Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Leslie L. Lawrence...avagy Lőrincz L. László
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 24. 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Én már azt is hallottam, hogy létezik egy program, csak beütsz egy két dolgot, és kész a regény...te is, bárki más is megteheti.
Mit gondolsz miért készültek paródiakönyvek?
Talán te is emlékszel még arra, amikor mi kezdtük el kifigurázni.
Simán tudnánk írni ilyet mi is.
Hát...Azért én azt túlzásnak tartom, hogy L.L.L. esetében egy "számítógépes program" állítaná össze egy-egy regényét, végülis nem rossz író ő, sőt, én személy szerint roppant tehetségesnek tartom...Lehetett volna belőle könnyedén egy második "Jókai", vagy "Verne", vagy netán még "Passuth László" is...Ha nem adta volna el magát a "mammon ördögének"...És ez okbol nem szolgált volna ki primitív színvonalu tömegigényeket,csakhogy minnél többet "kaszálhasson" az írói munkásságán...De ezt már megbeszéltük sokszor...Jó író L.L.L.,csakhát közben pénzsóvár is...Dehát ha neki ez így megfelelő volt? Legyen akkor boldog vele...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 24. 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Én már azt is hallottam, hogy létezik egy program, csak beütsz egy két dolgot, és kész a regény...te is, bárki más is megteheti.
Mit gondolsz miért készültek paródiakönyvek?
Talán te is emlékszel még arra, amikor mi kezdtük el kifigurázni.
Simán tudnánk írni ilyet mi is.
Hát...Azért én azt túlzásnak tartom, hogy L.L.L. esetében egy "számítógépes program" állítaná össze egy-egy regényét, végülis nem rossz író ő, sőt, én személy szerint roppant tehetségesnek tartom...Lehetett volna belőle könnyedén egy második "Jókai", vagy "Verne", vagy netán még "Passuth László" is...Ha nem adta volna el magát a "mammon ördögének"...És ez okbol nem szolgált volna ki primitív színvonalu tömegigényeket,csakhogy minnél többet "kaszálhasson" az írói munkásságán...De ezt már megbeszéltük sokszor...Jó író L.L.L.,csakhát közben pénzsóvár is...Dehát ha neki ez így megfelelő volt? Legyen akkor boldog vele...

