Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mi lesz velünk a jövőben?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 12. 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Nem feltétlenül költői...
1. Nem jut neki igazi...
2. Az "igazi" macerás...foglalkozni kell vele, nincs "kéznél" akármikor...
3. Gyakorlásnak jó, hogy "tökéletesen" tudjon mindent addigra amikorra egy "igazival" találkozik. (Régebben kuplerájokban "tanították" a fiúkat. Úgy hallottam.)
4. Úgy hallottam, hogy egy férfinak is jobb a kéjérzet, ha a hölgy is élvezi a dolgot.

Nos úgy vélem, hogy van elég sok lusta,rá nem érős, energiát bármibe is minimális szinten épphogy befektetni akaró kan, akiknek mindegy, csak jusson valami "olyasmi". Alapozom én mindezt arra, hogy mi mindent nem képesek az emberek arra használni, hogy egy igazi nő által nyújtott örömhöz hasonlatos kéjérzetjhez jussanak (ha már ló nincs...). Kezdve az almás pitén és a porszívón keresztül szinte bármire, amit csak a fantáziájuk el bír képzelni...ehhez képest egy ilyen harmadik verziójú "Harmony" hagyján..."CSAK" pénz kell, hozzá, s tökéletesen élvezhetik a férfiak ezt a pozitívumot, ANÉLKÜL HOGY MEGKAPNÁK HOZZÁ A NŐK ÖSSZES TÖBBI NEGATÍV TULAJDONSÁGAIT...Ennyi a lényeg szerintem...
Lehet hogy igazad van abban amit ebben a hszben írtál, de a csuda tudja hogy miért,de mindezen "előnyők" ellenére én nemigen tudnám rávenni magamat arra, hogy egy ilyen szexrobotért kiadjak akárcsak 10 ft-ot is,nemhogy milliókat....Meg hogy akárcsak egy próbát is tegyek vele...Dehát erre szokás ugye mondani,hogy mindenki más...Hát...Egészségükre akkor a boldog "Harmony3" tulajdonos paliknak...Találjanak bennük sok kellemes élményt...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 13. 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Szóval érdekes dolog az nagyon, hogy ugye gőzerővel folynak a robotok fejlesztései világszerte...Aztánmeg milyen kategóriákra van helyezve a fő hangsúly? Na ugyan milyenekre...Hát a HARCI ROBOTOKRA,MEG A SZEXROBOTOKRA...Érdekes dolog az,hogy úgy látszik,hogy az "emberiségnek",azaz bolygónk egyetlen "gondolkodó,értelmes(???) fajának" ez a két kategória a legfontosabb prioritás a jelek szerint,ami projektekbe ugye számolatlanul ömlik a pénz,meg a fejlesztési kapacitás...A DOLGOZÁSRA tervezett robotok kategóriája viszont mintha kicsit kevesebb figyelmet kapna ebben a nagy fejlesztési lázban...Úgy látszik,hogy az a dolog,hogy emberek milliói-százmilliói nap mint nap időt,erőt,és pszichikai energiát emésztő kemény munkával pazarolják az életüket vég nélkül,az a jelek szerint nemnagyon zavar senkit sem...Dehát egy olyan világban,ahol az van évszázadok óta az emberek fejébe súlykolva,hogy "az élet értelme és célja az,hogy nap mint nap lélektelen biorobot módjára, "dolgozással" töltse minden ember az életét"(Különösen a kapitalizmus viszonyai között igaz ez a kívánalom...)addig nemis lehet itt csodálkozni semmi se...Így lesz kerek a világ ugye? Harci meg szexrobotok minden mennyiségben,meg a gyárakban az egész életüket végig dolgozó, biorobotnak tekintett,és úgy is kezelt szerencsétlen és kiszolgáltatott emberek milliói...Így lesz az igazi a világ...Olyan jó "homo sapiens" módra berendezve...

