Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Lehet - e a gyereket nevelni?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 26, 27, 28  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 02. 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A BAK-gyermek üzenete
Remek dolgokat fogunk együtt megélni,tenni,ha ebben szerető,kedves és gondoskodó partnereim lesztek.Különösen fontos számomra a békesség,a kiegyensúlyozottság.Kíméljetek meg,amennyire lehet,a zajos és hosszantartó rokoni látogatásoktól.Nem bírom,ha a kiságyam fölé hajolva gügyögnek,cuppogtatnak.Kis adagokban szeretem,ha bebusgatnak,de a túl hangos beszéd síróssá tesz.Igénylem a megbízható rendszerességet.Alkossuk meg a napirendet s azután attól lehetőleg soha ne térjünk el túlságosan.A bizalmamat nem könnyű elnyerni.Óvatos vagyok,megfigyelek,töprengek,feldolgozok.Nagyon igényes vagyok,a szabályok,elvárások érdekelnek,igyekszem ezeket betartani,végrehajtani.A kellemes,harmonikus,közös étkezések rendkívüli módon erősítik bennem a családi összetartozás érzését,s biztonságot nyújtanak.Számomra kifejezetten fontos,hogy környezetem jól átlátható,könnyen értelmezhető legyen.Szolíd szobára vágyom,ahol könnyű rendet tartani,takarítani.A zsúfoltság és a bonyolultság nyugtalansággal tölt el.Szeretem a rendet.Ritkán mutatom ki nyíltan az érzelmeimet.Nagyon érzékeny,finom lelkű gyerkőc vagyok.Titkos gondolataimat,legbensőbb érzéseimet nem mutatom ki.Szorgalmam,engedelmességem lenyűgözi a tanítókat.Az osztálytársaimban idővel méla utálatot válthat ki,hogy elmulasztott kötelezettségeik ,vagy szabálysértéseik miatt leteremtem őket.Midezt őszinte segíteni akarásból,jó szándékkal teszem,s nem értem,hogy miért nem látják be:csak nekik akarok jót.Létem csodálatos sziklaormának tetején ezt a feliratot olvashatjátok:RÁM LEHET ÉPÍTENI!!!
A Bak gyermek minden szülő álma.
sunny fx
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 03. 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:
A BAK-gyermek üzenete
Remek dolgokat fogunk együtt megélni,tenni,ha ebben szerető,kedves és gondoskodó partnereim lesztek.Különösen fontos számomra a békesség,a kiegyensúlyozottság.Kíméljetek meg,amennyire lehet,a zajos és hosszantartó rokoni látogatásoktól.Nem bírom,ha a kiságyam fölé hajolva gügyögnek,cuppogtatnak.Kis adagokban szeretem,ha bebusgatnak,de a túl hangos beszéd síróssá tesz.Igénylem a megbízható rendszerességet.Alkossuk meg a napirendet s azután attól lehetőleg soha ne térjünk el túlságosan.A bizalmamat nem könnyű elnyerni.Óvatos vagyok,megfigyelek,töprengek,feldolgozok.Nagyon igényes vagyok,a szabályok,elvárások érdekelnek,igyekszem ezeket betartani,végrehajtani.A kellemes,harmonikus,közös étkezések rendkívüli módon erősítik bennem a családi összetartozás érzését,s biztonságot nyújtanak.Számomra kifejezetten fontos,hogy környezetem jól átlátható,könnyen értelmezhető legyen.Szolíd szobára vágyom,ahol könnyű rendet tartani,takarítani.A zsúfoltság és a bonyolultság nyugtalansággal tölt el.Szeretem a rendet.Ritkán mutatom ki nyíltan az érzelmeimet.Nagyon érzékeny,finom lelkű gyerkőc vagyok.Titkos gondolataimat,legbensőbb érzéseimet nem mutatom ki.Szorgalmam,engedelmességem lenyűgözi a tanítókat.Az osztálytársaimban idővel méla utálatot válthat ki,hogy elmulasztott kötelezettségeik ,vagy szabálysértéseik miatt leteremtem őket.Midezt őszinte segíteni akarásból,jó szándékkal teszem,s nem értem,hogy miért nem látják be:csak nekik akarok jót.Létem csodálatos sziklaormának tetején ezt a feliratot olvashatjátok:RÁM LEHET ÉPÍTENI!!!
sunny fx

Shocked
Rend nincs, szabályok nincsenek (egyszerűen nem léteznek), szorgalom és másnak megfelelés? dehogy, csak,ha neki magának érdekes, az érzelmeket kimutatja, igazi "széplélek" (nem ritka az ilyen mondat,h anya szeretlek stb.) a szolídnak nem nevezhető szobában begyűjtve minden érdekes dolog; napirend nem tartható, még a élegrövidtávúbb tervezés sem, mert minden a pillanatnyi érdeklődéstől függ... asszem az én fiamnak nagyon erős lehet az ascendense (meg az egója Laughing ) Rolling Eyes
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 03. 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"...előbb minden felnőtt gyerek volt.
(De csak kevesen emlékeznek rá.)"
/Antoine de Saint-Exupery/
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 03. 23:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pedig azt hittem,hogy segítettem. sunny fx
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 04. 08:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:
Pedig azt hittem,hogy segítettem. sunny fx

