Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Újjászületés
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 27. 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sven írta:
Kedves Kirana és Sieglinde!

Messze vagyok, de ha beszélgetünk az is nagyon sokat segít!!! Szeretnék én is a "Csodatársaság" tagja lenni, hogy ha virtuálisan is, de tartozzak egy közösséghez. Köszönöm. Csak(már?) másfél év telt el. Igen, a fájdalom is tanít, másképp nem tudtam volna elviselni a sorozatos csapásokat...így megúsztam 3 hónap zártosztállyal. Nincs betegségtudatom, sem irigység mások boldogságát látva, csak nagy üresség van bennem..egyszerűen nem tudom másképp megfogalmazni: megyek, eszem, iszom, levegőt veszek, mert kell..Nem akarok gyáva lenni, nem akarok az élet nehézségei elől megfutamodni...

Nyitunk ennek a témának egy topikot, mert nem szeretném off-olni.
Sokan vannak itt a fórumon akik csodálatos gondolatokkal gazdagíthatnak, áradó energiájukkal vidámságot adnak.
Készítek számodra egy Cd és majd eljuttatom hozzád.
Most rohanok...vár a munka.
Legyen szép napod-napotok!
Sven
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 27. 13:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a segítséget.
Én is szép napot kívánok mindenkinek!
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 27. 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sven írta:
Köszönöm a segítséget.
Én is szép napot kívánok mindenkinek!

Ölellek, és gyere gyakran! Itt jó helyed lesz, és mindenki szívesen lát!
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 13. 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MOst ramferne egy kis ujjaszuletes. Rolling Eyes
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 14. 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tubica írta:
(dagonyabirkózást említetted) revitalizáló iszapfürdőzés rendel
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 14. 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

stabil írta:
tubica írta:
(dagonyabirkózást említetted) revitalizáló iszapfürdőzés rendel
Oh koszonom,edes vagy! Smile
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 15. 16:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tubica írta:

Gyere, nevetünk egy jót, és újjászülettetlek! Laughing
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 15. 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fatimerika írta:
tubica írta:

Azon vagyok Edesem. Laughing
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 15. 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tubica írta:
Fatimerika írta:
tubica írta:

Azon vagyok Edesem. Laughing

Pusszantalak Drága!
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 15. 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon érdekes ez a téma...kár volna offolni.

Idea Újjászületés - Rebirthing Idea

A legelső és ezáltal a legfontosabb élménye az embernek, a magzati korszak, és a születés.
Ez az első kerek ciklus, amit megtesz.
A létezés megkezdésétől a fejlődésen, a döntésen keresztül a katarzisba, és a ciklus befejezése az elengedés.
A születés maga az emberi élet egyik legnagyobb katarzisa, traumája. Éppen ezért nagyon fontos egy baba sorsával kapcsolatban, hogy milyen módon jön a világra.
Az élőknek pedig, hogy a lehető legjobb emlékeket őrizzenek magukban erről a csodáról, akkor is, ha nem tudnak az emlékeikről.

A 70-es évek elején Leonard Orr kidolgozott egy technikát, ami kifejezetten a születés, és a magzati kor témakörére koncentrál.
A szülés folyamatát négy részre (mátrixra) osztatta fel:

1. mátrix: a fogantatástól a szülési görcsökig
2. mátrix: a szülési görcsök a szülés megindulásáig, a döntés
3. mátrix: a szülőcsatornán való áthaladás
4. mátrix: a megérkezés, a köldökzsinór elvágása, az elválás
folytatás
>>>
http://www.lelekzet.hu/l/157/20

Vajon elképzelhető, hogy ilyen éles helyzetben létrejövő lenyomatokat lehet törölni, felülírni vagy helyesbíteni?
Karanténba zárni vagy megsemmisíteni?
Question Idea Question
Van valakinek véleménye erről?
shuriken
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
biojuli
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 15. 17:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez elég kemény téma, ha jobban belegondoltok!
Hallottam olyan esetet, amikor a gyerek tanulási problémájára, önértékelési zavarára semmilyen magyarázatot nem találtak. Akkor elvitték valakihez, aki visszavitte a magzati, pontosabban a szülési időre, és mi derült ki? Visszatartották a szülést, majdhogynem visszatuszkolták a gyereket, mert a doktor bácsi még nem ért oda, és így a magzat azt érezte, hogy ő nem kell. Sad
De van megoldás, fejlesztő pedagógusok dolgoznak mozgásterápiával, amikor a kisgyerekkori mozgásfejlődést (fejemelgetés, átfordulás, négykézlábra emelkedés, hintázás, négykézláb elindulás, felállás, járás) újra végigvezetik, és ahol lemaradás van, azt gyakorolják. A legnagyobb gáz, ha kimarad a négykézláb járás, mert az anyuka örül, hogy "az enyém már jár!", de a két agyfélteke együttműködésének nagyon fontos, és tanulási zavarokat okozhat.
Hát ilyenkor az iskolás gyerek is gyakorolja ezeket. Smile
Vagy a kineziológusok oldják ezeket a blokkokat. Smile
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 17. 07:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Smile
Járt már valaki ilyen Rebirthing kurzuson?
shuriken
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gate
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 17. 10:08    Hozzászólás témája: ujjaszuetes Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez tema teljesen az en esetem!Az egesz eletem arrol szol, hogy metamorfozis-ujjaszuletes-metamorfozis -ujjaszuletes....
Mindig egy uj valosagban talalom magam, megszabadulok egy-ket feles kotelektol stb.De most nagyon megcsinaltam magam!Generacios es karmikus vizekre eveztem, mert ...igy adodott.Kaptam par infot, es loketet ,- ami hosszu tavon remelem nem lesz hiabavalo,- de most teljesen kesz vagyok!Nem talalom a helyem, csak vagyok.Bekes vagyok es kiegyensulyozott, de erdektelen a kulvilaggal valo kommunikaciora.Nincs koztetek valaki aki fenekbe billentene, hogy kizokkenjek ebbol???
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 17. 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:
Nagyon érdekes ez a téma...kár volna offolni.

