Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

DROGDILI!!!
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 30. 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Magna írta:
CsámpásGizike írta:
Magna írta:
D. Melinda! Szerintem igazad van!

Statisztikákkal pillanatok alatt bizonyítható, hogy az alkohol százszor több tragédiát, nyomorúságot, függőséget, halált, stb. okozott, mint a kábítószerek. Egyesek mégis bocsánatos bűnnek tartják az alkoholizmust, a drogozást pedig nem. Ki érti ezt?
Magna! Naja, de ugyanígy simán idesorolhatnánk a nyugtatókat is.

Gizike!

A különböző nyugtatószerek használatáról nincsenek információim. (Pl. én még soha nem vettem be nyugtatót).

Szerinted több nyugtatót szednek az emberek, mint amennyi orvosilag indokolt lenne?

Magna!
Statisztikát nem tudok, de vannak, akik ok nélkül szedik volt ismerősöm , aki az egyik nyugtatóra rászokott... minden ok nélkül szedte. Olykor rágurítva egy kis alkohol...érdekeset tud produkálni az illetővel.
Nyugtatót még én sem szedtem sose..
biojuli
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 30. 22:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

DessewffyMelinda írta:
Kedves Hiaklo es mas drogellenzok. Lenne egy nagyon egyszeru kerdesem hozzatok? Van koztetek aki dohanyzik? Esetleg aki volt mar reszeg alkoholtol? Miben kulombozik amikor valaki elsziv egy fuves cigit, es ket orara jot rohog mindenen?

Ezt ugye nem gondoltad komolyan, Melinda? Confused
Őszinte vagyok: én egy pár évig dohányoztam, de már 91-ben leszoktam, azóta semmi. Részeg soha nem voltam, nem is leszek.
na de azért a füves cigi, az mégiscsak más! Aki erre rászokik, annak bérlete lesz a heroinhoz, és ezt MINDENKI TUDJA!!! Ezt akarod? Oké, semmi közöm hozzá! De nehogymár megmagyarázd, hogy jól teszed! Sad
És tudod mi itt a tragédia? Nem a fű okozza a hozzászokást, mert kevés a kábítószertartalma. Hanem a LELKI FÜGGŐSÉG kialakul, miszerint :problémám van, és VALAMIHEZ nyúlok. ELNYOMOM a problémát. Aztán jön a spirál a mélybe...
GONDOLKOZZ!!! TISZTA GONDOLATOKAT KÍVÁNOK NEKED!!!!! Smile
teutida
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 31. 04:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Rolling Eyes
Sziasztok!
Nemsokára indul az iskola!
Embarassed
A nyáron nem volt semmi gond a fiatalúrral!

Olyan édes, aranyos "utyuluputyulu" gyerek volt szinte egész idő alatt mint valamikor!

Dolgozott, testépített, rajzolt, gitározott... Wink
Reménykedem! Laughing

Drága Hiaklo Smile
Szerintem, ha úgy veszed: mindez természetes, akkor ez az állapot így marad.
Meggyőződésem, hogy a fiad olvassa ezt a topikot.
Ezért neki azt üzenem: ha tartja a napi ritmust / ügyel arra: ne érje túl sok stressz ill. tanulja meg azt kezelni és figyeljen az étkezésére, akkor minden rendben lesz.
Az Indián Életkerék szerint érdemes megnézni: mi a totemállata, a gyógyító növénye és köve stb.
Szeretettel teutida
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 31. 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

DessewffyMelinda írta:
Kedves Hiaklo es mas drogellenzok. Lenne egy nagyon egyszeru kerdesem hozzatok? Van koztetek aki dohanyzik? Esetleg aki volt mar reszeg alkoholtol? Miben kulombozik amikor valaki elsziv egy fuves cigit, es ket orara jot rohog mindenen?

Melinda,

most én kérezek...miért kell a fűves cigi ahhoz, hogy jót nevessél, vagy felhőtlen örömben legyen részed?
A dohányzás is káros...hosszabb idő a koporsóig.
Az alkohol nem csak saját magára nézve káros, család barátok stb.