Köszönöm, Te igazán mindent megtettél Smile
Bús Királylány
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 04. 09:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tapasztalataim a bak gyermekkel teljesen megegyeznek Caráéval......
Rend.....? hát olyan nincs....
Mindenféle kacatok szanaszét........
De az biztos, hogy igazi szép lélek.
De az én fiam befeléforduló és szabálytartó.

queen
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Sziámi cica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 04. 09:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:
A BAK-gyermek üzenete
sunny fx

No, hát ez nagyrészben igaz rám. A kiemelések meg tutin. Főleg az a rokonlátogatós. Utálom. És a zajos szórakozásokat is. Meg a túlzsúfolt tereket. És tényleg támaszkodnak rám...Ha eltűnnék, dugába dőlnének... Wink

Az én Szűz húgom maga a megtestesült káosz. A legnagyobb poén az volt, amikor az ágya alól kiszedtünk egy alufóliába csomagolt szendvicset, amely már zöld penésszel volt bevonva. Laughing
Mert a szerelem erősebb, mint a halál"

Oldalam: www.csodakert.eoldal.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mit gondoltok, lehet e válltoztatni úgy lényegében azon a karakterisztikákon amit egy egy csillagkép, veleszületett adottságként előrejelez? Lehet-e, maradandó károsodás nélkül, rákényszeríteni pl egy iker gyereket, hogy ne beszéljen olyan sokat?
Milyen módszerekkel lehet?
Túlbeszélni ?
vagy ?
Vagy meggyőzni érvekkel
Celtic Moon
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 15:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="hiaklo"]Mit gondoltok, lehet e válltoztatni úgy lényegében azon a karakterisztikákon amit egy egy csillagkép, veleszületett adottságként előrejelez? Lehet-e, maradandó károsodás nélkül, rákényszeríteni pl egy iker gyereket, hogy ne beszéljen olyan sokat?
Milyen módszerekkel lehet?

Meg lehet próbálni ezt-azt és még az is lehet, hogy ideig-óráig lesz változás, de senki nem tud kibújni a bőréből, ha mégis akkor meg nem érzi jól magát.
Egy gyereknek a teljes személyiség struktútrája kialakul 7 éve korára.. onnan már csak csiszolódik.
Én azt mondom, hogy minden embert hagyni kell azzá lenni, ami lenni akar, természetesen egyfajta keret és terelgetés szükséges, hiszen egy gyerek az gyerek, de alapvetően átformálni nem szabad.

Az enyémek is csak nőnek mellettem mint a gomba, az egyik ilyen, a másik olyan, a harmadik meg amolyan.
Ahány annyi féle, egy dolog közös csak bennük, hogy mindnek azonosak a szülei, és a háttér.
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Celtic Moon írta:

Meg lehet próbálni ezt-azt és még az is lehet, hogy ideig-óráig lesz változás, de senki nem tud kibújni a bőréből, ha mégis akkor meg nem érzi jól magát.
Egy gyereknek a teljes személyiség struktútrája kialakul 7 éve korára.. onnan már csak csiszolódik.
Én azt mondom, hogy minden embert hagyni kell azzá lenni, ami lenni akar, természetesen egyfajta keret és terelgetés szükséges, hiszen egy gyerek az gyerek, de alapvetően átformálni nem szabad.

Az enyémek is csak nőnek mellettem mint a gomba, az egyik ilyen, a másik olyan, a harmadik meg amolyan.
Ahány annyi féle, egy dolog közös csak bennük, hogy mindnek azonosak a szülei, és a háttér.

Engem pontosan az érdekelne, hogy hogyan éred el pl azt, hogy ne nyúljon konnektorba? Vagy hogy ne beszéljen "csúnyán"??
vagy ha már elhangzik valami mi a reakciód?
Pl. egyiknél, másiknál, harmadiknál!
Az elméletet azt ismerem... csak a gyakorlat érdekellne! Wink Embarassed
Gonsóka
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Celtic Moon írta:

Engem pontosan az érdekelne, hogy hogyan éred el pl azt, hogy ne nyúljon konnektorba? Vagy hogy ne beszéljen "csúnyán"??
vagy ha már elhangzik valami mi a reakciód?
Pl. egyiknél, másiknál, harmadiknál!
Az elméletet azt ismerem... csak a gyakorlat érdekellne! Wink Embarassed

