Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A ritmus ereje
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 03. 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Azzal van bajom, hogy a tudós ember, aki tisztában van a bizonyítás szabályaival, tudatosan megszegi azokat, és tudománynak adja el. Ezzel duplán veri át a bajban levő, segítségre szoruló embert.
Miből vonod le azt a következtetést, hogy ez általános és tökéletesen igaz? Embarassed

Én ha hiszek valamiben... ezer módját találom annak, hogy azt lássam meg ami bizonyítja a hitemet...
Ha viszont elveszítem a hitem valamiben, azt bizonyíthatja százezeregyszáz kísérlet...azt fogom mondani...: jó, lehet hogy másnál működik de nálam nem.... Laughing
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 03. 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
hangya írta:

Azzal van bajom, hogy a tudós ember, aki tisztában van a bizonyítás szabályaival, tudatosan megszegi azokat, és tudománynak adja el. Ezzel duplán veri át a bajban levő, segítségre szoruló embert.
Miből vonod le azt a következtetést, hogy ez általános és tökéletesen igaz? Embarassed

Én ha hiszek valamiben... ezer módját találom annak, hogy azt lássam meg ami bizonyítja a hitemet...
Ha viszont elveszítem a hitem valamiben, azt bizonyíthatja százezeregyszáz kísérlet...azt fogom mondani...: jó, lehet hogy másnál működik de nálam nem.... Laughing

A tudományos tézisek...azok sincsenek kőbe vésve...egyszer csak kiderül, hogy az se az volt...mint a vércsoportok...öröklődésével kapcsolatban szerzett tapasztalataim...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 03. 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
hangya írta:

Nézd, egy dolog a tudomány állításai, amik az ismeretek jelenlegi színvonalát tükrözik. Ezek lehetnek örök érvényűek, és lehetséges, hogy holnapra más ismeretek fényében megdőlnek.
Más dolog a módszertan, hogy valamit hogyan lehet megvizsgálni, bebizonyítani. Ennek a szabályai nem változékonyak. Az ókorban is lényegében ugyanúgy vizsgáltak és bizonyítottak, mint ma.
A tudományos állításokban lehet tévedni. Ha az ember a vizsgálat módszereit korrekten alkalmazta, de pl. a kiindulása hibás volt, akkor nem is bűn a tévedés. De a vizsgálati módszereket a várt eredményekhez igazítani..., nos ezt a tudományos világban is csalásnak nevezik.

Hihetsz nyugodtan olyan dolgokban, amik ellentmondanak a tudomány mai ismereteinek. De mondd ki, hogy ez a te tapasztalatod, ebben te hiszel. Ez teljesen rendjénvaló. Csak ne add el (pénzért!) bizonyított tudományos eredménynek. Mert ez már csalás. Átverés. Népbutítás.

Aki kicsit is ért a tudományos bizonyítás módszertanához, annak a szemében még korrekten bizonyítható dolgok is hiteltelenek lesznek, ha ezeket a csaló sarlatánokat olvassa. Érveket adnak az alternatív gyógyászatot elutasítók kezébe.

Mindez nem befolyásolja azt, hogy neked működhet a programozott víz. De nem azért működik, amit leírtak és bizonyítéknak eladtak.

Nem tudom, sikerült-e áthoznom, hogy mi a bajom a csodálatos kristályok fényképeivel és az őket körítő tudomákonyos szöveggel?
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 04. 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing Persze, hogy átjött! De tudod itt ketten jól elvagyunk...ha nem teszem fel a kérdéseim...elül ez a téma is... Crying or Very sad Ha meg új témában beszélgetünk...nem kap értesítést az aki "véletlenül" még kért témaértesítést... Rolling Eyes
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 04. 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Laughing Persze, hogy átjött! De tudod itt ketten jól elvagyunk...ha nem teszem fel a kérdéseim...elül ez a téma is... Crying or Very sad Ha meg új témában beszélgetünk...nem kap értesítést az aki "véletlenül" még kért témaértesítést... Rolling Eyes

laughing3
A viccet féretéve:
love4
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 04. 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
hiaklo írta:

