Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Történelmi érdekességek, rejtélyek nyomában
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 30. 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Azért ne essünk át szerintem a ló másik oldalára sem...Egy teljesen passzív,antimilitarista társadalom is pont úgy halálra van mindig ítélve,mint egy örökösen háborúra,öldöklésre szocializált...Ez jól látható abból a példábol is,amivé tette mondjuk Európát mára ez a szélsőséges "tolerancia" meg "másság tisztelete" kampány,meg úgy általában is ez az egész elmebeteg liberalizmus...BIZONYOS MÉRTÉKIG szükséges mindig a harc,a pusztítás,DE CSAK A NEGATÍV,KÁROS DOLGOK KIGYOMLÁLÁSÁNAK AZ ÉRDEKÉBEN...Mondok minderre egy példát: Ha az utcán elkezd lövöldözni egy elmebeteg, akkor én az ilyen állatot szemrebbenés nélkül tudnám agyonlőni...Vagy ha egy ország megtámadna minket, akkor valszeg beállnék én magam is katonának...Viszont a kisujjamat sem mozdítanám olyankor, ha mondjuk be akarnának sorozni olyan célbol,hogy mondjuk "védeni" kell a határunkat a beözönlő migránsoktol, mégpedig úgy,hogy KEDVESEN VISSZA KELL KÍSÉRGETNI ŐKET a határ túloldalára,mert emberi jogok meg minden...Egy ILYEN "honvédelemben" én személy szerint sohasem vennék részt,még akkor sem,ha emiatt elárasztana minket az egész világ migráns söpredéke...Vállat vonnék csak, és azt mondanám,hogy KATONÁNAK elmegyek ha az szükséges dolog,de BOHÓCNAK meg "hostesskisasszonynak" nem...Szóval az a legnagyobb baj ebben a mai világban szerintem,hogy TELJESEN KI VANNAK FORGATVA a szavak jelentései,és össze van zavarva minden...De valszeg régen sem igen lehetett másabb a helyzet...Itt van akkor a fentebbi cikkben is említett 1944-45- ös BUDAPESTI CSATA...Azzal a tudattal hogy MI TÁMADTUK MEG az oroszokat eredetileg,és főleg úgy,hogy azok MINDEN MÓDON KÉRTÉK ELŐZŐLEG AZT, hogy ne támadjuk meg őket,és maradjunk ki a háborúból,A NÉMETEK HÁBORÚJÁBOL,és mindezek ellenére mi MÉGIS MEGTÁMADTUK ŐKET,hát...Kénytelen vagyok beismerni azt,hogy én személy szerint valszeg képtelen lettem volna harcolni az oroszok ellen...Még olyankor is,amikor már pedig Budapesten fosztogattak,meg raboltak volna...Mivel nem éreztem volna A SAJÁT IGAZUNKAT...Szóval gyalázatos dolgot művelt akkoriban az országgal Horthy meg Szálasi,olyan mocskos és aljas dolgot, amire szavakat sem tudok találni...És akkor az ilyesmi uszító cikkek meg jönnek ugye állandóan az oroszok barbár Budapesti tetteivel... Meg jönnek örökösen a Horthyt meg Szálasit "kimagyarázó",kimosdató ordas eszmék meg a nagy dumák a "haza védelméröl" a hajdani támadó, minket leigázni akaró(!!!)"vörös hordák" ellen... Olyan esetben,amikor pedig MI TÁMADTUK MEG ŐKET ALJAS ÉS MOCSKOS MÓDON(!!!!)... Hát meg vannak itt már őrülve sokan ebben az országban? Nem tudnak már gondolkodni sem némelyek??? Annyira le vannak már hülyülve,hülyítve????? EZZEL A MENTALITÁSSAL VAN PEDIG MINDIG A GOND, a teljes elmebaj időnkénti eluralkodásával,nem pedig önmagában nézve a fegyverekkel,a harccal,meg a háborúval...Azok a dolgok sajnos a szükséges rossz kategóriák,az igazi gond MINDIG AZ ELMEBAJJAL VAN igazából...Amikor káros eszmék,néphülyítésekmentén törnek ki a háborúk...Szóval szerintem a háborúk kapcsán ne öntsük ki a fürdővízzel azért a gyereket se...Mint ahogy teszi ezt ugye sokszor a manapság divatos liberális elmebaj...Meg a kritika nélküli pacifizmus...

Titusz, láttad a "Hazafi" c. filmet???
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 30. 14:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem...Nem láttam még,de nemis akarom megnézni...Sajnos nagyon nem kedvelem a Mel Gibsont...Most mit csináljak? Valami miatt nagyon nem jön be nekem a fószer, úgyhogy emiatt a filmjeit sem szoktam soha nézni...Miért kérdezted a dolgot amúgy?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 30. 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nem...Nem láttam még,de nemis akarom megnézni...Sajnos nagyon nem kedvelem a Mel Gibsont...Most mit csináljak? Valami miatt nagyon nem jön be nekem a fószer, úgyhogy emiatt a filmjeit sem szoktam soha nézni...Miért kérdezted a dolgot amúgy?