2-3 éve történt, hogy bent járt az üzletben egy hölgyismerősöm aki hozzáment a "pénzhez"...magyarán talált egy kőgazdag, arrogáns pasit aki elvette és közölte, hogy ezentúl nincs más dolga mint az, hogy anyja legyen az ő "trónörökösének" Rolling Eyes
Az egyik feltétel az volt, hogy a gyereknek SEMMIT sem tilthat meg, had tanulja meg a gyerek, hogy neki mindent szabad és ezáltal mindent elérhet, mindenkin átgázolhat.
Azt a gyereket 3 évesen pszihiáterhez kellett volna vinni Exclamation Exclamation Exclamation
Egy kész elmebeteg volt, ha valamit nem kapott meg rögtön, hát örjöngött. Hmm...felturbózott Waldorf-sali...azaz módszer Neutral
Nemrég rákérdeztem édesanyámnál, hogy mennyire működnek ezek az "önkifejezésen" alapuló gyermeknevelési módszerek( kedves anyukám a Gyermekegészségügyi és egészségnevelési intézet igazgatója + produkált 3 gyereket...ebből mondjuk 1 bukta volt...azaz ÉN Twisted Evil )
A lényeg, az a nevelési módszer ami a gyerek teljes szabadságán és a "semmit sem tiltunk, had találja meg a saját útját" módszeren alapul - totál bukta Exclamation Exclamation Exclamation
Ha valakinek a kezét fogom, nem biztos, hogy azért teszem mert nem bízom benne, hanem azért, hogy segítsek neki egy olyan világban amit még nem ismer. Persze ebben a "demokratikus" világban ez már lehet, hogy nem pattentó Confused
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biztos, hogy a végletek mindig valami végletet eredményeznek?
Gonsóka
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 16:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:

Hááát...szerintem igen Confused

Van valami buddhista mondás( nem tudom szó szerint idézni) arról, hogy az út amin jársz magában hordozza a célt/végeredményt is.
Ha valaki napi 4-5 doboz cigit elszív nyilván magában hordozza a tüdőrákot mint "célt" is.
A piával és a májzsugorival ugyanez a helyzet...stb.
A szélsőségek is valszeg szélsőségeket szülnek, nem Question Rolling Eyes
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gonsóka írta:
hiaklo írta:

Van valami buddhista mondás( nem tudom szó szerint idézni) arról, hogy az út amin jársz magában hordozza a célt/végeredményt is.
Ha valaki napi 4-5 doboz cigit elszív nyilván magában hordozza a tüdőrákot mint "célt" is.

Szerintem nem biztos!
Láttam én már olyan embert aki egész életén keresztül dohányzott, mégsem lett tüdőrákos, szegény olyan buta volt, hogy nem tudta, hogy azt kellett volna kapnia. Laughing Wink
De bizony olyan májzsugorodásban szenvedő embert is aki soha életében egy cigit sem szívott el, de még egyszer sem volt rendesen berugva. De viszont nagyon szerette az édességet, ebéd után mindig bevágott egy rakat "desszertet". Az elégtelen emésztés miatt viszont alkoholos erjedés folyamata indult be és ... Wink
Gonsóka
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 17:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Gonsóka írta:
hiaklo írta:

Szerintem nem biztos!
Láttam én már olyan embert aki egész életén keresztül dohányzott, mégsem lett tüdőrákos, szegény olyan buta volt, hogy nem tudta, hogy azt kellett volna kapnia. Laughing Wink
De bizony olyan májzsugorodásban szenvedő embert is aki soha életében egy cigit sem szívott el, de még egyszer sem volt rendesen berugva. De viszont nagyon szerette az édességet, ebéd után mindig bevágott egy rakat "desszertet". Az elégtelen emésztés miatt viszont alkoholos erjedés folyamata indult be és ... Wink

Igen, van ilyen is, vannak kivételek.
Nézd, nekem is az a véleményem, hogy a betegségeket elsősorban magunknak teremtjük azzal, hogy tudatában vagyunk: bizonyos cselekedeteinknek következményei lesznek. Én egy nagyon egyszerű dolgot kérdeznék:
Ha valaki minden nap lejár egy edzőterembe és súlyt emel akkor tök természetes, hogy megnőnek az izmai. Ezt mindenki tudomásul veszi és nem lepődik meg rajta.
Viszont ha valaki egész nap bagózik és tüdőrákos lesz, miért lepődik úgy meg?
A negatív dolgokat miért kezeljük máshogy mint a pozitívat?
Igen igazad van, nem minden láncdohányosból lesz tüdőrákos, DE SZINTE MINDEN TÜDŐRÁKOS LÁNCDOHÁNYOS (VOLT). Ez már viszont nem fikció hanem tény( persze itt is vannak kivételek, bányászok vagy aki vegyianyaggal dolgoznak és igen, van 1-2% akik soha nem bagóztak, de szerintem ezt most kár meglovagolni).
Vissza a témához: ha valakinek gyerekkorában mindent megengedtek nem valószínü, hogy felnőttkorában majd nem tud mit kezdeni egy odavetett "nem"-el Question Hmm.. Question Rolling Eyes
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 26, 27, 28  Következő
2 / 28 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.