Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írjátok le, ami először eszetekbe jut! Mindegy, mi! 20.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43, 44  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 12. 07:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez a nő már egy éve nem ivott vizet...Shocked
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 12. 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért ha lehet,ne vegyél példát erröl az elmebeteg libárol...A bőséges napi VÍZfogyasztásra mindig fektess nagy hangsúlyt...Mert ha nem így teszel,akkor fokozatosan kiszáradol, ez pedig nem egy túl hasznos dolog...Csak figyeld meg a képeken azt a degenerált p.csát...Azt az aszott testét, a ráncosodni kezdő arcát,meg bőrét...Le se tagadhatná a dolgot,hogy nem iszik elég vizet...A napi kb. 4-5 liter elfogyasztott vízmennyiséget mindig próbáld meg tartani...Lehetőleg egyenletesen elosztva a mennyiséget...De nyári hőségekben az 5-6 liter se sok egy napra...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 22. 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha már úgyis zárva vannak a múzeumok is:

"A járványügyi veszélyhelyzetre való tekintettel a Szépművészeti Múzeum és tagintézményei, a Magyar Nemzeti Galéria, a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum és a Vasarely Múzeum március 17-től határozatlan időre bezárnak.

A gyűjtemények ugyanakkor a kényszerű bezárás alatt aktívan kívánják megosztani a közönséggel digitális tartalmaikat. Hétfőtől virtuálisan bejárható a Magyar Nemzeti Galéria Változatok a realizmusra – Munkácsytól Mednyánszkyig című kiállítás az intézmény honlapján (www.mng.hu), ahol már elérhető a Remekművek az oktatásban című oldal is. A gyűjtemény fontos műveit bemutató felület a közoktatásban is jól hasznosítható történelem, magyar nyelv- és irodalom illetőleg vizuális kultúra órákon. A Szépművészeti Múzeum oldalán is számos tematikus túra mutatja be a múzeum gyűjteményét."

Szépművészeti múzeum - online
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 23. 14:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látod, ez a "virtuális múzeum" egy nagyon jó kezdeményezés...És nemcsak karantén idejére...Azt hiszem,sokat fogom látogatni ezt az oldalt ameddig tart...(Belenéztem az előbb egy kicsit,és nagyon tetszett nekem az, amit láttam...Meg az ötlet is...)
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 23. 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://librarius.hu/2020/03/23/ingyenesen-hallgathato-tobb-100-hangoskonyv-mesek-klasszikusok/ Ez se lehet egy rossz oldal karantén idejére...Meghát amúgy se...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 23. 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://hvg.hu/kultura/20200323_Ingyenesen_elerhetove_tettek_tobb_ezer_konyvet_a_magyar_kiadok?s=hk Éshát ez se egy rossz kezdeményezés...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 23. 17:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, így van, van most sok ilyen jellegű kezdeményezés.
A múzeumot pl én is nagyon jó ötletnek tartom.
Meg a könyveseket is.

Van még sok oktatóanyag, de otthoni edzés, jóga, cirkusz, bábszínház, ezek-azok.
Ajánlgatják, nagyon sok van a facen- de az nekem nincs.
Filmnézős ingyenes oldal is van többféle is, a filmes topicba azért csak azt linkeltem, amit, mert tudom, hogy a "mindenféle" mozifilmes közt nem valószínű, hogy találnál olyat, ami téged érdekel.

Hogy honnan tudok ennyi mindent?
Találtam egy helyet, ahol ezek - különféle fórumozók által - össze vannak gyűjtve egy helyre.

Nem tudom illik-e, szabad-e azt átlinkelni ide, hogy többen lássák, olvassák...na nem mintha olyan sok olvasó lenne itt.. végtére is priviben is elküldhetem neked, ha érdekel, abból biztosan nem lesz gond...az folyamatosan frissül.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 23. 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem ide is felinkelheted az adott oldalt...Nincs abbol semmi...Vagy politikával is foglalkozik az adott oldal? Akkor inkább hagyd...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 31. 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet, hogy nem bírod Pataki Attilát,de ez a nyilatkozata azért elgondolkodtató...

