Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

munka - hely - váltás
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 22, 23, 24  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bluehoney
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is nemrég váltottam... Remélem minden jól alakul és sikerül amit szeretnék!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korali írta:
amanita írta:
katicabog írta:
a jobinfo-n vagyok regisztrálva, (ez szép magyaros Laughing)
és a jobpilotot is szoktam olvasni, de mondom 3 hónapja csak a költözéssel és csomagolással, meg banki és egyéb ügyintézéssel voltam elfoglalava, internetkávézókból üzentem mindenkinek, hogy még élek, és tudjuk, ott igazán nem lehet elmélyülni. Egyelőre még a papírjaim sem érkeztek meg (a leszámoló). Remélem néhány napon belül az is meglesz, és akkor ezerrel belevetem magam. Shocked

Akkor félreértettelek: s bár az önéletrajzos, hidegpályázatos tanácsaim változatlanul ülnek, ha el tudsz járni dolgozni: EZERSZER NAGYOBB AZ ESÉLYED!
Sok sikert és ha mégis úgy érzed: segíthetek valamiben, akkor csak szólj nyugodtan.
Pusz amanita

MIjjaz a hidegpályázat?
a pesti barátnőim nagyrésze neten talált állás. Én most próbálkozom vele, adatbázisoknak küldtem el.
Egyébként ha nem lenne diplomám, diplomáim már régen találtam volna P

Drága Korali Smile
Leírtam, de a kedvedért mégis újra megteszem.
Tehát a hideg pályázat azt jelenti : Neked nagyon megtetszik 1 munkahely - pl. mesél róla 1 barátod, vagy az olvasmányaid alapján - de ott éppen nem hirdetnek állást.
Leülsz a gép mellé és írsz 1 hatásos motivációs levelet.

"Már kisgyermek koromban arról álmodoztam, hogy 1 teljesen automatizált, a XXI. századnak megfelelő könyvtárban dolgozhassam..."
Vigyázz: nagyon el kell találni a mértéket, hogy hiteles legyen!
Valójában ennek a lényege, hogy igazat kell hazudnod: tehát valóban olyan legyen a célpont, ami tetszik Neked.

Ha nem válaszolnak vagy elutasítanak: ne törődj vele!
Lehet, ha hirtelen megüresedik 1 állás, TÉGED HÍVNAK BE LEGELŐSZÖR, hiszen az anyagod ott lapul a fiókban vagy a számítógépes adatbázisban.

A diplomáidat meg mi a csodának kell mindenhol bevallani?

Erről írtam Katicabognak is: legyen 1 bázis önéletrajzod amerikai stílusban - ezt ha nem tudod, milyen, akkor nézd meg lécci a neten: a www.hvg.hu oldalnak vannak nagyon klassz ilyen tartalmú mellékletei - s ezt mindig 1 picit igazítsd az adott céghez!

Ahol szükségtelen minden diplomád, ott egyszerűen ne írd be: sehol nem szeretik a potenciális okostojásokat...
Mintha legoból építkeznél, a motivációs leveledet is úgy írd meg.
Ilyet mindig érdemes küldeni - leírás a neten! - hol találtad a hirdetést, miért szeretnél ott dolgozni stb.
Soha ne közölj magadról több információt a szükségesnél: arra törekedj, hogy a személyes megbeszélésre sor kerüljön!

SOK SIKERT KÍVÁNOK!
Pusz amanita
Korali
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
Korali írta:
amanita írta:
katicabog írta:
és a jobpilotot is szoktam olvasni, de mondom 3 hónapja csak a költözéssel és csomagolással, meg banki és egyéb ügyintézéssel voltam elfoglalava, internetkávézókból üzentem mindenkinek, hogy még élek, és tudjuk, ott igazán nem lehet elmélyülni. Egyelőre még a papírjaim sem érkeztek meg (a leszámoló). Remélem néhány napon belül az is meglesz, és akkor ezerrel belevetem magam. Shocked

Akkor félreértettelek: s bár az önéletrajzos, hidegpályázatos tanácsaim változatlanul ülnek, ha el tudsz járni dolgozni: EZERSZER NAGYOBB AZ ESÉLYED!
Sok sikert és ha mégis úgy érzed: segíthetek valamiben, akkor csak szólj nyugodtan.
Pusz amanita

MIjjaz a hidegpályázat?
a pesti barátnőim nagyrésze neten talált állás. Én most próbálkozom vele, adatbázisoknak küldtem el.

