Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Történelmi érdekességek, rejtélyek nyomában
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 13. 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Igen, értelek persze.
Csodálkozom, hogy most nem csaptál le a saját életemből felhozott példámra.
Ez nem szokásod. Laughing
Hogyan kellett volna lecsapnom a saját példádra? Ezt mondjuk nem egészen értem...

Azt írtam, hogy:
Idézet:
l...emlékszem középiskolában annyira kellett figyelni, hogy azok a padok anynira szálkásak voltak, hogy külön művészet volt az is, hogy úgy tudjak leülni, hogy ne szakadjon ki öt perc alatt. Ott meg nem választhat az ember, hogy inkább állva maradok.

Az ilyen "élménybeszámolóimra" fel szoktál ám figyelni... Laughing
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 13. 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade azért nem feltételezem azt sose,hogy CSAKÚGY EGY SZÁL HARISNYÁBAN jártál annó iskolába...Ha meg egyszer volt rajtad szoknya is,úgy akkor nem tudom azt,hogy miként tudtad volna kiszakítani a harisnyát...Végülis a szoknyára ültél rá, nem? Az meg azért csak védte a harisnyát valamennyire,vagy nem így van? Amúgy meg téli időszakban pont ideális a vastag szálú,erős szövésü,téli harisnya...Némelyik van vagy fél centi vastag,de ugyanolyan jól néz ki benne a hölgy,mint a nyári változatban...ÉS AZ ILYEN HARISNYA GYAKORLATILAG MÁR ELSZAKÍTHATATLANUL ERŐS... És akkor láthatod te is,hogy télen is milyen nagy divatja van a nők körében pl. a farmernek...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 13. 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade azért nem feltételezem azt sose,hogy CSAKÚGY EGY SZÁL HARISNYÁBAN jártál annó iskolába...Ha meg egyszer volt rajtad szoknya is,úgy akkor nem tudom azt,hogy miként tudtad volna kiszakítani a harisnyát...Végülis a szoknyára ültél rá, nem? Az meg azért csak védte a harisnyát valamennyire,vagy nem így van? Amúgy meg téli időszakban pont ideális a vastag szálú,erős szövésü,téli harisnya...Némelyik van vagy fél centi vastag,de ugyanolyan jól néz ki benne a hölgy,mint a nyári változatban...ÉS AZ ILYEN HARISNYA GYAKORLATILAG MÁR ELSZAKÍTHATATLANUL ERŐS... És akkor láthatod te is,hogy télen is milyen nagy divatja van a nők körében pl. a farmernek...

Hát nagyon rosszul tudod...

Ha van rajtad - mármint egy nőn - egy szűkebb fazonú combközépig érő szoknya harisnyával, és leülsz, a szoknya (rejtélyes módon) akkor sem lesz hosszabb.
Az iskolapad széle az ember térdhajlatánál van, és a miénk sok helyen eléggé szálkás volt, ami könnyen beakadt a harisnyába ahogy leült, felállt az ember, vagy épp kicsit mocorgott ülés közben. Nos nem volt egyszerű ezért szoknyában-harisnyában lenni a suliban...az még a vastag szálú harisnyát is simán kiszakította...ugyanez elmondható a Margitszigeti és a Ligetben lévő régi szép sárga padokra is...tapasztalatból mondom...ja, meg a fa villamos ülésekre, meg a Keletiben lévő betongombócokra ez ugyanígy érvényes volt... Smile

Persze, feltehetnéd a kérdést, hogy biztos lehet rá ügyelni...lehet. Mintahogy egy szobafestő is tud ügyelni arra, hogy ne festékezze össze a ruháját...meg egy szakács is, hogy ne legyen a ruhája ételfoltos munka közben.

Igen, le lehet ülni a villamoson úgy, hogy ne akadjon bele az ember harisnyája a fapados ülések csavarjaiba, hogy csak a szélére ül, ameddig tart a szoknyája. Vagy inkább állva marad. Ugyanez érvényes egy köztéren lévő padra is. Ha az ember illedelmesen a szélére ül, nem akad bele a harisnya... vagy ha esetleg a fiú ölébe ül...de ugyanúgy nincs veszélyben a harisnya a fűben egy puha takarón sem. Csak a Rózsakertben sétálva kell vigyázni Smile

Az iskolában viszont 45 percen keresztül ülni KELL a padban.
S nálunk olyan padok voltak, amelyek egybe voltak építve az asztal résszel, tehát nem lehetett azt megtenni, hogy a pad szélére ültem, mert úgy útban lett volna az asztal rész. Sőt az asztal aljára is ügyelni keletre, hogy ne akadjon bele a harisnya. És igen kényelmetlen lett volna 45 percig pipiskedve ülni...
Így tehát ha olyan padba kellett beülnöm rövid szoknyában (vándoroltunk a termek között, nem volt fix), ami rossz, szálkás volt, akkor ügyeltem rá, hogy pl legyen nálam valami pulcsi vagy valami, amire ráülve "védekezhettem" a kiálló szálkák ellen.

