Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Internetes munka
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
teutida
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 19. 08:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon elmosódó fogalom ez, hogy internetes munka.
Ha internetes vállalkozásról van szó: az is lehet passzív vagy aktív.

Pl. passzív lehet a 'downloaderezés'.
Na én ennek utána néztem: nem igazán nekem való.
Túl személytelen és bizonyos értelemben szemtelen módszer.
Az ilyen túlzott bekeretezést úgyis szétfeszítem.

Az aktív vállalkozáshoz tartozik, ha külső személynek hirdetést szervezek.
Ez ugyan neten nehezen űzhető, de ennek ellenére nekem ez ment.
DE pl. az egyik portálra vittem hirdetőt.
Bár még folyamatban volt az ügy: kiderült, hogy a tulajdonosok a jutalékot úgy értelmezték, hogy az ígért 15 % az az ő 15 %-uk 15 %-a Shocked
Mondtam kösz szépen: ebből még a népligeti buszmegállóban a vécés nénire se fussa... Razz

Több ilyen szarrágós sztorim van.
Én ugyanis szeretek előbb az asztalra letenni valamit és ha már bizonyítottam: akkor kérni.
S ez nagyon idejétmúlta hozzállás a jelek szerint.

Ettől függetlenül én folyamatosan dolgozom a neten: pénzt is keresek és karitatíve is; meg a honlapom miatt is munkázok.
Csak azért írtam mindezt le, hogy talán kicsit jobban odafigyel, aki ilyen munkát keres.
Sok itt az illúzió úgy veszem észre Wink

A megítélésről meg annyit: még régebben valaki megjegyzést tett, hogy de ráérek fórumozni.
Előszöris hivatalból is fenn vagyok a neten / másodszor én nem a munkahelyemről teszem ezt: én állom az áram, az internet és a karbantartás díját.
A saját időmből 'gazdálkodom' ezt ki: nem esik nehezemre, ugyanis nagyon gyors vagyok ezen a területen.
Újságíróként és szerkesztőként nagy luxus volna tötyörészni Laughing

Most ott tartok: úgy tudom a függetlenségemet megőrizni, ha 1 másfajta netes munkával próbálom a honlapom programozásának fedezetét előteremteni.
Mit mondjak: ez az út sem éppen sztráda Laughing

teutida

A hozzászólás legutóbb teutida által 2007. 09. 28. 02:50-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gma
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 19. 09:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

teutida írta:

Előszöris hivatalból is fenn vagyok a neten / másodszor én nem a munkahelyemről teszem ezt: én állom az áram, az internet és a karbantartás díját.
A saját időmből 'gazdálkodom' ezt ki: nem esik nehezemre, ugyanis nagyon gyors vagyok ezen a területen.
Újságíróként és szerkesztőként nagy luxus volna tötyörészni Laughing

Respect Wink
Sokan azt hiszik, hogy a munkahelyük azért fizeti őket, hogy az elvégzendő feladatuk HELYETT internetezzenek a cég kárára...
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 19. 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

teutida írta:
Szerintem csupán csak sablonokkal nem lehet az online vállalkozások területén SEM nagyot trambulinozni.
Eredeti ötlet mindenképpen szükséges. És még sok minden...
Találtam 1 cikket, aminek nagy részével egyetértek:
http://www.fn.hu/kkv/0708/internet_vilagnagy_piac_169799.php
teutida

egyetértünk, részben

egyrészt a sablonokat csak legfeljebb sorvezetőként alkalmazva, de egyedi ötletekkel, illetve a "sablonos" trükkök egyedi kombinációjával lehet hosszútávon online vállalkozást építeni.

másrészt meg a nincsen régi poén elve alapján ideig-óráig még a teljesen másolt sablonok is működnek (lásd az internetmilliárdos weboldalát).

....
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 19. 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

teutida írta:
...
teutida

Teutida sztoriján csodálkozom, meg nem is. Egyrészt meglep, hogy egyes online vonalon vállalkozók is "vállalkozók" maradtak, és az alkalmazottakhoz való hozzáállásuk maradt alapértelmezett helyzetben. Nem tudom, hogy miért nem tudnak már a partnerkapcsolatokra építeni.

Az biztos, hogy egyenrangú, döntéshozásra jogosult partnerként, vagy önállóan, saját vállalkozást vinni érdemesebb, mint bepróbálkozni valakihez, jutalékért.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gma
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 19. 21:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

online írta:

Az biztos, hogy egyenrangú, döntéshozásra jogosult partnerként, vagy önállóan, saját vállalkozást vinni érdemesebb, mint bepróbálkozni valakihez, jutalékért.