Eléggé ambivalens vagy ám vele úgy látom...vagy csak az én reakciómat tükrözöd folyamatosan? Gondolom ezt te is megfigyelted már. Ha én dícsérem, Te kegyetlenül szidod. Ha én elkezdem szidni, Te a védelmedbe veszed...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 29. 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Eléggé ambivalens vagy ám vele úgy látom...vagy csak az én reakciómat tükrözöd folyamatosan? Gondolom ezt te is megfigyelted már. Ha én dícsérem, Te kegyetlenül szidod. Ha én elkezdem szidni, Te a védelmedbe veszed...
Ugyanmár...Csak arrol van szó mindig, hogy én vegyes érzelmekkel állok L.L.L.-hez mindig...Ami leegyszerűsítve a következő képletet takarja:ELISMEREM mint tehetséges és jó írót, de MÉLYSÉGESEN MEGVETEM ÉS LENÉZEM mint pénzéhes, kapzsi embert...És sajnálom a magam részéröl azt, hogy a PÉNZÉRT feláldozta és eladta a SZÍNVONALAS ÍRÓI TEHETSÉGÉT...Pont ugyanaz róla is a véleményem mint pl. Rejtőröl...Rejtő is egy RENDKÍVÜLI ÍRÓI TEHETSÉG VOLT szerintem, aztánmeg ELPAZAROLTA a tehetségét holmi PONYVAMŰFAJOK terén...Mert a REGÉNYEIBÖL AKART MEGÉLNI...De én úgy nézem mindig a dolgot, hogy egy ÍRÓ ne kössön soha kompromisszumot mammonnal...Mert az ilyesmi óhatatlanul a MINŐSÉGI irodalom rovására fog menni...Persze Jókai is meg Verne is, meg Stendal is, meg Walter Scott meg sokan mások is az IRODALOMBOL meg a REGÉNYEIKBÖL éltek, csakhát az bizony nem MANAPSÁG VOLT, hanem ezelőtt 150 évvel...AKKORIBAN az átlagolvasó szellemi színvonala azért nem olyan volt mint manapság, akkoriban a KÖNYVNEK, regénynek majdnem olyan tisztelete,minőségi színvonala volt,mint pl. a színháznak...Úgyhogy az olvasók százezrei NEM FUTÓSZALAGON ONTOTT sablonos tucattörténetekre vágytak, hanem EGYEDI, MINŐSÉGI olvasmányokra...Úgyhogy akkor ilyet is kaptak az íróktol...És ez érvényes volt még Rejtő korára is, szóval ő még pont határvonalon volt a minőségi szépirodalom, és a ponyvaműfaj között, de L.L.L. esetében már egyértelmű a sablonos ponyvaműfaj kategória...És a MENNYISÉGRE VALÓ TÖREKVÉS a minőség helyett PÉNZÜGYI OKOKBOL...Nekem csak ennyi a bajom L.L.L.-el...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 29. 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Ugyanmár...Csak arrol van szó mindig, hogy én vegyes érzelmekkel állok L.L.L.-hez mindig...Ami leegyszerűsítve a következő képletet takarja:ELISMEREM mint tehetséges és jó írót, de MÉLYSÉGESEN MEGVETEM ÉS LENÉZEM mint pénzéhes, kapzsi embert...És sajnálom a magam részéröl azt, hogy a PÉNZÉRT feláldozta és eladta a SZÍNVONALAS ÍRÓI TEHETSÉGÉT...Pont ugyanaz róla is a véleményem mint pl. Rejtőröl...Rejtő is egy RENDKÍVÜLI ÍRÓI TEHETSÉG VOLT szerintem, aztánmeg ELPAZAROLTA a tehetségét holmi PONYVAMŰFAJOK terén...Mert a REGÉNYEIBÖL AKART MEGÉLNI...De én úgy nézem mindig a dolgot, hogy egy ÍRÓ ne kössön soha kompromisszumot mammonnal...Mert az ilyesmi óhatatlanul a MINŐSÉGI irodalom rovására fog menni...Persze Jókai is meg Verne is, meg Stendal is, meg Walter Scott meg sokan mások is az IRODALOMBOL meg a REGÉNYEIKBÖL éltek, csakhát az bizony nem MANAPSÁG VOLT, hanem ezelőtt 150 évvel...AKKORIBAN az átlagolvasó szellemi színvonala azért nem olyan volt mint manapság, akkoriban a KÖNYVNEK, regénynek majdnem olyan tisztelete,minőségi színvonala volt,mint pl. a színháznak...Úgyhogy az olvasók százezrei NEM FUTÓSZALAGON ONTOTT sablonos tucattörténetekre vágytak, hanem EGYEDI, MINŐSÉGI olvasmányokra...Úgyhogy akkor ilyet is kaptak az íróktol...És ez érvényes volt még Rejtő korára is, szóval ő még pont határvonalon volt a minőségi szépirodalom, és a ponyvaműfaj között, de L.L.L. esetében már egyértelmű a sablonos ponyvaműfaj kategória...És a MENNYISÉGRE VALÓ TÖREKVÉS a minőség helyett PÉNZÜGYI OKOKBOL...Nekem csak ennyi a bajom L.L.L.-el...