De nem mindig csak rajtam múlik.
Szakadt ki nekem már úgy harisnyám buszon, villamoson, hogy valami fazon az aktatáskája sarkával jött nekem, vagy esernyő akadt bele (belém a labszáramon). Egy barátnőmnek egyszer a buszmegállóban égette ki valaki véletlenül a harisnyáját...szóval a veszélyek lehetősége változatos és határtalan...nyilván, hogy téli vastag harisnyával nincs ilyen gondom. Egy 100 den-es azért már elég strapabíró valóban.

Mondjuk én elvileg képes vagyok lefutott harisnyaszemeket is felszedni, valamikor régen próbáltam is...nem könnyű munka.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 28. 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Töri másképp - Ilyen volt az élet Budapesten az ostrom alatt
Sad Sad Sad

Sokmindent kiemelhetnék...nagyon szörnyű, nagyon szomorú... összeszorult a szívem...

A kisföldalattinál lovakra vadászó oroszlán hallatán egy pillanatra elmosolyodtam...pedig abban sem volt semmi vicces...inkább megdöbbentő...mindig oda jutok, hogy nem normálisak az emberek, hogy örökké harcolnak egymással. Csak a háborúk, meg háborúk, harcok, felkelések, viszályok...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 28. 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Hát nagyon rosszul tudod...

Ha van rajtad - mármint egy nőn - egy szűkebb fazonú combközépig érő szoknya harisnyával, és leülsz, a szoknya (rejtélyes módon) akkor sem lesz hosszabb.
Az iskolapad széle az ember térdhajlatánál van, és a miénk sok helyen eléggé szálkás volt, ami könnyen beakadt a harisnyába ahogy leült, felállt az ember, vagy épp kicsit mocorgott ülés közben. Nos nem volt egyszerű ezért szoknyában-harisnyában lenni a suliban...az még a vastag szálú harisnyát is simán kiszakította...ugyanez elmondható a Margitszigeti és a Ligetben lévő régi szép sárga padokra is...tapasztalatból mondom...ja, meg a fa villamos ülésekre, meg a Keletiben lévő betongombócokra ez ugyanígy érvényes volt... Smile

Persze, feltehetnéd a kérdést, hogy biztos lehet rá ügyelni...lehet. Mintahogy egy szobafestő is tud ügyelni arra, hogy ne festékezze össze a ruháját...meg egy szakács is, hogy ne legyen a ruhája ételfoltos munka közben.

Igen, le lehet ülni a villamoson úgy, hogy ne akadjon bele az ember harisnyája a fapados ülések csavarjaiba, hogy csak a szélére ül, ameddig tart a szoknyája. Vagy inkább állva marad. Ugyanez érvényes egy köztéren lévő padra is. Ha az ember illedelmesen a szélére ül, nem akad bele a harisnya... vagy ha esetleg a fiú ölébe ül...de ugyanúgy nincs veszélyben a harisnya a fűben egy puha takarón sem. Csak a Rózsakertben sétálva kell vigyázni Smile

Az iskolában viszont 45 percen keresztül ülni KELL a padban.
S nálunk olyan padok voltak, amelyek egybe voltak építve az asztal résszel, tehát nem lehetett azt megtenni, hogy a pad szélére ültem, mert úgy útban lett volna az asztal rész. Sőt az asztal aljára is ügyelni keletre, hogy ne akadjon bele a harisnya. És igen kényelmetlen lett volna 45 percig pipiskedve ülni...
Így tehát ha olyan padba kellett beülnöm rövid szoknyában (vándoroltunk a termek között, nem volt fix), ami rossz, szálkás volt, akkor ügyeltem rá, hogy pl legyen nálam valami pulcsi vagy valami, amire ráülve "védekezhettem" a kiálló szálkák ellen.

De nem mindig csak rajtam múlik.
Szakadt ki nekem már úgy harisnyám buszon, villamoson, hogy valami fazon az aktatáskája sarkával jött nekem, vagy esernyő akadt bele (belém a labszáramon). Egy barátnőmnek egyszer a buszmegállóban égette ki valaki véletlenül a harisnyáját...szóval a veszélyek lehetősége változatos és határtalan...nyilván, hogy téli vastag harisnyával nincs ilyen gondom. Egy 100 den-es azért már elég strapabíró valóban.

