Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hajhullás
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
SiriusBlack
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 03. 21:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekem a saba (ekezettel irjak, csak nekem nincs tehat: sa'ba) savas sampon a legjobb. ez egy 4-es ph-s sampon. van savas hajbalzsam is, az alfaparfnak, termeszetes, mehviaszos, nagyon jo. en mondjuk a savas tusfurdot es szappant is ajanlom. elotte en is gliss kurt hasznaltam, es latvanyos a kulonbseg.
(ja, es tobb ismerosomnek bevalt a revalid.)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
peter
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 23. 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tudjátok, amikor tavaly elkezdődött a hajhullásom, nagyon el voltam keseredve. Most viszont kezdek örülni. Pár hónapja a Viviscalt szedem és most már a megritkult helyeken új hajszálak is megjelentek!!!
Razz

Szerintem nektek is érdemes átgondolni pár dolgot, amiket nekem is elmondtak:

1. Vitaminoktól (pl. Revalid) csak akkor áll meg a hajhullás, ha a hajhullás oka vitaminhiány volt! (A Viviscal, amit én is szedek, nem vitaminkészítmény.)

2. A hajhullást BELSŐ változások okozzák, ezért megoldani is csak belülről lehet. A hajra kent dolgok (samponok, hajszeszek, stb.) csak korlátozottan tudnak felszívódni és segíteni. Ezek csak akkor segítenek, ha a hajhullást a fejbőr problémái okozzák vagy a probléma hormonális eredetű és a szer képes a fejbőrben a hormonokat hatástalanítani.

3. A LEGROSSZABB az, ha valaki bepánikol és elkezd használni egy szert, aztán egy hónap múlva egy másikat, mert az elsőtől még nem nőtt ki a haja és így tovább.
Először tájékozódni kell!!! Milyen szert/szereket érdemes használnunk. Ezeket viszont kitartóan (néhány hónapig!), mert a haj nem nő egy hét alatt egy centit. És persze elsődlegesen ne az ár alapján válasszunk, hanem az alapján, hogy mi a problémánk és mi tud segíteni. (Az olcsó sokszor semmit sem ér, a drága viszont nem biztos, hogy a mi problémánkra a legjobb).
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 23. 16:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Nagymamámnak idős korában is gyönyörű sűrű göndör haja volt.Egyszer beszélgattünk és megdicsértem a haját.Mondta, hogy a szomszéd néninek köszönheti.Nagyon beteg volt, fejtifuszt kapott, majdnem meghalt.Mikor kezdett gyógyulni, egyszer felemelte a fejét a párnájáról, de a gyönyörű hosszú haja otmmaradt.Napokig csak sirt.Átment hozzá a szomszédbeli idős néni, és mondta neki, hogy minden nap vágjon ketté keresztbe egy vöröshagymát és jól dörzsölje be vele a fejbőrét esténként és utána kösse be.Reggel vegye le a kendőt és mossa meg a fejét.Igy tett és egyszer látta, hogy apró szálak csillognak a fején.Fél év mulva nőtt sűrűre a haja.Csak azon csodálkozott, hogy az új haja göndör lett, addig ez nem volt.
Judu
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 31. 13:49    Hozzászólás témája: Re: Hajhullás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kati!

Az a sok orvos, akinél jártál milyen szakorvos volt?
Bőrgyógyásznál, allergológusnál jártál?

Üdv
Judu

MoKa írta:
Keresem azt az orvost, aki tud rajtam segíteni!
50 éves nő vagyok. 7 éve tartó problémámat eddig még nem tudták
orvosolni. Számtalan kivizsgáláson voltam, sok orvost felkerestem, de
nem állapították meg a betegségem okát.
A tüneteim: fényes a fejbőröm, a foltos hajhullásomat erős fájdalom
előzi meg.
Ha bárki a témával kapcsolatosan tud segíteni, kérem tegye meg!
Köszönettel
Kati
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kristal
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 02. 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

1x asszem már írtam erről, de megint sok helyről az jön, hogy a legjobb minél ritkábban mosni hajat! Először idegesítő a tudat, h nincs megmosva, de ha az ember eltökélt, valamennyire vissza lehet venni a hajmosások számából, és később már nem olyan rossz érzés, + a haj is tovább marad megfelelő állagú, a túl sok mosással ugyanis leszoktatjuk az öntisztulásról. Ráadásul, még a jobb samponok is nagyon haza tudják vágni a fejbőrt.
Vissza az elejére
Sentinel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 20. 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát igen, én pl. minden reggel megmosom Rolling Eyes

kristal írta:
1x asszem már írtam erről, de megint sok helyről az jön, hogy a legjobb minél ritkábban mosni hajat! Először idegesítő a tudat, h nincs megmosva, de ha az ember eltökélt, valamennyire vissza lehet venni a hajmosások számából, és később már nem olyan rossz érzés, + a haj is tovább marad megfelelő állagú, a túl sok mosással ugyanis leszoktatjuk az öntisztulásról. Ráadásul, még a jobb samponok is nagyon haza tudják vágni a fejbőrt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 20. 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A férjemet is le kellett anno szoktatni a napi hajmosásról. Most hetente 1x mossa meg és már nem is lesz olyan koszos és zsíros mint amikor naponta mosta.