Nem tudom írtam-e már: egyszer azt olvastam valahol, hogy évi két könyvet "meg kell írnia". Nem tudom, hogy ez így van-e, illetve, hogy megír-e évi két könyvet. (Nem követem én őt olyannyira, hogy figyeljem, hogy hány könyvet ad ki egy évben...)
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 29. 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Nem tudom írtam-e már: egyszer azt olvastam valahol, hogy évi két könyvet "meg kell írnia". Nem tudom, hogy ez így van-e, illetve, hogy megír-e évi két könyvet. (Nem követem én őt olyannyira, hogy figyeljem, hogy hány könyvet ad ki egy évben...)
Igen...Ismervén már a művei hatalmas számát, illetve az egy síkra készült, azonos sablonra építkező regényeinek hosszú sorát, el is hiszem gond nélkül ezt a "pletykát"...Sőt...Lehet hogy valójában nemis évi két regényt "kellett" neki mindenképpen megírni, hanem 4-5-öt is...Pedig szerintem a kevesebb több lett volna...Legalábbis az írói szakmaiságot illetően...Dehát ugye kinek mi a lényeg és a fontos...Van akinek az írói tehetségének a megélése, értékes, MINŐSÉGI dolgok alkotása, szakmai büszkeség, és a "tökéletes regény" megírására való törekvés, (Ilyen író volt pl. Dosztojevszkij...) éshát vannak ugye ilyen mai "kapitalista" írók, akik számára a saját tehetségük csak a "munkaeszközük" a pénzkeresés érdekében...Mint pl. a prostiknak a női mivoltuk...L.L.L. szerintem ez utóbbi kategória aztán ennyi...Felesleges tovább ragozni a témát...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 29. 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Igen...Ismervén már a művei hatalmas számát, illetve az egy síkra készült, azonos sablonra építkező regényeinek hosszú sorát, el is hiszem gond nélkül ezt a "pletykát"...Sőt...Lehet hogy valójában nemis évi két regényt "kellett" neki mindenképpen megírni, hanem 4-5-öt is...Pedig szerintem a kevesebb több lett volna...Legalábbis az írói szakmaiságot illetően...Dehát ugye kinek mi a lényeg és a fontos...Van akinek az írói tehetségének a megélése, értékes, MINŐSÉGI dolgok alkotása, szakmai büszkeség, és a "tökéletes regény" megírására való törekvés, (Ilyen író volt pl. Dosztojevszkij...) éshát vannak ugye ilyen mai "kapitalista" írók, akik számára a saját tehetségük csak a "munkaeszközük" a pénzkeresés érdekében...Mint pl. a prostiknak a női mivoltuk...L.L.L. szerintem ez utóbbi kategória aztán ennyi...Felesleges tovább ragozni a témát...

"Mint a prostiknak a női mivoltuk..."
Hm...eléggé durva, de nagyon találó hasonlat.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 29. 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Örülök neki, hogy akkor átérezted ennek a kissé nyers mondásnak a valódi lényegét...És igazságát...Hát látod EMIATT a szellemiség miatt gyűlölöm én ezt a mai világot és rendszert...Mert manapság az a közszellemiség ugye, hogy "legyen prostituált mindenki"...Mint ahogy a prosti a női mivoltát, a nemi szervét ELADJA gátlástalanul az utcasarkon több-kevesebb pénzért, pont ugyanez a szellemiség uralja manapság az élet MINDEN EGYÉBB TERÜLETÉT is...Ezek a mai emberek (Minden tisztelet az esetleges kivételeknek...) nem "nagyot,fontosat,szépet,hasznosat,értékeset" akarnak sohasem alkotni, hanem csak PÉNZT AKARNAK KERESNI...És ebben a folyamatban az adottság, a tehetség az csak egy puszta eszköz a számukra..Iszonyúan ember és társadalomromboló ez a szellemiség, dehát ez van akkor...EZ a mai világ...Prostik, testi-szellemi-erkölcsi k.vák materiális halmaza, ami halmazt csak a pénz bűvölete meg hatalma tart egyben...Aztán némelyek meg csodálkoznak rajta, hogy dehát MIÉRT tart jól láthatóan a pusztulásba ez az egész "nyugati" civilizáció...Hát csak csodálkozzanak rajta...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 08. 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Örülök neki, hogy akkor átérezted ennek a kissé nyers mondásnak a valódi lényegét...És igazságát...Hát látod EMIATT a szellemiség miatt gyűlölöm én ezt a mai világot és rendszert...Mert manapság az a közszellemiség ugye, hogy "legyen prostituált mindenki"...Mint ahogy a prosti a női mivoltát, a nemi szervét ELADJA gátlástalanul az utcasarkon több-kevesebb pénzért, pont ugyanez a szellemiség uralja manapság az élet MINDEN EGYÉBB TERÜLETÉT is...Ezek a mai emberek (Minden tisztelet az esetleges kivételeknek...) nem "nagyot,fontosat,szépet,hasznosat,értékeset" akarnak sohasem alkotni, hanem csak PÉNZT AKARNAK KERESNI...És ebben a folyamatban az adottság, a tehetség az csak egy puszta eszköz a számukra..Iszonyúan ember és társadalomromboló ez a szellemiség, dehát ez van akkor...EZ a mai világ...Prostik, testi-szellemi-erkölcsi k.vák materiális halmaza, ami halmazt csak a pénz bűvölete meg hatalma tart egyben...Aztán némelyek meg csodálkoznak rajta, hogy dehát MIÉRT tart jól láthatóan a pusztulásba ez az egész "nyugati" civilizáció...Hát csak csodálkozzanak rajta...