Én is csak úgy-ahogy néztem...a gyereknek kellett a suliba, hogy megnézze...így csöppentem bele én is, amúgy nem néztem volna, mert nem szeretem a háborús filmeket...

Azért kérdeztem, mert abban is az van hogy csak harc,meg háború...és ugye itt most erről beszélgetünk, hogy harc, vagy nem harc...és biztos én értelmeztem félre, de nekem abból az (is) jött le, hogy a férfiak CSAK "arra vannak teremtve", hogy "harcoljanak és szaporodjanak"...
Igaz, hogy nem ez a lényege a filmnek, de engem kiakasztott-felháborított a férfiak hozzáállása, ami ott volt - szerintem - a sorok között.

Szóval nőként azt láttam, hogy van az ipséknek több gyereke 5-8, akármennyi...többen is úgy jártak, hogy a háborúban elvesztették saját nagy fiaikat (Mel Gibson is kettőt)...harcolunk, háborúzunk, bosszút állunk, kinyírunk mindenkit...majd a háború végén összegzik, hogy kinek kije halt meg, majd elhangzik a kérdés, hogy: "Most mi lesz"?
Mutatják, hogy otthon a feleség, meg a kisebb gyerekek...
Elhangzik a válasz: "Újra kezdjük..."

Ez most komoly??? Megöletjük a gyerekeinket egy háborúban, kinyírjuk azokat, akik megölték őket, majd - mintha mi sem történt volna - "csinálunk" újabb fiúkat, akiket ha felnőnek, majd újra harcba küldjük? Tényleg ez az élet értelme?

Elhiszem, hogy én nőként-anyaként máshogy látom ezt, mint egy férfi, egy katona - azért kérdeztem hogy láttad-e?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 07. 12:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Én is csak úgy-ahogy néztem...a gyereknek kellett a suliba, hogy megnézze...így csöppentem bele én is, amúgy nem néztem volna, mert nem szeretem a háborús filmeket...

Azért kérdeztem, mert abban is az van hogy csak harc,meg háború...és ugye itt most erről beszélgetünk, hogy harc, vagy nem harc...és biztos én értelmeztem félre, de nekem abból az (is) jött le, hogy a férfiak CSAK "arra vannak teremtve", hogy "harcoljanak és szaporodjanak"...
Igaz, hogy nem ez a lényege a filmnek, de engem kiakasztott-felháborított a férfiak hozzáállása, ami ott volt - szerintem - a sorok között.

Szóval nőként azt láttam, hogy van az ipséknek több gyereke 5-8, akármennyi...többen is úgy jártak, hogy a háborúban elvesztették saját nagy fiaikat (Mel Gibson is kettőt)...harcolunk, háborúzunk, bosszút állunk, kinyírunk mindenkit...majd a háború végén összegzik, hogy kinek kije halt meg, majd elhangzik a kérdés, hogy: "Most mi lesz"?

Ez most komoly??? Megöletjük a gyerekeinket egy háborúban, kinyírjuk azokat, akik megölték őket, majd - mintha mi sem történt volna - "csinálunk" újabb fiúkat, akiket ha felnőnek, majd újra harcba küldjük? Tényleg ez az élet értelme?

