Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Karma kérdések
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
South
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 08. 07:53    Hozzászólás témája: Karma kérdések Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekelne egypár dolog a karmával kapcsolatban és szerintem jobb helyen nem is tehetnél fel kérdéseimet a témával kapcsolatban. Laughing

Szóval egész pontosan mi is a karma? Mi a feladata? Megváltoztatható, formálható? Tehetünk ellene? Erősebb a szabad akarat?

Illetve mi a sors? Ugyanaz, mint a karma vagy más?

Illetve a karma és a sors fellelhető az asztrológiában (vagy bármely más "jóslási" módban)? Hol, hogyan?

Mi a különbség a jóslás és a sorselemzés között? Az egyik előre mutat a másik visszafelé?

Tudom, hogy jópár kérdés van itt, de szépen lassan csak végig megyünk rajta. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 11. 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én csak egyet mondanék: soha ne akarj tenni ELLENE.
Vissza az elejére
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 11. 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:

De finomítani lehet rajta?
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 11. 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:
Kage írta:

De finomítani lehet rajta?

Természetesen! Ha ÉRTE akarsz tenni!
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 11. 13:39    Hozzászólás témája: Re: Karma kérdések Hozzászólás az előzmény idézésével

South írta:
Érdekelne egypár dolog a karmával kapcsolatban és szerintem jobb helyen nem is tehetnél fel kérdéseimet a témával kapcsolatban. Laughing

Szóval egész pontosan mi is a karma? Mi a feladata? Megváltoztatható, formálható? Tehetünk ellene? Erősebb a szabad akarat?

Illetve a karma és a sors fellelhető az asztrológiában (vagy bármely más "jóslási" módban)? Hol, hogyan?

Mi a különbség a jóslás és a sorselemzés között? Az egyik előre mutat a másik visszafelé?

Tudom, hogy jópár kérdés van itt, de szépen lassan csak végig megyünk rajta. Wink

A karma a tetteid gyümölcse. Ha nagyon rövid akarok lenni. Vannak olyan cselekedeteid, melyek már beértek, tehát már megkaptad a visszahatást, vannak olyanok, melyekért most kapod, és vannak olyanok, melyek még "mag formájában" léteznek.

Egy életen belül is megfigyelhető az adok-kapok játék lényege és működése, (van jópár mondásunk is ami erre utal: Ki mint vet úgy arat stb) de a karma nem csak egy életen belül működik, de nem ám.... Wink

De gondolom ez tiszta előtted. Wink

Ennyi elég vagy még részletesebb választ szeretnél?
South
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 17. 18:07    Hozzászólás témája: Re: Karma kérdések Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
South írta:

A karma a tetteid gyümölcse. Ha nagyon rövid akarok lenni. Vannak olyan cselekedeteid, melyek már beértek, tehát már megkaptad a visszahatást, vannak olyanok, melyekért most kapod, és vannak olyanok, melyek még "mag formájában" léteznek.

Egy életen belül is megfigyelhető az adok-kapok játék lényege és működése, (van jópár mondásunk is ami erre utal: Ki mint vet úgy arat stb) de a karma nem csak egy életen belül működik, de nem ám.... Wink

De gondolom ez tiszta előtted. Wink

Ennyi elég vagy még részletesebb választ szeretnél?

Ez mérsékletesen volt kielégítő! Laughing Szívesen venném, ha részletesebben kifejtenéd. Azt értem, hogy formálhatjuk (a jelent), de amint mondtad vannak dolgok amelyek előző életünkből jönnek. Azokat hogyan tudaosítsuk, hogyan tudom "megoldani" azokat a dolgokat.

Mivel a karma többnyire egy feladat nem? Többnyire egy előző életből áthozott meg nem oldott feladat, nem?

Mival a karmikus kapcsolatokkal? Vagy mindegyik kapcsolat karmikus, mert véletlenek nincsenek?

Meg ha már így benne vagyunk akkor a sok kis kérdésemre is szeretnék választ kapni, amely a témanyitó hozzászólás utolsó soraiban található.

Köszönöm
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 17. 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az ilyen sors elemzéses kérdéseket én kihagynám, ha nem baj Wink

A karmáról írok még. : ) csak előbb megcsinálódtatom az egerem, meg kiheverem ezt a telefonbeszélgetést.... Laughing Embarassed Laughing
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 17. 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Addig én itt karma tett kézzel várom, hogy mi fog ebből kisülni....
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 17. 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
Addig én itt karma tett kézzel várom, hogy mi fog ebből kisülni....

ez jóóó laughing4
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 19. 07:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

A lényegi különbség a jóslás és a sorselemzés között az, hogy a jóslás kijelent valamilyen bekövetkező eseményt a sorselemzés viszont feltárhat olyan lehetőségeket amik megvalósulása az egyénen múlik.
Tehát a sorselemzésben előrejelezgetők különböző kihívások amikkel szembe kell nézni és megoldani, így nem predesztinálja a személyt és környezetét.
Idézet:

A karma fogalmára vannak nagyon jó meghatározások, de valójában az számít amit te gondolsz róla.
Számomra a karma az a lehetőség ami biztosíthatja, hogy elsajátíthassam azt "tananyagot" ami még hiányzik a szellemiségem teljes tökéletességéig.
Magát a karmát szerintem nem igazán érdemes bolygatni. Itt és most kell élni az életünket. Lehet alkalmazni különböző "praktikákat" mert a szabad akarat mindig erősebb a karmától, csakhogy azért még számomra nem teljesen világos, hogy mi módon és mikor fog ez a "praktika" visszacsapni.
Szerintem ez olyan mintha pénzért vennék magamnak diplomát. Lehet, hogy egy ideig tökéletesen eljátszanám a szerepem, de soha se lehetnék benne biztos, hogy amikor akkor de kiderül és akkor...

Igaza van Hanának, hogy talán a karmának éppen az a lényege, hogy ki kellene belőle hagyni a sorselemezgetést.
Szerintem pontosan ekkor tudnánk a legtöbbet előrehaladni.
Azért gondolom ezt így, mert amikor történik velem valami amitől eszembe jut egyáltalán a "karmaelmélet" megpróbálom megköszönni tiszta szívből. Ha netalán még nem értem akkor is hálát adok a számmal addig amíg nem érzem is úgy, hogy hálás lehetek érte.
Ami a legérdekesebb, hogy azóta amióta nem "akarom" "akarom" "akarom" tudni, hogy melyik esemény miért történik az életemben, egyszer csak valahonnan már tudom is. (ez egy kicsit zavarosnak látszik így leírva, de nem tudom jobban megfogalmazni mert nem szeretnék hosszú történetek elmesélésébe belekezdeni)

Ha válaszút elé érek, vagyis ha döntenem kell valamilyen életreszóló kérdésben akkor mindig felteszem azt a kérdést, hogy "a feltétel nélküli szeretet érvényesülhet-e?". Az így meghozott döntéseket soha sem bántam még meg, hiszen az akkori legjobb tudásom szerint döntöttem úgy ahogy döntöttem, tehát bizonyosan azt kellett akkor és ott tennem.

Sok kérdésed van még, de majd szép lassan megkapod rá a válaszokat amikor majd itt lesz az ideje. Wink Laughing Laughing
Kód:

Sloan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 19. 09:38    Hozzászólás témája: Re: Karma kérdések Hozzászólás az előzmény idézésével

South írta:
Twisted Evil Dehogynem, mondjuk az Ezoterikában, az asztrológia nem foglalkozik a karma kérdéskörével, tulajdonképpen nem is ismeri a fogalmát. Wink

South írta:

No, akkor vegyük szépen sorra a kérdéseket, csak röviden, aztán majd gondolom mindegyiket kifejti az éppen hozzáértő ráérő valaki. Smile

A karma az egyén szabad akarata által létrehozott magára visszaható eseményláncolat, aminek célja a tanulás, a fejlődési folyamat elősegítése. Van pozitív és negatív karma, ez pedig a hasonló a hasonlót vonzza elv alapján hat Rád. Ha jót teszel, veled is jót tesznek majd mások, ha pedig rosszat, akkor Téged is rossz ér. Amennyiben "ártatlanul" érnek rossz dolgok, úgy az régebbi karmádra vezethető vissza, akár előző életekből, akár hosszú évekkel ezelőttről. Hosszú idő, amíg visszaér egy hatás. Egyik Mesterem azzal szemléltette, hogy ha van egy sötét szobában mondjuk 50 ember, és az egyik ad egy pofont egy másiknak, az találomra továbbadja valakinek, akkor előbb-utóbb az is kap majd pofont valakitől, aki először ütött. Itt van egy döntési lehetősége: vagy megérti, hogy a saját cselekedetének 'büntetését' kapta vissza, vagy továbbadja a pofont, és folytatódik az egész játék. A karmából tanulni úgy lehet, hogy megérted a lényegét, és nem folytatod a negatív folyamatokat. És nem ítéled el azt, aki bánt, mert lehet, sőt szinte biztos, hogy Te is így viselkedtél vele valamikor rég... Légy Te az, aki megbocsájt, így feloldódik a karmád szép lassan.

South írta:

A sorsod nem egyenlő a karmáddal. A karma állandóan változik, teremted és megszünteted a cselekedeteid által. A hagyomány szerint addig kell újra és újra megszületned, amíg van a karmádból ledolgoznivaló. Annyiban kapcsolódik a sorshoz, hogy születésed előtt 'lehozol' belőle valamennyit a földi világba, hogy ezt mostani életed során megoldd. Vagy sikerül, vagy nem, sőt még tehetsz is hozzá. Van aki többet hoz, van aki kevesebbet. Ha sokat vállalsz, valószínűleg el is bírod, bár ez nem törvényszerű.