laughing3
A viccet féretéve:
love4

Én is szeretlek love1 love9 love5
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 12. 18:45    Hozzászólás témája: Re: A ritmus ereje Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
A zene csodákra képes.
Ki ne tapasztalta volna már meg, hogy a legsötétebb rosszkedvébe egy kis zene hozta meg a fényt? Kifejező erejéről nem is beszélve.
De a zene ennél sokkal többre is képes: gyógyít. Múltja van.
Hogy a zene hatással lehet a közérzetünkre, viselkedésünkre, arról már Platón és Arisztotelész is készített feljegyzéseket.
A civilizáció később újra életre hívta az alternatív gyógymódoknak ezt a fajtáját. A XX. század elején, az első és második világháborút követően a csatákból visszatért, testileg és lelkileg megrokkant katonáknak veteránzenekarok játszottak Amerika szerte, a keleti parttól a nyugatiig, szinte minden kórházban. Először csak kedélyjavítóként alkalmazták a zenés délutánokat, később az orvosok gyógyulási folyamatokról is beszámoltak. Ezek a tények sarkallták arra a kórházak vezető professzorait, hogy végre képzett szakemberek (és a zene) segítségével gyógyítsanak magatartáskommunikációs problémákkal és lelki zavarokkal küzdő betegeket.
Zeneterápiát oktató program elsőként a Michigani Egyetemen indult 1944-ben, azóta kutatások folynak Svédországban, Németországban, Kanadában, és az Egyesült Államokban is. Ami biztos, hogy sikerrel alkalmazzák Alzheimer-kór, autizmus, elmezavar, fizikai rokkantság, agysérülés ellen, de bevett mint általános fájdalomcsillapító, valamint alkalmas gyermekkori érzelmi zavarok korrigálására és a személyiségfejlődésben mutatkozó hiányosságok "pótlására" is a gyógyító zene hallgatás.
A zene fejleszti/javítja az öntudatosságot, az önmagunkról kialakított képet, növeli a kommunikációs képességet, redukálja a deviáns magatartásformákat.
Felmerül a kérdés, hogy milyen hatással van a zeneterápia az egészséges emberekre, azokra, akik nem küzdenek sem fizikai, sem lelki problémákkal. A beszámolók szerint a zenealkotás, az öncélú improvizálás még zenei előképzettség nélkül is jó hatással van ránk. Kiváló stresszoldó, izomlazító eszköz, használ depresszió ellen, lelki egyensúlyba hoz/tart, nyugtat, altat. Ez utóbbi nyugtató, relaxáló hatását légitársaságok, masszázsszalonok, termálszállók, gyógyfürdők és a budapesti I. sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika is alkalmazza. .

Andalodjunk a szakuhacsi hangjára
A zene gyógyító erejének nemcsak orvosi, de spirituális vonatkozásai is léteznek. Debbie Danbrook (zenész, komponista), a University of Toronto előadója minden érdeklődőt szívesen bevezet a zene gyógyító, spirituális világába. Előadásainak középpontjában egy ősi japán fúvós hangszer, a bambuszból készült szakuhacsi áll. A hangszer telt, öblös, meleg, búgó hangja segíti a relaxációt, és Danbrook tapasztalatai szerint használt már lámpaláz, asztma, gyomorbántalmak, hányinger és lelki zavarok ellen. Hogy a hangszer körül kialakult misztikumot tisztázzák, a bambuszfuvolát műszeres vizsgálatnak is alávetették. Hangmintát vettek, aztán azok közvetlen - a pácienseken észlelhető - hatásait figyelték.
A hangszer által kibocsátott frekvencia csökkentette a szívritmust, befolyással volt az agyhullámokra és lassította a légzést. Ily módon meditatív, sőt transz közeli állapotot is előidézhet, immár bizonyítottan.
A szakuhacsimesterek szerint a hangszer megszólaltatásához hasonló spirituális erőnlét szükséges, mint amilyet az teremteni is képes. A hangszer egy olyan érzékeny instrumentum - vélik a nagymesterek -, amelyen keresztül minden érzelem, hangulatváltozás megmutatkozik oly módon, hogy az más és más hangon szólal meg, illetve más és más hangok távoznak belőle a játékos aktuális érzelmeitől függően. Előfordult már az is, hogy nyilvánosság előtt a hangszer kezelője képtelen volt - igaz, csak néhány másodpercig - akar egyetlen hangot is kicsalni a bambuszfuvolából..

Rezegjünk a zene ritmusára

Testünk minden sejtje önálló rezgésmintával rendelkezik. Ha elképzeljük az embert a maga 4 testi megnyilvánulásával (mentaltest-asztraltest-etertest-fizikai test) akkor ezek között sűrűségbeli és rezgés béli különbséget lehet megfigyelni.
Minél magasabb rezgésszámú valami, annál ritkább, finomabb, de egyben áthatóbb is, míg minél alacsonyabb a rezgés száma, annál sűrűbb, tömörebb, anyagibb. Tévedés ne essek: az ember mind a 4 teste valamilyen anyagból formálódik, csak ezek sűrűségi foka más és más. Hogy ha a rezgési képet módosítani akarjuk, akkor az alkotóelven kell változásokat keresztülvinnünk, ami azután kihat a fizikai anyag szerkezetére is.
Ez teszi lehetővé a rezgésterápia alkalmazását. Ehhez teljes nyugalomba helyezett test kell, csukott szem és nyitott agy ugyanis az akusztikus információ, vagyis mechanikus rezgések szállítják az információkat az agyba. Itt mechano elektro konvertáción mennek át és elektromos impulzuskent szinkronizálják az agyhullámokat. Ezek a megfelelő frekvencián a megfelelő szervre hatnak, és lassan áthangoljak a kóros mintázatot a bevitt egészségesre.
Egy ilyen kezeléshez természetesen nem elég egy egyszeri alkalom, rezgés rendszeres terápiáról van szó. .

