Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

hírdetések
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
tsssh¨w
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 12. 00:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:
skar mkhan írta:
Abölcsészkar lassan teli van unatkozó anyukákkal, akik jobbantennék, haa csokimikulás fejét leharapva elégítenék ki intellektuális élmények utáni sóvárgásukat, meg olyanokkal, akik szakmunkásnak nem voltak elég jók, úgyhogy várom, mikor özönlik el az eltét a szórakozni vágyó kisnyugdíjasok.

Ezt kikérem magamnak! Smile Az anyaság nem egy szekta, aminek a tagjai elvonulva kell, hogy éljenek a világtól. Én pl. mindig is szerettem tanulni, és ez a gyerekeim születése után is így maradt. Csak most időm nincs rá...

Unatkozó anyukáknak legjobb egy rákformájú vibri.
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 12. 10:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tsssh¨w írta:
gincsi írta:
skar mkhan írta:
Abölcsészkar lassan teli van unatkozó anyukákkal, akik jobbantennék, haa csokimikulás fejét leharapva elégítenék ki intellektuális élmények utáni sóvárgásukat, meg olyanokkal, akik szakmunkásnak nem voltak elég jók, úgyhogy várom, mikor özönlik el az eltét a szórakozni vágyó kisnyugdíjasok.

Ezt kikérem magamnak! Smile Az anyaság nem egy szekta, aminek a tagjai elvonulva kell, hogy éljenek a világtól. Én pl. mindig is szerettem tanulni, és ez a gyerekeim születése után is így maradt. Csak most időm nincs rá...

Az anyukák nemigen szoktak unatkozni. Én legalábbis nem ismerek olyat. Ezt a férfiak képzelik, akik nem látják, hogy mit jelent egy-két gyereket és a háztartást koordinálni egyedül. Én a férjemre szavazok a vibri helyett...
“Erkölcsi, szellemi vagy fizikai szervezetünk egyetlen porcikája sem tud akárcsak egy évig is megülni a fenekén. Magyarán változunk, és változnunk is kell, állandóan, folyamatosan, amíg csak élünk.” (Mark Twain)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 12. 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tsssh¨w írta:
gincsi írta:
skar mkhan írta:

miért éppen rák formájú?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 13. 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:
tsssh¨w írta:
gincsi írta:
skar mkhan írta:

Az anyukák nemigen szoktak unatkozni. Én legalábbis nem ismerek olyat. Ezt a férfiak képzelik, akik nem látják, hogy mit jelent egy-két gyereket és a háztartást koordinálni egyedül. Én a férjemre szavazok a vibri helyett...

Sajnos van olyan anyuka is, aki inkább a tanulást választja ahelyett, hogy a keményen dolgozó férjének segítsen eltartani a családot, és ez hosszú évek óta így megy. Senkitől sem sajnálom a tanulást, félre ne értsetek. De fáj a szívem, ha azt látom, hogy apa gürizik, hogy a családnak előteremtsen mindent, miközben anya a jóégtudja, hányadik diplomáját csinálja, miközben már a legkisebb gyerek is lassan iskolás, tehát már rég elmehetett volna dolgozni, legalább 4 órás műszakban. Jó, persze, nálunk a 4 órás is minimum 6 órát melózik, sajnos. De a lényeg az, hogy nem értem, hogyan képes egy nő teljes lelki nyugalommal elviselni, hogy eltartsák úgy, hogy a férje közben lassan tönkremegy?! Sad
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 13. 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:

Sajnos van olyan anyuka is, aki inkább a tanulást választja ahelyett, hogy a keményen dolgozó férjének segítsen eltartani a családot, és ez hosszú évek óta így megy. Senkitől sem sajnálom a tanulást, félre ne értsetek. De fáj a szívem, ha azt látom, hogy apa gürizik, hogy a családnak előteremtsen mindent, miközben anya a jóégtudja, hányadik diplomáját csinálja, miközben már a legkisebb gyerek is lassan iskolás, tehát már rég elmehetett volna dolgozni, legalább 4 órás műszakban. Jó, persze, nálunk a 4 órás is minimum 6 órát melózik, sajnos. De a lényeg az, hogy nem értem, hogyan képes egy nő teljes lelki nyugalommal elviselni, hogy eltartsák úgy, hogy a férje közben lassan tönkremegy?! Sad

