Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írjátok le, ami először eszetekbe jut! Mindegy, mi! 20.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 03. 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Mi bajod volt a magyar lányokkal?
Nem volt semmi bajom sem a magyar lányokkal, végülis volt nekem sok hazai barátnőm is, csak az volt a mániám már kisfiú koromtol hogy a FELESÉGEM az mindenképpen egy KÜLFÖLDI hölgy lesz, vagy az kell majd hogy legyen...Nem tudom hogy honnan jött ez az egész elképzelés, de amióta az eszemet tudom, mindig is ez volt a mániám...Aztán persze úgy is lett a dolog...Érdekes ez is nagyon...Lehet hogy már néhány évesen beleláttam a jövőbe...Ha még nemis konkrétan...

Még jó, hogy ezt a magyar barátnőid nem tudták...mármint, hogy igazából esélyük sincs nálad...itt is látszik, hogy vannak dolgok, amelyek jó, hogy nem úgy történtek, ahogy nem történtek meg, pedig akár elvben meg is történhettek volna 20-25 évvel ezelőtt.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 03. 16:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Még jó, hogy ezt a magyar barátnőid nem tudták...mármint, hogy igazából esélyük sincs nálad...itt is látszik, hogy vannak dolgok, amelyek jó, hogy nem úgy történtek, ahogy nem történtek meg, pedig akár elvben meg is történhettek volna 20-25 évvel ezelőtt.
Értem mire célzol, dehát ahogy mondani szokás, ha egyszer AZT AZ UTAT kellett bejárnom, ami gondolom már a születésem pillanatában meg volt írva, akkor AZT AZ UTAT JÁRTAM BE...Mint azt ugye tudjuk, VÉLETLENEK NINCSENEK, mindennek oka van ami történik az emberrel az élete folyamán...Nekem EZ volt megírva akkor, hát akkor ezt az utat jártam be...Ilyesmi dolgokon felesleges filózni...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 03. 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Értem mire célzol, dehát ahogy mondani szokás, ha egyszer AZT AZ UTAT kellett bejárnom, ami gondolom már a születésem pillanatában meg volt írva, akkor AZT AZ UTAT JÁRTAM BE...Mint azt ugye tudjuk, VÉLETLENEK NINCSENEK, mindennek oka van ami történik az emberrel az élete folyamán...Nekem EZ volt megírva akkor, hát akkor ezt az utat jártam be...Ilyesmi dolgokon felesleges filózni...

De tudod, hogy én szeretek filozfálgatni....
És mit szólsz ahhoz, hogy ha azt mondom, hogyha úgyis tudtad, hogy neked nem magyar származású feleséged lesz, akkor miért is álltál szóba magyar származású lányokkal? Akkor ez nem volt - hogy is mondjam - fair a részedről velük szemben... Smile
Én sem bolondítottam külföldi fiúkat, mert tudtam, hogy nem kellenek...ez ugyanaz.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 03. 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Épp az jutott eszembe Titusz, hogy milyen kellemes meglepetés hogy ma ennyire ráérsz.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 03. 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

És mit szólsz ahhoz, hogy ha azt mondom, hogyha úgyis tudtad, hogy neked nem magyar származású feleséged lesz, akkor miért is álltál szóba magyar származású lányokkal? Akkor ez nem volt - hogy is mondjam - fair a részedről velük szemben... Smile
Én sem bolondítottam külföldi fiúkat, mert tudtam, hogy nem kellenek...ez ugyanaz.
Na...Hát azért nem éltünk 25-30 évvel ezelőtt a sötét középkorban, hogy csak azon okbol lehetett valakinek másik nemü illetővel szóbaállni, hogy megbeszéljék az esküvő helyét, és időpontját...Ha te elmentél akkoriban valami sráccal sétálni, vagy ne adj isten még egyébb dolgot is csinálni, akkor minden egyes alkalommal úgy indultál neki a dolognak, hogy a következő lépés az esküvő időpontjának kitűzése lesz? Ugye hogy nem? A másik meg az, hogy AKKORIBAN még nem láthattam előre a konkrét jövőt, csak INNEN VISSZANÉZVE tűnik már egyértelmünek,meg világosnak a helyzet.,.Addig amíg valami konkrétan be nem végeztetett, addig nyitott kérdés volt minden...Pl. voltak egyébb elképzeléseim is a jövőt illetően gyerekként...Pl. az, hogy "mezőgazdasági helikopterpilóta" leszek ha nagy leszek...Aztán látod,mégsem lettem az...Szóval AKKORIBAN még nem tudhattam azt, hogy ebböl a "külföldi házastársbol" mi lesz majd ami megvalósul...De MOSTMÁR tudom...Nade lassan lépnem kell majd mára...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 03. 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Épp az jutott eszembe Titusz, hogy milyen kellemes meglepetés hogy ma ennyire ráérsz.
Éppen az előbb írtam,hogy mostmár lépnem kell majd mára...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 03. 16:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Éppen az előbb írtam,hogy mostmár lépnem kell majd mára...

