem. Csak arra emlékszem, hogy bátyámmal örökké a Hadtörténeti Múzeumba mentünk, ami - valljuk be egy 11-13 éves kislánynak igencsak unalmas. És ott voltak ágyúk.

Középiskolás koromból sem emlékszem rá, igaz, akkor ritkán is jártam arra. Most kerestem a neten képet az Esztergomi rondelláról, és rémlik, hogy láttam már, de valahogy mégis "kiesik". De most már az én fantáziámat is izgatja, hogy miért maradt ki nekem a Budai Vár azon része, vagy miért nem emlékszem rá, hisz egészen biztosan jártam arra is, nem is egyszer, úgyhogy a közeljövőben el fogok arra sétálni, és megnézem.

Egyébként is nekem a főváros Budai Vár "alatti" része, az I. II. XII. kerülete szinte teljesen ismeretlen. (A Batthyány és a Széll Kálmán - Moszkva - tér - Hűvösvölgy - János hegy-kivételével). Soha semmi dolgom nem volt arrafelé.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 08. 08:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A várban csak a Halászbástya környékén szerettél tekeregni? Na, arrafelé egész biztosan nem futottunk össze annó...Ugyanis én a Halászbástya környékét mindig gondosan elkerültem,sose jártam arra...Ennek oka az volt, hogy ugye én már akkoris utáltam a népeket,a Halászbástya környékén meg ugye mindig nagy forgalom volt...Viszont ha pont nem az Esztergomi rondella környékén mászkáltam,akkor a vár déli részén voltam megtalálható gyakran...Pl.a Buzogány torony környékén...Imádtam mindig azt a kellemes,parkos-füves térséget...Ráadásul annak a résznek az is előnye volt,hogy csendes környék volt, nemnagyon jártak arra a turisták...Különösen nyáridőben sétáltam sokat arrafelé, nézegettem a várkertet,meg üldögéltem a padokon,sokszor órák hosszat...Hm...A régi szép idők...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 08. 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A várban csak a Halászbástya környékén szerettél tekeregni? Na, arrafelé egész biztosan nem futottunk össze annó...Ugyanis én a Halászbástya környékét mindig gondosan elkerültem,sose jártam arra...Ennek oka az volt, hogy ugye én már akkoris utáltam a népeket,a Halászbástya környékén meg ugye mindig nagy forgalom volt...Viszont ha pont nem az Esztergomi rondella környékén mászkáltam,akkor a vár déli részén voltam megtalálható gyakran...Pl.a Buzogány torony környékén...Imádtam mindig azt a kellemes,parkos-füves térséget...Ráadásul annak a résznek az is előnye volt,hogy csendes környék volt, nemnagyon jártak arra a turisták...Különösen nyáridőben sétáltam sokat arrafelé, nézegettem a várkertet,meg üldögéltem a padokon,sokszor órák hosszat...Hm...A régi szép idők...

