Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Öreg lelkek (cikk)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
HarmoNet
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 11:10    Hozzászólás témája: Öreg lelkek (cikk) Hozzászólás az előzmény idézésével

Az "öreg lelkekről" rengeteget hallunk, néha indigónak, kristálynak, meg mifenének bélyegzik őket. Pedig mindig is születtek közénk és születnek ma is olyan lámpás lelkű gyermekek, akiktől nagyon sokat tanulhatunk. (Vagy tán minden gyermek ilyen, csak bennünk van néha kevés alázat hozzá, hogy meglássuk?)

Benned - bennem - bennünk is ilyesforma öreg lélek lakik - ez a fórum arról hírhedt, hogy csupa ilyen üt itt tanyát Smile tehát itt az ideje annak, hogy ezt a kérdést is kivesézzük!

Gyertek!

Addig is olvasd a cikket! Arrow

A hozzászólás legutóbb HarmoNet által 2007. 01. 29. 11:14-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szóval öreg lélek Smile ....

mint a Duna...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Panyuka
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 12:54    Hozzászólás témája: Re: Öreg lelkek (cikk) Hozzászólás az előzmény idézésével

harmonet írta:
Az "öreg lelkekről" rengeteget hallunk, néha indigónak, kristálynak, meg mifenének bélyegzik őket. Pedig mindig is születtek közénk és születnek ma is olyan lámpás lelkű gyermekek, akiktől nagyon sokat tanulhatunk. (Vagy tán minden gyermek ilyen, csak bennünk van néha kevés alázat hozzá, hogy meglássuk?)

Benned - bennem - bennünk is ilyesforma öreg lélek lakik - ez a fórum arról hírhedt, hogy csupa ilyen üt itt tanyát Smile tehát itt az ideje annak, hogy ezt a kérdést is kivesézzük!

Gyertek!

Hát nem is tudom..... Nekem két éve Kirana azt mondta, hogy én fiatal lélek vagyok....ma sem tudom, hogy ez mit jelent.... Shocked Mert nyilván nem a cikkben leírtak ellenkezője.... Neutral

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Állítólag minden lélek egy időben teremtetett, és nincsenek "új belépők".
Vannak viszont, akik a "teljességet" elérve azt választják, h újra kezdik a az utazást a fejlődés spirálján. Őket hívhatjuk fiatal léleknek. Tehát abszolút értelemben nincsenek öreg v fiatal lelkek, csak a saját választásuk alapján a fejlődésben valahol tartó lelkek vannak...

Hüm.
Panyuka
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dorotthy írta:
Vannak viszont, akik a "teljességet" elérve azt választják, h újra kezdik a az utazást a fejlődés spirálján. Őket hívhatjuk fiatal léleknek. Tehát abszolút értelemben nincsenek öreg v fiatal lelkek, csak a saját választásuk alapján a fejlődésben valahol tartó lelkek vannak...

Hüm.

HÚHA! Mindenesetre köszönöm, Dorotthy!Az első mondatod egészen elképesztő gondolatoka keltett bennem. Shocked Egek! Nincsenek "új belépők"? Minden eleve elrendeltetett? Shocked

Vissza az elejére
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Panyuka írta:
dorotthy írta:

Hüm.

HÚHA! Mindenesetre köszönöm, Dorotthy!Az első mondatod egészen elképesztő gondolatoka keltett bennem. Shocked Egek! Nincsenek "új belépők"? Minden eleve elrendeltetett? Shocked

Jahj, nem hiszem, Panyuci, félreértettél. Semmi nincs elrendelve sehová - legalábbis Isten így tudná megélni azt, amiért megteremtett bennünket, miszerint, h megismerje saját magát is jobban a mi megnyilvánulásaink által. (Talán ezért a szabad akarat, ami ehhez a játékhoz abszolút megadatott és érezheted is, ha bevillan saját teremtő erőd fénye pár pillanatra.) Adott az alap, a rendszer, amiben mindenki úgy keresi a helyét, ahogy akarja - vagy nem. Kérdés, h ki mit választ, ki hogyan szeretné megtapasztalni önmagát, és önmagában az Istent, az isteni teremtőt. Merthogy az ő képére teremtettünk, így mi is képesek vagyunk teremteni, legyen az egy finom börgés sütemény, valami fennkölt, vagy valami brutális... A lényeg, h az élet választások sorozata. Választás, h mit gondolsz, mit cselekszel és mit teremtesz. Választás, hogy Ki Az, Aki Lenni Akarasz. A mi választásaink. Persze, kivéve, ha nem, mert azt választjuk, h nem választunk... Smile Persze akkor is választunk.... Hmmm.
Tudod, most olvasom a beszélgetések Istennelt és ihletett gondolataim támadnak... Wink Javaslom neked is! Elképesztő könyvek, én a harmadikból csemegézek manapság. Kitágítják a világot, öntudatot adnak, összefüggéseket láttatnak... miszerint minden Egy és Állandó, miközben mégis különböző kisebb formákban teremti folytonosan újra önmagát....