Mondjuk én elvileg képes vagyok lefutott harisnyaszemeket is felszedni, valamikor régen próbáltam is...nem könnyű munka.
Igen...Ha másnem, ilyenkor télen igazán nem lehetne pedig kifogása a nőknek az ELEGÁNS megjelenés ellen, ugyanis mint ahogy írod is,ilyenkor a hideg téli napokon nyugodtan lehetnének akár 100 denes harisnyában is,az meg már ugye csak elég erős ahhoz,hogy szinte elszakíthatatlan legyen...Ennek ellenére ahogy megfigyeltem már az idők folyamán,a mai nők nagyrésze ilyenkor télen is pont úgy mindenféle koszlott farmerben jár,mint bármi máskor is...Szóval tartok tőle,hogy a hangzatos "könnyen szakadó harisnya" szlogen inkább csak jó ürügy meg kifogás arra,hogy ezek a mai nők nyugodtan adhassák továbbra is a primitív,igénytelen,nőietlen mai valójukat...Hajdanában ismertem nemegy olyan HÖLGYET, aki télen-nyáron szoknyában-harisnyában-magassarkúban volt csak látható nyilvános helyen...Nem tudom,hogy ezek a nők hogyan és miként csinálták, de az tény, hogy voltak olyan nők mondjuk ezelőtt vagy 40 évvel,akiket SOHASEM LÁTTAM NADRÁGBAN...Ez a primitív igénytelen női öltözködési divat ami manapság szinte egyeduralkodó mindenfelé, a rendszerváltás utáni idők hozadéka volt főleg, ahogy elnézem a dolgokat...Akárcsak a férfiak esetében is a rövidgatyák,bermudák, elmebeteg és gusztustalan divatja...Ilyesmi öltözékü degenerált palikat se igen láttam gyermekkoromban, csak 1990 után...Nem tudom,hogy ki hogy van vele, de én egyre inkább úgy látom a dolgot, hogy ez az 1990-es év A MAGYAR NÉP EGYIK LEGNAGYOBB NEMZETI KATASZTRÓFÁJÁNAK A NAPJA...Egy addig úgy-ahogy működő, viszonylag értelmes-kultúrált társadalom vált innentöl mindenféle értelemben véve a dolgot,egy egyre jobban leépülő, eligénytelenedő,lebutuló,elhülyülő, primitív biológiai masszává...Én ENNYI HOZADÉKÁT LÁTOM CSAK MINDIG ANNAK,hogy csatlakoztunk anno nagy örvendezve ahhoz a "csodálatos" és "fejlett" nyugathoz...Hogy a nyavaja verte volna ki azt a bizonyos évet ott ahol csak volt...(A sok idióta meg csak had ájuldozzon,meg örvendezzen annak továbbra is,hogy akkoriban "csatlakozhattunk végre ahhoz a csodálatos,irigyelt, és fejlett nyugathoz"...Egészségükre akkor...)
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 28. 17:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekes dolog az, hogy abban az "átkos kommunista" hajdani világban, igaz,pont olyan 1990 táján, láttam egyszer Pesten az egyik villamoson egy elképesztően ravasz,és élelmes nőcit...A nyári melegben gondolom nem akart megsülni egy hagyományos harisnyában,de azért igyekezett jól láthatóan egy ELEGÁNS HÖLGY megjelenését is produkálni...És ahogy megfigyeltem a dolgot,azt találta ki a hölgyemény, hogy a falatnyi miniszoknyája alá felvett egy átlátszó anyagbol készült,vékonyszálu neccharisnyát...Eszméletlenül jól nézett ki ez a hölgy abban a szerelésben,és közben gondolom,nemis sült meg a nyári hőségben...Mivel a vékony szálú neccharisnya azért elég szellős holmi volt minden bizonnyal...Hát...Így is lehetett csinálni a dolgokat ezek szerint...Csak ehhez gondolom olyan hölgy is kellett...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 28. 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Érdekes dolog az, hogy abban az "átkos kommunista" hajdani világban, igaz,pont olyan 1990 táján, láttam egyszer Pesten az egyik villamoson egy elképesztően ravasz,és élelmes nőcit...A nyári melegben gondolom nem akart megsülni egy hagyományos harisnyában,de azért igyekezett jól láthatóan egy ELEGÁNS HÖLGY megjelenését is produkálni...És ahogy megfigyeltem a dolgot,azt találta ki a hölgyemény, hogy a falatnyi miniszoknyája alá felvett egy átlátszó anyagbol készült,vékonyszálu neccharisnyát...Eszméletlenül jól nézett ki ez a hölgy abban a szerelésben,és közben gondolom,nemis sült meg a nyári hőségben...Mivel a vékony szálú neccharisnya azért elég szellős holmi volt minden bizonnyal...Hát...Így is lehetett csinálni a dolgokat ezek szerint...Csak ehhez gondolom olyan hölgy is kellett...

Hááát...ha valaki ettől ravasz és élelmes... Smile
Akkor az autóutak mentén álló éjszakai pillangók is csak ravaszak és élelmesek télvíz idején (is) ugyebár?
Ha valakire adunk harisnyát és miniszoknyát, az már ATTÓL csakis JÓ NŐ LEHET???
(Én is hordtam miniszoknyát, de arra azért mindig ügyeltem, hogy a jóizlés határán belül maradjak... ellentétben néhány kortársammal, akik szintén hordtak harisnyát IS az alig valamit takaró sztreccs miniszoknyájukhoz. De attól még ízléstelenül, q...vásan voltak öltözve...igencsak messze az ELEGÁNS-tól )
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 28. 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Sad Sad Sad

Sokmindent kiemelhetnék...nagyon szörnyű, nagyon szomorú... összeszorult a szívem...