Elhiszem, hogy én nőként-anyaként máshogy látom ezt, mint egy férfi, egy katona - azért kérdeztem hogy láttad-e?
Hát...Szerintem régen tényleg ilyesmi elvek szerint mehetett az élet...Főleg a férfiak esetében...Azért ne feledjük el azt,hogy a régi korokban jóval LASSABB,CSENDESEBB,UNALMASABB volt az emberek élete,mint manapság...Akkoriban ugyan mivel tudtak szórakozni az emberek? Na ugyan mivel...Vagy a nőket hajkurászták a hajdani palik agyba-főbe, vagy virtuskodtak,háborúztak...Mivel írni-olvasni jórészt nem tudtak,hát bizony a könyvtárak,meg a művelődés kútfői elérhetetlenek,meg ismeretlenek voltak a legtöbbször a számukra...Úgyhogy mint ahogy az álltalában lenni szokott a primitív emberek esetében,maradt nekik akkor szórakozásképpen a szex,meg a háborúzás...És mivel ez utóbbi dologban ugye gyakorlatilag kimeríthetetlen emberanyag utánpótlás volt a fogamzásgátlás hiányának köszönhetően,meghát ugye a régi időkben az utód gondozása gyakorlatilag KIZÁRÓLAG A NŐK FELADATA VOLT,hát a hajdani palik nemis csoda hogy annyira semmibe se vették az emberi életet...Sokszor még a saját gyerekeik életét se...Végülis ha egy apa néhány fia elesett a háborúban,akkor számukra semmi gond sem volt,a harc végeztével az életben maradt férfiak hazamentek aztán gerincre rakták az asszonyt jó alaposan, úgyhogy néhány év elteltével ismét volt akkor utánpótlása az elesett katonáknak...A nőknek viszont SOKKAL TÖBB VESZTENIVALÓJUK VOLT MINDIGIS ilyen téren...Mivel a leendő katonákat NEKIK kellett megszülni,gondozni,felnevelni...És ez bizony nem kis feladat volt sohasem...Ezért van az,hogy a nők ANNYIRA MÁSKÉP NÉZIK MINDIG a háborúk dolgát...Mivel ami cselekmény a férfiaknak csak jórészt holmi "szórakozás" volt a régi korokban,az az ő részükre bizony nagy gond,és teher volt...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 13. 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Hát...Szerintem régen tényleg ilyesmi elvek szerint mehetett az élet...Főleg a férfiak esetében...Azért ne feledjük el azt,hogy a régi korokban jóval LASSABB,CSENDESEBB,UNALMASABB volt az emberek élete,mint manapság...Akkoriban ugyan mivel tudtak szórakozni az emberek? Na ugyan mivel...Vagy a nőket hajkurászták a hajdani palik agyba-főbe, vagy virtuskodtak,háborúztak...Mivel írni-olvasni jórészt nem tudtak,hát bizony a könyvtárak,meg a művelődés kútfői elérhetetlenek,meg ismeretlenek voltak a legtöbbször a számukra...Úgyhogy mint ahogy az álltalában lenni szokott a primitív emberek esetében,maradt nekik akkor szórakozásképpen a szex,meg a háborúzás...És mivel ez utóbbi dologban ugye gyakorlatilag kimeríthetetlen emberanyag utánpótlás volt a fogamzásgátlás hiányának köszönhetően,meghát ugye a régi időkben az utód gondozása gyakorlatilag KIZÁRÓLAG A NŐK FELADATA VOLT,hát a hajdani palik nemis csoda hogy annyira semmibe se vették az emberi életet...Sokszor még a saját gyerekeik életét se...Végülis ha egy apa néhány fia elesett a háborúban,akkor számukra semmi gond sem volt,a harc végeztével az életben maradt férfiak hazamentek aztán gerincre rakták az asszonyt jó alaposan, úgyhogy néhány év elteltével ismét volt akkor utánpótlása az elesett katonáknak...A nőknek viszont SOKKAL TÖBB VESZTENIVALÓJUK VOLT MINDIGIS ilyen téren...Mivel a leendő katonákat NEKIK kellett megszülni,gondozni,felnevelni...És ez bizony nem kis feladat volt sohasem...Ezért van az,hogy a nők ANNYIRA MÁSKÉP NÉZIK MINDIG a háborúk dolgát...Mivel ami cselekmény a férfiaknak csak jórészt holmi "szórakozás" volt a régi korokban,az az ő részükre bizony nagy gond,és teher volt...

Ugye? Akkor legalább te is ugyanúgy látod a dolgokat, mint én.
Hülye egy "szórakozás", mit ne mondjak.