Drága Korali Smile
Tehát a hideg pályázat azt jelenti : Neked nagyon megtetszik 1 munkahely - pl. mesél róla 1 barátod, vagy az olvasmányaid alapján - de ott éppen nem hirdetnek állást.

"Már kisgyermek koromban arról álmodoztam, hogy 1 teljesen automatizált, a XXI. századnak megfelelő könyvtárban dolgozhassam..."
Valójában ennek a lényege, hogy igazat kell hazudnod: tehát valóban olyan legyen a célpont, ami tetszik Neked.

Lehet, ha hirtelen megüresedik 1 állás, TÉGED HÍVNAK BE LEGELŐSZÖR, hiszen az anyagod ott lapul a fiókban vagy a számítógépes adatbázisban.

Erről írtam Katicabognak is: legyen 1 bázis önéletrajzod amerikai stílusban - ezt ha nem tudod, milyen, akkor nézd meg lécci a neten: a www.hvg.hu oldalnak vannak nagyon klassz ilyen tartalmú mellékletei - s ezt mindig 1 picit igazítsd az adott céghez!

Ahol szükségtelen minden diplomád, ott egyszerűen ne írd be: sehol nem szeretik a potenciális okostojásokat...
Ilyet mindig érdemes küldeni - leírás a neten! - hol találtad a hirdetést, miért szeretnél ott dolgozni stb.
Soha ne közölj magadról több információt a szükségesnél: arra törekedj, hogy a személyes megbeszélésre sor kerüljön!

SOK SIKERT KÍVÁNOK!
Pusz amanita

Ja igen, köszi, köszi nagyon, értem már. nem tudtam, hogy az az.
ahha sajna nálunk nem hinném h mükszik az ilyen, mások is ajánlották, de magyaroroszágiak. Úgy látszik nálatok ez megy.
Visszaemlékszem, 10 éve próbáltam egy ilyet, a humán erőforrásos nő úgy nézett rám, mintha nem volna épeszű S
választék sincs túl sok.
a napokban hallottam, h a korrupciós listán Mo a 42 kb, mi a 84. ez nem tom, mennyire rossz, de hogy igaz, az biztos Evil or Very Mad
szal dupla akkora. És ez azért mond valamit-
mindegy, ez van, vagy megszokik, vagy megszökik, kialakul ez, mint a púpos gyerek Shocked [/b]
Vissza az elejére
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bluehoney írta:
Én is nemrég váltottam... Remélem minden jól alakul és sikerül amit szeretnék!

Szia Smile És meg szabad kérdezni, hogy mit mire váltottál?
Szeretettel amanita
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korali írta:
amanita írta:
Korali írta:
amanita írta:
katicabog írta:

Pusz amanita

MIjjaz a hidegpályázat?

Drága Korali Smile

SOK SIKERT KÍVÁNOK!
Pusz amanita

Ja igen, köszi, köszi nagyon, értem már. nem tudtam, hogy az az.
ahha sajna nálunk nem hinném h mükszik az ilyen, mások is ajánlották, de magyaroroszágiak. Úgy látszik nálatok ez megy.
Visszaemlékszem, 10 éve próbáltam egy ilyet, a humán erőforrásos nő úgy nézett rám, mintha nem volna épeszű S
választék sincs túl sok.
a napokban hallottam, h a korrupciós listán Mo a 42 kb, mi a 84. ez nem tom, mennyire rossz, de hogy igaz, az biztos Evil or Very Mad
szal dupla akkora. És ez azért mond valamit-
mindegy, ez van, vagy megszokik, vagy megszökik, kialakul ez, mint a púpos gyerek Shocked [/b]

Drága Korali Smile
Nem értem, hogy jön ide a korrupció?
Azok különben is átlagos számok: a Te konkrét helyzetedre nézve nem mondanak semmit!

A hülyéneknézés megint csak csúsztatás részedről: ha interneten pályázol 'hidegen', akkor aki a kezébe veszi az anyagodat és hülyének néz: nem fog behívni és kész!
Miért kell bekalkulálnod előre elképzelve ezt a negatív élményt, amikor nem fogod majd közvetlenül átélni?
Ha nem válaszolnak valahonnan, azt úgy kell értelmezni, hogy az önérzeted ne sérüljön.