Természetesen mindenki saját maga dönti el, mit választ, csak ne ártson másoknak!
DessewffyMelinda
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 02. 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Mindenki aki a hozzaszolasomra reagalt. MOst tudtam csak megnezni oket. Szoval. Eloszor is jol felreertettetek. En nem vagyok drogos, nem is voltam. Kb. 16 17 eves koromban nehanyszor kiprobaltam a marihuanat, de rovoid ido alatt rajottem, hogy nem nekem valo, mert mindig csak nagyon gatlasosan es nyomottan ereztem magam miatta. Ennek mar ugy nyolc eve, azota semmi. En egyszeruen csak azokon az embereken vagyok kiborulva, akik teljesen normalis dolognak veszik ha valaki mondjuk egy heten egyszer besorozik- borozik a barataival, ezzel egy rakas agysejtjet karositva, viszont ha valaki elsziv egy fuves cigit azt lecsuknak minimum. Szerintem ez igazsagtalan. Az en apam soha nem kabitoszerezett, viszont egy uves sor utan estenkent elverte Anyamat. Igy egy kicsit erzekenyen erint hogy az alkohol legalis, pedig igazan semmivel sem jobb mint a kabitoszer, ugyanugy ra lehet szokni, nagyon nehez megvalni tole, es bele is lehet halni. Csak azert vagyunk vele jobban elfogadok, mert legalis. Nem? Egyszoval hala a JO Istennek en tudok jokat nevetni mindezen dolgok nelkul is, de azert gondoltam hogy hozzaszolok a temahoz, mert szerettem volna hogyha elgondolkodunk hogy mert sajnaljuk vagy utaljuk jobban az drogosokat mint az alkoholistakat. Ja, es kedves Teutida! Mert vagy velem ilyen ellenszenves? Honnan veszed hogy szoke vagyok? A meditacio beszolasemert ot percre ra bocsanatot kertem, ehhez a temahoz meg had szoljak mar hozza! Ez egy forum nem?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
teutida
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 02. 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Melinda!
Ne haragudj, jobban szeretném ezt privát üzenetben megírni, de sajnos technikai okok miatt nem lehet.

Kínos magyarázkodni, amikor valaki tapintatlanságot követ el s utána még ő méltatlankodik.
Kérlek szépen olvass picit vissza az adott témában és talán rájössz: ebben a szövegkörnyezetben mit váltott ki bennünk a Te hozzászólásod.

Beírt itt egy anyuka, akinek drogozott a fia és komoly kálváriát jártak be együtt, de most végre úgy tűnik: minden rendben.
S ennek örültünk együtt.
Erre Te nyilván csak a címet nézve beékelted, hogy ugyan már: mi az a kis marijuanás cigaretta Shocked

Ezen hőcöltem be és miután már a meditációs topikban is Neked állt feljebb - mert miután 2 új topikot nyitottál, nehezményezted: valaki közben 58 hozzászólást szerzett be ugyancsak meditációs témában - valóban nem tartóztattam magam Embarassed
Ezért ne haragudj és érezd jól itt magad.
Részemről ezt a témát befejeztem.
Üdv teutida
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 15. 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Smile
Találtam 1 érdekes cikket, ahol arról írnak: LSD-vel segítettek ANNO haldokló betegeken... Surprised
HOLOTROP
>>>
http://www.lelekzet.hu/l/155/20
shuriken
Vissza az elejére
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 17. 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:
Sziasztok Smile
Találtam 1 érdekes cikket, ahol arról írnak: LSD-vel segítettek ANNO haldokló betegeken... Surprised
HOLOTROP
>>>
shuriken

a fájdalomcsillapításon kívül is,
vannak emberek akiket a drog indított el a spirituális útjukon
persze ehhez egy ponton abba kell hagyniuk a szert, gondolom én, és erre nem mindenki képes, ezért veszélyes, kockázatos a dolog
meg persze büntetik is
az LSD tipikusan egy pszichedelikus- "ezós" drog hírében állott
a mesés 60-as 70-es években
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 17. 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

stabil írta:
shuriken írta:
Sziasztok Smile
HOLOTROP
>>>
shuriken

persze ehhez egy ponton abba kell hagyniuk a szert, gondolom én, és erre nem mindenki képes, ezért veszélyes, kockázatos a dolog
meg persze büntetik is

Nagyon tetszett az a www.lelekzet.hu: mindent kiolvastam belőle; már csak 1-2 camino-s cucc maradt hátra.
Végre egy valódi ezós oldal Smile
shuriken
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 09. 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Embarassed
Priviben feltette valaki a kérdést, hogy mellette állok-e a gyerekemnek...
Hát én itt válaszolok...

Tudod az, hogy mellette állok az számomra normális. Mint ahogyan az a normális, ha valaki iskolába jár ötöst kap ha megtanulja, ha nem akkor kevesebbet. De az már nem a normális, hanem alulteljesítés.

