Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Te mit cipelsz?
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 09. 10:19    Hozzászólás témája: Te mit cipelsz? Hozzászólás az előzmény idézésével

Kislányként mikor először vághattam hagymmát a pörkölthöz, nagyon igyekeztem és büszke voltam rá,h milyen apróra. Apukám mégis, mikor megtudta,h én vágtam, azt mondta "aha, akkor azért ilyen nagyok". Talán viccelt, biztosan közben cinkosan kacsintott, nem emlékszem. Csak a csalódásra. A mai napig cipelem az érzést és eszembe jut sokszor, amikor vágom a hagymát...
Te mit cipelsz?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 09. 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Születésnapomra esett édesapám temetése. Ez is elég lenne. De a rákövetkező években mindig temetőbe való virágot kaptam édesanyámtól olyan megjegyzéssel, hogy akkor ezt kivisszük édesapádhoz...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 09. 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyszer apai nagymamamámhoz szaladtam valami sérelmemmel. Olyan 3 éves körül lehettem, vagy annyi sem. Az amúgy nagyon jólelkű nagymama nyilván bölcs anyósként nem akart állást foglalni anyámmal szemben, így azzal reagálta le: "Kislányom, ANYÁNAK mindíg igaza van". Lehet, igaza volt, lehet, nem keveredett vitába a menyével, de elvesztett egy unokát.
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 09. 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Születésnapomra esett édesapám temetése. Ez is elég lenne. De a rákövetkező években mindig temetőbe való virágot kaptam édesanyámtól olyan megjegyzéssel, hogy akkor ezt kivisszük édesapádhoz...

Az borzasztó, amikor a temetések, halálok egy ünnepre esnek, örökre rányomják a bélyegét. Még akkor is, ha ennél tapintatosabb a környezet. Sad
Aviano
Don, il Capo di Tutti Capi

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 09. 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy két olyan információt, tudást másokról, ami nekem vagy nekem is fáj... Neutral
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 09. 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aviano írta:
Egy két olyan információt, tudást másokról, ami nekem vagy nekem is fáj... Neutral

...hát igen. vagyunk így...
Bimbi
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 09. 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Édes terheket... Rolling Eyes
Amiről nem beszélhetek...csak élvezhetem... Rolling Eyes
kiwi
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 09. 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amit mai napig cipelek teherként a szívembe,az az,amikor a ballagásomon egyetlen családtagom sem volt jelen.Ürömben az öröm akkor ért amikor egy hatalmas csokor mögül elő bukkant az akkori barátom.Annyi virággal halmozott el,hogy alig birtam cipelni.Sírtam és örültem is egyszerre. Sad
Vissza az elejére
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 09. 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A testi sértésekről készíthető látlelet. Ès az is megállapítha-
tó, hány napon belül gyógyulnak. De ki mondja meg egy szó-
ról, egy hangsúlyról, egy vállvonogatásról vagy egy röhögés-
ről, hogy meddig lehet utána életben maradni, s miféle belső
vérzésekbe hal bele ilyenkor az ember?
(Ancsel Éva)
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 09. 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:
A testi sértésekről készíthető látlelet. Ès az is megállapítha-
tó, hány napon belül gyógyulnak. De ki mondja meg egy szó-
ról, egy hangsúlyról, egy vállvonogatásról vagy egy röhögés-
ről, hogy meddig lehet utána életben maradni, s miféle belső
vérzésekbe hal bele ilyenkor az ember?
(Ancsel Éva)

Crying or Very sad
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 09. 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

OFF
Ancsel Éva thumbup
sokat lapozgatom.
ON
lindus
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 09. 17:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem is tudom leirni.Annyira érzékeny voltam gyermekkoromban, hogy minden igazságtalan szó, cselekedett, tett megviselt.Most pedig tudatosan szeretnék mindent elfelejteni és mindenkinek megbocsátani.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 09. 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valahogy most beugrott. Olyan másodikos, harmadikos lehettem. Nagyon szerettem volna úttörő felszerelést, ami szoknya-blúz-öv-nyakkendő összeállításból állt. Anyukám ezt felesleges kiadásnak tartotta, és én sima szoknya - fehér blúzban, a nyakamon nyakkendővel mentem az az iskolai ünnepségekre.

Valamilyen galádság történt otthon, de én nem tudtam róla semmit. Vallatás persze, hogy hogyan is történt, ami történt. Anyukámnak érezhetően koncepciója volt a történtek dolgában és mindenáron arra terelte a "bevallást". A koncepció szerint nem én voltam a vétkes, de tudnom kellett róla. Úttörő felszerelést ígért, ha "Őszintén" elmondom... Ma is bánt, hogy képes voltam egy tetves-nyüves formaruháért bemártani valakit, úgy, hogy fogalmam sem volt róla, mi az igazság.
Pici vígasz, hogy nem kaptam úttörőegyenruhát.
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 09. 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lindus írta:
Nem is tudom leirni.Annyira érzékeny voltam gyermekkoromban, hogy minden igazságtalan szó, cselekedett, tett megviselt.Most pedig tudatosan szeretnék mindent elfelejteni és mindenkinek megbocsátani.

Crying or Very sad Pontosan ezért az érzésért tanlán szinte nem emlékszem a kisgyerek koromra. Óriási erőfeszítésembe kerül felidézni és ilyenkor mindig egy abroncs szerű szorító érzést érzek, nem csak a fejemben hanem a szívek mörül is. Embarassed Crying or Very sad
Egyszer-egyszer beugrik valami és olyankor tudatosan (hiszen elég "tréningen" és módszeren rágtam már át magam) "takarítok".
Csak olyankor önt el az idegroham, amikor anyukám azt ecseteli, hogy nekem milyen gyönyörű gyerekkorom volt az ő önfeláldozása árán. Embarassed Crying or Very sad Crying or Very sad Talán ha kevésbé szenved tőlem, nekem sem fáj annyira Twisted Evil Crying or Very sad Wink
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 09. 18:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Csak olyankor önt el az idegroham, amikor anyukám azt ecseteli, hogy nekem milyen gyönyörű gyerekkorom volt az ő önfeláldozása árán. Embarassed Crying or Very sad Crying or Very sad Talán ha kevésbé szenved tőlem, nekem sem fáj annyira Twisted Evil Crying or Very sad Wink

Igen. Nekem is mindíg az volt a gondom, hogy hogyan magyarázzam el, nekem nem az kell, amit anyukám szeretett volna gyerekkorában, hanem amit én szeretnék!
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  Következő
1 / 32 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.