(Klikk az egész cikkre)
Arrow
"Pataky Attila: -Nem okvetlenül fontos követni a Világ információs (nagy részben nem valós) hazugságzuhatagát. Az ablakunk előtt szélben, hóban, fagyban virágot nővesztő nárcisz, tulipán, lehet jobban megmutatja, az igaz utat, a valóságot. Lassulj le, figyelj magadra, gondolkodj el a világ dolgain, hogy miért is történik mindez velünk! Miért állt meg a nagy rohanás, hajsza?"
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 31. 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na igen...Tud szépeket mondani a Pataky is, de azért ne tévesszen meg...Egy miskolci suttyó, az mindig miskolci suttyó marad...Még akkoris,ha időközben "felviszi az Isten a dolgát",úgymond...(Vagy a sok hülye rajongó pénze...) Nézd csak meg ezt a videót a lakásárol...Meg csak hallgasd meg a beszédét... https://youtu.be/4wINixH249A Falforgatók:Pataky Attilánál jártunk...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 08:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na igen...Tud szépeket mondani a Pataky is, de azért ne tévesszen meg...Egy miskolci suttyó, az mindig miskolci suttyó marad...Még akkoris,ha időközben "felviszi az Isten a dolgát",úgymond...(Vagy a sok hülye rajongó pénze...) Nézd csak meg ezt a videót a lakásárol...Meg csak hallgasd meg a beszédét... https://youtu.be/4wINixH249A Falforgatók:Pataky Attilánál jártunk...

Őszintén?
El kezdtem nézni, de nem volt idegem végignézni...utálom a nagyzolást, meg a rongyrázást, ami ebből a műsorból - gondolom alapjáraton - szól.
Már a csaj, ahogy megjelent a "bőrszerkójában", meg ahogy leguggolt az autó mellé, meg a Pataki feleségéhez intézett "adok neked is egy puszit, jó?"-stílusa.
"Jaj, persze, adjál puszit, azt sem tudom ki a fene vagy de a férjem bevallalta a mulatós nóták után ezt az idióta műsort is...igen tudom, akármennyi pénzt kapunk érte, legközelebb majd abból csináltatjuk meg az új csempét a fürdőbe, mert a régi már 3 éves..."
Én azt gondolnám a helyébe, hogy: "Csókolgasd az öreganyádat, de ne engem, engem hagyj békén, és nyafogjál máshol..."tudom, tudom, én antiszociális vagyok...
(S most elképzelem, hogy kacagsz ezen...igaz?)

Te ilyeneket nézel?
Csodálkozom rajtad.
Engem már maga a téma bosszant.
Hol érdekel az engem, hogy X vagy Y nevű sztár, celeb, milyen lakásban él, mit harácsolt össze, milyen bútora, milyen berendezési tárgyai vannak?
S ahogy előadják magukat!
Ahogy ott mutogatják a dolgaikat!

Téged érdekel?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem szokásom ilyen műsorokat nézni, csak tudod,a videócsatorna "feldob" időnként a szemem elé kéretlenül ilyen-olyan videókat, aztán meg egyszer ezt is feldobta...Én meg akkor kíváncsiságbol belenéztem, de aztán ennyi...Jót mosolyogtam az egészen, aztán szokás szerint csak annyit mondtam csakúgy magamnak félhangosan, hogy:"Emberek"...Aztán ugyancsak szokásom szerint reménytelenül legyintettem egyet, és áttértem valami másik videóra...Szóval ebben a Patakyban most sem kellett akkor csalódnom, dehát volt neki ugye egy hatalmas rajongótábora mindigis, akikböl jól megélt évtizedeken keresztül...Van ugye a bölcs mondás,miszerint aki a hülye emberekre akarja alapozni a megélhetését, az sose fog éhenhalni...Csak persze bírni kell gyomorral azt,amit csinál az ember...Dehát ugye vannak olyanok mindig, akik bírják gyomorral...Az "Edda" egész működése erröl szólt szerintem mindigis, dehát ha rengeteg figurának bejött,meg tetszett az amit előadott nekik ez a Pataky meg az együttese,hát, akkor lelkük rajta...De én sose kértem belőle,meg belőlük...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

EMLÉKSZEL MÉG A DALLASRA? EZT BIZTOSAN NEM TUDTAD A SOROZATRÓL

"Magyarországra csak jelentős késéssel érkezhettek meg a Ewingok, a rendszerváltozás előtt ugyanis a kultúrpolitika nemkívánatosnak ítélte a gátlástalan kapitalista üzérkedést folytató Jockey és luxusban élő, a gazdagság amerikai álmát megtestesítő famíliájának történetét. A Dallas első epizódja végül 1990 decemberében ment adásba a tévé 1-es csatornáján, ahol ezután heti folytatásokban (évadok közötti szünet nélkül), péntek esténként láthatták a nézők. A sorozat egy csapásra kultikussá vált, aminek oka jelentős részben épp a Dallasnak a hazai valóságtól olyannyira eltérő, a magyar nézők számára ténylegesen álomnak ható világa volt. Egyesek úgy gondolják, a sorozat népszerűsége segítette a szabadpiaci gazdasági modell megismerését és elfogadását Magyarországon, bár természetesen sem a készítőknek, sem a hazai tévé vezetőségének nem voltak efféle szándékai."

