Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Régi magyar diafilmek
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Értem persze,hogy mi a gondod mindig a "propagandákkal-kampányokkal", de ne feledd el,hogy az emberek DÖNTŐ TÖBBSÉGE az nem olyan mint te vagy én...100 emberböl kb.99 rosszabb,meg butább mint az állat...Bármi egyéniség,intelligencia,értelem,önérzet és tartás nélküli lény...És az emberi társadalmak története bebizonyította azt már rengetegszer, hogy a NÉPTÖMEGEKRE értelmes érvekkel, emberként való kezeléssel egyszerűen NEM LEHET HATNI...Csakis az agymosásra,a propagandára,a súlykolásra a vevőek...Az,hogy neked ez a módszer kissé visszataszító dolog, az érdemben nem változtat a helyzeten...Mivel az emberi társadalmak sose az intelligens-okos egyéni gondolkodásu emberekre voltak és vannak tervezve,hanem a vezethető bírkák sötét,és buta millióira...Tetszik-nem tetszik,ez van...

Ugyan már! Csak azt ne mondd, hogy azért, mert nekem "Reggel este moss fogat!"-feliratú rajzokat kellett készítenem az általánosban, attól valaki, VALÓBAN el kezdett reggel este fogat mosni???!
Aki mosott, mosott, aki nem, az nem...ettől ez az egész semmit nem változott...
Kb ugyanez igaz a többi esetre is.

Pl. énekkarral mindig mentünk kirándulni, és ezeket a hazafias dalokat énekeltünk, meg orosz népdalokat, meg ilyeneket, meg a honvédelmi napon is kirándultunk, és akadályverseny volt, és kivülről kellett tudni, és fújni a kisdobosok 6, majd az úttörők 12 pontját, de ez semmit nem változtatott a gondolkodásom...nekem azok csak simán kirándulások voltak. Buzdító énekekkel együtt is, meg anélkül is.

Olyan ez is, mint a "Hét főbűn", meg a "Tízparancsolat" . Van aki nem vallásos és távol tartja magát a bűnöktől, és betartja anélkül is automatikusan a parancsolatokat, hogy TUDNÁ EGYÁLTALÁN, hogy mik azok...mások meg naponta elmondják, végiggondolják, mégis nehezükre esik, vagy nem tudnak aszerint élni.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj Szami...Amit most írtál fentebb,azt ugye még te se gondolod komolyan? Ha elolvasná mindezt egy marketinges "szakember", egy reklámpszichológus, vagy egy rohadt-mocskos politikus,hát azt hiszem,hogy mindhárom figura a hasát fogná a kacagástol...Nem-nem...Ez a dolog csak nálad működik így,vagy esetleg még nálam, meg tán még vagy néhány száz embernél az egész országban...De a többi, a " tömeg",az még az állatnál is ezerszer alávalóbb,primitív, befolyásolható, és irányítható massza...Ha nem ilyen volna, akkor egyrészt sose látnál reklámokat sehol se, másrészt az összes rohadt-mocskos politikus a mezőn kapálná a kukoricát napszámba,éshát ez a világ is egy ezerszer-milliószor szebb,és élhetőbb világ volna...Dehát nem ilyen idilli ez a világ,és ezt bizony szerintem te is láthatod nap mint nap...Ne mindig a magad viselkedését vetítsd már ki arra a sok sötét állatra, akiket irigylésre méltó egyszerűséggel, csak holmi "emberiségnek" szokás nevezni...Meg "emberi társadalomnak"...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 10:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade térjünk vissza akkor egy kicsit a diafilmekre is...Nekem gyerekkoromban volt egy olyan diafilmem is, amelyik nem mesefilm volt, hanem híres festmények voltak rajta...Vagy 20-30 híres festmény...Na...Azt a diafilmet különösen nagyon hangulatos volt nézni egykoron a sötét téli estéken...A sok szép festményt, korlátlan nagyságban kivetítve...Olyankor teljesen úgy nézett ki a dolog, mintha egy lepedőnyi méretű festmény függene a falon...Nagyon szép látvány volt...De aztán valahova elkeveredett ez a diafilm,és azóta sem találtam meg sajnos...Sok régi játékommal,holmimmal jártam már így amúgy...(Gondolom amíg Pesten éltem évekig, addig az anyám "lomtalanítás" címén elrendezte ezt a diafilmet is,mint annyi de annyi más régi holmimat is...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade térjünk vissza akkor egy kicsit a diafilmekre is...Nekem gyerekkoromban volt egy olyan diafilmem is, amelyik nem mesefilm volt, hanem híres festmények voltak rajta...Vagy 20-30 híres festmény...Na...Azt a diafilmet különösen nagyon hangulatos volt nézni egykoron a sötét téli estéken...A sok szép festményt, korlátlan nagyságban kivetítve...Olyankor teljesen úgy nézett ki a dolog, mintha egy lepedőnyi méretű festmény függene a falon...Nagyon szép látvány volt...De aztán valahova elkeveredett ez a diafilm,és azóta sem találtam meg sajnos...Sok régi játékommal,holmimmal jártam már így amúgy...(Gondolom amíg Pesten éltem évekig, addig az anyám "lomtalanítás" címén elrendezte ezt a diafilmet is,mint annyi de annyi más régi holmimat is...)