Idea Újjászületés - Rebirthing Idea

A legelső és ezáltal a legfontosabb élménye az embernek, a magzati korszak, és a születés.
Ez az első kerek ciklus, amit megtesz.
A létezés megkezdésétől a fejlődésen, a döntésen keresztül a katarzisba, és a ciklus befejezése az elengedés.
A születés maga az emberi élet egyik legnagyobb katarzisa, traumája. Éppen ezért nagyon fontos egy baba sorsával kapcsolatban, hogy milyen módon jön a világra.
Az élőknek pedig, hogy a lehető legjobb emlékeket őrizzenek magukban erről a csodáról, akkor is, ha nem tudnak az emlékeikről.

A 70-es évek elején Leonard Orr kidolgozott egy technikát, ami kifejezetten a születés, és a magzati kor témakörére koncentrál.
A szülés folyamatát négy részre (mátrixra) osztatta fel:

1. mátrix: a fogantatástól a szülési görcsökig
2. mátrix: a szülési görcsök a szülés megindulásáig, a döntés
3. mátrix: a szülőcsatornán való áthaladás
4. mátrix: a megérkezés, a köldökzsinór elvágása, az elválás
folytatás
>>>
http://www.lelekzet.hu/l/157/20

Vajon elképzelhető, hogy ilyen éles helyzetben létrejövő lenyomatokat lehet törölni, felülírni vagy helyesbíteni?
Karanténba zárni vagy megsemmisíteni?
Question Idea Question
Van valakinek véleménye erről?
shuriken

kicsit keverednek a rebirthing / újjászületés légzés / transzlégzés elnevezések
én úgy tudom az eredeti Rebirthing az amit valóban Leonard Orr talált v fejlesztett ki 74-ben
transzlégzés pedig egy ősi szufi technika
amit ma is oktatnak Magyarországon, és több változata van
egyszer voltam egy "újjászületés légzés"-nek nevezett transzlégzésen
nem tudom mennyiben az Orr féle technika, de a fenti leíráshoz stimmel a menete
(aki levezette nekem, ő a webről transzlegzes.hu -n elérhető helyen tanult, és konkrétan két embert tudok aki oda jár v járt erről a fórumról, de elég rég láttam errefelé mindkettőjüket)

elég érdekes, kellemes élmény volt, akinek van módja kipróbálni ne hagyja ki Wink

most jobban megnézve a két weboldalt, úgy látom rebirthing-nek ill holotróp-nak nevezik a két fő ágat.. de közszájon általában transzlégzésnek hívják mindkettőt
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 17. 11:21    Hozzászólás témája: Re: ujjaszuetes Hozzászólás az előzmény idézésével

gate írta:
Ez tema teljesen az en esetem!Az egesz eletem arrol szol, hogy metamorfozis-ujjaszuletes-metamorfozis -ujjaszuletes....
Mindig egy uj valosagban talalom magam, megszabadulok egy-ket feles kotelektol stb.De most nagyon megcsinaltam magam!Generacios es karmikus vizekre eveztem, mert ...igy adodott.Kaptam par infot, es loketet ,- ami hosszu tavon remelem nem lesz hiabavalo,- de most teljesen kesz vagyok!Nem talalom a helyem, csak vagyok.Bekes vagyok es kiegyensulyozott, de erdektelen a kulvilaggal valo kommunikaciora.Nincs koztetek valaki aki fenekbe billentene, hogy kizokkenjek ebbol???

Nagyon szívessen megteszem!

Ugyan is nagyon dühös tudok lenni amikor ilyen írásokat olvasok, vagy személyes beszélgetések alkalmával hozzuk helyre a dolgokat.
Nem bocsátkozom részletekbe, nem akarok senki lelkivilágába gázolni, azt is tudom felnőtt emberek saját döntése a fentiek véghezvitele, csak sokan "hibernáltakká" válnak.

Azt gondolom nem minden esetben kellene a születés körülményeire határolni az életeseményeinket.

Azt gondolom és vallom, hogy az életszakaszainkat felkell dolgozni, majd tovább haladni és a sajátmaga egyéni szintjén ,megélni.

Életutunk során, sokszor születünk újjá! Figyelni kell az álmokat, a meditációkat.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
6 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.