Ez egy fatális tévedés. Ha így lenne, a franchise rendszerek megbuktak volna...
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 19. 21:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gma írta:
online írta:

Ez egy fatális tévedés. Ha így lenne, a franchise rendszerek megbuktak volna...

.. na jó, meg az MLM-et is van, aki nyereségesen műveli, de ezekben a rendszerekben nem gondolkodok, amikor online vállalkozásról beszélek, és azt hiszem, hogy többen reménykednek abban, hogy Internetes munkalehetőség gyanánt nem a fenti két rendszer valamelyikét ajánlják majd nekik.

Az más lapra tartozik, hogy a könnyű pénz illúzióját egyik esetben sem szabad kergetni.
teutida
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 20. 06:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

online írta:

Teutida sztoriján csodálkozom, meg nem is. Egyrészt meglep, hogy egyes online vonalon vállalkozók is "vállalkozók" maradtak, és az alkalmazottakhoz való hozzáállásuk maradt alapértelmezett helyzetben. Nem tudom, hogy miért nem tudnak már a partnerkapcsolatokra építeni.

Az biztos, hogy egyenrangú, döntéshozásra jogosult partnerként, vagy
önállóan, saját vállalkozást vinni érdemesebb, mint bepróbálkozni valakihez, jutalékért.

Ebben maximálisan egyetértek Veled.
Mondjuk az esetem talán néhány okból nem tipikus
Elég elvarázsolt egyéniség vagyok.

Újságíróként pl. azzal foglalkozom csak, ami érdekel (PR-anyagot viszont készítek kérésre, megrendelésre is).
Képes vagyok hetekig kutatni, míg előjövök valamivel.
Mivel ragaszkodom a független véleményemhez, ez nem feltétlenül jár magas honorral Laughing
Tetejébe - bár semmilyen témától és műfajtól nem riadok vissza - éppen azok a cikkeim a legjobbak, amik az ezotéria és a tudomány határán mozognak: Állati telepátia, Paranormális jelenségek, halálközeli élmények stb.

Ráadásul már sok helyen automatikusan el is várják 1 zsurnalisztától, hogy hirdetéseket hozzon, így az alapjában TELJESEN 2 külön szakma párban kell, hogy járjon.

Másnak hirdetést szerezni mindenképpen rázós még szerződés esetén is.
Gondolj bele: ha kötök 1 hosszútávú szerződést és eljövök attól a honlaptól: semmi garancia nincs a továbbiakban a jutalék kifizetésére.

Ezért én mindkét site-on, ahol dolgoztam: pilotprojectet készítettem.
Kisebb értékű és rövid futamú hirdetést szereztem, hogy ezzel felmérjem a megbízhatósági indexet...
A hirdetésekről annyit még MÉG: nem csinálhatok a számból segget.
Ha ugyanis pl. a génpiszka cikkemben bírálom a génmódosított vetőmagvakat forgalmazó gyógyszergyárakat, akkor azok magyarországi vállalatától nem fogadok el pénzt, nem hirdetem őket...
Pechemre gyógyszervegyész a végzettségem: így bizony sok mindent tudok erről a témáról annak ellenére, hogy évek óta nem gyakorlom ezt a szakmát.

Vagyis arra akarok kilyukadni, hogyha valaki az önmegvalósításának, életfeladatának megfelelő vállalkozásba kezd és történetesen még elvei is vannak, az vessen magára, ha szárazkenyérből készíti a pogácsáját Laughing

teutida

.

A hozzászólás legutóbb teutida által 2007. 09. 28. 02:53-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.
Vissza az elejére
gma
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 20. 06:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olvassátok el Robert T. Kiyosaki: Cashflow-négyszög c. művét, hasznos lehet. Nyugi, nem MLM-ről szól Laughing
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 29. 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

egy kis gyakorlati segítség, hogy igazán "ütős" honlapotok legyen:

http://www.online-ertekesites.hu/ingyenesoktatas

Videó felvétele képernyőről, szerkesztés, honlapba illesztés ingyen, és bérmentve, ráadásul egy profi oktatóvideóval lekísérve.

Kell ennél több?

Ne mondd, hogy nem!
---------------------------------------------
Akkor van még több meglepi is, csak gyere és szüretelj!