De ne offoljunk! Wink
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most akkor hogy is van pontosan ezzel az öreg lélek dologgal szerinted? és miért kezdi újra, ha valaki már kilépett a Nirvánába? Vagy ha nem kezdi újra, akkor meg hogyhogy nincs új belépő? Vagy ha van új belépő, akkor tágul-e a világegyetem?

Nem értem az egészet ..
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
julya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 17:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dorotthy írta:
Panyuka írta:
dorotthy írta:

Hüm.

Jahj, nem hiszem, Panyuci, félreértettél. Semmi nincs elrendelve sehová - legalábbis Isten így tudná megélni azt, amiért megteremtett bennünket, miszerint, h megismerje saját magát is jobban a mi megnyilvánulásaink által. (Talán ezért a szabad akarat, ami ehhez a játékhoz abszolút megadatott és érezheted is, ha bevillan saját teremtő erőd fénye pár pillanatra.) Adott az alap, a rendszer, amiben mindenki úgy keresi a helyét, ahogy akarja - vagy nem. Kérdés, h ki mit választ, ki hogyan szeretné megtapasztalni önmagát, és önmagában az Istent, az isteni teremtőt. Merthogy az ő képére teremtettünk, így mi is képesek vagyunk teremteni, legyen az egy finom börgés sütemény, valami fennkölt, vagy valami brutális... A lényeg, h az élet választások sorozata. Választás, h mit gondolsz, mit cselekszel és mit teremtesz. Választás, hogy Ki Az, Aki Lenni Akarasz. A mi választásaink. Persze, kivéve, ha nem, mert azt választjuk, h nem választunk... Smile Persze akkor is választunk.... Hmmm.
Tudod, most olvasom a beszélgetések Istennelt és ihletett gondolataim támadnak... Wink Javaslom neked is! Elképesztő könyvek, én a harmadikból csemegézek manapság. Kitágítják a világot, öntudatot adnak, összefüggéseket láttatnak... miszerint minden Egy és Állandó, miközben mégis különböző kisebb formákban teremti folytonosan újra önmagát....

De ne offoljunk! Wink

a beszélgetések Istennel c.könyvet én is olvastam és valóban nagyon jó.köszönöm hogy eszembe jutattad meg keresem és felelevenitem az olvasottakat.
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 17:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile Imádlak, néne!
Tök jó lenne érteni mindent... de valahogy úgy érzem, h tudatosan kicsi vagyok ahhoz, h megértsem a dolgokat.
Tudattalanul, pedig viszont mintha érteném, vagyis inkább érezném... helyesebben mintha rémlene valami... Nem kell itt semmit megtanulnunk, ha minden igaz, tudtunk mindent, csak elfelejtettük - és elég rá emlékezni.

Néne, nem vagyok róla meggyőződve, h tökéletesen át tudom adni azt, amit olvastam, és oly nagy hatással volt rám, és picit felnyitotta a szememet... A forrás alapvetően Neil Welsch Beszélgetések Istennel c. könyve, abból is a harmadik könyv.
Isten szerint ahhoz, h megértsük az összefüggéseket, meg kell értenünk az isteni kettősséget. Ha úgy tetszik az Isteni Kettősséget. Eszerint ugyebár Minden Egy. Isten és az ő teremtményei, a világegyetem, a galaxisok, stb., minden egy Egészet alkot. Ez az egy mégis sok külön részre oszlik - különböző "fejlettségi szinten" lévő létezési formákra.
Isten célja a teremtéssel az volt, hogy megtapasztalja magát a lehető legteljesebb formában, a legsokoldalúbb módon, emberi fogalamaink szerint jó és rossz szempontokból is - tehát az Egészet egészen.
A teremtés és minden létezés alapvető célja pedig a fejlődés - különben nem lenne értelme. A lelkek tehát a fejlődés útján haladnak, mindaddig, amíg el nem érik a... jó, nevezzük így, bár "hit" kérdése, ki mit teremt magának "odaátra", .. tehát a Nirvánát. Ez nem jelenti azt, hogy vége lenne bárminek is, hiszen a létezés lényege, h nem szűnik meg: folyamatosan zajlik, alulról felfelé intenzíven mozog - miközben mégis állandó és örök egyensúlyban van. (Hümm.. Isteni Kettősség. Smile )
Tehát, ha egy lélek eljutott minden csúcsára, még akkor is rengeteg választása van... vállalhatja azt, h a szellemi világban vagy testet öltve segíti társait a fejlődés útján. Vagy hogy lebeg az isteni szeretetben (mivel a létezés folyamatos fejlődés, ezt hosszú távon nem egyszerű csinálni - állítólag..). Vagy vállalhatja azt, h beleugrik mégegyszer. Isten örömére, dicséretére, nevezzük, haogy jól esik, vállalja azt, hogy újra végigjárja a fejlődés rögös útját, segítve Istent, h ezáltal - általa - még teljesebben megtapasztalhassa önmagát.

