Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ilyen volt - ilyen lett
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 02. 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Az volt ugyanis az ok,hogy én MAGAMBAN nem mentem be ELSŐRE sehova...(Ma sem szoktam amúgy...)

...a fősulin mondta egyszer az egyik fazon,hogy megy bevásárolni némi élelmiszert,nem megyek énis vele? Én meg mondtam neki,hogy rendben, megyek akkor énis vele...Aztán kimentünk a városba...Mentünk erre,mentünk arra,metróztunk is meg minden,aztán egyszercsak odaértünk egy bevásárlóközponthoz a metróbol feljőve,meg egy aluljáróbol kiérve...Nos...Ez volt a " Skála metró"...Ott bevásároltunk,éshát mivel ez volt az első élelmiszerbolt Pesten,ahova eljutottam,hát akkor ODA IS JÁRTAM VISSZA MINDIG...

Nem kötözködésképp, de akkor a diszkókkal mi a helyzet? Úgy tudom több diszkóban is voltál. Érdekes, hogy diszkót megismertél többet is, de egy "másik közértbe" nem mentél el. Ez nekem fura, két kifli miatt biztosan nem utaztam volna át a fél várost, de hát nem vagyunk egyformák...
Szóval ha jól rémlik a 70-es topicban mesélted, hogy hogy jutottál el az első diszkóba nagybátyad által. És a többibe?
A "közértes" példádból kiindulva ragaszkodnod kellett volna ahhoz a diszkóhoz, amelyet először megismertél.
És ha most az lesz a válsz, hogy de valakik elvittek másik diszkóba, de másik közértbe nem - ami azért valljuk be egy sokkal hétköznapibb dolog - akkor tényleg azt kell mondanom, amit te szoktál mondani, hogy elég fura szerzet vagy. Mindezt persze úgy, ahogy te szoktad mondani magadról, semmi esetben sem megbántani akarlak ezzel.
Érted, mire akarok kilyukadni?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 03. 09:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Pedig tényleg ez volt a helyzet...Felnőtt koromban is úgy jutottam el az "első" diszkóba, hogy egy baráti társasággal mentem...És minden más diszkóba is...Persze miután egyszer már voltam valahol,utána már ha úgy jött ki a dolog,mentem én egyedül is gond nélkül, de első alkalomkor semmiképp...Aztán nem véletlenül emlegettem régebben ugye "kedvenc" diszkót, meg "törzsasztalt" sem...Hacsak mód volt rá,mindig a megszokott helyekre jártam,meg a megszokott asztalokhoz ültem...Meg a megszokott diszkócimborákkal kacarásztam,meg a megszokott diszkóbarátnőkkel mentem ki időnként a közeli parkokba,elhagyatott,sötét helyekre...Szóval valóban fura alak voltam...Valszeg az introvertságon felül lehetett még némi autizmusom is,vagy Asperger szindrómám...(Amúgy a mai napig is olyan vagyok sokszor,mint "Monk, a flúgos nyomozó"...Pl. a tornázásoknál amikor emelem az ismétlésszámot, MINDIG vagy páros számmal emelem,vagy öttel...El nem tudnám viselni azt,hogy mondjuk eggyel,hárommal,héttel,kilenccel emeljem az ismétlésszámokat...Mindig kettővel,néggyel, öttel,hattal,nyolccal,és tízzel szoktam emelni...Fura alak vagyok valóban...)
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 03. 10:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyógyfürdőkbe én még sohasem jártam,de ez mondjuk nem véletlen dolog,mivel nincs szükségem sose "gyógyulásokra,terápiákra", meg hasonló dolgokra...Tehát ebböl következően gyógyfürdőkre sincs szükségem soha...Viszont ettöl függetlenül pl.a "Rudasba" szerettem volna mindigis eljutni,dehát sajnos nem volt még eddig módom rá...