A kisföldalattinál lovakra vadászó oroszlán hallatán egy pillanatra elmosolyodtam...pedig abban sem volt semmi vicces...inkább megdöbbentő...mindig oda jutok, hogy nem normálisak az emberek, hogy örökké harcolnak egymással. Csak a háborúk, meg háborúk, harcok, felkelések, viszályok...
Így, ahogy mondod...Csak idióta,agyilag selejt,lehülyült barmok büszkék erre a mi "csodálatos és intelligens,gondolkodni tudó(?) homo sapiens" fajunkra...Okos,értelmes ember viszont hamar beláthatja mindig,hogy az "embernél" alábbvalóbb,primitívebb, állatnál is állatibb faj még nemigen lehetett eddig a világegyetemben...Azért őrület az,hogy előbb-utóbb mindig csak a háborúknál, a gyilkolásnál,az öldöklésnél köt ki törvényszerűen a világ folyása...Nade mindegy...Elolvastam a belinkelt cikket, éshát bizony elég szomorú olvasmány volt...Viszont úgy tetszik nekem mindig ez a sunyi ÚSZÍTÁS, ami újra és újra tetten érhető szinte MINDEN olyan írásbol,ami pl.az 1944-45-ös budapesti ostromrol szól...Igen...MOST IS megtudhattuk akkor ugye, hogy az akkori szovjet hadsereg milyen állati viselkedésröl tett tanúbizonyságot az ostrom során, csak éppen arrol nem hallottunk semmit sem,hogy MI VOLT MNDENNEK AZ OKA...Kezdjük először is egy hasonlattal: Ha egy HÜLYE EMBER bemászik egy tigris ketrecébe és a tigris széttépi az ilyen barmot, akkor HELYES DOLOG AZ VAJON, ha KIZÁRÓLAG A TIGRIS ÁLLATISÁGÁROL BESZÉLÜNK MNDIG??? És gondolkodás nélkül a tigrisre hárítunk minden felelősséget a történtekért? A jó ég áldja már meg...MI(!!!) támadtuk meg eredetileg a SZU-t, a mi katonáink is öltek-raboltak-erőszakoltak náluk,akkormeg MIRE KELLETT VOLNA HOLMI LOVAGIASSÁGOT KÖVETELNI MEG ELVÁRNI AZ OROSZ KATONÁKTOL MINKET ILLETŐEN???? Főleg úgy,hogy az ostrom előtt PARLAMENTEREKET IS KÜLDTEK A VÉDŐKHÖZ az oroszok a megadás ügyében,és az ostrom pusztításait elkerülendő...(Akik ugye nemhogy eredmény nélkül,de még élve se kerültek vissza a saját csapataikhoz...)EKKORIBAN MÁR CSAK A TOTÁL HÜLYÉK GONDOLHATTÁK AZT, hogy a németeknek,meg nekünk is még van bármi esélyünk is a győzelemre...És ennek ellenére a német-magyar hadvezetés BÁRMI LELKIISMERET FURDALLÁS NÉLKÜL FELÁLDOZTA A NÉMET ÉRDEKEK,HADICÉLOK ÉRDEKÉBEN AZ ORSZÁGOT, ÉS A SZÉP FŐVÁROSUNKAT...Pedig lehetett volna másképpen is csinálni...Mint ahogy abban SOKAN REMÉNYKEDTEK IS akkoriban...Semmi akadálya nem lett volna annak,hogy a magyar hadvezetés NYÍLT VÁROSNAK nyilvánítsa Budapestet, BEENGEDJE ODA HARC NÉLKÜL AZ OROSZOKAT, cserébe egy olyan kötelezettségért,hogy az oroszok nem fognak ez esetben rabolni meg fosztogatni...Tétje már nem lett volna a dolognak,mivel mondom: AKKORRA MÁR BÁRKI LÁTHATTA HOGY A HÁBORÚT ELVESZTETTÜK...És innentöl ÉRTELMETLEN ÉS BŰNÖS DOLOG a harc további folytatása...De az akkori magyar hadvezetésnek, politikának NEM AZ ORSZÁG ÁTMENTÉSE VOLT A PRIORITÁS, hanem a németek FELTÉTLEN KISZOLGÁLÁSA...(Más szavakkal a németek hátsójának a buzgó lefetyelése,gondolkodás helyett és nélkül...)Az oroszok viszont nem voltak hülyék azért...És ILYEN ELŐZMÉNYEK UTÁN nemis csoda az,ha az ostrom után úgy viselkedtek Budapesten ahogy...Vagy HOGYAN kellett volna viselkedük??? Ébredjünk már fel valamikor...Nincs az a hadsereg a világon,ami ILYEN ELŐZMÉNYEK UTÁN,és egy ILYEN BORZALMAS,HOSSZÚ,VESZTESÉGTELJES,ÉS LEGFŐKÉPPEN TELJESEN FELESLEGES ÉS ÉRTELMETLEN ostrom után nem engedett volna szabad folyást a dühének...Azért jó volna ha sok hülye végre a dolgoknak EZT A RÉSZÉT IS FEL TUDNÁ VALAMIKOR FOGNI... Az ostrom szörnyűségeiért elsősorban az akkori nyilas magyar politikai és katonai vezetés volt a felelős, nem pedig az egyszerű orosz bakák...Azok csak azt tették amit LEHETŐVÉ TETT NEKIK a magyar vezetés álltal elfuserált történelmi helyzet...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 28. 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Akkor az autóutak mentén álló éjszakai pillangók is csak ravaszak és élelmesek télvíz idején (is) ugyebár?
(Én is hordtam miniszoknyát, de arra azért mindig ügyeltem, hogy a jóizlés határán belül maradjak... ellentétben néhány kortársammal, akik szintén hordtak harisnyát IS az alig valamit takaró sztreccs miniszoknyájukhoz. De attól még ízléstelenül, q...vásan voltak öltözve...igencsak messze az ELEGÁNS-tól )
Jaj Szami...Már ezerszer megbeszéltük régebben,hogy AZ A DOLOG,hogy ki k...va és ki nem, AZ VALÓJÁBAN NEM AZ ÖLTÖZÉKTÖL FÜGG...Hanem a viselkedéstöl meg a mentalitástol, szándéktol... De ez is egy olyan dolog,amit úgy látom hogy sehogyse lehet ezeknek a mai népeknek a fejébe verni...A sarki prosti NEM ATTOL sarki prosti,mert mondjuk kilóg a szoknyájábol a fél hátsója, hanem ATTOL sarki prosti, hogy PÉNZÉRT TESZI SZÉT A LÁBÁT...Nagyon nehéz ezt az apró kis különbséget megérteni sokaknak???
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 28. 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Jaj Szami...Már ezerszer megbeszéltük régebben,hogy AZ A DOLOG,hogy ki k...va és ki nem, AZ VALÓJÁBAN NEM AZ ÖLTÖZÉKTÖL FÜGG...Hanem a viselkedéstöl meg a mentalitástol, szándéktol... De ez is egy olyan dolog,amit úgy látom hogy sehogyse lehet ezeknek a mai népeknek a fejébe verni...A sarki prosti NEM ATTOL sarki prosti,mert mondjuk kilóg a szoknyájábol a fél hátsója, hanem ATTOL sarki prosti, hogy PÉNZÉRT TESZI SZÉT A LÁBÁT...Nagyon nehéz ezt az apró kis különbséget megérteni sokaknak???