Már nem is mondok semmit... Laughing

Egyáltalán van még nekünk szükségünk az írásbeli kommunikációra, vagy megelégszünk a telepátiával??? Laughing
Nem is kell már nekünk ez a fórum... Shocked

Úgyis azt mondják, hogy az átlagember az agyának csak kis részét használja... akkor lehet, hogy mi egy icipicivel többet... Smile
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 12. 03. 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Na...Hát azért nem éltünk 25-30 évvel ezelőtt a sötét középkorban, hogy csak azon okbol lehetett valakinek másik nemü illetővel szóbaállni, hogy megbeszéljék az esküvő helyét, és időpontját...Ha te elmentél akkoriban valami sráccal sétálni, vagy ne adj isten még egyébb dolgot is csinálni, akkor minden egyes alkalommal úgy indultál neki a dolognak, hogy a következő lépés az esküvő időpontjának kitűzése lesz? Ugye hogy nem? A másik meg az, hogy AKKORIBAN még nem láthattam előre a konkrét jövőt, csak INNEN VISSZANÉZVE tűnik már egyértelmünek,meg világosnak a helyzet.,.Addig amíg valami konkrétan be nem végeztetett, addig nyitott kérdés volt minden...Pl. voltak egyébb elképzeléseim is a jövőt illetően gyerekként...Pl. az, hogy "mezőgazdasági helikopterpilóta" leszek ha nagy leszek...Aztán látod,mégsem lettem az...Szóval AKKORIBAN még nem tudhattam azt, hogy ebböl a "külföldi házastársbol" mi lesz majd ami megvalósul...De MOSTMÁR tudom...Nade lassan lépnem kell majd mára...

Hogy valami sorsszerű-e vagy nem az, hogy meg van-e írva előre a sorsunk, és mi semmit sem tehetünk ellene, vagy magunk alakítjuk? Hogy is van ez? Ki az, aki meg tudná biztosan mondani?
Egyet tudok csak biztosan, amit szoktam is mondani: minden okkal történik...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 01. 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Hogy valami sorsszerű-e vagy nem az, hogy meg van-e írva előre a sorsunk, és mi semmit sem tehetünk ellene, vagy magunk alakítjuk? Hogy is van ez? Ki az, aki meg tudná biztosan mondani?
Egyet tudok csak biztosan, amit szoktam is mondani: minden okkal történik...
Így van...A világban minden okkal történik, csak legfeljebb mi nem vesszük észre legtöbbször a felszínes, és földhözragadt tudatunkal a történések mélyén megbújó okot...Az meg hogy megvan-e írva előre a sorsunk, az szerintem két tényezős dolog...Mint pl. mondjuk a kedvenc kártyajátékod is, a "kanaszta"...Egyik oldalrol ugye ott vannak a kezedben a fix, a sors, avagy a leosztás során neked juttatott lapok, másik oldalrol viszont ez mégsem jelent "eleve elrendelést", mivel a sors álltal neked osztott lapokbol a későbbiekben már TE KOMBINÁLSZ KI egy játszmát...Szerintem így működik a világ is...Mint MINDEN MÁSBAN IS A VILÁGON, úgy ezen téma kapcsán is észrevehető szerintem a mindenütt jelenlévő "dualizmus", ami minden jel szerint a világ fő vezérlő elve...