Erről eszembe jutott, hogy van a Kozmix-nak egy száma: „A hülyeség nagyon fáj…” címmel. Ismered?
Itt linkelem:
Kozmix - A hülyeség nagyon fáj

A dal szövegét sajnos nem találtam a neten, így most én idézek belőle néhány gondolatot: (rajongójukként szinte kívülről tudom a szövegét, de azért némi segítségként kell, hogy hallgassam közben a dalt, nehogy hibásan idézzem)

„Mindenki keresi a mindennapi betevőt, mondjuk munkába jár, mert kötelező, olyan is akad, aki egyszerűen semmit nem csinál, csak a tv-ben pózol, hisz ő a király…

„…tudod ezt mind megesszük, mind megisszuk…reméljük jövőre majd megússzuk”

„…Mindenkit pont úgy zavar, ahogy engem is felkavar egy bizonyos jelenség: Már réges-rég nem az kell, hogy értéket képviselj, már nem számít a tehetség. Lehetek szép, vagy jó vagy becsületes, igaz a médiának ez túl felületes…legyek hős vagy nős, aki mindig félrelép… (aki)a botrányoktól sohasem fél: ugye jól nézünk ki a címlapon,”

„…Igen akad ilyen, akad olyan kulcsfigura, aki a pénzével manipulál ide-oda, tudod az érvényesüléshez egy aranyszabály: mindig pofátlan légy drága pofám…”

Szóval ajánlom végighallgatásra a dalt, különös figyelemmel a szövegére. Hát igen, mi az, ami érték, mi az amire „vevők” az emberek, mi az, amit csak lenyomnak a torkunkon, mert az megy folyton a médiában. Vajon hány ember van kis hazánkban, aki azt mondja, „ Hát nézem, mert Jucika is ezt nézi…”, vagy mert: „…akkor miről beszélgetnék az ismerőseimmel?”
Én nem vágyom olyanok társaságára, akikkel csak a legújabb valóság-show szereplőiről lehet beszélni, meg arról, hogy X.Y. „celeb”, épp olyan szenzációhajhász főcímmel került be most az újságba, hogy: X.Y.-nal megdöbbentő eset történt, ilyet még te sem láttál!!! S megtudjuk, hogy épp a gyereke milyen szinűt kakilt. (Bocsánat…).

Sokszor eszembe jut, hogy – mint hallom olykor - valóban tudatos a népbutítás? Hogy tényleg azért adnak ilyen „agymosós” dolgokat, mert amíg az emberek azzal vannak elfoglalva, hogy Gizike Jóskával, vagy Pistával jön-e össze abban a házban, vagy hogy Iluska megvette az 500. táskáját, addig nem foglalkoznak fontos dolgokkal, meg nem gondolkodnak?

A minap történt, hogy munkahelyemen egyik - eddig általam értelmesnek vélt - kolléganőm megkérdezte. „Hallottad, hogy a Stohl műsorában az a csaj szerepelt, aki életében vele csókolódzott először?„

„Nem, nem hallottam, és nem is érdekel…” – válaszoltam volna szívem szerint, de nem akartam udvariatlan lenni, ezért csak annyit mondtam, hogy „Nem!” és mentem a dolgomra. Sajnos, ennyiből még nem vette le, hogy nem is akarok beszélni a témáról, pár perc múlva, mikor visszatértem, mondta tovább. Erre már válaszoltam, hogy: „Ne haragudj, sosem nézem azt a műsort és nem érdekel, hogy Stohl mikor kivel smárolt…” De még ekkor sem adta fel: ”Gyere, nézd, itt egy kép Stohlról…”. Ekkor már kénytelen voltam bevetni, a: „Bocs, nem érek rá, dolgozom!” – szöveget, ami igaz is volt. És még én éreztem azt, hogy bunkó voltam, mert szemmel láthatóan megsértődött.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 08. 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Erről eszembe jutott, hogy van a Kozmix-nak egy száma: „A hülyeség nagyon fáj…” címmel. Ismered?
Itt linkelem:
Kozmix - A hülyeség nagyon fáj

