Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A ritmus ereje
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 06. 28. 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

linus írta:
alexa írta:
Tudja valaki, hol lehet zeneterápiát tanulni?
Úgy tervezem, hogy lelkileg sérült gyerekeknek szeretnék terápiás foglalkozásokat tartani, s ezek között szerepelne a zene is...

ELTE- Bárczy Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai kar, de azt hiszem csak másoddiplomásként.

Na, ezt elbuktam Sad , de akkor tervbe veszem másoddiplomaként... Wink
Köszi, Linus! Smile
katicabog
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. 06. 28. 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:
Úgy tervezem, hogy lelkileg sérült gyerekeknek szeretnék terápiás foglalkozásokat tartani, s ezek között szerepelne a zene is...

nem tudom, pontosan mire gondolsz, de ahol most voltunk a 7végén (az Aranybuddhában) ott kaptunk hangfürdőt, és ígéretet arra, hogy akit érdekel, azt is megmondják, hol lehet ilyet tanulni. Engem ugyan nem, de ha Téged igen, tudok segíteni. A honlapjukról tájékozódhatsz, bemutató is van Razz

"Út nélkül nem járhatsz,
Igazság nélkül nem láthatsz,
Élet nélkül nem élhetsz..."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
linus
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 06. 28. 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:
linus írta:
alexa írta:

ELTE- Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai kar, de azt hiszem csak másoddiplomásként.

Na, ezt elbuktam Sad , de akkor tervbe veszem másoddiplomaként... Wink
Köszi, Linus! Smile

A nővérem is ott végzett. Igaz, ő nem zeneterapeuta. Wink
Szép hivatás, de egyben nagyon kemény.
Csináld meg alapképzésben az gyógypedagógiát és aztán jöhet a zeneterapeuta. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 06. 28. 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

katicabog írta:
alexa írta:

nem tudom, pontosan mire gondolsz, de ahol most voltunk a 7végén (az Aranybuddhában) ott kaptunk hangfürdőt, és ígéretet arra, hogy akit érdekel, azt is megmondják, hol lehet ilyet tanulni. Engem ugyan nem, de ha Téged igen, tudok segíteni. A honlapjukról tájékozódhatsz, bemutató is van Razz

Köszi! Smile
Urkon Elemer
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 29. 20:44    Hozzászólás témája: Re: A ritmus ereje Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
A zene csodákra képes.
Ki ne tapasztalta volna már meg, hogy a legsötétebb rosszkedvébe egy kis zene hozta meg a fényt? Kifejező erejéről nem is beszélve.
De a zene ennél sokkal többre is képes: gyógyít. Múltja van.
Hogy a zene hatással lehet a közérzetünkre, viselkedésünkre, arról már Platón és Arisztotelész is készített feljegyzéseket.
A civilizáció később újra életre hívta az alternatív gyógymódoknak ezt a fajtáját. A XX. század elején, az első és második világháborút követően a csatákból visszatért, testileg és lelkileg megrokkant katonáknak veteránzenekarok játszottak Amerika szerte, a keleti parttól a nyugatiig, szinte minden kórházban. Először csak kedélyjavítóként alkalmazták a zenés délutánokat, később az orvosok gyógyulási folyamatokról is beszámoltak. Ezek a tények sarkallták arra a kórházak vezető professzorait, hogy végre képzett szakemberek (és a zene) segítségével gyógyítsanak magatartáskommunikációs problémákkal és lelki zavarokkal küzdő betegeket.
Zeneterápiát oktató program elsőként a Michigani Egyetemen indult 1944-ben, azóta kutatások folynak Svédországban, Németországban, Kanadában, és az Egyesült Államokban is. Ami biztos, hogy sikerrel alkalmazzák Alzheimer-kór, autizmus, elmezavar, fizikai rokkantság, agysérülés ellen, de bevett mint általános fájdalomcsillapító, valamint alkalmas gyermekkori érzelmi zavarok korrigálására és a személyiségfejlődésben mutatkozó hiányosságok "pótlására" is a gyógyító zene hallgatás.
A zene fejleszti/javítja az öntudatosságot, az önmagunkról kialakított képet, növeli a kommunikációs képességet, redukálja a deviáns magatartásformákat.
Felmerül a kérdés, hogy milyen hatással van a zeneterápia az egészséges emberekre, azokra, akik nem küzdenek sem fizikai, sem lelki problémákkal. A beszámolók szerint a zenealkotás, az öncélú improvizálás még zenei előképzettség nélkül is jó hatással van ránk. Kiváló stresszoldó, izomlazító eszköz, használ depresszió ellen, lelki egyensúlyba hoz/tart, nyugtat, altat. Ez utóbbi nyugtató, relaxáló hatását légitársaságok, masszázsszalonok, termálszállók, gyógyfürdők és a budapesti I. sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika is alkalmazza. .

