Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

munka - hely - váltás
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 02. 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

linus írta:
Azóta se hívott vissza. Very Happy
Bár már aktualitását is vesztette a dolog. Szerencsére! Very Happy
Holnap lesz hónapja, hogy újra dolgozom.

Nem néztem a dátumot! Embarassed Örülök, hogy sikerült! Laughing
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 02. 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is büszkélkedem! Embarassed Very Happy

Most töltöm első hetemet új munkahelyemen és máris jobban tetszik, mint a régi! Juhú!!!! Kis lépés az emberiségnek, nagy lépés nekem. Bátorítok mindenkit: ha nem jó, nem izgat fel, nem hoz lázba, akkor érdemes váltani. (Ööö.. munákról beszélek.. mégiscsak jobb, ha az ember lelkesedik azért, amit csinál... nem?)
linus
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 02. 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
linus írta:
Azóta se hívott vissza. Very Happy
Bár már aktualitását is vesztette a dolog. Szerencsére! Very Happy
Holnap lesz hónapja, hogy újra dolgozom.

Nem néztem a dátumot! Embarassed Örülök, hogy sikerült! Laughing

Semmi gond. Én is örülök. Very Happy
Tiszta káosz az életem azóta, de élvezem. Wink
Lassan káosz menedzserré léptetem elő magam. Laughing
Csoda, hogy jókedvű vagyok."
(Magister Martinus)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
katicabog
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 11. 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

bocs, kicsit magára hagytam a topicot, de nem voltam gépközelben.
De örömmel látom hogy a topic éli a saját életét.

Na, túl vagyok a költözésen és a következő lépes a net bevezetése után a munkhelykeresés. Sajnos a papírjaimat még nem kaptam meg, de remélem ez néhány napon, héten belül bekövetkezik.

Mivel én most kerültem fel Pestre Miskolcról, nem nagyon vagyok tisztában a helyi viszonyokkal.

Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy mekkora esélye van annak, hogy a neten találok állást? Hirdetés van szép számmal, de ahány önéletrajzot eddig elküldtem, egyre sem kaptam választ. Szerintetek ez így rendjén van Question

"Út nélkül nem járhatsz,
Igazság nélkül nem láthatsz,
Élet nélkül nem élhetsz..."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 11. 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

katicabog írta:
Sziasztok!

bocs, kicsit magára hagytam a topicot, de nem voltam gépközelben.
De örömmel látom hogy a topic éli a saját életét.

Na, túl vagyok a költözésen és a következő lépes a net bevezetése után a munkhelykeresés. Sajnos a papírjaimat még nem kaptam meg, de remélem ez néhány napon, héten belül bekövetkezik.

Mivel én most kerültem fel Pestre Miskolcról, nem nagyon vagyok tisztában a helyi viszonyokkal.

Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy mekkora esélye van annak, hogy a neten találok állást? Hirdetés van szép számmal, de ahány önéletrajzot eddig elküldtem, egyre sem kaptam választ. Szerintetek ez így rendjén van Question

Szia Katicabog Smile
Szerintem nincs rendjén, de gyakran előfordul...

Semmiképpen nem tartom jó jelnek, hogy nem kapsz választ: ez azt jelenti, hogy változtatnod kell a stratégiádon.
Friss szemmel átnézni az önéletrajzodat pl.: én azt tapasztaltam, hogy a cégek az amerikai típusút szeretik jobban.
És a magabiztos, lendületes stílus a menő.

Soha nem szabad ugyanazt az önéletrajzot elküldeni / modulárisan kell a célpont szerint ezt megszerkeszteni:
Különösen a motivációs levélből legalább 1 fél mondat erejéig derüljön ki: tájékozott vagy a nevezett cégről.

Én a nyáron próbálkoztam és a levelemre szinte minden cég válaszolt!
Második körben ilyeneket kiejtettem, hogy lánykereskedés - biza kerestek úgy 1 ifjonti site-on újságírókat, hogy erre ment ki a játék - a jutalékot ígérőket, de annak pontos értékét nem megnevezőket / a fényképet kérőket stb.

Javasolom Neked az un. hideg pályázatot is.
Én így lettem rovatvezető 1 portálon Laughing
Tetszik Neked 1 munkahely, de nem hirdetnek állást?
Megér 1 menetet a próbálkozás, csak szuggesztíven, hitelesen írd le: miért szeretnél ott dolgozni.

Sok helyen keresnek hirdetésszervezőket: a neten rengeteg tananyag kering erről.
Amíg a kedvező válaszokra vársz, szerintem tanuld meg ezt is.

Nekem ECDL FULL bizim van, de csak erre szóló munkaajánlattal még eddig nem találkoztam Shocked
Nem véletlenül szeretném még a HTML-programozást és a képszerkesztést is ehhez megtanulni (+a 3 diplomámhoz / középfokú nyelvvizsgámhoz és újságíró oklevelemhez Razz

Nehéz a nettávmunkás kenyér(morzsa)kereset, de nem lehetetlen: csak ne keseredj el Smile
Szeretettel amanita
katicabog
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 11. 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi, Amanita a tippeket.

eddig tényleg csak úgy véletlenszerűen adtam be önéleteket, de most már ha lesz netem, remélem napokon belül, ráállok teljes erőbedobással.

