Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Újjászületés
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 14. 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pl. mikor azt hiszed, hogy meghalsz, aztán mégsem. Ez eléggé újjászületés.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gma
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 14. 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:

Itt valami egyedi technikáról van szó, nem? Amit Te mondasz, az a halálközeli élmény. Aztán lehet, hogy én tévedek.
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 14. 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gma írta:
Kage írta:

Itt valami egyedi technikáról van szó, nem? Amit Te mondasz, az a halálközeli élmény. Aztán lehet, hogy én tévedek.

Nem tévedsz, de én nem a halálközeliről beszélek. Sokféle újjászületés van, és nem mindhez kell meghalni sem. Persze lehet úgy is.
Vissza az elejére
gma
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 14. 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
gma írta:
Kage írta:

Nem tévedsz, de én nem a halálközeliről beszélek. Sokféle újjászületés van, és nem mindhez kell meghalni sem. Persze lehet úgy is.

Hja leesett Smile
Talán egy-egy sorspont is újjászületés.
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 14. 12:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Annyira nem vagyok most a témában, de úgy tudom sok beavatásban is van ilyen.
Általában a régi énnek meg kell halnia, h teret adjon, élhessen az új.
A régi és az új ritkán fér meg ugyanabban a bőrben.

Néhány egyszerű, mindennapi példa: gyerek-felnőtt, kislány-nő, fiú-férfi.
Vissza az elejére
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 15. 07:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem egy olyan élethelyzet, mint pl. egy műtét, vagy egy komoly betegség is elég lehet ahoz, hogy valaki újjá szülessen! Aztán másképp szemléli a világ dolgait, észre veszi az élet parányi szépséges dolgait és teljesen mást tar fontosnak ezután!
A környezetemben kellene pár embernek egy ilyen negatív élmény, hogy másképp lássa a világot!
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 15. 07:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem az "ujjaszuletes" lehet egy korhazi agyon elet-halal kozott lebeges amikor az illetto egy uj eselynek, fogja fel gyogyulas utan es az elet ralatasat tobbe kevesbbe megvaltoztassa. Vagy lehetseges ujjaszulletes akkor is mikor egy lelek egy uj tesbe koltozik (halal utan) es az uj tulajdonos emlekszik a regi eletenek mozzanataira, mint pl. egy uj hely meglatogatasanal emlekszik ra ,hogy mar jart itt es tobbreszt tudatosodik valamilyen uton modon bennunk, hogy van egy bizonyos celjuk amiert ok ujra leszulettek egy testbe. Na persze, a fantazianak nincsenek hatarai.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 15. 23:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ujjászületés lehet egy sarkalatos igazság felismerése, ami új irányt adhat az egész életünknek.
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 18. 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha jó a hangulat, én itt mindíg újjászületek! Smile
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 18. 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kisebb/nagyobb fajta újjászületéssel is felérhet szerintem, ha az ember egy nagy lelki megrázkódtatásból, szomorúságból felépül. ha megbocsát valakinek, aki megbántotta. ha rossz érzéseket enged el (fájdalom, szomorúság, megbántottság, önsajnálat, harag, tehetetlenség...). ha egy félreértés tisztázódik. (így pl. barátságok születhetnek újjá, vagyis inkább a kapcsolat elmélyüléséről van szó. itt is igaz, hogy ami nem öl meg, az megerősít.) így tulképp a megkönnyebbülés, a lélek felszabadulása, amikor visszatér az életkedv, amiről idáig is írtam is "újjászületésnek" fogható fel szerintem.
az igazságok, összefüggések felismerése, a dolgok jobb, mélyebb megértése is egyfajta újjászületés, a szellemé, ahogy hangya is írta. bár talán ide nem ez a legjobb szó.
mondjuk ezek már télleg nem szószórós értelemben újjászületések. de az érzés áttörő és elsöprő erejű lehet, amikor "boldogságorkán" közepett az ember újra kezdi észrevenni, és érezni az élet szépségeit, amikor újra jóízűen tud nevetni. Smile

újjászületés helyett azt hiszem kifejezőbb, ha azt írom, hogy a fentiek lélek és a szellem, az értelem, a személyiség fejlődési fázisait, elmélyülését mutatják tulképp.

alias Ms M.

A hozzászólás legutóbb mildy által 2007. 06. 18. 09:51-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.
Vissza az elejére
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 18. 09:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
kisebb/nagyobb fajta újjászületéssel is felérhet szerintem, ha az ember egy nagy lelki megrázkódtatásból, szomorúságból felépül. ha megbocsát valakinek, aki megbántotta. ha rossz érzéseket enged el (fájdalom, szomorúság, megbántottság, önsajnálat, harag, tehetetlenség...). ha egy félreértés tisztázódik. (így pl. barátságok születhetnek újjá, bizonyos értelemben.) így tulképp a megkönnyebbülés, a lélek felszabadulása, amikor visszatér az életkedv, amiről idáig is írtam is "újjászületésnek" fogható fel szerintem.
az igazságok, összefüggések felismerése, a dolgok jobb, mélyebb megértése is egyfajta újjászületés, a szellemé, ahogy hangya is írta. bár talán ide nem ez a legjobb szó.
mondjuk ezek már télleg nem szószórós értelemben újjászületések. de az érzés áttörő és elsöprő erejű lehet, amikor az ember újra kezdi észrevenni, és érezni az élet szépségeit, amikor újra jóízűen tud nevetni. Smile

notworthy
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 18. 09:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
kisebb/nagyobb fajta újjászületéssel is felérhet szerintem, ha az ember egy nagy lelki megrázkódtatásból, szomorúságból felépül. ha megbocsát valakinek, aki megbántotta. ha rossz érzéseket enged el (fájdalom, szomorúság, megbántottság, önsajnálat, harag, tehetetlenség...). ha egy félreértés tisztázódik. (így pl. barátságok születhetnek újjá, bizonyos értelemben.) így tulképp a megkönnyebbülés, a lélek felszabadulása, amikor visszatér az életkedv, amiről idáig is írtam is "újjászületésnek" fogható fel szerintem.
mondjuk ezek már télleg nem szószórós értelemben újjászületések. de az érzés áttörő és elsöprő erejű lehet, amikor "boldogságorkán" közepett az ember újra kezdi észrevenni, és érezni az élet szépségeit, amikor újra jóízűen tud nevetni. Smile

ezek, tulképp, amiket én írtam a lélek és a szellem, az értelem fejlődését, mélyülését mutatja.

Szerintem ezek az iagzi újjászületések! Nem az anyag, hanem a lélek újjászületése, ami mindennél fontosabb.
Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 18. 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...ha nem is szószoros értelemben vett újjászületések, de a lélek, a szellem számára télleg nagyon fontosak és értékesek.

az anya és az apa valahol újjászületik a gyermekében... Wink
Rolling Eyes ... a szerelem Smile de a kreativitás, az alkotás öröme, szépsége is örökké fiatalon tart lélekben.

tulképp közvetve arról beszélünk, hogy mi tartja a lelket fiatalon... hm? Rolling Eyes ... hm. Rolling Eyes Smile

alias Ms M.

Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 18. 10:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Talán minden pillanat újjászületés... Ha jól csináljuk...
Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 18. 10:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Talán minden pillanat újjászületés... Ha jól csináljuk...

na, igen... bár így lenne!... persze tudom, hogy ez mindig csak az egyénen múlik.

off
kérdezzük meg a Szentembert, ő biztos tudja a receptet Razz Laughing Cool Wink
on

alias Ms M.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
2 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.