Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ilyen volt - ilyen lett
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 30. 23:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Végignéztem akkor iszonyú erőfeszítéssel a fellinkelt filmet Szami,ha már egyszer megígértem, hogy végignézem...De hogy mégegyszer megnézzem,arra nincs Isten,aki rá tudna venni...(Csak reménykedni tudok abban,hogy minnél hamarabb jön valami erő,ami ezt az "amerikát", meg a KORTÁRS filmjeit is el fogja már végre pusztítani örök időkre a világbol,mert ez az állam,meg legfőképpen annak a mentalitása,GONDOLKODÁSMÓDJA ,a mai filmjei,egy iszonyat szerintem...)Sajnos nem fogok tudni veled eszmét cserélni a filmröl,mivel a szó szoros értelmében egy mukkot sem értettem a film jórészéböl...Odáig tudtam csak úgy-ahogy követni a történetet,hogy a főszereplő tyúkot kirúgták a munkahelyéröl,aztán ment a metróba,ahol egyszercsak elkezdett visszafelé folyni az " idő" vagy mi...Utána meg valami számomra ÍRTÓZATOSAN ELLENSZENVES kinézetü meg viselkedésü pali elkezdett a nőcinek valami elképesztően idegesítő,meg irritáló sódert nyomni,amit az békésen végighallgatott...(Én a nőci helyében már három mondat után úgy képen vágtam volna azt az erőszakos, dumagép fazont,hogy elszállt volna mint a győzelmi zászló...Aztán ennyi...És itt akkor ugye véget is ért volna a film...Tíz perc után...) Eddig jól mondom a lényeget? Na...INNENTÖL KEZDVE tovább nálam nem volt már se kép se hang, ahogy mondani szokás...Csak néztem,néztem a filmet,aztán csak annyit tudtam felfogni belőle,hogy jönnek-mennek a szereplők,dumáltak bele a vakvilágba,vágták a pofákat,a mimikát, de hogy ki kicsoda volt,meg hogy mire ment ki az egész film,meg hogy egyáltalán mi is volt a cselekmény,arrol halvány fogalmam sincs még most sem...Mivel mondom,az én agyamat egy 10 perc alatt lezsibbasztotta ez az egész film...Sajnálom Szami,de ehhez a filmhez én nem tudok érdemben semmit sem hozzászólni,hiába szenvedtem végig mind az egy óra harmincnégy percét...(Ha rajtam múlna a dolog,én ennek a filmnek az összes alkotóját elítélném vagy 50 év kényszermunkára nehéz bilincsben, a szibériai tajgába...Egy iszonyat volt ez az egész produkció...Úristen...Még most is csak pislogok a felháborodástol...Na mindegy...Megyek aludni,nem bosszantom magamat tovább...)

