Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Tél
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 16. 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amikor ránéztem a képre, első gondolatom az volt, hogy szarvasé a nyom, viszont bizonytalan voltam, ezért írtam oda az őzet is. Úgy látszik jó volt az első megérzésem Smile

Köszönöm, hogy leírtad a különbségeket, így legalább tudni fogom, hogy mi mászkált előttem az erdőben Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 17. 06:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

forsterh írta:
Szervusztok!

Két helyes megfejtésével Süni* fórumtársunk az előkelő első helyet vívta ki, míg aotan és bocsita holtversenyben a második helyen végzett....
Nehézségi fokára a szarvasnyom meghatározása volt a legnehezebb, hogy miért majd a következő hozzászólásomban kifejtem.....

Nos mindennek tudatában, én megosztanám aotannal az első helyezésemet (ha neki is megfelel...)
Így bocsita megkapja a másodikat, 29/11-nek pedig odaítélhetnénk a 3. helyezést, hisz az ő vaddisznó tippje miatt azt kizárhattuk a továbbiakban.

S köszönjük a felvilágosítást...érdekes volt, és tanulságos. nEM MONDOM, HOGY EZUTÁN 100 %-OS BIZONYOSSÁGGAL FELISMEREM, HOGY SZARVAS, ŐZ, VAGY VADDISZNÓ NYOMAIT (bocs beletenyereltem a caps lock-ba) látom, de ismét tanultam valamit... s ezután sokkal cikibb lesz, ha hozol egy lábnyomot, s nem találom ki a tulajdonosát... Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 17. 07:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem Forsterh reggeli első dolga volt, hogy nyakába vette a fényképezőgépét és kiment a vadonba nyom rögzíteni! Laughing

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 17. 09:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Süni* írta:
forsterh írta:
Szervusztok!

Két helyes megfejtésével Süni* fórumtársunk az előkelő első helyet vívta ki, míg aotan és bocsita holtversenyben a második helyen végzett....
Nehézségi fokára a szarvasnyom meghatározása volt a legnehezebb, hogy miért majd a következő hozzászólásomban kifejtem.....

Nos mindennek tudatában, én megosztanám aotannal az első helyezésemet (ha neki is megfelel...)
Így bocsita megkapja a másodikat, 29/11-nek pedig odaítélhetnénk a 3. helyezést, hisz az ő vaddisznó tippje miatt azt kizárhattuk a továbbiakban.

S köszönjük a felvilágosítást...érdekes volt, és tanulságos. nEM MONDOM, HOGY EZUTÁN 100 %-OS BIZONYOSSÁGGAL FELISMEREM, HOGY SZARVAS, ŐZ, VAGY VADDISZNÓ NYOMAIT (bocs beletenyereltem a caps lock-ba) látom, de ismét tanultam valamit... s ezután sokkal cikibb lesz, ha hozol egy lábnyomot, s nem találom ki a tulajdonosát... Laughing

Very HappyVery HappyVery Happy
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 17. 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dorotthy írta:

jajj dorotthy... ez olyan.... íze van... ez olyan meghitten finom....
is időtlen ifjún antik .... nagyon szép Smile
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 17. 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

forsterh írta:
Nos a szarvas nyomának a meghatározásánál az volt a nehézség, hogy több csülkös vadfaj is él hazánkban és bizony itt a méretarányok is számíthatnak.... Ilyen csülkösvadfajok a muflon, a gím és dámszarvas az őz és a vaddisznó.....Az utóbbi négy vadfaj lábainak alakulását láthatjuk a következő képen

Azt láthatjuk, hogy a szarvasfélék és az őz lábai nagyon hasonló felépítésűek, míg a vaddisznónál az előzőektől lényegesebben eltérően nagyobb a fűköröm vagy másnéven álköröm nagysága.....Ez a nyomukban is jellegzetesen megmutatkozik....