A sors leginkább azon életfordulópontok halmaza, amit előre lefektetsz, eldöntesz születés előtt. Például az is lehet sorsszerű, hogy kivel fogsz élni, hogy eljutsz egy helyre, országba, hogy egy feladatot, küldetést tartasz majd életfeladatodnak. Ezek azok a dolgok, ami felé 'rángat' az élet, amit úgy érzel nem kerülhetsz el. Ha tetszik ha nem arra fogsz menni, mert a felettes éned vezeti a kezed. A szabad akarat persze éppen arra megy, amerre akar, de a felettes énnek mindig megvannak az eszközei, hogy terelgessen, néha akár úgy, hogy észre sem veszed, csak ha már megérkeztél. Twisted Evil

South írta:

A karma mint egész nem lelhető fel az asztrológiában, mivel folyamatosan változó dolog. Egyes karmikus feladatokhoz persze választhatsz olyan asztrológiai együttállásokat, amik segítik a megoldásukat, akár a születésedre, akár arra az időpontra amikor szembekerülsz a feladattal. (születés előtt persze, vagy ha elég fejlett szinten állsz, akár utána is) Minden mindennel összefügg, így az asztrológia is kötődik valamennyire a karmához, de nem szabad egy kalap alá venni, összekeverni meg pláne nem! Smile

South írta:

Ezt hiaklo már leírta. Annyit tennék hozzá, hogy a jóslást nem tartom hiteles dolognak. Ha valaki kerek perec kijelenti, hogy ez márpedig így lesz, az nem más, mint tudati mágia. Razz Befolyásolod a hallgatót, mégpedig az általad elképzelt irányba, ami nem biztos, hogy a legjobb neki. Ugyanúgy lehet negatív mint pozitív dolgot programozni, és a hülye hiszékeny embereket ezáltal irányítani. Szerinted miért sajátította ki az ősi vallás a jóslás tudományát? A katolikusok ilyen szempontból hülyék voltak, inkább intézményesíteni kellett volna, mint irtani. Twisted Evil

Most olvasom Coleen McCullough-tól a Trója Énekét... kicsit más megközelítésben írja le a sztorit, de éppen ott tartunk, hogy a Trójából hozzá szegődött Kalkhász pap tanácsára Agamemnón király feláldozza Iphigénia lányát azért, hogy megbékítse Artemiszt, és elindulhassanak végre háborúzni, amit ítéletidő késleltet.

Achilleusz és Patroklosz beszélgetése:
-Szerinted tehát Iphigéniának valóban vesznie kell, hogy megforduljon az idő? - Kérdezte Patroklosz különös hangon.
-Ugyan. Szerintem egy-két napon belül az idő magától is megfordul.

Ennyit arról, hogy lehet kihasználni az emberi hiszékenységet önös érdekekből... Razz
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 19. 09:56    Hozzászólás témája: Re: Karma kérdések Hozzászólás az előzmény idézésével

South írta:

A karma mint egész nem lelhető fel az asztrológiában, mivel folyamatosan változó dolog. Egyes karmikus feladatokhoz persze választhatsz olyan asztrológiai együttállásokat, amik segítik a megoldásukat, akár a születésedre, akár arra az időpontra amikor szembekerülsz a feladattal. (születés előtt persze, vagy ha elég fejlett szinten állsz, akár utána is) Minden mindennel összefügg, így az asztrológia is kötődik valamennyire a karmához, de nem szabad egy kalap alá venni, összekeverni meg pláne nem! Smile

Létezik az u.n. evolúciós asztrológia.Ez fogalkozik a Lélelekkel, ill. elemzi a Lélek sprituális fejlődését a különböző leszületésekben.Tulajdonképpen így benne van a karma is.Nagyon érdekes, úgyanúgy kell hozzá a születési adatok, de a képlet felállítása után másképp dolgozza azt ki.
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 29. 13:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alapvetően nem vagyok híve a "kamakukkolásnak" de valahogy most úgy érzem talán szükségem lenne egy kicsit rá.
Egyre jobban nyomasztanak a mindennapi gondok az leginkább, hogy a körülöttem levők szenvednek. A saját szenvedésemet "viszem" Wink De a másoké már úgy érzem agyonnyom.
Embarassed Miért nem tudom olyan nyugodtan fogadni ha a gyermekem vagy az életem párja kínlódik. Jobban megvisel mint akármi. Embarassed Crying or Very sad
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 06. 21. 09:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.globenet.hu/teozofia/Olvas/07_A_Karma_mukodese_a_gyakorlatban.html Wink Laughing
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 06. 26. 12:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A kapcsolat olykor szenvedést is okozhat mindkettőjüknek, ám kitörni, szakítani képtelenek. Karmikus kapcsolatnak is nevezik az ilyet, vagyis arról van itt szó, hogy feladatuk van egymással.

És ilyenkor mi a teendő? Rolling Eyes
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Következő
1 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.