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2019. 07. 01. 12:18-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 01. 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A Hadtörténeti múzeumban jártál már? Akár annó,akár most? Oda is nagyon szerettem járni pesti koromban...Meg rengeteget lófrásztam az esztergomi rondellán kiállított néhány,több száz éves ágyú között,meg azok környékén...Gyakran még éjszaka is,mivel olyankorra már elcsendesedett teljesen a környék...Állítólag ezen ágyúk nagyrészét mostanra már elvitték a rondellárol...Te tudol erröl valamit?
Ezzel a hsz-el kapcsolatosan tudol mondani valamit,Szami?
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 01. 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az egykori babakocsis anyuka amúgy nem okoz nekem álmatlan éjszakákat, félreérted a dolgot...Végülis van abban is valami, hogy "eggyel több vagy kevesebb mit számít",úgyhogy amiért emlékezetes maradt számomra ez a hajdani eset, az legfőképpen csak amiatt volt,hogy ennél az esetnél is elfog a mai napig is az az érzés,hogy azt az adott anyukát," már ismertem valahonnan"...Nem ebböl a mostani életböl,hanem valamelyik előzőböl...Vagy valamelyik "alternatív valóságbol"... Ismered az ilyesmi érzést,nem? Amikor pl. belépel valami terembe,ahol áll mondjuk 50 ember...Végignézel a társaságon, aztán amikor véletlenszerüen ránézel valakire,hirtelen elfog egy olyan érzés,hogy valami miatt EZT A FAZONT szimpinek találod...Hogy miért,azt nem tudnád megmondani,mivel eddig még sose láttad az illetőt,és még beszélni sem hallottad...De ennek ellenére VALAHOGYAN MÉGISCSAK SZIMPATIKUSNAK TALÁLOD...A mellette álló 49 másik fazon viszont teljesen hidegen hagy...Ismered az ilyesmi érzést,ugye? Nos...EGY ILYEN ÉRZÉS miatt jut eszembe sokszor az az éjszakai kaland főképpen...És ebböl az érzésböl következik az,hogy " sajnálom egy kicsit,hogy nem jutottak tovább is a dolgok"...Érted ugye ennek az egésznek a lényegét? RENGETEG "kihagyott" kaland akadt hajdanán az esetemben, mivelhát ugye erősen introvertált voltam mindigis,meg több mint valószínü,hogy Aspergeres is, úgyhogy a legtöbb esetben sehogyse jött össze az intimebb dolog a különböző hölgyekkel,viszont ennek ellenére csak kb.4-5 olyan eset van,amit a mai napig is sajnálok...Az egyik ebböl az 5-böl a mi HÉV-es kalandunk,egy másik pedig ennek a babakocsis anyukának az ügye...Szóval mondom, elsősorban nem azt sajnálom,hogy "aznap este nem jött össze a szex senkivel" hanem azt sajnálom,hogy egy "lelki,vagy karma társat" engedtem futni...De persze valszeg ez volt a legjobb amit tehettem...Nagy problémák lehettek volna abbol,ha egy KISGYEREKES anyuka esze ment volna esetleg el miattam, és emiatt megromlott volna a kapcsolata az esetleges férjével...Egy ilyen variációt nemhiszem,hogy el tudott volna viselni a lelkiismeretem...Szóval jól volt az úgy,ahogy történt...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 04. 06:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Végignéztem akkor iszonyú erőfeszítéssel a fellinkelt filmet Szami,ha már egyszer megígértem, hogy végignézem...De hogy mégegyszer megnézzem,arra nincs Isten,aki rá tudna venni...(Csak reménykedni tudok abban,hogy minnél hamarabb jön valami erő,ami ezt az "amerikát", meg a KORTÁRS filmjeit is el fogja már végre pusztítani örök időkre a világbol,mert ez az állam,meg legfőképpen annak a mentalitása,GONDOLKODÁSMÓDJA ,a mai filmjei,egy iszonyat szerintem...)Sajnos nem fogok tudni veled eszmét cserélni a filmröl,mivel a szó szoros értelmében egy mukkot sem értettem a film jórészéböl...Odáig tudtam csak úgy-ahogy követni a történetet,hogy a főszereplő tyúkot kirúgták a munkahelyéröl,aztán ment a metróba,ahol egyszercsak elkezdett visszafelé folyni az " idő" vagy mi...Utána meg valami számomra ÍRTÓZATOSAN ELLENSZENVES kinézetü meg viselkedésü pali elkezdett a nőcinek valami elképesztően idegesítő,meg irritáló sódert nyomni,amit az békésen végighallgatott...(Én a nőci helyében már három mondat után úgy képen vágtam volna azt az erőszakos, dumagép fazont,hogy elszállt volna mint a győzelmi zászló...Aztán ennyi...És itt akkor ugye véget is ért volna a film...Tíz perc után...) Eddig jól mondom a lényeget? Na...INNENTÖL KEZDVE tovább nálam nem volt már se kép se hang, ahogy mondani szokás...Csak néztem,néztem a filmet,aztán csak annyit tudtam felfogni belőle,hogy jönnek-mennek a szereplők,dumáltak bele a vakvilágba,vágták a pofákat,a mimikát, de hogy ki kicsoda volt,meg hogy mire ment ki az egész film,meg hogy egyáltalán mi is volt a cselekmény,arrol halvány fogalmam sincs még most sem...Mivel mondom,az én agyamat egy 10 perc alatt lezsibbasztotta ez az egész film...Sajnálom Szami,de ehhez a filmhez én nem tudok érdemben semmit sem hozzászólni,hiába szenvedtem végig mind az egy óra harmincnégy percét...(Ha rajtam múlna a dolog,én ennek a filmnek az összes alkotóját elítélném vagy 50 év kényszermunkára nehéz bilincsben, a szibériai tajgába...Egy iszonyat volt ez az egész produkció...Úristen...Még most is csak pislogok a felháborodástol...Na mindegy...Megyek aludni,nem bosszantom magamat tovább...)

Jaj, Titusz, minek kellett megnézed, végigszenvedned? Senki nem mondta. Mondhatnám, hogy kedves tőled, hogy a KEDVEMÉRT megtetted (valahol örülök ennek, hisz eddig kerek-perec sokszor gondolkodás nélkül elutasítottál dolgokat, amiket ajánlottam), de nem kellett volna. Ha már az első 5 percben elvesztetted a fonalat, akkor a fene megette az egészet.
Pedig próbáltam segíteni is.
Persze nem biztos hogy azt is figyelted, elolvastad-e elég figyelmesen.

Az idő csak azért pörög vissza pár percet, hogy meg tudják mutatni, mi történik, ha:
1. nem kési le a metrót
2. lekési a metrót.

A film mondanivalójának a lényege az, hogy akárhogy cselekszik, dönt az ember az életben, mindegy, hogy milyen utakat választ, merre halad, mert úgyis az történik vele végül, ami előre meg van írva a számára, a végeredmény ugyanaz lesz.

Az egyik verzióban egyből kiderül, hogy megcsalja a pasija, a másikban nem. Ekkor nem találkozik a másik férfivel a metrón.

A másik verzióban még sokáig együtt van az elsővel, hisz az nem bukik le, ezért máshogy alakul a történet.

Mindkét verzióban teherbe esik, rosszul lesz, mindkét esetben kórházba kerül.

Abban a verzióban, amelyben együtt marad az első pasival, a másikkal csak olykor találkozik egy-egy röpke pillanatra, összefutnak, talán még szólnak is egymáshoz és simán elmennek egymás mellett az utcán, a bárban, itt-ott. Ennél csak a film legvégén figyelnek fel egymásra a liftben.

Ez lenne a LÉNYEG, ezért szeretem én ezt a filmet.
Sajnálom, hogy neked ez nem ment át.

És egyszerűen nem hiszem el, hogy te ennyi mindenen bosszankodsz örökké. Persze, hogy ellenszenves figura az első pasija, hisz az lényeg. És nem hibás senki sem azért, mert te nem értetted meg a filmet, sem a film készítői, sem az amerikaiak, sem a fogyasztói tarsadalom...csak ne bosszankodj már!!!