Folyamatosan gyártod előre magadnak a kudarcmezőt! Shocked Sad
Korali
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Korali Smile
Nem értem, hogy jön ide a korrupció?
Folyamatosan gyártod előre magadnak a kudarcmezőt! Shocked Sad[/quote]Úgy, hogy egy életen át, az gáncsolt el. az, hogy nem állt senki a hátam mögött.

Azok különben is átlagos számok: a Te konkrét helyzetedre nézve nem mondanak semmit!

A hülyéneknézés megint csak csúsztatás részedről: ha interneten pályázol 'hidegen', akkor aki a kezébe veszi az anyagodat és hülyének néz: nem fog behívni és kész!
Miért kell bekalkulálnod előre elképzelve ezt a negatív élményt, amikor nem fogod majd közvetlenül átélni?
Ha nem válaszolnak valahonnan, azt úgy kell értelmezni, hogy az önérzeted ne sérüljön.

Ja, nem nem zavar, ha nem válaszolnak. eccerűen próbálom reálisan látni a helyzetet. Tény, hogy van, akiknek sikerült, ez vlsz sorskérdés.
próbálkozm, amíg telik a cérnából, ha majd elfogy, majd meglátom, mi lesz.
Vissza az elejére
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 14:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most 1 picit szomorú vagyok, mert az újbóli pontatlan beidézésedből arra következtetek, hogy valóban nincs jó kedved Sad
P/A
Korali
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
Most 1 picit szomorú vagyok, mert az újbóli pontatlan beidézésedből arra következtetek, hogy valóban nincs jó kedved Sad
P/A

a korrupcióra céloztam Sad
Hidd el, nehéz kora gyerekkortól azzal szembesülni. tudok olyanokat, akik lediplomázva voltak csak kénytelenek ezzel szembesülni.
Ok, semmi gond, ezzel kelek-és fekszem ... egy mondás szerint egy jókedvű olaszba több életkedv szorul mint öt szomorú erdélyibe.
csak azér olvastam bele ebbe a fórumba, mert még mindig hiszek abban, hogy jó pap holtig tanul...
Vissza az elejére
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korali írta:
amanita írta:
P/A

Hidd el, nehéz kora gyerekkortól azzal szembesülni. tudok olyanokat, akik lediplomázva voltak csak kénytelenek ezzel szembesülni.
Ok, semmi gond, ezzel kelek-és fekszem ... egy mondás szerint egy jókedvű olaszba több életkedv szorul mint öt szomorú erdélyibe.
csak azér olvastam bele ebbe a fórumba, mert még mindig hiszek abban, hogy jó pap holtig tanul...

Az én hátam mögött sem állt senki - 14 éves korom óta önálló vagyok - és még sem energiadrakulázok senkit.
Ha úgy sem mozdulsz, úgy sem változol, akkor
Question mi értelme ennyit kérdezősködni Question
Korali
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
Korali írta:
amanita írta:
P/A

Az én hátam mögött sem állt senki - 14 éves korom óta önálló vagyok - és még sem energiadrakulázok senkit.

Hát ez nagyon szomorú, ha így látod, hogy nem mozdulok semmit. és nem szndékszom senki sem energiadrakulázni, de bocs, hogyha zavartam valakit, nem állt szándékomban. el is megyek
Vissza az elejére
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korali írta:
amanita írta:
Korali írta:
amanita írta:
P/A

Hát ez nagyon szomorú, ha így látod, hogy nem mozdulok semmit. és nem szndékszom senki sem energiadrakulázni, de bocs, hogyha zavartam valakit, nem állt szándékomban. el is megyek

Miért kell megsértődnöd?
Nem akartalak megbántani.
Csak körbejártam Veled a Földet és ugyanoda lyukadtunk ki: nem állt mögötted senki...
Ez keserített el.
Most MOST van és azt szeretném, ha előre néznél.
Szeretettel amanita
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem a munkakeresésben Csakra(=indi) egyik szimbóluma segített.
Végig ezt használtam háttérképnek a gépemen és még 1 önéletrajzomba is bebiggyesztettem Laughing
Most közzéteszem: ezzel is szeretném felhívni a figyelmeteket gyönyörű / egyedi készítésű / gyógyító hatású tárgyaira, amit a
www.individum.hu
oldalon megtaláltok.
Csakrában én még azt is nagyon szeretem, hogy ő volt eddig az egyetlen ember, aki kedvet tudott kelteni bennem a mosogatás iránt Laughing
Örök hálám Smile