Most komolyan, te tudnál így élni? Hogy azt veszed "természetesnek", hogy a gyermekeid háborúkban halnak meg, s a világ legtermészetesebb dolga hogy bosszút állsz értük és majd lesz másik???
Szörnyű lehetett az anyáknak is folyamatosan úgy élni, hogy örökké csak azt várták, hogy férjük, fiaik hazatérnek-e a háborúból?
Tudom, persze, akkor az volt, azt szokták meg. (Háborús övezetekben ma is ez mehet) Mintahogy sokkal több volt eleve a gyerekszülés, meg a "természetes" csecsemő és gyermekhalálozás is.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 13. 12:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem...Én nem tudnék így,ilyen szellemiségben élni...De gondolom ennek legfőbb oka az,hogy én nemis vagyok buta,ostoba,primitív,tahó ember,mint amilyen embertípusbol volt sajnos mindigis fölös számban ebben a világban...Fiatal fickóként mondjuk énis próbát tettem a katonasággal, ezt nem lehet letagadni,meg nemis akarom, viszont írtam már azt is sokszor,hogy akkoriban az volt az elvem,hogy ha nem megyek önként,akkor úgyis visznek majd erővel,és akkor még azt se fogom majd tudni megválasztani,hogy melyik fegyvernemhez tegyenek majd be...Szóval próbát tettem én is azért a katonasággal,de mondom,nekem sehogyse jött be a dolog...Mivel egyszerűen ellenkezett a katonalét az elveimmel, a motivációimmal,a gondolkodásmódommal...Ráadásul nekem világ életemben az volt az elvem,hogy HÁBORÚVAL MÉG SOHA SEMMIT SEM OLDOTT MEG SENKI...Mivel VALÓJÁBAN a világban minden kérdés a GAZDASÁGBAN,A DIPLOMÁCIAI ASZTALOK MELLETT, a szülőszobákon,és az iskolapadokban dőlt el...A háború az SOHA SEMMILYEN CÉLT ÖNMAGÁBAN EL HEM ÉRT, max.arra volt jó,hogy a buta,primitív,ostoba barmokat egymás ellen uszítsa, a ravasz,dörzsölt, OKOS EMBEREK meg mindeközben a HÁTTÉRBEN ÜLVE,A KEZÜKET DÖRZSÖLVE RÖHÖGTEK a sok buta,primitív,ostoba barmon,akik ugye a HAZAFIAS PÁTOSZOKTOL elhülyítve gyilkolták egymást mindig nagy lelkesen...Úgyhogy én a magam részéröl mindig hányingert kapok a mai napig is,amikor bárhol is "hős katonákról",meg a "haza védelméröl" hallok,olvasok nagy pátoszu dumákat...És merem azt állítani mindig,hogy pl.szép hazánknak kevesebb "hős és bátor katonára" lett volna szüksége mindigis az egész történelme folyamán,és ezek helyett inkább több OKOS,MŰVELT,DÖRZSÖLT,a világ dolgaiban jól eligazodni tudó ember kellett volna...Mint amilyen ember volt pl. I. István király, Széchenyi,Károly Róbert,(Akit én minden idők legtehetségesebb, legsikeresebb,és legzseniálisabb királyunknak tartok...)Zsigmond,Deák Ferenc,vagy Kádár...Ami pozitív dolog történt ezeregyszáz év alatt ezzel az országgal és néppel,az jórészt ezen 6 ember ténykedésének volt köszönhető...Akik ugye elsősorban nem híres és győztes katonaként tettek sokat ezért az országért...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 17. 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tiszta kabarés a dolog,de be kell vallanom azt,hogy bár nagyon nem az én világom volt a katonaélet, és rettenetesen taszított egész végig az,hogy katonaként GONDOLKODÁS,KÉRDEZÉS NÉLKÜL kellett teljesítenem a legtöbb esetben ELMEBETEG,senkiházi feletteseim idióta parancsait,meg ugyancsak rettenetesen taszított mindig a terepen végzett tábori élet kosza-mocska meg miegymás,de ezeket a dolgokat mégis bírtam valahogy egész sokáig...(Hát igen...20 évesen sokmindent kibír ugye az ember...)Viszont amikor híre jött annak,hogy ÚJ EGYENRUHA KERÜL MAJD BEVEZETÉSRE nálunk,hát itt,ennél a pontnál nálam végleg betelt akkor a pohár...Amikor azt hallottam valakitöl,hogy az addigi "magyaros" BOCSKAI SAPKÁT le akarják cserélni a degenerált,senkiházi,nyugatmajmoló felsővezetés koncepciója szerint a "nyugatias" BARETTRE,hát majdnem megvesztem...És rögtön mondtam is,hogy na akkor itt az a pont,amit én már nem vállalok fel...Hogy egy FÉLNEDVES TEHÉNLEPÉNYRE hasonlító kapcarongyot tegyek a fejemre,és úgy mászkáljak mint "büszke,hetyke katona",hát...Az ilyesmi nekem már tényleg sok volt...Én nem akartam úgy mászkálni a továbbiakban,mint akinek a fejére produkált egy jól fejlett mezei szarvasmarha egy jókora trágyalepényt...Azon a csodálatos,fejlett "nyugaton" lehet hogy senkit sem zavart az ilyesmi tökfedő,dehát én ugye nem vagyok "nyugatos" szellemiségü figura...És nemis akartam sose az lenni...Úgyhogy ez a "barett" ügy volt nálam az utolsó csepp a pohárban a katonaság tekintetében,ezek után rohamsebesen be is adtam egyböl a leszerelési kérelmemet...Nem kellett nekem se végkielégítés,se új szolgálati beosztás,se semmi más,csak az az egy kellett,hogy MINNÉL HAMARABB bocsássanak el egyszer és mindenkorra a fegyveres erők kötelékéböl...És amikor ez a dolog megtörtént,bevallom,szabályosan fellélegeztem...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 17. 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz, nem fogod elhinni, pont tegnap láttam egy maroknyi kiskatonát. És őket nézve elgondolkoztam, hogy vagy én öregedtem meg, vagy nem tudom...