Ha te most megérted azt, hogy SZÁMOMRA mit mond a film, akkor én már nyugodt leszek.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 04. 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudom és értem azt,hogy mi volt a film mondanivalója, végülis olvastam az ismertetődet eddigis,nem az volt a bajom a filmmel,hogy ne tudtam volna azt nagyvonalakban hogy mi az alapkoncepció...Amivel nekem bajom volt, az az alapötlet MEGVALÓSÍTÁSA...Tudod jól,hogy nem véletlenül tartok én mindig ezektöl a MAI amerikai filmektöl...(Na jó...1998 nem éppen tegnap volt,de nekem MINDEN 1990 utáni "NYUGATI" film "kortárs" filmnek számít...Mivel gyakorlatilag MIND ugyanaz a kategória...Azaz "primitív filmszemét"...) Merthát mi ezeknek a mai nyugati,amerikai filmek megvalósításának az alapkoncepciója szinte mindig? Hát mi lenne...Primitív látványvilág,összecsapott operatőri munka, éshát ugye a DRAMATURGIÁRA,a párbeszédekre épülő,meg az arra súlyozott cselekmény...Ha megfigyeled,EZ A FILM is hozta pontosan ezt a silány látványvilágu,de túlburjánzottan " CSACSOGÓS" stílust...Hát én meg egyszerűen megőrülök mindig az ilyen típusu filmektöl...Ne feledd el,hogy én módfelett INTROVERTÁLT vagyok a mai napig is...És mind a való életben, mind a filmekben,mind a regényekben ÍRTÓZATOSAN UTÁLOM a párbeszédeket,a semmitmondó,felületes locsogásokat, a verbális kommunikációt...Viszont imádom a könyvekben a hosszú leíró részeket, (Emiatt kedvenc íróm pl.Molnár Gábor,vagy Passuth László...) filmekben pedig a hosszú,látványos jeleneteket, ami jelenetekben mindig csak annyi szó esik,amennyi az FELTÉTLENÜL SZÜKSÉGES... Láttad már a "Volt egyszer egy Vadnyugat" címü filmet? Vagy az "Apokalipszis most"-ot? Vagy "A Szakasz"-t? Vagy a " Háborús fenevad"-ot? Ezek a felsorolt filmek is EGYTÖL-EGYIG amerikai filmek,és igen, ezek bizony MIND 1990 előtt készültek...És ez megis látszik rajtuk MINŐSÉG tekintetében...Úgyhogy nemis véletlen az,hogy ezeket a fentebb sorolt filmeket láttam már annyiszor,hogy a számát sem tudom már...És a mai napig is gyakran újranézem őket...Hiába "amerikai" filmek...Csak tedd majd oda valamikor EZEK mellé a filmek mellé ezt a "Nő kétszer" címü alkotást... És rögtön érteni fogod majd azt,hogy miért volt egy iszonyat nekem ez az utóbbi film...Egyszerűen nem az én ízlésemnek való volt ez az egész megvalósítás...(Látod,pont ezért nem akarom látni ezt a "Szex és New York" címü sorozatot se...Mert attol is megvesznék egy 5 perc alatt...Ez egészen biztos dolog...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 04. 17:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Tudom és értem azt,hogy mi volt a film mondanivalója, végülis olvastam az ismertetődet eddigis,nem az volt a bajom a filmmel,hogy ne tudtam volna azt nagyvonalakban hogy mi az alapkoncepció...Amivel nekem bajom volt, az az alapötlet MEGVALÓSÍTÁSA...Tudod jól,hogy nem véletlenül tartok én mindig ezektöl a MAI amerikai filmektöl...(Na jó...1998 nem éppen tegnap volt,de nekem MINDEN 1990 utáni "NYUGATI" film "kortárs" filmnek számít...Mivel gyakorlatilag MIND ugyanaz a kategória...Azaz "primitív filmszemét"...) Merthát mi ezeknek a mai nyugati,amerikai filmek megvalósításának az alapkoncepciója szinte mindig? Hát mi lenne...Primitív látványvilág,összecsapott operatőri munka, éshát ugye a DRAMATURGIÁRA,a párbeszédekre épülő,meg az arra súlyozott cselekmény...Ha megfigyeled,EZ A FILM is hozta pontosan ezt a silány látványvilágu,de túlburjánzottan " CSACSOGÓS" stílust...Hát én meg egyszerűen megőrülök mindig az ilyen típusu filmektöl...Ne feledd el,hogy én módfelett INTROVERTÁLT vagyok a mai napig is...És mind a való életben, mind a filmekben,mind a regényekben ÍRTÓZATOSAN UTÁLOM a párbeszédeket,a semmitmondó,felületes locsogásokat, a verbális kommunikációt...Viszont imádom a könyvekben a hosszú leíró részeket, (Emiatt kedvenc íróm pl.Molnár Gábor,vagy Passuth László...) filmekben pedig a hosszú,látványos jeleneteket, ami jelenetekben mindig csak annyi szó esik,amennyi az FELTÉTLENÜL SZÜKSÉGES... Láttad már a "Volt egyszer egy Vadnyugat" címü filmet? Vagy az "Apokalipszis most"-ot? Vagy "A Szakasz"-t? Vagy a " Háborús fenevad"-ot? Ezek a felsorolt filmek is EGYTÖL-EGYIG amerikai filmek,és igen, ezek bizony MIND 1990 előtt készültek...És ez megis látszik rajtuk MINŐSÉG tekintetében...Úgyhogy nemis véletlen az,hogy ezeket a fentebb sorolt filmeket láttam már annyiszor,hogy a számát sem tudom már...És a mai napig is gyakran újranézem őket...Hiába "amerikai" filmek...Csak tedd majd oda valamikor EZEK mellé a filmek mellé ezt a "Nő kétszer" címü alkotást... És rögtön érteni fogod majd azt,hogy miért volt egy iszonyat nekem ez az utóbbi film...Egyszerűen nem az én ízlésemnek való volt ez az egész megvalósítás...(Látod,pont ezért nem akarom látni ezt a "Szex és New York" címü sorozatot se...Mert attol is megvesznék egy 5 perc alatt...Ez egészen biztos dolog...)