Nem attól az, de azzal hívja fel magára a figyelmet.
Különben is igazad van: vannak luxusprostik is, luxusöltözetben.

De aki IGÉNYES NŐ, az nem öltözik pi...khmmm...bocsánat...semmit sem takaró szűk szoknyácskába, meg átlátszó neccharisnyába, mert az NEM ELEGÁNS...
ne keverjük már a szezont a fazonnal, Titusz!
Ha nem az öltözékétől (is) függ az, hogy egy nő mennyire nőies, hanem CSAK a viselkedésétől, mentalitásától, akkor pl. Te miért foglalkozol vele annyit?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 28. 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miért ne lehetne egy hölgy elegáns egy alig valamit takaró szoknyácskában?? Ne legyél már ennyire prüd...Láttál már minőségi, női aktot? Az ilyesmi fotók tudnak ám igényesek,művésziek, és ízlésesek is lenni...Pedig csak egy MEZTELEN NŐT ábrázolnak...Vagy szerinted egy akt nem lehet ízléses,meg művészi? Na látod...Ugyanez érvényes egy félig kilógó hátsóju hölgyre is...Meg egy olyanra is,akinek félig kilóg a melle a ruhájábol...Amennyiben valóban ízlésesen van megoldva a dolog,akkor nincs ezzel semmi baj...Viszont ne keverjük a dolgot az útszéli primitív prostik "ízlésvilágával"...AZOK valóban gusztustalanok,primitívek,ízléstelenek a legtöbbször...Viszont én NEM EZEKRÖL SZOKTAM BESZÉLNI SOHA...Ezt értsd már meg valamikor...Na mindegy...Most lépnem kell mára,majd jövök még idővel...Szia.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 28. 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Miért ne lehetne egy hölgy elegáns egy alig valamit takaró szoknyácskában?? Ne legyél már ennyire prüd...Láttál már minőségi, női aktot? Az ilyesmi fotók tudnak ám igényesek,művésziek, és ízlésesek is lenni...Pedig csak egy MEZTELEN NŐT ábrázolnak...Vagy szerinted egy akt nem lehet ízléses,meg művészi? Na látod...Ugyanez érvényes egy félig kilógó hátsóju hölgyre is...Meg egy olyanra is,akinek félig kilóg a melle a ruhájábol...Amennyiben valóban ízlésesen van megoldva a dolog,akkor nincs ezzel semmi baj...Viszont ne keverjük a dolgot az útszéli primitív prostik "ízlésvilágával"...AZOK valóban gusztustalanok,primitívek,ízléstelenek a legtöbbször...Viszont én NEM EZEKRÖL SZOKTAM BESZÉLNI SOHA...Ezt értsd már meg valamikor...