Nem emlékszel a címére?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Már nem emlékszem pontosan a diafilm címére,de valami olyasmi volt, hogy:"Híres festmények",vagy "A festészet világának nevezetes festményei"... Vagy valami hasonló...De a pontos címre már nem emlékszem...De majd valamelyik nap teszek akkor mégegy próbát,és átnézem az itthoni diafilmgyűjteményt,hátha mégiscsak megvan valahol...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 13:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Már nem emlékszem pontosan a diafilm címére,de valami olyasmi volt, hogy:"Híres festmények",vagy "A festészet világának nevezetes festményei"... Vagy valami hasonló...De a pontos címre már nem emlékszem...De majd valamelyik nap teszek akkor mégegy próbát,és átnézem az itthoni diafilmgyűjteményt,hátha mégiscsak megvan valahol...

Nézd csak!!!
Nem ez az???
Lapozható...és ha a kép közepére kattintasz, behozza az összes képet egyszerre...nálam legalábbis így jelenik meg.

Modern festészet 1.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem...Nem ez volt...Az én egykori diafilmemen nem ilyen ronda,rusnya,primitív festmények voltak, hanem rendes,szép,ízléses képek...Mint pl. a "Dugovics Titusz önfelálldozása", vagy a " Vajk megkeresztelése"...Meg hasonlóan szép és ízléses képek...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nem...Nem ez volt...Az én egykori diafilmemen nem ilyen ronda,rusnya,primitív festmények voltak, hanem rendes,szép,ízléses képek...Mint pl. a "Dugovics Titusz önfelálldozása", vagy a " Vajk megkeresztelése"...Meg hasonlóan szép és ízléses képek...

Na, pedig már örültem, hogy olyat is tudok ma mutatni neked, ami tetszik, nem csak harisnyás férfiakat...Sad
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 13:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Neked tetszettek ezek a képek a diafilmen? Majd írd meg valamikor,mivel nekem most lépnem kell mára...Majd jövök idővel még...Szia.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És ehhez mit szólsz?

http://diafilm.osaarchivum.org/public/?fs=3758&thumbnail=1
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
És ehhez mit szólsz?

http://diafilm.osaarchivum.org/public/?fs=3758&thumbnail=1
Ezek a képek viszont már tényleg nagyon szépek...És valszeg csodásan mutatnának a falra nagyméretben kivetítve...Nade most akkor tényleg léptem mára...Szia.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Neked tetszettek ezek a képek a diafilmen? Majd írd meg valamikor,mivel nekem most lépnem kell mára...Majd jövök idővel még...Szia.

Nocsak!!!
Nem tetszenek a "Tahiti nők mangó virágokkal?"
Laughing

Bevallom neked őszintén két kép is van itt, ami nekem tetszik.
Az egyik Csontváry-tól a Magányos Cédrus:

A másik Munch-tól a Sikoly:

Mielőtt esetleg teljesen kitérsz a hitedből, el fogom magyarázni azt is, hogy miért, hátha megértesz.
Úgyhogy amíg nem részletezem, addig kérlek ne válaszolj még erre a hsz-emre.
Egyébként milyen érdekes, festészetről még sohasem beszélgettünk.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 20. 08:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:

Nocsak!!!
Nem tetszenek a "Tahiti nők mangó virágokkal?"
Laughing

Bevallom neked őszintén két kép is van itt, ami nekem tetszik.
Az egyik Csontváry-tól a Magányos Cédrus:

A másik Munch-tól a Sikoly:

Mielőtt esetleg teljesen kitérsz a hitedből, el fogom magyarázni azt is, hogy miért, hátha megértesz.
Úgyhogy amíg nem részletezem, addig kérlek ne válaszolj még erre a hsz-emre.
Egyébként milyen érdekes, festészetről még sohasem beszélgettünk.

Nos akkor:
Magányos Cédrus:
Általános iskola 6. v. 7. osztálya lehetett. Szerintem az egyetlen értelmes feladat volt a 8 év alatt: benne volt a rajz-tankönyvben Csontváry Magányos cédrusa. Feladat: rajzoljuk meg grafit technikával. És én akkor beleszerettem ebbe a festménybe.
Nézd meg azt a fát...ahogy ott áll, magányosan, morcosan, tehetetlenül, nem tehet semmit, nem tud menni sehova. Szomorú, de büszke.
Na egyrészt én is így éreztem magam általában akkortájt, másrészt a feladat is tetszett (végre nem "Reggel este moss fogat", meg "Éljen november 7." típusú feladat.)
Tudom, hogy nem 1 hanem legalább két rajzórán dolgoztunk vele, és utána aki nem volt kész, hazavihette, hogy befejezze következő órára.
És én emlékszem, hogy a suliban is rajzoltam, de zavartak a többiek. (Morgolódás volt, hogy milyen hülyeség, miért kell nekünk ilyet rajzolni...)
S mikor hazavittem, akkor felkuporodtam vele az ágyamra a sarokba, felhúztam a térdem, ölembe vettem a rajztáblámat és rajzoltam. A tanár azt mondta, hogy az ember gyereke ne használjon radírt. Nem használtam. Nekem tetszett, szerintem szép lett. A tanárnak is nyilván tetszett, mert 5-st kaptam rá következő óra elején.
Na ekkor jött az újabb feladat. Vegyünk elő egy új rajzlapot, s most már fessük meg a Magányos Cédrust. (Nagy vonalakban elő lehet rajzolni.)
Na, az osztály nagyobbik fele el kezdett zúgolódni, de én örültem a feladatnak, pláne mikor otthon folytathattam. Na, festeni mondjuk már nem az ölembe festettem, hanem asztalnál, de "kettesben" lehettem az én Cédrusommal...
Most nézz rá arra a fára...ő is tudja mi az az introvertáltság, nem? Magányos, de büszke, és felülemelkedik, és csakazértis megmutatja, nem adja fel...én legalábbis ezt látom rajta.