Idea NAPFONAT CSAKRA Idea

TEVÉKENYSÉG és MUNKA alakulásáért felelõs

Színe: napsárga

Elhelyezkedése a testen: köldök fölött, a gyomor területén

Nevének jelentése: a drágakövek városa

Egyéb elnevezése: Manipura-csakra

Szimbóluma a tízszirmú lótuszvirág

Idea Akkor használjuk, ha üzleti fellendülésre, sikerre vágyunk.
Idea Ha úgy érezzük mindent, amit az életben csinálunk nem elég jó.
Idea Ha irigységet érzünk mások felé, illetve gyomorproblémáink, emésztési gondjaink vannak.
Idea Édesapával nem mûködik jól a kapcsolat.

Hozzárendelt testrészek a derék, hasüreg, emésztési rendszerünk, a gyomor, máj, lép, epehólyag, hasnyálmirigy.
Eleme a tuz.
Szimbolikus jelentése a nap, a fény.

Megfelelõ mûködés esetén boldognak, szabadnak érezzük magunkat, úgy érezzük megfelelõképp cselekszünk, optimisták vagyunk, rendben van a munkánk, jó helyen vagyunk.
Idetartozó érzések, mentális jelentések; a lét kialakulása, átalakuló, fejlõdõ energia, öntudat, egyéniség, sugárzó életerõ, egzisztencia, nyitottság.

Blokk a napfonat csakrában: túlzott racionalizmus, hatalmi vágy, elégedetlenség, ingerültség, önbizalomhiány, félelem, kedvetlenség, bizonyításvágy, idegesség, sikertelenségérzet, irigység, maximalizmus, a hozzá tartozó testrészekkel kapcsolatos zavarok.

Idea MINDEN KEDVES ÉRINTETTNEK SIKERES MUNKAKERESÉST KÍVÁNOK! Idea
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 12. 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

katicabog írta:
aotan írta:
anyukám sajtmester kaposváron,és már ennél a cégnél van 18 éve.csak 1 éve költözött át a cég kaposvárra.most anyukám minden nap utazik 2 órát és közölték vele ha nem költözik be a városba még az idén kirúgják.hónapok óta ez megy. csökkenteték a fizuját 12 ezer forinttal és és nem mehet éjszaka így nincs éjszakai pótlék se tehát össz:17 eft-tal kevesebbet kap.ja és 5 hetente kapják a fizetést. Evil or Very Mad nem tujuk mi lesz ha nem lesz neki állása,mert nálunk nincs szinte semilyen munkalehetőség Sad((( Crying or Very sad
most a barátnői szervezik be biztosítósnak másodállásban de ebből nem lehet megélni. Crying or Very sad

ez borzasztó vidéken, hogy ilyen kiszolgáltatottak az emberek, mert a munkáltató tudja, hogy nincs hova menni dolgozni, tehát olyan feltételeket szab, amilyeneket csak akar, a dolgozó meg örül. hogy van egyáltalán munkahelye.
Főleg, ha nem 20 éves, legalább 5 éves szakmai tapasztalattal, 2 diplomával, 3 nyelvvizsgával, és ha nő a szerencsétlen, akkor természetesen gyereket sem akar, csak életét és vérét adni a cég szolgálatában napi 12-14 órában Crying or Very sad

a főnöke olyan szintem kihasználja,hogy ha hazajön szegénykém se élő se holt.van olyan hogy hazaér éjfélkor és reggel 6-ra mennie kell vissza ami azt jelenti hogy 4-kor kel és 5kor indul,mert egy óra oda az út.
és a főnök azért főnök, hogy nyíltan pofátlan legyen: anyámnak kell betanítania az utódát!!!!!!
angry4
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 13. 00:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aotan írta:
katicabog írta:
aotan írta:
anyukám sajtmester kaposváron,és már ennél a cégnél van 18 éve.csak 1 éve költözött át a cég kaposvárra.most anyukám minden nap utazik 2 órát és közölték vele ha nem költözik be a városba még az idén kirúgják.hónapok óta ez megy. csökkenteték a fizuját 12 ezer forinttal és és nem mehet éjszaka így nincs éjszakai pótlék se tehát össz:17 eft-tal kevesebbet kap.ja és 5 hetente kapják a fizetést. Evil or Very Mad nem tujuk mi lesz ha nem lesz neki állása,mert nálunk nincs szinte semilyen munkalehetőség Sad((( Crying or Very sad
most a barátnői szervezik be biztosítósnak másodállásban de ebből nem lehet megélni. Crying or Very sad