Azt hiszem, hogy én már kifejtettem az aggodalmaimat a jövőt és a mesterséges intelligenciát érintően. Hogy mi lesz velünk, ha egyszer majd túlnőnek rajtunk. Nem értettél velem egyet, ha jól emlékszem, megkérdezted, hogy miért akarnék a fejlődés útjába állni, miért nem örülök ennek? Hát pl. ezért.
Nem elég,hogy örökké ember harcol ember ellen? Muszáj, hogy - a nálunk fejlettebb, ellenállóbb, erősebb - robotokat is bevessük saját magunk ellen? Én erre kérdezem, hogy normális ez a világ? Meg normálisak ezek a "harcászok"???!!!
Mióta világ a világ erről szól a történelem. Hogy épp ki kit gyilkolász akármilyen eszme nevében éppen halálra valami újabb földterület miatt...
Robbantsuk fel inkább magunk alatt a Földet seperc alatt, nem egyszerűbb???!!!
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 13. 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Igazad van,az "ember" az már csak egy olyan fajzat,hogy KÉPES MÉG A FÉNYLŐ ARANYBOL IS PILLANATOK ALATT TRÁGYÁT CSINÁLNI...Ezt csinálta ez a faj a VALLÁSOK előre vivő tanításaival is,meg mindennel,ami SZÉP ÉS JÓ...Látod,mostanra sikerült már ezt a szép és különleges bolygót is mint ami a Föld, elszennyezni,tönkretenni...A "dicső" homo sapiens fajnak,a "teremtés koronájának"...Szóval ilyen példák után egy percig sem kell azon csodálkozni,hogy már megint milyen irányok képezik a robotika fő csapásirányait...Meg leggyorsabban fejlődő ágazatait...A "Terminátorok" meg a "Harmonyk"...Egy röhej ez az egész...(Hű...Ha tudnád hogy én hányszor de hányszor elátkoztam már még azt a percet is,amikor a világra hozott az anyám...EGY ILYEN VILÁGRA...Meg ilyen "emberek" közzé...Akár megis takaríthatta volna véleményem szerint az egészet...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 13. 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hű...Ha tudnád hogy én hányszor de hányszor elátkoztam már még azt a percet is,amikor a világra hozott az anyám...EGY ILYEN VILÁGRA...Meg ilyen "emberek" közzé...Akár megis takaríthatta volna véleményem szerint az egészet...)

Tudod, most valami nagyon csúnya jelzőt hasznalnék, de nem teszem...próbálok finom és nőies maradni, úgy, hogy közben kellően hangot tudjak adni a felháborodásomnak és a nemtetszésemnek.
Már ne is haragudj, de mondd csak, hogy a manóba vagy képes ilyen agyatlanságokon gondolkozni, meg hogy jut ekkora baromság egyáltalán eszedbe???!!!
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 13. 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy jut eszembe-hogy jut eszembe...Hát úgy,hogy EZEN A BOLYGÓN ÉLEK,NEM?Meg EZEK között az emberek között,nem?Meg EBBEN a mai "társadalomban",nem? Nézz már körül egy kicsit ebben a mai világban...Én megteszem ezt a dolgot nap mint nap, úgyhogy szerintem nincs is semmi csodálkozni való azon,hogy HÁNYNOM KELL MINDIG ettöl a világtol,ettöl a társadalomtol,meg ezektöl az "emberektöl"...Az volna a csoda,ha nem így éreznék...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 13. 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hogy jut eszembe-hogy jut eszembe...Hát úgy,hogy EZEN A BOLYGÓN ÉLEK,NEM?Meg EZEK között az emberek között,nem?Meg EBBEN a mai "társadalomban",nem? Nézz már körül egy kicsit ebben a mai világban...Én megteszem ezt a dolgot nap mint nap, úgyhogy szerintem nincs is semmi csodálkozni való azon,hogy HÁNYNOM KELL MINDIG ettöl a világtol,ettöl a társadalomtol,meg ezektöl az "emberektöl"...Az volna a csoda,ha nem így éreznék...