Jaj, ne már Titusz!!!
Ezek mind háborús meg western filmek!!!

sad5
Nem azért, de csak ismersz már annyira, hogy tudd, hogy ezek engem nem érdekelnek, nem szeretem sem a háborús, sem a western filmeket. Charles Bronson-tól meg egyenesen feláll a szőr a hátamon!!!
Mondj néhány (amerikai) vígjátékot, vagy fantasztikus filmet, ami tetszik.
Csak ne a Beverly Hills-i ninja legyen...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 04. 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Titusz írta:
A Hadtörténeti múzeumban jártál már? Akár annó,akár most? Oda is nagyon szerettem járni pesti koromban...Meg rengeteget lófrásztam az esztergomi rondellán kiállított néhány,több száz éves ágyú között,meg azok környékén...Gyakran még éjszaka is,mivel olyankorra már elcsendesedett teljesen a környék...Állítólag ezen ágyúk nagyrészét mostanra már elvitték a rondellárol...Te tudol erröl valamit?
Ezzel a hsz-el kapcsolatosan tudol mondani valamit,Szami?

Jaj, ti "férfiak"!!!
Mintha a bátyámat hallanám! Tudod, mondtam, hogy köztünk nagy a korkülönbség, mikor én általános iskolás felső tagozatos iskolás voltam, ő már nős volt. Időnként elhangzott, hogy :"menjünk hármasban valahova!". Na de hova?
Bátyám ötlete egyből: Menjünk a Hadtörténeti Múzeumba!!!
(Hadtörténeti Múzeum tulajdonnév, tehát jelen esetben a "múzeum" szót is nagybetűvel kezdjük.)
Egy darabig ez nem is okozott semmi problémát, de amikor fél év alatt már a hatodik ilyen felszólítás hangzott el, sógornőmmel hetedszerre már féltünk megkérdezni, hogy hova menjünk?
Mi lányok semmi érdekeset nem látunk huszonnyolcadjára megnézni ugyanazokat - tudom nem az, az én szememmel nézve az - a fegyvereket.
Minden teremben van 8-10-12 szekrény, mindegyikben 10-20-30 "egyforma" fegyverrel...roppant érdekfeszítő.

Igen, az Esztergomi rondella ágyúit láttam a Duna-parton, és azokat "szerettem", s mint minden gyerek fel is másztam, fel is ültem rájuk. , de még középiskolásként is. Túl sokat akkortájt már nem jártam arra, de mindig megrökönyödve nézem, csodáltam azokat is, meg a Citadellát is, rajta a lövedékek okozta sérülésekkel. (Igen, tudom, az nem a Várban, hanem a Gellért hegyen van, csak eszembe jutott.) Nem tudom, hogy "régen" mennyi ágyú volt a rondellán, de azt sem tudom, hogy változtattak-e rajta, s ha igen, akkor mikor és mennyit, mert én már régen jártam arra.

Próbálok a fejeddel gondolkozni, Monk-ból kiindulva, bár lehet, most mellétrafálok: te megszámoltad hány ágyú volt ott, akkor?