Igen, egy "alulöltözött" prostituált mindig is igénytelen lesz, még ha fel is izgatja a megjelenésével a férfiakat. (Már akit.) De az ő meztelenkedésüket nem lehet egy lapon említeni egy művészi, ízlésesen szexis nő megjelenésével.
De egy aktképen szereplő nőt sem neveznék elegánsnak. Az elegancia mást jelent, nem pusztán szexi, vonzó, vadító, érzéki megjelenést, hanem egy ilyen téren kicsit visszafogottabb, de tündöklő, ízléses, figyelemfelkeltő, csinos harmóniát.

Ez egyre jobb lesz, most már három dolgot keverünk...Smile
De tudod mit? Máshogy kérdezem...kicsit személyes lesz, de így talán megérted, én mire akarok kilyukadni.
Van egy nejed igaz?
Ő szerinted elegáns és szexi, igaz?
Ő nyilván úgy öltözik, ahogy neked tetszik, szexin és elegánsan, akárhol is vagytok.
Lehet, hogy szívesen látnád egy minőségi, ízléses akton, meztelenül, vagy alig valamiben, és biztos csodálod a bájait otthon, amikor meztelenül van, veled kettesben. De nyilván nem örülnél annak, ha meztelenül, vagy úgy vonulna végig az UTCÁN, hogy kilóg a fél melle a ruhájából. Érted már?

Nem prűd vagyok, csak úgy vélem, mindennek megvan a maga helye és ideje. Így annak is, hogy a bájainkat hol, kinek és miképp mutatjuk meg, hogyan tálaljuk magunkat ízlésesen.

A páromnak megmutatok mindent, akkor, amikor kettesben vagyunk, de a metró utazóközönsége számára nem mutatom meg teljesen a bájaimat, még ha - természetesen - ízlésesen mutatnék a fedetlen kebleimmel egy akton, akkor sem...ismerkedésnél pedig régen rossz, ha csak akkor/azért/ figyel fel rám valaki ha/mert/ kilóg a fél hátsóm a szoknyámból...
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 30. 10:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Sad Sad Sad

Így, ahogy mondod...Csak idióta,agyilag selejt,lehülyült barmok büszkék erre a mi "csodálatos és intelligens,gondolkodni tudó(?) homo sapiens" fajunkra...Okos,értelmes ember viszont hamar beláthatja mindig,hogy az "embernél" alábbvalóbb,primitívebb, állatnál is állatibb faj még nemigen lehetett eddig a világegyetemben...Azért őrület az,hogy előbb-utóbb mindig csak a háborúknál, a gyilkolásnál,az öldöklésnél köt ki törvényszerűen a világ folyása...Nade mindegy...Elolvastam a belinkelt cikket, éshát bizony elég szomorú olvasmány volt...Viszont úgy tetszik nekem mindig ez a sunyi ÚSZÍTÁS, ami újra és újra tetten érhető szinte MINDEN olyan írásbol,ami pl.az 1944-45-ös budapesti ostromrol szól...Igen...MOST IS megtudhattuk akkor ugye, hogy az akkori szovjet hadsereg milyen állati viselkedésröl tett tanúbizonyságot az ostrom során, csak éppen arrol nem hallottunk semmit sem,hogy MI VOLT MNDENNEK AZ OKA...Kezdjük először is egy hasonlattal: Ha egy HÜLYE EMBER bemászik egy tigris ketrecébe és a tigris széttépi az ilyen barmot, akkor HELYES DOLOG AZ VAJON, ha KIZÁRÓLAG A TIGRIS ÁLLATISÁGÁROL BESZÉLÜNK MNDIG??? És gondolkodás nélkül a tigrisre hárítunk minden felelősséget a történtekért? A jó ég áldja már meg...MI(!!!) támadtuk meg eredetileg a SZU-t, a mi katonáink is öltek-raboltak-erőszakoltak náluk,akkormeg MIRE KELLETT VOLNA HOLMI LOVAGIASSÁGOT KÖVETELNI MEG ELVÁRNI AZ OROSZ KATONÁKTOL MINKET ILLETŐEN???? Főleg úgy,hogy az ostrom előtt PARLAMENTEREKET IS KÜLDTEK A VÉDŐKHÖZ az oroszok a megadás ügyében,és az ostrom pusztításait elkerülendő...(Akik ugye nemhogy eredmény nélkül,de még élve se kerültek vissza a saját csapataikhoz...)EKKORIBAN MÁR CSAK A TOTÁL HÜLYÉK GONDOLHATTÁK AZT, hogy a németeknek,meg nekünk is még van bármi esélyünk is a győzelemre...És ennek ellenére a német-magyar hadvezetés BÁRMI LELKIISMERET FURDALLÁS NÉLKÜL FELÁLDOZTA A NÉMET ÉRDEKEK,HADICÉLOK ÉRDEKÉBEN AZ ORSZÁGOT, ÉS A SZÉP FŐVÁROSUNKAT...Pedig lehetett volna másképpen is csinálni...Mint ahogy abban SOKAN REMÉNYKEDTEK IS akkoriban...Semmi akadálya nem lett volna annak,hogy a magyar hadvezetés NYÍLT VÁROSNAK nyilvánítsa Budapestet, BEENGEDJE ODA HARC NÉLKÜL AZ OROSZOKAT, cserébe egy olyan kötelezettségért,hogy az oroszok nem fognak ez esetben rabolni meg fosztogatni...Tétje már nem lett volna a dolognak,mivel mondom: AKKORRA MÁR BÁRKI LÁTHATTA HOGY A HÁBORÚT ELVESZTETTÜK...És innentöl ÉRTELMETLEN ÉS BŰNÖS DOLOG a harc további folytatása...De az akkori magyar hadvezetésnek, politikának NEM AZ ORSZÁG ÁTMENTÉSE VOLT A PRIORITÁS, hanem a németek FELTÉTLEN KISZOLGÁLÁSA...(Más szavakkal a németek hátsójának a buzgó lefetyelése,gondolkodás helyett és nélkül...)Az oroszok viszont nem voltak hülyék azért...És ILYEN ELŐZMÉNYEK UTÁN nemis csoda az,ha az ostrom után úgy viselkedtek Budapesten ahogy...Vagy HOGYAN kellett volna viselkedük??? Ébredjünk már fel valamikor...Nincs az a hadsereg a világon,ami ILYEN ELŐZMÉNYEK UTÁN,és egy ILYEN BORZALMAS,HOSSZÚ,VESZTESÉGTELJES,ÉS LEGFŐKÉPPEN TELJESEN FELESLEGES ÉS ÉRTELMETLEN ostrom után nem engedett volna szabad folyást a dühének...Azért jó volna ha sok hülye végre a dolgoknak EZT A RÉSZÉT IS FEL TUDNÁ VALAMIKOR FOGNI... Az ostrom szörnyűségeiért elsősorban az akkori nyilas magyar politikai és katonai vezetés volt a felelős, nem pedig az egyszerű orosz bakák...Azok csak azt tették amit LEHETŐVÉ TETT NEKIK a magyar vezetés álltal elfuserált történelmi helyzet...