Pont az ellenkezőjét tapasztaltam: apuka jogot tanult, irodát nyitott karriert csinált, míg anyuka nevelte a két gyereket. Anyuka közben elfáradt, elfásult, elkopott, apuka meg eldobta, mert nem lehetett jól reprezentálni vele, túlnőtte ő már a régi családot. Rolling Eyes

Persze van ilyen is, olyan is. Én is munka mellett diplomáztam, mert szükség volt az előrelépéshez, a megélhetéshez. Legkevésbé unatkozásból. Éjszakánként tanultam, meg buszon stb, hogy a családtól ne vegyem el az időt.
A tanulás indoka és módszere éppolyan sokféle lehet, mint az emberi sorsok általában... mint ahogy anyák is vannak unatkozók és agyondlgozósok, önmagukat mindennek alárendelősök és plázacicák meg egyetemen villogósok... Mehet az ember egyetemre tudásért, karrierért, önmegvalósításért, önbecsapásért vagy kikapcsolódásnak. Ahogy a társadalom változik, úgy kerül egyik vagy másik csoport jobban előtérbe. Nem tudom, van-e most olyan, hogy a GYESen lévők tanulását támogatják, amikor ez volt a sláger akkor megnőtt a kisgyerekesek száma.. de az indokok ott is különbözőek voltak. Nem túl szerencsés általánosítani.
tsssh¨w
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 14. 08:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hoppá, hogy mennyire máshogy látják a "világot" a különböző emberek. Most mondja valaki hogy nem illúzió az egész.
tsssh¨w
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 14. 08:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aotan írta:
miért éppen rák formájú?

Láttam egyet ami 3 helyen molesztál. Laughing
És rákformának láttam.
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 14. 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocs, most álmos vagyok részletesen válaszolni, de hajlok egyetérteni Ginával és Alexával is, mert aki jól csinálja, az nem unatkozhat gyereknevelés és háztartásvezetés mellett, de basszus, hányan nem csinálják jól! A többség. És qwára nem arról beszéltem, hogy gáz, ha valaki gyerek mellett még tanul, hanem a bölcsészkaron tenyésző ténylegesen unatkozó anyukákról.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 15. 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tsssh¨w írta:
aotan írta:
miért éppen rák formájú?

Láttam egyet ami 3 helyen molesztál. Laughing
És rákformának láttam.

Laughing Laughing Laughing
3 helyen molesztál...legközelebb látok ilyet tuti eszembe jut majd Laughing
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 07. 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Élénk fantáziám egy részét valóságra váltanám.
Jelige: Legfőbb ideje!
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 07. 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:
ez elég színesre sikerült.. próbáld kicsit "kontúrozni", pontosan mit értessz ez alatt.. Rolling Eyes Embarassed
Vissza az elejére
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 11. 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
alexa írta:
ez elég színesre sikerült.. próbáld kicsit "kontúrozni", pontosan mit értessz ez alatt.. Rolling Eyes Embarassed

Ugyan Illúzió, kedves, neked sem éppen szürke a fantáziád... Biztos rájössz... Wink
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 11. 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:
Illúzió írta:
alexa írta:

Ugyan Illúzió, kedves, neked sem éppen szürke a fantáziád... Biztos rájössz... Wink
idea1 most hogy mondod.. Cool
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 08. 12. 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Álláskereső oldalon találtam:
Idézet:
A legjobb munkahely
Keresek körülbelül 500 embert, akik feltöltenék nap mint nap a bankszámlámat körülbelül 50.000 forinttal. Akár otthonról is végezhető munka, csak számítógép és internet hozzáférés szükséges. Amit kínálok: utalásonként 3000 ft fix fizetés, előre jutási lehetőség (előrébb gurulhatsz a székeden), kötetlen munkaidő, nagyon hálás főnök. Ha érdekel a munka akkor vedd fel velem a kapcsolatot. Ugyanitt indul a mandura meg egyéb telemarketinges hülyeségek is. Ha szeretsz átverve lenni és a semmiért munkát imitáló tevékenységet csinálni akkor várlak nagy szeretettel.

Vissza az elejére
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 08. 12. 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tsssh¨w írta:
Hoppá, hogy mennyire máshogy látják a "világot" a különböző emberek. Most mondja valaki hogy nem illúzió az egész.

Ahogy olvaslak titeket, eszembejutott valami, amit nem régen kaptam.
Idehozom:

http://www.keptelenseg.hu/art/2-es-fel-perc-alatt-a-kokorszakba-vajon-mi-lenne-velunk-ha-nem-lennenek-ketkezu-munkasok-31805
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Következő
23 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.