"Régen", - mikor én voltam 15-18 éves, olyan helyesek voltak a kiskatonáink az egyenruhájukban. Ezek a "terepszínű" fiúk a fekete sapijukkal nem tetszenek. Hiányzik valami belőlük. Nincs meg az a kisugázásuk, az a határozott megjelenés. Nem tudom igazából megfogalmazni, hogy mire gondolok, de szerintem tudod te.
Vagy csak túl fiatalok hozzám...
De nem, számít az a ruha...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 17. 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz, nem fogod elhinni, pont tegnap láttam egy maroknyi kiskatonát. És őket nézve elgondolkoztam, hogy vagy én öregedtem meg, vagy nem tudom...

"Régen", - mikor én voltam 15-18 éves, olyan helyesek voltak a kiskatonáink az egyenruhájukban. Ezek a "terepszínű" fiúk a fekete sapijukkal nem tetszenek. Hiányzik valami belőlük. Nincs meg az a kisugázásuk, az a határozott megjelenés. Nem tudom igazából megfogalmazni, hogy mire gondolok, de szerintem tudod te.
Szerencsére manapság én még képeken is csak nagyon ritkán látok már magyar katonát...De jobb is az...Mondom,abban az "átkos" kommunista világban még volt valami kinézete mind a gyakorló,mind a kimenő egyenruháknak,de aztán jöttek ugye az új koncepciók,új szabásu egyenruhák,aztán az én szememmel nézve a dolgot,a katonákból lettek valami ízléstelen, visszataszító öltözetü bohócok...Akárcsak a rendőrökböl-határőrökböl...Láttál már mai rendőröket a fejük tetején félrecsapott kifli,vagy kalács sapkában?Na, én az ilyesmit se tenném a fejemre soha...Akkor már inkább leszerelnék...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 17. 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Szerencsére manapság én még képeken is csak nagyon ritkán látok már magyar katonát...De jobb is az...Mondom,abban az "átkos" kommunista világban még volt valami kinézete mind a gyakorló,mind a kimenő egyenruháknak,de aztán jöttek ugye az új koncepciók,új szabásu egyenruhák,aztán az én szememmel nézve a dolgot,a katonákból lettek valami ízléstelen, visszataszító öltözetü bohócok...Akárcsak a rendőrökböl-határőrökböl...Láttál már mai rendőröket a fejük tetején félrecsapott kifli,vagy kalács sapkában?Na, én az ilyesmit se tenném a fejemre soha...Akkor már inkább leszerelnék...

Nekem sem tetszik a saját munkaruhám, de azért még nem mondok fel... Wink
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 20. 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Szerencsére manapság én még képeken is csak nagyon ritkán látok már magyar katonát...De jobb is az...Mondom,abban az "átkos" kommunista világban még volt valami kinézete mind a gyakorló,mind a kimenő egyenruháknak,de aztán jöttek ugye az új koncepciók,új szabásu egyenruhák,aztán az én szememmel nézve a dolgot,a katonákból lettek valami ízléstelen, visszataszító öltözetü bohócok...Akárcsak a rendőrökböl-határőrökböl...Láttál már mai rendőröket a fejük tetején félrecsapott kifli,vagy kalács sapkában?

Akiket én láttam most, azokon terepszínű ruha volt, és fekete - igen - "félre csapott" sapka. (Nem tudom, mi a "hivatalos" megnevezése, ha jól értelmeztem a szavaidból, akkor ez a barett-sapka. (?) )

De emlékszem, régen is láttam tányérsapkát (rendőrökön is) meg a "simát" is.
Gyerekkorom nagy kedvence Markos-Nádas előadásában Katonadolog:

https://youtu.be/-nQVng041lE

Ugyanezt kicsit felújították 10 évvel később, itt valami Dísz-szemlén - de itt Markoson tányérsapka van. (Ez "ünneplő"? A nadrágja sem az a kheki színű, hanem fekete, vagy sötétkék, ha jól látom.)

https://youtu.be/kDPe44NQhv8

Igazából nem tudom, hányféle egyenruha meg sapka volt régen, és hányféle van most? (Gyakorló, kimenő, ünnepi...?...)