Sajnos még a leszámolópapírjaim sincsenek még, eddig táppénzen voltam, tehát nem is nagyon tudtam konkrét dolgokat.

sajnos diplomám nincs, és 40 felett vagyok. Gazdasági informatikus végzettségem van, és szeretnék végre a szakmámban dolgozni.
A suliban tanultunk programozást is, (Delphit) A html-t én is önszorgalomból, kedvtelésből tanultam meg. A kedvencem a Dreamweaver lett, csak nincs időm vele mostanában eleget foglalkozni. másik nagy szerelmem a Photoshop. Az informatikában nagy lehetőség van, ez az a műfaj ahol soha nem tudhat eleget az ember és folyamatos a fejlődés. 1 kisit sajnálom, hogy nem vagyok 10 évvel fiatalabb, akkor diplomásítanám is ezt a tudást, nagyobb esélyem lenne a munkerőpiacon Rolling Eyes

"Út nélkül nem járhatsz,
Vissza az elejére
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 11. 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

katicabog írta:

eddig tényleg csak úgy véletlenszerűen adtam be önéleteket, de most már ha lesz netem, remélem napokon belül, ráállok teljes erőbedobással.

Sajnos még a leszámolópapírjaim sincsenek még, eddig táppénzen voltam, tehát nem is nagyon tudtam konkrét dolgokat.

sajnos diplomám nincs, és 40 felett vagyok. Gazdasági informatikus végzettségem van, és szeretnék végre a szakmámban dolgozni.
A suliban tanultunk programozást is, (Delphit) A html-t én is önszorgalomból, kedvtelésből tanultam meg. A kedvencem a Dreamweaver lett, csak nincs időm vele mostanában eleget foglalkozni. másik nagy szerelmem a Photoshop. Az informatikában nagy lehetőség van, ez az a műfaj ahol soha nem tudhat eleget az ember és folyamatos a fejlődés. 1 kisit sajnálom, hogy nem vagyok 10 évvel fiatalabb, akkor diplomásítanám is ezt a tudást, nagyobb esélyem lenne a munkerőpiacon Rolling Eyes

Kedves Katicabog Smile
Ne foglalkozz azzal, hogy hány éves vagy: a negatív gondolatokkal csak leértékeled magad.
Csakis kelfeljancsi módon szabad ebbe belefogni.
Én azzal is feldobtam magam, hogy csínyt követtem el.
Megpályáztam 1 lakáskultúrás állást.
Ne tudd meg: behívtak Laughing
Bár tényleg tudtam volna mivel kirukkolni - környezetkímélet, vaszati stb. - gyorsan hárracurikkoltam Laughing
Ennek ellenére a publikálási lehetőségem ezen a helyen megmaradt...

Milyen oldalakon regisztráltál és ha nem vagyok indiszkrét: miért ragaszkodsz a netes munkához?
Priviben is válaszolhatsz.
Én a gyerekeimmel súlyos izomsorvadásban szenvedő férjemet gondozom és emiatt nem tudok otthonról eljárni dolgozni.
Ezért találtam ki magamnak 1 önképző programot: távvegyészmérnökösködni elég körülményes lenne a hálón Rolling Eyes Laughing
P/A
katicabog
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 11. 17:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
katicabog írta:

Kedves Katicabog Smile
Ne foglalkozz azzal, hogy hány éves vagy: a negatív gondolatokkal csak leértékeled magad.
Csakis kelfeljancsi módon szabad ebbe belefogni.
Én azzal is feldobtam magam, hogy csínyt követtem el.
Megpályáztam 1 lakáskultúrás állást.
Ne tudd meg: behívtak Laughing
Bár tényleg tudtam volna mivel kirukkolni - környezetkímélet, vaszati stb. - gyorsan hárracurikkoltam Laughing
Ennek ellenére a publikálási lehetőségem ezen a helyen megmaradt...

Milyen oldalakon regisztráltál és ha nem vagyok indiszkrét: miért ragaszkodsz a netes munkához?
Priviben is válaszolhatsz.
Én a gyerekeimmel súlyos izomsorvadásban szenvedő férjemet gondozom és emiatt nem tudok otthonról eljárni dolgozni.
Ezért találtam ki magamnak 1 önképző programot: távvegyészmérnökösködni elég körülményes lenne a hálón Rolling Eyes Laughing
P/A

lehet, hogy rosszul fogalmaztam valamit, de én egyáltalán nem ragaszkodom a netes munkához, sőt szeretek emberek közé menni. Arra gondoltam, hogy a neten megjelent álláshirdetéseket megpályázni. Mert azt hallottam, hogy ilyen módszerrel csk a mhelykeresők 1%-a találja meg a helyét. Rolling Eyes

