Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mi lesz velünk a jövőben?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 18. 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Bár az esetemben könnyen meglehet, hogy előző életeimben valamikor lehettem pl. török basa is...Mivel rettenetesen tetszik nekem az ilyesmi "életstílus"...Hm...Azok a régi "török basák" tudtak ám élni! Meg élvezni az életet...

Most nagy a szád, de Te is pont ugyanígy elmenekülnél az "éjszakai műszak" elől... Laughing Laughing Laughing
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 20. 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Na persze!
Mondod ezt, mert most csak egy feleséged van.

Nem csak - az általad, meg sok más férfi által vélt - előnyei vannak ám a többnejűségnek hanem hátrányai is.
Aztán mit kezdenél ha a sok asszony összeakaszkodna egymással, és örökös rivalizálás meg féltékenykedés, meg egymás kikezdése lenne? Hogy az anyagiakat ne is említsük.
Hát...Azt mondják a bölcs emberek mindig, hogy nem véletlen az, hogy kialakult a monogámia előbb-utóbb minden emberi társadalomban...(Igen...Még az iszlámban is...Ugyanis azoknál is a többnejüek aránya mindig is csak néhány százalék körül mozgott az ösznépességben...A lakosság döntő része még náluk is monogámiában élt...)Sajnos a nők hatalmi és birtoklási vágya, illetve a férj anyagi forrásai iránti kizárólagos igényeik legendásan telhetetlenek voltak időtlen idők óta, és minden jel szerint ma is azok...Úgyhogy ezt belátva a mai férfiak is tetszik-nem tetszik alapon, de azért be szokták érni a monogámiával...És énis beérem, de azért ettöl függetlenül titokban azért csak irigyelhetem egy kicsit a régi basákat, vagy nem? Ha másnem akkor csak azért,hogy legalább anyagi értelemben megengedhettek maguknak vagy 8-10 asszonyt...(Bár a vallásuk eredetileg csak 4-et engedélyezett nekik ugye, dehát ilyen esetekben a basák nagyrésze nem foglalkozott a vallásuk előírásaival...) A női civakodások,rivalizálások kezelésére meg ott voltak az eunuchok...Az ilyesmik nem a basa idegrendszerét terhelték úgy álltalában...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 20. 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
Bár az esetemben könnyen meglehet, hogy előző életeimben valamikor lehettem pl. török basa is...Mivel rettenetesen tetszik nekem az ilyesmi "életstílus"...Hm...Azok a régi "török basák" tudtak ám élni! Meg élvezni az életet...

Most nagy a szád, de Te is pont ugyanígy elmenekülnél az "éjszakai műszak" elől... Laughing Laughing Laughing
Na ja...És a "kék tabletta"? Szerinted azt minek találták ki? De persze csak vicceltem...SOHA nem vennék be kék tablettát, mert ez ellenkezne az önérzetemmel...Inkább ha már véglegesen kimerülnék a sok asszony között az ágyban, akkor énis menekülésre fognám a dolgot, akárcsak a filmbeli szereplők...Szégyen-nem szégyen,de egy idő után énis ezt tettem volna a szereplők helyében...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 20. 17:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hát...Azt mondják a bölcs emberek mindig, hogy nem véletlen az, hogy kialakult a monogámia előbb-utóbb minden emberi társadalomban...(Igen...Még az iszlámban is...Ugyanis azoknál is a többnejüek aránya mindig is csak néhány százalék körül mozgott az ösznépességben...A lakosság döntő része még náluk is monogámiában élt...)Sajnos a nők hatalmi és birtoklási vágya, illetve a férj anyagi forrásai iránti kizárólagos igényeik legendásan telhetetlenek voltak időtlen idők óta, és minden jel szerint ma is azok...Úgyhogy ezt belátva a mai férfiak is tetszik-nem tetszik alapon, de azért be szokták érni a monogámiával...És énis beérem, de azért ettöl függetlenül titokban azért csak irigyelhetem egy kicsit a régi basákat, vagy nem? Ha másnem akkor csak azért,hogy legalább anyagi értelemben megengedhettek maguknak vagy 8-10 asszonyt...(Bár a vallásuk eredetileg csak 4-et engedélyezett nekik ugye, dehát ilyen esetekben a basák nagyrésze nem foglalkozott a vallásuk előírásaival...) A női civakodások,rivalizálások kezelésére meg ott voltak az eunuchok...Az ilyesmik nem a basa idegrendszerét terhelték úgy álltalában...