Laughing
Van aki azt mondja, hogy ez perfekcionizmus.
Szerintem viszont nem. Ha az ember pluszban még a kötelező mellett, ami nem kötelező... csinál valamit... no az már dícséretre érdemes.
De ahogy megkapta a dícséretet... már ki van "fizetve". Jöhet az újabb + a normális mellett. De ha valaki nem csinálja meg ami a dolga és csak csupa + akar csinálni... Nem igazán dícséretre méltó.

Erre az értékrendre azért volt szükség, mert bizony a férjem...
Csak az jó amit ő mond, csak az munka amit ő csinált meg, csak az értékes amit ő annak tart...
Viszont neki semmi sem fötelező... a házban csak női munka van. Neki nem kötelező pénzt keresni sem (ez újabban kb 14 éve van) valahogy majd lesz, csak enni legyen...
No most kettőnk között a gyerkek örlődtek mindig is... most még inkább a legkisebb is át kell, hogy értékelje az életet általában.
Kénytelen vagyok a "merev igazam van" kialakult és megszokott tartásomat nála is képviselni, hogy az életben megtanulja, hogy vannak dolgok amiket meg kell csinálni... tetszik vagy nem tetszik...
Pl. Elpakolni maga után, mosogatás, udvar rendbentartása... pláne ha az ő barátaival rumlizták össze... Persze ezt nagyon nehéz akkor ha csak az én dolgom a takarítás is a pénzkeresés is... Wink

Látod, tisztában vagyok vele, hogy csakis az én kapcsolati problémám a férjemmel van olyan nyomáshatással a gyerekre...
De tehetetlennek érzem magam.
Mi válltozna ha elvállnák?
De épp ott a bibi, hogy még mindig feltétel nélkül szeretem a férjem... annak ellenére, hogy egy ilyen képet ad a fiainknak.
A gyerek viszont választhat... felfoghatja, ahogy kikerül az életbe...

Pillanatnyilag úgy néz ki elfogadta- tanul belőle...amíg jár az iskolába és nem csavarog...nem lop...és rendesen viselkedik ...

Ez most úgy hangzik mintha őt nem szeretném feltétel nélkül...de ez nem igaz..feltétel nélkül szeretem őt is... Wink Laughing Laughing mert megérdemli...mert van...
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 09. 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hiakló! notworthy Tiszta szívemből kívánom,hogy a férjed értékelje át a gondolatait mert gyönyörű családja van és egy nagyszerű,fantasztikus FELESÉGE! Nagyon örülök,hogy a fiad is szépen rendbejön.Kitartás nektek.
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 13. 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

stabil írta:
shuriken írta:
Sziasztok Smile
HOLOTROP
>>>
shuriken

meg persze büntetik is

Ezt muszáj bemásolnom a a Feldmár Andrásról szóló cikkből (Sieglinde ajánlotta a linkes topikban):

- Önt tavaly - egy túlbuzgó határőr jóvoltából - kitiltották az Egyesült Államokból.
Az illető beírta a Feldmár nevet a Google-ba, és egy 2001-ben írt cikkét "találta meg", mely szerint ön 40 évvel ezelőtti LSD élményére hivatkozik, és annak a véleményének ad hangot, hogy a szert a pszichiátria is hasznosítani tudná.
A határőr ujjnyomatot vett öntől és tájékoztatta, hogy a nemzetbiztonsági törvényre hivatkozva, "narkotikum használata miatt" kitiltják az USA területéről.

- 2001. 09. 11. óta általános a rettegés az Egyesült Államokban.
Márpedig Freud és Sellye János is azt állította, ha az egyed páncélt növeszt a félelmei miatt, könnyen lehet, hogy ez a páncél fogja megölni. Az Egyesült Államokat nem a terrorizmus fenyegeti legjobban, hanem a rettegés és a páncél.
Természetesen hiába magyaráztam a határőrnek, hogy az LSD nem narkotikum - ellenkezőleg: ébresztőszer -, a kísérletek idején még legális volt, ez a sem a hivatalnokot, sem a Nemzetbiztonsági Hivatalt nem érdekelte.
Ebből egyetlen tanulság vonható le: vigyázat az internettel, a blogokkal, vallomásokkal a világhálón, mert még baj is lehet belőle...".
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 16. 08:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:
stabil írta:
shuriken írta:
Sziasztok Smile
HOLOTROP
>>>
shuriken

meg persze büntetik is

Ezt muszáj bemásolnom a a Feldmár Andrásról szóló cikkből (Sieglinde ajánlotta a linkes topikban):

- Önt tavaly - egy túlbuzgó határőr jóvoltából - kitiltották az Egyesült Államokból.
Az illető beírta a Feldmár nevet a Google-ba, és egy 2001-ben írt cikkét "találta meg", mely szerint ön 40 évvel ezelőtti LSD élményére hivatkozik, és annak a véleményének ad hangot, hogy a szert a pszichiátria is hasznosítani tudná.
A határőr ujjnyomatot vett öntől és tájékoztatta, hogy a nemzetbiztonsági törvényre hivatkozva, "narkotikum használata miatt" kitiltják az USA területéről.

