Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mindenki sokáig akar élni, de senki nem akar megöregedni

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 08. 09:24    Hozzászólás témája: Mindenki sokáig akar élni, de senki nem akar megöregedni Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindentudás egyetem keretén belül /videó/ hallgattam egy előadást . Téma az agy öregedése.
Átlag életkor az előadó szerint 130 év. Ezzel szemben átlag életkor 72 év.
Agytorna, hogy ne rozsdásodj be.

http://videotar.mtv.hu/Videok/2011/05/23/16/Mindentudas_Egyeteme_2_0__Oregember_nem_venember__.aspx
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szegény Dobby
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 09. 16:36    Hozzászólás témája: Re: Mindenki sokáig akar élni, de senki nem akar megöregedni Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Mindentudás egyetem keretén belül /videó/ hallgattam egy előadást . Téma az agy öregedése.
Átlag életkor az előadó szerint 130 év. Ezzel szemben átlag életkor 72 év.
Agytorna, hogy ne rozsdásodj be.

http://videotar.mtv.hu/Videok/2011/05/23/16/Mindentudas_Egyeteme_2_0__Oregember_nem_venember__.aspx

Érdekes, de én már a topic címével sem tudok egyetérteni.
A fene sem akar 130 évig élni, főképp nem fiatalon Exclamation
Persze, a sorosgyörgy által támogatott Mindentudás Egyeteme gondolom keresi a megoldást arra, hogy 100 évig dolgoztatható, kizsigerelhető, adófizető agymosott zombik szorgoskodjanak egy új világbirodalom kiépítésében Confused
Én kérem ahogy lehet, tartani fogom a markomat a nyugdíjamért amit már ezerszeresen befizettem. Ha megöregszem akár járókerettel is, de elvonszolom az aranyeremet a zurológushoz, kerüljek minél többe az államnak. Így is százszoros bőrt húztak le rólam.
Tessék hagyni az embereket békében megöregedni Exclamation
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 12. 03:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

fogalmazási hibát vétettem Razz Elélhetnénk 130 évig is, ha a génjeink megengednék.

Lényeg, hogy mindenki azon van, hogy fiatalos külsője legyen. Kevesebb ráncai legyenek, (nők) ezért tud busás haszonra szert tenni a kozmetikai ipar, ezért sok sok pénzt áldoznak /már akinek van / plasztikai műtétekre. Tényleg nem tudunk méltósággal megöregedni? Vagy a társadalom olyan, hogy az öreg már csak nyűg? Ezt tudat alatt érzik az emberek? Vagy mindig így működtek az emberek??
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 12. 08:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Orsolya, mint minden általánosítás, a topik címe is sántít.

Úgy érzem, aki harmóniában él önmagával, az az öregedést és az öregséget is az élet velejárójaként éli meg. A ráncok, a megereszkedett test, a lelassult, korlátozott mozgás az öregedés velejárói. A harmonikus emberek ráncai nem csúfítanak, mert ezek látható módon árulkodnak az alaptermészetről.
Részemről szánalommal nézem a kozmetikai ipar által kisimított, mimikára képtelen arcokat, amik ráncos nyakkal és bütykös, eres kezekkel párosulnak.
A fiatalságkultuszban, mint minden marhaságban elsősorban Amerika a ludas, ahol nem kap munkát az idős ember, ha a korának megfelelően néz ki. Ez természetesen hozzánk is begyűrűzött, mármint a nem kap munkát.

A kőolajszármazékokkal való kencézés, műtétek, meg mittudom én miféle machinációk helyett az ember világképét kellene helyrezökkenteni és nem lenne gond a megöregedés.
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 12. 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Kedves Orsolya, mint minden általánosítás, a topik címe is sántít.

Úgy érzem, aki harmóniában él önmagával, az az öregedést és az öregséget is az élet velejárójaként éli meg. A ráncok, a megereszkedett test, a lelassult, korlátozott mozgás az öregedés velejárói. A harmonikus emberek ráncai nem csúfítanak, mert ezek látható módon árulkodnak az alaptermészetről.
Részemről szánalommal nézem a kozmetikai ipar által kisimított, mimikára képtelen arcokat, amik ráncos nyakkal és bütykös, eres kezekkel párosulnak.
A fiatalságkultuszban, mint minden marhaságban elsősorban Amerika a ludas, ahol nem kap munkát az idős ember, ha a korának megfelelően néz ki. Ez természetesen hozzánk is begyűrűzött, mármint a nem kap munkát.

A kőolajszármazékokkal való kencézés, műtétek, meg mittudom én miféle machinációk helyett az ember világképét kellene helyrezökkenteni és nem lenne gond a megöregedés.
notworthy Razz
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
leia1
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 07. 07. 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet hogy az öregedés is csak egy olyan folyamat amiből tanulunk és akkor ugyanolyan hasznos mint pl a gyerekkor.
Vissza az elejére
kgab1
Neofita

HozzászólásElküldve: 2015. 06. 16. 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mert mindenki mindig csak a könnyebb részét keresi a dolgoknak... Jó lenne sokáig élni, de tenni érte...az már nem megy... És ezzel magam felett is ítélkezem...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.