Mindig tanul az ember...én sosem foglalkoztam mélyrehatóan az iszlámmal.
Pl. miért csak 4 asszonyt engedélyez maximum az iszlám vallás?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 20. 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Eredetileg az iszlámban NEM AZÉRT engedélyezte a próféta a 4 feleséget,amint azt sokan gondolják...Nem-Nem...A 4 feleség az NEM A FÉRFIAK EXTRA IGÉNYEIRÖL SZÓLT eredetileg, hanem valójában a SZERENCSÉTLEN, MAGÁNYOS NŐKRÖL...A próféta korában ugyanis ÁLLANDÓAN HÁBORÚZTAK VALAKIVEL az arabok...És emiatt rengeteg férfi veszett oda a csatákban...És rengeteg volt emiatt az egyedülálló, özvegy nő...Viszont egy olyan nehéz korban, ahol állami gondoskodás, társadalmi szolidaritás szinte semmi sem volt az egyedülálló,vagy özvegy nők,és AZOK GYEREKEI felé, az egyetlen lehetőség az volt az ilyen nők számára akárcsak a puszta életbenmaradásra is, ha ISMÉT FÉRJHEZ TUDTAK MENNI...Vagy csakúgy álltalában férjhez tudtak menni...De mivel az akkori araboknál HATALMAS NŐ TÖBBLET VOLT a gyakori háborúk okán, hát a próféta úgy oldotta meg a dolgot, hogy engedélyezte azt,hogy EGY FÉRFINEK TÖBB FELESÉGE IS LEHESSEN...De persze jó emberi szokás szerint mint mindig minden jószándéku dolgot, a későbbi korok emberei ezt a valójában a nők érdekét képviselő humánus szokást és ajánlást is a viszájára fordították, és kéjenc férfiak önigazolására használták fel...Pedig eredetileg szó sem volt a dolgok ilyetén értelmezéséröl...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 20. 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Eredetileg az iszlámban NEM AZÉRT engedélyezte a próféta a 4 feleséget,amint azt sokan gondolják...Nem-Nem...A 4 feleség az NEM A FÉRFIAK EXTRA IGÉNYEIRÖL SZÓLT eredetileg, hanem valójában a SZERENCSÉTLEN, MAGÁNYOS NŐKRÖL...A próféta korában ugyanis ÁLLANDÓAN HÁBORÚZTAK VALAKIVEL az arabok...És emiatt rengeteg férfi veszett oda a csatákban...És rengeteg volt emiatt az egyedülálló, özvegy nő...Viszont egy olyan nehéz korban, ahol állami gondoskodás, társadalmi szolidaritás szinte semmi sem volt az egyedülálló,vagy özvegy nők,és AZOK GYEREKEI felé, az egyetlen lehetőség az volt az ilyen nők számára akárcsak a puszta életbenmaradásra is, ha ISMÉT FÉRJHEZ TUDTAK MENNI...Vagy csakúgy álltalában férjhez tudtak menni...De mivel az akkori araboknál HATALMAS NŐ TÖBBLET VOLT a gyakori háborúk okán, hát a próféta úgy oldotta meg a dolgot, hogy engedélyezte azt,hogy EGY FÉRFINEK TÖBB FELESÉGE IS LEHESSEN...De persze jó emberi szokás szerint mint mindig minden jószándéku dolgot, a későbbi korok emberei ezt a valójában a nők érdekét képviselő humánus szokást és ajánlást is a viszájára fordították, és kéjenc férfiak önigazolására használták fel...Pedig eredetileg szó sem volt a dolgok ilyetén értelmezéséröl...
Aztán hogy miért pont 4 asszonyt engedélyezett a próféta? Ezt nem lehet tudni, de valszeg az lehetett az ok, hogy igyekezett valahogy MINDENNEK KORLÁTOT SZABNI...Azt látta, hogy ha minden férfinek csak egy felesége van, akkor rengeteg egyedülálló,özvegy nő hal éhen, vagy ölik meg,erőszakolják meg az ilyen nőt FÉRJI VÉDELEM HÍJÁN, de gondolom azt is tudta, hogy az sem állapot, hogy akkor egy férfinek mondjuk a későbbiekben 60-700 vagy akárhány felesége legyen...Így akkor kötött egy ésszerű kompromisszumot a feleségek számát illetően...És arra jutott valszeg,hogy MAXIMUM 4 asszony az, amit egy akkori átlagos arab csóka még el tud látni,meg el tud tartani...Gondolom ezért jutott pont a 4-es számra...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 03. 20. 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet egy "személyes" jellegű kérdésem?
Nem muszáj válaszolni...
Mit gondolsz, ha nem kellene nézned az anyagi oldalát, hány feleséggel lennél képes egy fedél alatt élni szerény véleményed szerint? Úgy, hogy az mindenkinek optimális legyen ?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 04. 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Nem muszáj válaszolni...
Mit gondolsz, ha nem kellene nézned az anyagi oldalát, hány feleséggel lennél képes egy fedél alatt élni szerény véleményed szerint? Úgy, hogy az mindenkinek optimális legyen ?

Arrow
Question
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 04. 14:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Samantha írta:
Nem muszáj válaszolni...