Hm...ez a gondolat érdekes...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...A vastagbetűs szövegrész sok okosságot tartalmazott szerintem is...Különösen az utolsó 1-2 mondat...Jó dolog látni azt, hogy ezek szerint vannak még értelmes,gondolkodni tudó emberek ebben az országban...A Dallast amúgy én kezdetben szerettem nézni...Na persze nem a "gazdagság" bemutatása okán, hanem amiatt, hogy kénytelen voltam szembesülni azzal a ténnyel,hogy a "Jockey" meglehetősen hasonlít rám mind külső tekintetében,mind pedig az egyéniségét illetően...Döbbenetes volt látni a hasonlóságot...Éshát ebböl kiindulva érdekességképpen figyeltem azt,hogy HOVA JUT ÉS MIRE egy ilyen karakterű ember,ha a képességeit gonoszságra használja fel...És igyekeztem mindig elemezni a viselkedését,hogy pl.én a helyében mit csináltam volna másként...A másik ok,amiért kedveltem kezdetben a sorozatot,az a "Pamela" személye volt...Szégyen-nem szégyen, de teljesen bele voltam akkoriban esve abba a hölgyeménybe...Te nézted annó ezt a sorozatot? Amennyiben igen,akkor mi fogott meg benne?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 15. 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Igen...A vastagbetűs szövegrész sok okosságot tartalmazott szerintem is...Különösen az utolsó 1-2 mondat...Jó dolog látni azt, hogy ezek szerint vannak még értelmes,gondolkodni tudó emberek ebben az országban...A Dallast amúgy én kezdetben szerettem nézni...Na persze nem a "gazdagság" bemutatása okán, hanem amiatt, hogy kénytelen voltam szembesülni azzal a ténnyel,hogy a "Jockey" meglehetősen hasonlít rám mind külső tekintetében,mind pedig az egyéniségét illetően...Döbbenetes volt látni a hasonlóságot...Éshát ebböl kiindulva érdekességképpen figyeltem azt,hogy HOVA JUT ÉS MIRE egy ilyen karakterű ember,ha a képességeit gonoszságra használja fel...És igyekeztem mindig elemezni a viselkedését,hogy pl.én a helyében mit csináltam volna másként...A másik ok,amiért kedveltem kezdetben a sorozatot,az a "Pamela" személye volt...Szégyen-nem szégyen, de teljesen bele voltam akkoriban esve abba a hölgyeménybe...Te nézted annó ezt a sorozatot? Amennyiben igen,akkor mi fogott meg benne?

Hát te tudod, de szerintem az, hogy azért, mert úgy érzed, hogy hasonlítasz rá, mind külsőleg, mind természetre, s ezért "érdekességképpen figyelted azt,hogy HOVA JUT ÉS MIRE egy ilyen karakterű ember,ha a képességeit gonoszságra használja fel...És igyekeztél mindig elemezni a viselkedését,hogy pl. a helyében Te mit csináltál volna másként...", hát nem biztos, hogy ezt készpénznek lehetett venni.
Úgy értem, ez csak egy szerep volt, amit valaki kitalált, aztán találtak egy színészt, akinek odaadták a szerepet...vagyis, ha más kapta volna meg - egy más külsejű színész - ezt a szerepet, ez már eszedbe sem jutott volna. S különben is, ez csak egy kitalált figura.

Rám pl. mondták, hogy hasonlítok Ábel Anitára. Pontosabban azt mondták, hogy gyerekként, kamaszként hasonlítottam rá.
Igen, persze, én is néztem, figyeltem a filmeket amelyekben játszott gyerekként, kamaszként, s igazat adtam sokaknak, hogy van/volt olyan, amikor volt köztünk hasonlóság, de az nem jutott eszembe, hogy valamely szerepbeli szerepéhez hasonlítsam magam.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43, 44  Következő
41 / 44 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.