Gondolom, én most EZT a gyakorló ruházatot láttam a fekete sapkával.
Titusz, tudod, hogy az eltérő színű sapkák, mit jelölnek, mit jelentenek? (Láttam már terepszínűt, feketét, talán sötétkéket és pirosat is.)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 21. 12:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Nekem sem tetszik a saját munkaruhám, de azért még nem mondok fel... Wink
Na jó,a te példád az egy dolog,viszont egy KATONAI ÖLTÖZÉK azért szerintem nem csak holmi "munkaruha",hanem egy JELKÉP...(Pont úgy mint ahogy pl. egy nemzeti zászló is egy jelkép,nem pedig csak egy textildarab, botra tűzve...)Amivel vagy tud azonosulni valaki,vagy nem...Hát...Én ezekkel a mai "magyar"(??)katonai ruházatokkal nem tudok sehogyse azonosulni,úgyhogy ezen okbol én ilyen ízléstelen,semmirevaló culákban képtelen volnék harcolni...Vagy egyálltalán még csak tartózkodni is...Jó-jó...Tudom,hogy ebben a mai világban az a fő vezérelv ugye,hogy "bármit megteszek,,csak az lényeg hogy jól megfizessék",dehát engem a fizetség érdekelt mindig a legkevésbé akárhol is voltam,meg akármit is csináltam...Sokkal inkább az volt számomra a fontos mindig-mindenhol,hogy ÉRZELMILEG AZONOSULNI TUDJAK az adott társasággal,és céllal...Nos...Ilyen "tehénlepényfejü" katonákkal én nem tudok érzelmileg azonosulni,és nemis akarok...Úgyhogy egy ilyen helyzet veszélye láttán az első dolgom volt beadni annó a leszerelési kérelmemet...Amit azóta sem bántam meg...

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2019. 01. 21. 13:10-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 21. 12:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Akiket én láttam most, azokon terepszínű ruha volt, és fekete - igen - "félre csapott" sapka. (Nem tudom, mi a "hivatalos" megnevezése, ha jól értelmeztem a szavaidból, akkor ez a barett-sapka. (?) )

Ugyanezt kicsit felújították 10 évvel később, itt valami Dísz-szemlén - de itt Markoson tányérsapka van. (Ez "ünneplő"? A nadrágja sem az a kheki színű, hanem fekete, vagy sötétkék, ha jól látom.)

Igazából nem tudom, hányféle egyenruha meg sapka volt régen, és hányféle van most? (Gyakorló, kimenő, ünnepi...?...)

Titusz, tudod, hogy az eltérő színű sapkák, mit jelölnek, mit jelentenek? (Láttam már terepszínűt, feketét, talán sötétkéket és pirosat is.)
Ezeket a mai "barettos" katonákat,meg a színezési rendszereiket szerencsére már nem ismerem,de jól is van ez így akkor...Hát most mond már meg...Nem olyanok a katonák azokban a fekete barettekben, (Igen...Az a fekete lapos,egyik oldalt kissé lecsüngő valami a katonák fején,az a "barett"...)mint akiket lesajnált valahol a mezőn valami büszke,önérzetes szarvasmarha? Láttál már élőben tehénlepényt? Én láttam sokat gyerekkoromban,és ahányszor barettet látok valaki fején,valahogy MINDIG egy tehénlepény képe ugrik be róla...De úgy látszik,hogy ezzel akkor csak én vagyok így...Nade mindegy...Az első videón a Markosékon még az általam is egykoron jól ismert MAGYAR KATONAI GYAKORLÓRUHA VOLT...Olyan,amilyent az 1970-es,és 80-as években viseltek a magyar katonák...(Igen...Abban az átkos,hazaáruló,kommunista,internacionalista világban...)A fejükön látod azt a puha,ellenzős sapkát?Na az a "Bocskai sapka" egyik akkori változata...Szerinted nem olyan igazian MAGYAROS kinézetük van katonaként Markoséknak az első videón? Az embernek örül még a lelke is,amikor nézem őket...A második videón is még magyarosan néznek ki...A tányérsapkás öltözet az a KIMENŐ öltözet...A katonáknak ugyanis két fő öltözetük volt régen...Egy "gyakorló",az volt az első videón az a zöld,az ilyenben voltak mindig a terepen,és volt ezen kívül még egy "kimenő" öltözetük is...Az volt az a barna,tányérsapkás változat...Ez az utóbbi öltözet tulajdonképpen egy KATONAI ÖLTÖNY volt, amihez esős időben egy szintén barna színü esőkabát is tartozott...Ezt a "kimenő" öltözetet akkor viselték a katonák,amikor eltávra mentek,vagy kimentek valaminek a városba,emberek közzé...Gyakorlóban elviekben nem volt szabad városban,civilek között mászkálni,kivéve,ha valami konkrét katonai feladatot végeztek a katonák a városban...Viszont ezek a mai katonák azzal a fekete tehénlepénnyel a fejükön,meg abban a semmi kinézetü,jellegtelen culájukban förtelmesen néznek ki ugye? Ilyen erővel lehetnének akár amerikai,vagy holland katonák is,nem?Semmi MAGYAROS jelleg nincs rajtuk...Ocsmányak mint amilyen ocsmány és gusztustalan az az egész "nyugati világ", aminek a vezetőink annó eladták ezt az egész országot...Meg annak fegyveres erejét...Hát...Én ebböl meg személy szerint nem kértem hajdanában,és nem kérnék ma sem...Ennyi a lényeg mindig...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 26. 22:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Ezeket a mai "barettos" katonákat,meg a színezési rendszereiket szerencsére már nem ismerem,de jól is van ez így akkor...Hát most mond már meg...Nem olyanok a katonák azokban a fekete barettekben, (Igen...Az a fekete lapos,egyik oldalt kissé lecsüngő valami a katonák fején,az a "barett"...)mint akiket lesajnált valahol a mezőn valami büszke,önérzetes szarvasmarha? Láttál már élőben tehénlepényt? Én láttam sokat gyerekkoromban,és ahányszor barettet látok valaki fején,valahogy MINDIG egy tehénlepény képe ugrik be róla...De úgy látszik,hogy ezzel akkor csak én vagyok így...Nade mindegy...Az első videón a Markosékon még az általam is egykoron jól ismert MAGYAR KATONAI GYAKORLÓRUHA VOLT...Olyan,amilyent az 1970-es,és 80-as években viseltek a magyar katonák...(Igen...Abban az átkos,hazaáruló,kommunista,internacionalista világban...)A fejükön látod azt a puha,ellenzős sapkát?Na az a "Bocskai sapka" egyik akkori változata...Szerinted nem olyan igazian MAGYAROS kinézetük van katonaként Markoséknak az első videón? Az embernek örül még a lelke is,amikor nézem őket...A második videón is még magyarosan néznek ki...A tányérsapkás öltözet az a KIMENŐ öltözet...A katonáknak ugyanis két fő öltözetük volt régen...Egy "gyakorló",az volt az első videón az a zöld,az ilyenben voltak mindig a terepen,és volt ezen kívül még egy "kimenő" öltözetük is...Az volt az a barna,tányérsapkás változat...Ez az utóbbi öltözet tulajdonképpen egy KATONAI ÖLTÖNY volt, amihez esős időben egy szintén barna színü esőkabát is tartozott...Ezt a "kimenő" öltözetet akkor viselték a katonák,amikor eltávra mentek,vagy kimentek valaminek a városba,emberek közzé...Gyakorlóban elviekben nem volt szabad városban,civilek között mászkálni,kivéve,ha valami konkrét katonai feladatot végeztek a katonák a városban...Viszont ezek a mai katonák azzal a fekete tehénlepénnyel a fejükön,meg abban a semmi kinézetü,jellegtelen culájukban förtelmesen néznek ki ugye? Ilyen erővel lehetnének akár amerikai,vagy holland katonák is,nem?Semmi MAGYAROS jelleg nincs rajtuk...Ocsmányak mint amilyen ocsmány és gusztustalan az az egész "nyugati világ", aminek a vezetőink annó eladták ezt az egész országot...Meg annak fegyveres erejét...Hát...Én ebböl meg személy szerint nem kértem hajdanában,és nem kérnék ma sem...Ennyi a lényeg mindig...