( Igen...Jól sejted a dolgot...Mivel nem volt olyan ismerősöm annó Pesten,aki "elvitt volna oda először", hát akkor nemis tudtam sose eljutni abba a nevezetes fürdőbe...) De a Rudasba is kizárólag csak a " hangulat" okán szerettem volna mindigis eljutni...Borzongató érzés,meg gondolat lenne az,ha belegondolhatnék abba,hogy "itt,pontosan ezen a helyen,ezek között az oszlopok között,EBBEN A MEDENCÉBEN ezelőtt 4-500 évvel török basák,meg janicsárok,dervisek,stb,stb, ücsörögtek ezen medencében,meg a medence szélén,és közben törökül kuruttyoltak,és emlegették ugye sűrűn " Allah" nevét...Fura érzés lenne ebbe belegondolni...Amúgy mikor és hogy jutottál el pl.a " Rudasba"? És milyen élmény volt?Ez a kérdés ugyanúgy érvényes a "Széchenyi" fürdőre is...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 03. 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade még vannak ám fura szokásaim,Szami...Nem tudom,hogy írtam-e már azt,hogy pl. betegesen undorodok pl. a PÉNZTÖL...A pénz fogalmátol is,meg a valós mivoltátol is...Ha csak lehet,még azt is kerülni szoktam mindig, hogy a kezembe vegyem azokat az undorító,és visszataszító,színes papírdarabokat...(Pl.lehet, hogy hihetetlenül hangzik majd amit most fogok írni,de én még azzal sem vagyok tisztában teljesen,hogy milyen címletü bankók vannak forgalomban jelenleg,meg hogy ezek a bankók hogy néznek ki...Meg hogy kik vannak rajtuk ábrázolva...)Szóval ebböl kiindulva én akárhova mentem valahova társasággal,igyekeztem mindig úgy intézni a dolgot,hogy ne nekem kelljen fizetni...Ezt nem úgy értem,hogy mondjuk szerettem "potyázni", hanem úgy értem a dolgot,hogy ami fizetnivaló rám hárult valahol,azt odaadtam a velem lévő illetőnek,és ő fizetett aztán mindig...Pl.ha hölgyekkel mentem valahova, moziba,diszkóba,presszóba,fagyizni,vagy akárhová, akkor az én fizetnivalómat mindig odaadtam az adott hölgynek,és aztán ő fizetett...A másik furcsa szokásom meg az volt mindig,hogy én sohase " hívtam meg nőket" sehova,meg semmire...Ha elmentem egy hölggyel randizni mondjuk,akkor mindig úgy intéztem a dolgokat,hogy mondjuk az első kört pl.egy fagyizónál én álltam,de a másodikat már a hölgy...A harmadikat aztán megint én,a negyediket meg újra a hölgy...De persze KONKRÉTAN TERMÉSZETESEN MINDIG A HÖLGY FIZETETT MINDENÜTT...Sose én...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 30. 09:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Gyógyfürdőkbe én még sohasem jártam,de ez mondjuk nem véletlen dolog,mivel nincs szükségem sose "gyógyulásokra,terápiákra", meg hasonló dolgokra...Tehát ebböl következően gyógyfürdőkre sincs szükségem soha...Viszont ettöl függetlenül pl.a "Rudasba" szerettem volna mindigis eljutni,dehát sajnos nem volt még eddig módom rá...( Igen...Jól sejted a dolgot...Mivel nem volt olyan ismerősöm annó Pesten,aki "elvitt volna oda először", hát akkor nemis tudtam sose eljutni abba a nevezetes fürdőbe...) De a Rudasba is kizárólag csak a " hangulat" okán szerettem volna mindigis eljutni...Borzongató érzés,meg gondolat lenne az,ha belegondolhatnék abba,hogy "itt,pontosan ezen a helyen,ezek között az oszlopok között,EBBEN A MEDENCÉBEN ezelőtt 4-500 évvel török basák,meg janicsárok,dervisek,stb,stb, ücsörögtek ezen medencében,meg a medence szélén,és közben törökül kuruttyoltak,és emlegették ugye sűrűn " Allah" nevét...Fura érzés lenne ebbe belegondolni...Amúgy mikor és hogy jutottál el pl.a " Rudasba"? És milyen élmény volt?Ez a kérdés ugyanúgy érvényes a "Széchenyi" fürdőre is...