- 2001. 09. 11. óta általános a rettegés az Egyesült Államokban.
Márpedig Freud és Sellye János is azt állította, ha az egyed páncélt növeszt a félelmei miatt, könnyen lehet, hogy ez a páncél fogja megölni. Az Egyesült Államokat nem a terrorizmus fenyegeti legjobban, hanem a rettegés és a páncél.
Természetesen hiába magyaráztam a határőrnek, hogy az LSD nem narkotikum - ellenkezőleg: ébresztőszer -, a kísérletek idején még legális volt, ez a sem a hivatalnokot, sem a Nemzetbiztonsági Hivatalt nem érdekelte.
Ebből egyetlen tanulság vonható le: vigyázat az internettel, a blogokkal, vallomásokkal a világhálón, mert még baj is lehet belőle...".

Itt most megint csak azt tudom mondani...: "Semmi sincs véletlenül és semmi sincs hiába!"
Ezt nem én találtam ki....
Bizony a kést is ...stb.
Minden jó valamire...de lehet rossz is...
A ránk váró "leckét" bizony meg kell tanulni.

Ha az interneten közzétett "vallomásaim" egyszer "VISSZACSAPNAK"...hát állok elébe, hiszen ugyan így lehet, hogy Rolling Eyes esetleg valakinek segíthetnek a saját problémás szituációját kezelni...
bodza.41
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 09. 08:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves hialko
Mivel megnéztem az adatlapodat,és láttam hogy hasonló területen dolgozunk,ezért,kérdés-választ a témához.Bár nem tudtam átnézni az egész területet, mikor mi tanultunk a drogozásról a tanárunk midenki számára megdöbbentő információval szolgált .A drog jó sőt nagyon jó legtöbb ember élvezi a hatását mindegy, hogy baráti társaságba, vagy magányba .De segít hogy ne kelljen foglalkozni a gondjaiddal és éppen ez benne az egyik csavar a hit mikor azt hiszed te irányítasz és nem veszed észre ,hogy már csak egy bábu vagy. Egy általad imádott szer kezében, Ami döntés képtelenné tesz. A tudat beszűkül az egészség megtörik sokat beszélgettünk erről a témáról is azóta sajnálom aki rászokik,bármire cigi ,gyógyszer, drog,és még lehetne sorolni, tisztelem aki letud szokni. Hiszen ő áttudott lépni a saját árnyékán amire kevesen vagyunk képesek Neked kitartást kívánok és jó egészséget
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 12. 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bodza.41 írta:
Kedves hialko
Mivel megnéztem az adatlapodat,és láttam hogy hasonló területen dolgozunk,ezért,kérdés-választ a témához.Bár nem tudtam átnézni az egész területet, mikor mi tanultunk a drogozásról a tanárunk midenki számára megdöbbentő információval szolgált .A drog jó sőt nagyon jó legtöbb ember élvezi a hatását mindegy, hogy baráti társaságba, vagy magányba .De segít hogy ne kelljen foglalkozni a gondjaiddal és éppen ez benne az egyik csavar a hit mikor azt hiszed te irányítasz és nem veszed észre ,hogy már csak egy bábu vagy. Egy általad imádott szer kezében, Ami döntés képtelenné tesz. A tudat beszűkül az egészség megtörik sokat beszélgettünk erről a témáról is azóta sajnálom aki rászokik,bármire cigi ,gyógyszer, drog,és még lehetne sorolni, tisztelem aki letud szokni. Hiszen ő áttudott lépni a saját árnyékán amire kevesen vagyunk képesek Neked kitartást kívánok és jó egészséget

Igen igazad van...nagyon sokat beszélgettünk erről a témáról az órákon...
Wink csak az teljesen más, mint megélni!
Megélni benfentes-kívülállóként drukkaolni a partvonalról...hogy talán kihúzza magát a kölköd...
Próbálkozol...bekiabálsz...bírót szidod... Embarassed mindenki hibás...de legfőképpen te...mert nem léptél időben mielőtt még pályára lépett... Confused
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Következő
24 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.