Andalodjunk a szakuhacsi hangjára
A zene gyógyító erejének nemcsak orvosi, de spirituális vonatkozásai is léteznek. Debbie Danbrook (zenész, komponista), a University of Toronto előadója minden érdeklődőt szívesen bevezet a zene gyógyító, spirituális világába. Előadásainak középpontjában egy ősi japán fúvós hangszer, a bambuszból készült szakuhacsi áll. A hangszer telt, öblös, meleg, búgó hangja segíti a relaxációt, és Danbrook tapasztalatai szerint használt már lámpaláz, asztma, gyomorbántalmak, hányinger és lelki zavarok ellen. Hogy a hangszer körül kialakult misztikumot tisztázzák, a bambuszfuvolát műszeres vizsgálatnak is alávetették. Hangmintát vettek, aztán azok közvetlen - a pácienseken észlelhető - hatásait figyelték.
A hangszer által kibocsátott frekvencia csökkentette a szívritmust, befolyással volt az agyhullámokra és lassította a légzést. Ily módon meditatív, sőt transz közeli állapotot is előidézhet, immár bizonyítottan.
A szakuhacsimesterek szerint a hangszer megszólaltatásához hasonló spirituális erőnlét szükséges, mint amilyet az teremteni is képes. A hangszer egy olyan érzékeny instrumentum - vélik a nagymesterek -, amelyen keresztül minden érzelem, hangulatváltozás megmutatkozik oly módon, hogy az más és más hangon szólal meg, illetve más és más hangok távoznak belőle a játékos aktuális érzelmeitől függően. Előfordult már az is, hogy nyilvánosság előtt a hangszer kezelője képtelen volt - igaz, csak néhány másodpercig - akar egyetlen hangot is kicsalni a bambuszfuvolából..

Rezegjünk a zene ritmusára

Testünk minden sejtje önálló rezgésmintával rendelkezik. Ha elképzeljük az embert a maga 4 testi megnyilvánulásával (mentaltest-asztraltest-etertest-fizikai test) akkor ezek között sűrűségbeli és rezgés béli különbséget lehet megfigyelni.
Minél magasabb rezgésszámú valami, annál ritkább, finomabb, de egyben áthatóbb is, míg minél alacsonyabb a rezgés száma, annál sűrűbb, tömörebb, anyagibb. Tévedés ne essek: az ember mind a 4 teste valamilyen anyagból formálódik, csak ezek sűrűségi foka más és más. Hogy ha a rezgési képet módosítani akarjuk, akkor az alkotóelven kell változásokat keresztülvinnünk, ami azután kihat a fizikai anyag szerkezetére is.
Ez teszi lehetővé a rezgésterápia alkalmazását. Ehhez teljes nyugalomba helyezett test kell, csukott szem és nyitott agy ugyanis az akusztikus információ, vagyis mechanikus rezgések szállítják az információkat az agyba. Itt mechano elektro konvertáción mennek át és elektromos impulzuskent szinkronizálják az agyhullámokat. Ezek a megfelelő frekvencián a megfelelő szervre hatnak, és lassan áthangoljak a kóros mintázatot a bevitt egészségesre.
Egy ilyen kezeléshez természetesen nem elég egy egyszeri alkalom, rezgés rendszeres terápiáról van szó. .

Milyen zenét érdemes relaxáláshoz használni?. .
Bármilyen ambient zene megteszi, ami ízlésünknek megfelel, de a cselló - hogy egy általunk is ismert hangszert említsünk - hangterjedelme megegyezik az emberi hangtartománnyal. Ezért érezzük a csellószót olyan kellemesnek, és szintén ezért nem sérti a fülünket a hangja, még akkor sem, ha az ifjú csellótanonc gyakorlás közben "félrehúz". A cselló tehát jó választás. Akik a tökéletességre törekednek, az Interneten egy kis kutatással megtalálják annak a cégnek a termékeit, amely kizárólag erre a célra használatos hanghordozók forgalmazásával foglalkozik.. .

Wink
No ehhez mit szóltok? Laughing

Tisztelt Hiaklo

jo lenne ha adna egy par net lap cimet ahol csello zenet lehet halgatni,ha van ilyen,mert most szinte mindenert kell fizetni.
Elemer
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 29. 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://music.download.com/2001-1_32-0.html
Classical címszó alatt elég értelmes szólóhangszerek akadnak, meg énekesek. Le is tölthető mp3-ban. Többnyire 192 kb/s, ami azért még hallgatható ebben a műfajban!
Urkon Elemer
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 09. 01. 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Classical címszó alatt elég értelmes szólóhangszerek akadnak, meg énekesek. Le is tölthető mp3-ban. Többnyire 192 kb/s, ami azért még hallgatható ebben a műfajban!

