Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A ritmus ereje
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Namazu
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 12. 13:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Namazu írta:
Én régen szerettem rockot és metált hallgatni. Bár olvastam cikkeket, hogy az ilyen zenék károsak is lehetnek, nem nagyon törödtem velük. Egyszer kivételt tettem és elkezdtem Nox-ot hallgatni. Miután végighallgattam egy sor Nox számot újra belehallgattam egy rock zenébe.
Amint megszólalt a rock, egy rossz érzés keletkezett bennem...Éreztem hogy ez a zene rosz irányba viszi a rezgéseimet
Azóta ráálltam a klasszikusokra Wink
Meg Edvin Marton-ra (zseniális hegedűművész, ajánlom mindenkinek!)

Örülök, hogy megosztottad velünk Wink Laughing wav

Nincs mit Smile Egy kis könyvajánló: Dr. Masaru Amoto - A víz üzenete

A könyv nagyrészt a képek, a zene, a szavak, sőt, a gondolatok vízre gyakorolt hatását mutatja be. (Testünk 60-70%-a víz, szóval érdemes beleolvasni Wink )Fantasztikus könyv, ajánlom mindenkinek! Gyönyörű képek és tanulságos kísérletek!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 12. 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Namazu írta:

A könyv nagyrészt a képek, a zene, a szavak, sőt, a gondolatok vízre gyakorolt hatását mutatja be. (Testünk 60-70%-a víz, szóval érdemes beleolvasni Wink )Fantasztikus könyv, ajánlom mindenkinek! Gyönyörű képek és tanulságos kísérletek!

Én is lelkesedtem! Kedvesem, aki mindent tudoményos alapokra helyez, viszont nem látja bizonyítottnak a benne lévő dolgokat.... Sad
sshe
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 01. 13:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szeretném megosztani a saját tapasztalatom, a ritmus gyógyító erejével kapcsolatban. Sokáig kerestem azt a mozgásformát, ami igazán az enyém, ami örömet okoz és nem magamra erőszakolt testmozgás céljára használt tevékenység. Rátaláltam a szabad-táncra, amely segítségével a lelkem is visszatalált a testembe. Sokkal leföldeltebb vagyok, megtanultam ismerni a testem, meghallgatni az üzeneteit, ki tudom mozogni a testemből a megrekedt érzéseket, energiamintázatokat, a tánctól boldogabb a testem és a lelkem. És mindez átváltoztatható meditációvá, hiszen a tánc az egyik legősibb módja a láthatatlan világgal való kapcsolódásnak.
Aki szeretné a szabad-táncot, mint meditációt kipróbálni annak ajánlom a következő programokat:
április 2. 18:30-20:00 – Bennünk Táncoló Istennők. Meditatív tánc az Istennő négy arcával NŐKNEK.
április 4. 08:00-09:30 – Elengedés Tánc az elemekkel
április 9. 18:30-20:30 - Táncmeditáció
helyszín: Istennő Templom
www.istennotemplom.com
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Aquarel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 10. 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korábban nem is vettem észre ezt a topicot Very Happy

Kamaszkoromban nagyon kemény rock és metálzenét hallgattam (néha még most is) viszont engem megnyugtatott mert "kidőzsölte" azokat a negatív érzéseimet amiket én nem tudtam/akartam kifejezni.

Rádióban hallottam kb 1 éve a Don't worry be happy c. dalt és akkor először teljes figyelmemmel arra koncentráltam amit hallok. Utána annyira de annyira jó kedvem lett Very Happy

If you worry, you make it double - nagyon igaz Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=yjnvSQuv-H4&feature=related
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2012. 08. 29. 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

még mindig a ritmus... nagyon fontos
csikungmester
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 10. 16. 19:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyszerű ötlet a dob!!! én imádom, van egy "sámándobom" És még hatékonyabb közösségben dobolni Smile
végeztek felmérést aura géppel, közös dobolás előtt és után - utánna mindenkinek fehér volt az aurája - nagymértékben tisztított mindenkit Smile

Az országban több helyen többen is tartanak közös dobolást, biztos találtok magatoknak egyet ha szeretnétek Smile

Én se szeretem a dübörgő zenét ugyhogy nagyon is értem miről beszélsz!