Óh, de rég jártam erre, ezt már majdnem el is felejtettem!
Jaj, Titusz, most megint csak egy fejcsóválós szmájlit kellene idetennem!
Hát ki mondta azt, hogy gyógyfürdőkbe csak gyógyulni, meg terápiára lehet járni, ne csináld már! Total egészségesen mentem mindig is. Nem csak a reumás tagjait áztatja valaki egy gyógyfürdőben.
Szerinted én miért jártam, járok?
Simán jól esik csak a víz közelsége, az hogy vízben van az ember. Pihentető, relaxáló. Nem tudom mi lehettem előző életemben, mert most - bár Tűz jegyű vagyok, - imádom a vizet. Legyen az akár természetes víz, egy folyó, egy tó, már csak a partján ülve is megnyugszom. Ha pedig megérintem a vizet, vagy bele is merülök, hatalmas, határtalan nyugalmat érzek.
(Egyszer megcsináltam egy tesztet, aszerint előző életemben egy arisztokrata hölgy voltam, aki a Titanic tragédiájakor vízbe fúlva vesztette életét - nos, ez ennek pont ellentmond)

Úszni is lehet, úszómedence is van minden gyógyfürdőben, szóval ez pont hogy "egészséges", tehát egészségmegőrzésre is jó.

Mind a Rudas, mind a Széchenyi csodaszép.
Egyszer voltam a Széchenyiben a bátyámmal, meg a feleségével, de akkor én még általános iskolás voltam, még nem tudtam eléggé értékelni.
Később már úgy jutottam el, hogy el akartam jutni ezekre az "előkelőbb" helyekre is, invitáltam barátnőmet, hogy egyszer-egyszer menjünk el oda is. Szóval azok a látogatások kuriózumok voltak számomra, figyeltem az épület szépségére is, nekem melegséget sugároztak. Sokszor bolondoztunk barátnőmmel ezelött úgy 25-30 évvel, hogy "majd ha mi is olyan öregek" leszünk, mint az öregek, akik akkor voltak a termálfürdőkben, hogy majd akkor is ide fogunk járni, mert akkor már ráérünk.
Eltelt 25 év, időnként járunk együtt is uszodába, és tervben van, hogy nem csak a Dagály-t nézzük meg idén, hanem esetleg elugrunk valamikor a Széchenyi-be is.
(Már gyerekkoromban is hallottam azt rebesgetni, hogy a Széchenyi a "melegek" gyülekezöhelye volt...én ezt sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom, annyiból, hogy életemben vagy háromszor jártam ott.)
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 30. 12:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hű...Ha a "Széchenyi" a homoszexuálisok gyűjtőhelye volt egykoron, akkor még szerencse,hogy sose jutottam el oda...Meg ezek után nemis hiányzik akkor,hogy eljussak oda...A "Rudassal" mi a helyzet? Állítólag a medencéje még ma is olyan 8 szögletü moszlim jellegü,mint amilyennek építették egykoron a törökök,mint rituális fürdőt...A "Vajdahunyad" másolatvárban jártatok régebben a barátnőiddel,vagy csak sétálgattatok a környékén?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 30. 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hű...Ha a "Széchenyi" a homoszexuálisok gyűjtőhelye volt egykoron, akkor még szerencse,hogy sose jutottam el oda...Meg ezek után nemis hiányzik akkor,hogy eljussak oda...A "Rudassal" mi a helyzet? Állítólag a medencéje még ma is olyan 8 szögletü moszlim jellegü,mint amilyennek építették egykoron a törökök,mint rituális fürdőt...A "Vajdahunyad" másolatvárban jártatok régebben a barátnőiddel,vagy csak sétálgattatok a környékén?