Huh...

Szóval abszolút értelemben véve nincsenek öreg lelkek, hiszen minden megteremtetett annak idején, a rendszer "bebootolt", az "élet zajlik."
Ha viszont más szempontból tekintünk a dolgokra, újabb és újabb lelkek jönnek a földre különböző "fejlettségi szinten". Újabb és újabb lelkek, akik az Egy Egész részei... vagyis abszolút értelemben Egyet alkotnak. Mert "minden Egy".

De tényleg ajánlom a könyvet magam helyett........ Smile
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 18:18    Hozzászólás témája: Re: Öreg lelkek (cikk) Hozzászólás az előzmény idézésével

Panyuka írta:
harmonet írta:

Gyertek!

Hát nem is tudom..... Nekem két éve Kirana azt mondta, hogy én fiatal lélek vagyok....ma sem tudom, hogy ez mit jelent.... Shocked Mert nyilván nem a cikkben leírtak ellenkezője.... Neutral

Panyuka Smile ez kedves!
Valóban, és most is azt mondom, hogy fiatal lélek vagy.
...olyan csodálattal, szeretettel nyíltsággal, naívitással tudsz rácsodálkozni a világra Smile ezért mondtam.

Nem szeretek hosszan írni, ezért csak röviden....azért vagyunk itt a Földön, hogy megéljük emberi életünket, sírjunk, nevessünk, szeressünk, gyűlöljünk, érezzünk.
Nem szabad és nem kell mindent túl misztifikálni, mindenki önmagáért, tetteiért felelős akár öreg akár fiatal lélek, találjuk meg miért érkeztünk azt járjuk végig.
Minden ember egyéniség, így a lelkünk is az...

Az ezoterikus út sok útvesztőt tartogat, ha nem a kellő iránytű van nállad.
Panyuka
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, lányok, jól beleszaladtunk a témába! Twisted Evil Én meg azt hittem, hogy kb. azt jelenti, hogy hanyadszorra "járjuk meg" a Földet..... Laughing

Vissza az elejére
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Panyuka írta:
Na, lányok, jól beleszaladtunk a témába! Twisted Evil Én meg azt hittem, hogy kb. azt jelenti, hogy hanyadszorra "járjuk meg" a Földet..... Laughing

Igen, kb. azt jelenti...tehát Te még keveset jártál itt Smile az én meglátásom szerint Wink Cool
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 19:52    Hozzászólás témája: Re: Öreg lelkek (cikk) Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:
....azért vagyunk itt a Földön, hogy megéljük emberi életünket, sírjunk, nevessünk, szeressünk, gyűlöljünk, érezzünk.
Nem szabad és nem kell mindent túl misztifikálni, mindenki önmagáért, tetteiért felelős akár öreg akár fiatal lélek, találjuk meg miért érkeztünk azt járjuk végig.

Igen, igen, igen!!! Ezt olyan jól esett olvasni... Köszönet érte, Kira! Smile
Állítólag, ha mindenre rá tudunk csodálkozni (ahogy te is írtad Panyukának/ról), szeretettel nézni, és örömünket lelni benne, az a lehető legtökéletesebb "imádság"... már ha létezik olyan, h "tökéletes"... Cool
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 19:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Panyuka írta:

Azt hiszem, hogy nem érdem és nem vétek, hogy eddig mennyi tapasztalatot gyűjtöttünk össze. Legalábbis annak az embernek nem érdeme vagy vétke, akivé most éppen születtünk.
Csak beugrott kiskaján: lehet, hogy a lelkek szintjén vannak "lustábbak" és "szorgalmasabbak"? Ha együtt indultunk, akkor egyesek miért tapasztaltak többet?
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 29. 20:02    Hozzászólás témája: Re: Öreg lelkek (cikk) Hozzászólás az előzmény idézésével

dorotthy írta:
Kirana írta:
....azért vagyunk itt a Földön, hogy megéljük emberi életünket, sírjunk, nevessünk, szeressünk, gyűlöljünk, érezzünk.

Igen, igen, igen!!! Ezt olyan jól esett olvasni... Köszönet érte, Kira! Smile
Állítólag, ha mindenre rá tudunk csodálkozni (ahogy te is írtad Panyukának/ról), szeretettel nézni, és örömünket lelni benne, az a lehető legtökéletesebb "imádság"... már ha létezik olyan, h "tökéletes"... Cool

"Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem."
Salvador Dali

ez az idézet jutott most az eszembe Embarassed
így igaz... minden amit teszünk egy következő útunk kezdete és egyben a vége. Kereszteződések vannak ahol leteszünk dolgokat és felveszünk újakat...ugyan ez történik embertársainkal is, az útkereszteződésnél elbúcsúzunk és megköszönjük mind azt amit kaptunk. Ettől tanul edződik a lélek.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.