ez borzasztó vidéken, hogy ilyen kiszolgáltatottak az emberek, mert a munkáltató tudja, hogy nincs hova menni dolgozni, tehát olyan feltételeket szab, amilyeneket csak akar, a dolgozó meg örül. hogy van egyáltalán munkahelye.
Főleg, ha nem 20 éves, legalább 5 éves szakmai tapasztalattal, 2 diplomával, 3 nyelvvizsgával, és ha nő a szerencsétlen, akkor természetesen gyereket sem akar, csak életét és vérét adni a cég szolgálatában napi 12-14 órában Crying or Very sad

a főnöke olyan szintem kihasználja,hogy ha hazajön szegénykém se élő se holt.van olyan hogy hazaér éjfélkor és reggel 6-ra mennie kell vissza ami azt jelenti hogy 4-kor kel és 5kor indul,mert egy óra oda az út.
és a főnök azért főnök, hogy nyíltan pofátlan legyen: anyámnak kell betanítania az utódát!!!!!!
angry4

Most is arra gondoltam olvasás közben, hogy jó lenne, ha felébrednék a végén.Azt hiszem egy páran nem is tudjuk milyen jó dolgunk is van..... Rolling Eyes
individum
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 15. 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
Nekem a munkakeresésben Csakra(=indi) egyik szimbóluma segített.
Végig ezt használtam háttérképnek a gépemen és még 1 önéletrajzomba is bebiggyesztettem Laughing
Most közzéteszem: ezzel is szeretném felhívni a figyelmeteket gyönyörű / egyedi készítésű / gyógyító hatású tárgyaira, amit a
www.individum.hu
oldalon megtaláltok.
Csakrában én még azt is nagyon szeretem, hogy ő volt eddig az egyetlen ember, aki kedvet tudott kelteni bennem a mosogatás iránt Laughing
Örök hálám Smile

Idea NAPFONAT CSAKRA Idea

TEVÉKENYSÉG és MUNKA alakulásáért felelõs

Színe: napsárga

Elhelyezkedése a testen: köldök fölött, a gyomor területén

Nevének jelentése: a drágakövek városa

Egyéb elnevezése: Manipura-csakra

Szimbóluma a tízszirmú lótuszvirág

Idea Akkor használjuk, ha üzleti fellendülésre, sikerre vágyunk.
Idea Ha úgy érezzük mindent, amit az életben csinálunk nem elég jó.
Idea Ha irigységet érzünk mások felé, illetve gyomorproblémáink, emésztési gondjaink vannak.
Idea Édesapával nem mûködik jól a kapcsolat.

Hozzárendelt testrészek a derék, hasüreg, emésztési rendszerünk, a gyomor, máj, lép, epehólyag, hasnyálmirigy.
Eleme a tuz.
Szimbolikus jelentése a nap, a fény.

Megfelelõ mûködés esetén boldognak, szabadnak érezzük magunkat, úgy érezzük megfelelõképp cselekszünk, optimisták vagyunk, rendben van a munkánk, jó helyen vagyunk.
Idetartozó érzések, mentális jelentések; a lét kialakulása, átalakuló, fejlõdõ energia, öntudat, egyéniség, sugárzó életerõ, egzisztencia, nyitottság.

Blokk a napfonat csakrában: túlzott racionalizmus, hatalmi vágy, elégedetlenség, ingerültség, önbizalomhiány, félelem, kedvetlenség, bizonyításvágy, idegesség, sikertelenségérzet, irigység, maximalizmus, a hozzá tartozó testrészekkel kapcsolatos zavarok.

Idea MINDEN KEDVES ÉRINTETTNEK SIKERES MUNKAKERESÉST KÍVÁNOK! Idea

Laughing mosogatás Laughing
Ama nagyon tudatosan használod már a szimbólumokat, ez csodálatos és remek!
Pusz! angel12
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 22, 23, 24  Következő
4 / 24 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.