Itt is aktuális... Sad

Demjén Ferenc- Gyertyák

Mindazokért, akik nem vették még észre,
Örök bilincs kell minden fegyvert fogó kézre
És mindenkiért, aki nem hiszi ezt,
Mindenkiért egy-egy gyertya égjen.

Forrás: Zeneszöveg.hu
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 30. 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért ne essünk át szerintem a ló másik oldalára sem...Egy teljesen passzív,antimilitarista társadalom is pont úgy halálra van mindig ítélve,mint egy örökösen háborúra,öldöklésre szocializált...Ez jól látható abból a példábol is,amivé tette mondjuk Európát mára ez a szélsőséges "tolerancia" meg "másság tisztelete" kampány,meg úgy általában is ez az egész elmebeteg liberalizmus...BIZONYOS MÉRTÉKIG szükséges mindig a harc,a pusztítás,DE CSAK A NEGATÍV,KÁROS DOLGOK KIGYOMLÁLÁSÁNAK AZ ÉRDEKÉBEN...Mondok minderre egy példát: Ha az utcán elkezd lövöldözni egy elmebeteg, akkor én az ilyen állatot szemrebbenés nélkül tudnám agyonlőni...Vagy ha egy ország megtámadna minket, akkor valszeg beállnék én magam is katonának...Viszont a kisujjamat sem mozdítanám olyankor, ha mondjuk be akarnának sorozni olyan célbol,hogy mondjuk "védeni" kell a határunkat a beözönlő migránsoktol, mégpedig úgy,hogy KEDVESEN VISSZA KELL KÍSÉRGETNI ŐKET a határ túloldalára,mert emberi jogok meg minden...Egy ILYEN "honvédelemben" én személy szerint sohasem vennék részt,még akkor sem,ha emiatt elárasztana minket az egész világ migráns söpredéke...Vállat vonnék csak, és azt mondanám,hogy KATONÁNAK elmegyek ha az szükséges dolog,de BOHÓCNAK meg "hostesskisasszonynak" nem...Szóval az a legnagyobb baj ebben a mai világban szerintem,hogy TELJESEN KI VANNAK FORGATVA a szavak jelentései,és össze van zavarva minden...De valszeg régen sem igen lehetett másabb a helyzet...Itt van akkor a fentebbi cikkben is említett 1944-45- ös BUDAPESTI CSATA...Azzal a tudattal hogy MI TÁMADTUK MEG az oroszokat eredetileg,és főleg úgy,hogy azok MINDEN MÓDON KÉRTÉK ELŐZŐLEG AZT, hogy ne támadjuk meg őket,és maradjunk ki a háborúból,A NÉMETEK HÁBORÚJÁBOL,és mindezek ellenére mi MÉGIS MEGTÁMADTUK ŐKET,hát...Kénytelen vagyok beismerni azt,hogy én személy szerint valszeg képtelen lettem volna harcolni az oroszok ellen...Még olyankor is,amikor már pedig Budapesten fosztogattak,meg raboltak volna...Mivel nem éreztem volna A SAJÁT IGAZUNKAT...Szóval gyalázatos dolgot művelt akkoriban az országgal Horthy meg Szálasi,olyan mocskos és aljas dolgot, amire szavakat sem tudok találni...És akkor az ilyesmi uszító cikkek meg jönnek ugye állandóan az oroszok barbár Budapesti tetteivel... Meg jönnek örökösen a Horthyt meg Szálasit "kimagyarázó",kimosdató ordas eszmék meg a nagy dumák a "haza védelméröl" a hajdani támadó, minket leigázni akaró(!!!)"vörös hordák" ellen... Olyan esetben,amikor pedig MI TÁMADTUK MEG ŐKET ALJAS ÉS MOCSKOS MÓDON(!!!!)... Hát meg vannak itt már őrülve sokan ebben az országban? Nem tudnak már gondolkodni sem némelyek??? Annyira le vannak már hülyülve,hülyítve????? EZZEL A MENTALITÁSSAL VAN PEDIG MINDIG A GOND, a teljes elmebaj időnkénti eluralkodásával,nem pedig önmagában nézve a fegyverekkel,a harccal,meg a háborúval...Azok a dolgok sajnos a szükséges rossz kategóriák,az igazi gond MINDIG AZ ELMEBAJJAL VAN igazából...Amikor káros eszmék,néphülyítésekmentén törnek ki a háborúk...Szóval szerintem a háborúk kapcsán ne öntsük ki a fürdővízzel azért a gyereket se...Mint ahogy teszi ezt ugye sokszor a manapság divatos liberális elmebaj...Meg a kritika nélküli pacifizmus...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 30. 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Igen, egy "alulöltözött" prostituált mindig is igénytelen lesz, még ha fel is izgatja a megjelenésével a férfiakat. (Már akit.) De az ő meztelenkedésüket nem lehet egy lapon említeni egy művészi, ízlésesen szexis nő megjelenésével.
De egy aktképen szereplő nőt sem neveznék elegánsnak. Az elegancia mást jelent, nem pusztán szexi, vonzó, vadító, érzéki megjelenést, hanem egy ilyen téren kicsit visszafogottabb, de tündöklő, ízléses, figyelemfelkeltő, csinos harmóniát.