A dal szövegét sajnos nem találtam a neten, így most én idézek belőle néhány gondolatot: (rajongójukként szinte kívülről tudom a szövegét, de azért némi segítségként kell, hogy hallgassam közben a dalt, nehogy hibásan idézzem)

„Mindenki keresi a mindennapi betevőt, mondjuk munkába jár, mert kötelező, olyan is akad, aki egyszerűen semmit nem csinál, csak a tv-ben pózol, hisz ő a király…

„…tudod ezt mind megesszük, mind megisszuk…reméljük jövőre majd megússzuk”

„…Mindenkit pont úgy zavar, ahogy engem is felkavar egy bizonyos jelenség: Már réges-rég nem az kell, hogy értéket képviselj, már nem számít a tehetség. Lehetek szép, vagy jó vagy becsületes, igaz a médiának ez túl felületes…legyek hős vagy nős, aki mindig félrelép… (aki)a botrányoktól sohasem fél: ugye jól nézünk ki a címlapon,”

„…Igen akad ilyen, akad olyan kulcsfigura, aki a pénzével manipulál ide-oda, tudod az érvényesüléshez egy aranyszabály: mindig pofátlan légy drága pofám…”

Szóval ajánlom végighallgatásra a dalt, különös figyelemmel a szövegére. Hát igen, mi az, ami érték, mi az amire „vevők” az emberek, mi az, amit csak lenyomnak a torkunkon, mert az megy folyton a médiában. Vajon hány ember van kis hazánkban, aki azt mondja, „ Hát nézem, mert Jucika is ezt nézi…”, vagy mert: „…akkor miről beszélgetnék az ismerőseimmel?”
Én nem vágyom olyanok társaságára, akikkel csak a legújabb valóság-show szereplőiről lehet beszélni, meg arról, hogy X.Y. „celeb”, épp olyan szenzációhajhász főcímmel került be most az újságba, hogy: X.Y.-nal megdöbbentő eset történt, ilyet még te sem láttál!!! S megtudjuk, hogy épp a gyereke milyen szinűt kakilt. (Bocsánat…).

Sokszor eszembe jut, hogy – mint hallom olykor - valóban tudatos a népbutítás? Hogy tényleg azért adnak ilyen „agymosós” dolgokat, mert amíg az emberek azzal vannak elfoglalva, hogy Gizike Jóskával, vagy Pistával jön-e össze abban a házban, vagy hogy Iluska megvette az 500. táskáját, addig nem foglalkoznak fontos dolgokkal, meg nem gondolkodnak?

A minap történt, hogy munkahelyemen egyik - eddig általam értelmesnek vélt - kolléganőm megkérdezte. „Hallottad, hogy a Stohl műsorában az a csaj szerepelt, aki életében vele csókolódzott először?„