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2018. 01. 01. 12:27-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 01. 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade akkor néhány mondat arrol is, hogy mi jutott legutóbb az eszembe...Hát az jutott, hogy olyan gyorsan elszaladt az utóbbi 10 nap amit itthon töltöttem vígan, kényelemben...Éshát holnaptol kezdődik ugye újra a közmunka időszaka, ami napoknak az a legfőbb érdekessége, hogy amíg itthon 10 nap is pillanatok alatt eltellik, addig a munkahelyemen töltött napi kb. 8 óra meg olyan,mint ami sohase akar már letelni...Érdekes hogy milyen szubjektív tud lenni sokszor az ember időérzete...Viszont számomra a legérthetetlenebb dolgok egyike az, hogy a munkahelyemen meg sok olyan figura van, akiknél meg pont fordítva működik a dolog...Miszerint otthon alig tellik az idő, a munkahelyükön viszont meg már csakúgy rohan...De persze az ilyen illetők maguk sem tagadják, hogy otthon unatkoznak csak, mert nem tudják mivel lefoglalni magukat...A munkahelyükön viszont "jó társaságban vannak" úgymond,és "mindig történik valami"...De jó az ilyen fazonoknak...Néha csak írígyelni tudom az ilyeneket...Bár azért nem cserélnék velük semmi pénzért sem...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 01. 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az idő nekem akkor telik a leglassabban, amikor olyan dolgot kell csinálnom, amit nem szeretek. Smile Gondolom, aki nem szeret otthon lenni, annak telik lassan az otthoni ideje.
Az biztos, hogy sokkal jobb, ha otthon érzed rövidnek az időt.
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 02. 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Az idő nekem akkor telik a leglassabban, amikor olyan dolgot kell csinálnom, amit nem szeretek. Smile Gondolom, aki nem szeret otthon lenni, annak telik lassan az otthoni ideje.
Az biztos, hogy sokkal jobb, ha otthon érzed rövidnek az időt.
Érdekes dolog az, hogy állítólag a "nagy dolgokat végbevitt emberek" teljesítményei mögött szinte minden esetben az áll sokak szerint, hogy NEM SZERETTEK OTTHON LENNI, mivel odahaza az asszony úgymond "megkeserítette az életüket"...Úgyhogy pl. sok híres hadvezér, meg katona inkább ment boldogan a háborúba, meg a csatákba, minthogy otthon legyen az asszonnyal...Erre ha minden igaz, a legjobb példa Napóleon...Vagy Cortes...Meg a fél hadseregük...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 02. 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade akkor néhány mondat arrol is, hogy mi jutott legutóbb az eszembe...Hát az jutott, hogy olyan gyorsan elszaladt az utóbbi 10 nap amit itthon töltöttem vígan, kényelemben...Éshát holnaptol kezdődik ugye újra a közmunka időszaka, ami napoknak az a legfőbb érdekessége, hogy amíg itthon 10 nap is pillanatok alatt eltellik, addig a munkahelyemen töltött napi kb. 8 óra meg olyan,mint ami sohase akar már letelni...Érdekes hogy milyen szubjektív tud lenni sokszor az ember időérzete...Viszont számomra a legérthetetlenebb dolgok egyike az, hogy a munkahelyemen meg sok olyan figura van, akiknél meg pont fordítva működik a dolog...Miszerint otthon alig tellik az idő, a munkahelyükön viszont meg már csakúgy rohan...De persze az ilyen illetők maguk sem tagadják, hogy otthon unatkoznak csak, mert nem tudják mivel lefoglalni magukat...A munkahelyükön viszont "jó társaságban vannak" úgymond,és "mindig történik valami"...De jó az ilyen fazonoknak...Néha csak írígyelni tudom az ilyeneket...Bár azért nem cserélnék velük semmi pénzért sem...