Igen, így van, a 8 szögletű medencéje most is megvan, én kb. 20 éve jártam ott, azóta felújították, az ásványvíz palackozó üzem ott megszűnt, azóta azt a részét is hozzáépítették a fürdőhöz.

A Rudas

A Vajdahunyad Vára (másolata) a Városligetben...ha tudnád milyen sokat jártam arra...volt, hogy csak ültem egy padon és néztem a várat, főként a tó felőli oldaláról. Nagy kedvencem, szeretem, csodaszép a vár is és a környéke is, a tóval, a hidakkal. De voltam bent is többször. Hisz ott van a Mezőgazdasági Múzeum, állandó és időszaki kiállításaival.
Gyerekkoromból emlékszem, hogy volt ott egy nagy kitömött medve, két lábon állva, gyerekként mindig féltem tőle.
Te jártál arra?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 30. 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze...Jártam a "Vajdahunyad" vár környékén annó énis rengeteget...De mivel mindig csak egymagamban jártam arra, hát sose került arra sor,hogy be is menjek az épülebe, max. csak az udvarát jártam körbe néhányszor...(Szóval ahogy elnézem a dolgokat,megint csak gyakran jártunk annó UGYANAZON A HELYEN,néhányszor valszeg ugyanabban az időben is, aztán jó szokás szerint ott sem tudtunk akkor sehogyse összeismerkedni...Hát...Én már nemis mondok semmit se minderre...)
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 30. 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Hadtörténeti múzeumban jártál már? Akár annó,akár most? Oda is nagyon szerettem járni pesti koromban...Meg rengeteget lófrásztam az esztergomi rondellán kiállított néhány,több száz éves ágyú között,meg azok környékén...Gyakran még éjszaka is,mivel olyankorra már elcsendesedett teljesen a környék...Állítólag ezen ágyúk nagyrészét mostanra már elvitték a rondellárol...Te tudol erröl valamit?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 30. 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Persze...Jártam a "Vajdahunyad" vár környékén annó énis rengeteget...De mivel mindig csak egymagamban jártam arra, hát sose került arra sor,hogy be is menjek az épülebe, max. csak az udvarát jártam körbe néhányszor...(Szóval ahogy elnézem a dolgokat,megint csak gyakran jártunk annó UGYANAZON A HELYEN,néhányszor valszeg ugyanabban az időben is, aztán jó szokás szerint ott sem tudtunk akkor sehogyse összeismerkedni...Hát...Én már nemis mondok semmit se minderre...)

Pedig ott sokat jártam én is egyedül, és abban az időszakban leginkább, amikor te Pesten éltél.
Van ez így!!!
Tudom, hogy nem vagy oda az amerikai filmekért, de van egy olyan film, aminek az a címe, hogy; "A nő kétszer".
Egyszer ha arra vetemednél, hogy nagyon nem tudsz mást nézni, esetleg keress rá. Tudom, hogy nem fog neked tetszeni, de nekem tetszik az a film. Az én kedvemért meg úgysem fogod megnézni - nem is kérem. Csak úgy mondtam, mert most eszembe jutott, kimondani, nehogy bennem maradjon a gondolat...

Arról szól, hogy mennyire pillanatokon múlik, múlhat életünk folyása, miképp alakulna így, és miképp úgy...