Hát Nádas Györgyből azért nem sugárzik a magabiztos katonai öntudat! Laughing
Még a ruha sem teszi magabiztosabbá, ami vagy két számmal nagyobb a méreténél... igen, tudom, pont az a szerencsétlen megjelenése adja a helyzetkomikumot. Azért a kimenő ruha jóval elegánsabb volt régen is. Persze, ez természetes. A harctéren nem kell elegánsnak lenni.
A mai katonáknak olyasmi "öltönye" már nincs, mint régen? Én mostanság csak "gyakorlóban" látom őket. Bár azt is csak ritkán, mint egy fehér hollót.

Jól tudom, hogy sapka nélkül-vagyis úgy, hogy levették a fejükről-nem is lehettek régen kimenőn a katonák? Vagy ez csak "városi legenda" volt?
Viszont az is rémlik, hogy láttam olyan (egyedül vagy párosban) utazó katonát (a 80-as évek végén, 90-es évek elején) akin nem tányérsapka volt, hanem a másik, a Bocskai sapkát gyűrögette a kezében. Vagy a vállapja alá hajtogatta épp fejéről levéve a buszon, villamoson utazgatva. (Nem a fején kellett volna lennie, ha nem vehette le?) Ha pedig az a gyakorlóruhához tartozott, nem a kimenőhöz, akkor hogy tartozhatott egy, a városban, civilek közt tömegközlekedési eszközön utazó katonához? Épp konkrét katonai feladatot végzett a budapesti buszon/villamoson egyedül? Szóval hogy is van ez?

