Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Lehet - e a gyereket nevelni?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 26, 27, 28  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 19:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
hangya írta:
hiaklo írta:
Crying or Very sad Sajnos most a legkisebbel ezt nem tudom "eljátszani". Inkább lemond mindenről. Vagy képes és ellopja , kölcsönkér a nevünkben... Crying or Very sad de akkor is megszerzi amit akar, utána meg nagyon rövid időn belül már a földön is van, vagy kidobva az udvaron a kutyák martaléka. Wink

Ezt bizonyos vonatkozásában fel tudom fogni. A tárgyakat én is használati értékük alapján becsülöm függetlenül a pénzben kifejezett értéktől és attól, hogy mit adtam érte. Valahogyan az előre megfontolást kellene forszírozni? Hogy a tárgy birtoklása nélkül is fel tudja mérni, mire és hogyan tudja használni?

Hát igen, csakhogy ő már 17. éves és őt már én valószínűleg nem sok mindenre tudom megtanítani Crying or Very sad Embarassed

Igen Smile ez így van! Szegény Anyám jutott eszembe, aki keményen pénben kifejezett érték centrikus volt és a dolgok birtoklása volt fontos számára. Mindíg prédának tartott a más szemléletem okán és az éhenhalástól féltett. Azért megvagyok.... amire szükségem van, az megvan... Smile
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megértem én a kialakult értékrendjét, hiszen 1 éves volt amikor elkezdődött ez a "cubolódás" egyik országból a másikba, majd vissza majd megint ....
Ez a mai napig tart. Nekem is pontosan nagy lecke volt, a tárgyak értékességével kapcsolatban... Ő viszont szintén ... csakhogy neki meg most minden értéktelen, hiszen nem igazán akar semmiért megdolgozni. Embarassed
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Megértem én a kialakult értékrendjét, hiszen 1 éves volt amikor elkezdődött ez a "cubolódás" egyik országból a másikba, majd vissza majd megint ....
Ez a mai napig tart. Nekem is pontosan nagy lecke volt, a tárgyak értékességével kapcsolatban... Ő viszont szintén ... csakhogy neki meg most minden értéktelen, hiszen nem igazán akar semmiért megdolgozni. Embarassed

A mi ilyen korú kamaszunk is "hivatalból" lusta. Kisebb korában kapkodott a fűnyírásért, akkor még csak úgy mertem odaadni neki, hogy vittem mellette a villanyzsinórt. Tavaly még ha az árkot nyírtam, rámszólt, hagyd abba, nehéz az neked. Idén eszébe sem jut ilyet mondani. Crying or Very sad Optimista vagyok,hátha visszajavul... Smile
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
hiaklo írta:

A mi ilyen korú kamaszunk is "hivatalból" lusta. Kisebb korában kapkodott a fűnyírásért, akkor még csak úgy mertem odaadni neki, hogy vittem mellette a villanyzsinórt. Tavaly még ha az árkot nyírtam, rámszólt, hagyd abba, nehéz az neked. Idén eszébe sem jut ilyet mondani. Crying or Very sad Optimista vagyok,hátha visszajavul... Smile

Wink Persze! én is optimista vagyok , csak győzzem kivárni!
Én nem vagyok egy türelmes típusú Wink
Celtic Moon
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tehát:
Drogkérdés!

Hogyan reagálni?
Társulni, tiltani, jóváhagyni????[/quote]

Akkor elmondom, hogy én mit tettem, mert hogy mi a jó azt nem tudom.

A háttér.
Nagyon nyiltan beszéltem velük már kicsi koruktól kezdve minenről. Bármit kérdeztek a kornak megfeleő szinten kielégítő választ kaptak. (na erről majd mesélek egy aranyosat ha esetleg előjön a szex téma)
Nálunk pl. mindig van családki kupaktanács amikor olyan kérdésről van szó ami mindenkit érint és ebbe mindenki bele is szólhatott. Akár a három éves is a maga módján és a döntések is így születtek. Aztán vannak gyerek napok, ami csak azé a gyereké aki éppen kéri. Fontos, hogy időnként legyen ilyen. Legyen egy nap (fél nap) amikor csak rá figyelek és nincs ott a másik kettő.
Szóval mindig mindenről tudunk beszélni, hihetetlen, néha még nekem is meglepő, hogy mennyire őszinték velem.

Szóval az én reakcióm.
Elmondta a lányom, hogy kipróbálta a füvet. Elmondta, hogy milyen volt, hogyan hatott rá. És nagyon ijedten megkérdezte, hogy akkor most mit csinálok.
Megköszöntem. Megkköszöntem neki, hogy őszinte volt és beavatott engem ebbe a nyilván nyomasztó titokba. Majd elmondtam, hogy ennek milyen következményei lehetnek, hogyan hat a szervezetére. (egy teljes könyvet olvastam el a fűről). Hosszasan beszélgettünk róla. Aztán közöltem, hogy cseppet sem örülök, hogy ennyire fiatalon belekóstolt de ha már megtörtént nem tudok mit tenni. Kértem, hogy ne forduljon elő rendszeresen, hogy ne tegye csak azért, mert divat, mert buli, mert mindenki más szívja, ha nem vagyok vele is próbáljon úgy viselkedni mintha ott lennék.