A nő kétszer - bemutató
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 30. 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emlékszem a várral kapcsolatban arra is,hogy volt a fehérvári rondellátol nem messze észak felé egy kis lépcső is a várfalban...Ismerted annó ezt a kis lépcsőt,Szami? Egyszer,amikor már késő este jártam arra,láttam egy fiatalasszonyt egy babakocsival,amint próbálta volna felhurcolni a babakocsit a várfalra,de sehogyse boldogult a feladattal...Ezt látva odamentem a hölgyhöz,és felajánlottam neki,hogy segítek felvinni a babakocsit a várfalra...A hölgy örömmel belement a dologba,úgyhogy kettesben már sikeresen felis vittük a babáját babakocsistol a bástyasétányra...Ott megálltunk egy kicsit szusszanni egyet,és amíg megpihentünk, láttam a hölgyön,hogy kicsit hosszasan meg mélyen a szemembe néz időnként nagy várakozóan...Aztán mivel látta,hogy nem szólok mindezek ellenére sem semmit, hát nagy hálálkodásba kezdett kis idő múlva amiért segítettem neki felvinni a babakocsit,közben pedig újracsak mélyen a szemembe nézett nagy sokatmondóan...Egy pillanatra megfordult a fejemben az,hogy: "Na itt az alkalom arra,hogy akkor ma este is összeszedjek egy kellemesnek kinéző szexuális alkalmat" de aztán a tekintetem ráesett a babakocsiban alvó kisgyerekre...És erröl a látványrol eszembe jutott az is egyböl,hogy a hölgynek valszeg nemcsak kisgyereke,de férje is lehet alighanem...Érdekes dolog az,hogy más esetekben az ilyesmi gondolat sose zavart,de EBBEN AZ ESETBEN valahogy akkor és ott, mégiscsak zavart...Úgyhogy ránéztem mégegyszer a babakocsiban békésen szundikáló kisgyerekre,aztán illedelmesen elköszöntem az anyukájátol,és mentem tovább a dolgomra...Furcsa dolog az,hogy erre az esetre még 30 év múlva is jól emlékszem...Valszeg ennek a dolognak az oka az lehet,hogy még a mai napig sem tudom eldönteni,hogy jól döntöttem-e abban a szituban...Meg kicsit furdallt a kíváncsiság titokban mindigis, hogy ugyan "milyen lehetett volna azzal az anyukával az ágyban"? Hát...Valszeg mostmár sose fogom megtudni...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 30. 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Pedig ott sokat jártam én is egyedül, és abban az időszakban leginkább, amikor te Pesten éltél.
Van ez így!!!
Tudom, hogy nem vagy oda az amerikai filmekért, de van egy olyan film, aminek az a címe, hogy; "A nő kétszer".
Egyszer ha arra vetemednél, hogy nagyon nem tudsz mást nézni, esetleg keress rá. Tudom, hogy nem fog neked tetszeni, de nekem tetszik az a film. Az én kedvemért meg úgysem fogod megnézni - nem is kérem. Csak úgy mondtam, mert most eszembe jutott, kimondani, nehogy bennem maradjon a gondolat...

Arról szól, hogy mennyire pillanatokon múlik, múlhat életünk folyása, miképp alakulna így, és miképp úgy...