Az őz lábának lenyomata

A szarvas lábának lenyomata

A vaddisznó lábának nyoma

Jól megfigyelhető, ha a szarvas körmeinek külső szegélyénél két függőleges gondolatbeli vonalat húzunk meg, akkor ezek mindig az álkörmökön kívűl fognak menni....
Ha viszont a vaddisznó körmeinek külső szélén hozzuk le ezt a képzeletbeli függőleges vonalakat, akkor azok elvágják a körmök külső szegélyén kívülre nyúló álkörmöket.... Ez az egyetlen biztos megkülönböztetési módja a vaddisznó nyomának.

Jól látható, hogy futás közben a szarvasfélék és az őz álkörmei is leérnek és nyomot hagynak a talajon, de ez sohasem esik a körmök külső szegélyén gondolatban meghúzott vonalakon kívülre, hanem azon belül marad.
A fotóról nehezen jön le a helyes méretarány ezt Süni* több esetben is joggal kritizálta, valóban ez így egy kicsit nehezebb volt mint a valóságban.....ezért nagy köszönet illeti aotant, hogy mégis jól oldotta meg a feladatot.
Még egy apróság a harmadik fotón a lábnyomok között lévő barnásvörös permet, az a szarvasbika vizelete, amit menetközben is képes neveletlen módon a lábai közé ereszteni... Ilyet az őz nem csinál tehát ez is egy jellegzetes szarvastulajdonság....

bocsánat... most látom milyen klassz dologba zavartam bele épp... bocs...
forsterh ez nagyon jó... Smile
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 17. 18:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Szürke!

Semmibe nem zavartál bele, ez ugyanis a Tél.......és ide nagyon sokminden belefér.....még egy nagyon szép téli témájú festmény is.....
Vissza az elejére
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 17. 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ígértem a helyezetteknek meglepetésképeket.... nos ez nekem is meglepetés maradt egyelőre, mert még nem jött össze... Szeretném eredetiben, de ha nem fog összejönni, akkor megkomponálom magamnak... szóval még egy kis türelmet kérek...... Embarassed Rolling Eyes
Vissza az elejére
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 18. 05:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 18. 05:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezek nem a jutalomképek, csak a tél az erdőben....
Vissza az elejére
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 18. 09:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 18. 10:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Süni* írta:

Jaaaaajjjjjj Süüüüniiiii ! Smile ezek olyan csodák...

gyönyörűségesek....

játsszuk azt , hogy címet adunk nekik Smile

a harmadiknak én az élet a halálban és halál az életben címet adnám...
azaz az örök élet- az élet örök Smile

és te ? és ti ?

süni ezek csodás képek....

a másodiknak az élet utat tör magának....
mert belül tiszta csak kívül sáros a vízcsap....
vagy az álcázás nagy mestere.... vagy a láthatatlanul látható tisztaság...
Vissza az elejére
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 18. 11:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
Süni* írta:

gyönyörűségesek....

és te ? és ti ?

Jó, játsszunk. Azt azért hozzátenném, a fotókat nem én készítettem - én nem tudok fotózni - csak találtam őket, nekem megtetszettek, s feltettem őket ide...örülök, hogy neked is tetszenek...

tetszenek a címeid is...és az elsőnek mi a címe?
Vissza az elejére
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 18. 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Süni* írta:

A kecses fehér
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 18. 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Süni* írta:
szürke írta:
Süni* írta:

gyönyörűségesek....

és te ? és ti ?

Jó, játsszunk. Azt azért hozzátenném, a fotókat nem én készítettem - én nem tudok fotózni - csak találtam őket, nekem megtetszettek, s feltettem őket ide...örülök, hogy neked is tetszenek...

tetszenek a címeid is...és az elsőnek mi a címe?

az elsőnek?

tök ciki de -én-

vagy ...boldogság gyere haza...

vagy vágyakozás a társad után....

vagy egy élet egy szerelem Smile --- bocsita ez baromira nem téged idéz--
nekem k.d.-t Smile

vagy örök hűség... ez a legjobb never ending love Smile
-azaz- végtelen szerelem Smile

az utólsó- az öregkör szépsége
vagy- otthon-

vagy- álom -
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Következő
19 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.