(Hoppá, nodehiszen, a Monk, a flúgos nyomozó is amerikai, 90-es évek utáni, és sorozat is...és tudtommal enbek ellenére mégis kedveled, pedig annak a dramaturgiája is párbeszédekre épülő,meg arra súlyozott a cselekmény...bár Monk figurája egyedi, maga a film "CSACSOGÓS" stílusú.)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 05. 14:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na látod...Egy NŐNEK a jelek szerint szintén egy iszonyat lenne végigülni minden olyan filmet, ami a FÉRFIAKNAK készült eredetileg...Az ő igényeiknek,az ő gondolkodásmódjuknak,az ő motivációiknak...Most csak így elképzelem magamnak,hogy megnéznéd mondjuk a "Háborús fenevadat"... Gondolom roppantul le tudna kötni a szereplők közötti HATALMI HARC, és dominanciaküzdelem...Ami ugye meg van még fejelve némi háborús gyilkolászással is, meg hasonló dolgokkal,amik egy NŐT mindig taszítanak...Meg úgy is a normális,ha taszítanak...Látod,pont ugyanígy vagyok akkor énis a nőknek szánt filmekkel...Hogy lehet már olyat elvárni tőlem,hogy én mint néző " azonosulni" tudhassak a "Nő kétszer" főszereplőnőjével? Én mint FÉRFI? Már csak ezt nézve is nonszensz a dolog,nem? Hát egy FÉRFIT szerinted mennyi ideig tud lekötni egy film esetében a szokásos "női dilemmák" örökös jelenléte? Hogy melyik pasival fog ugye a főhősnő összejönni a film végére,mikor kérik meg a kezét,hogy fog reagálni arra,hogy megcsalták,meg sb,stb...SZÁMOMRA mindezek a dolgok annyira érdektelenek,meg unalmas, fárasztó események voltak egész végig a film során, hogy azt szavakkal le se lehet írni...Egyedül akkor élénkült csak fel a figyelmem egy kicsit,amikor a főhősnőt izélte az ágyban az az ellenszenves pacák...Az a rövid jelenet már mindjárt kedvemrevaló volt,meg érdekesnek tűnt módfelett...Bár az is igaz,hogy kissé bosszantó is volt egyben a látvány,mivel automatikusan az ugrott be nekem a jelenetröl, hogy "Hogy a jó istenbe van gusztusa a főhősnőnek lefeküdni egy ILYEN IRRITÁLÓ,VISSZATASZÍTÓ, SZÁNALMAS,NYOMORULT LÚZERREL"???? Ne nevess...Számomra tényleg egyszerre volt " izgalmas" meg visszataszító az a szexjelenet...Tudod jól,hogy én világ életemben lenéztem,meg megvetettem MINDEN OLYAN SZÁNALMAS LÚZERT, akinek arra kell fanyalodnia bármikor is,hogy nőket szólítson le a metrón,udvaroljon nekik,teperjen utánuk...Az ILYEN nyomorult balfékeket én nem nézem soha semmibe se, se a való életben,se a filmekben...A másik palit meg azért vetettem meg a filmben,amiért sunyin megcsalta a főhősnőt...Mocskos,patkány módon...És még le is akarta ugye örökösen tagadni a dolgot...Hát akkor csak gondolj már bele dolgokba...A főhősnővel meg a kalandjaival nem tudtam "azonosulni",mivel én nem vagyok nő...A két nyomorult pacákkal megintcsak nem tudtam " azonosulni" mint néző,mivel az egyik ugye szánalmas,köpnivaló,nyomorult lúzer volt,a másik pedig egy hazug,sunyi patkány...Hát akkor meg kivel tudtam volna azonosulni szerinted? Senkivel...Aztán meg ugye minderre jött még akkor az az idegesítő "csacsogás-locsogás" is örökösen...Hát akkor meg ilyen állapotok esetén mit csodálkozol azon,hogy nekem nagyon nem jött be ez a "Nő kétszer" című film? Az lett volna a csoda ha bejött volna...Az alapötlet amúgy érdekes és jó dolgokat járt körül...Csak szerintem jobb lett volna mindezt egy SEMLEGES TÉMA kapcsán kivitelezni...Mindenféle "szerelmi bonyodalmak" nélkül...A ROMANTIKUS,SZERELMI SZÁLAT/SZÁLAKAT nyugodtan ki is lehetett volna hagyni az egészböl,és ez esetben talán valóban érdekes film is lehetett volna az alaptéma feldolgozása...Legalábbis szerintem...

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2019. 07. 05. 15:55-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 05. 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát igen...A "Monk a flúgos nyomozó" valóban kedvelt sorozatom volt egykoron...Dehát ugye a mondás is úgy tartja,hogy:"A kivétel erősíti a szabályt"...Szóval az egy dolog,hogy a sok-sok semmirevaló,mai amerikai filmszemét között IDŐNKÉNT akad egy-egy normális film,vagy sorozat is...(A Monkon kívül amúgy nagy kedvencem még "A főnök felesége" című amerikai vígjáték is,meg az "Őrület határán" című háborús film is...És mindkét most említett alkotás ugye "kortárs amerikai film" kategória...Szóval látod,NEM UTASÍTOK EL ALAPBOL minden mai amerikai filmet,csak a szemét,kukába való alkotásokat...)De a NAGY ÁTLAG mai amerikai filmeket én jórészt egyszerűen nézhetetleneknek tartom...Mert nézhetetlenek is...Amúgy bármennyire is tetszett nekem mindig "Monk" filmbeli karaktere,azért én ANNYIRA nem vagyok flúgos mint ő...Meg nemis voltam soha...Szóval az Esztergomi rondellán lévő régi ágyúkat nem számoltam meg hajdanán...Csak annyira emlékszem velük kapcsolatban, hogy volt belőlük vagy egy tucat is kiállítva a rondellán,illetve a Hadtörténeti Múzeum előtt...Némely ágyúcső csak fatalpakra fektetve,néhány pedig kerekekre szerelve...Magán a rondellán pedig konkrétan az 1686-os ostrombol megmaradt török és császári-királyi ágyúk voltak felsorakoztatva...Ez utóbbiak különösen hangulatosak voltak szerintem...(A hatalmas török ágyúk meg főleg...Nagyon érdekesek voltak rajtuk a cirádás,ákombákom arab írásjegyek...)Főleg a kerekekre szereltek...És ráadásul ezek az ágyúk úgy voltak felállítva,mint amik éppen a VÉRMEZŐN lévő "ellenséget" vették célba...(Nem tudom hogy honnan szedted azt,hogy az Esztergomi rondella a DUNÁRA(!!!) néz...Nem kevered valamivel a dolgot? Az Esztergomi rondella az az a hatalmas SAROKBÁSTYA,ami a Hadtörténeti Múzeum sarkán áll...)Viszont olvastam valamikor a neten,hogy a hatalmas bronzágyúkat idővel elvitték a rondellárol, mivel állítólag "a nagy súlyuk miatt megsüllyedt alattuk a rondella"...Erre meg a barmok ugye elviszik akkor onnan az ágyúkat...Még véletlenül se akkor hátrébb húznák őket(!!!) vagy 10-15 métert,aztán annyi...Nem...Inkább elvitték az ágyúkat a bástyárol...Elmebeteg,dilettáns barmok...Ha jársz majd valamikor az esztergomi rondellán,nézd már majd meg,hogy elvitték-e a barmok az ÖSSZES ágyút onnan,vagy csak némelyiket távolították el? (Végülis voltak ott annó könnyű,kis méretü csövek is,nemcsak hatalmas ostromágyúk...)Nekem semmi infóm nincs már a dologrol...Nem jártam ott már vagy 30 éve...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 05. 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
(Nem tudom hogy honnan szedted azt,hogy az Esztergomi rondella a DUNÁRA(!!!) néz...Nem kevered valamivel a dolgot? Az Esztergomi rondella az az a hatalmas SAROKBÁSTYA,ami a Hadtörténeti Múzeum sarkán áll...)