Jó étvágyat hozzá!
--------------------------------------------- Cool
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 30. 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

online írta:
egy kis gyakorlati segítség, hogy igazán "ütős" honlapotok legyen:

Videó felvétele képernyőről, szerkesztés, honlapba illesztés ingyen, és bérmentve, ráadásul egy profi oktatóvideóval lekísérve.

Kell ennél több?

Ne mondd, hogy nem!
---------------------------------------------
Akkor van még több meglepi is, csak gyere és szüretelj!

Jó étvágyat hozzá!
--------------------------------------------- Cool

Az éjszaka többen is hibát jeleztek, hogy a legvégén nem található oldalt jelzett a rendszer.

Kijavítottuk.

Megnyitható mostmár a program letöltését, és az oktatóvideókat tartalmazó oldal. Aki már próbálta megnyitni, az mindenképpen frissítse egyszer az oldalt, mielőtt újra végigmegy a "procedúrán"!
Vissza az elejére
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 03. 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Itt az újabb okosság!

A BBClone programot használjuk gyors, és egyszerű statisztikát készít az oldalad látogatásáról.

Erről készítettünk szintén egy oktató videót, közvetlenül a blogunkban találjátok: http://www.online-ertekesites.hu/tudod_hogy_tegnap_hanyan_latogattak_a_weblapod

Akinek van honlapja, amivel értékesítés a célja, most küldje be véleményezésre a weblapmustrába, mert hamarosan leállítjuk. Jókat szoktunk ötletelgetni, nézzétek meg, egész "nagy" nevek is kezdenek megfordulni...
http://www.online-ertekesites.hu/mutasd_meg_weblapod_ingyenes_weblapmustra
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 28. 02:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hiaklonak vajon sikerült?
Vissza az elejére
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 28. 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:

Remélem.

Nekünk viszont nagyon beindult.

Remélem Ti is velünk tartottatok, de ha nem az sem nagy baj, MÉG Smile

Szóval...

Indítottunk egy beső blogot, amit csak a regisztrált tagjaink látnak.
Túl vagyunk a harmadik webkonferencián is, és nyugodtan mondhatom, hogy nagy sikere van. 35-45 résztvevővel megy eddig folyamatosan, és alig pár ember mozdul el a képernyőtől ilyenkor Smile

No, de minek dumálok ennyit, kint van a blogunkon minden, regisztrálni meg itt lehet:

http://online-ertekesites.hu/user/register

Sziasztok!
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 29. 07:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali.

8 éves netes vállalkozói múlttal és több mint 10 éves egyébként vállalkozói múlttal a hátammögött lehet, hogy talán hiteles lesz amit írok:
Az összefonódás erő, tehát csatlakozni egymást felnyomni - jól megfogalmazott keretek között - nagyon is életszerű dolog, a hálózat egyik lényege.
Az MLM és az Internet mint hálózat sok sok közös vonást tartalmaz, a végfelhasználót azonban másként "használja" ez a legfontosabb különbség benne. (Erről talán majd később részletesen, most szokás szerint rohanok)
A neten mindenki azt hiszi, hogy néhány nap alatt meg lehet gazdagodni. Ez nem a ligeti lángossütő, ahol ha felhúzod a redőnyt, sor áll a lángosért. Ez egy hosszú és igen tudatos befektetést igénylő vállalkozási forma, mely nem valósítható meg sablon-weblapok gyártásával, az eredeti ötlet mellett még egy sor küllem és belbecs tulajdonságot figyelembe kell venni, hogy egyáltalán legyen valamennyi látogatód. És akkor jön az IDŐ és vagy bejön, vagy nem ... vagyis olyan mint minden vállalkozás.
(Én talán elmondhatom, hogy az enyém bejött Laughing )

A netes marketinges anyagokat sorra olvasom, de nem sok olyat találok, ami túlmutat azon amit már addig is tudtam, illetve egy idő után ezek a formák kiégnek. A következő formát meg még csak kevesen tudják Wink és nem is árulják ilyen nyilvános formában.

Na tényleg futnom kell, de visszatérek ...
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 04. 16:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:

Laughing Laughing Dolgozom rajta! Laughing
Majd mutatom, ha valami érdemlegeset tudok Wink
Addig is... "Turbódízel" tanulok...
Próbálkozom...taccsravágom a gépem... Twisted Evil a sok letöltögetéssel...újrainstallálják... Rolling Eyes és kezdem elölről.... munky2
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
5 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.