Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Újjászületés
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Astarion
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 03. 21. 10:58    Hozzászólás témája: Újjászületés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sokat gondolkoztam, melyik főrovatba lehetne ezzel a címmel rovatot indítani, mert ugye van a testi-lelki-szellemi újjászületés. És van a földi értelembe vett "normál" születés is.
A most hétvégi csoportos (már másodszor voltam ilyenen) újjászületésem, és a fájdalommentes szüléssel kapcsolatos film, amit megnéztünk (Tenger szülöttei a címe) nagy hatással volt rám, ezért úgy gondoltam, itt nyitok egy ilyet a témában. Kíváncsian várom a hozzászólásokat, esetleges tapasztalatokat bármilyen újjászületéssel, és aki már átélte, a fájdalommentes születéssel kapcsolatos tapasztalatokról. triplets
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Lotusz
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. 03. 21. 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szerintem itt keves emberkenek volt ujjaszuletese... Rolling Eyes

egy regi almom, hogy harmosoknak szervezek valamikor, csak most nincs hol egyenlore...
de latom, ha oda kerulne a sor, lesz segitsegem hello2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Astarion
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 03. 21. 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lotusz írta:
szerintem itt keves emberkenek volt ujjaszuletese... Rolling Eyes

egy regi almom, hogy harmosoknak szervezek valamikor, csak most nincs hol egyenlore...
de latom, ha oda kerulne a sor, lesz segitsegem hello2

Szia Lótuszka!

Aranyos vagy, számíthatsz rám! És úgy néz ki, ápr.-ban én is tartok egyet, de ez majdnem az utolsó pillanatban fog kiderülni... majd lehet, írok priviben pár szót erről később.

Nem(csak) az újjászületés (Rebirthing) folyamatra gondoltam, hanem arra is, aki "igazából" megtapasztalt bármilyen formában fájdalommentes szülést, vagy lelkileg újjászületett, más módon mondjuk, mint a Rebirthing. Hátha van más is ezen kívül... Tudod, a tudásszomj.. downtown
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 12. 07:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez annyira jó téma! Kár, hogy elakadt. Lótuszka, a bulin beszélgethetnénk erről személyesen is.
Vissza az elejére
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 12. 08:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A reinkarnáció is jó téma. És biztosan tudom, hogy létezik!

Egész kicsi gyerekkorom óta van egy visszatérő álmom, mindíg ugyanaz, soha semmi apró részlet nem változik:
Egy kies félsivatagos tájon fekszem ájultan. Hogy honnan, nem tudom, de biztos vagyok benne (gyerekkoromban is az voltam), hogy az Arab Felföldön vagyunk.
Arra jön egy karaván és egy férfi, (akinek az arca el van takarva, turbán szerű valami van a fején,) leszáll a lóról, odajön, és megitat valami kulacs féleségből. Majd a nyeregbe emel, és magával visz. Mikor magamhoz térek, egy nagy kerek sátorban vagyok, a falon szőnyegek, körülöttem rengeteg díszes párna. Az ajtót takaró vastag függöny félrehúzódik, és belép a férfi. Odajön hozzám, mellém ül. Kicsit félek, de amint meglátom a meleg, barna szemeit, és ahogy néz, minden félelem elmúlik belőlem.
Kiszól a sátorból (olyan nyelven, ami leginkább arab lehet, így ahogy ébren felidézem), mire csadoros nők lépnek be, mindegyiknél van valami: étel, ital, gyümölcsök. Majd a férfi intésére körénk teszik az ételt, és kimennek. A férfi megitat, és apró falatokat tesz a számba. Nem szólunk egy szót sem egymáshoz. Egy pár falat után újra kikiált valamit, és a nők belépnek, karjukon ruhák, tálcán, mindenféle kecses üvegben olajok, és egyéb szépítő szerek.
A férfi feláll, rámmosolyog és elmegy. Nagyon megijedek, mert nem tudom, mi fog történni. A nök körülvesznek, leveszik a koszos, szakadt ruhámat, megmosdatnak egy sárgaréz tálból, bekennek illatos szerekkel, és felöltöztetnek egy gazdagon díszített ruhába. Megfésülnek, és egyszerre távoznak. Ott állok egyedül a sátor közepén.
Újra szétnyílik a függöny és ismét belép a férfi. Ahogy rámnéz, ahogy csodál, tudom, hogy gyönyörű vagyok. Hosszú percekig némán állunk és nézzük egymást. A szemei beszélnek helyette. Olyan megnyugtató az arca, olyan forró a tekintete. Semmire sem vágyom, csak hogy nézzen, és arra, hogy végre odalépjen és megcsókoljon.
És ahogy közelít, minden erőm elhagy, remeg a lábam, de nem a félelemtől. megfogja a kezemet és azt mondja:" Egész eddigi életemben Téged kerestelek! Most, hogy itt vagy, többé el nem engedlek!" És egy hosszú, szebnvedélyes csókot ad. Én is úgy érzem, hogy el nem hagyom Őt, mintha én is Rá vártam volna. Tudom, hogy mostantól hozzá tartozom, de azt nem, hogy ki vagyok és mi történt velem.

Ezután az álmomban következik még egy nagyon intim rész, amit nem részletezek.
Viszont pont emiatt gondolom, hogy nem csak egy álomról van szó, hiszen 3-4 évesen is ugyanígy álmodtam az intim részét is. Azt hiszem, előző életemben történt ez velem.
Ami még fura, hogy valahogy mindíg vonzott az Arab térség és India. Míg más kislány az oviban királylány akart lenni, addig én arab hercegnő. Pedig akkor még nem volt a gyerekek kedvence "Jázmin Hercegnő"!
Emellett számos más dolog van ami arra utal, hogy sokkal több közöm van az arab világhoz, mint egy simpla vonzalom.