Óh, hoppá!!!
Ismét beleestem egy régi hibámba!!!
Na, ehhez mesélnem kell.
Nem tudom, hogy miért van ez, de úgy kb. 15-16 éves koromig sokszor "fordítva" láttam a körülöttem lévő világot.
Hogy is mondjam, hogy érthető legyek?
Pl. el kezdtem járni középiskolába, és megtanultam, hogy ezzel a járművel megyek ennyit meg annyit, és oda jutok.
És ez rendben is volt, másodjára már odatalátam. Szóval az iskola kapuján ha kijöttem, és mentem hazafelé, tudtam, hogy jobbra indulva hazajutok. Több megálló buszokkal, villamosokkal, stb. Aztán jött az, hogy ha "elmentünk suli után valamerre" , akkor a suliból kiérve elindultunk balra.
A fővárosban sokmindent a Dunához viszonyítunk.
Bár tudtam hogy én a Dunától messzebb lakom, mont ahogy a suli van, s amikor a suliból csámborogni mentünk akkor ellenkező irányba indultunk, de nem esett le, hogy a Duna felé megyünk. Egyszer csak meglepődtem, hogy mit keres itt a Duna, az a másik irányban van. Vagy a Nagykörúton ugyanez volt. Az Oktogontól elindulva meglepődtem, hogy "mit keres itt a Margitsziget?", mert én ÚGY GONDOLTAM, hogy a másik irányban van. ( A Blaha felé)
Aztán mikor megismertem a várost teljesen, az agyamban is megfordult a kép...
De egyébként idegen helyen ez a mai napig így van.
Ha elmegyek valahova az országban, kapásból mutatom/mondom hogy arra van Pest. Mindig kijavítanak mások, hogy pont ellenkező irányban van. És én sosem értem, hogy az hogy lehet, hisz "onnan jöttünk"?

Ebből kifolyólag - ne nevess ki - nekem az rémlik gyerek és ifjúkoromból - s most is ez a kép ugrott be - hogy ülök a Hadtörténeti Múzeum előtt, egy ágyú tetején és onnan lelátok a Dunára...s ezt most le is írtam. A lelátok az stimmel, csak nem a Dunára. S most, hogy olvasom, hogy írod, hogy az nem lehet, beugrott, hogy persze, a Duna akkor a "hátam mögött" volt, a Nagyboldogasszony Templommal (kicsit jobbra, ha nem tévedek, s a Dunát a Halászbástyáról letekintve látom.)
Látod, ma már tudom, mégis, most a régi (rosszul rögzült) emlékképek ugrottak be. Valami pszichomókus biztosan tudja, miért lehet ez nálam.
Látod, nekem is vannak fura dolgaim.
A mai napig, ha egyedül megyek új helyre, kinyomtatok magamnak egy térképrészletet utcanevekkel. Az alapján odatalálok. De számtalanszor szóltak már rám ismerősök, hogy "nem jól nézem a térképet"...mert azt ugye, mindig úgy kell(ene) nézni, hogy fölül van észak. Na, de ha én dél felé megyek, akkor megfordítom a kezemben a térképet...mert nem hátrafelé megyek...mindig pont annyival fordítók a térképet, hogy úgy álljon a kezemben előre, ahogy megyek az utcán. Az sem zavar, ha ferdén, vagy ha teljesen fejjel lefelé kell olvasni a betűket.

Egyszer - akkor még nem volt GPS - navigálnom kellett a sofőrt, térkép volt a kezemben, én ültem mellette. És 2 perc után elfordítottam 90 fokkal térképet, (kelet felé mentünk) mert én csak úgy láttam az utat, úgy haladtunk előre az autóval.

Különben is, a GPS is úgy "gondolkozik", ahogy én. Az is "felfelé" vezet akkor is, amikor dél felé haladsz, mert az utat figyeli, amerre megy az autó.