Milyen zenét érdemes relaxáláshoz használni?. .
Bármilyen ambient zene megteszi, ami ízlésünknek megfelel, de a cselló - hogy egy általunk is ismert hangszert említsünk - hangterjedelme megegyezik az emberi hangtartománnyal. Ezért érezzük a csellószót olyan kellemesnek, és szintén ezért nem sérti a fülünket a hangja, még akkor sem, ha az ifjú csellótanonc gyakorlás közben "félrehúz". A cselló tehát jó választás. Akik a tökéletességre törekednek, az Interneten egy kis kutatással megtalálják annak a cégnek a termékeit, amely kizárólag erre a célra használatos hanghordozók forgalmazásával foglalkozik.. .

Wink
No ehhez mit szóltok? Laughing

Megnéztem a topiknyitót. Kicsit eltértünk a zenétől, más jellegű ritmusokról értekeztünk.

Én zenében mindenevő vagyok. Ha olyanom van, szívesen hallgatom a heavy metalt, de operett is jöhet, ha olyan az előadása. A szimfonikus zene általában mindig jöhet, de előfordul, hogy a nagyon változó hangerejű klasszikusok zavarnak, vagy a romantikusokat találom túl romantikusnak.

A fogorvosomnál 35 éve ugyanaz a Richard Cleyderman kazetta szól. Mivel még mindig jó a hangja, azt hiszem, időnként frissíti. Smile Az esti, igen alapos fogmosáshoz én is Richard Cleydermant szoktam bekapcsolni. Laughing Laughing Emlékeztet, hogy a fogkefe-fogkrém mitől óv meg. laughing6 És segít előidézni azt a nyugodt, majdnem meditatív állapotot, amiben a fogaimra koncentrálok.
http://www.youtube.com/watch?v=tgPO7as2Lsc
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 12. 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing köszi!
Igaz,most nem mosok fogat, de azért bekapcsoltam a 100 legjobb....és megy a Love story... Crying or Very sad én meg egyedül vagyok és fázom...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 21. 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valaki mesélte, hogy születésnapjára tibeti hangtálat kapott. Gyorsan utánanéztem:

Idézet:
Az hangtálakat többféle elnevezéssel illeti a magyar nyelv: éneklő edény, hangtál, tibeti éneklő edény, tibeti hangtál, zengő tál. Mindegyik kifejezés használata helyes. Származása régi korokra és távoli vidékekre vezethető vissza. Története legalább olyan messzire nyúlik, mint a gongé — több ezer éves eszköz tehát. Tibet, Nepál, India, Kína vallási szertartásainak elengedhetetlen kelléke volt, de a hétköznapokat is jól szolgálta: edényként használták a szerzetesek a Himalája égig érő hegyei között megbúvó kolostorokban.
A hagyományok szerint hét különböző fém ötvözetéből állították elő (mindegyik fém az analógia törvényei szerint megfelel egy bolygónak): arany, ezüst, réz, vas, ón, ólom, higany. Ezek a fémek garantálják a hangtál egyedülálló hangját és harmóniáját, felharmonikusokban gazdag hangzását. Így a hangtálak manapság a hangmasszázs, hangterápia, hangtálterápia, hangmasszázsterápia, hangfürdő, sejtmasszázs módszerének alapvető eszközeit képezik.

A szájhagyomány szerint imádsággal kovácsolták őket — minden kalapácsütéshez egy imádságot fűztek. Itt kell megjegyezni, hogy a manapság készült edényeket nem mindig pontosan a hagyomány szerinti hét fém ötvözetéből készítik. Néha kevesebb, néha több fémet használnak. Az ősi receptet a készítők a mai napig titokban tartják, a pontos anyagösszetételt nem osztják meg senkivel. Többek között az eltérő anyagösszetétel a magyarázata a tálak eltérő színének. Az eredetinek tartott, ősi tibeti recept és eljárás szerint már nem készülnek hangtálak — ezeket már csak nyugati régiségboltokban lehet beszerezni. Ez nem jelenti azt, hogy a mai hangtálak ne lennének éppen olyan jók és jól használhatók, mint a régiek.