Képzeld, én is itt élek, nekem is sokminden nem tetszik...
De
Akkor is...nem szabad ilyet mondani...egyetlen embernek sem. Főként, hogy a te életedben is megvan az, ami saját magadnak fontos és érték.
Gondolj rájuk...a családodra, a szeretteidre, mielőtt - már bocsánat - hülyeségeket beszélsz...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 13. 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Képzeld, én is itt élek, nekem is sokminden nem tetszik...
De
Akkor is...nem szabad ilyet mondani...egyetlen embernek sem. Főként, hogy a te életedben is megvan az, ami saját magadnak fontos és érték.
Gondolj rájuk...a családodra, a szeretteidre, mielőtt - már bocsánat - hülyeségeket beszélsz...
Na igen,de azért arról se feledkezzünk meg,hogy a FÉRFIAK azért kicsit másabban vannak összerakva mint a nők...Az kétségtelen,hogy egy NŐNEK annyi tökéletesen elég a boldogságához,hogy "kellemes otthon veszi körül,szerető férj,szép és egészséges gyerekek" aztán meg ami EZEN KÍVÜL VAN, az már teljesen hidegen hagyja...A nők azok bizony ilyenek ahogy mondani szokás,ami a saját kis világukon kívül van,az számukra gyakorlatilag már nemis létezik,de a férfiak azok nem ilyenek...Azok jóval nyitottabbak mindig a világ dolgaira,és sokkal jobban bántja őket mindig az,amit maguk körül látnak a világban az otthonuk falain kívül...Ez gondolom genetikai késztetés náluk...Mint ahogy nálam is az...Na mindegy...Most lépnem kell mára...Szia.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Az előbb láttam a hírkeresőn egy cikket,ami arról szólt,hogy a "Harmony" nevezetü női szexrobot konstrukciónak kijött immár a harmadik,"továbbfejlesztett" verziója is,ami gépezet képes "szex" közben még "orgazmust" is produkálni,illetve különböző "izgalmi állapot fokozatokba" kerülni,az ilyen robotot használó illető "ügyességének" a függvényében...Az az eget...Ez aztán igen...Már csak azt nem értem,hogyha egy ilyen robotot használó pali ANNYIRA ÜGYES hogy az erre tervezett robotot képes "izgalomba hozni" illetve "orgazmushoz juttatni", akkor UGYANAZT MIÉRT NE TUDNÁ MEGTENNI EZ ESETBEN EGY IGAZI NŐVEL IS????Minek kell akkor ide szexrobot? Persze a kérdésem költői...Mivel az ilyesmi kérdéseimre ugye a gyártó egyböl mondaná is a választ:" Titusz,neked nincs érzéked az "üzlethez",meg a "pénzkereséshez"...De nekem van"...Hát igen...Ebben lehet mondjuk valami...Már csak az a másik nagy kérdés,hogy az ilyen gépekért milliókat kifizető pacákok ugyan mivel tudnák indokolni a döntésüket?Gyanítom,hogy ez tényleg fogas kérdés lenne,viszont mindettöl függetlenül a szexrobotok piaca töretlenül fejlődik egyre nagyobb méretekre,mint azt megis lehetett tudni a nevezett cikkböl...Hiába na...Nagy baj az agybaj...

Titusz, itt a válasz...

Mit tudhat egy szexrobot, amit az igazi nők nem? (18+)

Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elolvastam a cikket,és bizony jó szokás szerint a fejemet martam megintcsak...Hiába na...A marketing az marketing...És JELEN VAN MINDENÜTT EBBEN AZ ELFUSERÁLT,ELMEBETEG VILÁGBAN...Feltünt neked Szami ebben a kedves kis cikkben az,hogy egész végig az "önző egyén alsóbbrendü igényeiröl" beszélt a szerző nagy lelkesen? Gondolom sok hülye ezt észre sem veszi,miközben olvassa a cikket...A kapitalizmus,meg a fogyasztói társadalom rendes szabálya szerint..."Milyen jó, hogy egy rohanó világban nem kell hosszasan energiát pazarolni az ismerkedésre,nem kell konkurenciával küzdeni,nem kell komplexusok miatt aggódni,meg stb,stb"...Na igen...Meg nem kell aggódni amiatt se,hogy lesz-e az illetőnek családja,gyerekei,egy szerető társa,akire számíthat bármi helyzetben,meg ugyancsak stb,stb...De érdekes módon a dolgok EZEN RÉSZÉT gondosan kikerüli a szerző...Jó szokás szerint...Hát...Én továbbra is azt mondanám,hogy NEKEM NEM KÉNE ILYEN SZEXROBOT...Nekem inkább EMBERI,ÉS EMBERHEZ MÉLTÓ(!!!) ÉLET kéne, ami ugye egyre inkább el van lehetetlenítve ebben a velejéig rohadt,és degenerált világban...Szóval rólam leperegtek a cikkben olvasott "szédítő perspektívák" és "határtalan előnyök" a szexrobotokat illetően...És továbbra is csak EGYETLEN TERÜLETEN tartanám hasznosnak a robotokat:A MUNKA FRONTJÁN...Mondjuk ott viszont valóban hasznosak lennének szerintem...Azért őrület az,hogy emberek tömegei lélektelen rabszolgamunkával töltsék értelmetlenül és feleslegesen az életük nagy részét,amikoris pedig tölthetnék HASZNOS,ÉS ÉRTELMES ELFOGLALTSÁGGAL IS...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Elolvastam a cikket,és bizony jó szokás szerint a fejemet martam megintcsak...Hiába na...A marketing az marketing...És JELEN VAN MINDENÜTT EBBEN AZ ELFUSERÁLT,ELMEBETEG VILÁGBAN...Feltünt neked Szami ebben a kedves kis cikkben az,hogy egész végig az "önző egyén alsóbbrendü igényeiröl" beszélt a szerző nagy lelkesen? Gondolom sok hülye ezt észre sem veszi,miközben olvassa a cikket...A kapitalizmus,meg a fogyasztói társadalom rendes szabálya szerint..."Milyen jó, hogy egy rohanó világban nem kell hosszasan energiát pazarolni az ismerkedésre,nem kell konkurenciával küzdeni,nem kell komplexusok miatt aggódni,meg stb,stb"...Na igen...Meg nem kell aggódni amiatt se,hogy lesz-e az illetőnek családja,gyerekei,egy szerető társa,akire számíthat bármi helyzetben,meg ugyancsak stb,stb...De érdekes módon a dolgok EZEN RÉSZÉT gondosan kikerüli a szerző...Jó szokás szerint...Hát...Én továbbra is azt mondanám,hogy NEKEM NEM KÉNE ILYEN SZEXROBOT...Nekem inkább EMBERI,ÉS EMBERHEZ MÉLTÓ(!!!) ÉLET kéne, ami ugye egyre inkább el van lehetetlenítve ebben a velejéig rohadt,és degenerált világban...Szóval rólam leperegtek a cikkben olvasott "szédítő perspektívák" és "határtalan előnyök" a szexrobotokat illetően...És továbbra is csak EGYETLEN TERÜLETEN tartanám hasznosnak a robotokat:A MUNKA FRONTJÁN...Mondjuk ott viszont valóban hasznosak lennének szerintem...Azért őrület az,hogy emberek tömegei lélektelen rabszolgamunkával töltsék értelmetlenül és feleslegesen az életük nagy részét,amikoris pedig tölthetnék HASZNOS,ÉS ÉRTELMES ELFOGLALTSÁGGAL IS...

Hát igen, én is ezt mondtam a múltkor...borítékoltam is volna természetesen a reakciódat...
De akkor itt egy újabb gyöngyszem...hogy ne "csak szexre" kelljenek...

Hologramfeleséget árul egy japán cég...