Bocsi, hogy ilyen részletesen írtam le az álmom, de ez kellett ahoz, hogy el tudjam mesélni, miért is hiszem, tudom, hogy van újjászületés!
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 12. 08:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Örülök, hogy leírtad. Igen, ez is az újjászületéshez tartozik.
Vissza az elejére
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 12. 09:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Ez annyira jó téma! Kár, hogy elakadt. Lótuszka, a bulin beszélgethetnénk erről személyesen is.

-off itt kell megtudnom, hogy Ti is jöttök Rolling Eyes mert sem egy privi sem semmit nem kaptunk még Rolling Eyes vagy ez nem az a buli Rolling Eyes Embarassed -off vége.

-on
minden születés fájdalommal jár, így van rendjén.
ha elengeded a múltat és a légzésbeindításra figyelteted a páciens akkor végzed jól mint segítő a feladatot ha ott felszakad a blokk és nagy légzés vagy ha úgytetszik prána beindul.
Ha visszavisszük az egyént külömböző életszakaszaiba és ott valamilyen blokk gátolja a életfolyamatot szinte felszakad azaz "fájdalmat" enge el.

Sokszor születünk újjá életünk folyamán, és az fájdalmas.
Ha születésről beszélünk az is fájdalom, életet adsz és Te magad anyának születsz újjá.

Dióhájban ennyit amit most van időm ide lepötyögni...
...a bulin is ha minden jól megy dobszólamra talán lesz aki újjászületik Wink Smile
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 12. 09:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsi, de az erről szóló témában már rég jeleztük... csak valahogy senki nem vette észre... de ott vagyunk a listán.
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 12. 09:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:
Kage írta:

-off itt kell megtudnom, hogy Ti is jöttök Rolling Eyes mert sem egy privi sem semmit nem kaptunk még Rolling Eyes vagy ez nem az a buli Rolling Eyes Embarassed -off vége.

-on
minden születés fájdalommal jár, így van rendjén.
ha elengeded a múltat és a légzésbeindításra figyelteted a páciens akkor végzed jól mint segítő a feladatot ha ott felszakad a blokk és nagy légzés vagy ha úgytetszik prána beindul.
Ha visszavisszük az egyént külömböző életszakaszaiba és ott valamilyen blokk gátolja a életfolyamatot szinte felszakad azaz "fájdalmat" enge el.

Sokszor születünk újjá életünk folyamán, és az fájdalmas.
Ha születésről beszélünk az is fájdalom, életet adsz és Te magad anyának születsz újjá.

Dióhájban ennyit amit most van időm ide lepötyögni...
...a bulin is ha minden jól megy dobszólamra talán lesz aki újjászületik Wink Smile

Viszek én is dobot.
Vissza az elejére
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 12. 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Bocsi, de az erről szóló témában már rég jeleztük... csak valahogy senki nem vette észre... de ott vagyunk a listán.

ennek szívből örülök Exclamation a dobnak is, mert egy igazi Táltossal fogunk dobolni Wink (ha nem jön közbe semmi számára, mert messze lakik, és sokan ismerik a nevét Cool )
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 12. 09:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:
Kage írta:

ennek szívből örülök Exclamation a dobnak is, mert egy igazi Táltossal fogunk dobolni Wink (ha nem jön közbe semmi számára, mert messze lakik, és sokan ismerik a nevét Cool )

Remélem nem jön közbe. Jó lenne egy kis dobos utazás. Dobos újjászületés. Már nagyon hiányzik, rég volt alkalmam dobolni egy jót.
Vissza az elejére
Panyuka
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 12. 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:
Kage írta:

HÚHA!!!!!! Még sosem találkoztam igazi táltossal!!! Azért Kage, te is hozd a dobot, és engedd meg, hogy egy kicsit ütögessem.... Jót tenne nekem.

Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 12. 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Panyuka írta:
Kirana írta:
Kage írta:

HÚHA!!!!!! Még sosem találkoztam igazi táltossal!!! Azért Kage, te is hozd a dobot, és engedd meg, hogy egy kicsit ütögessem.... Jót tenne nekem.

Hát, elvileg a sámándob szent dolog, és csak a tulaj kezébe való... de viszek két kicsi dobot, amit nagyon szívesen odaadok bárki érdeklődőnek! Panyuci, a dobolás fantasztikus dolgo, és tuti, hogy Neked is jót tesz! Szóval, hajrá!
Vissza az elejére
Sziámi cica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 13. 11:14    Hozzászólás témája: Re: Újjászületés Hozzászólás az előzmény idézésével

Astarion írta:
Sokat gondolkoztam, melyik főrovatba lehetne ezzel a címmel rovatot indítani, mert ugye van a testi-lelki-szellemi újjászületés. És van a földi értelembe vett "normál" születés is.
A most hétvégi csoportos (már másodszor voltam ilyenen) újjászületésem, és a fájdalommentes szüléssel kapcsolatos film, amit megnéztünk (Tenger szülöttei a címe) nagy hatással volt rám, ezért úgy gondoltam, itt nyitok egy ilyet a témában. Kíváncsian várom a hozzászólásokat, esetleges tapasztalatokat bármilyen újjászületéssel, és aki már átélte, a fájdalommentes születéssel kapcsolatos tapasztalatokról. triplets

Ez engem is érdekelne, létezik ilyen?
Mert a szerelem erősebb, mint a halál"

Oldalam: www.csodakert.eoldal.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
gma
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 14. 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erről írjatok még ha lehet...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
1 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.