„Nem, nem hallottam, és nem is érdekel…” – válaszoltam volna szívem szerint, de nem akartam udvariatlan lenni, ezért csak annyit mondtam, hogy „Nem!” és mentem a dolgomra. Sajnos, ennyiből még nem vette le, hogy nem is akarok beszélni a témáról, pár perc múlva, mikor visszatértem, mondta tovább. Erre már válaszoltam, hogy: „Ne haragudj, sosem nézem azt a műsort és nem érdekel, hogy Stohl mikor kivel smárolt…” De még ekkor sem adta fel: ”Gyere, nézd, itt egy kép Stohlról…”. Ekkor már kénytelen voltam bevetni, a: „Bocs, nem érek rá, dolgozom!” – szöveget, ami igaz is volt. És még én éreztem azt, hogy bunkó voltam, mert szemmel láthatóan megsértődött.
Na...Hogy milyen nótákat találsz te mindig a neten? Én erröl a nótárol nemis hallottam eddig még, de azt el kell ismerni, hogy jópofa szám...És meglehetősen aktuális a mondanivalója...Viszont ne csodálkozz ezen az "L.L.L. jelenségen", meg azon se, hogy a mai emberek túlnyomó többsége pont ugyanolyan elvek mentén éli az életét,mint ahogy ő...Meg ne csodálkozz az ismerőseid viselkedésén se...Mindaz amit magad körül látsz, az egy érthető dolog...Hajdanán, amikor kevés ember élt még a Földön, voltak tágas erdők-mezők, korlátlan lehetőségek mindenre, az emberek a TERMÉSZET AJÁNDÉKAIBOL ÉLTEK...Halásztak,vadásztak, földet műveltek, gyűjtögettek az erdőn, stb,stb, és NEM ZAVARTÁK EGYMÁS KÖREIT...De aztán jött idővel a népességrobbanás, az iparosodás, az urbanizáció...És MEGSZÜNTEK A LEHETŐSÉGEK A RÉGI ÉLETRE...Dehát élni, meg legfőképpen ENNI ugye mindenkinek kell...Ezen okbol szép lassan átalakult az emberek élete és gondolkodásmódja, és egy idő után már NEM A TERMÉSZET AJÁNDÉKAIBOL ÉLTEK, hanem EGYMÁSBOL...És miként a természet törvénye szerint régebben az erős élt a gyengébböl, avagy ette meg a gyengébbet, úgy ma az OKOSABB, GÁTLÁSTALANABB,POFÁTLANABB,ERŐSZAKOSABB, ALJASABB, stb,stb, ember él a BUTÁBBOL, NAÍVABBOL, BEFOLYÁSOLHATÓBBOL, OSTOBÁBBOL, ENGEDÉKENYEBBÖL..Hát EZT látni nap mint nap a világban...Hogy "ember embernek a farkasa"...Szóval a mai társadalom KÉT halmazbol áll mindig:Kizsákmányolóbol, és kizsákmányoltbol...Ezen elv alapján BÁRKIRE RÁNÉZEL, BÁRKIT MEGHALLGATOL, egyböl láthatod mindig, hogy melyik halmazba tartozik az adott illető...L.L.L. is, meg a Stohl bucit néző kolléganőd is...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 08. 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szami, dalszöveg:
http://www.zeneszoveg.hu/dalszoveg/53423/kozmix/ugy-tesz-mintha-zeneszoveg.html

Dalszöveg
1. Készülök egy nagy partyra,
ahova készülődik egész Pest-Buda.
Igen, elindulok, a haverokat felveszem,
s eközben észreveszem:

2. A bejáratnál egy gyönyörű nő!
Igazán feltűnő! - Hmm!
A gyönyörű nő!
Mily meglepő!

3. Érzem, ahogy megérint,
a szemével provokál hajnalig!
Csak izgat, csak hergel, csak játszik velem,
s én hülye, mindezt elhiszem.

Csapdába estem...

R. Úgy tesz, mintha terád hajtana,
tévedsz, mikor szerelmet vallana!
Mosolyogva tovább lép,
sorba állsz mégis a csókjáért!

Úgy tesz, mintha utánad hajtana,
döbbensz, mikor szerelmet vallana!
Mosolyogva tovább lép,
ez engem is, téged is hülyének néz!

2.

4. Ez a lány látod, nagyon érti,
a jó hírét lehet, mégsem félti.
Kacérkodik, s közben becsap téged,
de egy cselt bevetek én is ellene!

Mindent, amit adhatnék,
én megadnék, az enyém lehetnél!
Egy estet ez a test megér,
mert tudom, hogy mindez csak ajándék!

R.

Úgy tesz, mintha utánad hajtana,
döbbensz, mikor szerelmet vallana!
Mosolyogva tovább lép,
ez engem is, téged is hülyének néz!
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 08. 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na...Hogy milyen nótákat találsz te mindig a neten? Én erröl a nótárol nemis hallottam eddig még, de azt el kell ismerni, hogy jópofa szám...És meglehetősen aktuális a mondanivalója...

Rémlik, hogy beszéltünk már arról, hogy kedveled néhány dalukat.
Talán azért nem ismered ezt a számukat, mert viszonylag új, 2015. decemberében jelent meg egy új albumuk, az "Eklektika", s ezen hallható ez a dal is.
Nem nehéz úgy találni, ha az ember folyamatosan figyeli azt a zenekart, amelyiket szereti. Smile
Egy kis ízelítő:
Hozta a szükséges pluszt a Kozmix Eklektika albuma...figyelem, a cikk 2016-os!!!