Sentinel írta:
Hát igen, én pl. minden reggel megmosom Rolling Eyes

kristal írta:

hogy az egész világ belefért volna."

http://alagdombi.tvn.hu (agarak)
http://alagrabbit.tvn.hu (sünik)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
kiscipő
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 20. 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerleimari"Fél év mulva nőtt sűrűre a haja.Csak azon csodálkozott, hogy az új haja göndör lett, addig ez nem volt.

Azt gondolom ez nem újdonság sokunk számára. Legtöbbször hullámosan vagy göndören nő vissza egyes betegségek gyógyulása után és sokkal vastagabb,erősebb mint az eredeti /lásd lányomnál aki jelenleg idegrohamot kap néha amikor a "gyári" hullámos hajzuhataga között égbekiáltóan kiáll két nagy tenyérnyi helyen a haja totál göndören - kb megfelel az afrikai styl elvárásainak Smile/
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 28. 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
szürke írta:
Kage írta:
szürke írta:
bbemes írta:
megint csomókban hullik a hajam Confused

rossz fog ? vitaminhiány?

bár tudom nem vigasztal ... az enyém is...

Csökkenő életerő. Mi történt?

nálam lelki.... sodródom valami felé ami vonz mint a mágnes de méltatlan lenne beteljesülnie.... és nem is fog mert nem akarom....plussz meglévő depi
Lepkénél a depi kizárt... szerintem... így fizikai dologra gondoltam...
Drága Lepke én is kérdem Mi történt ?

Na igen, a depi és a hajhullás kéz a kézben jár. Egyébként nem kizárt Lepkénél sem, mert a szülés utáni depresszió elég gyakori eset, bárkit elérhet. Annyiban fizikai, hogy jó kis hormon ingadozás áll a háttérben. (És még sok-sok más, ami nem az akadémikus orvosláshoz tartozik.)

Minden folyamatnak van lelki és fizikai - no és szellemi - síkja, a hajhullás mindig tünet, olyan fontos külső figyelmeztetés, amire máj feltétlen oda kell figyelni. (Volt valahol hajhullós téma is.)

Akkor itt lehet folytatni.
Vissza az elejére
akvamarin
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 23. 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekem nem segített semmi, szintén hajullással küzdöttem, mindent kipróbáltam. a neten keresgéltem alternatív megoldásokra, módszerekre. olvastam a medbiotech diagnosztikáról, rátaláltam a honlapjukra, ez egy csodagép!!! nemhogy csak hajhullást gyógyít, hanem rengeteg mindent....bátran ajánlom mindenkinek, én elmentem, kipróbáltam, és hála Istennek már nem hullik a hajam....itt a honlap címe: www.medbiotech-diagnosztika.hu.
Vissza az elejére
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 23. 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia, üdv itt nálunk Smile

mielőtt odavándorolnék erre az általad megadott oldalra, szívesebben hallanám Tőled, hogy miért is olyan csodagép ez a valami, ami nem csak a hajhullást szűnteti meg Wink Rolling Eyes
akvamarin
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 23. 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

számomra azért csodagép, mert a barátnőmet szilveszter éjszaka a buliból el kellett vinni vakbélműtétre, az orvosok hazaengedték, mert azt állították nem az a baja. na már most, ezzel a géppel 5ször megkezelték, és volt vakbél gyulladás, nincs vakbél gyulladás. de ha elolvasnád az oldalt pontosabban, akkor észre veszed, hogy mennyi féle kezelési és vizsgálati módszert alkalmaz és hányféle betegséget tud diagnosztiálni, akár már 2-3 hónappal a betegség megjelenése előtt! na ezért csodagép! szép napot!
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 23. 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerleimari írta:
A Nagymamámnak idős korában is gyönyörű sűrű göndör haja volt.Egyszer beszélgattünk és megdicsértem a haját.Mondta, hogy a szomszéd néninek köszönheti.Nagyon beteg volt, fejtifuszt kapott, majdnem meghalt.Mikor kezdett gyógyulni, egyszer felemelte a fejét a párnájáról, de a gyönyörű hosszú haja otmmaradt.Napokig csak sirt.Átment hozzá a szomszédbeli idős néni, és mondta neki, hogy minden nap vágjon ketté keresztbe egy vöröshagymát és jól dörzsölje be vele a fejbőrét esténként és utána kösse be.Reggel vegye le a kendőt és mossa meg a fejét.Igy tett és egyszer látta, hogy apró szálak csillognak a fején.Fél év mulva nőtt sűrűre a haja.Csak azon csodálkozott, hogy az új haja göndör lett, addig ez nem volt.

ezt küldte egy barátnőm... ha ez igaz némi magyarázattal szolgál

"A cikk rövid fordítása:

1919-ben amikor az influenzajárvány megölt 40 millió embert (valószínű USA-ban), volt egy orvos ,aki sok farmert meglátogatott, hogy megpróbáljon segíteni a járvány elterjedésében. Egyszer egy családhoz érkezett, és csodálkozott, hogy mindenki egészséges. A feleség közölte, hogy egy edényben hámozatlan hagymát tartanak a szobában. Az orvos nem akarta elhinni, és kérte, hogy vizsgálhassa meg a hagymát mikroszkóppal. A hagymában megtalálta az influenza vírust. Szemmel láthatóan a hagyma bevonzotta a mikrobát így tartva a családot egészségesen.
A cikk írója hallott egy történetet a fodrászától. Néhány éve az alkalmazottai és sok kuncsaftja is influenzások voltak. A következő évben több edényben hagymát helyezettel különbözőhelyre a fodrász helyiségben. Meglepetésére senki sem betegedett meg az alkalmazottai közül.
Egy másik eset:Egy illetőnek tüdőgyulladása volt. A hagyma mindkét végét levágta majd az egyik végét felszúrta egy villára majd a villa nyelét beleállította egy vázába és a beteg paciens mellé helyezte az éjszakára. Reggelre a hagyma fekete lett a mikrobáktól. A cikk írója is kipróbálta ilyen esetben a hagymát és utána jobban érezte magát.

A megmaradt szeletelt nyers hagyma MÉRGEZŐ!!!
Vagy süssük le azonnal vagy dobjuk ki.
A szendvicsbe rakott hagyma is másnap veszélyes.
A fenti cikk szerint a megmaradt hagyma bevonzza a mikrobákat még egy éjszaka is és másnap elkészítve nagyon mérgező lehet a mikrobák toxinjai miatt gyomorrontást epegyulladást és ételmérgezést okoz (nem okozhat)
A romlott majonézes hagymás krumpli nem a majonéztől romlott! "
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
metilujza
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 23. 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Sajna nekem is hullik a hajam, de nekem azért mert sajnos amiket kipróbáltam mert minden áron szőke hajra vágytam mert 6 éves koromig az voltam így visszasírom azt az időszakot. Ennek következtében bemelliroztattam a hajamat és sajnos tönkre is tettem vele nagyon megrongálodott és nem tudom mivel hozhatnám helyre már sok mindennel kisérleteztem ilyen meg olyan balzsammal és hajpakolással meg amit a volt kolléganőm is ajánlott házilag az sem segített rajta sajna. Sajna nem sok pénzem van így a drága dolgokat nem tudom megvenni és fodrászhoz sem igen tudok elmenni. Szóval a lényeg nagyon megsérült és töredezett a hajam és emiatt hullik nagyon. Olvastam, hogy lehet az egyoldalú táplálkozis is az oka lehet. De kéredem én van valami jó ötletettek mert nem szeretném levágatni a hajamat. Sajna így is kénytelen voltam bizonyos részeit levágni és sajnáltam a hosszú hajamat. Megfogadtam, hogy többé nem melliroztattom be max a fodrásszal de ha őszülni kezdek fiatalon akkor az elég szőrnyű lenne de nem tudok mit csinálni ez van. El kell fogadnom mert szeretném ha a hajam egészséges lenne. Ezért kérek tőletek tanácsot hátha valakinek van valami jó ötlette. Most éppen gliss kur száraz töredezett hajra való samponját és balzsamját használom meg néha napján special placenta hajpakoló krémat ami szintén törékeny és száraz hajra való. Köszönöm előre is a segítségeteket.

Szeretettel üdvözöllek titeket: Metilujza
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 23. 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

több különféle pakolás létezik... fodrásztól kellene megkérdezni mert hajszerkezet függő az adott pakolás... hallottam én már ricinusolajat tojássalösszekeverősről is... de nem ajánlom... iszonyú nehéz kimosni a hajból és ha zsíros a hajad... hmmm... nem értek én ehhez... igazán... inkább szakembert kellene megkérdezni hajtípusodra szabottan...
aztán létezik a panthenolos is... mint hajvégápoló pakolások...

de van hajhullásra rengeteg szer a patikákban.. pl bánfi hajszesz....
lehet hogy csak hajsampont kellene váltanod... próbáld meg a nizorál sampont mondják az is segíthet....
vagy a bojtorjánt... próbálj meg ne idegeskedni annyit mert a Te esetedben javarészt ez okozza szerintem... a belső feszültség.... és igen a tápláléktól is függ... bevitt vitaminoktól erre gyógyszertárakban megint sokféle szert árulnak...

rossz fog is okozhat hirtelen hajhullást vagy bármilyen gyulladt góc a szervezetben

van egy nagyon jó hajtőre,hajtőbe masszírozható szesz ami jótékony hatású...
de elég drága a neve ha jól írom PARO-STAR. az szenzációs... egy beteg lánynak csomókban hullott a haja és ettől abbamaradt és dúsan újranőtt..... kizárólag fodrászkellékes üzletben lehetett régen kapni...

később még lánykoromban én is kipróbáltam és tapasztaltam a jótékony hatását
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
4 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.