Sosem értettem, hogy miért mondod, hogy "csendes magányodban kóboroltál" a Budai Várban. Nekem ez sosem sikerült, sőt, az a fővárosban az egyik olyan hely, amit azért nem szeretek, mert ott mindig tömegnyomor van...
A Halászbástya, meg a Mátyás-templom, meg a Hadtörténeti Múzeum környékén a bátyám szeretett sétálni, én csak mentem vele.
Osztálykirándulás vagy egyéb iskolai és másfajta rendezvények miatt a Budavári Palota és közvetlen környékén voltam többnyire "fellelhető".
(Mesterségek Ünnepe, Borfesztivál, Pálinkafesztivál, Kolbász fesztivál, Csokoládé- és Édesség fesztivál, ilyesmik..)
Sosem volt lehetőségem a Budai Vár csendesebb területein időzni. Nem is tudtam, hogy lehet. Számomra a Vár mindig is a "nyüzsgést" jelentette, meg a nagy tömeget, nem csoda akkor, hogyha egyedüllétre vágytam, nem arra mentem.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 09. 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudom,hogy manapság mi a helyzet a várban,de olyan 1990-92 körül annyira nem volt azért szörnyű szerintem a helyzet "tömegnyomor" okán...Ez persze nem vonatkozott a Halászbástya környékére,illetve egy-két olyan főbb utcára, ahol vendéglők,borozók,bizsuárus boltok,stb,stb, voltak...A vár EZEKEN KÍVÜLI,FÉLREESŐ HELYEI viszont meglepően csendesek voltak akkoriban...Ilyen hely volt akkoriban a vár déli része is...Persze nem azt mondom ezzel,hogy "teljes volt a kihaltság mindig", mert mondjuk ez sem lenne igaz,de olyan eszeveszett búcsújárás azért nemnagyon volt akkoriban arra...Kb. félóránként-óránként elsétált arra néhány járókelő, aztán ennyi...Egy félreeső padon,vagy akár csak a puszta gyepen is, el lehetett azért arrafelé mindig nyugodtan üldögélni...Vagy legalábbis nekem mindig sikerült...Fentebb felsoroltál már megint egy rakás hajdani fesztivált a várban...Hogy a csudában szereztél ezekröl is mindig tudomást,akárcsak a pesti majálisokrol,színészfesztiválokrol? Én sose hallottam hajdanán semmi ilyesmikröl...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 09. 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Magában a várban amúgy inkább éjszaka járkáltam annó,ugyanis olyan éjfél körül már még a Halászbástya környéke is elcsendesedett...Na...Én meg pont olyankor kaptam mindig kedvet a vár alapos bejárására...Nagyon hangulatosak voltak a számomra mindig az ilyen éjszakai,magányos séták...Ilyenkor módom volt félórákig is elácsorogni egy-egy régi történelmi épület,vagy emlékhely előtt,és eltűnődni a történelmi idők mélységein...Pl.a budai pasák egykori háremének a közelében is sokat merengtem az idők múlásán...Meg a Szombati (Bécsi...) kapu közelében is...És megpróbáltam felidézni magamban a hajdani világ mindennapjait...Nagyon szerettem annó az ilyen éjszakai sétákat a várban...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 10. 07:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nem tudom,hogy manapság mi a helyzet a várban,de olyan 1990-92 körül annyira nem volt azért szörnyű szerintem a helyzet "tömegnyomor" okán...Ez persze nem vonatkozott a Halászbástya környékére,illetve egy-két olyan főbb utcára, ahol vendéglők,borozók,bizsuárus boltok,stb,stb, voltak...A vár EZEKEN KÍVÜLI,FÉLREESŐ HELYEI viszont meglepően csendesek voltak akkoriban...Ilyen hely volt akkoriban a vár déli része is...Persze nem azt mondom ezzel,hogy "teljes volt a kihaltság mindig", mert mondjuk ez sem lenne igaz,de olyan eszeveszett búcsújárás azért nemnagyon volt akkoriban arra...Kb. félóránként-óránként elsétált arra néhány járókelő, aztán ennyi...Egy félreeső padon,vagy akár csak a puszta gyepen is, el lehetett azért arrafelé mindig nyugodtan üldögélni...Vagy legalábbis nekem mindig sikerült...Fentebb felsoroltál már megint egy rakás hajdani fesztivált a várban...Hogy a csudában szereztél ezekröl is mindig tudomást,akárcsak a pesti majálisokrol,színészfesztiválokrol? Én sose hallottam hajdanán semmi ilyesmikröl...

Nekem úgy rémlik, hogy vagy huszon-harminc éve, amikor nem volt net, a tv-ben voltak ilyen programajánlók, hogy hol mi lesz? Majális pl. logikusan május elsején van, mindig is akkor volt. Smile
Olyan ez, mint a karácsonyi vásárok...arról is tudomást szereztél te is, nem?

Amikről én beszélek a Várban lévő programokra az iskola ill. a munkahely szervezése-tájékoztatása által jutottam el mindig is.
Ezek a programok a nagyközönség számára is nyitottak és elérhetőek. Tehát ilyen esetekben garantált a tömeg Smile
Akárcsak Kutatók Éjszakája rendezvényei.
(A programok természetesen többnyire nem éjszaka vannak, ill. jellegétől függően akár lehet akkor is - pl. csillagászat.)

Természetesen nem csak a Budai Várban vannak ilyen rendezvények, hanem szerte az országban.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 10. 08:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Magában a várban amúgy inkább éjszaka járkáltam annó,ugyanis olyan éjfél körül már még a Halászbástya környéke is elcsendesedett...Na...Én meg pont olyankor kaptam mindig kedvet a vár alapos bejárására...Nagyon hangulatosak voltak a számomra mindig az ilyen éjszakai,magányos séták...Ilyenkor módom volt félórákig is elácsorogni egy-egy régi történelmi épület,vagy emlékhely előtt,és eltűnődni a történelmi idők mélységein...Pl.a budai pasák egykori háremének a közelében is sokat merengtem az idők múlásán...Meg a Szombati (Bécsi...) kapu közelében is...És megpróbáltam felidézni magamban a hajdani világ mindennapjait...Nagyon szerettem annó az ilyen éjszakai sétákat a várban...