Koszi
beleneztem,de ahogy latom es amenyire ismerem en az angolt,fel kell iratkozni oda,es gondolom nem is ingyen lehet zenet letolteni onnan.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 09. 01. 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Urkon Elemer írta:
hangya írta:

Koszi
beleneztem,de ahogy latom es amenyire ismerem en az angolt,fel kell iratkozni oda,es gondolom nem is ingyen lehet zenet letolteni onnan.

Fel kell iratkozni, hogy ingyen tölthess le zenét.
A mélcímedre értesítenek ha újdonságok jönnek. Feltehetőleg más reklámoknak is átadják a mélcímedet. Mindennek ára van.
Nekem ilyen helyeknek való megadásra külön mélfiókom van (INGYEN) és nem keverem az ilyen jellegű és a személyes leveleket.
Technika: Ha egy hely pénzt akar látni tőled, akkor mielőtt szolgáltatna, megkérdezi, hogy hogyan és honnan akarsz fizetni. Ráérsz akkor kilépni belőle.
Smile Smile
Urkon Elemer
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 09. 01. 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Urkon Elemer írta:
hangya írta:

Koszi

A mélcímedre értesítenek ha újdonságok jönnek. Feltehetőleg más reklámoknak is átadják a mélcímedet. Mindennek ára van.
Nekem ilyen helyeknek való megadásra külön mélfiókom van (INGYEN) és nem keverem az ilyen jellegű és a személyes leveleket.
Technika: Ha egy hely pénzt akar látni tőled, akkor mielőtt szolgáltatna, megkérdezi, hogy hogyan és honnan akarsz fizetni. Ráérsz akkor kilépni belőle.
Smile Smile

Koszonom az informaciot,nem tudhatom menyiretorvenyes ez a fletoltesmod,nalunk nemreg voltak problemak,kerestek azokat akik torvenytelenul toltenek le zenet s fokent azokat akik azt arusitjak is.
Irtamvolt egy levelet is es kertelek irj egy par sort magadrol.
Vissza az elejére
Lady_Zed
Dögggg

HozzászólásElküldve: 2006. 09. 01. 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Urkon Elemer írta:
hangya írta:
Urkon Elemer írta:
hangya írta:

Koszi

Smile Smile

Koszonom az informaciot,nem tudhatom menyiretorvenyes ez a fletoltesmod,nalunk nemreg voltak problemak,kerestek azokat akik torvenytelenul toltenek le zenet s fokent azokat akik azt arusitjak is.
Irtamvolt egy levelet is es kertelek irj egy par sort magadrol.

Majd válaszolok ám delfinke... Smile
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 09. 03. 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Urkon Elemer írta:

http://maci.org.hu/index.php?page=celjaink

szerintem nézz be ide. Smile
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 10. 11. 06:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:

hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 28. 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
A zene gyógyít. Ebben még a legutolsó délszigeti törzsben élő sámándobos is tökéletsen biztos, nem csak a tágas nappalijában kényelmesen hátradőlve eznét hallgató városlakó. A tudomány bizonyítékai azonban tovább árnyalják a képet!

http://harmonet.hu/cikk.php?rovat=245&alrovat=249&cikkid=10043#
Namazu
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 09. 22:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én régen szerettem rockot és metált hallgatni. Bár olvastam cikkeket, hogy az ilyen zenék károsak is lehetnek, nem nagyon törödtem velük. Egyszer kivételt tettem és elkezdtem Nox-ot hallgatni. Miután végighallgattam egy sor Nox számot újra belehallgattam egy rock zenébe.
Amint megszólalt a rock, egy rossz érzés keletkezett bennem...Éreztem hogy ez a zene rosz irányba viszi a rezgéseimet
Azóta ráálltam a klasszikusokra Wink
Meg Edvin Marton-ra (zseniális hegedűművész, ajánlom mindenkinek!)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 10. 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Namazu írta:
Én régen szerettem rockot és metált hallgatni. Bár olvastam cikkeket, hogy az ilyen zenék károsak is lehetnek, nem nagyon törödtem velük. Egyszer kivételt tettem és elkezdtem Nox-ot hallgatni. Miután végighallgattam egy sor Nox számot újra belehallgattam egy rock zenébe.
Amint megszólalt a rock, egy rossz érzés keletkezett bennem...Éreztem hogy ez a zene rosz irányba viszi a rezgéseimet
Azóta ráálltam a klasszikusokra Wink
Meg Edvin Marton-ra (zseniális hegedűművész, ajánlom mindenkinek!)

Örülök, hogy megosztottad velünk Wink Laughing wav
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
2 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.