Ez a cikk viszont már lassan egy éves.
Azóta nemrég olvastam, hogy egy japán pali feleségül is vett egy ilyet...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mostanában egyre gyakrabban olvasom azt,hogy a távol keleten Japánban,meg mostmár KÍNÁBAN IS, egyre rohamosabban öregedik el a társadalom,meg egyre jobban fogynak a népek...Lehet,hogy még nálunk is jobban...De ez persze nem zavar senkit sem különösebben,mert gondolom ha zavarna,akkor FELLÁZADNÁNAK EZEN JELENLEGI TÁRSADALMI RENDSZER ELLEN...De a jelek szerint ilyet eszük ágában sincs tenni...Vagy másik variációban eszükbe se jut,mivel OLYAN ÜGYESEN ÉS PRECÍZEN EL VANNAK MÁR HÜLYÍTVE...Az kell a japóknak meg a kínaiaknak...Napi 12-14 óra robotolás a munkahelyükön, aztán ha van mindemellett napi egy-két órájuk szerencsés esetben AZ ÉLETÜKRE, akkor azt az egy-két órát meg eltöltik ugye nagy boldogan egy PLASZTIKBÁBU kellemes és érzéki társaságában...Most nem is tudom...CSAK NEKEM TŰNIK ÚGY HOGY TELJESEN MEG VAN MÁR ŐRÜLVE EZ AZ EGÉSZ VILÁG??? EZ a jövője a "szép új világban" az embereknek?Hát...Akinek ez tetszik,lelke legyen rajta,de én személy szerint továbbra sem kérek belőle...Marketing ide vagy oda...Rólam mindig lepereg mindenféle néphülyítés szerencsére...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Mostanában egyre gyakrabban olvasom azt,hogy a távol keleten Japánban,meg mostmár KÍNÁBAN IS, egyre rohamosabban öregedik el a társadalom,meg egyre jobban fogynak a népek...Lehet,hogy még nálunk is jobban...De ez persze nem zavar senkit sem különösebben,mert gondolom ha zavarna,akkor FELLÁZADNÁNAK EZEN JELENLEGI TÁRSADALMI RENDSZER ELLEN...De a jelek szerint ilyet eszük ágában sincs tenni...Vagy másik variációban eszükbe se jut,mivel OLYAN ÜGYESEN ÉS PRECÍZEN EL VANNAK MÁR HÜLYÍTVE...Az kell a japóknak meg a kínaiaknak...Napi 12-14 óra robotolás a munkahelyükön, aztán ha van mindemellett napi egy-két órájuk szerencsés esetben AZ ÉLETÜKRE, akkor azt az egy-két órát meg eltöltik ugye nagy boldogan egy PLASZTIKBÁBU kellemes és érzéki társaságában...Most nem is tudom...CSAK NEKEM TŰNIK ÚGY HOGY TELJESEN MEG VAN MÁR ŐRÜLVE EZ AZ EGÉSZ VILÁG??? EZ a jövője a "szép új világban" az embereknek?Hát...Akinek ez tetszik,lelke legyen rajta,de én személy szerint továbbra sem kérek belőle...Marketing ide vagy oda...Rólam mindig lepereg mindenféle néphülyítés szerencsére...

Így van...
Pont passzol ide a következő gyöngyszemem...meg ugye az előző is...

Virtuális nőt vett feleségül egy japán férfi

"az utóbbi években már több mint 3700 hasonló "keresztdimenziós" házasság történt az országban."

Azt hiszem, nincs min csodálkozni...majd gyűrűzik tovább Japánból ez is...
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Az úriember elárulta, hogy habár egy virtuális nőbe képes szerelmes lenni, a valódi nőkkel egyáltalán nem kíván kapcsolatot létesíteni. Kiemelte, hogy Miku nem képes öregedni, nem fogja megcsalni őt, és nem is fog meghalni, ezeket a tulajdonságokat pedig szerinte nem nagyon lehet megtalálni egy hús-vér pár esetében."

hajtepes hajtepes hajtepes
(úgy rémlik, hogy volt itt olyan "emo" is, amelyik a fejét veri a falba vagy asztalba, de azt most nem találom...)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 14:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Így van...

"az utóbbi években már több mint 3700 hasonló "keresztdimenziós" házasság történt az országban."

Hát igen...Hol vannak már a régi szép idők amikor a NYILVÁNVALÓAN KLINIKAI SZINTÜ ELMEBETEGEKET bolondok házába zárták?Meg a súlyosabb eseteknél még a kényszerzubbony is előkerült? Manapság viszont az ilyen beteg elméket a MÉDIA SZTÁROLJA,meg sunyin,feltünés nélkül IGYEKSZIK PÉLDAKÉPPÉ TENNI...Ez a cikk is ISKOLAPÉLDA MINDERRE...Elmebeteg világban élünk,én továbbra is azt mondom...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Így van...

Hát igen...Hol vannak már a régi szép idők amikor a NYILVÁNVALÓAN KLINIKAI SZINTÜ ELMEBETEGEKET, bolondok házába zárták?Meg a súlyosabb eseteknél még a kényszerzubbony is előkerült? Manapság viszont az ilyen beteg elméket a MÉDIA SZTÁROLJA,meg sunyin,feltünés nélkül IGYEKSZIK PÉLDAKÉPPÉ TENNI...Ez a cikk is ISKOLAPÉLDA MINDERRE...Elmebeteg világban élünk,én továbbra is azt mondom...

Legalább 3700 eset az már nem egy hülye...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Következő
11 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.