Érted te ezt?
Én nem értem, csak tudom, hogy így "működöm"...
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 07. 08:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Szóval az Esztergomi rondellán lévő régi ágyúkat nem számoltam meg hajdanán...Csak annyira emlékszem velük kapcsolatban, hogy volt belőlük vagy egy tucat is kiállítva a rondellán,illetve a Hadtörténeti Múzeum előtt...Némely ágyúcső csak fatalpakra fektetve,néhány pedig kerekekre szerelve...Magán a rondellán pedig konkrétan az 1686-os ostrombol megmaradt török és császári-királyi ágyúk voltak felsorakoztatva...Ez utóbbiak különösen hangulatosak voltak szerintem...(A hatalmas török ágyúk meg főleg...Nagyon érdekesek voltak rajtuk a cirádás,ákombákom arab írásjegyek...)Főleg a kerekekre szereltek...És ráadásul ezek az ágyúk úgy voltak felállítva,mint amik éppen a VÉRMEZŐN lévő "ellenséget" vették célba...(Nem tudom hogy honnan szedted azt,hogy az Esztergomi rondella a DUNÁRA(!!!) néz...Nem kevered valamivel a dolgot? Az Esztergomi rondella az az a hatalmas SAROKBÁSTYA,ami a Hadtörténeti Múzeum sarkán áll...)Viszont olvastam valamikor a neten,hogy a hatalmas bronzágyúkat idővel elvitték a rondellárol, mivel állítólag "a nagy súlyuk miatt megsüllyedt alattuk a rondella"...Erre meg a barmok ugye elviszik akkor onnan az ágyúkat...Még véletlenül se akkor hátrébb húznák őket(!!!) vagy 10-15 métert,aztán annyi...Nem...Inkább elvitték az ágyúkat a bástyárol...Elmebeteg,dilettáns barmok...Ha jársz majd valamikor az esztergomi rondellán,nézd már majd meg,hogy elvitték-e a barmok az ÖSSZES ágyút onnan,vagy csak némelyiket távolították el? (Végülis voltak ott annó könnyű,kis méretü csövek is,nemcsak hatalmas ostromágyúk...)Nekem semmi infóm nincs már a dologrol...Nem jártam ott már vagy 30 éve...

Nem tudom, én is régen jártam arra személyesen.
De itt egy videó, állítólag úgy másfél éves. Nem tudom, te mikor hallottad ezt a hírt.
Jó hosszú a videó, én most végig sem néztem, csak belelapozgattam: Ott vannak az ágyúid úgy 33-34 percnél.