Eszembe jutott az a régi harmós találkozó az Arany Buddhában, ahol kipróbálhattam volna a hatását, ha nem éppen akkor tör rám egy köhögő roham. Gyorsan felkeltem és kimentem, hogy legalább a többiek élvezzék a jótékony hatását.
Szürke, te akkor ott voltál, ugye? Emlékszel rá? Más valaki próbálta már?
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 22. 06:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem van 2 hangtálam, igaz kicsik. Szoktam néha használni. (akkor ha nincs itthon senki). Én az Arany Buddhában kipróbáltam egy nagy tálba bele álltam és a fejem búbjáig átjárt a rezgés. Érdekes volt, akkor vettem két kicsi tálat
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 22. 07:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Valaki mesélte, hogy születésnapjára tibeti hangtálat kapott. Gyorsan utánanéztem:

Idézet:
Az hangtálakat többféle elnevezéssel illeti a magyar nyelv: éneklő edény, hangtál, tibeti éneklő edény, tibeti hangtál, zengő tál. Mindegyik kifejezés használata helyes. Származása régi korokra és távoli vidékekre vezethető vissza. Története legalább olyan messzire nyúlik, mint a gongé — több ezer éves eszköz tehát. Tibet, Nepál, India, Kína vallási szertartásainak elengedhetetlen kelléke volt, de a hétköznapokat is jól szolgálta: edényként használták a szerzetesek a Himalája égig érő hegyei között megbúvó kolostorokban.
A hagyományok szerint hét különböző fém ötvözetéből állították elő (mindegyik fém az analógia törvényei szerint megfelel egy bolygónak): arany, ezüst, réz, vas, ón, ólom, higany. Ezek a fémek garantálják a hangtál egyedülálló hangját és harmóniáját, felharmonikusokban gazdag hangzását. Így a hangtálak manapság a hangmasszázs, hangterápia, hangtálterápia, hangmasszázsterápia, hangfürdő, sejtmasszázs módszerének alapvető eszközeit képezik.

A szájhagyomány szerint imádsággal kovácsolták őket — minden kalapácsütéshez egy imádságot fűztek. Itt kell megjegyezni, hogy a manapság készült edényeket nem mindig pontosan a hagyomány szerinti hét fém ötvözetéből készítik. Néha kevesebb, néha több fémet használnak. Az ősi receptet a készítők a mai napig titokban tartják, a pontos anyagösszetételt nem osztják meg senkivel. Többek között az eltérő anyagösszetétel a magyarázata a tálak eltérő színének. Az eredetinek tartott, ősi tibeti recept és eljárás szerint már nem készülnek hangtálak — ezeket már csak nyugati régiségboltokban lehet beszerezni. Ez nem jelenti azt, hogy a mai hangtálak ne lennének éppen olyan jók és jól használhatók, mint a régiek.

Eszembe jutott az a régi harmós találkozó az Arany Buddhában, ahol kipróbálhattam volna a hatását, ha nem éppen akkor tör rám egy köhögő roham. Gyorsan felkeltem és kimentem, hogy legalább a többiek élvezzék a jótékony hatását.
Szürke, te akkor ott voltál, ugye? Emlékszel rá? Más valaki próbálta már?
Ott volt Hiaklo, Astarion, Ejika is... Kellemes, máig felidézhető élmény volt... Kipróbálnám újra.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 23. 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Nekem van 2 hangtálam, igaz kicsik. Szoktam néha használni. (akkor ha nincs itthon senki). Én az Arany Buddhában kipróbáltam egy nagy tálba bele álltam és a fejem búbjáig átjárt a rezgés. Érdekes volt, akkor vettem két kicsi tálat

Miért vettél kettőt?
Egyszerre használod őket, vagy külön?
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 23. 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Ott volt Hiaklo, Astarion, Ejika is... Kellemes, máig felidézhető élmény volt... Kipróbálnám újra.

OFF
IGAZ! Szürkét azért szólítottam meg, mert jelen van mostanában is.
Voltak képeim a találkozóról. Sajnos egy gépcserének áldozatul estek. Sad
Pedig meg volt örökítve az egyiken a hatalmas harmótorta, amit Grafolka éppen szeletelt.
occasion6
ON
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 17. 07:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Antal Orsolya írta:

Miért vettél kettőt?

Hangtálak méretétől függően, más más rezgése va, ezért a gyógyításban nagyon hasznos, ha különböző méretű tálak vannak.Egyik 9,5 cm a másik 12 cm Mindig a nagyobbat használom
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 17. 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
hangya írta:
Antal Orsolya írta:

Miért vettél kettőt?

Hangtálak méretétől függően, más más rezgése va, ezért a gyógyításban nagyon hasznos, ha különböző méretű tálak vannak.Egyik 9,5 cm a másik 12 cm Mindig a nagyobbat használom

Értem. A kicsi meg jó, ha van... Laughing
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.