Ez egyre jobb lesz, most már három dolgot keverünk...Smile
De tudod mit? Máshogy kérdezem...kicsit személyes lesz, de így talán megérted, én mire akarok kilyukadni.
Van egy nejed igaz?
Ő szerinted elegáns és szexi, igaz?
Ő nyilván úgy öltözik, ahogy neked tetszik, szexin és elegánsan, akárhol is vagytok.
Lehet, hogy szívesen látnád egy minőségi, ízléses akton, meztelenül, vagy alig valamiben, és biztos csodálod a bájait otthon, amikor meztelenül van, veled kettesben. De nyilván nem örülnél annak, ha meztelenül, vagy úgy vonulna végig az UTCÁN, hogy kilóg a fél melle a ruhájából. Érted már?

Nem prűd vagyok, csak úgy vélem, mindennek megvan a maga helye és ideje. Így annak is, hogy a bájainkat hol, kinek és miképp mutatjuk meg, hogyan tálaljuk magunkat ízlésesen.

A páromnak megmutatok mindent, akkor, amikor kettesben vagyunk, de a metró utazóközönsége számára nem mutatom meg teljesen a bájaimat, még ha - természetesen - ízlésesen mutatnék a fedetlen kebleimmel egy akton, akkor sem...ismerkedésnél pedig régen rossz, ha csak akkor/azért/ figyel fel rám valaki ha/mert/ kilóg a fél hátsóm a szoknyámból...
Hát...Lehet hogy most el fogol csodálkozni,de én világ életemben elégedett,és büszke voltam arra,ha a velem nyilvánosan megjelenő hölgyek a te szavaiddal élve "k...vásan" néztek ki mellettem...És minnél inkább láttam az utcán a szembejövő palik guvvadó szemét,csorgó nyálát, én annál elégedettebb voltam mindig...Szóval akkor megintcsak láthatod azt,hogy ÉN TELJESEN MÁS VAGYOK MINDIG, mint ami dolog az megszokott más palik esetében...Gondolom,emiatt sem tudunk sehogyse zöld ágra vergődni az "ideális női öltözet" kapcsán...A "visszafogott,szürke kisegér" öltözékü nők sohasem tudtak kiváltani belőlem semmit sem, az ilyenekre én még egy szót sem vesztegettem soha...Mivel mondom:Számomra NEM AZ ÖLTÖZÉK mutatta meg azt,hogy ki k...va és ki nem,hanem az illető nő VISELKEDÉSE...Amennyiben a velem mutatkozó nő RÁ SEM NÉZETT SOHA más palira, akkor engem egy percig sem zavart az sose,ha akár az egész hátsója is kilógott a szoknyájábol...Ez van, vagy volt akkor...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
3 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.