Erzsó
hiaklo írta:
TheHolyMan írta:
hiaklo írta:
Crying or Very sad Képtelen vagyok megértetni a legkisebb fiammal, hogy nem mindegy, hogy mit hallgat. Éjjel és nappal is állandóan dübörög a fejébe a vadabbnál vadabb ritmussal megálldott "zene", ocsmány szövegekkel és ordításokkal tarkítva. Olyan is a gyerek (15) mint aki be van lőve. Crying or Very sad Nem hallgat rám Crying or Very sad
Attól tartok, hogy a probléma abból adódik, hogy két malomban őrőltök a fiaddal. Te a racionalitás szintjén akarod meggyőzni valamiről, ő pedig lehet, hogy úgy értelmezi az egészet, hogy már megint megmondják neki, hogy mit csináljon, bele akarnak szólni az életébe, megsértik az autonómiáját! Tehát érzelmi kérdést csinál a dologból! Így elég nehéz a kommunikáció! Confused
Persze ez csak egy tipp volt! Rolling Eyes
Nehéz ügy. Azt hiszem, én azt csinálnám, hogy megmondanám neki, hallgason csak nyugodtan, amit akar, de tegye a kezét a szívére, és kérdezze meg magától, hogy "jó érzéseket kelt bennem ez a zene, vagy rosszakat?" Ha igen a válasz, akkor hallgassa nyugodtan tovább, ha nem, akkor keressen valami mást! Így az ő kezében van a döntés, megmarad az autonómiája! Persze ez is csak egy kósza ötlet, nincs tapasztalatom tinédzserek nevelésében, szóval ehte hándredpörszetpjúr kibic vagyok! Confused Embarassed Wink Laughing

Laughing
Érdekes! Ahogy leírtam az előbbi hozzászólásomat hazafelé eszembe jutott, hogy kellene neki szerezni egy dobot amivel a saját ritmusát ki tudná fejezni. Amikor hazaértem már aludt, de az ágya mellett ott volt egy dob, vagyis kettő együtt, egy kisebb meg egy nagyobb. Laughing Surprised Laughing Laughing
Tegnap este együtt doboltunk. Laughing Laughing thumbright

csikungmester
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 10. 16. 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sshe írta:
Szeretném megosztani a saját tapasztalatom, a ritmus gyógyító erejével kapcsolatban. Sokáig kerestem azt a mozgásformát, ami igazán az enyém, ami örömet okoz és nem magamra erőszakolt testmozgás céljára használt tevékenység. Rátaláltam a szabad-táncra, amely segítségével a lelkem is visszatalált a testembe. Sokkal leföldeltebb vagyok, megtanultam ismerni a testem, meghallgatni az üzeneteit, ki tudom mozogni a testemből a megrekedt érzéseket, energiamintázatokat, a tánctól boldogabb a testem és a lelkem. És mindez átváltoztatható meditációvá, hiszen a tánc az egyik legősibb módja a láthatatlan világgal való kapcsolódásnak.
Aki szeretné a szabad-táncot, mint meditációt kipróbálni annak ajánlom a következő programokat:
április 2. 18:30-20:00 – Bennünk Táncoló Istennők. Meditatív tánc az Istennő négy arcával NŐKNEK.
április 4. 08:00-09:30 – Elengedés Tánc az elemekkel
április 9. 18:30-20:30 - Táncmeditáció
helyszín: Istennő Templom
www.istennotemplom.com

a transztánc is ilyen, Budapesten vettem részt transztáncon és NAGYON JÓ!!! Tudtommal havonta szerveznek transztáncot Budapesten.
csikungmester
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 10. 16. 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dorotthy írta:
Namazu írta:

Én is lelkesedtem! Kedvesem, aki mindent tudoményos alapokra helyez, viszont nem látja bizonyítottnak a benne lévő dolgokat.... Sad

Ezt tudományosan bizonyították, a könyven benne is van, hogy milyen módszerrel vizsgálták a vízkristályokat. A kedvesed is megcsinálhatja ugyanezt a vizsgálatot, hogy megygyőződjön a hitelességéről Smile
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 04. 07:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csikungmester írta:
dorotthy írta:
Namazu írta:

Ezt tudományosan bizonyították, a könyven benne is van, hogy milyen módszerrel vizsgálták a vízkristályokat. A kedvesed is megcsinálhatja ugyanezt a vizsgálatot, hogy megygyőződjön a hitelességéről Smile
Idea
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 14. 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csikungmester írta:
dorotthy írta:
Namazu írta:

Benne bizony! Benne van. Aki meg ért hozzá, az tudja, hogy úgy tudománytalan, ahogy van.
Aki már látott megfagyott vizet mikroszkóp alatt, az tudja, hogy millió féle kristály látható benne. Vannak szabályosak, csodaszépek, vannak ortopédek, csűnyácskák. Tehát minden köbcentiméter megfagyott víz millió nagyon különböző kristály elegye. Lehet jellemezni úgy, hogy 1000 kristályból hány szabályos, hány zavart fejlődésű, hány ortopéd alakzat. A legtisztább forrásvízben is található torz alakzat, és a csatornaléből alakul szép, szabályos kristály. Ezek egymáshoz viszonyított mennyiségében mutatkozik meg a két víz különbsége.

Ha kiveszek egy kristályt, lefényképezem, hogy hahh be szép, az csak annyit jelent, hogy találtam egy szép kristályt. Nem szól arról, hogy a vizsgált vízben csupa ilyen szépség van, vagy véletlenül találtam rá erre az egyre a millió ortopéd között.

A könyvben szó nem esik arról, hogy ezek a lefényképezett kristályok mennyire gyakoriak a többi között. nem esik szó arról, hogy ezeket a lefényképezett, dokumentált kristályokat ki és hogyan válogatta ki a nagy tömegből. És ez eddig a vizsgálat módszertana.

Arról sem olvastam, hogy hogyan bizonyítja, hogy a szabályos kristályokban megfagyó víz biológiai hatása kedvezőbb, mint a nem szabályos kristályokban megfagyóé. Vagyis a kiindulás nincs bizonyítva, ezt valamiért evidensnek veszi, pedig nem az.
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 28. 10:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
csikungmester írta:
dorotthy írta:
Namazu írta:

Benne bizony! Benne van. Aki meg ért hozzá, az tudja, hogy úgy tudománytalan, ahogy van.
Aki már látott megfagyott vizet mikroszkóp alatt, az tudja, hogy millió féle kristály látható benne. Vannak szabályosak, csodaszépek, vannak ortopédek, csűnyácskák. Tehát minden köbcentiméter megfagyott víz millió nagyon különböző kristály elegye. Lehet jellemezni úgy, hogy 1000 kristályból hány szabályos, hány zavart fejlődésű, hány ortopéd alakzat. A legtisztább forrásvízben is található torz alakzat, és a csatornaléből alakul szép, szabályos kristály. Ezek egymáshoz viszonyított mennyiségében mutatkozik meg a két víz különbsége.

Ha kiveszek egy kristályt, lefényképezem, hogy hahh be szép, az csak annyit jelent, hogy találtam egy szép kristályt. Nem szól arról, hogy a vizsgált vízben csupa ilyen szépség van, vagy véletlenül találtam rá erre az egyre a millió ortopéd között.

A könyvben szó nem esik arról, hogy ezek a lefényképezett kristályok mennyire gyakoriak a többi között. nem esik szó arról, hogy ezeket a lefényképezett, dokumentált kristályokat ki és hogyan válogatta ki a nagy tömegből. És ez eddig a vizsgálat módszertana.

Arról sem olvastam, hogy hogyan bizonyítja, hogy a szabályos kristályokban megfagyó víz biológiai hatása kedvezőbb, mint a nem szabályos kristályokban megfagyóé. Vagyis a kiindulás nincs bizonyítva, ezt valamiért evidensnek veszi, pedig nem az.

Minden tézishez tartozik egy natitézis is...
Vannak akik csak arra koncentrálnak, hogy megcáfoljak, megkérdőjelezzék azt amit mások publikálnak...
Minden hit kérdése...minden a fejben dől el...
Viszont (legalább is nekem) sokkal jobban működik egy módszer használata ha elhiszem, hogy igaz....
De ha elolvasok egy olyat ami homlokegyenest megcáfol minden addig elhitt részletet...vagy legalább is megingat benne...borul az egész. Mad

NINCS BIZONYÍTVA....

Sok esetben jártam már így...