"Út nélkül nem járhatsz,
Vissza az elejére
katicabog
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 11. 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a jobinfo-n vagyok regisztrálva, (ez szép magyaros Laughing)
és a jobpilotot is szoktam olvasni, de mondom 3 hónapja csak a költözéssel és csomagolással, meg banki és egyéb ügyintézéssel voltam elfoglalava, internetkávézókból üzentem mindenkinek, hogy még élek, és tudjuk, ott igazán nem lehet elmélyülni. Egyelőre még a papírjaim sem érkeztek meg (a leszámoló). Remélem néhány napon belül az is meglesz, és akkor ezerrel belevetem magam. Shocked

"Út nélkül nem járhatsz,
Vissza az elejére
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 11. 17:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

katicabog írta:
és a jobpilotot is szoktam olvasni, de mondom 3 hónapja csak a költözéssel és csomagolással, meg banki és egyéb ügyintézéssel voltam elfoglalava, internetkávézókból üzentem mindenkinek, hogy még élek, és tudjuk, ott igazán nem lehet elmélyülni. Egyelőre még a papírjaim sem érkeztek meg (a leszámoló). Remélem néhány napon belül az is meglesz, és akkor ezerrel belevetem magam. Shocked

Akkor félreértettelek: s bár az önéletrajzos, hidegpályázatos tanácsaim változatlanul ülnek, ha el tudsz járni dolgozni: EZERSZER NAGYOBB AZ ESÉLYED!
Sok sikert és ha mégis úgy érzed: segíthetek valamiben, akkor csak szólj nyugodtan.
Pusz amanita
katicabog
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 11. 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
katicabog írta:

Akkor félreértettelek: s bár az önéletrajzos, hidegpályázatos tanácsaim változatlanul ülnek, ha el tudsz járni dolgozni: EZERSZER NAGYOBB AZ ESÉLYED!
Sok sikert és ha mégis úgy érzed: segíthetek valamiben, akkor csak szólj nyugodtan.
Pusz amanita

köszi, miután lesz saját netem, többet fogunk beszélgetni Razz
13 évig dolgoztam 1 helyen, nem sok tapasztalatom van a mhelykeresésben. lesznek még zöld kérdéseim:lol:
addig is pusz

"Út nélkül nem járhatsz,
Vissza az elejére
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 11. 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

anyukám sajtmester kaposváron,és már ennél a cégnél van 18 éve.csak 1 éve költözött át a cég kaposvárra.most anyukám minden nap utazik 2 órát és közölték vele ha nem költözik be a városba még az idén kirúgják.hónapok óta ez megy. csökkenteték a fizuját 12 ezer forinttal és és nem mehet éjszaka így nincs éjszakai pótlék se tehát össz:17 eft-tal kevesebbet kap.ja és 5 hetente kapják a fizetést. Evil or Very Mad nem tujuk mi lesz ha nem lesz neki állása,mert nálunk nincs szinte semilyen munkalehetőség Sad((( Crying or Very sad
most a barátnői szervezik be biztosítósnak másodállásban de ebből nem lehet megélni. Crying or Very sad
katicabog
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aotan írta:
anyukám sajtmester kaposváron,és már ennél a cégnél van 18 éve.csak 1 éve költözött át a cég kaposvárra.most anyukám minden nap utazik 2 órát és közölték vele ha nem költözik be a városba még az idén kirúgják.hónapok óta ez megy. csökkenteték a fizuját 12 ezer forinttal és és nem mehet éjszaka így nincs éjszakai pótlék se tehát össz:17 eft-tal kevesebbet kap.ja és 5 hetente kapják a fizetést. Evil or Very Mad nem tujuk mi lesz ha nem lesz neki állása,mert nálunk nincs szinte semilyen munkalehetőség Sad((( Crying or Very sad
most a barátnői szervezik be biztosítósnak másodállásban de ebből nem lehet megélni. Crying or Very sad

ez borzasztó vidéken, hogy ilyen kiszolgáltatottak az emberek, mert a munkáltató tudja, hogy nincs hova menni dolgozni, tehát olyan feltételeket szab, amilyeneket csak akar, a dolgozó meg örül. hogy van egyáltalán munkahelye.
Főleg, ha nem 20 éves, legalább 5 éves szakmai tapasztalattal, 2 diplomával, 3 nyelvvizsgával, és ha nő a szerencsétlen, akkor természetesen gyereket sem akar, csak életét és vérét adni a cég szolgálatában napi 12-14 órában Crying or Very sad

"Út nélkül nem járhatsz,
Vissza az elejére
G.Tamás
Segédmoterátor

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 11:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet én is munka-helyet váltok ,abbahagyom a cirokvágást s beállok rendőrnek!
Korali
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
katicabog írta:

Pusz amanita

MIjjaz a hidegpályázat?
a pesti barátnőim nagyrésze neten talált állás. Én most próbálkozom vele, adatbázisoknak küldtem el.
Egyébként ha nem lenne diplomám, diplomáim már régen találtam volna P
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  Következő
3 / 24 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.