Ez tavaly télen volt.
Aztán valamikor most a nyáron megkérdezte, hogy én próbáltam-e már.
Úgy döntöttem, hogy ha ő őszinte volt velem és ez nekem jól esett, sőt elvárom, akkor én sem hazudhatok. Megmondtam, hogy igen és azt is, hogy a Kedvesem mennyire rosszul lett tőle, hogy nem csak jó lehet, hanem veszélyes is és ez nem mese, hanem személyes tapasztalat.

Újra kitárgyaltuk, most már mint felnőtt a felnőttel és úgy látom ez bevált.
Tudok róla, hogy egyszer-egyszer szívnak, de biztos vagyok benne, hogy ez csak alkalomszerű és ennél a gyerekemnél ez bevált. Ismervén őt, ha nagyon kiakadtam volna, ha bütetést kapott volna, ha tiltanám akkor lehet, hogy már a rabja lenne, hiszen imád lázadni és imád ellent mondani. Így viszont kifogtam a szelet a vitorlából.

Hogy a másik kettővel lesz-e ilyen kérdés és akkor majd mit teszek azt még nem tudom.
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 15. 03:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm, ez nagyon tanulságos volt! Wink Laughing Laughing
metilujza
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 09. 04. 20:54    Hozzászólás témája: gyerek nevelés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én még nem vagyok anyuka hiszen még fiatal vagyok de szerintem lehet gyereket nevelni csak nagyon nehéz dolog. Ezt láttom testvéremben is amikor a mostohafiát neveli. Van amikor sajnos ráver de nem olyan erősen de akkor sem szabad erőszakot alkalmazni az nem vezet semmi jóra. Bár az erőszakot az apjától örökölte a bátyám, amire nem vagyok büszke. A kis gyermek pedig 6 éves, bár nem valami jó gyerek elég rossz. Még a testvérem fiát aki azért jó gyerek bele tudja vinni a rosszba. Látszik azért az, hogy testvérem első felesége milyen jól neveli a gyereküket, mert ez látszik a viselkedésén. Mig a másik nő az szerinten nem annyira hiszen nem fogad szót. Ebből ítélve az első felesége jobb anya. Az anyának is való.

Szeretettel üdvözöllek benneteket: Metilujza
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 09. 04. 21:59    Hozzászólás témája: Re: gyerek nevelés Hozzászólás az előzmény idézésével

metilujza írta:
Sziasztok!

Én még nem vagyok anyuka hiszen még fiatal vagyok de szerintem lehet gyereket nevelni csak nagyon nehéz dolog. Ezt láttom testvéremben is amikor a mostohafiát neveli. Van amikor sajnos ráver de nem olyan erősen de akkor sem szabad erőszakot alkalmazni az nem vezet semmi jóra. Bár az erőszakot az apjától örökölte a bátyám, amire nem vagyok büszke. A kis gyermek pedig 6 éves, bár nem valami jó gyerek elég rossz. Még a testvérem fiát aki azért jó gyerek bele tudja vinni a rosszba. Látszik azért az, hogy testvérem első felesége milyen jól neveli a gyereküket, mert ez látszik a viselkedésén. Mig a másik nő az szerinten nem annyira hiszen nem fogad szót. Ebből ítélve az első felesége jobb anya. Az anyának is való.

És gondolom,te az első feleséget kedvelted,míg a másikat kevésbé.De nem erre akarok reagálni.
Azt írtad,hogy a bátyád ráver a kisfiúra,és ezt a nevelési stílust az édesapátoktól örökölte.Azt hiszem,itt van a kutya elásva.A nevelési minta öröklődik.Tudom,hogy vannak kivételek.A tapasztalatom azonban az,hogy a kiabálós,verekedős gyerekekkel otthon is "keményen" bánnak.Ez nem azt jelenti,hogy rendszeresen megverik őket,de kaptak már néhányszor jó kiadós verést.Akit erőszakos módszerekkel tartanak kordában,azok a konfliktusokat erőszakkal próbálják megoldani.Ez persze nem mindig vezet eredményre,de az első reakció a durvaság szokott lenni.A kemény bánásmód alatt azt is értem,hogy bár fizikálisan nem bántják a gyereket a szülei,de kiabálnak velük,szidalmazzák őket rendszeresen.Ilyen családi háttérrel "megáldott-megbüntetett"gyerek persze,hogy támadóan lép fel már a bölcsödében egy játék megszerzésekor.
sunny fx
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 09. 04. 22:52    Hozzászólás témája: Re: gyerek nevelés Hozzászólás az előzmény idézésével

metilujza írta:
Sziasztok!