Arrow
Question
Alighanem csak eggyel...Nem lennék bolond hogy pokollá változtassam az életemet, meg a lakóházamat...Mindenki tudja, hogy egy asszonynál több nem tud békésen elleni egy háztartásban, főleg úgy nem, hogy KÖZÖS A FÉRJ...Kő kövön nem maradna egy olyan háztartásban ahol egy férj élne együtt több feleséggel...Mondjuk a közelkeleti példák azt mutatják, hogy vannak férjek akik jól érzik magukat állandó perpatvarok,cirkuszolások, hatalmi rivalizálások között, de én nem vagyok ilyen...Én a békés,nyugodt,csendes életet kedvelem...Úgyhogy akkor inkább ne legyen 20 feleségem,csak egy...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 04. 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Samantha írta:
Nem muszáj válaszolni...

Arrow
Question
Alighanem csak eggyel...Nem lennék bolond hogy pokollá változtassam az életemet, meg a lakóházamat...Mindenki tudja, hogy egy asszonynál több nem tud békésen elleni egy háztartásban, főleg úgy nem, hogy KÖZÖS A FÉRJ...Kő kövön nem maradna egy olyan háztartásban ahol egy férj élne együtt több feleséggel...Mondjuk a közelkeleti példák azt mutatják, hogy vannak férjek akik jól érzik magukat állandó perpatvarok,cirkuszolások, hatalmi rivalizálások között, de én nem vagyok ilyen...Én a békés,nyugodt,csendes életet kedvelem...Úgyhogy akkor inkább ne legyen 20 feleségem,csak egy...

Na...vagyis neked is csak a "szád nagy"...meg a képzelőerőd...igaz? Razz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 04. 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy bele tudok gondolni dolgokba...De persze ettöl függetlenül álmodozni még azért lehet, vagy nem? Hm...Mondjuk 500 nőcivel elképzelni magamat egyszerre...Vagy akár még egymás után is...Hm-Hm...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 04. 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy bele tudok gondolni dolgokba...De persze ettöl függetlenül álmodozni még azért lehet, vagy nem? Hm...Mondjuk 500 nőcivel elképzelni magamat egyszerre...Vagy akár még egymás után is...Hm-Hm...

Ha - ha - ha...na persze!!!
Fő a magabiztosság!!!
Nem írtál véletlenül egy-két nullával többet, mint gondoltad?
(És akkor most lenyeltem azt a 3 szavas ironikus, erősen cinikus gondolatot, ami először eszembe jutott, mert nem akarlak megbántani...)
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 04. 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Fő a magabiztosság!!!
(És akkor most lenyeltem azt a 3 szavas ironikus, erősen cinikus gondolatot, ami először eszembe jutott, mert nem akarlak megbántani...)
Hát...Jól érezném magamat valszeg 5,vagy 50 hölggyel is, nem ragaszkodok én mindenáron az 500-hoz, azt csak a példa kedvéért írtam...Amúgy csak írd le nyugodtan a cinikus gondolataidat is...Nem haragszok meg érte...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 04. 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Fő a magabiztosság!!!
Hát...Jól érezném magamat valszeg 5,vagy 50 hölggyel is, nem ragaszkodok én mindenáron az 500-hoz, azt csak a példa kedvéért írtam...Amúgy csak írd le nyugodtan a cinikus gondolataidat is...Nem haragszok meg érte...

Álmodik a nyomor... Razz - szokták mondani a hasonló esetekre...
Meg azt, hogy: "Majd felébredsz..."

Mondd csak, egyébként honnan van ez a fene nagy magabiztosságod? És honnan veszed, hogy a lábad előtt heverne egyszerre 5,50, vagy 500 nő is akár???
Ccccc...Titusz, Titusz, Titusz...nem álltál az utolsó sorban amikor a magabiztosságot osztogatták, igaz?
Laughing
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 12. 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Álmodik a nyomor... Razz - szokták mondani a hasonló esetekre...
Meg azt, hogy: "Majd felébredsz..."

Mondd csak, egyébként honnan van ez a fene nagy magabiztosságod? És honnan veszed, hogy a lábad előtt heverne egyszerre 5,50, vagy 500 nő is akár???
Ccccc...Titusz, Titusz, Titusz...nem álltál az utolsó sorban amikor a magabiztosságot osztogatták, igaz?
Laughing
Nade Szami...Hát nem TE kérdeztél rá a dologra? Én csak válaszoltam a kérdésedre a legjobb tudásom szerint...Most megmár "én vagyok elszállva magamtol"? Hát ki hozta fel az egész témát? Én? Amúgymeg ha jól emlékszem, azt írtad fentebb, hogy válaszoljak egy ELMÉLETI KÉRDÉSRE...Hát akkor adtam egy ELMÉLETI választ egy elméleti kérdésre...Ennyi...Mibe van itt a "magabiztosság"?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Következő
9 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.