A nő kétszer - bemutató
Jó...Rendben...Megnézem akkor ezt a fellinkelt filmet,valszeg még majd ma este,aztán majd idővel megírom a meglátásaimat róla...Viszont most lépnem kell mára...Majd jövök még valamikor...Szia.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 30. 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Emlékszem a várral kapcsolatban arra is,hogy volt a fehérvári rondellátol nem messze észak felé egy kis lépcső is a várfalban...Ismerted annó ezt a kis lépcsőt,Szami? Egyszer,amikor már késő este jártam arra,láttam egy fiatalasszonyt egy babakocsival,amint próbálta volna felhurcolni a babakocsit a várfalra,de sehogyse boldogult a feladattal...Ezt látva odamentem a hölgyhöz,és felajánlottam neki,hogy segítek felvinni a babakocsit a várfalra...A hölgy örömmel belement a dologba,úgyhogy kettesben már sikeresen felis vittük a babáját babakocsistol a bástyasétányra...Ott megálltunk egy kicsit szusszanni egyet,és amíg megpihentünk, láttam a hölgyön,hogy kicsit hosszasan meg mélyen a szemembe néz időnként nagy várakozóan...Aztán mivel látta,hogy nem szólok mindezek ellenére sem semmit, hát nagy hálálkodásba kezdett kis idő múlva amiért segítettem neki felvinni a babakocsit,közben pedig újracsak mélyen a szemembe nézett nagy sokatmondóan...Egy pillanatra megfordult a fejemben az,hogy: "Na itt az alkalom arra,hogy akkor ma este is összeszedjek egy kellemesnek kinéző szexuális alkalmat" de aztán a tekintetem ráesett a babakocsiban alvó kisgyerekre...És erröl a látványrol eszembe jutott az is egyböl,hogy a hölgynek valszeg nemcsak kisgyereke,de férje is lehet alighanem...Érdekes dolog az,hogy más esetekben az ilyesmi gondolat sose zavart,de EBBEN AZ ESETBEN valahogy akkor és ott, mégiscsak zavart...Úgyhogy ránéztem mégegyszer a babakocsiban békésen szundikáló kisgyerekre,aztán illedelmesen elköszöntem az anyukájátol,és mentem tovább a dolgomra...Furcsa dolog az,hogy erre az esetre még 30 év múlva is jól emlékszem...Valszeg ennek a dolognak az oka az lehet,hogy még a mai napig sem tudom eldönteni,hogy jól döntöttem-e abban a szituban...Meg kicsit furdallt a kíváncsiság titokban mindigis, hogy ugyan "milyen lehetett volna azzal az anyukával az ágyban"? Hát...Valszeg mostmár sose fogom megtudni...

Gondolom, azóta is álmatlanul forgolódsz emiatt minden éjjel...szegénykém...eggyel több, vagy kevesebb, nem mindegy???
Volt jegygyűrűje?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 30. 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha tudod,majd próbáld már meg fellinkelni valahonnan a teljes filmet is...Valahol csak megvan,aztán majd megnézem akkor...De most tényleg léptem mára...Szia.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 30. 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Ha tudod,majd próbáld már meg fellinkelni valahonnan a teljes filmet is...Valahol csak megvan,aztán majd megnézem akkor...De most tényleg léptem mára...Szia.

Remélem, ez jó és lejátszható.
https://videa.hu/videok/film-animacio/a-no-ketszer.1998-qD4aTj59Xt9ruNJe

Igencsak meglepődnék, ha végignéznéd, mert tuti azt mondod, hogy ez csajoknak való film. Kevés romantikus filmet szeretek, de ez csak részben az, elgondolkoztató és kicsit fantasztikus.
Kis segítség: bár két szálon fut két cselekmény, a helyszín és az idő ugyanaz. Mindig van valami segítség, ha gond lenne, hogy éppen a lány melyik énje szerepel: a fején egy sebhely, vagy más frizura.

Itt egy kritika:
"...a két nem is állandóan azon van, hogy elérje a másikat, de igazság szerint mindig is csak megközelíteni képes.

A nő kétszer is ezt a kapcsolatot állítja a középpontba, két olyan alternatív lehetőség összevetésével, amellyel a filmtörténet igen csak ritkán él. Ez a MI LENNE, HA - gondolata. Egyszerre két film zajlik a szemünk előtt, ami dupla koncentrációra késztet bennünket. Két szál (két alternatíva) fut párhuzamosan, ugyanazon szereplőkkel. Hogy mégsem veszítjük el a fonalat az azonos tér, azonos idő, de különböző történések pulzálásában, az egyrészt Peter Howitt rendezőnek köszönhető, aki olyan finoman illeszti össze az egyes jeleneteket, amennyire az csak lehetséges, másrészt pedig Gwyneth Paltrow kitűnő játékának. A metróbeli jelenetben Helen (Gwyneth) két dimenzióba szakad szét, amely aztán úgy távolít egymástól, mint a szétfutó egyenesek. Innentől kezdve Gwynethnek is két arca van, ez az, ami megakadályozza, hogy a néző összezavarodjon."

Forrás:https://moziplussz.hu/kritika/146/a-no-ketszer
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Következő
12 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.