Látod Lujzika, a példa rád is ragadt. Mitől rossz a gyerek? Nem arról van szó, hogy olyan dolgot csinál, amivel árthat magának, a környezetének? Vagy esetleg neadjisten zavarja a felnőtteket? Bizony hajlamosak vagyunk a gyereket minősíteni rossznak, holott csak az rossz, amit csinál. És jajj de sokszor minősítünk rossznak olyan cselekedetet is, ami nem ártalmas, csak zavarja az igen fontos TV nézésünket, vagy más hasonló tevékenységünket.
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 28. 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A gyermekeimmel kapcsolatban felmerült események tükrében, újra csak megerősíteni tudom, hogy... MOST MÁR NEM!

Valahol azt olvastam, hogy egy gyerek kb. 3 éves koráig nevelhető... utána viszont ...
No most ... ha ott valamikor amikor a gyerekem 3 éves volt...
és előtte... egy nagyon mély depressziós időszakom volt...
ez abban az időben volt amikor szinte üldözési mánia szerűen átköltöztettem a családom magyarországi "otthonunkba" ...
No ebben az időben mindennel törődtem csak a pici gyrekemmel annyit hogy ne halljon éhen és ne visítson Ha csak lehetett "lepasszoltam" valakinek. Ez legtöbbször az ekkor 12 éves fiam volt Surprised aki szintén kipróbálta a drogot Surprised Embarassed

Confused akár hogy is volt... nem tudom visszapergetni az időt.

Mai eszemmel lehet, hogy másképp lenne...
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 28. 16:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
A gyermekeimmel kapcsolatban felmerült események tükrében, újra csak megerősíteni tudom, hogy... MOST MÁR NEM!

Valahol azt olvastam, hogy egy gyerek kb. 3 éves koráig nevelhető... utána viszont ...

Ezt én is olvastam - látom is a rokonságban, amikor az anyuka a 13 éves gyerekét próbálja nevelni. Akkor már cseszheti, én úgy gondolom ebben az életkorban márcsak tanácsokat adhatok neki, de nevelni már nem lehet.

Azért nehéz ám - olyan pici egy 3 éves gyerkő.......
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 29. 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
hiaklo írta:

Ezt én is olvastam - látom is a rokonságban, amikor az anyuka a 13 éves gyerekét próbálja nevelni. Akkor már cseszheti, én úgy gondolom ebben az életkorban márcsak tanácsokat adhatok neki, de nevelni már nem lehet.

Confused Pláne az újszülött...
és mint a videofelvevő... éjjel nappal... Confused
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 29. 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Mona írta:
hiaklo írta:

Confused Pláne az újszülött...
és mint a videofelvevő... éjjel nappal... Confused

Nehéz egy pici gyerek fejével gondolkodni, látni a világot - pedig kell ez is, hogy megértsük sokszor, hogy mit is szeretne. Amit mi adott esetben hisztinek vélünk, az adódhat meg nem értésből is.

Én mindig úgy gondoltam, hogy a gyereknek a szülő a minta. Ha látja, hogy én hogy viszonyulok az emberekhez, ha látja, hogy én tényleg odafigyelek rá, akkor joggal elvárhatom tőle, hogy pl. ő is figyeljen rám., hogy az embereknek illik köszönni, neadjisten visszaköszönni...stb.
És kellennek azok a bizonyos határok! Mert próbálgatják ám, hogy meddig lehet elmenni! Úgy észrevenni, amikor direkt figyeli, hogy feszül-e még az a bizonyos húr..... Smile
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 29. 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:

Nehéz egy pici gyerek fejével gondolkodni, látni a világot - pedig kell ez is, hogy megértsük sokszor, hogy mit is szeretne. Amit mi adott esetben hisztinek vélünk, az adódhat meg nem értésből is.

Én mindig úgy gondoltam, hogy a gyereknek a szülő a minta. Ha látja, hogy én hogy viszonyulok az emberekhez, ha látja, hogy én tényleg odafigyelek rá, akkor joggal elvárhatom tőle, hogy pl. ő is figyeljen rám., hogy az embereknek illik köszönni, neadjisten visszaköszönni...stb.
És kellennek azok a bizonyos határok! Mert próbálgatják ám, hogy meddig lehet elmenni! Úgy észrevenni, amikor direkt figyeli, hogy feszül-e még az a bizonyos húr..... Smile

Bizony!
Csak most én már sokkal kedvezőbb helyzetben vagyok, mivel most pl. a pici unokámat nem kell nevelnem... elég csak szeretnem...
Szegény lányom mit kínlódik... még erölködik... Laughing Laughing Laughing azt képzeli... no de majd meglátja... Wink
Én csak mosolygok és "páholyból"nézem az erőfeszítéseit...
Néha azért nem bírom "cérnával" és elterelem a pici figyelmét valami meghökkentővel ...
Sokkal könnyebb egy nagymamának mint anyukának... Confused
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 29. 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
Mert próbálgatják ám, hogy meddig lehet elmenni! Úgy észrevenni, amikor direkt figyeli, hogy feszül-e még az a bizonyos húr..... Smile

Áhh... a hugom 15 éves, de még mindig pattingatja azt a bizonyos húrt.... a kis balalajkás. Twisted Evil
(Pedig már be is pasizott! Mégis gyerek... Wink )
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 26, 27, 28  Következő
4 / 28 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.