Tavaly nyáron volt szerencsém egy kisebb fellépésükön is ott lenni személyesen.
Smile

Én nagyon szeretem a zenéjüket.
Ha érdekel mást is, akkor majd linkelek fel erről az új albumról dalokat a zenei topicba.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 08. 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
ne csodálkozz ezen az "L.L.L. jelenségen", meg azon se, hogy a mai emberek túlnyomó többsége pont ugyanolyan elvek mentén éli az életét,mint ahogy ő...Meg ne csodálkozz az ismerőseid viselkedésén se...Mindaz amit magad körül látsz, az egy érthető dolog...Hajdanán, amikor kevés ember élt még a Földön, voltak tágas erdők-mezők, korlátlan lehetőségek mindenre, az emberek a TERMÉSZET AJÁNDÉKAIBOL ÉLTEK...Halásztak,vadásztak, földet műveltek, gyűjtögettek az erdőn, stb,stb, és NEM ZAVARTÁK EGYMÁS KÖREIT...De aztán jött idővel a népességrobbanás, az iparosodás, az urbanizáció...És MEGSZÜNTEK A LEHETŐSÉGEK A RÉGI ÉLETRE...Dehát élni, meg legfőképpen ENNI ugye mindenkinek kell...Ezen okbol szép lassan átalakult az emberek élete és gondolkodásmódja, és egy idő után már NEM A TERMÉSZET AJÁNDÉKAIBOL ÉLTEK, hanem EGYMÁSBOL...És miként a természet törvénye szerint régebben az erős élt a gyengébböl, avagy ette meg a gyengébbet, úgy ma az OKOSABB, GÁTLÁSTALANABB,POFÁTLANABB,ERŐSZAKOSABB, ALJASABB, stb,stb, ember él a BUTÁBBOL, NAÍVABBOL, BEFOLYÁSOLHATÓBBOL, OSTOBÁBBOL, ENGEDÉKENYEBBÖL..Hát EZT látni nap mint nap a világban...Hogy "ember embernek a farkasa"...Szóval a mai társadalom KÉT halmazbol áll mindig:Kizsákmányolóbol, és kizsákmányoltbol...Ezen elv alapján BÁRKIRE RÁNÉZEL, BÁRKIT MEGHALLGATOL, egyböl láthatod mindig, hogy melyik halmazba tartozik az adott illető...L.L.L. is, meg a Stohl bucit néző kolléganőd is...

Hááát...hiszek abban, hogy van esélyem és lehetőségem a kettő között okosan lavírozni.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 08. 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Szami, dalszöveg:

Köszönöm Hangya!
Ismerem az oldalt, néztem itt is, meg más dalszöveg oldalakon is, és van fenn sok Kozmix szám is, de azt, amelyet én linkeltem: "A hülyeség nagyon fáj" címűt, azt nem találtam.
Vagy azért nem találom, mert nagyon elbújt, vagy azért, mert viszonylag új.
Mellesleg ez az Úgy tesz mintha is nagyon jó számuk. Smile
(Lehet, hogy a "hülye" kifejezés miatt dobta fel neked?)
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 08. 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
hangya írta:
Szami, dalszöveg:

Köszönöm Hangya!
Ismerem az oldalt, néztem itt is, meg más dalszöveg oldalakon is, és van fenn sok Kozmix szám is, de azt, amelyet én linkeltem: "A hülyeség nagyon fáj" címűt, azt nem találtam.

Na, ezzel megjártam! Very Happy. Felhozta a hülyeséget. Néztem a szöveget, ugyanaz, mint amit leírtál. Örültem, hozom... Közben másra figyeltem, mechanikusan másoltam, siettem, nem ellenőriztem mit másolok. Sad Így jártam... Én már egyszerre csak egy dologra tudok figyelni, vagy egyre sem. Sad
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 08. 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Samantha írta:
hangya írta:
Szami, dalszöveg:

Köszönöm Hangya!

Na, ezzel megjártam! Very Happy. Felhozta a hülyeséget. Néztem a szöveget, ugyanaz, mint amit leírtál. Örültem, hozom... Közben másra figyeltem, mechanikusan másoltam, siettem, nem ellenőriztem mit másolok. Sad Így jártam... Én már egyszerre csak egy dologra tudok figyelni, vagy egyre sem. Sad

Ugyan már!
Nehogy a szívedre vedd!
Bárkivel előfordulhat.
puszi
Mentem sleepy1
Szép álmokat mindenkinek!!!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Következő
10 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.