Például a különböző étkezési tanácsokkal...

Ahány annyi! Mind kutatásokra hivatkozik...viszont a másik megcáfolja és ugyan úgy kutatásokra hivatkozik....és így vég nélkül!

Míg arra a következtetésre jutottam...soha többet nem olvasok el egy ilyen típusú publikációt sem...mert ha éppen nekem jólesik a hús, megeszem és nem akarok lelkiismeretfurdalást...a legfinomabb torta sem esik jól, ha közben az jár az eszemben, hogy a fehér cukor...stb...
és nem is fog akkor jót tenni, mert azt az infót küldtem a szervezetemnek, hogy ez neked ártalmas...

Tényként fogadom el, hogy a vízre létfontoságúan szükségem van és a víz programozható...információ tartalma befolyásolható...hogy milyen mértékben az attól függ, hogy nekem éppen mire van szükségem!....

EZ NINCS TUDOMÁNYOSAN BIZONYÍTVA de ha én elhiszem akkor az úgy van számomra. Laughing
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 28. 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing Az én vizem programozható, hogy neked még nem megy...nem az én gondom! Laughing
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 28. 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha programozod a vizet, az is a te dolgod. evil4

Tudod, nagyon sok dolog van a világban, amiben bizonyítékok nélkül hiszek, mert az a meggyőződésem, hogy úgy van. Tisztelem a tudományt, műveltem is sokáig. De nem tartom mindenható szentségnek, amivel feltétlenül cáfolni kell és lehet a hitbéli dolgokat. Mindkét dolognak helye van az ember tudatában és az életében. Viszketegséget kapok, ha úgy keverik a kettőt, hogy bizonyítéknak látszó marhaságokat nagy csinnadrattával adnak közre, miközben a tudományos vizsgálatok alapvető szabályait nem tartjéák be. Annyira nyilvánvaló, hogy átverik azokat, akik nem tudják megítélni, hol követtek el tudománytalan, módszertanilag is helytelen galádságot. Nagyon nem szeretem az ilyet.
Tudom, én dolgom... Akkor sem szeretem.
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 28. 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Tudod, nagyon sok dolog van a világban, amiben bizonyítékok nélkül hiszek, mert az a meggyőződésem, hogy úgy van. Tisztelem a tudományt, műveltem is sokáig. De nem tartom mindenható szentségnek, amivel feltétlenül cáfolni kell és lehet a hitbéli dolgokat. Mindkét dolognak helye van az ember tudatában és az életében. Viszketegséget kapok, ha úgy keverik a kettőt, hogy bizonyítéknak látszó marhaságokat nagy csinnadrattával adnak közre, miközben a tudományos vizsgálatok alapvető szabályait nem tartjéák be. Annyira nyilvánvaló, hogy átverik azokat, akik nem tudják megítélni, hol követtek el tudománytalan, módszertanilag is helytelen galádságot. Nagyon nem szeretem az ilyet.

Ez mind igaz is lehet teljesen...annak ellenére... van akinél a placebó is működik...pedig semmi sem igazolja Laughing és ha megmondod neki, hogy átverték és elhiszi, már nem is működik...

Ne érts félre, nem az átverések híve vagyok, de ha valaki tud benne hinni...akkor működik. Ha meg nem, akkor viszont ténylegesen bizonyított dolgok sem fognak működni..."nekem ez nem segít" és nem is segít Laughing
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 28. 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
hangya írta:

Ez mind igaz is lehet teljesen...annak ellenére... van akinél a placebó is működik...pedig semmi sem igazolja Laughing és ha megmondod neki, hogy átverték és elhiszi, már nem is működik...

Ne érts félre, nem az átverések híve vagyok, de ha valaki tud benne hinni...akkor működik. Ha meg nem, akkor viszont ténylegesen bizonyított dolgok sem fognak működni..."nekem ez nem segít" és nem is segít Laughing

Ebben nagyon egyet vallunk. A hit beindítja a szervezet öngyógyító mechanizmusait. Nincs is ezzel semmi baj, sőt...
Azzal van bajom, hogy a tudós ember, aki tisztában van a bizonyítás szabályaival, tudatosan megszegi azokat, és tudománynak adja el. Ezzel duplán veri át a bajban levő, segítségre szoruló embert.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
3 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.