Valami vastagabb szőrmés usánka-szerű téli sapka is volt nem? Meg téli kabát. Hidegben kevés csak a "katonai öltöny". Vagy rosszul emlékszem és keverem az orosz katonák ruhájával? De kabát akkor is kellett a mieinknek is...
Kislányként sok orosz katonát is láttam. Emlékeimben úgy él, hogy hasonló ruhájuk volt, mint magyar katonáinknak. Legalábbis színre biztosan. Persze, egy 10 év alatti kislány nem biztos, hogy annyira kereste a különbséget, "katona ez is, az is, egyenruhában van mindkettő"...ilyen szemmel néztem/láttam csak kislányként a dolgot. Szóval, nem igazán emlékszem arra, hogy mennyiben hasonlított vagy volt más az orosz és a magyar katonák ruhája.
Te tudod, vagy emlékszel?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 27. 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én a fentebbi hsz-ben nem a HELYZETKOMIKUMRA akartam utalni a videó alapján,hanem KIZÁRÓLAG CSAK AZ EGYENRUHÁRA...És erre írtam azt,hogy szép,"magyaros" öltözet volt a hajdani gyakorló,ellentétben ezekkel a mai rusnya,nyugatias "ízlésü",(Már amennyire ezeknek a genetikai selejt,alávaló nyugati népeknek van bármilyen ízlésük is ilyen téren...)katonaculákkal,meg posztóbol készített tehénlepényekkel...Ez az egyik...A másik meg akkor a hajdani egyenruhák,egy kicsit jobban részletezve akkor:Hajdanán a városi kislányok két fő fegyvernem katonáit láthatták az utcákon legfőképpen...A HONVÉDEKET, és a HATÁRŐRÖKET...(Voltak még ezeken kívül pl.folyami katonai matrózok is meg hasonlók,de ezek meglehetősen ritka látványok voltak azért...)A honvédek gyakorlója olyan volt pontosan,mint amilyen a Markosékon volt,a határőrök gyakorlója annyiban tért el ettöl, hogy nekik a Bocskai sapka helyett ZÖLD TÁNYÉRSAPKÁJUK VOLT...(Bár olyan 90 tájékán,időnként ők is jártak szolgálatba Bocskai sapkában,ha éppen nem volt az örsükön tányérsapka a raktáron...)A kimenő öltözet megintcsak különbözött a két fegyvernem esetében...A honvédek kimenőöltönye barna színü volt,barna Bocskaival,a határőröké pedig zöld színü,eredetileg szintén zöld tányérsapkával,de olyan 90 körül az egyszerűsítés jegyében ők is már Bocskait kaptak a kimenő öltönyhöz, csak szintén zöld színben...Ezen kívül voltak még ugye a HIVATÁSOS KATONÁK,a tisztek,tiszthelyettesek,katonai iskolák hallgatói...Ezek gyakorlója hasonló volt a közkatonákéihoz, bár néhány apró különbség azért volt köztük...Ez ugyanúgy érvényes volt a kimenő öltönyre is...A legfőbb különbség a közkatona,meg a hivatásos kimenőöltönye között az az volt,hogy a hivatásos katona kimenőöltönye TÁNYÉRSAPKÁVAL volt MINDIG kiegészítve,nem pedig Bocskaival...Ezért láthatod a második videón a Markost tányérsapkában...Mivel mindkét videón FŐTÖRZSŐRMESTERI szerepben volt, azaz "HIVATÁSOSKÉNT", csak amíg az első videón gyakorlóban volt,addig a másodikon kimenőben...A katonáknak az UTCÁN mindig kötelező volt hordani a sapkájukat, de ha beültek valahova,mondjuk egy étterembe vagy moziba, akkor levehették a sapkájukat...Ha az utcán sapka nélküli katonákat láttál,akkor az szabályellenes dolog volt,ha elkapta őket valami katonai rendész,akkor már mentek is a fogdára emiatt...Az oroszok gyakorlója teljesen más volt mint a mienk, az ő gyakorlójuk homokszínü "zsákruhaszerüség" volt,a derekukon egy széles övvel...És bakancs helyett magas száru csizmájuk volt,a fejükön meg egy ugyancsak homokszínü "kalácssapka" volt,kissé félrecsapva...(Az Afganisztánban harcoló szovjet katonák fejfedője ettöl eltért,ők puha,széleskarimáju kalapot hordtak főképpen,vagy rendes, elenzős sapkát...) Az orosz kimenő öltöny gyakorlatilag olyan volt mint a miénk,csak a vállapjuk különbözött,mert nekik PIROS VÁLLAPJUK volt, rajta feltünő, sárga betükkel,hogy "CA"...Meg a tányérsapkájuk palástja is piros volt,illetve maga a tányérsapka is jóval szélesebb,terebélyesebb volt mint a mienk...A téli kimenőöltözet mind az oroszoknál,mind nálunk nagyon hasonló volt...Egy vastag,földig érő posztó kabát,ehhez pedig egy füles, usanka sapka...Ez a füles sapka némileg eltért nálunk az oroszok sapkájátol...Szóval meg lehetett könnyedén különböztetni még télen is egy magyar katonát az orosztol...Pl. az usankája formájábol....
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.