Séta a Budai Várban

És itt van egy éve készült cikk:
2018.06.10.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 07. 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A jelek szerint akkor évtizedek távlatábol összekeveredett már az emlékeidben a HALÁSZBÁSTYA, meg az ESZTERGOMI RONDELLA képe...Van ilyen,nincs ebben semmi hihetetlen dolog...A várbeli videót megnéztem,meg a cikket is elolvastam...Ahogy elnézem a dolgot,az a két kínai ágyú a Hadtörténeti Múzeum előtt, minden arra járónak különösen feltűnő dolog...Gondolom nemis véletlen akkor az, hogy az arra járók különösen szeretnek azzal a két ágyúval fényképezkedni,holott van arrafelé azért sok más ágyú is kiállítva...Ez amúgy csak onnan jutott eszembe,hogy itthon is van néhány régi fényképem magamrol, ami képeken ott állok énis annál a két kínai ágyúnál, 10 évesen...(Ilyen idősen jártam először a Hadtörténeti Múzeumban, igaz,akkor még a szüleimmel...)Szóval ahogy elnézem a dolgot,az a két kínai ágyú valahogy MINDENKINEK módfelett szimpatikus,aki csak arra jár...(Úgyhogy ismervén már ezt a mai világot meg országot,egy percig se csodálkoznék azon, ha előbb-utóbb az "illetékes tetvek" ezt a két szép ágyút is eltüntetnék majd idővel a múzeum elöl...Ilyen-olyan okokra hivatkozva...Mocskos egy világban élünk manapság,erröl sose szabad megfeledkezni...)
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 07. 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade néhány gondolat akkor a videórol is...Végignéztem a videót,és nagyon jó virtuális élmény volt látni a vár MAI állapotát...Ahogy elnézem a dolgot,sokminden megváltozott már ott is az elmúlt 30 év alatt, vagy legalábbis én máshogy emlékeztem némely dologra...(Pl. a Szombati kapura...) A videón amúgy valóban láthatóak voltak a MÚZEUM ELŐTTI(!!!) ágyúk,azok valóban úgy és ott állnak most is,mint hajdanán,viszont ha megfigyeled a videót Szami, AZ ESZTERGOMI RONDELLÁN nincs egyetlen egy darab ágyú sem...Mint ahogy az várható is volt...Van viszont helyettük egy hatalmas pózna a rondella közepén,a tetején a nemzeti színű zászlóval...( Az az Esztergomi rondella a videóban,ahol látni a hosszú póznát,tetején a zászlóval...Ha nem tudtad volna egyértelműen beazonosítani...) Viszont a gyönyörű és hangulatos,kerekekre szerelt óriási török,és császári-királyi ostromágyúknak nyoma sincs a bástyán a videóban...Te látod valahol ott az ágyúkat? Én nem látom őket sehol...Csak a nagy póznát látom mindig...Hát...Jellemző ez is erre az országra ugye...EZ KELL ide mindig a népnek...Zászlólengetés,szentkoronázás,trianonozás,himnuszéneklés,pátoszos dumák,meg stb,stb,AZ IGAZI,VALÓDI,KÉZZELFOGHATÓ ÉRTÉKEKET meg hajíntsuk ki mindig a fenébe...Meg tüntessük el őket szem elöl...Pedig pl.a két óriási török ostromágyú hangulatos eleme volt egykoron a bástyának...És értékes ritkaságok voltak...Ugyanis AZ A KÉT ÁGYÚ ezelőtt 3-400 évvel pont ENNEK a bástyának a kazamatáibol ontotta a tüzet az ostromló keresztény seregekre...Sokmindent látott,és túlélt ágyúk voltak ezek!! Mellettük állva az embert MINDIG áthatotta valahogy a történelem,és a régi idők hangulata...És ez érvényes ugyanúgy a kb.3 darab császári-királyi ostromágyúra is,ami ágyúk ugyancsak az 1686-os ostrom megmaradt emlékei voltak egykoron a bástyán...Csak azok meg a völgyböl tüzeltek felfelé hajdanán a várbeli két török ágyúra...Aztánmeg ott álltak utána MINDANNYIAN a bástyán,egymás mellett,egymással mintegy "megbékélve"... Nagyon hangulatos volt szerintem ez a látvány annó, és MÉLTÓ DOLOG és üzenet egy HADTÖRTÉNETI MÚZEUM kapcsán...Ami üzenet lényege ugye az volt,hogy " itt nincsenek már ellenségek,csak régi emlékek"...Erre meg az állatok ilyen-olyan indokokkal elvitték a bástyárol ezeket a hangulatos kellékeket,helyettük meg állítottak akkor egy nemzeti színű ZÁSZLÓT látványosság gyanánt...Végülis...Ha az illetékesek szerint AZ kell egy HADTÖRTÉNETI MÚZEUM MELLÉ, nem pedig az érdekes és értékes régi ágyúritkaságok,hát akkor váljék egészségükre a dolog...Én már nemis bosszantom magamat a dolgon...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 07. 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade néhány gondolat akkor a videórol is...Végignéztem a videót,és nagyon jó virtuális élmény volt látni a vár MAI állapotát...Ahogy elnézem a dolgot,sokminden megváltozott már ott is az elmúlt 30 év alatt, vagy legalábbis én máshogy emlékeztem némely dologra...(Pl. a Szombati kapura...) A videón amúgy valóban láthatóak voltak a MÚZEUM ELŐTTI(!!!) ágyúk,azok valóban úgy és ott állnak most is,mint hajdanán,viszont ha megfigyeled a videót Szami, AZ ESZTERGOMI RONDELLÁN nincs egyetlen egy darab ágyú sem...Mint ahogy az várható is volt...Van viszont helyettük egy hatalmas pózna a rondella közepén,a tetején a nemzeti színű zászlóval...( Az az Esztergomi rondella a videóban,ahol látni a hosszú póznát,tetején a zászlóval...Ha nem tudtad volna egyértelműen beazonosítani...) Viszont a gyönyörű és hangulatos,kerekekre szerelt óriási török,és császári-királyi ostromágyúknak nyoma sincs a bástyán a videóban...Te látod valahol ott az ágyúkat? Én nem látom őket sehol...Csak a nagy póznát látom mindig...Hát...Jellemző ez is erre az országra ugye...EZ KELL ide mindig a népnek...Zászlólengetés,szentkoronázás,trianonozás,himnuszéneklés,pátoszos dumák,meg stb,stb,AZ IGAZI,VALÓDI,KÉZZELFOGHATÓ ÉRTÉKEKET meg hajíntsuk ki mindig a fenébe...Meg tüntessük el őket szem elöl...Pedig pl.a két óriási török ostromágyú hangulatos eleme volt egykoron a bástyának...És értékes ritkaságok voltak...Ugyanis AZ A KÉT ÁGYÚ ezelőtt 3-400 évvel pont ENNEK a bástyának a kazamatáibol ontotta a tüzet az ostromló keresztény seregekre...Sokmindent látott,és túlélt ágyúk voltak ezek!! Mellettük állva az embert MINDIG áthatotta valahogy a történelem,és a régi idők hangulata...És ez érvényes ugyanúgy a kb.3 darab császári-királyi ostromágyúra is,ami ágyúk ugyancsak az 1686-os ostrom megmaradt emlékei voltak egykoron a bástyán...Csak azok meg a völgyböl tüzeltek felfelé hajdanán a várbeli két török ágyúra...Aztánmeg ott álltak utána MINDANNYIAN a bástyán,egymás mellett,egymással mintegy "megbékélve"... Nagyon hangulatos volt szerintem ez a látvány annó, és MÉLTÓ DOLOG és üzenet egy HADTÖRTÉNETI MÚZEUM kapcsán...Ami üzenet lényege ugye az volt,hogy " itt nincsenek már ellenségek,csak régi emlékek"...Erre meg az állatok ilyen-olyan indokokkal elvitték a bástyárol ezeket a hangulatos kellékeket,helyettük meg állítottak akkor egy nemzeti színű ZÁSZLÓT látványosság gyanánt...Végülis...Ha az illetékesek szerint AZ kell egy HADTÖRTÉNETI MÚZEUM MELLÉ, nem pedig az érdekes és értékes régi ágyúritkaságok,hát akkor váljék egészségükre a dolog...Én már nemis bosszantom magamat a dolgon...

Nem tudom.
Minthogy ugye azt sem tudtam, hogy vannak ott ágyúk...

Ezeket találtam:

https://deneverszabo.blogspot.com/2011/02/seta-budai-var-korul.html?m=1

https://www.google.com/amp/s/index.hu/belfold/budapest/2013/01/21/a_budai_varfalnak_birnia_kell_a_latyakot/amp

A hozzászólás legutóbb Samantha által 2019. 07. 08. 18:18-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 08. 08:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A második linket nem tudom megnyitni,mivel mindig azt írja ki a gép,hogy hiba történt a linkelés során...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Következő
13 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.