Lehet, de rendes, tisztességes kis és nagylányok nem sétálgatnak éjszaka a Budai Várban. Smile
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 10. 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aha...Így akkor már értem a dolgot...Szóval akkor az iskolában-munkahelyen tettek ki értesítőket az ilyen fesztiválokrol...Meg időnként a tévé is bemondta...Mondjuk a tévé rajtam nem segített volna, mivel tévét már akkoriban se nagyon néztem, iskolába meg ugye nem Pesten jártam...De ha tudtam is volna az ilyen fesztiválokrol, akkor se mentem volna el rájuk,mivel a diszkókat leszámítva én mindig utáltam minden olyan helyet, ahol tömeg van...A karácsonyi vásárokrol sem tudtam amúgy soha semmit, csak néha feltünt a karácsony környéki sétálgatások során, hogy hirtelen megszaporodtak valami forgalmasabb helyen a népek meg az árusok...Aztán az ilyesmi dolgokbol gondoltam csak, hogy nagy valószínűséggel "karácsonyi vásár" van éppen...De amúgy engem jó szokás szerint,teljesen hidegen hagyott a dolog...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 10. 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látod Szami,ha nem lettél volna hajdanában olyan bátortalan,meg holmi "hagyományos gondolkodásu" kishölgy,(Mely gondolkodásmód szerint ugye "a férfinek kell kezdeményeznie mindig,meg udvarolni a hölgyeknek...) és valamikor a sok összefutás során megszólítottál volna, CSAK EGYETLEN EGY ALKALOMMAL IS,akkor valszeg sokat tudtunk volna sétálgatni kettesben az éjszakai várban...Végülis akkor már nem kellett volna magadban mászkálni...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 10. 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Aha...Így akkor már értem a dolgot...Szóval akkor az iskolában-munkahelyen tettek ki értesítőket az ilyen fesztiválokrol...Meg időnként a tévé is bemondta...Mondjuk a tévé rajtam nem segített volna, mivel tévét már akkoriban se nagyon néztem, iskolába meg ugye nem Pesten jártam...De ha tudtam is volna az ilyen fesztiválokrol, akkor se mentem volna el rájuk,mivel a diszkókat leszámítva én mindig utáltam minden olyan helyet, ahol tömeg van...A karácsonyi vásárokrol sem tudtam amúgy soha semmit, csak néha feltünt a karácsony környéki sétálgatások során, hogy hirtelen megszaporodtak valami forgalmasabb helyen a népek meg az árusok...Aztán az ilyesmi dolgokbol gondoltam csak, hogy nagy valószínűséggel "karácsonyi vásár" van éppen...De amúgy engem jó szokás szerint,teljesen hidegen hagyott a dolog...

Nem teljesen.

Mondjuk inkább szakmai indíttatásnak az ezeken való részvételt.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 11. 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vagy úgy...Így akkor már értem a dolgot...Mindenre gondoltam eddig,csak egy ilyen variációra nem...De szerencsére mindig tanul az ember új dolgokat...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 14. 09:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Látod Szami,ha nem lettél volna hajdanában olyan bátortalan,meg holmi "hagyományos gondolkodásu" kishölgy,(Mely gondolkodásmód szerint ugye "a férfinek kell kezdeményeznie mindig,meg udvarolni a hölgyeknek...) és valamikor a sok összefutás során megszólítottál volna, CSAK EGYETLEN EGY ALKALOMMAL IS,akkor valszeg sokat tudtunk volna sétálgatni kettesben az éjszakai várban...Végülis akkor már nem kellett volna magadban mászkálni...

puszi
Tudod, azt szokták mondani, hogy semmi nem történik ok nélkül...keresd meg az okot, s minden világos lesz Smile

De hagyd már ezt az udvarlást, tudod, hogy nálam az nem volt sohasem elvárás...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 14. 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na igen...Nálad sose volt elvárás az "udvarlás"... Viszont akkor most megkérdezném a dolgot, hogy pl.amikor a HÉV-en pislogtál rám vagy 20 percen keresztül félénken,meg állandóan zavarba jőve,ahányszor csak rádnéztem, AKKOR ÉS OTT milyen viselkedést vártál volna el tőlem? Ha már egyszer " udvarlást" nem...Nos? Hallgatlak...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 14. 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na igen...Nálad sose volt elvárás az "udvarlás"... Viszont akkor most megkérdezném a dolgot, hogy pl.amikor a HÉV-en pislogtál rám vagy 20 percen keresztül félénken,meg állandóan zavarba jőve,ahányszor csak rádnéztem, AKKOR ÉS OTT milyen viselkedést vártál volna el tőlem? Ha már egyszer " udvarlást" nem...Nos? Hallgatlak...

Udvarlás lett volna az, ha megkérdezed hogy mennyi az idő,vagy ha megkérdezed, hogy hova megyek, hmmm? Vagy ha a kezembe nyomod egy cetlin a telefonszámod? Tudtommal ez utóbbi - máskor, máshol - nem okozott számodra problémát...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 23, 24, 25  Következő
18 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.