Szerintem is annak telik otthon lassan az idő, aki nem szeret otthon lenni. Van pl. ismerősöm, aki már simán nyugdíjas lehetne, de azért dolgozik, mert egyedül él, és "unatkozna otthon". Van még vagy 20 évem a nyugdíjig, de esküszöm, ha nem az éhhalál fog fenyegetni, abban a pillanatban nyugdíjba fogok menni, amint lehet. Annyira jól el tudom képzelni, hogy mi mindent tennék, ha nem kellene nap, mint nap munkába járnom...
Pedig ha valaki, akkor én elmondhatom, hogy szeretem a munkám, a munkám szinte a hobbim, de örülök, amikor végre nem azt kell csinálnom, és nem kell a munkahelyemen lenni. A kollégáim zömével is jól kijövök, de hidd el, van náluk sokkal jobb társaság is, és alkalomadtán, inkább "bárki mással" szeretném tölteni a szabadidőmet és nem velük.
Ne érts félre, nem akarok én semmilyen munkát degradálni, de nem tudom elképzelni, hogy mi lehet egy közmunkán olyan érdekfeszítő, hogy azt bárki is élvezze, és mi az, ami miatt ott "rohanni tud az idő". Meg mi minden "történik ott", ami miatt olyan "jó ott lenni".
De azok az emberek, akik ott ezt így gondolják, azoknak ez kell, ez elég. Ezt én inkább szomorúnak tartom, és nem irígylésre méltónak. Szerinted nem az? Örülj annak, hogy a te boldogságodhoz annál több kell, és több is van, minthogy a munkahelyed legyen számodra a legjobb hely...hogy az a hely legyen az az életedben, ahol a legjobban érzed magad...nincs azzal semmi probléma.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 02. 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, már megint majdnem rám sötétedett.
De végre már sikerült még épp világosban elintéznem, amit akartam.
(Nem szeretem, hogy ilyen korán sötétedik.)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 01. 02. 16:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Szerintem is annak telik otthon lassan az idő, aki nem szeret otthon lenni. Van pl. ismerősöm, aki már simán nyugdíjas lehetne, de azért dolgozik, mert egyedül él, és "unatkozna otthon". Van még vagy 20 évem a nyugdíjig, de esküszöm, ha nem az éhhalál fog fenyegetni, abban a pillanatban nyugdíjba fogok menni, amint lehet. Annyira jól el tudom képzelni, hogy mi mindent tennék, ha nem kellene nap, mint nap munkába járnom...
Pedig ha valaki, akkor én elmondhatom, hogy szeretem a munkám, a munkám szinte a hobbim, de örülök, amikor végre nem azt kell csinálnom, és nem kell a munkahelyemen lenni. A kollégáim zömével is jól kijövök, de hidd el, van náluk sokkal jobb társaság is, és alkalomadtán, inkább "bárki mással" szeretném tölteni a szabadidőmet és nem velük.
Ne érts félre, nem akarok én semmilyen munkát degradálni, de nem tudom elképzelni, hogy mi lehet egy közmunkán olyan érdekfeszítő, hogy azt bárki is élvezze, és mi az, ami miatt ott "rohanni tud az idő". Meg mi minden "történik ott", ami miatt olyan "jó ott lenni".
De azok az emberek, akik ott ezt így gondolják, azoknak ez kell, ez elég. Ezt én inkább szomorúnak tartom, és nem irígylésre méltónak. Szerinted nem az? Örülj annak, hogy a te boldogságodhoz annál több kell, és több is van, minthogy a munkahelyed legyen számodra a legjobb hely...hogy az a hely legyen az az életedben, ahol a legjobban érzed magad...nincs azzal semmi probléma.
Hát...Pedig elhiheted nekem, hogy rengeteg közmunkástol hallottam már azt, hogy "otthon nem tud mit csinálni", és örül neki, hogy legalább a közmunka ideje alatt nincs otthon...Csak az érdekesség kedvéért jegyzem meg, hogy ma, mindjárt az év első munkanapján is hallottam azt nemegy figurátol, hogy: "Jaj de jó, hogy ma már jönni kellett dolgozni, mivel otthon már halálra untam magamat"...Gondolhatod hogy mi jutott egyböl az eszembe ezt hallva...(De jó neked...Én bezzeg letudnám foglalni magamat odahaza az év 365 napjábol akár 380 napon keresztül is bármi gond nélkül...) Szóval ez is mutatja azt, hogy egyik oldalrol jó dolog ez a közmunka, mivel a sok primitív, semmirevaló, értéktelen életü IQ nulla fószer így legalább nem unatkozik, meg addig sem a kocsmában vedel kínjában, de másik oldalrol meg sok olyan embert is belekényszerít ebbe a rendszer, akik számára meg kínszenvedés, és értelmetlen időtöltés a közmunka időszaka...Ennek az egésznek is csak úgy lenne értelme, ha tisztán önkéntes dolog lenne a közmunka...De manapság sajnos nem az...Különösen faluhelyen nem az...Errefelé az a szokás már évek óta, hogy az önkormányzat, meg a munkaügyi központ KÖTELEZŐ JELLEGGEL behívhat bárkit közmunkára EGY ÉVES SZERZŐDÉSRE, akár tetszik a dolog az illetőnek, akár nem...Éshát mivel faluhelyen ugye nagyon más munka nincs, hát ha a delikvens nem vállalja a közmunkát, akkor a munkaügyi központ automatikusan kizárja az illetőt a nyilvántartásbol, és így se segélyt nem kap a továbbiakban az ürge, se a TB-t nem fizeti utána a munkanélküli központ...Szóval errefelé úgy nézik sokan a "közmunkabehívót" mint régen a katonai behívót...Van aki örül neki, mert így mégiscsak több pénzt kap, mintha segélyen lenne, de van aki meg beleőszül mire kiszenvedi az egy éves szerződés lejártát...Mivel csak szenvedésként éli meg az egészet...És nem azért mert "lusta dolgozni"...Hanem azért, mert NEM LÁTJA SEMMI ÉRTELMÉT...Mivel a közmunkafeladatok kb. 90%-ának valóban nincs is semmi értelme...És csak arra jó az egész, hogy a statisztikák szebben mutassanak a papíron...És EZT okos, értelmes, intelligens ember nagyon nehezen éli meg...(A primitív hülyéknek mondjuk mindegy a dolog, őket csak az izgatja hogy több pénzt kapnak mintha otthon unnák halálra magukat, úgyhogy ők megvannak álltalában elégedve ezzel az egésszel maradéktalanul...) Hogy ÉRTELMETLEN, ÉS CÉLTALAN "munkára" kell az idejét, a napjait elpocsékolnia, csak azért, hogy papíron jól mutasson a statisztika a foglalkoztatásrol...Értelmes embernek iszonytató mindebbe még belegondolni is, nemhogy még megélni...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  Következő
3 / 32 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.