Sikoly...
Már középiskolás voltam, mikor egy képzőművészeti könyvben (könyvtárban) megláttam ezt a képet.
Vicces, mert egy nagyméretű könyv volt, úgyhogy nem a könyvespolc előtt nyitottam ki, hanem odamentem az asztalhoz, leültem vele, fogdostam, simogattam egy darabig a könyvet, (tudom, nem vagyok teljesen százas) majd fogtam és találomra kinyitottam...s ez a kép nézett velem szembe.
Csak ültem, és bámultam, és a mai napig nem tudom eldönteni, hogy hogyan hatott rám.
Igen, nem mondom azt, hogy egy nagy precizitással, a legapróbb részletekig kidolgozott munka. Ha a Magányos Cédrust "meg tudtam festeni", akkor ezt is megtudnám. De valami megfogott benne, valami rejtélyes...tetszenek a színei, és az érzés, amit kelt, megdöbbentő, kísérteties, félelmetes, de valahogy elgondolkodtató s valahol mélyen mégis:nyugalmat is érzek benne.

Pár hete olvastam ezt a cikket.

Természetesen amúgy ha festészet,akkor Michelangelo munkássága mellett teszem le a voksomat. Az ő festményeire (és szobraira) mondom azt, hogy igazi műalkotások, csodaremekek, hatalmas precizitással, maximalizmussal kidolgozva.
A magyar festőművészek közül pedig Madarász Viktor, Feszty Árpád és Színyei Merse Pál, akiket kiemelnék, nyilván a teljesség igénye nélkül.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 20. 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elnézegettem hosszasan a két,álltalad fentebb kielemzett festményt...Néztem-néztem először a "Magányos cédrust", de én valahogy csak egy szép tájképet láttam benne...Egy szépen megkomponált tájképet...Én valahogy nem tudom kilátni a képböl a " magányt",meg az "introvertságot"...De valszeg ennek az lehet a fő oka,hogy bár erősen introvertált voltam mindigis,de MAGÁNYOS az soha...Nem ismerem a " magány" érzését,és nemis ismertem soha...Én még egyedül sem voltam sohasem magányos,sőt,OLYANKOR ÉREZTEM MINDIG MAGAMAT A LEGJOBBAN...Amikor egyedül voltam...Vagy lehettem...Viszont ha már a festő meg akarta festeni a "magányt", akkor én a helyében úgy csináltam volna a dolgot,hogy egy havas,téli háttérrel festettem volna meg egy LOMBNÉLKÜLI, csupasz fát...Ahogy áll a fa a csupasz ágaival, a hideg,fagyos, téli tájban...Nekem valahogy egy ilyen variáció jobban ki tudná fejezni a " magányt",mint egy "vidám", zöld lombokkal borított fa, egy kellemes nyári napsütésben...

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2019. 08. 20. 18:58-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 20. 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aztán nézegettem hosszan a "Sikoly"-t...Néztem-néztem, de valahogy nem tudott megérinteni sehogyse ez a festmény...Sőt...Valahogy egyenesen idegesített...Az összecsapott,kidolgozatlan, primitív festési technika és festői munka, az egyszerű,szintén primitív színvilág,éshát legfőképpen az a központi alak idegesített...Nekem valahogy egy " halálfej" jut mindig az eszembe róla...Egy ronda,visszataszító halálfej...Szóval nekem valahogy nem jön be ez a festmény...Én a festészetben a monumentális,szépen kidolgozott,látványos képeket kedvelem...Mint pl.a "Buda visszavétele" című kép, Benczúr Gyulátol...Tudod,hogy gyerekkoromban mennyit nézegettem én ezt a csodálatos festményt?Mármint a színes reprodukcióját egy képeskönyvben,meg a nevezett festményes diafilmen...Órákon át néztem elragadtatva...Meg a "Vajk megkeresztelése" című képet, szintén Benczúr Gyulátol...Ha már festményekröl értekezünk most,bevallom,hogy nekem Benczúr a kedvenc festőm...Meg az ő monumentális,minden részletében kidolgozott,nagyívű, látványos,igényes festményei...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
3 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.